PDA

View Full Version : Volkswagen купува Alfa Romeo? v2



pent
02-12-2010, 11:02
Тъй като некой умник пак не си е свършил работата, пускам нова тема. Има нов много хубав коментар по слуховете за продажбата:

Ако продаде Алфа, Фиат ще:
- спечели межди 1,5 и 2 милиарда
- ще намали разходите си с поне 1,5 милиарда, тъй като няма да произвежда нови Алфи
- ще увеличи печалбите си, тъй като ще се отърве от ежегодните загуби на Алфа от 200 милиона.
- ще представи Додж като новата спортна кола на Европа в класа над Фиат.

Ето и няколко причини защо не трябва да продава Алфа:
- според изчисленията на Mediobanca Securities ако Фиат издържат до 2014, положението няма да им е толкова лошо.
- Фиат могат да спечелят 2 милиарда евро ако продадат Magneti Marelli, Comau и Teksid, така няма да има нужда да продават Алфа
- нова Алфа би могла да увеличи печалбата им с около 10%
- ако комбинират Крайслер и Алфа, ще могат да правят 500,000 коли годишно.

morfius
02-12-2010, 11:15
Хубави разсъждения ама я да слезем на земята...
Загубите са не от друго а от собствената им политика... не може две от най-известните италиански марки да пускат нови модели веднъж на десетилетие и да са актуални.
Не може да имаш сервизна и дилърска мрежа под всякаква критика и да очакваш доволни клиенти.
Не може целия свят да полудее по сувове и кросовъри ти да нямаш един модел в цялата си гама и само да пускаш слухове, докато накрая някой ти дойде за гаврата с маскирано БМВ Х3 на изложението.

Та не им е в Алфа проблема на ФИАТ...

nikolaaaay
02-12-2010, 22:30
Според мен, това ФВ да купи Алфа е абсурдно. Първо, едва ли цената ще е само 2 млрд. евро и второ - трябва да набутат още мноооого пари за нов завод за тия Алфи.
То само за Жулиета и Мито са похарчени няколкостотин млн. + 100 годишна история и то не каква да е. Това струва много.
След като Алфите няма да се правят в заводите на Фиат, значи трябва да се построи нов завод в Италия, щото аз не вярвам някой да си купи Алфа, произведена в Германия.

B. Stamatov
02-12-2010, 22:58
http://clubs1.bg/novina.php?n=16738

tanatos
02-12-2010, 23:02
И Ауди имат 100 годишна история, Пежо и те са над 100те ама кво от това?
С историята не се живее, било каквото било.Пари от историята немогат да се вадят. Света се върти около парите, хубаво лошо..това е.
Ако извадят Алфа Ромео на сергията всяка компания ще може да я закупи. Индииска,Китайска, Японска, Корея. В крайна сметка фенщината си е фенщина, ама пицата и спагетите са с пари...

code
03-12-2010, 11:08
Според мен, това ФВ да купи Алфа е абсурдно. Първо, едва ли цената ще е само 2 млрд. евро и второ - трябва да набутат още мноооого пари за нов завод за тия Алфи.
Те ФВ имат друга политика, слагат на Гоуфа едно сърце отпред и готово. Нещо като при Шкода, Сеат, Ауди и т.н. - все едно и също нещо с различна цена . . . Една змия, един кръст и давай към шоурума . . :hehehm:

pent
03-12-2010, 12:00
Според мен, това ФВ да купи Алфа е абсурдно. Първо, едва ли цената ще е само 2 млрд. евро и второ - трябва да набутат още мноооого пари за нов завод за тия Алфи. ФВ нямат нужда от нови заводи, имат си достатъчно. Дори през 2009 спряха 2 от тях за да оптимизрат разходите. Не им е проблем отново да ги открият :)



То само за Жулиета и Мито са похарчени няколкостотин млн. + 100 годишна история и то не каква да е. Това струва много.
След като Алфите няма да се правят в заводите на Фиат, значи трябва да се построи нов завод в Италия, щото аз не вярвам някой да си купи Алфа, произведена в Германия. Нов завод в Италия също е илюзия и по-скоро алфите ще се правят в Китай отколкото в Германия.

Времето ще покаже :)

B. Stamatov
06-01-2011, 14:25
Още през април, Fiat обяви планове си да съживи губещата пари марка Alfa Romeo, които включваха разработката на нови модели и повторно пускане на пазара в САЩ. Тогава това изглеждаше възможно, тъй като италианският автомобилостроител възнамеряваше да се възползва от Chrysler и неговите платформи със задно задвижване, за да увеличи линията.

Въпреки това, в края на август се понесоха слухове, че Alfa Romeo губи около 200 милиона евро годишно. Германците от Volkswagen усетиха проблемите на Fiat и предложиха да купят контролния пакет акции на историческата миланска компания. След много безпокойство, през октомври главният изпълнителен директор на Fiat Серджо Маркионе сложи край на слуховете и поясни стратегията си за възстановяване, докато изчислените загуби на Alfa Romeo скочиха до 306 милиона евро.

Сега, Automotive News твърди, че през изминалите месеци двете коммпании са обсъждали продажбата на Alfa Romeo, но Маркионе още не е взел решение. И така, какво следва?

Вътрешни източници са казали на АN, че решението не е само въпрос на пари, въпреки че Fiat би имал полза от тях, а Volkswagen ги има в изобилие.

Това е класическа дилема. Ако Fiat преживее следващите две години, които ще са най-трудни според възстановителния план, и запази Алфа Ромео, тогава може да разчита на скъпата марка да поведе при следващия ход.

При другия вариант Fiat получава малко бързи пари, но пак ще има финансови проблеми след две години, така че отговорността наистина пада върху раменете на г-н Маркионе.

http://www.topcars.bg/news.php?id=5080

BatVas
07-01-2011, 11:22
Явно въпроса е Фиат да се справи следващите две години , без да продава Алфа. После при наличието вече на база в САЩ (от Крайслер) да започне да продава Алфа в Щатите и да се подобрят резултатите за марката.

pavlin
07-01-2011, 20:23
Fiat има нужда от свежи пари за да увеличи дяла си в Крайслер където има намерение да придобие дял над 50%през следващите няколко години. Крайслер се очаква да пусне емисия от акции на борсата тази година. Алфа Ромео за сега е един от основните фактори за завпъщането на американския пазар.

Bobi_33
07-01-2011, 20:33
Fiat има нужда от свежи пари за да увеличи дяла си в Крайслер където има намерение да придобие дял над 50%през следващите няколко години. Крайслер се очаква да пусне емисия от акции на борсата тази година. Алфа Ромео за сега е един от основните фактори за завпъщането на американския пазар.

Ако наистина това ще им бъде политиката на Фиат добре, но като за начало им трябват нови и атрактивни модели, силни мотори (каквито засега липсват), богати моделни семейства и кола във всеки сегмент. Няма да им бъде лесно, защото Алфа във Щатите, поне докато е била продавана е смятана за доста сериозен автомобил, а сега конкуренцията е доста сериозна. Немците са стъпили на щатския пазар много сериозно и то с почти всичките си марки. Японците отдавна се утвъртили позиции там, даже корейците пробиха и продават успешно.

Flame
07-01-2011, 21:08
Да,а в момента Фиат имат единствено Ферари в Сащ.:goodnight:

DiStefano
07-01-2011, 22:19
Аз пък си мисля, че дори да устискат 2 години или 3 и след това да има възход, то той би бил за кратко и после пак сегашната песен с нов глас. Не знам дали не се отлага неизбежното, но на жабарите си им е такава цялата работа .. мангалска .. подобно на нашата. И футбола им е на същото дередже. Бих казал, че удачен вариант е да се продаде Алфа на някоя компания, която би акцентирала само и единствено на марката, за да се запази уж оная "идентичност", която носи името, а не да се нарежда редом до всички представители на ВАГ групата. Но това дали е възможно или не май няма и да разберем.

pavlin
07-01-2011, 23:37
Последните новини са че Фиат влага пари в оборудване на фабрика в Канада където ще се сглобяват Алфа Спайдър и СУВ. Ако Фиат се разшири в Северна Америка и осъществи стратегиите за икономични двигатели, ще увеличи значително продажбите си.

ЗМЕЯ!
08-01-2011, 10:09
Да,а в момента Фиат имат единствено Ферари в Сащ.:goodnight:

В грешка си, и Мазерати...а от скоро, като топъл леб се продава и бръмбара 500! ;)

pavlin
08-01-2011, 17:53
В грешка си, и Мазерати...а от скоро, като топъл леб се продава и бръмбара 500! ;)

И Алфа Ромео 8C .

Flame
11-01-2011, 15:42
Верно,Мазерати ги бях забравил.

RangeUser
11-01-2011, 16:05
Алфа Ромео не се продава (http://www.automedia.bg/news/article_11812.html) ! :clap2:

PEPI-2ALFA
11-01-2011, 20:58
Темата май се изчерпа.

DSlavev
15-03-2011, 17:39
Ето още слухове относно продажбата http://www.automedia.bg/news/article_12432.html

valio 323
15-03-2011, 20:22
Няма нищо лошо.И Форд държаха 30% от Мазда доста време.Въпросът е да влязат свежи пари отнякъде.А и не случаино вагините са толкова напред по продажби.Все нещо хубаво ще вложат във тази иначе красива марка но далеч не здрава.

RPWWD
15-03-2011, 22:21
Няма нищо лошо.И Форд държаха 30% от Мазда доста време.Въпросът е да влязат свежи пари отнякъде.А и не случаино вагините са толкова напред по продажби.Все нещо хубаво ще вложат във тази иначе красива марка но далеч не здрава.

Понеже вагините и халдитата са много здрави в последните 12 години ли? Айде да не си правим изводи за здравина по Голф 2, Пасат 1/2/3 и Ауди 80 Б4, щото след това ВАГ не са извадили нищо подобно като безаварийност, а напротив вървят яко надолу, но старата слава от тези модели и добрият маркетинг ги крепят. Каква ли техника ще вложат в "новите" Алфи? 10 алуминиеви носача отпред, надлъжно разположен двигател в кола с предно предаване, та да ни е готино като сменяме ремъци и ролки, "революционните" тракторни редосеялки ТДИ и общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:

koolio
15-03-2011, 23:24
общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:

:roll2: :roll2: :roll2:
... аз им викам печка Раховец.

Bobi_33
16-03-2011, 16:37
Тя и 166-цата е с "печка Раховец" фарове. Също и Ланча Капа.

sa6o_roman
16-03-2011, 19:35
Понеже вагините и халдитата са много здрави в последните 12 години ли? Айде да не си правим изводи за здравина по Голф 2, Пасат 1/2/3 и Ауди 80 Б4, щото след това ВАГ не са извадили нищо подобно като безаварийност, а напротив вървят яко надолу, но старата слава от тези модели и добрият маркетинг ги крепят. Каква ли техника ще вложат в "новите" Алфи? 10 алуминиеви носача отпред, надлъжно разположен двигател в кола с предно предаване, та да ни е готино като сменяме ремъци и ролки, "революционните" тракторни редосеялки ТДИ и общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:

Това е глобално явление в автомобилостроенето. Кажи ми има ли европейски производител, който не страда от въпросните проблеми в последните 15г?

В средата на 90те много от тях решиха, че трябва да слагат по-сложни окачвания на моделите от D сегмента. В резултат на това и А4 (Б5) и е46, и 156, и 407, и др. имат проблеми с ходовата част. Започнаха да развиват дизелите и ест всички изпитваха проблеми с всевъзможни дефекти. Всички марки блъскаха каква ли не електроника в моделите си, от там още проблеми.

Според мен повечето ти опасения са неоснователни.

infernus
16-03-2011, 20:55
Този път са доста по попдготвени и удрят точно по болното място на всички, а именно прехода под шапката на Фиат. Ми като са били толкова голями защо те тогава не са купили марката ?

0888
17-03-2011, 08:32
Като става въпрос за VW:
Световният ден на потребителя, отбелязан вчера, се оказа тъжен за едно черно Lamborghini. Новината за недоволен китайски собственик на Gallardo, който платил на група работници с бойни чукове да унищожат публично колата му, обиколи земята.
Бизнесменът от гр. Циндао се решил на зрелищния погром пред стотици журналисти, след като Lambo-то отказало да запали въпреки скъпия ремонт в официален сервиз на производителя.

Автомобилът бил купен преди едва шест месеца, но на 29 ноември миналата година дефектирал двигателят и от тогава местните представители на марката се опитвали безуспешно да го "съживят".
Междувременно в сервиза била одрана бронята на Gallardo-то, а шасито незнайно как било ударено. Управата отказала да поеме отговорност за щетите и да ги възстанови.
Според вбесения предприемач китайското представителство на марката изобщо не било в състояние да посрещне стандартите за обслужване, наложени от Lamborghini в Европа и Америка. Световният ден на потребителя му се сторил идеална дата за протест срещу безобразното отношение на местния вносител.

Статията е от мобиле.бг


http://www.youtube.com/watch?v=VQRXGthJnQY&feature=player_embedded#at=162

andro88
17-03-2011, 08:33
[QUOTE=RPWWD;858943"революционните" тракторни редосеялки ТДИ и общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:[/QUOTE]

Е това е! Това и аз съм го говорил.Много отдавна отмина времето когато се считаше ,че Вф са безаварийни и здрави коли.Нека не повдигам темата за Тауран.
Колкото до 166, боби33, нема връзка както се казва.Особено пък относно централната конзола на белисимата...

kokless
17-03-2011, 08:48
Тя и 166-цата е с "печка Раховец" фарове. Също и Ланча Капа.

Фаровете на 166 преди ФЛ,повече ми приличат на куатропорте отколкото на 'Раховец':notify:

Ass
17-03-2011, 11:34
Става дума за превключвателят тука, ама както и да е......
Истината е, че ако алфа не остане италианска и аз няма да остана с нея!

andro88
17-03-2011, 12:32
Фаровете на 166 преди ФЛ,повече ми приличат на куатропорте отколкото на 'Раховец':notify:

Да вярно. Често си го мисля...иначе вярно превключватела за фаровете не е най-красивото в колата, ама на кой му пука...има цели модели с дизайн на чук( Ауди 80):jumping:

Gecata
17-03-2011, 12:42
Понеже вагините и халдитата са много здрави в последните 12 години ли? Айде да не си правим изводи за здравина по Голф 2, Пасат 1/2/3 и Ауди 80 Б4, щото след това ВАГ не са извадили нищо подобно като безаварийност, а напротив вървят яко надолу, но старата слава от тези модели и добрият маркетинг ги крепят. Каква ли техника ще вложат в "новите" Алфи? 10 алуминиеви носача отпред, надлъжно разположен двигател в кола с предно предаване, та да ни е готино като сменяме ремъци и ролки, "революционните" тракторни редосеялки ТДИ и общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:

Предполагам говрите за ФВ/Шкода,
защото аз врътки в Ауди не съм виждал от '94 година с излизането на А4 Б5 (има единични бройки от този модел с врътки но те са изключително редки с базовия двигател 1.6 и са под 1/100 сигурно).
Относно надеждноста А4 Б6/7 (2001-2007), както и А6 4Ф (2004-2010) се водят за изключително надеждни модели във всички класации и нееднократно са били на 1-во място в различните категории на употребявани автомобили. Които го интересува да се порови.

Относно ТДИ-тата и аз ги "мразя" и ненавиждам за което не веднъж са ме оплювали в ауди форума.
От 2004 година с излизането на А6 4Ф обаче дизелите стават Комън рейл и мисля нещата отиват доста на добре, та да стигнем до наши дни когато излиза примерно Мотора 3.0 ТДИ Битурбо с 313 к.с!

Относно окачването с 8-те носача на А4 - имах две такива аудита и това сега е трето и мога да твърдя че е доста здраво и надеждно, а за сравнение с 156 - примерно и дума не може да става. Аудито го превъзхожда.
Всъшност това е и една от основните причини да карам Ауди а не 156-примерно.

Тъй че колега сорри ама не се сдържах да не ти отговоря тъй като поста ти е доста "чул-недочул" слухове и айде да ги постнеме тука. Още повече че нямат нищо общо с действителността!
(Ауди-врътки)
(Ауди-окачване)
(Ауди-двигатели)

sapper
17-03-2011, 14:32
Хора плюем едни марки, хвалим други и така нататък във всяка една тема. Не мислите ли, че е време да говорим за коли, които сме виждали, карали и т.н. , а не да си говорим с клишета. Къде е марката Алфа Ромео вече, че не се сещам?! Нима всички не караме Фиат, а колега, който обяснява как ваговете се чупели и лежали на стара слава искам да го попитам той на какво лежи, тъй като аз мисля, че всички фенове на Алфа лежим на стара слава. Трябва да ни стане ясно, че едни дизайн кола не прави, защото няма кола, която не се чупи, но за разлика от нашите ваговете са доста по-здрави.

Същото е и с "вървящите" ни коли. Всички много вървят и като дойде ВАГ-а 1.9 ТДИ на светофара половината ни форумни "бегачки" окапват - това ли е Алфа и нейната слава или е време да признаем, че караме кошници, които нямат общо с Алфа!!!

andro88
17-03-2011, 14:43
Същото е и с "вървящите" ни коли. Всички много вървят и като дойде ВАГ-а 1.9 ТДИ на светофара половината ни форумни "бегачки" окапват - това ли е Алфа и нейната слава или е време да признаем, че караме кошници, които нямат общо с Алфа!!!

Е с това не мога да се съглася... абе мойта не е форумна бегачка и въпреки това не един и два пъти "супер яките" пасати са ми отгледали номера( по тая причина сменям и съединител сега..) а ако говориш наистина за бегачките от форума, тези които са и на фестовете, трее да ти кажа ,че не TDI ама и TFSI двигатели ще се узорят пред някоя "пипната" 155 Ку4 ,147-ца или 156-ца примерно.
Не считам ,че караме кошници. Не един път съм казвал ,че с тая кола (Алфа) не бива да си правиш тънки сметки , както би могъл с някой Гоуф, щото на гоуфа може и М 10 Д да сипеш и да не ти роди в ръцете ,ама с алфата не можеш...и затова като му попадне на някой "изгодна" алфа на 300 к и я почне с БГ каране и поддържане и после уревава урталъка ,че алфа са кошари...

RPWWD
17-03-2011, 15:14
Относно надеждноста А4 Б6/7 (2001-2007), както и А6 4Ф (2004-2010) се водят за изключително надеждни модели във всички класации и нееднократно са били на 1-во място в различните категории на употребявани автомобили. Които го интересува да се порови.

Относно ТДИ-тата и аз ги "мразя" и ненавиждам за което не веднъж са ме оплювали в ауди форума.
От 2004 година с излизането на А6 4Ф обаче дизелите стават Комън рейл и мисля нещата отиват доста на добре, та да стигнем до наши дни когато излиза примерно Мотора 3.0 ТДИ Битурбо с 313 к.с!

Относно окачването с 8-те носача на А4 - имах две такива аудита и това сега е трето и мога да твърдя че е доста здраво и надеждно, а за сравнение с 156 - примерно и дума не може да става. Аудито го превъзхожда.
Всъшност това е и една от основните причини да карам Ауди а не 156-примерно.

Тъй че колега сорри ама не се сдържах да не ти отговоря тъй като поста ти е доста "чул-недочул" слухове и айде да ги постнеме тука. Още повече че нямат нищо общо с действителността!
(Ауди-врътки)
(Ауди-окачване)
(Ауди-двигатели)

Идея си нямаш колко съм навътре с надеждността на А6 4Ф - пред очите ми ходовата част се скапа за 1 година и половина и струваше майка си и баща си да се оправи.За навика да хвърлят автоматичните скоростни кутии за стотина хиляди километра да не говорим. А4 Б6 пък преди това, освен проблемите с окачването сцепи и глава, понеже беше помпа-дюза. За обслужването с демонтирането на брони, маски, радиатори и т.н. да не говорим. Пак казвам, често се налага да пътувам точно с 2 такива Аудита А6 4Ф едното куатро, другото само с предно, та изобщо не ми ги хвали.

п.п. Доколкото виждам от снимката ти караш старата А6, не е коректно да я сравняваш със 156, сравнявай я със 166. Колкото до А4, сори ама и 156 и 159 са в пъти повече коли от него :devil: Сега видях, че си писал, че караш А4 - ми те всичките са еднакви от А1 до А8 като ги погледнеш отдалечко не можеш ги различи.

---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 13:02 ----------


Хора плюем едни марки, хвалим други и така нататък във всяка една тема. Не мислите ли, че е време да говорим за коли, които сме виждали, карали и т.н. , а не да си говорим с клишета. Къде е марката Алфа Ромео вече, че не се сещам?! Нима всички не караме Фиат, а колега, който обяснява как ваговете се чупели и лежали на стара слава искам да го попитам той на какво лежи, тъй като аз мисля, че всички фенове на Алфа лежим на стара слава. Трябва да ни стане ясно, че едни дизайн кола не прави, защото няма кола, която не се чупи, но за разлика от нашите ваговете са доста по-здрави.

Същото е и с "вървящите" ни коли. Всички много вървят и като дойде ВАГ-а 1.9 ТДИ на светофара половината ни форумни "бегачки" окапват - това ли е Алфа и нейната слава или е време да признаем, че караме кошници, които нямат общо с Алфа!!!

А на ония с халдитата пука ли им, че всъщност карат Фолксваген? Кое те кара да мислиш, че ако ония ботуши купят Алфа, тя ще тръгне по независим път? Ако трябва да избирам между Фиат и ФВ, определено предпочитам Фиат, даже си имам и едно Пунто в добавка. Изобщо не разбирам кво плюете по Фиат, като те за разлика от ВАГ вървят нагоре като качество в последните 15 години?!?

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:07 ----------



(Ауди-врътки)


Имам предвид врътките на климатика или, ако дай боже имаш пари и си я поръчаш с климатроник - неговите, и изобщо безумната грозотия слагана за централна конзола в Поло, Голф, Пасат и А4 с минимални изменения и титулувана от Аутобилд като "класически кокпит" :cry: За комфорт на седене и т.н. изобщо не говоря, че там положението е трагично...

sapper
17-03-2011, 15:15
Изобщо не разбирам кво плюете по Фиат, като те за разлика от ВАГ вървят нагоре като качество в последните 15 години?!?

Ти сериозно ли?! И си сигурен, че знаеш какви марки са във ВАГ и си виждал техни модели след 90-та?
Ако нямаш допир до тези коли можеш най-малкото да застанеш на един голям булевард и погледай 10 мин. колите, които минават.
Виж новите модели на ВАГ Групата и новите модели на Фиат, след което си сложи ръка на сърцето и кажи кое ти харесва повече.

RPWWD
17-03-2011, 15:23
Ти сериозно ли?! И си сигурен, че знаеш какви марки са във ВАГ и си виждал техни модели след 90-та?
Ако нямаш допир до тези коли можеш най-малкото да застанеш на един голям булевард и погледай 10 мин. колите, които минават.
Виж новите модели на ВАГ Групата и новите модели на Фиат, след което си сложи ръка на сърцето и кажи кое ти харесва повече.

Като всичко в тая държава и пазарните нагласи на българина са яко сбъркани и той купува немско и японско щото така е чул, ако не вярваш виж форума на мобиле.бг и виж какви полуидиоти пишат в него :punk: Определено предпочитам новото Браво пред Голф 6 или Пунто пред Поло или Панда пред Лупо/Фокс

sapper
17-03-2011, 15:30
Като всичко в тая държава и пазарните нагласи на българина са яко сбъркани и той купува немско и японско щото така е чул, ако не вярваш виж форума на мобиле.бг и виж какви полуидиоти пишат в него :punk: Определено предпочитам новото Браво пред Голф 6 или Пунто пред Поло или Панда пред Лупо/Фокс

Благодаря ти за сравнението, но ще се дистанцирам от определението за това, че съм чул и неразбрал и т.н.

А за да разбереш какво имам предвид, ще те попитам защо сравняваш само коли в клас "пазарска кошница"? Може би защото Фиат друго нямат?!

Flame
17-03-2011, 15:49
Благодаря ти за сравнението, но ще се дистанцирам от определението за това, че съм чул и неразбрал и т.н.

А за да разбереш какво имам предвид, ще те попитам защо сравняваш само коли в клас "пазарска кошница"? Може би защото Фиат друго нямат?!
Фиат си нямат понятие от луксозни коли,лукса е бил винаги при Алфа,Ланча и Мазерати,точно в този им ред.Докато сега го не е така,правят се само Фиати,къде отидоха Ланча Тезис,166?Мазерати и те имат 2-3 модела,тежки и сравнително бавни.Докато италянското автомобилостроене е било напред немците са били посредствени,а сега е обратното:big_whoops:.И VW да купят Алфа незнам дали ще има някаква полза от това,като гледам колко е трагично положението,на фона на изобилието от немски,френски и японски возила с безброй модофикации.....:cry:

sapper
17-03-2011, 15:54
Фиат си нямат понятие от луксозни коли,лукса е бил винаги при Алфа,Ланча и Мазерати,точно в този им ред.Докато сега го не е така,правят се само Фиати,къде отидоха Ланча Тезис,166?Мазерати и те имат 2-3 модела,тежки и сравнително бавни.Докато италянското автомобилостроене е било напред немците са били посредствени,а сега е обратното:big_whoops:.И VW да купят Алфа незнам дали ще има някаква полза от това,като гледам колко е трагично положението,на фона на изобилието от немски,френски и японски возила с безброй модофикации.....:cry:

Прав си. Точно това се опитвам да кажа, че всички тези марки са били наистина невероятни, но доста отдавна. От тогава са в летаргия и вече са изпуснали влака.

V@K@T@
17-03-2011, 15:55
Благодаря ти за сравнението, но ще се дистанцирам от определението за това, че съм чул и неразбрал и т.н.

А за да разбереш какво имам предвид, ще те попитам защо сравняваш само коли в клас "пазарска кошница"? Може би защото Фиат друго нямат?!
че Бравото пък що за пазарска кошница е ... за пандата ще се съглася ама ... :big_whoops:

krsapunov
17-03-2011, 15:56
Голфа душа няма... Алфата има... и то каква... Никакви пари и никакъв ВАГ не могат да купят тази душа... (точките са замисляне... или поне опит за такова)

Gecata
17-03-2011, 15:56
Audi са много зле, а Алфа е най-великата марка ок!
Няма да споря!

Но примерно да видим един обективен тест (според мен), какво пишат хората и то от страна където не се произвеждат въпросните модели!

Чудя се колегата RPWWD как ще коментира?
http://www.autoreview.ru/archive/2008/08/159_a4_320i_c200k/

А относно врътките на А4 и Пасат - какво общо има!?
http://www.autoreview.ru/archive/2008/08/159_a4_320i_c200k/_audi/_A1V4317_1024.jpg
http://www.autoreview.ru/archive/2008/02/mondeo_mazda6_laguna_avensis_passat/_volkswagen/salon/_A1V5493_1024.jpg

krsapunov
17-03-2011, 15:59
Мчи кво им е на врътките? ...на 145 са по-дизайнерски сигурно. Маркова работа.

Flame
17-03-2011, 16:06
Ауди дръпнаха адски много,за което им се кефя много,много хубава визия,качеството е примерно на нивото на БМВ(говоря за салон,интериор),а А4 наистина са много здрави коли,VW са си дървета отсякъде,но ако се замисли човек малко повече,не че не могат да са дървета,обаче какво правим с Ауди,ако VW са на едно ниво с тях-пряка конкуренция а няма смисъл,както стана малко при Шкода,от стремеж да я направят добра марка,немците малко преиграха и в момента са по-добре от VW:devil:

sapper
17-03-2011, 16:17
Голфа душа няма... Алфата има... и то каква... Никакви пари и никакъв ВАГ не могат да купят тази душа... (точките са замисляне... или поне опит за такова)

Абсолютно си прав. Е те тая душа ми взе здравето и доста финанси. Други "плюсове" не съм видял от нея. Естествено, че е готино сутрин да запалиш и да се чудиш какъв е днешния "номер". Става малко като един американски празник, когато децата ти звънят на вратата и питат "лакомство или номер?" с малката разлика, че лакомства не съм видял, а номерата са толкова, че не мога да ги запомня вече. Но пък какво толкова... друго като няма поне "душата е останала" :indian:

Bodom
17-03-2011, 16:35
Абсолютно си прав. Е те тая душа ми взе здравето и доста финанси. Други "плюсове" не съм видял от нея. Естествено, че е готино сутрин да запалиш и да се чудиш какъв е днешния "номер". Става малко като един американски празник, когато децата ти звънят на вратата и питат "лакомство или номер?" с малката разлика, че лакомства не съм видял, а номерата са толкова, че не мога да ги запомня вече. Но пък какво толкова... друго като няма поне "душата е останала" :indian:

Дани, ти сега от Ку-4-ката ли се оплакваш, или от TS-а?
Защото аз от моя TS съм доволен. Не ме е оставял на пътя и не съм се охарчил кой-знае колко по него(според менобаче, а един приятел като ми видя списъка по поддръжката и щеше да припадне), а удоволствие на пътя определено ми доставя!

sapper
17-03-2011, 16:38
Дани, ти сега от Ку-4-ката ли се оплакваш, или от TS-а?
Защото аз от моя TS съм доволен. Не ме е оставял на пътя и не съм се охарчил кой-знае колко по него(според менобаче, а един приятел като ми видя списъка по поддръжката и щеше да припадне), а удоволствие на пътя определено ми доставя!

Говоря за TS-a (Twin Skrap)

andro88
17-03-2011, 16:39
Абсолютно си прав. Е те тая душа ми взе здравето и доста финанси. Други "плюсове" не съм видял от нея. Естествено, че е готино сутрин да запалиш и да се чудиш какъв е днешния "номер". Става малко като един американски празник, когато децата ти звънят на вратата и питат "лакомство или номер?" с малката разлика, че лакомства не съм видял, а номерата са толкова, че не мога да ги запомня вече. Но пък какво толкова... друго като няма поне "душата е останала" :indian:

Не че давам акъл, не че не можеш да се оплачеш..и аз съм го правил, ама е много лесно решението,ако си разочарован-сменяш...това е. Мит е обаче ,че немските и японските са най-яките ,а наще са кошари...мит и глупост.
И те си имат ядове и то не малко. За съжаление кофти медии срещу много парички сформират кофти обществено мнение изразяващо се в купуване на едно и некупуване на друго...
На скоро говорих с един познат,кара А3 и ми обясни ,че на гениалния му автомобил му се сваля бронята ,радиатора,всичкивидове кори и подкалници и трубопроводи за смяна на консумативи и естествено това се калкулира после в касовия бон. Ама за това не се говори..говори се ,че алфите са кошници и като питам "що" -отговора е "еми нямат много модели..и дрън-дрън" ,ама това не значи ,че тези модели дето ги има са лоши-напротив
В крайна сметка всеки може да кара каквото пожелае, но за мен Алфа остава марката която ще карам винаги

Flame
17-03-2011, 16:46
Не че давам акъл, не че не можеш да се оплачеш..и аз съм го правил, ама е много лесно решението,ако си разочарован-сменяш...това е. Мит е обаче ,че немските и японските са най-яките ,а наще са кошари...мит и глупост.
И те си имат ядове и то не малко. За съжаление кофти медии срещу много парички сформират кофти обществено мнение изразяващо се в купуване на едно и некупуване на друго...
На скоро говорих с един познат,кара А3 и ми обясни ,че на гениалния му автомобил му се сваля бронята ,радиатора,всичкивидове кори и подкалници и трубопроводи за смяна на консумативи и естествено това се калкулира после в касовия бон. Ама за това не се говори..говори се ,че алфите са кошници и като питам "що" -отговора е "еми нямат много модели..и дрън-дрън" ,ама това не значи ,че тези модели дето ги има са лоши-напротив
В крайна сметка всеки може да кара каквото пожелае, но за мен Алфа остава марката която ще карам винаги
Браво това е хубаво.

sapper
17-03-2011, 17:16
Не че давам акъл, не че не можеш да се оплачеш..и аз съм го правил, ама е много лесно решението,ако си разочарован-сменяш...това е. Мит е обаче ,че немските и японските са най-яките ,а наще са кошари...мит и глупост.
И те си имат ядове и то не малко. За съжаление кофти медии срещу много парички сформират кофти обществено мнение изразяващо се в купуване на едно и некупуване на друго...
На скоро говорих с един познат,кара А3 и ми обясни ,че на гениалния му автомобил му се сваля бронята ,радиатора,всичкивидове кори и подкалници и трубопроводи за смяна на консумативи и естествено това се калкулира после в касовия бон. Ама за това не се говори..говори се ,че алфите са кошници и като питам "що" -отговора е "еми нямат много модели..и дрън-дрън" ,ама това не значи ,че тези модели дето ги има са лоши-напротив
В крайна сметка всеки може да кара каквото пожелае, но за мен Алфа остава марката която ще карам винаги

Интересно изказване. Напомня ми на мое такова от преди 2 години... Фаза 1 е фенщината, а фаза 2 е разума - и като дойде фаза 2 се замисляш, че няма нищо специално за да караш Алфа (говоря за нашите Туин Скрапови модели, а не за истинските машини).
А истината за много от феновете е, че си купуват Алфа не за друго, а защото е евтина. Аз също се радвам на 145-цата си, но не мога да си затварям очите пред фактите.

Bodom
17-03-2011, 17:32
Интересно изказване. Напомня ми на мое такова от преди 2 години... Фаза 1 е фенщината, а фаза 2 е разума - и като дойде фаза 2 се замисляш, че няма нищо специално за да караш Алфа (говоря за нашите Туин Скрапови модели, а не за истинските машини).
А истината за много от феновете е, че си купуват Алфа не за друго, а защото е евтина. Аз също се радвам на 145-цата си, но не мога да си затварям очите пред фактите.

Е ти пък...
Аз съм карал да видим...
VW Polo 1.4 16V, Polo 1.4 MPI, VW Golf 5 1.9TDI;
Opel Astra 1.6 16V Ecotec, Opel Astra 1.7TDCI, Opel Corsa 1.3TDCI;
Skoda Oktavia 1.9TDI, Skoda Superb 2.0TDI;
Peugeot 306 1.6 16V;
Suzuki Liana 1.3 (90cv), Suzuiki Swift 1.4 16V;
Rover 214;
Lancia Delta 2 1.6 8V;
Daewoo Espero 2.0

Alfa 156SW 1.9JTDm 16V и моята си 145 1.4TS
И сигурно пропускам нещо.. но никоя от изброените не ми доставя същото удоволствие като моя TS :waving:
Дизеловата алфа също беше приятна за каране.

P.S. Аз не си купих алфата, защото беше евтина :)

Bobi_33
17-03-2011, 20:04
Интересно изказване. Напомня ми на мое такова от преди 2 години... Фаза 1 е фенщината, а фаза 2 е разума - и като дойде фаза 2 се замисляш, че няма нищо специално за да караш Алфа (говоря за нашите Туин Скрапови модели, а не за истинските машини).
А истината за много от феновете е, че си купуват Алфа не за друго, а защото е евтина. Аз също се радвам на 145-цата си, но не мога да си затварям очите пред фактите.

Евала за това мнение. А що се отнася до 145 (сигурно 1/3 от "феновете" на Алфа в тоя форум), ми какво да кажа? Имама си вече и аз 145-ца и мога смело да кажа, че тая кола е мноооого малко Алфа и предимно е Фиат. А Фиат е по-близа до ФВ, отколкото до Алфа. Повечето в тоя форум не са запалвали дори шестак на Алфа. Много не са карали класически мотор на Алфа или боксер на Алфа, но се имат за много запалени "Алфисти". Странно, но факт.
Иронията е в това, че в тая тема (и в други подобни) тези, които най-яростно защитават Алфа и Фиат, всъщност са виждали само истинска Алфа и никога не са я карали. Говорят за душа, без да знаят какво е това.
В 145 имало душа? Ма моля ви се, че то в нея се седи като в бус. Това не мога да го преживея никак. Таблото е изключително грозно и сделано (особено в първите версии), цялата кола е много висока, и после била Алфа. Стииииига. Функционалност в 145 - слаба. Дори радиото е на място, където седи и на Фиат Типо (демек на лошо). Оборотомерът е по-малък от скоростомерът. Това е недопустимо за една истинска Алфа. На мен лично не може да ми достави удоволствието, което съм получавал сядайки зад волана на всяка стара Алфа. Цялата кола е предимно Фиат и след това Алфа. Пък после сме Алфисти. Малко смешно е вече, защото изказванията са точно като тези във ФВ форума. Мойто си е най-хубаво и друго няма. Стига вече. Светът вече не е същият и няма да бъде такъв какъвто е бил. Алфа също. Още по-малко пък с Фиат, които просто не сипват пари в марката. Напротив изсмукват я. Изсмукаха вече Ланча, защо си мислите, че на Алфа ще и се размине.
Варианта ФВ на мен ми изглежда добре, защото имат правилна политика за развитие и наливат пари. Без наливане на пари няма как да се получи.

rossenvn
17-03-2011, 22:41
+ 1 и от мен. Не виждам защо тази тема се превърна АлфаvsДругите. Дали са добри или лоши коли - пазара го е казал. Дали при ВАГ ще е по-добре? Може би? Но пак няма да бъде това, което мечтят "старите" фенове на марката. Да не говорим и, че вече няма и да е италианска. Бъдещето? Може и да не е толкова зле като се има предвид 4С. Т.е. ако продължат в тоя дух. Или може да стане отвратително, ако ни се случи същото като на Ланча.

infernus
17-03-2011, 23:56
Евала за това мнение. А що се отнася до 145 (сигурно 1/3 от "феновете" на Алфа в тоя форум), ми какво да кажа? Имама си вече и аз 145-ца и мога смело да кажа, че тая кола е мноооого малко Алфа и предимно е Фиат. А Фиат е по-близа до ФВ, отколкото до Алфа. Повечето в тоя форум не са запалвали дори шестак на Алфа. Много не са карали класически мотор на Алфа или боксер на Алфа, но се имат за много запалени "Алфисти". Странно, но факт.
Иронията е в това, че в тая тема (и в други подобни) тези, които най-яростно защитават Алфа и Фиат, всъщност са виждали само истинска Алфа и никога не са я карали. Говорят за душа, без да знаят какво е това.
В 145 имало душа? Ма моля ви се, че то в нея се седи като в бус. Това не мога да го преживея никак. Таблото е изключително грозно и сделано (особено в първите версии), цялата кола е много висока, и после била Алфа. Стииииига. Функционалност в 145 - слаба. Дори радиото е на място, където седи и на Фиат Типо (демек на лошо). Оборотомерът е по-малък от скоростомерът. Това е недопустимо за една истинска Алфа. На мен лично не може да ми достави удоволствието, което съм получавал сядайки зад волана на всяка стара Алфа. Цялата кола е предимно Фиат и след това Алфа. Пък после сме Алфисти. Малко смешно е вече, защото изказванията са точно като тези във ФВ форума. Мойто си е най-хубаво и друго няма. Стига вече. Светът вече не е същият и няма да бъде такъв какъвто е бил. Алфа също. Още по-малко пък с Фиат, които просто не сипват пари в марката. Напротив изсмукват я. Изсмукаха вече Ланча, защо си мислите, че на Алфа ще и се размине.
Варианта ФВ на мен ми изглежда добре, защото имат правилна политика за развитие и наливат пари. Без наливане на пари няма как да се получи.

Стига я фали тая 33-ка ми дай да обърна едно кръгче да видя кво толкова се радваш като бебе на цица, тази тема много се измести настрани има си друга тема за това:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37688&page=40

А и въолбще не е v2 ами някъде v3 или v4.

Като ще се плюят коя малка е по-добра по добре фоворете с факти, цени модели години, характеристики. Другото не тежи, само приказки във въздуха.

Едно е истина. Алфа отдавна не превъзхожда по спортни характеристики другите марки. Но действително вижте епизода на Top Gear с 8C какво казва Джереми Кларкстън, Алфа е сърцето...

sapper
18-03-2011, 10:13
... Дори радиото е на място, където седи и на Фиат Типо (демек на лошо)....

Много си прав.
Е това направо ме съсипва.... не може да направиш кола, при която за да си сменяш радиото или песните на плейъра трябва да си на 2ра, 4та или задна.

А като допълнение на твоя пост ще добавя, че половината ни "алфисти" не са си купили алфата, а са я получили на принципа "тате тази ми харесва" и тъй като 145-цата е евтина като първоначална инвестиция са я получили. И от следващия ден са "най-запалените алфисти". Май си прав, че заприличваме на един друг форум...

morfius
18-03-2011, 10:32
Вие леко се уляхте :)
И в 2 те от подписа усещането е доста по-различно от еквивалентни модели в същия клас и сходни години.
Ма били Фиат... хубуу ама усещането е различно дори от Фиат, па за сравнение с ФВ групата е направо смешно.
Останалите среден клас марки няма и да ги намесвам...
Или искате да се сравняваме с коли дето струват х2 ... и пак да сме отгоре?

andro88
18-03-2011, 10:41
Вие леко се уляхте :)
И в 2 те от подписа усещането е доста по-различно от еквивалентни модели в същия клас и сходни години.
Ма били Фиат... хубуу ама усещането е различно дори от Фиат, па за сравнение с ФВ групата е направо смешно.
Останалите среден клас марки няма и да ги намесвам...
Или искате да се сравняваме с коли дето струват х2 ... и пак да сме отгоре?

Ето за такъв обективизъм говоря. Не знам боби33 що си толкова негативно настроен. Ако ви чуе човек ще ррече ,че сме фенове на москвич , че и те сигурно се радват и са горди с колите си повече от нас. Ревете като невести тука...на кофти място било радиото...майко мила... на БМВ 3 серия около 2000г при 80 % от колите им се ОТПАРА ЗАДНИЯ МОСТ от шасито...ама е никой не говори ,че са щайги...
А Жулиета е най-сигурния компактен автомобил в света...понеже е кошара,фиат и няма душа..

Bodom
18-03-2011, 11:41
Боби, а ти що си взе 145-ца?
'Земи си нещо старо. Толко ли нямаше възможност да седнеш да покараш някоя 145 и да видиш, че е фиат и че не те кефи, ми трябваше да си купуваш?

BatVas
18-03-2011, 11:47
Абе темата май беше че WV купува Алфа, та ето как се обслужва народен автомобил(намерете поста със снимките и откачените предна броня и радиатор) :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=858387#post858387

П.П. Айде и аз да поспамя - пряко сравнение между моя бивш 1.8 ТС (145)- 1997 и Хонда Акорд 2001г (1,8 ).
Разходи по подръжка- разходите на Алфата бяха много по ниски от тези на хондата през първата година. През втората смених двигателя на 145-цата и пак останаха по ниски от Хондата (там други неща правиха по хидравликата на Хондата)
Алфата вървеше повече от Хондата,но по малко комфортна а като пробег Алфата измина повече километри защото Хондата по дълго чакаше доставка на части.
Да фиатче е 145-цата, но повече ми харесваше усещането в нея от колкото в 156-цата ми. Но пък 145 е по зле от 164, 155 и ГТВ-то ми. ( последните само с алфови мотори) иначе по принцип съм съгласен с Bobi_33 и Дани (Sapper)

JK
18-03-2011, 12:30
Карам фиат браво и алфа 146 на едни години - еми няма нищо общо ! Съвсем различно е усещането от карането на двете - на алфата педала на газта е много по-чувствителен, педала на спирачката също, окачването е по-твърдо, воланът е по-директен, интериорът е по-стегнат и т.н. Да не говорим за звука ... алфата така хубаво се бичи ... а фиата (1.8 GT) като че ли го колиш :) Според мен по-горните изказвания са напълно неуместни от гледна точка на усещане, от гледна точка на техника не знам ...

code
18-03-2011, 12:56
Абе темата май беше че WV купува Алфа, та ето как се обслужва народен автомобил(намерете поста със снимките и откачените предна броня и радиатор) :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=858387#post858387
Айде и от мене една подобна после Алфите били изхакани.:waving:
http://veltran.dir.bg/_files/t5_5188231.jpg
Това е Пасат 2002 1,9ТДИ :) - смяна на ремък.

RPWWD
18-03-2011, 14:43
Интересно изказване. Напомня ми на мое такова от преди 2 години... Фаза 1 е фенщината, а фаза 2 е разума - и като дойде фаза 2 се замисляш, че няма нищо специално за да караш Алфа (говоря за нашите Туин Скрапови модели, а не за истинските машини).
А истината за много от феновете е, че си купуват Алфа не за друго, а защото е евтина. Аз също се радвам на 145-цата си, но не мога да си затварям очите пред фактите.

Ми аз броих 6500 евро за моята преди 3 години, с докарването отиде на 14000 лева, ако това е евтино за теб значи си сбъркал форума, отивай в тоя на Ферари ;-) А, да, моята е дизелова, ама аз имам глава на раменете и не съм си и помислял за ТС.
Винаги съм следял марката но по различни причини преди не съм си купувал Алфа, като най-основната беше, че по-старите модели никога не са ми харесвали като външен вид. Моделите, които ме спечелиха за марката бяха 156, 147 и 166, пък който иска да ги нарича Фиат. 159 естествено също е в този ред, но тогава вече бях лапнал въдицата. Модели като старата Жулиета, 75, 33, 145/6, 155 никога не са ме кефели, от старите алфи единствената която ми допада е Спайдер Дуето и НИЩО друго. Та както казало кучето: въпрос на вкус и си облизало задника ;-)

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:15 ----------


къде отидоха Ланча Тезис,166?

Тезиса се правеше до миналата година, ама понеже сме много платежоспособни не се купуваше бе друже, също като 166-цата :whistle: Прочее и Тезиса е с предно окачване тип ВАГ с един камион алуминиеви "кокали", явно ако го бяха направили с надлъжно разположен двигател, та да се разглобява половината кола за обслужване щеше да върви повечко на пазара ;-) После що "майсторите" хвалели Холцваген, ми те знаят къде е парата бе хора, аз сервиз, независимо от марките в които се е специализирал, без работа не съм виждал ;-)

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:26 ----------


Audi са много зле, а Алфа е най-великата марка ок!
Няма да споря!

Но примерно да видим един обективен тест (според мен), какво пишат хората и то от страна където не се произвеждат въпросните модели!

Чудя се колегата RPWWD как ще коментира?
http://www.autoreview.ru/archive/2008/08/159_a4_320i_c200k/

А относно врътките на А4 и Пасат - какво общо има!?
http://www.autoreview.ru/archive/2008/08/159_a4_320i_c200k/_audi/_A1V4317_1024.jpg
http://www.autoreview.ru/archive/2008/02/mondeo_mazda6_laguna_avensis_passat/_volkswagen/salon/_A1V5493_1024.jpg
Я дай снимки на таблото на Пасат 5 и А4 , да речем 2004 набор ;-)

sapper
18-03-2011, 16:49
Ми аз броих 6500 евро за моята преди 3 години, с докарването отиде на 14000 лева, ако това е евтино за теб значи си сбъркал форума, отивай в тоя на Ферари ;-) А, да, моята е дизелова, ама аз имам глава на раменете и не съм си и помислял за ТС.
Винаги съм следял марката но по различни причини преди не съм си купувал Алфа, като най-основната беше, че по-старите модели никога не са ми харесвали като външен вид. Моделите, които ме спечелиха за марката бяха 156, 147 и 166, пък който иска да ги нарича Фиат. 159 естествено също е в този ред, но тогава вече бях лапнал въдицата. Модели като старата Жулиета, 75, 33, 145/6, 155 никога не са ме кефели, от старите алфи единствената която ми допада е Спайдер Дуето и НИЩО друго. Та както казало кучето: въпрос на вкус и си облизало задника ;-)

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:15 ----------



Тезиса се правеше до миналата година, ама понеже сме много платежоспособни не се купуваше бе друже, също като 166-цата :whistle: Прочее и Тезиса е с предно окачване тип ВАГ с един камион алуминиеви "кокали", явно ако го бяха направили с надлъжно разположен двигател, та да се разглобява половината кола за обслужване щеше да върви повечко на пазара ;-) После що "майсторите" хвалели Холцваген, ми те знаят къде е парата бе хора, аз сервиз, независимо от марките в които се е специализирал, без работа не съм виждал ;-)

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:26 ----------


Я дай снимки на таблото на Пасат 5 и А4 , да речем 2004 набор ;-)

Има една много любима моя реплика - "всеки има право на грешно мнение", а също така всеки има право да си затваря очите и да дава акъл...

Gecata
18-03-2011, 19:39
Ок, няма проблем само да те информирам, че точно при този модел А4 Б6/Б7 от 2001/07 г. няма въобще врътки, серийно е двузонален климатроник за всички версии!
Контролния панел на А4 2001/7 изглежда така:
http://www.autoreview.ru/archive/2003/24/bigtest/800/11.jpg

Пасат от тея години Б 5.5 (до 2005). При него има варианти с климатроник като на снимката или с врътки в зависимост от версията.
http://www.autoreview.ru/archive/2001/23/duel/800/passat_02.jpg

Незнам, аз лично предлагам да си замълчиш защото няма никаква прилика м/у блоковете за управление на климатика.

Може би бъркаш Ауди със шкода - там използват еднакви климатици/климатроници. (Пасат/Голф/Октавия/Супърб и т.н.).

Bobi_33
18-03-2011, 19:42
Боби, а ти що си взе 145-ца?
'Земи си нещо старо. Толко ли нямаше възможност да седнеш да покараш някоя 145 и да видиш, че е фиат и че не те кефи, ми трябваше да си купуваш?


Първо се извинямам на всички, че разводнявам темата.

Второ по въпроса защо си взех 145, ми за парите за които съм я взел, спрямо супер перфектното състояние на колата, съм сигуран, че щеше да я купи и най-заклетият антиалфист (примерно заклет голфаджия). Никога не съм харесвал модела, карал съм мнооооого 145-ци още от времето когато държеха цени над 10 000лв. (и то боксерите, демек най-старите) За стара Алфа просто нямам пари, иначе повярвай ми ако имах през ум нямаше да ми мине да карам тоя Фиат 145 (въпреки, че бокскера за мен е доста по-добър вариант от TS 16V)

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:39 ----------


Стига я фали тая 33-ка ми дай да обърна едно кръгче да видя кво толкова се радваш като бебе на цица.......


Не я хваля, даже имах предвид другите стари модели на Алфа. Въпреки всичко ми се струва, че мнооооого ти се кара 33-ка. Ми просто ела в сервиза и ще покараш. Само, че не се продава, да си знаеш:afro:

koolio
18-03-2011, 20:08
Честно казано не мога да разбера хора, които мрънкат колко зле е някоя марка, ама стоят с нея заради "фенщината" ????? Е като според теб е толкоз зле на какво аджеба си фен бе аланкоолу, както казва Вучков?
П.С. С някои от тия хора ще нищим темата в Пийпълса ако се засечем другата седмица ;) :pokey:.

Bobi_33
18-03-2011, 20:12
Честно казано не мога да разбера хора, които мрънкат колко зле е някоя марка, ама стоят с нея заради "фенщината" ????? Е като според теб е толкоз зле на какво аджеба си фен бе аланкоолу, както казва Вучков?
П.С. С някои от тия хора ще нищим темата в Пийпълса ако се засечем другата седмица ;) :pokey:.

Всъщност към кого е въпроса?

koolio
18-03-2011, 20:24
Всъщност към кого е въпроса?

Към всеки, който се познае ;).

infernus
18-03-2011, 21:22
Към всеки, който се познае ;).

Познах се! Каква засечка другата седмица градски?

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

[QUOTE=Bobi_33;860571]Фиат 145 (въпреки, че бокскера за мен е доста по-добър вариант от TS 16V)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

Пристрастен си, баце. Не че аз не съм покрай мойте боксерчета. Но дай малко повече инфо ако искаш в една отделна тема, като нещо от сорта: Фиат VS Алфа или New Edge VS Old School. Така подрепено с факти. Все пак е форум. До тук не прочетох нищо подрепено с факти са само кой какво го кефи. Е кеф цена няма, а и всеки си има вкус. Така, така че нека цифрите и фактите говорят.

А по темата:
http://www.automedia.bg/news/article_12478.html

Да не четем същата статия след 10 години след закупуването на Алфа от ФВ примерно? Според мен тия ФВ са шарлатани, още навремето си спомням колко по приятно беше да правиш Опел Кадет отколкото някой Гоуф 1 или 2. Имахме си една точна фраза: "Това не са го правили немци, а някакви олигофрени".

koolio
18-03-2011, 22:45
Ти па къде се позна? Ти не мрънкаш ;). Иначе за Пийпълса имах предвид конкретно Дани (sapper), ама ела и ти. Или пък да измислим пак една среща в Спорко?

И за да не е съвсем офф - 145 може и да не е върха на елхата, но е много по-приятна от БМВ Компакт примерно.

RPWWD
18-03-2011, 23:22
Ок, няма проблем само да те информирам, че точно при този модел А4 Б6/Б7 от 2001/07 г. няма въобще врътки, серийно е двузонален климатроник за всички версии!
Контролния панел на А4 2001/7 изглежда така:
http://www.autoreview.ru/archive/2003/24/bigtest/800/11.jpg

Пасат от тея години Б 5.5 (до 2005). При него има варианти с климатроник като на снимката или с врътки в зависимост от версията.
http://www.autoreview.ru/archive/2001/23/duel/800/passat_02.jpg

Незнам, аз лично предлагам да си замълчиш защото няма никаква прилика м/у блоковете за управление на климатика.

Може би бъркаш Ауди със шкода - там използват еднакви климатици/климатроници. (Пасат/Голф/Октавия/Супърб и т.н.).

Нищо не бъркам, абсолютно същата като форма централна конзола, която се слага в момента и на Поло, и на Голф и на Октавия. Дребните разлики в някое и друго копче не променят цялостното впечатление, което отдалеч крещи "ВАГ"... За под капака и калниците и сам си знаеш - всичко им е едно и също на четирите им класа коли Поло/Фабия/Ибиса/А1 - Голф/Октавия/Леон/А3 - Пасат/Суперб/А4/Ексео и А6/Фаетон/А8.
Тия сладури продават 3-4 коли под няколко опаковки и ги давате за пример, а ревете че Фиат правели същото?!? Къде е смисълът тогава от трансфер на собствеността?!? На теб не ти стиска да си купиш Алфа или ако ти е угодно Фиат, хубу... На нас пък не ни стиска да си купим ВАГ и толкова.

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:05 ----------


Има една много любима моя реплика - "всеки има право на грешно мнение", а също така всеки има право да си затваря очите и да дава акъл...

Хубаво нещо е самокритиката, дори и с отворени очи :devil:

Като не те кефи, връщаш двата Фиата 145 и 164 в Надин, купуваш си Фабия 1,2 ХТП и тръгваш да те заглеждат по булевардите и светофарите ;-)

BatVas
19-03-2011, 09:03
Като не те кефи, връщаш двата Фиата 145 и 164 в Надин, купуваш си Фабия 1,2 ХТП и тръгваш да те заглеждат по булевардите и светофарите ;-)


Предполагам имаш впредвид 146 - защото за мен 164, не е фиат! (ако и да има обща платформа със СААБ, Ланча, Крома и все пак е по-различна при 164)

Gecata
19-03-2011, 12:56
Понеже вагините и халдитата са много здрави в последните 12 години ли? Айде да не си правим изводи за здравина по Голф 2, Пасат 1/2/3 и Ауди 80 Б4, щото след това ВАГ не са извадили нищо подобно като безаварийност, а напротив вървят яко надолу, но старата слава от тези модели и добрият маркетинг ги крепят. Каква ли техника ще вложат в "новите" Алфи? 10 алуминиеви носача отпред, надлъжно разположен двигател в кола с предно предаване, та да ни е готино като сменяме ремъци и ролки, "революционните" тракторни редосеялки ТДИ и общата за групата централна конзола, с врътки като на абонатна елстанция :throw:

Виж какво си написал ти собственоръчно!
Аз повече с теб няма да споря.
Или съм сляп защото аз общи врътки при Ауди не виждам!

alfageorgi
19-03-2011, 14:39
Виж какво си написал ти собственоръчно!
Аз повече с теб няма да споря.
Или съм сляп защото аз общи врътки при Ауди не виждам!

А бе пич айде карай си аудито със здраве и стига си ни промивал мозъците.За да ти стане ясно най-накрая хората явно пишат за смешния ключ -врътката на фаровете в ляво от волана.Айде виж го хубаво и ми кажи на коя от марките и моделите на ФВ груп е различен от тоя и то от години.Ха-ха , верно е като на печка Раховец.

Stoyan Georgiev
19-03-2011, 15:19
на ваг ключа за фаровете е адски удобен там спор не трябва да има според мен :)

да не говорим фаровете за мъгла на моята алфа как всеки път ми се налага да ги търся откъде се включват, защото не са осветени, а до тях има още 3 абсолютно еднакви копчета, които имат съвсем различни функции

pinko
19-03-2011, 15:23
на ваг ключа за фаровете е адски удобен там спор не трябва да има според мен :)


И според мен такъв тип ключ за фаровете е много по-удобен и функционален, отколкото претоварените с функции лостчета зад волана.

Да не забравяме, че на 166 ключът е точно такъв.

Z:)m
19-03-2011, 15:31
на ваг ключа за фаровете е адски удобен там спор не трябва да има според мен :)

да не говорим фаровете за мъгла на моята алфа как всеки път ми се налага да ги търся откъде се включват, защото не са осветени, а до тях има още 3 абсолютно еднакви копчета, които имат съвсем различни функции

...аз вече съм си сложил едно фенерче в отделението на подлакътника. Ако искаш, взаимствай опита ми ;)

Bobi_33
19-03-2011, 15:47
...аз вече съм си сложил едно фенерче в отделението на подлакътника. Ако искаш, взаимствай опита ми ;)


Дааа бе, стига си се бъзикал:razz:
При теб лостчетата трябва да светят. Това е най-хубавото нещо наследено от Типо. Наистина е готино. Жалко, че и при следващите модели не е така.

infernus
19-03-2011, 15:48
...аз вече съм си сложил едно фенерче в отделението на подлакътника. Ако искаш, взаимствай опита ми ;)

Аман с тоя твоя атмосферен тунинг начи! И в подлакътника тунинговаш :)

А по темата. Аре стига със снимките на немски куфари а?!? Отворете си друга тема за пишкомер между ФВ и Алфа.

Stoyan Georgiev
19-03-2011, 16:15
на 159 фаровете се пускат от лостчетата, но за мъглата се пускат вляво от волата на таблото - има няколко копчета...

alfageorgi
19-03-2011, 17:20
на ваг ключа за фаровете е адски удобен там спор не трябва да има според мен :)

да не говорим фаровете за мъгла на моята алфа как всеки път ми се налага да ги търся откъде се включват, защото не са осветени, а до тях има още 3 абсолютно еднакви копчета, които имат съвсем различни функции

А бе той може да е удобен /според теб/ , но си е грозен и смешен, пък и хората си купуват коли не за да готвят в тях , че да им трябват такива архаични устройства за тая елементарна функция.Не казвам , че удобството не е важно , дори напротив, но по тая логика трябва да монтират фотьойли вместо предни и дивани вместо задни седалки , което както и да го погледнеш не се върза с естетика за автомобилен салон на която и да е кола.

lazy
19-03-2011, 17:47
на ваг ключа за фаровете е адски удобен там спор не трябва да има според мен :)


помоли Гецата да пусне малко снимки на такива ключове - целите с олюпена "висококачествена" пластмаса ... както и централната конзола на В6, направена от същите "премиум" материали

koolio
19-03-2011, 18:17
Лично мнение - освен, че е по-красиво, много по-удобно е да се включват фаровете от лостче зад волана.

stelt
19-03-2011, 19:01
помоли Гецата да пусне малко снимки на такива ключове - целите с олюпена "висококачествена" пластмаса ... както и централната конзола на В6, направена от същите "премиум" материали

Колега, изпревари ме. Тъкмо щях да пиша за това че не съм виждал ваген с неолюпен ключ за включване на светлините(освен в магазина).

qpwo
19-03-2011, 21:06
Не казвам , че удобството не е важно , дори напротив, но по тая логика трябва да монтират фотьойли вместо предни и дивани вместо задни седалки .
Ми то при 166 е точно така...;)

pinko
19-03-2011, 23:04
.Не казвам , че удобството не е важно , дори напротив, но по тая логика трябва да монтират фотьойли вместо предни и дивани вместо задни седалки , което както и да го погледнеш не се върза с естетика за автомобилен салон на която и да е кола.

Ако искаш да знаеш, аз съм доволен като слон от моите фотьойли в Гранд Черокито - пухкави, с мека кожа, с всякакви регулировки и надуваема лумбална опора - като кресла пред камина. И първите думи на всеки, който седне в тях, са: "Баси готините и уютни фотьойли". Отзад е същата работа - мек диван като в хола пред телевизора.

И още нещо - идеално се връзват с естетиката и атфосферата на Гранд чероки - комфорт и уют като у дома.

А при редовно мазане с крем Нивеа (вижда се на втората снимка) кожата е мека като бебешко дупе.

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Grand%20Cherokee/IMG_1167.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Grand%20Cherokee/IMG_1169.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Grand%20Cherokee/IMG_1151.jpg

rsys
20-03-2011, 03:43
Е как сравнихте Алфа точно пък с VW ?
И какво не и се кефите на подръжката на алфата? Повечето тук карат стари коли. Механика е всичко, има си заложен живот, товари се яко, нормално да се строши накрая. Но който не желае да плаща за подръжка, да си купи новичка кола, там имат и гаранции, но пак не е евтино.

Повечето си купуват просто поредният секънд хенд, който по подразбиране е в неизвестно състояние... И после, алфите се чупели... Ами знаеш ли го тоя преди теб как я е поддържал? И колко си правят труда да я сервизират коректно след като я купят? Да не говорим, че много от колите идват с оригинални окачвания, съединители ... И тук сме изненадани, че трябва да ги сменим .... Е какво се очаква? Да кара до безкрай ли ?
И какво против имате ТС-ите ? Карам GTV 2.0 TS от 1 година, е стапям му лагерите, 20 000 км за същата тази 1 година. И до тук съм сменил съединител, 2 носача на задницата, и стандартните - ремъци, масла, накладки ... Дали му е скъпа подръжката - е карал съм коли с по-евтини части, но не ми е толкова забавно като в GTV-то ... Но който не може да си позволи подръжка на колата, да не си взима такава. Не смятам, че цените са тайна, и човек не може да се информира какво да очаква....
А за VW TDI ... след като показах на колегата ми с Голф 4 1.9 TDI, колко не му върви колата / сам предложи да се дърпаме :D / - сега ще си прави чип тунинг, та скоро ще разбера как вървя и срещу чипнато голфче :)

А за комфорт - нз, аз си харесвам момо седалките, и това че колата е като залепена за пътя, а щом дългуч като мен се събира в дребното gtv, и ми е удобно ... май е ок :) Да, не искам параходче /тогава щях да си взема нещо от съвсем друг калибър/, та затова карам гуми с борд 50, и се чудя дали да летните да са 17ки и борд 45 ... Но всеки знае какво търси :)
И като го намери му се радва и си го поддържа без да реве. Сивик ми се е подпалвал, на пежо му изкривих глава, и кфо от това? Не бих седнал да плюя пежо или хонда. Просто лош късмет.

Sry за спама, но издивявам в офиса... :)

PS : И за да не каже някой, че съм с промит мозък или нещо подобно... Всъщност съм фен на Хонда и Алфа ;)
PSS : А когата VW ме грабне така както GTV-то и просто да кажа - е тфа е мойта кола - тогава може и да си взема VW, но не се очертава да е в близките години, десетилетия :)

RPWWD
20-03-2011, 14:49
Е как сравнихте Алфа точно пък с VW ?
И какво не и се кефите на подръжката на алфата? Повечето тук карат стари коли. Механика е всичко, има си заложен живот, товари се яко, нормално да се строши накрая. Но който не желае да плаща за подръжка, да си купи новичка кола, там имат и гаранции, но пак не е евтино.

Повечето си купуват просто поредният секънд хенд, който по подразбиране е в неизвестно състояние... И после, алфите се чупели... Ами знаеш ли го тоя преди теб как я е поддържал? И колко си правят труда да я сервизират коректно след като я купят? Да не говорим, че много от колите идват с оригинални окачвания, съединители ... И тук сме изненадани, че трябва да ги сменим .... Е какво се очаква? Да кара до безкрай ли ?
И какво против имате ТС-ите ? Карам GTV 2.0 TS от 1 година, е стапям му лагерите, 20 000 км за същата тази 1 година. И до тук съм сменил съединител, 2 носача на задницата, и стандартните - ремъци, масла, накладки ... Дали му е скъпа подръжката - е карал съм коли с по-евтини части, но не ми е толкова забавно като в GTV-то ... Но който не може да си позволи подръжка на колата, да не си взима такава. Не смятам, че цените са тайна, и човек не може да се информира какво да очаква....
А за VW TDI ... след като показах на колегата ми с Голф 4 1.9 TDI, колко не му върви колата / сам предложи да се дърпаме :D / - сега ще си прави чип тунинг, та скоро ще разбера как вървя и срещу чипнато голфче :)

А за комфорт - нз, аз си харесвам момо седалките, и това че колата е като залепена за пътя, а щом дългуч като мен се събира в дребното gtv, и ми е удобно ... май е ок :) Да, не искам параходче /тогава щях да си взема нещо от съвсем друг калибър/, та затова карам гуми с борд 50, и се чудя дали да летните да са 17ки и борд 45 ... Но всеки знае какво търси :)
И като го намери му се радва и си го поддържа без да реве. Сивик ми се е подпалвал, на пежо му изкривих глава, и кфо от това? Не бих седнал да плюя пежо или хонда. Просто лош късмет.

Sry за спама, но издивявам в офиса... :)

PS : И за да не каже някой, че съм с промит мозък или нещо подобно... Всъщност съм фен на Хонда и Алфа ;)
PSS : А когата VW ме грабне така както GTV-то и просто да кажа - е тфа е мойта кола - тогава може и да си взема VW, но не се очертава да е в близките години, десетилетия :)

Браво бе пич, ей това е отношение към нещата :cheers:

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:40 ----------


Предполагам имаш впредвид 146 - защото за мен 164, не е фиат! (ако и да има обща платформа със СААБ, Ланча, Крома и все пак е по-различна при 164)

Как бе, според олд скуул феновете, щом не е със задно значи е Фиат ;-)

alfageorgi
20-03-2011, 18:44
[QUOTE=pinko;861250]Ако искаш да знаеш, аз съм доволен като слон от моите фотьойли в Гранд Черокито - пухкави, с мека кожа, с всякакви регулировки и надуваема лумбална опора - като кресла пред камина. И първите думи на всеки, който седне в тях, са: "Баси готините и уютни фотьойли". Отзад е същата работа - мек диван като в хола пред телевизора.

И още нещо - идеално се връзват с естетиката и атфосферата на Гранд чероки - комфорт и уют като у дома.

А при редовно мазане с крем Нивеа (вижда се на втората снимка) кожата е мека като бебешко дупе.

Ти си ми ясен-работиш в Ауто Билд-ФВ, ФВ , ФВ -йе, йе , йе , караш и Гранд Чероки освен 2-те алфи -едната от които е супер , но боядиса 156 -та в някакъв странен цвят , който се вързва на Пежо 206 и разни тунинговани Опелчета тигри , но на Алфа ?!?!? Вкусът ти си е твои избор и твое право естествено. Мен лично не ме кефят изобщо квадратните американски джипове направени по вкуса на мазни дебели американци , които си мислят , че автомобила им е мобилна част от хола и е желателно да приличат на него , а още по-малко разни изцепки нямащи нищо общо с финото усещане и визуална наслада , италиански стил и дух което ти дава естетически подбрания цвят от хора които много по-добре от всеки от нас разбират от дизайн.Но светът е шарен , няма угодия и всеки може да си прави каквото си иска стига да не пречи и натрапва на другия собствените си виждания за каквото и да е!!!

sapper
21-03-2011, 16:08
Хубаво нещо е самокритиката, дори и с отворени очи :devil:

Като не те кефи, връщаш двата Фиата 145 и 164 в Надин, купуваш си Фабия 1,2 ХТП и тръгваш да те заглеждат по булевардите и светофарите ;-)


Ти или бързо забравяш или не четеш какво съм написал, защото не мисля, че съм написал нещо срещу 164-ката, тъй като специално тази от подписа ми е една от истинските Алфи, които визирах, но явно не си много наясно с модела и вероятно в тази модификация не си се качвал, за да даваш насоки за надин.

А как ми избра тая фабия не разбрах честно казано. Не мисля, че ме познаваш за да ми даваш акъл какво да карам, но май във форума ни има доста хора, които имат "излишен" акъл и тръгват да го раздават насам натам ;)

sapper
21-03-2011, 16:30
помоли Гецата да пусне малко снимки на такива ключове - целите с олюпена "висококачествена" пластмаса ... както и централната конзола на В6, направена от същите "премиум" материали

Вярно е, че почти всички ключове на VW са олюпени, но в повечето случай тези коли са на толкова километри, колкото нашите алфички едва ли ще видят някога за съжаление.

Естетиката и красотата при алфа са на първо място и едва ли някой тук е решил да оспорва това, но просто трябва да обръщат и малко повече внимание на качеството на изпълнение, а също така да не забравят и ергономията (за да бъда обективен трябва да спомена, че на 145-цата седалките са наистина уникално удобни, но само те за съжаление)

morfius
21-03-2011, 17:36
Какво толкова и ядете ушите на тая 145/146 не разбирам.
Хайде да ми покажете по-удобна за шофьора от нея кола в същия клас, от същите години?
Радиото им е навряно малко ниско... голям кусур.
Дори братчетата на Ланча и Фиат имат различно усещане вътре... да не говорим за ФВ, Орел, Пежо, Рено и т.н.
Някои японки се доближават, но доста отдалеч... и това е.

RangeUser
22-03-2011, 01:04
Някои сме доста малък набор и трудно се докопваме до някой стар V6 :Tease: А тоя пасат където е показан по назад в темата - само като му видя кормилото и..:dyrvo_v_kenefa::Bolt:

RPWWD
22-03-2011, 06:30
Ти или бързо забравяш или не четеш какво съм написал, защото не мисля, че съм написал нещо срещу 164-ката, тъй като специално тази от подписа ми е една от истинските Алфи, които визирах, но явно не си много наясно с модела и вероятно в тази модификация не си се качвал, за да даваш насоки за надин.

А как ми избра тая фабия не разбрах честно казано. Не мисля, че ме познаваш за да ми даваш акъл какво да карам, но май във форума ни има доста хора, които имат "излишен" акъл и тръгват да го раздават насам натам ;)

Понеже цензурата се е намесила и е трила незнайно защо, ето ти го и с цитат от теб, бе младеж ;-)


Ти сериозно ли?! И си сигурен, че знаеш какви марки са във ВАГ и си виждал техни модели след 90-та?
Ако нямаш допир до тези коли можеш най-малкото да застанеш на един голям булевард и погледай 10 мин. колите, които минават.
Виж новите модели на ВАГ Групата и новите модели на Фиат, след което си сложи ръка на сърцето и кажи кое ти харесва повече.

koolio
22-03-2011, 10:34
Понеже цензурата се е намесила и е трила незнайно защо, ето ти го и с цитат от теб, бе младеж ;-)

Я ти като собственик на 156 фейслифт кажи удобно ли е радиото като е така качено горе? Щото аз съм се огледал на една фейслифтова (ама и външно и вътрешно) и разположението на радиото ми се вижда малко тип Холцваген.

pooh
22-03-2011, 11:32
...

MaxPayne
22-03-2011, 13:50
И това ми били фенове...
Карат Алфи ама ги плуят,в същото време фенове се пишат?!?Алфата било Фиат ахаххахаха.
Алфа си е алфа,фиат си е фиат!
В крайна сметка вие какво искате от една кола?Удовлетворява ли исканията ви алфата която карате,ако не я продавайте и си купувайте по-хубава и по-скъпа,ако няма пари се гледат колите от същия клас и се гледа коя друга марка и друг модел за същите пари ви предлага повече,ако има такава...ЧЕСТИТО,вие не сте фен на алфа ромео и нямате място в този форум :)

146/голф 4,146 ми харесва повече
156/бмв 3-ка,с 4 врати е36,за 156-цата съм
класики като барчета,фиат купе,гтв,спайдър няма да коментирам.
Който иска да си кара VW,Opel и т.н.
Аз карам всичко каквото ми харесва и мога да си позволя.Имам ГТВ,кефа му се,фен съм на марката заради него и други хубави модели,кефи ме и фиат купе и барчета,имам си и мерцедес и съм фен на мерцедес,имал съм и миата и тя ми харесваше и зед3 съм карал и то беше хубаво,мицубиши еклипс също е хубава кола и селиката и т.н. и т.н.
Надявам се в тоя ред на мисли да се появи 8Ц след време,мазерати,ламборгини,ферари,пък съм сигурен и тях ще има хора да ги плюят :)
Изненади правели италианските коли,дефекти давали и т.н.Не знам кой какво кара,мойта кола няма никви дефекти,обслужвам само с оригинални части,не пестя пари,сменям когато се налага,а не когато няма накъде вече или за продаване.Здрава,права,хубава кола си имам и не бих я разменил за бмв 3-ка,пасатор,ауди с алуминиеви носачи или голф,тая икона на автомобилостроенето.
Алфа и ФИАТ страдат от лош имидж заради собственици мурдари и лоша реклама заради антифенове.Да понякога казвам,че колата ми е перфектна и тя има само един недостатък и това е емблемата,а това е така,заради негативите насадени по отношение на марката.Преди време още преди да фалират ровър имах ровър,перфектен с много повече екстри от голфове,3-ки и т.н. и тогава една заяви хубава кола ма английска.Знаем...в БГ най-хубаво си е нашто,другото е грозно,счупено,дефектно и не става...
Много приказки на разбирачи,а опит никакъв.
Каквото и кола да имаш,не е ли нова и не е ли гледана,няма как да не остави на пътя,не може само да взимаш,а нищо да не даваш...Колата е като детето,не можеш ли да я издържаш,не си готов да я имаш,така ми беше казал един приятел и смятам,че тази приказка се отнася точно за хората с претенции,които не благоволяват да си сменят маслото,накладките,ремъците,антрифриза,ролките,обт егачите,да си платят гражданската,винетката и данъка,карат с акумулатори за трабант и определят пазарната цена на средностатическата алфа,лишена от всякви грижи и инвестиции.Да...Хората не харесват алфа,особено старите,щото като чуят алфа в съзнанието им изникват старите кочини по светофарите с пробити турски "ремуси"...Такива коли нямат душа,щото отдавна им е взета.Мойта кола ми се отплаща за грижите всеки път като я карам,друг колега казваше за гтв-то,даваш пари,ма караш кола поне,да така е!
Който е мурдарче и не му се дават пари,да си кара голфчето и да се радва,само да не се нарича фен на италианските коли,а да почва да изтъква измислени недостатъци,просто не е уместно!!!

koolio
22-03-2011, 14:29
Ми огледай се да има копчета на волана просто ;)

Аз тва и правя, питам по принцип ;).

sapper
22-03-2011, 18:53
Хаха... Супер сте модератори. Когато няма какво да кажете решавате, че изтриването на мнения решава проблема ли?

След поста на krsapunov със снимка на интериора на 8C единственото, което се показа от ваша страна беше това, че не познавате флагмана на марката, на която сте "фенове".

Аз нямам повече коментар по темата. Не мисля да си губя времето да пиша във един цензуриран и ограничен форум и да споря с хора, които много добре знаят всичко, което сме написали (то май не е останало много), но продължават да твърдят, че гроздето е кисело.

А относно модераторире: браво момчета, точно така се прави. Ако искате и акаунта ми изтрийте. Когато се запалих на тема Алфа тук беше мястото, на което се образовах за марката, тъй като пишеха много хора, които знаят много и винаги имаш какво да научиш от тях. А сега тези хора не пишат, но пък са останали модераторите, които си избиват комплексите чрез триене на мнения. Вие се излагате, защото на мен ми е през .... за това дали ще имам акаунт тук или не. А в какво се е превърнал форума мисля, че доста от хората ще кажат една и съща дума (и то хора, които са фенове от самото създаване на клуба, форума и т.н.) - КЕНЕФ
----
Работата на модовете се обсъжда само на ЛС или в определения за целта раздел.
Изтрити са не само твои мнения, а всички изтрити са истински натурален спам. Ако не ти се пише не пиши - но такива постове като този няма да се толерират!!!
Old Fox

rossenvn
22-03-2011, 19:23
Колега, не искам да защитавам никого, но темата е 100% спам и офтопик. Вместо да се прочете нещо смислено, всеки път като погледна само нови безсмислени и все по-ожесточени спорове. По-добре да има тема ВАГ vs Алфа Ромео и там да се пишат тия простотии. Това кой е по-фен на Алфа и какви коли /не/харесва е много детинско. Все едно чета коментарите под новините в Автомедия. Тази тема трябва да е заключена.

nikolaaaay
22-03-2011, 19:59
Аз тва и правя, питам по принцип ;).
По-удобни са копчетата от на 145. Моята е без управление от волана. На 145 диска се сменя трудно, ако колата е на 1,3 или 5-та.

rossenvn
22-03-2011, 21:31
По-удобни са копчетата от на 145. Моята е без управление от волана. На 145 диска се сменя трудно, ако колата е на 1,3 или 5-та.

И това какво общо има с Volkswagen купува Alfa Romeo? v2?

nikolaaaay
22-03-2011, 22:19
Нищо общо няма с темата, но и няма нужда да си броим запетайките. Колегата пита 2 пъти и аз отговарям. :cheers:
Отделна тема ли трябваше да пусне?

koolio
22-03-2011, 22:37
В интерес на истината - вината си е наша, има си тема за сравнение на 155 и 156, предлагам модераторите да преместят мненията в нея.

MaxPayne
23-03-2011, 00:03
Това не е нормално...Голям проблем е това сд ей...3 страници вече чета за смяната на песни...Ми ще си купите сд с дистанционно!!!

lazy
23-03-2011, 08:35
Вярно е, че почти всички ключове на VW са олюпени, но в повечето случай тези коли са на толкова километри, колкото нашите алфички едва ли ще видят някога за съжаление.


въобще не е така
старата ми А4-ка беше на 3г и 70хил км, а жена ми успя само с няколко опита да обели копчето на климатроника
пластмасата им е евтин боклук и няма нищо общо с претенции за премиум
и се забавлявам искрено като се почне с " по-добри материали в интериора" ;-)
а колко още недомислия имат ...

Bodom
23-03-2011, 10:00
Я ти като собственик на 156 фейслифт кажи удобно ли е радиото като е така качено горе? Щото аз съм се огледал на една фейслифтова (ама и външно и вътрешно) и разположението на радиото ми се вижда малко тип Холцваген.

Ти една кола по разположението на радиото ли си я избираш? Като е долу - не било удобно, като е горе - било Холцвагенско.. нямам думи :throw:

Към модераторите: просто преместете цялата дискусия в нова тема. Очевидно е, че темата "Volkswagen купува Alfa Romeo? v2" просто събуди един стар спор.. и се почна със спам-а.

MaxPayne
23-03-2011, 11:35
въобще не е така
старата ми А4-ка беше на 3г и 70хил км, а жена ми успя само с няколко опита да обели копчето на климатроника
пластмасата им е евтин боклук и няма нищо общо с претенции за премиум
и се забавлявам искрено като се почне с " по-добри материали в интериора" ;-)
а колко още недомислия имат ...

колега,дай ми номера на маникюристката й! :)
Шегувам се,както казваш ти и аз се забавлявам с коментари,звучи леко грубо,но ми прави впечатление,че само хора,които сме имали досег с по- нови и по- скъпи коли се изказваме компетентно...Не казвам,че само ние разбираме,знам,че има хора които разбират,но се въздържат от писане...
Тука се говорат некви неща,изтъкват се други,прават се сравнение,да ама сравнение се прави само на коли в един ценови клас.Не може аз примерно да карам мерцедес 190Е 86 година с ремус или без и да кажа,мерцедес не струват щото сд-то ми са му много малки копченцата и е мн близо до скоростния лост и с дебелите си кебапи не мога да превключа кючека при 120 на газ на 4-та :) :) :)
И се уточнява,че горепосочения персонаж е лирически герой и не визирам никой конкретно,ако някой се познае приликата е случайна :)
И като говорим за марки,що говорим за най-ниския клас от дадена марка и почваме да го сравняваме примерно със семеен седан няколко години по-нов и по-скъп.Като говорим за каскетки,сравняваме го с каскет,като ще е седан,ще е седан от същата епоха и клас...

Иначе колега браво!!!Изкефих се,че им каза и че на аудито се белят копчета и т.н.Заради ей такива смислени постове за обмяна на опит чета форума и пиша още.Поздравления за 147-ка от подписа,изкажи впечатления,тва ми е любимия каскет ! Няма голф,рено,астри и т.н.

Не мисла,че ВФ ще купи АЛФА,прогнозирам нов възход за алфите,с модели като 8ц и новите концепции със задно,като направят СЪВ,не мисля,че ще имат равни,особено ако пуснат промо цени за новите модели и качествено обслужване в оторизираните сервизи тогава ще станат номер едно!!!

koolio
23-03-2011, 13:52
Ти една кола по разположението на радиото ли си я избираш? Като е долу - не било удобно, като е горе - било Холцвагенско.. нямам думи :throw:

Към модераторите: просто преместете цялата дискусия в нова тема. Очевидно е, че темата "Volkswagen купува Alfa Romeo? v2" просто събуди един стар спор.. и се почна със спам-а.

Чакай бе, Мите, аз кога съм твърдял, че е неудобно радиото да е долу, прочети ми предишните постове!
И не, не си избирам колите по разположението на радиото, но и това има значение за удобството.

Flame
23-03-2011, 14:10
Такааа,дотука се спори само за глупости-при немците всичко е едно и също от 80-те до сега-на С клас мечок дет им викат къде са копчетата за местене на седалката-там където са и на последната версия.При още много модели и на Ауди и на Мерцедес и на БМВ има такива малки и големи детайли които са еднакви просто модернизирани,немците не правят промени,не експериментират с новото,те прилагат добре работещото старо.Няма скок напред-просто леки крачки.При Италянците не е така,затова и ползващите немски автомобили като са свикнали с кокпита на Ауди 80,който няма цялостни големи разлики от този на предпоследната А4 искат това,което вече имат,но по-ново.Цялата немска философия и концепция не се връзва с Италянската-затова и колите са толкова различни като дух,характер и визия.Кооперирането м/у немци и италянци ще е успешно само тогава,когато се запази италянския дух,стил и излъчване в комбинация с немската практичност,рационалност и надежност.Според мен е толкова трудно постижима комбинация(имаме Гаярдо все пак).Но съм малко предубеден колко добре могат да се развият нещата при Алфа,купена от Вагените,тъй като тя е в много конкурентен клас,където отдавна е изгубила много позиции.

RPWWD
23-03-2011, 14:27
Я ти като собственик на 156 фейслифт кажи удобно ли е радиото като е така качено горе? Щото аз съм се огледал на една фейслифтова (ама и външно и вътрешно) и разположението на радиото ми се вижда малко тип Холцваген.

Лично на мен ми е по-удобно отколкото радиото на бившата ми Дедра, която има същото разположение като 155-цата. Удобно и лесно за манипулиране, дори и без копчета за управление от волана.

koolio
23-03-2011, 18:14
Лично на мен ми е по-удобно отколкото радиото на бившата ми Дедра, която има същото разположение като 155-цата. Удобно и лесно за манипулиране, дори и без копчета за управление от волана.

Щом казваш, ама ми е странно. Накъде ти е естествената позиция на ръката - нагоре или надолу? (ебаси кретенския въпрос, нямам предвид конкретно теб, говоря по принцип :D)

RPWWD
23-03-2011, 21:20
Щом казваш, ама ми е странно. Накъде ти е естествената позиция на ръката - нагоре или надолу? (ебаси кретенския въпрос, нямам предвид конкретно теб, говоря по принцип :D)

Съвсем леко нагоре от позицията на която стои ръката когато ползваш подлакътника. Удобно е.

pooh
11-04-2011, 11:29
...

koolio
11-04-2011, 12:29
ВАГ имат един основен проблем. СКУКА. И то всъвсем целенасочено търсена.

Мнооого добре казано. И без да съм дизайнер се досещам, че дървенящината при ВАГ е съвсем целенасочена - така колите изглеждат по-здрави и надеждни за масовия потребител.

tre
11-04-2011, 12:52
е то незначи ,че ако купят алфа ше изглежда като ауди всяка марка си има черти и я следват.Много ясно че кропоративните коли са по сохарски.