PDA

View Full Version : Свирене от задна дясна спирачка при движение



gjulizar83
22-11-2010, 19:58
може ли ръчната нещо да е затегнала леко на задна дясна гума та да свири като на спиране. понеже скоро мисла да смена дискове и накладки отзад и ще спре да свири но явно пак ще опира. как се отпуска?

fiore
22-11-2010, 20:00
Ако е ръчната се сменя жилото с ново или се раздвижва старото. Но може и да е от друго.
В движение ли го прави или като спираш?
Ако е в движение като натиснеш леко спирачка изчезва ли свиренето?

gjulizar83
22-11-2010, 20:08
ми като гледам няма много значение. като карам бавно най се чува. под бавно става дума за под 30км. свири се едно свират прегряти предни спирачки при докосване

ФЕРАРИСТ
22-11-2010, 20:47
А все пак те прегряват ли - има ли разлика в темп на задните дискове?

napoli
22-11-2010, 20:49
При мен беше същата история,оказа се жило ръчна спирачка.Откачаш жилото от апарата разбира се,ако си сръчен в ръцете и връщаш планката назад за всеки случай,караш и споделяш.:crazy:

gjulizar83
22-11-2010, 22:10
При мен беше същата история,оказа се жило ръчна спирачка.Откачаш жилото от апарата разбира се,ако си сръчен в ръцете и връщаш планката назад за всеки случай,караш и споделяш.:crazy:
ама после като дърпам ръчната да не се появи пак свиренето?

fiore
23-11-2010, 10:30
Ами ако е от жилото и не го смениш или оправиш е нормално да се появи. Това ще ти позволи обаче да потвърдиш или отхвърлиш причина за проблема. ти само като погледнеш ще видиш дали е заяло жило на ръчна или не.

slavco_156
23-11-2010, 16:23
Колеги има ли лек ако рачната ти мрзне когато надвор е под 0*. Това означава дека од некаде ми навлиза вода в жилото. Това моје ли да се оправи или само ново жило да си сложам

ФЕРАРИСТ
23-11-2010, 17:30
Колеги има ли лек ако рачната ти мрзне когато надвор е под 0*. Това означава дека од некаде ми навлиза вода в жилото. Това моје ли да се оправи или само ново жило да си сложам
Може, ако имаш нерви да наливаш през гуменото маншонче разни смазочни материали, грес, и каквото ти хрумне друго.....но най - добре си е ново жило.....