PDA

View Full Version : Малко разяснение по 156



RahzeL
23-11-2010, 12:54
Колеги един приятел си е харесал една 156-ца. Пали от раз и видимо няма шумове по двг и тем подобни. Изглежда много запазена, но като запали 2 лампи на таблото не се гасат. Едната е чека, която е ясна - диагностика, а другата една като снежинка която не знам за какво е, аз на 145-цата я намам. Моля някой ако може да каже понеже не намерих тема като в 145/6 раздела за лампите по таблото. Благодаря.

Satanism
23-11-2010, 13:01
Колеги един приятел си е харесал една 156-ца. Пали от раз и видимо няма шумове по двг и тем подобни. Изглежда много запазена, но като запали 2 лампи на таблото не се гасат. Едната е чека, която е ясна - диагностика, а другата една като снежинка която не знам за какво е, аз на 145-цата я намам. Моля някой ако може да каже понеже не намерих тема като в 145/6 раздела за лампите по таблото. Благодаря.

сигурно е чека за крушките...

cyberhill
23-11-2010, 14:25
Да това е.

RahzeL
23-11-2010, 14:44
Ами единия габарит не работеше. Този чек за крушки показва че има изгоряла крушка ли ? Ебаси умната кола :) А възможно ли е заради тази крушка да е записал грешка компа и затожа да свети и двигатела ?

fnt
23-11-2010, 14:50
.......А възможно ли е заради тази крушка да е записал грешка компа и затожа да свети и двигатела ?

Тази грешка не се помни , само на диагностика ще се разбере каква е грешката :handshake:

-Bobby-
23-11-2010, 15:35
Ами единия габарит не работеше. Този чек за крушки показва че има изгоряла крушка ли ? Ебаси умната кола :) А възможно ли е заради тази крушка да е записал грешка компа и затожа да свети и двигатела ?

Чекът за крушките (оранжевата лампа, която на картинка е като светеща крушка с удивителна по средата), следи габаритите, габаритите отзад, стоповете и осветлението на регистрационния номер отзад. Не следи само мигачите, които по друг начин показват, че има изгоряла крушка - почват да цъкат по-бързо.

Другата лампа, която бих могъл да оприлича на снежинка, както каза, е чека за накладките.

Други предупредителни лампи не се сещам да има, или ако има, няма как да ги объркаш, те картинките им сами подсказват - дали е дюза, акумулатор, масло, еърбег...
Ако това ще те улесни, кажи кое и къде свети: http://farm2.static.flickr.com/1053/1243611316_f61ef6ee5f.jpg?v=0

starata alfa
23-11-2010, 15:53
снежинката показва че са включени габарити и къси светлини

Jivko7777
23-11-2010, 16:08
снежинката показва че са включени габарити и къси светлини

Глупости! Ето ти снежинката долу на снимката, тя показва за изгоряла крушка!
Ето и снимка (преди бях снимал заради друг проблем :) ) и да каже колегата което точно свети и да му обясним с точност!

starata alfa
23-11-2010, 16:20
Глупости! Ето ти снежинката долу на снимката, тя показва за изгоряла крушка!
Ето и снимка (преди бях снимал заради друг проблем :) ) и да каже колегата което точно свети и да му обясним с точност!
е аз нямам изгоряла крушка и ми свети като пусна фаровете иначе не свети

morfius
23-11-2010, 16:25
Значи имаш изгоряла крушка или светодиоди някъде.
Като светнеш габарити свети ли?
Крушките на номера светят ли?

slavco_156
23-11-2010, 16:28
е аз нямам изгоряла крушка и ми свети като пусна фаровете иначе не свети

Брату провери си подобре, ако свети, сигурно имаш некаде проблем. Провери си контактите може позади на штоповите, при мен бише сшто преди да си исчистам и калаисам контактите

Ето един линк. ас този процедура ја направих и проблема исчезна
http://alfa156.net/tech/wbulb/wbulb.html

starata alfa
23-11-2010, 16:33
Значи имаш изгоряла крушка или светодиоди някъде.
Като светнеш габарити свети ли?
Крушките на номера светят ли?нямам никъде дори вътре по таблото си ги смених

morfius
23-11-2010, 16:34
А само на габарити еднакво ли светят 2 по 2?
Провери за лош контакт/нагар.
Някъде бях чел, че ако са с различна мощност може да извъртят подобен номер също.

starata alfa
23-11-2010, 16:36
А само на габарити еднакво ли светят 2 по 2?
Провери за лош контакт/нагар.
Някъде бях чел, че ако са с различна мощност може да извъртят подобен номер също.
наскоро ми нагоря клемата на преден десен фар ама тя си свети от както съм купил колата преди 2 години

morfius
23-11-2010, 16:46
Провери го пак... както и останалите крушки които чека следи.
Провери ги 2 по 2 да са с еднаква мощност.
Чека до колкото ми е ясно следи тока който протича през крушките... ако са светодиоди, ако има нагар, ако са с различна мощност... както и ако нема ток (изгори) - светва.

33Dandy
23-11-2010, 17:28
оранжевото"слънце" е чек и е малко под средата (зависи от модела). Следи и фаровете май. Не мери толкова тока, колкото дали има късо или няма никой. Някои баласти за ксенон го палят чека.
Предупредителната светлина се появява, когато една аномалия се намира в една от следните светлини:
- Странични
- Спирачни светлини или на съответния предпазител
- Заден фар за мъгла
- Светлини номер.
Предупреждението на повредата може да означава една или повече изгорели кружки, на изгорял предпазител или прекъсната връзка (от книжката)

RahzeL
23-11-2010, 18:10
Глупости! Ето ти снежинката долу на снимката, тя показва за изгоряла крушка!
Ето и снимка (преди бях снимал заради друг проблем :) ) и да каже колегата което точно свети и да му обясним с точност!
Тази лампа горе от ляво на тази за дългите свети и пак казвам, че имаше изгорял габарит. Ако няма какво повече да си кажете може да заключвате темата. Благодаря на всички помогнали!

Jivko7777
23-11-2010, 18:45
Тази лампа горе от ляво на тази за дългите свети и пак казвам, че имаше изгорял габарит. Ако няма какво повече да си кажете може да заключвате темата. Благодаря на всички помогнали!

Еми точно за габарита е да :)

fiore
23-11-2010, 19:45
Ако колата е с ксенон, е нормално да свети ако не е монтиран читаво, така че да се излъже чека.

rusiq86
23-11-2010, 20:37
Е добре де, аз съм си с китайче ксенонче и не ми свети чека, монтиран от мен (монтирах за пръв път тогава), и не свети чека.
Ксенончето да струваше 40-50 лв някъде, свети чудесно, никъде не опира. Не заслепява щото си го регулирах добре.

33Dandy
23-11-2010, 21:18
Предупредителната светлина се появява, когато една аномалия се намира в една от следните светлини:
- Странични
- Спирачни светлини или на съответния предпазител
- Заден фар за мъгла
- Светлини номер.
Предупреждението на повредата може да означава една или повече изгорели кружки, на изгорял предпазител или прекъсната връзка (от книжката)
Някъде да пише фарове??? А ксеноните ако дават смущения може да предизвикат неправилна работа на чек компютъра, защото чекът ги проверява с променливотокови импулси веригите

-Bobby-
24-11-2010, 10:23
Е той fiore това визираше под "не е монтиран читаво"...

Satanism
24-11-2010, 10:31
Добре де, аз не виждам кво толкова има да му монтираш читаво на тоя ксенон, не е като да трябва висше за него...или си го монтирал и свети, или не си го монтирал като хората и най-вероятно не свети.

morfius
24-11-2010, 10:40
Лош контакт например :)
И ето ти готови смущения...
Но в повечето случаи самите баласти са калпави, а не монтажа.
Научават се да ги правят де... ама като с всичко китайско им трябва време.

StanG
10-02-2011, 20:17
Провери го пак... както и останалите крушки които чека следи.
.

А аз да питам - кои крушки следи тоя чек?Щото ми свети от сутринта, пък всички светлини са ми наред.Странното е, че също от тая сутрин не ми свети средната врътка на климатроника - ако и нея засича тоя чек ше падна.

kaloiannnnn
10-02-2011, 20:19
Апсолютно всички.
Провери кружките който осветяват задния номер ако и те светят значи кружката на врътката!

Satanism
10-02-2011, 20:24
А аз да питам - кои крушки следи тоя чек?Щото ми свети от сутринта, пък всички светлини са ми наред.Странното е, че също от тая сутрин не ми свети средната врътка на климатроника - ако и нея засича тоя чек ше падна.

нея не следи....

StanG
10-02-2011, 22:38
На номера отзад свети само от дясно, но бързах и не погледнах дали има и лява изобщо...:upsidedwnsmiley:

barash
10-02-2011, 23:22
Там ти е проблема,сменяш и слънцето ще залезе:)

StanG
12-02-2011, 21:48
Смених днес.Светна и изгоря...