PDA

View Full Version : Някой знае ли ка да изпратя пари до САЩ?



ziko
30-11-2010, 15:22
До другата седмица най късно трябва да ги изпратя но незнам как?

bass
30-11-2010, 15:27
Ако и двамата нямате банкови сметки, може с Western Union (Пощенска банка е партньор заедно с още други по-малки фирми). Иначе варианти бол, зависи от таксите вече.

Speeder
30-11-2010, 15:28
Аз съм изпращал от САЩ към БГ.
Най-евтино е по сметка в банка.
Чрез Western Union и подобни също става, но комисионните са много голями като в случая мисля, че не е необходимо да имаш сметка в банка.

Ichkin
30-11-2010, 15:35
Човека в САЩ трябва да има сметка, при теб не е задължително ...
Иначе наистина too much taxes ...

ogi100
30-11-2010, 15:39
PayPal имаш ли?

ziko
30-11-2010, 16:05
PayPal имаш ли?

Нямам.Защото май там се изискваше да имам кредитна карта,а аз имам само дебитна.


Ако и двамата нямате банкови сметки, може с Western Union (Пощенска банка е партньор заедно с още други по-малки фирми). Иначе варианти бол, зависи от таксите вече.

Значи най евтино ще ми излезе чрез Пощенска банка.
Трите имена и ЕГН достатъчно ли ще е чрез Western Union?

ogi100
30-11-2010, 16:13
И с дебитна карта става ако е VISA. Само дето щом не си го ползвал до сега може да се наложи потвърждаване, което отнема малко време..

bass
30-11-2010, 16:15
Значи най евтино ще ми излезе чрез Пощенска банка.
Трите имена и ЕГН достатъчно ли ще е чрез Western Union?

Няккъв документ за самоличност ще ти трябва при всички случаи, за получателя не знам какво се иска - питай на място.
За евтино - не знам дали през Пощенска ще ти е по-евтино отколкото през друг партньор на Western Union, може да са им унифицирани таксите.
Както казаха колегите, най-евтино е по сметка да преведеш парите, стига човекът отсреща да има такава. А ти можеш и на каса да ги внесеш, не е необходимо да имаш сметка (макар че щом имаш дебитна карта, значи имаш и сметка :-) )

pioneer
30-11-2010, 16:18
И с дебитна карта става ако е VISA. Само дето щом не си го ползвал до сега може да се наложи потвърждаване, което отнема малко време..

Незнам дали има VISA дебитна, но VISA ELECTRON със сигурност е дебитна и става за PayPal

ogi100
30-11-2010, 16:20
Незнам дали има VISA дебитна, но VISA ELECTRON със сигурност е дебитна и става за PayPal
Именно :)

georgyg
30-11-2010, 16:28
Пращал съм само с банков превод и чрез Експресбанк и чрез ДСК няколко пъти.
ДСК стана по-бързо и по евтино. Парите пристигат от 2 до 7-8 дена.
Трябва ти SWIFT-а на американската банка, защото те нямат IBAN.

С western union не съм пробвал, ама като четох таксите какви са, просто са доста пари в повече.

viki
30-11-2010, 16:42
Това е вариант :)
MoneyGram (https://www.moneygram.com/MGIRewards/Main/index.htm)

Много,много по евтино от Western union,
парите пристигат за десетина минути:)

Sabko
30-11-2010, 17:10
Здравейте. И двете системи Western Union и Money Gram са за бързи преводи (за около 15 минути). От опита ми като бивш оператор на Western Union за превода не е необходима банкова сметка нито на подателя, нито на получателя. За изпращането е необходимо правилно изписване на имената, които се удостоверяват с документ за самоличност (лична карта, паспорт или шофьорска книжка). Подателят е нужно да знае кой изпраща сумата, колко е сумата и един номер на трансфера, който се получава при изпращането.

А таксите са скъпи, защото това е международен начин за превод на "мръсни пари".
Хубав ден и се надявам да съм помогнал.

old alfist
30-11-2010, 21:06
В Щатите да нямаш сметка - това направо са си мръсни пари.