PDA

View Full Version : Избор на баничарка



Оги
22-11-2010, 21:29
Предния път когато си търсих кола получих доста помощ за оглед и съвети и тн....
Сега си продадох вана ,продадохме и алфата , но всичко това е с цел ъпгрейд.
Сега търся товарна баничарка за около 7-8 бона нещо по новичко.Харесал съм си фиат добло 1.3 мултиджет
ето този ми харесва на пръв поглед http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11289661288450147&f1=details

Харесват ми и форд концепт харезват ми партнери и тн...
Предложете нещо което е по добро за работа ,по икономично и тн....

Ако има някой колега от Враца да погледне тази обява и да каже има ли смисър да се ходи до там ще съм много благодарен.
Искам колата да е дизел.
Тези 1.3 двигателчета на фиат не са ли слаби , абе обяснявайте квото се сетите ,че съм бос общо взето.

soldier
22-11-2010, 21:38
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28323

AR147
22-11-2010, 21:41
Добло лично за мен е най-добрия избор в този клас.
Само вземи под внимание целите за които ще го ползваш.
Ако мислиш да го товариш доста и караш извънградско по-добрия избор е 1,9 JTD.

Оги
22-11-2010, 22:13
На колегата доблото е идеално , но на мене ми трябва товарно.Пътническо не ми върши работа ,за пътнически ван имам мерцедес вито и съм доволен за сега.Сега ми трябва товарна кола.
Колата ще върти предимно градско с не много тежки товари най много до 200-300кг максимум.
За 1.9 мотора знам на какво е способен , не знам нищо за този 1.3 мултиджет как гори как се държи скъп ли е за ремонти здрав ли е.

tanatos
22-11-2010, 22:13
За баничарка или за бус само и единствено Форд. Потърси си Торнео в Мото Пфое имат върнати от лизинг и са в този ценови диапазон. Всичко друго Фиати, Пежо, Ситроен, Рено въобще не влиза в сметките. Ужасно много товарни коли и пикапчета съм сменил за да ти го кажа. В момента се чудя как да се отърва от 5 нови Ситроена и да направя всички товарни коли Форд.Ако Торнеото ти е грозно огледай Кади на VW. Ако искаш да са спокоен въобще ги забрави тези италианско-френски баничарки.

Sunny
22-11-2010, 22:20
За баничарка или за бус само и единствено Форд. Потърси си Торнео в Мото Пфое имат върнати от лизинг и са в този ценови диапазон. Всичко друго Фиати, Пежо, Ситроен, Рено въобще не влиза в сметките. Ужасно много товарни коли и пикапчета съм сменил за да ти го кажа. В момента се чудя как да се отъра от 5 нови Ситроена и да направя всички товарни коли Форд.Ако Торнеото ти е грозно огледай Кади на VW. Ако искаш да са спокоен въобще ги забрави тези италианско-френски баничарки.

Еле пък с Кадито ще прокопса сякаш . На 1000Км е това което карам сега и скърца като 15 годишен форд като му се свалят стъклата . От другите дето имаме във фирмата на 45к за една година вече са за карета , накрайници и шарнири . Иначе новото Кади с фейслифта е страшно на фасон само .
Виж за Форд Торнео съм съгласен - това е работната кола - здрава до безобразие .

cassillas
22-11-2010, 22:43
Каквото и да избереш трябва много да внимаваш от къде и от кой го купуваш защото един колега си взе преди година Рено Канго 1.5 дци на 2г. и 10м.(тогава)от авто къща и по километраж беше 52 000км. И като го купи идва да се похвали пред колегите и какво гледаме лепнато на вратата леко от долу- лепенка"последна смяна на маслото 172 000км"

stelt
22-11-2010, 22:44
Аз карам добло карго 1.3, 75 конски сили, 2007-ма година. Фирмата ни е първи собственик на колата.
Колата е служебна и общо взето не се знае колко човека я употребяват. В момента пробега е 120 000. Не сме имали сериозни проблеми. Като се замисля, досега сме сменили само едно реле за подгревните свещи и сега планирам да сменя разбити кормилни накрайници. Това е всичко !!!
Колата има изключително стегната (разбирай дървена) возия. Разхода на гориво в градски условия в Русе ми е около 7 литра, а извън града ако се кара умерено е 5 литра. Зареждали сме само на ШЕЛ и само обикновен дизел. Този двигател като цяло идва малко слабичък, но това се преживява.
Екстериорно колата на мен почти ми допада,а интериора е доста евтин и скучен( слизайки от друга кола считай че се връщаш назад).
Обслужването е евтино. Сменят се масла и филтри (под 100 лв). Задвижването на газоразпределението е с верига.
Повеето от баничарките на конкуренцията предлагат повече удобства, комфорт и екстри, но с цената на повече средства и проблеми. Мое мнение е - огледай форд, от фолксваген стой настрани.
Това се сещам засега на първо време. Ако с нещо друго мога да ти помогна - давай на лични.

tokata_pz_flex
22-11-2010, 22:48
Оги , Форд Торнео е много корав ! 1.8 мисля печка ... :)
2 Пежа се разтропаха от всякъде , докато Форда държи !

Оги
22-11-2010, 23:08
На мене по принцип форда по ми харесва ,даже днес пробвах еднин и ми е удобен но нещо не мога да набарам за тези пари.

AR147
22-11-2010, 23:20
На колегата доблото е идеално , но на мене ми трябва товарно.Пътническо не ми върши работа ,за пътнически ван имам мерцедес вито и съм доволен за сега.Сега ми трябва товарна кола.
Колата ще върти предимно градско с не много тежки товари най много до 200-300кг максимум.
За 1.9 мотора знам на какво е способен , не знам нищо за този 1.3 мултиджет как гори как се държи скъп ли е за ремонти здрав ли е.

Щом ще го ползваш при такива условия 1,3 ще ти свърши перфектна работа,независимо дали вземеш 70,75 или 85 коня.Здрави машини са,а поддръжката като за служебен автомобил е повече от приемлива,не случайно мотора е с верига,макар че доста подобни екземпляри на по 100-150 к вече смениха ангренажа(верига,успокоители,хидравлична помпичка,семеринг и гарнитура-са 300-400 лева).
Разхода също е добър,макар че извънградско поради повечето обороти става по-неикономичен от 1,9....

Добрите екземпляри започват от 10 нагоре....

DiStefano
23-11-2010, 11:44
ние ползваме Добло във фирмата 1.3 Мултиджети и пичовете от автоотдела ги снабдиха с Пауър боксове .. щото като се натоварят повечко и умират ..

Gligan
24-11-2010, 10:17
Да споделя и моя опит. Година и половина със Ситроен Берлинго 2.0 HDI 80 000 км. и никакви проблеми. По колата не се пипна абсолютно нищо, освен ремонт на ламарини в резултат от тежка катастрофа и консумативи. Имайте в предвид, че съм го карал безжалостно и то по нареждане на бившия ми шеф, който си поемаше глобите за скорост, светофари и т.н.

Pepo
24-11-2010, 10:20
Citroen Berlingo или Peugeot Partner (което си е едно и също). Колата e читава, не се троши. През около 80К имаш смяна на лагери на торсиона - гледай да не е изпуснат момента, че тогава отиваш на доста солен ремонт. А и в Пазарджик има къде да сервизираш такъв автомобил. Забрави за алтернативите на Fiat и Renault.

VFTI
25-11-2010, 11:35
Аз пък съм за Фиата... Един пътнически и един товарен е употребило моето семейство, вкл. в старата ми фирма карахме едно такова от 0-130хил км. Тоест 3 броя Добло

Ядове не сме имали...Вярно, че все нови коли, но дори и да са на повече километри, ходова част, дискове едно друго са евтини...

За 1.3 75к.с мога да каже че е окей двигател. В повечето случаи товара беше 400-500кг. и си вървеше много добре(рядко се караше под 110-120км. разход 4.5-5 извън града). Събира 2.8 а реално 2.5литра масло...та обслужването си му е 70лв...

Всичк семейните като ги продадохме едното на 90хил км. др. на 130х.км. нищо не беше сменяно по ходова част...буквално нищо...Всъщност не се сещам за никакви други ремонти...

Служебното вече е на 160хил. и то така...карат се повече извънградско... Но не мога да кажа нищо като чукнат 200к км...с какво ще се сблъскаш...За 1.3то е сигурно че турбото ще си замине до към 250к км. :):):)

Така че внимателен оглед, и каквото ти е по-изгодно и запазено го вземай.

tanatos
25-11-2010, 13:09
Всичко е относително, това са работни коли и важното е да могат да бъдат експлоатирани дълго и ползотворно с минимум разходи и главоболия. Всеки има предпочитания и всеки е различно.

ves_v8
26-11-2010, 12:55
Колега и аз мога да се похваля от Добло 1.3 мултиджет. Всички писали по горе са доволни, както и аз.
Купихме такава на баща ми, 2008 година беше модела, 1.3 Мултиджет, за конете не помня колко бяха. Разходи по него за 50 000км. само смяна на масло и един накрайник на кормилна щанга. Бащицата всеки ден се хвалеше за разхода и вървенето в градски условия. Беше пътнически, но седалките се вадят и става товарен. Направих ремонт на къща с него, вървеше прилично, дори и натоварен. На извънградско при скорост около 120 км/ч гори много малко. Интериора не е впечатляващ, но е приятен. С две думи, заслужава си автомобила. :)

dimovip
26-11-2010, 14:03
Форд колега само Форд турнео кънект... това е колата с която още на 50000км ще започваш да чакаш по 10 мин колата да работи на място за да си намести тракащите клапани.Личен опит а не празни приказки са това.

Оги
26-11-2010, 22:50
Благодаря на всички за коментарите.Реших първата читава независимо рено пежо фиат или форд да я напазарувам.За сега в нета на изискванията ми отговаря само това добло което съм дал на линка по горе , но още не мога да се освободя да се поразходя до Враца и да го разгледам.
Ако някой знае за някоя подобна кола да се продава читава да казва.
Най много клоня към форда защото го пробвах и ми е много удобен.Фиат не съм пробвал и не знам ,но като завъртя по автокъщите ще се разбере.Пежо също го пробвах и то не е лошо , но форда е някак по добър според мене.
Първо се бях навил за чисто нова кола ,но после ми се досвидяха паричките които трябва да дам.Все още не съм твърдо решен нова или втора ръка.

tanatos
27-11-2010, 09:02
http://www.motopfohe.bg/mp_auto.php?&make=17&model=94&price_from=1500&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2010&order=p_asc&view=

Хвърли едно око и тук.

morfius
27-11-2010, 10:49
Благодаря на всички за коментарите.Реших първата читава независимо рено пежо фиат или форд да я напазарувам.За сега в нета на изискванията ми отговаря само това добло което съм дал на линка по горе , но още не мога да се освободя да се поразходя до Враца и да го разгледам.
Ако някой знае за някоя подобна кола да се продава читава да казва.
Най много клоня към форда защото го пробвах и ми е много удобен.Фиат не съм пробвал и не знам ,но като завъртя по автокъщите ще се разбере.Пежо също го пробвах и то не е лошо , но форда е някак по добър според мене.
Първо се бях навил за чисто нова кола ,но после ми се досвидяха паричките които трябва да дам.Все още не съм твърдо решен нова или втора ръка.

Колега 2 съвета :)

- Сметни си разходите по колата за срока на употреба ако е нова и втора употреба - това дето по света му викат ТСО - тотална стойност за срока на притежаване/ползване. Така ще можеш да оцениш дали да ти се свиди за нова или не.
- Ако ще пазаруваш 2 ръка, не бързай... провери добре и вземи онова дето е най-читаво, това може да ти спести доста разходи независимо от марката.

Оги
27-11-2010, 22:58
Аз се си викам , че всичко е до късмет.Алфата например за 30 хиляди и то предимно градско само масло и бензин ,правил съм неща по нея ,но от кеф не че се е трошила.На който съм казал никой не ми вярва , само тези в сервиза дето ходя ми вярват.Малко ме е яд ,че я продадох така на бързо , но до края на другото лято мисля да се обзаведа с друга алфа.
Сега съм в процес в търсене на товарна кола.
Семейна голяма си имам.
А после ще търся 156 вагонче за жената.

morfius
27-11-2010, 23:01
Късмет има, но не го насилвай... помисли пак какво съм писал :)