PDA

View Full Version : Въпрос за алфа 147



svetlio
21-07-2006, 16:27
Здравейте, имам следният въпрос? Както може би повечето от вас знаят, 147-те имат проблем с предните горни носачи. Скърцат много неприатно. От много места съм чувал, че този проблем се оправя, като се напръскат втулките на носачите с силиконов смазващ шпрей. Аз лично съм пробвал тоя метод 2 пъти с различни шпрейове, но резултата е никакъв. Продължава да си скърца. Пробвал ли е някой от вас тоя метод, имаше ли ефект и ако да, какъв шпрей използвате?

Имам и въпросче за ламда сондите. В момента съм в швейцария и тука има едни животни (подобни на белки) които се завират под колите и прегризват кабелите. На мойта кола, една такава гадина ми е прегризала кабела на втората ламбда сонда - след католизатора! Сега на таблото ми свети жълтата лампа за двигателя, но няма разлика във вървенето на колата. Искам да я оправя в б-я и затова се чудех дали може да и стане нещо по сериозно на колата дотогава (след 2 седмици)!

sedefcha
25-07-2006, 21:17
Относно ламбда сондата: нямаш проблем. Карай колкото ти душа иска.
Относно носачите: или не ти скърца от тези втулки, които пръскаш, или са много за смяна. Колегите със 156-тици да споделят. Там май е по-изразено

GT
27-07-2006, 00:15
И аз го имам това скърцане. Появява се при тръгване и като се раздвижи малко спира. За това ли говориш???

slav40
28-07-2006, 08:14
И аз го имам това скърцане. Появява се при тръгване и като се раздвижи малко спира. За това ли говориш???
Същата история е и при мен!Задните тампони скърцат - предните още не са почнали! :?

Bobo
28-07-2006, 11:20
Относно ламбда сондата: нямаш проблем. Карай колкото ти душа иска.
Относно носачите: или не ти скърца от тези втулки, които пръскаш, или са много за смяна. Колегите със 156-тици да споделят. Там май е по-изразено

Тука си в грешка колата е в сервизен режим и не работи както трябва по-точно не върви колкото трябва :wink:

svetlio
28-07-2006, 13:49
И аз го имам това скърцане. Появява се при тръгване и като се раздвижи малко спира. За това ли говориш???
Същата история е и при мен!Задните тампони скърцат - предните още не са почнали! :?


По принцип при тръгване наистина скърца най много, но после не изчезва напълно. Преди около 4 месеца смених двата предни носача, и скърцането което го имаше преди това изчезна за около 2 месеца. Сега от 2 месеца пак се е разкърцала и то сериозно. Или са некачествени новите носачите или скърца от друго място!

valjo
28-07-2006, 17:21
вжите си тампоните на предната стабилизираща щанга, моя колега ги смени на 156цата и спря да скърца
а иначе скърцаще адски, и ни спрейове ни дай боже помогнаха

KGB
29-07-2006, 10:26
Спрея помога, аз го знам най-добре, защото в моя подземен гараж е страшна влага...а като излезна си е ебало мамамта. Колата трябва да се повдигне, за да се "отворят" горните носачи...от там се пръска много обилно със силиконовата грес (спрей) и проблема се решава за няколко месеца.

Та процедурата е: повдигаш с крика едната предна гума до като гумата остане във въздуха....и след това обилно пръскаш горния носат точно на свивката...за по-добър резултат напраскай и другите носачи...всички гумени тампони.

156 m-jet
29-07-2006, 10:54
Леле мале, какво ме чака :(

Засега нищо още не скърца в окачването, а стана на 3 години откакто е пройЗведена и 2 от както е пусната в движение,и е на 62.000км. гаранцията иЗтича след една седмица...
Всъщност мога да кажа,че не намирам никва раЗлика сега и когато беше чисто нова във вървенето или скърцането. Вътре си скърца, ама тя така си е сглобена, пък и и свикнах :)

valjo
29-07-2006, 11:57
Спрея помога, аз го знам най-добре, защото в моя подземен гараж е страшна влага...а като излезна си е ебало мамамта. Колата трябва да се повдигне, за да се "отворят" горните носачи...от там се пръска много обилно със силиконовата грес (спрей) и проблема се решава за няколко месеца.

Та процедурата е: повдигаш с крика едната предна гума до като гумата остане във въздуха....и след това обилно пръскаш горния носат точно на свивката...за по-добър резултат напраскай и другите носачи...всички гумени тампони.
абе той направо ги смени горните носачи, и оттам спря да скърца
ама от стабилизиращата щанга не спря;) както и да е де, два тампона и там и се укроти ;)