PDA

View Full Version : Помощ за сваляне на фарове



KRASKO
24-11-2010, 20:39
Здравейте колеги, поръчах си лупи за фаровете и се разбрах с колегата mirchozo да ги монтира. Проблема е, че вече втори ден се опитвам да ги сваля, но не мога. Моля ако някой има желание и време да помогне. Колата се намира в Бели брези. Ще си платя за труда, ще почерпя няма проблем само да свършим работа.

toki4a
24-11-2010, 20:53
сваляш си бронята и сичко е 6:grin:

KRASKO
24-11-2010, 21:04
Отвил съм двата шестограма, които държат бронята за калника, но след тях има нещо доколкото разбрах е щипка, която не мога да я извадя.

ludkanar
24-11-2010, 22:04
Нямам път към тебе иначе щях да ти я сваля.Трябва да махнеш подкалника за да достигнеш до болтовете.Без да свалиш бронята няма как да стане.Бронята се държи на 13 болта като 6 са от двете страни на калниците,4 под решетките в средата и 3 от долу.Другите винтове са по подкалниците.Напретвай ръкави и ще се справиш не е трудно.

пп Най0отпред към фара може да е за 10 ключе,имай го впредвид.

nmushnikov
24-11-2010, 22:19
аз си ги свалих като развих болтчетата на бронята, които се виждат като се вдигне предния капак, външната гайка на фара, свалих ринга на халогена и оттам бръкнах да развия вътрешната гайка на фара, запретнах бронята (не е трудно) , дръпнах (напънах) фара нагоре за да откопчея "копчето" и следва вадене на фара. Не забравяй да извадиш куплунга на захранването на фара!
Бронята не съм свалял!

ludkanar
24-11-2010, 22:45
А как се измъкна ушето на фара под мигача?А после за слаганего на фара пак ли разчепавташ бронята?Аз съм свалял моята броня около 7-8 пъти заради фаровете и съм се пробвал как ли не и нестава.

nmushnikov
25-11-2010, 05:41
Доколкото си спомням издърпах бронята напред и я натиснах надолу за да влезе под тенекията, където се захваща и тя там се застопорява. има малко натискане и прилагане на сила, но не съм наранил бронята. Все пак е пластмасова и достатъчно мека и податлива. Съжалявам, че не съм го заснел...

nmushnikov
25-11-2010, 05:42
Доколкото си спомням издърпах бронята напред и я натиснах надолу за да влезе под тенекията, където се захваща и тя там се застопорява. има малко натискане и прилагане на сила, но не съм наранил бронята. Все пак е пластмасова и достатъчно мека и податлива. Съжалявам, че не съм го заснел...

KRASKO
25-11-2010, 08:05
Бронята на 2 или 3 болта се държи за калника? Аз съм развил първите 2 и най - навътре има още нещо където я държи. Пробвах да го развия, но е много здраво. Колегата mirchozo ми каза, че е щипка и само да бутам бронята надолу и ще излезе, но и това не успях.

ludkanar
25-11-2010, 08:10
Доколкото си спомням издърпах бронята напред и я натиснах надолу за да влезе под тенекията, където се захваща и тя там се застопорява. има малко натискане и прилагане на сила, но не съм наранил бронята. Все пак е пластмасова и достатъчно мека и податлива. Съжалявам, че не съм го заснел...
Другия път ще го пробвам да видим дали ще си спестяваме малко от мъките.

Бронята на 2 или 3 болта се държи за калника? Аз съм развил първите 2 и най - навътре има още нещо където я държи. Пробвах да го развия, но е много здраво. Колегата mirchozo ми каза, че е щипка и само да бутам бронята надолу и ще излезе, но и това не успях.

На 3 се държи на единия и 3 на другия.Като от ляво(поне при мен) най-отпред при фара трябва да има щипка която е с гайка от долу и аз си развивам гайката.От другата страна са 3 еднакви болта.И ако неса ти изгубили трябва да имаш и 3 от долу посредата.

KRASKO
25-11-2010, 08:19
Този третия най - отвътре където е много здраво е затегнат. А и малко гадно се бърка при него. Аз от дясната страна я свалям. Ще се мъча довечера пак.

KRASKO
25-11-2010, 09:27
Отвил съм тези първите 2 шестограма от първата снимка. И остава това на втората снимка, което при мен отдолу излгежда като шестограм. Снимките са от сайта alfa156.net и там пише, че само се натиска бронята надлоу.

Pepo
25-11-2010, 09:32
Това металното, което си постнал на втората снимка, не се развива. Представлява конус и завършва с топченце, което влиза в пластмасова щипка с ламелки. Просто трябва да натиснеш бронята надолу, докато преодолееш усилието, при което топчето се измъква от ламелките. Кураж :-D

KRASKO
25-11-2010, 09:34
Натисках я доста ама не искаше да излезе и ме беше страх да не я счупя

Pepo
25-11-2010, 09:43
Използвай долната му част за подложка и натисни с нещо подходящо (клещи тип 'човки', широка плоска отвертка...)
Ще ти се наложи да се престрашиш :-)

Пъхни едни такива и чукни отгоре с чукче http://www.e-storebg.eu/oscommerce/images/Untitled-37.gif

nblagoev
25-11-2010, 09:56
Пробвай да го напръскаш с ВД40 и изчакай 10-15 мин.
Може да е пълно с болкуци, или да е клеясало. :dunno:

nmushnikov
25-11-2010, 12:25
Мъкааааа, мъкаааа... Сега се сещам защо първия път като си сменях фаровете го направиха в сервиза като ми сменяха радиатора....

33Dandy
25-11-2010, 20:25
Сваляй бронята за да ти е лесно. Иначе е мъъъъъъка, а и можеш да счупиш нещо

mirchozo
25-11-2010, 22:49
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51952

на последната снимка се вижда "3-тия шестограм" който те притеснява, е не е изключено някой преди теб да си е играл с нитачката ако е сгафил нещо

KRASKO
27-11-2010, 16:24
Днес на светло успяхме да свалим фаровете. Бронята я свалихме от лявата страна вместо от дясната както бяхме започнали. От ляво наистина имаше 2 шестограма и щипка накрая.

nmushnikov
27-11-2010, 17:40
Бравос! Сега монтажът ще е по-лесен... А и без фарове не изглежда никак зле колицата...

33Dandy
27-11-2010, 18:21
Сложи после снимки с лупите да видим

KRASKO
07-12-2010, 21:08
Днес успяхме да сложим обратно фаровете. Благодаря на колегата mirchozo, който се оказа много точен. Въпреки, че си продаде колата намери друга, с помоща на която да монтира лупите. Ето и няколко снимки, понеже колата е още в двора не съм снимал как изглежда на стена.