PDA

View Full Version : голям проблем с ТЕРМОСТАТ



wenimont
24-11-2010, 20:49
Здравейте колеги в голям филм се вкарах. Та значи проблема е следния термостата си замина и НЯМА как да се сдобия с нов колата се намира в кипър и на целия остров ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА.Но ми се налага да пътувам за България има ли някъкъв вариант да се направи нещо по въпроса,имам в предвид някакъв термостат от нещо друго/например renaut/по спомен имат модели на които термостата е във маркуча.Всякакви други нестандартни решения.Колата е с газ и се притеснявам да не започне да измръзва изпарителя,и аз де все пак са 24 часа каране. Моля без постове "ами поръчаи си от нета и т.н.". Поради прастата причина че доставката пристига след датата на заминаване.

Pastora
24-11-2010, 20:54
От Рено 5, но точно модела не знам.

mimouzunov
24-11-2010, 21:11
Здравейте колеги в голям филм се вкарах. Та значи проблема е следния термостата си замина и НЯМА как да се сдобия с нов колата се намира в кипър и на целия остров ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА.Но ми се налага да пътувам за България има ли някъкъв вариант да се направи нещо по въпроса,имам в предвид някакъв термостат от нещо друго/например renaut/по спомен имат модели на които термостата е във маркуча.Всякакви други нестандартни решения.Колата е с газ и се притеснявам да не започне да измръзва изпарителя,и аз де все пак са 24 часа каране. Моля без постове "ами поръчаи си от нета и т.н.". Поради прастата причина че доставката пристига след датата на заминаване.

Незнам за каква кола като модел питаш ,но аз примерно ако бях в безисходица бих направил следното!
Ще махна термостата и ще изчопла от корубата самия елемент които отваря и затваря вътре (демек самия термостат) и после ще си го зглобя наново!После картон или с каквото има ще закрия част от радиатора!Нещо такова си мисля... :gruebel:

qkimov
24-11-2010, 22:56
Взимаш от рено 5 едно термостатче (1.4 бензин без значение от годината) след тва кормиш вътрешната част на термостата (баш термостата) и с вълшебни думи,сила и маааалко гресчица навираш новото термостатче в маркуча към радиатора. Термостата на рендето отваря на 86 градуса а на алфата (за 155) май беше на 88.Аз от 2 месеца съм със тая система и нямам ядове нито в градско нито извънградско. И все пак ти си предцени кое те устройва.

търтей
24-11-2010, 22:59
Газовото няма да замръзне без термостат.

Furious 155
24-11-2010, 23:23
Незнам за каква кола като модел питаш ,но аз примерно ако бях в безисходица бих направил следното!
Ще махна термостата и ще изчопла от корубата самия елемент които отваря и затваря вътре (демек самия термостат) и после ще си го зглобя наново!После картон или с каквото има ще закрия част от радиатора!Нещо такова си мисля... :gruebel:
това да, ама незнам защо ще го изкурубваш, като реално той си стои отворен термостата, до колкото разбирам от описанието горе. Само това с радиатора би свършило повечко работа. Иначе като мине 50 градуса, няма да има проблем за изпарителя си мисля.

търтей
24-11-2010, 23:27
Газовото и на -20 работи. ;)
Даже ако е карбураторна колата ще запали на газ.

mimouzunov
24-11-2010, 23:34
това да, ама незнам защо ще го изкурубваш, като реално той си стои отворен термостата, до колкото разбирам от описанието горе. Само това с радиатора би свършило повечко работа. Иначе като мине 50 градуса, няма да има проблем за изпарителя си мисля.

Питащия нее пояснил в какво положение е термостата...
На Сиерата ми беше заминал термостата и се получаваше така ,че двигателя ми отиде на над 115 градуса... Ако е блокирал отворен ,картон пред радиатора ще оправи нещата :gruebel: ,а ако е блокирал затворен.... Разглабяне и изкормяне....
Доколкото разбрах е някакво супер временно решение всичко това...

търтей
24-11-2010, 23:35
На алфа термостатите блокират отворени. Аксиома.

wenimont
25-11-2010, 19:51
ОТВОРЕН е заседнал колеги насочвам се на вариант от рено само ме интересува дали ще пасне на диаметъра на маркуча.Колкото за газовата може би ако не предприема нещо по въпроса с термостата мисля че ще е проблем ALFATA лятото при 42-43градуса и скорост 130-150км падаше температурата на водата на 50-60градуса не ми се мисли как ще е при -10 -15 благодаря за бързите одговори след монтажа ще пиша за резултатите

търтей
25-11-2010, 19:57
Няма кво да мислиш.
Не прави простотии.
После ще ревеш как да затвориш срязания маркуч с тръба щото нямало нов.
Нищо й няма ни на алфата ни на газовото като се кара със 70
Най-много да ти е слабо парното.

Alfa User
25-11-2010, 21:29
Потвърждавам - не е страшно като е отворен термостата - просто затвори с картон достъпа на въздух през предната решетка към радиатора - аз така минах една зима, и нямах проблеми. Пък като дойдеш в БГ, ще си вземеш един термостат Behr и си решаваш главоболието занапред :)

wenimont
25-11-2010, 21:40
аз за всеки случеи ще взема термостат пък ако не стане с картон ще го монтирам на пътя.колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО

robygas
26-11-2010, 09:37
аз за всеки случеи ще взема термостат пък ако не стане с картон ще го монтирам на пътя.колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО

Правилно си се насочил- термостат от Рено. Те са 2 вида с външен диаметър 35 и 45мм. Вземи си с 45мм въпреки, че влиза трудно. Също и една скоба за да го стиснеш външно след това. Нищо повече не трябва да пипаш после. Няма нужда да го сменяваш с оригинален.

MUROMAN
26-11-2010, 15:59
колеги и аз съм за термостат,ще стане ли номера с такъв от рено 5 или да събирам парички за нов? пишете по темата и като се върна в софия другата седмица ще го мислим.
поздрави.:tongue2:

ванката
26-11-2010, 16:17
Аз карам с термостат от рено 5 вече 4 години и нямам никакви проблеми загрява много бързо и държи 86/87 градуса постояно

Бобби
26-11-2010, 17:11
Без термостат или блокирал разхода скача с 2-литра най малко

Alfa User
26-11-2010, 18:25
...колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО

Е то проблеми не може да няма хич - загряваше докъм 70 градуса при температура -10 отвън и скорости около 90-100, като парното не е на макс топло. Но задължително картона се лепва с изолирбанд (не остава следи по боята после), за да не отлети нейде по пътя :)

MUROMAN
27-11-2010, 21:15
Без термостат или блокирал разхода скача с 2-литра най малко

знам -знам със 100 км скорост по магистралата температурата ми е на 50 градуса. :no:

viktorivanov
27-11-2010, 21:38
Преохлаждането на двигателя също е вредно и то доста даже. Намалява се мощноста на двг. , поради непълното горене , изразходва се повече работа за преодоляване на триенето в двигателя ( тъй като маслото не е достигнало работната си температура ) , съществува опасност от кондензация на горивото и особенно на водните пари. Те се смесват със серния двуокис и се получава сериста киселина , която действа корозиращо на елементите. Износват се цилиндрите и буталните пръстени , а кондензиралото гориво от своя страна измива масления слой попада в картера и влошава качествата на маслото.Разхода на гориво скача осезаемо..
Малко се отнесох , но мисълта ми е най-добре сложи някакъв картон пред радиатора.

MUROMAN
28-11-2010, 19:26
Има ли някой колега от София който се е справил с проблема и го е разрешил с термостат от Рено , да ми помогне малко в начинанието,че студа си идва.:cry:

volkan
30-11-2010, 14:43
От 2 години съм с термостат от Рено 5 (11-12лв. според магазина) и съм нямал никакви проблеми. Според мен този компромисен вариант е приемлив при положение, че преди него смених два уж оригинални термостата Behr за по 70-80лв. и изкараха макс по 3-4 месеца. С термостата от Рено извънградско 85-86 гр. (без значение от скороста), градско 90-92. Освен размера се различават и по градусите, има 83 и 86 гр. Аз заложих на 83 гр., че нашите Алфички имат навика да работят на по високи градуси. Няма нищо сложно в монтажа и едва ли ще ти трябва помощ. За по сигурно спореед мен свали си стария и му изтърбуши вътрешностите и след това присади другия.

MUROMAN
01-12-2010, 08:48
От 2 години съм с термостат от Рено 5 (11-12лв. според магазина) и съм нямал никакви проблеми. Според мен този компромисен вариант е приемлив при положение, че преди него смених два уж оригинални термостата Behr за по 70-80лв. и изкараха макс по 3-4 месеца. С термостата от Рено извънградско 85-86 гр. (без значение от скороста), градско 90-92. Освен размера се различават и по градусите, има 83 и 86 гр. Аз заложих на 83 гр., че нашите Алфички имат навика да работят на по високи градуси. Няма нищо сложно в монтажа и едва ли ще ти трябва помощ. За по сигурно спореед мен свали си стария и му изтърбуши вътрешностите и след това присади другия.

Благодаря колега.;-)

juliano155
01-12-2010, 18:15
И аз съм с термостат от рено 5 и съм пре доволен.

MUROMAN
04-12-2010, 11:25
Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали? :big_whoops:
Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?

ванката
04-12-2010, 11:52
Колега гръговете са си само два голям и малък както при всички автомобили и да трябва да се изтърбуши твоят термостат като предпазна мярка защото може да блокира затворен и да прегрееш а годината е без значение стига да влезе в маркуча

Pastora
04-12-2010, 11:59
Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали? :big_whoops:
Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?
Вернет и Бер са една марка - едните правят термостата, а другите корпуса. Бер-а е по-скъп, защото в БГ са решили, че били по-добри.

toki4a
04-12-2010, 13:53
Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали? :big_whoops:
Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?

кви кръгове кво околовръсно бре !!!!!! дори и термостата да ти е в маркуча малкия кръг си остава докато не загреее колата ! пустиняк
:grandpa:

Pastora
04-12-2010, 14:17
Има два вида (справка - Робигаз). Единият е с външен диаметър Ф35мм, другият Ф45мм. Взимай този на 45мм и скоба да го стиснеш(и грес - може и с вазелин да го вкараш де... :))). Друго не знам, не съм сменял лично с такъв оригиналния, инфото е от съвети на колеги събрано. Май се скъсява и маркуча.

toki4a
04-12-2010, 14:56
а бе я го биите един боц тоз Марян и да оди да си зима един термостаК нов и да му е мирна главицата!!!

Minus_vd
05-12-2010, 10:59
До тук всичко разбрах с изключение на едно... на кой маркуч трябва да се монтира новия термостат...???

volkan
05-12-2010, 11:21
Няма нужда да се скъсява маркуча, пасва си идеално. Както спомена колегата по горе стария термостата е по-добре да се изтърбуши за по сигурно, че може да зацикли на затворено положение и ето ти беля после! Ето ви един файл на колегите от Фиат форума(надявам се, че нямат нищо против да го споделим и тук, както се казва нали сме от едно семейство :)) Много ясно се вижда как и къде трябва да се монтира новия термостат въпреки, че е показано за JTD.
http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Bravo_Brava_Marea/Termostat.pdf

Minus_vd
07-12-2010, 08:43
Благодаря на колегата за онагледяването

Бобби
11-12-2010, 19:28
а бе я го биите един боц тоз Марян и да оди да си зима един термостаК нов и да му е мирна главицата!!!
Тук си абсолютно прав:thumbup:
...як шут му трябва, за да не се занимава с глупости:)))

valu_81
19-10-2011, 10:28
zdraveite kolegi iskam da popitam za 155 1.6i 88kw
termostatat vzaimnozamenqem li e? i na kolko gradusa otvarq? znaeteli po-evtin ot tozi koiti e originalen http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=48&modif=216&cat=1&subcat=19&prod=481&numenkl=1&show=1 marsi..

MUROMAN
19-10-2011, 10:42
Тук си абсолютно прав:thumbup:
...як шут му трябва, за да не се занимава с глупости:)))

Мариян отдавна си взе един нов термостат на Вернет.:coolio:

---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:37 ----------


zdraveite kolegi iskam da popitam za 155 1.6i 88kw
termostatat vzaimnozamenqem li e? i na kolko gradusa otvarq? znaeteli po-evtin ot tozi koiti e originalen http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=48&modif=216&cat=1&subcat=19&prod=481&numenkl=1&show=1 marsi..

На всички 16V би трябвало да са еднакви.
По-евтин има ,но не ти го препоръчваме.

thecleaner
19-10-2011, 10:57
Мариян отдавна си взе един нов термостат на Вернет.:coolio:

---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:37 ----------



На всички 16V би трябвало да са еднакви.
По-евтин има ,но не ти го препоръчваме.

1,4-1,6 са един модел термостатите, 1,8-2,0 са други. Отваря на 83градуса. А по-евтин от Вернет а не се сещам, за база хубав термостат на GATES е 90лв. :)

valu_81
19-10-2011, 11:11
мерси колеги...

tonybk
31-10-2011, 18:06
Момчета да Ви разкажа и аз кво се случи при мен.Смених термостата си (155,2,0тс,1992г.) с такъв за Рено "Вернет"на 86гр.Резултата......никакъв ,същата работа като със стария,70градуса макс. извънградско,и 90гр. в града.Викам си майната и на още 10 лева и си купих друг на 89 градуса.Смених го днес и сега е мааалко по-добре 80градуса извънграадско, а в града си държи 90 гр.
Колеги помагайте-що така се получава,фалшиви са термостатите или някъде другаде е проблема.
Предварително Ви благодаря!!!

face/off
31-10-2011, 18:24
Момчета да Ви разкажа и аз кво се случи при мен.Смених термостата си (155,2,0тс,1992г.) с такъв за Рено "Вернет"на 86гр.Резултата......никакъв ,същата работа като със стария,70градуса макс. извънградско,и 90гр. в града.Викам си майната и на още 10 лева и си купих друг на 89 градуса.Смених го днес и сега е мааалко по-добре 80градуса извънграадско, а в града си държи 90 гр.
Колеги помагайте-що така се получава,фалшиви са термостатите или някъде другаде е проблема.
Предварително Ви благодаря!!!

Според мен са нормални тези показания-извън града 70 градуса,имай предвид че колата ти доста се охлажда от насрещният въздух и аз на Алфата ми бях с такава манипулация като теб.Въпроса е като пуснеш топлото да не ти пада до 50 градуса,а и некараш БМВ където стрелката е като нарисувана ни пада,ни се покачва.Поздрави!

Бобби
31-10-2011, 18:27
Прочети по нагоре в темата за MUROMAN....и си направи извода....козата си сака пръч:)
Вземи си това което го дават за колата....иначе по 10лв. няколко пъти и резултата....го виждаш.

don_pepone
31-10-2011, 19:00
Няма нищо нормално в това да държи 70-80 градуса извънградско,стрелката трябва да е закована на 87-8 градуса или казано иначе на границата на отваряне на термостата( при нормално каране) а при по високи обороти трябва да не минава повече от 91-2 освен в жегите разбирасе. Ако са по-ниски или по-високи твоите стойности от това ,то имаш проблем.
П.С. И ако имаш уред за температурата на маслото,то и тои трябва да си седи около границата на отваряне на неговият термостат или казано иначе малко след чертичката която е между 60 градуса и 100 градуса ( това също при нормално каране)

MUROMAN
31-10-2011, 23:31
Няма нищо нормално в това да държи 70-80 градуса извънградско,стрелката трябва да е закована на 87-8 градуса или казано иначе на границата на отваряне на термостата( при нормално каране) а при по високи обороти трябва да не минава повече от 91-2 освен в жегите разбирасе. Ако са по-ниски или по-високи твоите стойности от това ,то имаш проблем.
П.С. И ако имаш уред за температурата на маслото,то и тои трябва да си седи около границата на отваряне на неговият термостат или казано иначе малко след чертичката която е между 60 градуса и 100 градуса ( това също при нормално каране)

За водата си прав/днес на магистралата извън градско стрелкат беше малко под 90 градуса/,за температурата на маслото сега като е студено не са баш такива високи показанията-при нормално каране.:flirt:

don_pepone
02-11-2011, 16:51
Незнам, моята топло студено държи около 85 градуса на маслото при нормално каране,само в жегите отива на над 90..... зависи в какво състояние ти е термостат на маслото ;-)
П.С. чудно ми е до колко сте си загрявали маслото при интензивно каране в обороти ( настъпване често и здържане над 4500-5000 об) Ей така от любопитство :)

Furious 155
02-11-2011, 17:00
Незнам, моята топло студено държи около 85 градуса на маслото при нормално каране,само в жегите отива на над 90..... зависи в какво състояние ти е термостат на маслото ;-)
П.С. чудно ми е до колко сте си загрявали маслото при интензивно каране в обороти ( настъпване често и здържане над 4500-5000 об) Ей така от любопитство :)
без маслено охлаждане е моята и съм и правил 120-125 така според уреда. Това и на 10w-40 и на 10w-60.

don_pepone
02-11-2011, 23:15
wow аз на моята не съм стигал над 110 , я карам доста мъжката понякога,явно си е голям плюс да има охлаждане.

Z:)m
03-11-2011, 16:29
На Калояново - около 130 градуса, според показанията на уреда, въпреки наличието на маслен радиатор. Маслото беше 5W40.

The_Game
10-11-2011, 15:27
аз около 115-120 съм правил само, че при ръчкане и смяна в червеното по планински път нагоре в наклона и докато се кача до горе (доста бързо м/у другото направо за половината време се качих)и се напече.

don_pepone
20-11-2011, 13:23
стана една седмица се каня да ги кача :)
Сажалявам но не ми работи километража,иначе карах през повечето ввреме с около 3000-3200 оборота ( 110-120км/ч) само на моменти вдигах повече,но стърелките на маслото и антифриза не мърдат оттам ( само надолу баир тази на маслото пада)

MUROMAN
20-11-2011, 16:27
Аз никога не съм ги виждал тези стойности особено на 0 градуса.
Пре мен зимата стрелката на мслото горе почти не мърда.
Може и нещо при мен да е прецакано,не зная.:?

nikola 155
20-11-2011, 18:41
Аз никога не съм ги виждал тези стойности особено на 0 градуса.
Пре мен зимата стрелката на мслото горе почти не мърда.
Може и нещо при мен да е прецакано,не зная.:?
Споко не е прецакано нищо,при 0 градуса колко да се загрее олиото?То лятно време при 40с повече от 80градуса не вдига,масленото охлаждане много помага.Даже и на 200км/ч съм забелязал,че загрява до 100с и колкото и да я ''жигосваш'' повече от тва не качва.

Tedo
20-11-2011, 21:16
Споко не е прецакано нищо,при 0 градуса колко да се загрее олиото?То лятно време при 40с повече от 80градуса не вдига,масленото охлаждане много помага.Даже и на 200км/ч съм забелязал,че загрява до 100с и колкото и да я ''жигосваш'' повече от тва не качва.

1,8 сме без маслено охлаждане, с изключение на силвърстонките

don_pepone
21-11-2011, 00:05
Незнам каква е причината,можеби Шестака сгрява повечко маслото,но винаги е било така,освен когато ми беше заминал термостата на антифриза, тогава не дигаше над 70 градуса извънградско ,а температурата на маслото седеше на 60.

nastybg
21-11-2011, 18:23
Въпрос за термостата от рено ... гледам доста хора са се сдобили с такива или са били с такива ... върпоса ми е какво се случва с температурата на водата в летните жеги с доволно настъпване, иначе казано, че зимата загрява добре, ок, но лятото да не почне да прегрява, все пак аз зимата едно качване на витоша и колата си пуска перки дори, но надолу удря дъното, светват дюзи и все :???:
Иначе казано варианта с този термостат удачен ли е за коли, които виждат обороти ?

don_pepone
21-11-2011, 19:13
Ами колега той въпроса е доста дъвкан и е доста спорно кой какво предпочита. Но все пак " оригиналното" си е най-добре, иначе щяха да произвеждат само един модел термостат :). Аз си сложих BEHR за около 60 лев с отстъпката ( колата ми е шест цилиндрова) и вече две години е перфектен термостата ,а и парното, както се вижда на снимките по горе :). Така че ти си прецени дали да режеш маркучи и да се надяваш всичко да е наред или да си купиш нещо по-сносно, а не за 10 лв да се търси решение ;)

nastybg
21-11-2011, 19:57
Да, ама на 6-те ти цилиндъра термостата е 60лв без отстъпки, а двигателя фиат/ланциа 4.16 има термостат "единствен" по рода си и е на цена от 120лв искаш не искаш ... и като изгледаш филма дето такъв термостат за 120лв след година спре да се затваря си викаш по-добре да ги сменям прес 2-3месеца тея за по 10лв маи ... та затова питам, ако има някой който кара с термостат от рено 5 и си "настъпва" колата да каже как стоят нещата със загряването лятото и т.н. ?

don_pepone
21-11-2011, 23:34
Ами купи си 6 цилиндрова :)
Сега сериозно-- термостата от рено си е алтернатива и то ефтина и доста ефективна,просто като се затопли трябва да си следиш уреда за температурата по често и това е. Може да те изкара години ,а може и няколко месеца ....
:D То като му гледам снимките на тоя термостат, се чудя по смешно неможали ли са да го измислят, баси сложното изпълнение и то на четирицилиндрова кола. А на шестака си е един обикновен дето почти не отказва- колкото по-просто, толкова по-надеждно :)

pace
24-11-2011, 09:14
ма то каква е причината да запече един термостат???

don_pepone
24-11-2011, 16:29
Ами на нормалните ( :D ) термостати се събират мръсотии или котлен камък ( варовик) по клапата или оста по която се движи пружината и самата клапа. Но при 16V термостатите незнам кое има се разваля,предвид как изглеждат ( странно) не мога да си помисля ква има е болката.

Dimicha
24-11-2011, 17:51
А може ли да запече в затворено или полу-отворено положение термостат на 155-ца?Досега съм чел,че като дадат дефект остават в отворено положение,т.е. най-много да не загрява двигателя достатъчно.Може ли проблем с прегряване да дойде от нашите термостати или да се насочвам към помпата?Щото определено нещо не ми харесва в охлаждането на мойта каляска

face/off
24-11-2011, 18:01
термостатите са така измислени,че винаги остават отворени дори и да се прецакат!

Dimicha
24-11-2011, 18:11
Т.е. ако мисля,че ми загрява колата повече от нормалното,да се насочвам към други възможни причини,а не към термостата.Щото четох в една тема за смяна на водна помпа,че на по-старите 155-ци е препоръчително да им се смени помпата...И ще я сменя,но се притеснявам да се се набутам с пари за помпа,а да се окаже,че от термостата ми загрява

face/off
24-11-2011, 21:20
Може някой датчик да имаш прецакан.Аз на Алфата си бях с термостата от Рено 5,който отваря на 83градуса и проблем в летните дни не съм имал,продадох колата и до колкото ми е известно и сегашния собственик няма-вклучват се перки на определена температура и колата не загравя.Само ти препорачвам каквото и да правиш проучи всичко много добре.

nikola 155
24-11-2011, 23:12
А някой задавал ли си е въпроса каква е температурата на течноста в блока и каква в маркуча където се слага ''страхотния'' термостат от Рендето?И защо термостата на 155 е залепен за цилиндровата глава?

mimouzunov
25-11-2011, 09:18
А някой задавал ли си е въпроса каква е температурата на течноста в блока и каква в маркуча където се слага ''страхотния'' термостат от Рендето?И защо термостата на 155 е залепен за цилиндровата глава?

А замисли се тогава въпреки ,че е "залепен" за главата, без антифриз дали ще може да се отвори ако само се загрява от корпуса си(може и да може но е направен да следи температурата на течноста) !? Схващам идеята ти ,но все пак има малка подробност която се нарича водна помпа! Термостата се явява един вид "възел" м-у първи и втори кръг и през него минава постоянно загретия антифриз (без значение дали към 1-ви или 2-ри кръг и тн...)
Този от реното пак ще работи ,но може да отваря една идея по-късно (по градуси) защото е една идея по-далече от самия корпус на оригиналния термостат в които има постоянно движение на антифриз (по спомен към 1-ви кръг ,парно маи отопление на дросела...)

pace
25-11-2011, 14:48
моя филм е следния,свалям термостата и гледам некъв 'водач' в който влиза една малка ос от клапанчето...счупен и са 100лв за да подменя инак здравия термостат,ужас

Gandi_MC
25-11-2011, 18:41
Колеги аз карам моята 155-ца с термостат от Рено 5 вече една година и не съм имал проблеми(термостата е на 87 градуса)!Парното на колата е 6 загрява бързо и никога не се е опитвала дори да прегрее!

nikola 155
25-11-2011, 20:36
Колеги аз карам моята 155-ца с термостат от Рено 5 вече една година и не съм имал проблеми(термостата е на 87 градуса)!Парното на колата е 6 загрява бързо и никога не се е опитвала дори да прегрее!
Приятел казваш,че никога не се е опитвала да прегрее?А с каква скорост я караш?Ако е с 70-80км/ч може би,ама на 160-180 и то да поддържаш тази скорост ми се струва,че нещата ще стоят по различно.

Gandi_MC
25-11-2011, 21:38
Не искам да оспорвам това което си написал,но мисля че доста често колата ми е във високи работни обороти както в градско така и извънградско и както казах проблем не съм имал!Само да вметна че съм и с чисто нов воден радиатор!

nikola 155
25-11-2011, 22:02
Не искам да оспорвам това което си написал,но мисля че доста често колата ми е във високи работни обороти както в градско така и извънградско и както казах проблем не съм имал!Само да вметна че съм и с чисто нов воден радиатор!
Аз също не искам да оспорвам мнения,просто се чудя как за елементарни неща като термостати,нивомери за гориво и др. се разтягат локуми с дни и седмици и накрая се получава една главоблъсканица без резултат.А за новия радиатор мога да кажа само честито,поне спестихме още една безкарайна тема.:offtopic: