PDA

View Full Version : Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?



alfa_fen4e
07-12-2010, 19:33
здравейте колеги,имам алфа 145,но вече е за смяна и съм се спрял на 156,но се колебая дали да е бензинов(2.0/1.8 тс) или дизелов(2.4/1.9 jtd).Въпроса е да ми бърка по-малко в джоба.Даите някакви идеи

ALFonsOlder
07-12-2010, 19:36
е сега наля масло в огъня.
:bounce8:

morfius
07-12-2010, 19:47
Нищо не е налял...

Въпроса е да ми бърка по-малко в джоба

Тук е зайчето... 1.9 дизела от към разход на гориво е най-оптималното решение, стига да се намери читав такъв...
От гледна точка поддръжка на двигател дизела може да върже голям камък, ако не е читав.
Бензиновите мотори на газ са често срещани наоколо, но добре направена газова е нещо което е по-трудно да се намери от читав дизел, газта поскъпва все повече спрямо бензина а и нещо рестрикции чувам гласят.
За този вариант има под-форум ... може да е полезен.

Автора на темата, не е лошо да си изясниш колко пари можеш да даваш за поддръжка, защото по тези ни пътища окачването на 156 си е сериозно перо в разходите.

alfa_fen4e
07-12-2010, 20:16
значи окачването го оставям на страна тъй-като това не е нещо което го првиш всеки ден.Попринцип съм се оринтирал към 2.0 тс или 2.4 jtd,но ако разхода на гориво е много голям ще се замисля за 1.9 jtd.Ако някой може да ми каже приблизителен харч на гориво в градски условия ще съм благодарен.

АЗ съм имал и 155 2.0 ts и ми даваше 10л на 100км(бензин) с нормално каране.

donMirkoni
07-12-2010, 20:33
значи окачването го оставям на страна тъй-като това не е нещо което го првиш всеки ден.Попринцип съм се оринтирал към 2.0 тс или 2.4 jtd,но ако разхода на гориво е много голям ще се замисля за 1.9 jtd.Ако някой може да ми каже приблизителен харч на гориво в градски условия ще съм благодарен.

АЗ съм имал и 155 2.0 ts и ми даваше 10л на 100км(бензин) с нормално каране.

за 2.4 разхода в пари е по-малък от 1.8/2.0 само с литър повече от 1.9 ,но и разликата в мощноста си е голяма между 1.9/2.4 така че сам си го сметни

morfius
07-12-2010, 20:35
В София си правя и 11/100 с 2.4 та от подписа ;-)
Варира ми от 8.5 до 11 ... в зависимост от сезон, разстояния, климатик, задръствания и т.н.
Моята поне, с моя начин на каране... междуградско - 6.5 средно (с климатик) - 9.5 градско средно (с климатик).

spe4elist
07-12-2010, 20:48
В София си правя и 11/100 с 2.4 та от подписа ;-)
Варира ми от 8.5 до 11 ... в зависимост от сезон, разстояния, климатик, задръствания и т.н.
Моята поне, с моя начин на каране... междуградско - 6.5 средно (с климатик) - 9.5 градско средно (с климатик).

Варна, лято, задръствания, климатик постоянно - 12/100. Извънградско, без икономични режими :devil: - 7.5/100. Това е двойката бензин.

Обаче темата наистина е взривоопасна и обещавам да не допусна война "Дизел <=> Бензин" :grandpa:

donMirkoni
07-12-2010, 20:50
бе то си зависи много и от задкормилното устройство:drive:

spe4elist
07-12-2010, 20:52
Освен туй, виж в таз темичка има интересно инфо. Приятно четене!

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776

alfa_fen4e
07-12-2010, 21:13
значи доколкото ми става ясно 2.4jtd от страна на харчене си е напално нормална за поддаржане
Ако обърнем литрите в пари приблизително за да минеш 100км това са около 25лв.
А ако е 2.0 тс на газ за 25 лв имаме около 20л газ с които 100% ще минеш повече от 100км
Но дали са качествени газовите инжекциони които ги слагат в бг по-конкретно в сф.
и дали газта отнема много от мощноста на автомобила.

сори ако досаждам но това са важни неща за мен и всяко едно мнение ми е от полза.
няма смисъл от война между дизел и бензин важното е да е алфа ;)

spe4elist
07-12-2010, 21:18
...
Но дали са качествени газовите инжекциони които ги слагат в бг по-конкретно в сф.
и дали газта отнема много от мощноста на автомобила.
...

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=35

rusiq86
07-12-2010, 21:24
Газта се качва все повече, и ще ти гори едно 15лв/100 км ако е на газ. Друг е въпроса колко ще дадеш за газовото, едно качествено е едно 1200 лв (говоря за газов инжекцион, щото др за мен не е опция).
И е всеизвестен факт, че дизеловите двг са една идея по-здрави от бензинови такива при итал.автомобили.
Естествено като си търсиш колица с диагностика я купуваш на турбо, дюзи, дебитомер и те така.
2.4 мотора е малко по-скъп за поддръжка, малко повече парички за горивен филтър, някой ролки са му в пъти по-скъпи от 1.9 вариант, отива литър повече масло.
Разликата на гориво ще ти е около 1.5 / 100км.
Сега ако ти трябва яко мощ да натискаш вземаш 2.4, ако искаш нещо да върви прилично вземи си 1.9 с едно чипче и ще си чук...
Имам наблюдения за разхода в гр. Русе на :
1.9 жтд градско 6.5-7 с клима и 17' джанти
2.4 жтд градско 8 с клима и 15' джанти
Окачването по модела не е такава цифра, рециклаш с полиуретан и си екстра за доста км и време...това е единственото решение за ходова част, новите нз вече каква марка са и дали са качествени и са и по-скъпи! Мн е важно дали караш като селянин през вс дупка и дали пазиш, и в какво състояние е инфраструктурата в града в който ще се подвизаваш!

Това е лично мнение, не искам да влизам в спорове с никого. Успех и да се похвалиш!

alfa_fen4e
07-12-2010, 21:44
мерси за мненията доста ми помогнахте и почти съм решил кое да бъде,но ще го запазя в тайна да не стават раздори

spe4elist
07-12-2010, 21:45
Успех в избора. Очакваме да видим скоро красавицата ...

oem
07-12-2010, 22:01
Да ударя и аз едно рамо на бензина :) Бате, гледай сега. Аз съм с ГИ от БСМ (Бардолини). 950 лв. ми струваше системата с монтажа преди 5, 6 месеца. До преди това чувах какво ли не за газта на ТС и сега твърдо си стоя зад мнението, че е трябвало да сложа газ от момента в който съм я купил тая кола. Специално за това ГИ нямам никакви забележки. Колата гори 9/100 извън града и 13/100 в града като не и жаля педала много. Не че ме набутва по-малко на газ, но с газта карам двойно повече :) Никакви проблеми от към мощност. Разлика се усеща май само в голям баир и 5 човека в колата, но е незначително.

ТС моторите създават ядове от време на време. Зависи как е поддържан, но каквото и да стане ремонта не е плашещ.
Дизелите уж са по-здрави и по-рядко се трошат, но пък там има много скъпи неща които да се трошат и не ти го пожелавам.
За окачването не си мисли, че то най-рядко се прави. Даже бих казал на 156 платформата окачването е това което се прави най-често :)

В тоя форум има решение за много неща обаче и ако питаш и слушаш съветите ни няма да ти бърка кой знае колко в джоба.

Но въпреки всичко 156-цата ще има с какво да ти бърка джоба. Ти си карал Алфи и предполагам знаеш, че няма да се качиш в кола която само ще и наливаш и ще караш :)

morfius
07-12-2010, 22:07
Е кеф цена няма казват хората 8-)

Инак на 1.9 дизел разхода е с около литър надолу... от 2.4, за това го споменах.
Колегата ОЕМ е дал приблизителния разход на 2.0 с газов инжекцион, цените на горивата ги знаеш... сметката е лесна :)

Инак за окачването - много зависи къде, как и по колко се кара... но е най-проблемното нещо у нас, а 156 е капризна в това отношение... не си мисли, че не се наливат в нея пари.

oem
07-12-2010, 22:11
Е кеф цена няма казват хората 8-)

Инак на 1.9 дизел разхода е с около литър надолу... от 2.4, за това го споменах.
Колегата ОЕМ е дал приблизителния разход на 2.0 с газов инжекцион, цените на горивата ги знаеш... сметката е лесна :)

Инак за окачването - много зависи къде, как и по колко се кара... но е най-проблемното нещо у нас, а 156 е капризна в това отношение... не си мисли, че не се наливат в нея пари.

Аз ще си кажа честно. Ако знаех някога, че толкова пари ще налея в тая кола нямаше да я купя никога. Но пък разни хора разни идеали. Има такива на които не им пука много и не търсят от 12 годишна кола перфектното. Аз обаче не съм от тях явно.

alfa_fen4e
07-12-2010, 22:51
ако всичко върви по план красавицата ще я има до 1-2 седмици и тогава ще кажа дали е дизел или бензин.
ако е дизел ще е 2.4
ако е бензин 2.0 ts
ясно е че заради нашите пътища ще се наливат пари,но това не е най-важното за мен аз харесвам алфите и изпитвам голяма тръпка и удоволствие докато ги карам
и с този форум и с помощта на по-разбиращите от мен мисля че нещата няма да са толкова страшни

morfius
07-12-2010, 23:04
Във форума се продават няколко... разгледай секция продава.

pr_00f
07-12-2010, 23:05
Добре си се ориентирал.
Така или иначе данъка ще е голям.
Поне да си в киреча.
А 2.4 може да бъде по-икономичен от 1.9 в определени режими.

morfius
07-12-2010, 23:20
От 1.9 в същите режими?!?
Нещо не ми се вярва...

Всяка кола харчи според десния крак... ако ти седнеш в 1.9 какво ще стане... като ти знам рекордите с 2.4?

AlfaMan
07-12-2010, 23:26
Ами те са ти казали хората, ако е бензин, за да ти е евтино трява да се сложи ГИ. Недостатък на това е, че правиш допълнителен разход, бутилката ще ти заема място и от без това "инфантилния" багажник, който има 156. От друга страна пък ще имаш предимство, ако караш в града и висиш по светофарите, защото няма да разбираш дали колата ти работи или е угаснала. Освен това през зимата няма да имаш проблем със загряването на колата и няма да мръзнеш.
Положителните страни на дизела са, че не се налагат допълнителни интервенции по колата и не мислиш за газова уредба и разполагаш с целия обем багажник. Също така, само срещу една сума пари печелиш още 30 коня от горе и колата става много приятна за каране, а данъка ти остава същия. Недостатък обаче през зимата е много бавното загряване, което е характерно за CR и може да се отрази сериозно на разхода, ако пътуваш на малки разстояния - по-малки от 8-10 км. Също така 'талянците нещо не са доизпипали на 156 обезшумяването и погасяването на вибрациите и на празен ход JTD е по-шумно вътре от конкуретните марки. Вярно, че се свиква, но все пак е дразнещо.
Като разходи за поддръжка и двете са еднакви, защото бензиновите (TS) си имат някои скъпи работи, като свещи, кабели, вариатор, а и също склонност към "раждане", но пък и при дизелите има "страшни филми", за които по-добре и да не си помисляш.

alfa_fen4e
08-12-2010, 08:32
кфо да кажа като 145-цата ми е с А.Г.У. имам и бас каса смятай че имам багажник за едно сакче,но съм го превъзмогнал този проблем

syfer
08-12-2010, 08:45
Чакай и аз да се обадя като собственик от скоро на JTD 2.4.Колегата rusiq8 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8709) според мен го е казал най точно и безпристрастно.И дизела и бензина говорим за 2.4 и 2.0 т.с. си имат предимства и недостатъци.И в двете ще откриеш динамика и комфорт .Това е че и при двете динамиката на двг. е различна с оглед въртящият момент в оборотите и това кога теб те кефи да се развърта.Мисля, че никой категорично не може да каже кое е по добро и то на 100 % .Според мен верният отговор е в това не дали ще е дизел или бензин а дали ще е читавата кола или тази която е дроб но те е кефила много примерно :) Вземи читавата според мен.Аз като търсих също гледах и двете и дизел и бензин и си търсех читава.Не знам дали съм попаднал времето ще поакже но на пръв поглед беше ок.Тъй че според мен не се насочвай категорично само дизел или само бензин щото по този начин може да изтърваш някой наистина чиатв екземпляр само щото си се насочил към модификация.Успех в търсенето...Като купиш я обслужи във форумните сервизи за да не ти одерат кожата но предполагам знаеш .Поздрави.

stefoo
08-12-2010, 08:48
колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал

M.Gruev
08-12-2010, 09:18
Колега аз преди да си взема 156-цата от подписа, карах 145 1.9 JTD. Разходите за поддръжка на 156-цата като цени са от 2 пъти и нагоре по-големи от тези на 145-цата. Окачването е безкрайно капризно. Като цяло ако искаш да караш една наистина изрядна кола, трябва да наливаш пари постоянно. Обслужшането на 2.4 JTD е доста солено: ролки, масло филтри, ремъци и труд са около 600-700 лева. На 1.9 JTD около 300. Добре е да обмислиш внимателно тази покупка. За да се поддържа добре тази кола е нужен един добър месечен доход.

syfer
08-12-2010, 09:38
Колега аз преди да си взема 156-цата от подписа, карах 145 1.9 JTD. Разходите за поддръжка на 156-цата като цени са от 2 пъти и нагоре по-големи от тези на 145-цата. Окачването е безкрайно капризно. Като цяло ако искаш да караш една наистина изрядна кола, трябва да наливаш пари постоянно. Обслужшането на 2.4 JTD е доста солено: ролки, масло филтри, ремъци и труд са около 600-700 лева. На 1.9 JTD около 300. Добре е да обмислиш внимателно тази покупка. За да се поддържа добре тази кола е нужен един добър месечен доход.

На 1.9 JTD 300 лв. за консумативи и труд ли ??????Колега я дай цени без да цитираш сервизи да ги сметнем как стават тези работи, че ми се струва странно това.За старото ми рено на времето долу горе толкова ми излезе.

M.Gruev
08-12-2010, 10:09
В Стара Загора и Казанлък цените са такива. В София може и доста отгоре да излезне. Какви са цените във Варна? :)

Vins
08-12-2010, 10:23
И аз като търсих Алфа 156 се колебаех между 2,4 дизел и 2,0 бензин. Моите доводи бяха:
-бензина пали при всякаква температура (нафтата замръзва и трябва да сипваш добавки)
-нафтата в България е много скъпа и излиза по-евтино да се кара на газ
-дизел в чужбина се купува за да се кара много и съответно колите не си знаят километрите
-при 2,4 цената на турбината и съединителя струват колкото половината кола
-2.4 мотора е доста тежък
-тествах няколко дизелови коли - нито една не ме грабна

От 2,0 съм много доволен- върви много хубаво, харчи 12-13 газ в София, не е правила никакви проблеми, като види ключа пали и нямам никакви притеснения, че ще заспи зимен сън.

r0sk0
08-12-2010, 13:32
колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал Аз имам такава 156 2.4 ЖТД и е на 550 000 км като я взех и като разбрах на колко километри е и се уплаших.Обслужих я смених и термостат орлки ремаци,масла антифриз и мога да кажа че съм много доволен вече една година как върви ,пали зимата няма проблеми с това дано и занапред нямам проблеми.:smile:

haljscho
09-12-2010, 00:11
колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал
След това мнение едва ли има какво да се каже...........:big_bow_down::respect:


Окачването е безкрайно капризно.

Е кво па му е толкова капризното?!!!!!!
Ся, че частите дет се продават в БГ са менте в повечето случаи, е друг въпрос.......:calc:
На скоро на един приятел слагахме полиуретан на горния носач на 147-ца и носача ТРВ с тампони БОГЕ 2001г. шарнира здрав, колата е на 200х.км.


Багажника бил малък!!!! Верно дупката му е малка, маааа............. чак пък да е малък...........
А и колегата е решил каква ще е марката и модела на колата която ще копува........
Двуоми се при избора на двигател!!!!!
И кви са тия мнения, взимай тая която е по-запазена.............
То все едно само 2-коли се продават в България...............та да избира м/у тях....

Аз няма да давам съвет каква кола да си купи човека, а просто да си реши 1.8, 1.9, 2.0, 2.4 и си търси читава.............
Е ако изпадне някоя читава, може и да направи компромис............:upsidedwnsmiley:

И на края да напиша нещо по темата:
Дизела има някой по-скъпо струващи ремонти. Турбо, маховик, помпа, дюзи......
Разликата м/у 1.9 и 2.4 е +1 и обтяжната ролка на пистовия ремък е доста по-скъпичка..........
Бензина има доста скъпички свещи и ремъчетата са по-скъпи за смяна и покрай тях вариатора..........
За газ всичко по запалването трябва да е ОК.
За това се сещам в момента, ако съм пропуснал нещо нека някой да ме допълни.....

Значи има тема какво харесваме в 156-ците, има и такава какво не харесваме.......
Има тема за разхода......
Има и тема за рзходи...........
Повече от това здраве му кажи............
Успех с покупката от мен.............:th_up:

BO
09-12-2010, 00:17
Да ударя и аз едно рамо на бензина :) Бате, гледай сега. Аз съм с ГИ от БСМ (Бардолини). 950 лв. ми струваше системата с монтажа преди 5, 6 месеца. До преди това чувах какво ли не за газта на ТС и сега твърдо си стоя зад мнението, че е трябвало да сложа газ от момента в който съм я купил тая кола. Специално за това ГИ нямам никакви забележки. Колата гори 9/100 извън града и 13/100 в града като не и жаля педала много. Не че ме набутва по-малко на газ, но с газта карам двойно повече :).....
Така, аз пък да кажа за дизела и да го сравним.
При мен (със спокойно каране градско) и повече настъпване извънградско, колата ми харчи около 6- извънградско и около 7 градско. Такава малка разлика, защото както казах много ми се различават режимите на настъпване.
Та общия разход на колата по тази причина ми е съвсем малко под градския разход, защото и процентното отношение на всички километри, който ги минавам са сигурно над 90% градско.
Та ги взимам образно казано около 7/100 дизел.
В горния пример това би се равнявало на около 12 газ, което не е много вярно по поя маршрут на каране, но го приемаме за толкова.
Та сметката какво излиза:
Ако карам на дизел ще давам по 16.17лв на всеки 100км
Ако карам на газ ще давам по 16.20лв.

Или демек ако карам на газ ще ми излиза по-скъпо от това да карам на дизел.
Отделно ще си с по-малък багажник, ще бъдеш газифициран, понасяйки всички негативи от това, отделно ще даваш и пари за газова уредба.
Предпочитам да си ги запаза за една турбина вора употреба, заедно с 4 инжектора, един регулатор и два-три сензора, да има за черни дни. Я май остана само карантията на дизела, която няма какво да й стане, почти:clap:

dimo
09-12-2010, 00:52
....

И на края да напиша нещо по темата:
Дизела има някой по-скъпо струващи ремонти. Турбо, маховик, помпа, дюзи......
Разликата м/у 1.9 и 2.4 е +1 и обтяжната ролка на пистовия ремък е доста по-скъпичка..........


тук трябва да прибавим и гадния обратен съединител и скъпата лагерпомпа...

++ от мен за бензиновите мотори

Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.

Galeano
09-12-2010, 01:11
тук трябва да прибавим и гадния обратен съединител и скъпата лагерпомпа...

++ от мен за бензиновите мотори

Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.

Дизела няма лагер помпа. Само при бензина е тая гняс. :)

pioneer
09-12-2010, 09:51
В крайна сметка всичко опира до КЪСМЕТ при покупка на кола 2-ра употреба. Може да си купиш бензинка, като си мислиш, че ще ти е по-ефтино, и да ти излезе 300 пъти по скъпо от читав дизел, за който приказват че подръжката му била по-скъпа и че много се трошал.
Моата я купих от без да я карам на никакви сервизи и диагностики и т.н. с презумцията, че няма кола нов внос на която да няма какво да и се прави. След покупката я закарах при Бобо и той ме успокои че съм извадил късмет :-). Повечето от ремонтите съм ги правил без да има нужда един вид за удоволствие.
Така че взимай това което ти легне на сърцето и знай -без допълнителн инвестиция няма да мине, а ако колата е нов внос инвестицията е доста по-голяма.

dimo
09-12-2010, 10:38
Дизела няма лагер помпа. Само при бензина е тая гняс. :)
да вярно :thumbup: помпата да се брои към минусите на бензиновите ....ноо сега се сети че тези дизели много по често хвърлят демпферната шайба на коляновия вал от бензините.
Маслената им помпа също по често дефектира и си е бая цифромания, така че пак ми се струва по-неизгодно да се поддържа дизела сравнено спрямо бензина на същите модели-147/156 ...
Естествено никой не знае дали всички възможни болести на модела ще се проявят в една и съща кола и в каква честота ще възникнат, така че нещата са си относителни

RPWWD
10-12-2010, 10:37
трето взех си бенз верно не е 2.0 тс а 2.0ЖТС и с разхода просто се ебавам с дизела - 8.5-9 градско и 6.5-7.5 извън зависи от гламотията дето ме е налегнала.
като си сметна за 166 коня тоя разход йебем ти дизела срещу вървежа .

Да, обаче човека е от София и ще си кара колата тук, а не в Плевен където има 5000 коли на кръст, така че забрави да му даде такъв разход градско ;-)
Не искам да звучи много нагло и затова подчертавам, че не си "хваля гарджето", но според мен (и не само според мен) е истина, че колата от подписа ми е най-добрият вариант на 156-цата и като купе, и като вариант на двигателя (115 к.с.), с оптимален баланс между разход на гориво, поддръжка и вървеж. Разбиращите в този форум ще се съгласят с това твърдение.

krasy k
10-12-2010, 10:58
Да, обаче човека е от София и ще си кара колата тук, а не в Плевен където има 5000 коли на кръст, така че забрави да му даде такъв разход градско ;-)
Не искам да звучи много нагло и затова подчертавам, че не си "хваля гарджето", но според мен (и не само според мен) е истина, че колата от подписа ми е най-добрият вариант на 156-цата и като купе, и като вариант на двигателя (115 к.с.), с оптимален баланс между разход на гориво, поддръжка и вървеж. Разбиращите в този форум ще се съгласят с това твърдение.

Съгласен.

haljscho
10-12-2010, 22:07
Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.
В грешка си.....
Проблемни са частите които се продават, на окачването нищо му няма.........

И малко да се допълня.
Гледам тук се споменават някви разходи на гориво, които не е нужно да коментирам......
Но на кола 150-170к.с. 1300-1500кг. ако постигнеш разход от 8.5-9л.бензин на 100км. градско, то с дизел определено ще е с 5-ца пред запетаята...........:coolio:
По принцип разликата м/у дизел и бензин е, че при дизела разликата м/у спокойно каране и яко напъване е максимум 1.5л.
А при бензина разхода може и да скочи двойно на нормалния.......

nikolaaaay
10-12-2010, 23:44
при дизела разликата м/у спокойно каране и яко напъване е максимум 1.5л.
А при бензина разхода може и да скочи двойно на нормалния.......
Не знам за ГТД, ама на старата ми Марея съм стигал 11л. извънградско.

morfius
10-12-2010, 23:56
С един и същ двигател но различен маршрут аз и Пр00ф правим разлика до 4 литра в разхода из София :)
2.4 JTD 140 к.с. на Алфа 156 и Ланча Либра.

Е моя е помпан доволно де... поне според продавача и Бобо 8-)

fiore
11-12-2010, 02:17
Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....

ibiza66
11-12-2010, 02:56
Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....

По отношение на горивото всеки си знае себеси и преценя на какво да кара... тук кеф ти бензин, газ и нафтичка... Има и добри дизели, особено ако този преди тебе си е карал и глезил колата както трябва. За мощността... като искаш мощно карай с голям двигател и много коне.. избора на гориво си е личен избор и от голяма спепен са финансите ( това че богати хора карат на газ или нафта е само по-добро бизнес планиране)
Но наистина най-вече за това колко е чуплив един автомобил е до пазенето... и най-вече до колко е пазен преди теб, ако не си го купиш от магазина :)

morfius
11-12-2010, 11:50
Това требва за верую ли да го приема - това е твойта вяра вервай си
Аз ще вдигна крак и ще се изпикая -не си в час

Като се изпикаеш или да покараш в София или Пловдив, да видиш, че градското е различно във всеки град :)
То в 1 град може 2 различни маршрута със сходна дължина да ти дадат 2 - 3 литра разлика в разхода.

Dagi
11-12-2010, 12:36
а ако потърсиш и някоя 156-ца 1.9 16 дизел,ти гарантирам,че ще останеш доволен ;),мойто Гт,което тежи точно 1420 кг с 17 ките на кантар дава разход 7.2 градско СОФИЯ!на нормално каране а извънградско,например София-Сандански 90-120км 4/100 ,това е разход мерен по колонка, по борд ми е по-малък :whistle: .А за вървенето няма да коментирам,че ще стане флоод в темата :whistle:

haljscho
11-12-2010, 21:55
Това требва за верую ли да го приема - това е твойта вяра вервай си
Аз ще вдигна крак и ще се изпикая -не си в час
Първо никой с нищо не съм обидил с изказването си..........
ТАКА, ЧЕ АКО ОБИЧШ МЕРИ СИ ПРИКАЗКИТЕ............
А пък за разхода всеки сам си зарежда колата.......... Така, че и 2л. на 100км. да ти гори, мен това не ме грее...........

ReLeFNIQ
11-12-2010, 22:01
Стига сте си кривили душите бе хора каквото и да го въртите и сучите то пак JTD -то е с двойно малък разход и по-голям потенциал за вървеж. Всичката логика сочи към дизелите..

spe4elist
11-12-2010, 22:13
Това требва за верую ли да го приема - това е твойта вяра вервай си
Аз ще вдигна крак и ще се изпикая -не си в час
Първо никой с нищо не съм обидил с изказването си..........
ТАКА, ЧЕ АКО ОБИЧШ МЕРИ СИ ПРИКАЗКИТЕ............
А пък за разхода всеки сам си зарежда колата.......... Така, че и 2л. на 100км. да ти гори, мен това не ме грее...........
---------------------------------------------
Още в началото предупредих - няма да допусна тон и език, неприемливи за форума! Не ме вкарвайте в словесен и административен онанизъм!

Считайте го за неофициално предупреждение! Ако продължавате, няма да чистя, а просто ще я засиля в коша. Мога и други, по-лиценеприятни неща ...

syfer
12-12-2010, 08:02
Автора няма ли да се включи малко и да каже в крайна сметка на къде клонят везните или тази тема е масло в огъня бензин или дизел :)

DiStefano
12-12-2010, 08:33
Наскоро тествах една 156 JTS 2004 май беше .. останах учуден от равномерната и тихата работа на мотора. Скоростите влизаха много леко. Имаше доста дерман, но според мен не беше нещо много осезаемо спрямо 2.0 TS. Въобще количката бе много фешън. Тя все пак си е и доста нова като производство. Но лично аз предпочитам дизела, ако ще е Алфа от новите модели.

Satanism
12-12-2010, 10:02
Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....

1 мен ме съмнява, че 2ка туинспарк е по-некапризен откъм поддръжка от 1.9жтд или от 2.4жтд
2.Тва оправдание с турбо-бензина и турбо-дизела е много изтъркано и смешно :D .Нека сравняваме коли с еднакви мощности все пак, а не по има ли турбина или няма...
3.За дизеловото ферари, няма, ама дизеловите във ВТЦЦ избиват рибата, нали ;)

BO
12-12-2010, 23:22
така - моя съвет е бензин - гори по малко в пари :blah:
(айде сега скочи нафтата)
Някакви сметки да имаш?

Доко
13-12-2010, 00:43
1 мен ме съмнява, че 2ка туинспарк е по-некапризен откъм поддръжка от 1.9жтд или от 2.4жтд
2.Тва оправдание с турбо-бензина и турбо-дизела е много изтъркано и смешно :D .Нека сравняваме коли с еднакви мощности все пак, а не по има ли турбина или няма...
3.За дизеловото ферари, няма, ама дизеловите във ВТЦЦ избиват рибата, нали ;)

Ааа мога да ти намеря поне 3-4 теми, където ми се струва си противоречиш ;-)
примерно : Въпроси за 156 2.4 М-джет (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49438) или Помогнете ми със съвет...не мога да реша (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48154&page=5) - 5стр, и още една Маховик за 156 2.4жтд 20ВЕ, от какво става? (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51068) .Само за цената на маховика ще обслужа една бензинова. Всичко е късмет ;-)

spe4elist
13-12-2010, 00:50
... Само за цената на маховика ще обслужа една бензинова. Всичко е късмет ;-)

Мдааа, връзва се сметката ... :calc:

Satanism
13-12-2010, 00:53
Ааа мога да ти намеря поне 3-4 теми, където ми се струва си противоречиш ;-)
примерно : Въпроси за 156 2.4 М-джет (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49438) или Помогнете ми със съвет...не мога да реша (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48154&page=5) - 5стр, и още една Маховик за 156 2.4жтд 20ВЕ, от какво става? (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51068) .Само за цената на маховика ще обслужа една бензинова. Всичко е късмет ;-)


Първите 2 теми не видях къде си противореча, за маховика 20В-то е специален случай, за другите 1.9 и 2.4-ки можеш да си намериш маховик за 10 пъти по-малко пари ;)

Доко
13-12-2010, 00:57
Първите 2 теми не видях къде си противореча, за маховика 20В-то е специален случай, за другите 1.9 и 2.4-ки можеш да си намериш маховик за 10 пъти по-малко пари ;)

Ето в първата тема - "Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.
1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?.............."
Ето и от втората тема - "Ем...взех я за 10 бона.
Ноември 2004та, салона е перфектно запазен.Всички екстри без навигация, 17ки и ксенон фабричен...момо кожа в бежаво.На външен вид е 6-ца....мотора не беше хич в добро състояние, 3 от 5те цилиндъра без компресия, но накарах продавача да я оправи за негова сметка при Бобо.Колата сега е там, аз още дори не съм я виждал на живо, че съм в Англия и я купувах с агенти в БГ
По окачването има само няколко тампона за правене-нищо сериозно........"
Мисля, че е достатъчно да се счупи мита за здравия дизел, макар и 2004 .... С налятите пари си излапал икономията, която е под-съмнение дали ще ти даде дизела в следващите поне две-три години. ;-)

spe4elist
13-12-2010, 01:02
Маховик+турбо (жтд) = основен ремонт+дебитомер+сонда+свещи (туин спарк) ... Връзва се ...

пп Говорим за нови части

oem
13-12-2010, 01:04
Добре го каза :) Долу горе е така.

Satanism
13-12-2010, 01:04
И кво искаш да ми покажеш?
аз тая кола съм я купил не защото е била в прекрасно състояние, а защото такава съм искал да си купя и тази беше ЕДИНСТВЕНАТА такава за продаване в България

Тресенето се оказа мека връзка на изпускателната система, има ли смисъл да споменавам сумата за отстраняване на проблема?На мотора са сменени само сегментите.
Това, че по тази бройка има е имало толкова неща за оправяне значи ли, че всичките са така?И сигурно няма на пазара туинспарци с
1.вариатор уу любимото
2.неправилно зацепен ремък
3.термостат
4.ламбда и дебитомер(къде без тях)
5.стъпково моторче
6.свещи

И още 3-4 неща за по 250лв за правене?

И между другото, от тогава вече съм навъртял 20,000км, като за тези 20,000км съм сменил 2 масла и 2 въздушни филтъра, а пардон и един датчик на нивото на маслото, че стария беше на 2 части от някой "майстор"-30лв.А последно разхода ми извънградско е 5.2л/100км...ти кога ще се похвалиш с тоя разход?

Доко
13-12-2010, 01:09
И кво искаш да ми покажеш?
аз тая кола съм я купил не защото е била в прекрасно състояние, а защото такава съм искал да си купя и тази беше ЕДИНСТВЕНАТА такава за продаване в България

Тресенето се оказа мека връзка на изпускателната система, има ли смисъл да споменавам сумата за отстраняване на проблема?

Това, че по тази бройка има е имало толкова неща за оправяне значи ли, че всичките са така?И сигурно няма на пазара туинспарци с
1.вариатор уу любимото
2.неправилно зацепен ремък
3.термостат
4.ламбда и дебитомер(къде без тях)
5.стъпково моторче
6.свещи

И още 3-4 неща за по 250лв за правене?

И между другото, от тогава вече съм навъртял 20,000км, като за тези 20,000км съм сменил 2 масла и 2 въздушни филтъра.А последно разхода ми извънградско е 5.2л/100км...ти кога ще се похвалиш с тоя разход?

Добре де, не се засягай... :pokey: :drunk: , нали ти казах всичко е късмет. ;-)

Satanism
13-12-2010, 01:10
Не се засягам, човек, просто не виждам изобщо къде си противореча...

Мога да ти дам и друг пример със служебната Марея 1.9жтд, която вече не си знае и тя километрите, а отношението към колата е точно 0, я влезне веднъж годишно в сервиз, я не....още върви и мъкне товари всеки ден без грижи.

Доко
13-12-2010, 01:19
Не се засягам, човек, просто не виждам изобщо къде си противореча...

Мога да ти дам и друг пример със служебната Марея 1.9жтд, която вече не си знае и тя километрите, а отношението към колата е точно 0, я влезне веднъж годишно в сервиз, я не....още върви и мъкне товари всеки ден без грижи.

Аз уважавам всяко мнение, не искам да изпадам в полемика но, личното ми предпочитание за автомобил втора употреба е за бензиновите ДВГ-та. Мога да пиша много за предимството, в по-голямата си част ще е за финансовата изгода. :calc:

spe4elist
13-12-2010, 01:23
И кво искаш да ми покажеш?
аз тая кола съм я купил не защото е била в прекрасно състояние, а защото такава съм искал да си купя и тази беше ЕДИНСТВЕНАТА такава за продаване в България

Тресенето се оказа мека връзка на изпускателната система, има ли смисъл да споменавам сумата за отстраняване на проблема?На мотора са сменени само сегментите.
Това, че по тази бройка има е имало толкова неща за оправяне значи ли, че всичките са така?И сигурно няма на пазара туинспарци с
1.вариатор уу любимото
2.неправилно зацепен ремък
3.термостат
4.ламбда и дебитомер(къде без тях)
5.стъпково моторче
6.свещи

И още 3-4 неща за по 250лв за правене?

И между другото, от тогава вече съм навъртял 20,000км, като за тези 20,000км съм сменил 2 масла и 2 въздушни филтъра, а пардон и един датчик на нивото на маслото, че стария беше на 2 части от някой "майстор"-30лв.А последно разхода ми извънградско е 5.2л/100км...ти кога ще се похвалиш с тоя разход?

Е, хубу де - дизел, та дизел ...

Я чуй се един болен бензинофил:
На километража ми пише 200 000, един бог знае на колко е?!?

1.вариатора ми е оригиналния и работи много добре за годините си - не трака;
2.неправилно зацепен ремък е несериозно, ползвам доверените сервизи!
3.термостат - оригинален, работи перфектно!
4.ламбда оригинална, още е в параметри; дебитомера си беше заминал, заради което чупих джамбазина с 500 леа!
5.стъпково моторче, оригинално - перфектно се адаптира ...
6.свещи - пробвах и с ефтини, сложих й нжк, щото е модерно, нямаше нужда, ама трябва да се фукам на рацерите ...

И тъй - освен задължителните консумативи, един дебитомер ... Обичам бензин!

Пропуснах да кажа, че я юркам вече 3 години и повече

Satanism
13-12-2010, 01:27
на моя пишеше 138,000 и всичките тея неща съм ги сменил на ТС-а... ;)

Доко
13-12-2010, 01:35
Обаче темата кефи, Левски-ЦСКА. Всяка година се появява по един-два пъти :-)

digitalundgrd
13-12-2010, 01:37
Демек, както каза Доко...Шанс ;)

BO
13-12-2010, 01:50
Е, хубу де - дизел, та дизел ...

Я чуй се един болен бензинофил:
На километража ми пише 200 000, един бог знае на колко е?!?

1.вариатора ми е оригиналния и работи много добре за годините си - не трака;
2.неправилно зацепен ремък е несериозно, ползвам доверените сервизи!
3.термостат - оригинален, работи перфектно!
4.ламбда оригинална, още е в параметри; дебитомера си беше заминал, заради което чупих джамбазина с 500 леа!
5.стъпково моторче, оригинално - перфектно се адаптира ...
6.свещи - пробвах и с ефтини, сложих й нжк, щото е модерно, нямаше нужда, ама трябва да се фукам на рацерите ...

И тъй - освен задължителните консумативи, един дебитомер ... Обичам бензин!

Пропуснах да кажа, че я юркам вече 3 години и повече
Е добре де, един дизелджия.
Същото положение като при теб.
Да кажем за 200к километра не съм пипал нищо още. Дори и дебитомера ми е оригиналния:-)
Та ако приемем следната ситуация, която е факт.
Разликата в разхода между двата двигателя е около 3 литра (дори и повече) на всеки 100км.
Та за последните 200к километра имам "спестени" около 14,000 лева.
Хай сега ти ми кажи какво аз ще сменя за тези 14 хиляди лева, за да се чувстваш, че караш по-евтино накрая на чертата.:pokey:

spe4elist
13-12-2010, 02:22
Е добре де, един дизелджия.
Същото положение като при теб.
Да кажем за 200к километра не съм пипал нищо още. Дори и дебитомера ми е оригиналния:-)
Та ако приемем следната ситуация, която е факт.
Разликата в разхода между двата двигателя е около 3 литра (дори и повече) на всеки 100км.
Та за последните 200к километра имам "спестени" около 14,000 лева.
Хай сега ти ми кажи какво аз ще сменя за тези 14 хиляди лева, за да се чувстваш, че караш по-евтино накрая на чертата.:pokey:

С теб, колега, споря трудно, но - все пак ...

200 000 км градско ще ги въртя 20 години!!! Малко ми е трудно да смятам, ама 150 коньовите жтдта, в града не вярвам да падат под 10/100. Така че тез 3 литра ги забръй, а при разлика 15-20 ст на литър, раутата е танто за кукуригу ... Сутришното палене през зимата и недоброто загряване на дизела, освен дискомфорт води и до косвено увеличение на разходите по поддръжка. Некачествената нафта може и да замръзне и да не запали въобще, докато с бензина такъв проблем не съществува. Предпочитам "целогодишен бензин" пред "летен дизел"!

Има и още много доводи, дребни наглед, но количествено се трупат ... Не ми се навлиза в още подробности, вече ми се спи ...

BO
13-12-2010, 06:13
С теб, колега, споря трудно, но - все пак ...

200 000 км градско ще ги въртя 20 години!!! Малко ми е трудно да смятам, ама 150 коньовите жтдта, в града не вярвам да падат под 10/100. Така че тез 3 литра ги забръй, а при разлика 15-20 ст на литър, раутата е танто за кукуригу ... Сутришното палене през зимата и недоброто загряване на дизела, освен дискомфорт води и до косвено увеличение на разходите по поддръжка. Некачествената нафта може и да замръзне и да не запали въобще, докато с бензина такъв проблем не съществува. Предпочитам "целогодишен бензин" пред "летен дизел"!

Има и още много доводи, дребни наглед, но количествено се трупат ... Не ми се навлиза в още подробности, вече ми се спи ...
Три жтд-та 4 години подред с нафта без нито капка добавка в резервоара. До сега нямам едно завъртане на стартер и колата да не запали от първия път, било то зима или лято.
Имаш право за бавното загряване водещо до частичен дискомфорт в сравнение с бензиония еквивалент. Кои са косвените разходи, които водят до по-скъпа поддържа в случая?

rusiq86
13-12-2010, 06:20
Карам дизел от две години, преди това само бензинови коли, еми не ме кефят нещо нз. С дизела се родих, гори малко, върви си чудесно. Говорите за тежки ремонти по дизела, но колко от колегите с дизелови коли са ги правели, еми сиго 5%. Вс ден излиза нова тема за сдал багажа ТС или с проблем за 200-300лв. Нема какво да си кривим душата, имам точно двама приятели с дизел, и двама с бензин (все 156-ци). Дизела не са правили никакви страшни ремонти. Докато на бензина и двата двг са минали ремонт, единия мисля при Лисан...ебаси късмета, другият скоро трябва да влиза в бокса.
Не палел дизела, не мисля, като имаш свещи, гориво си пали без проблем.
За разхода въпреки че се е вдигнал малко зимата ми идва около 12лв/100км лятото 15лв/100км зимата...спестявам всеки ден от гориво. Да има за ремонти :jumping:
Газта е вече скъпа, на газ колата ви ще гори дори повече, да не говорим че газовата е от порядъка на 1000-1200лв, и има доста грижи по нея.

AlfaMan
13-12-2010, 09:54
Абе единствения недостатък на дизела е само по-високия шум вътре в купето, на който е подложен шофьора на празен ход. Проблема обаче в моделите след 156 е доста по-слабо изразен, защото са взети мерки и са обезшумени както Audi и BMW. Всеки, който смята, че може да направи компромис с това -дизела е за предпочитане. А иначе за ремонтите, мисля 100 пъти се написа, че разходите са едни и същи, както при TS, така и при JTD

Satanism
13-12-2010, 10:08
Абе единствения недостатък на дизела е само по-високия шум вътре в купето, на който е подложен шофьора на празен ход. Проблема обаче в моделите след 156 е доста по-слабо изразен, защото са взети мерки и са обезшумени както Audi и BMW. Всеки, който смята, че може да направи компромис с това -дизела е за предпочитане. А иначе за ремонтите, мисля 100 пъти се написа, че разходите са едни и същи, както при TS, така и при JTD

В интерес на истината, до 140 на 6та или до 3000 оборота в моята кола мотор не се чува...чува се вятъра след 120, което е малко по-неприятно

cyberhill
13-12-2010, 10:20
На тема Дизел VS Бензин, никой не е прокопсал :)

Аз принципно карам само бензини от които половината са били на газ. Близо 4 години карах дизел. И двете се имат предимства и недостатъци.

За мен обаче ( ако не гледам парите ) винаги бензин. Най ми липсваше на дизела, едно хубаво форсиране... :) , но го карах щадящо....

tre
13-12-2010, 12:04
аз съм с дизел 1.9 харчи малко обаче по често вдигат цените на нафтата и то накрая маи излиза все едно кво шеси вземеш.При дизела е лошо,че вече са над 10години (156 )и турбото не като ново и маркучите са за смяна които не никак евтини.Зимно време докато загрее може да умреш от студ вътре.

Venko36
13-12-2010, 15:15
аз съм с дизел 1.9 харчи малко обаче по често вдигат цените на нафтата и то накрая маи излиза все едно кво шеси вземеш.При дизела е лошо,че вече са над 10години (156 )и турбото не като ново и маркучите са за смяна които не никак евтини.Зимно време докато загрее може да умреш от студ вътре.
Ееее, има и по-нови дизеларки. Гърми им маркуча на турбото, но ако го укрепиш докато е здрав и измиеш радиатора на интеркулера - няма проблем. А и на до петата минута духа топло ако всичко е наред

DiStefano
13-12-2010, 15:34
аз си мисля че човека ако прочете тая тема изцяло въобще ще се откаже от марката :scherzkeks:

GALIN4O
13-12-2010, 19:15
Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....
точно така е според мен, представете си кралицата на Англия във тракащ дизелов РОЛС

spe4elist
13-12-2010, 21:14
До сега нямам едно завъртане на стартер и колата да не запали от първия път, било то зима или лято.


Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...

Jivko7777
13-12-2010, 21:31
Офф какво да кажа и аз мразя да ми трака...и аз мразя да чакам 10км докато се стопля...
Но мразя и това да ми клати обороти че и да гасне по някога, мразя и 15 на 100...
Абе и двете си имат + и - иначе ако се знаеше кое е по добро отдавна щеше да се прадава само то...

undy
13-12-2010, 21:38
един от големите плюсове на дизела е,че подлежи на ремапи......:pokey: и след това стават чудеса......

morfius
13-12-2010, 21:48
Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...

Баш в дебелия студ... 2 дизелови Алфи, ей тия от подписа ми си палеха съвсем културно.
С нафта от Екото на България, там е само един вид.

Ilko Ivanov
13-12-2010, 21:56
един от големите плюсове на дизела е,че подлежи на ремапи......:pokey: и след това стават чудеса......
Някой май си е оправил маркуча на турбото?...

По темата..., карал съм доста бензинови коли, напоследък покарах и няколко дизела...
Извода поне за мен - за всекидневна кола и такава дето трябва да ти върши работа - дизела. Пък и с някое жокерче (както каза колегата по-горе) си става много приятен за каране.
За кеф - бензина, ама не по малко от 2,5л.:furious:
2,0 ТС ме кефеше единствено в 145КуВе.
Относно подръжката, мисля че малко от нас са си купили колата от магазина на 0км. Голямо значение има късмета...

promiss
13-12-2010, 22:19
аз Наското взех 1.9 JTD избрах го пред 2.4 защото поддочух че заради по-големия двигател и по-тежак а окачването почти същото 2.4 имат по-голям проблем с това. От разхода съм си мн доволен.. смесен кам 6.5 градско над 8 не може. и само изванградско пада много 4.8 - 5. абе общо взето няма промяна очевидна от това което пише в книгата. като обслужване бяха ме наплашили с безбожни цени ама не било така .. ремак дайко,ролки дайко 2-те.. пистов ремак,два горни носача,термостат,горивен,въздушен,маслен,купе филтри.масло Лики Моли и това само за 380 лв части !!! абе едно обслужване найстина може да излезне 300 лв с труда по двигателя...1.9 е мн динамично при 2200-2500 оборота. караш си с 140 на 5-та стъпваш му и си прави 170-180 без мн зор. кво ти трябва повече ако ще се състезава колата за него е 3,2 бензин V6 ако пак ли иска икономия 1.9 JTD

nikolaaaay
13-12-2010, 23:02
Моята статистика по поддръжката на ТС и ТД е следната:

Дизел: 60к км. за 3 години съм сменил
1 турбо;
ел.-мех датчик на помпата, който оригинален е 500 лв. - 2 пъти;
Отваряне на двг.: 1 път.
Разход градско: Ако не тече нафта отникъде 8.

Бензин: 20 к км с 1.8 ТС ЦФ2
60 к км с 1.8 ТС ЦФ3 на газ!
Поддръжка: масла, филтри, ангренажни ремъци, зачистване на капака на двг от време на време.
Разход градско: Бенз. 10,2л. (засичан многократно) Газ 12-14 (засичан всеки път пълно-пълно).

В момента 156 е на 122 500 км. с оригиналните свещи, дебитомер, ламбди, катализатори.

За следваща моторизация мисля да не е нито дизел, нито газ а 1.4 Турбо-бенз.
Карам 90% на градско и дизел не ща, много трака на празен ход. Чувам другите коли до мен по кръстовищата и ме дразни, а какво остава моят двг да ми боботи така. И Марея-та беше добре обезшумена, не мерси.

gogo79
13-12-2010, 23:41
156/2.4JTD! Това е колата!!
Допреди 2 дена мнението ми за дизелите беше доста негативно,но един колега/той си знае кой е ВР....ВВ/:big_bow_down: ,ми показа за какво става на въпрос:"Кон,боб яде ли и магаре-стока ли е?!" :rotfl::go:

haljscho
14-12-2010, 00:06
Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...
Май ми се струва, че тук ключовата дума е служебни.......
И на мен до сега нафта не ми е замръзвала..... имам си датчик и като ми светне лампичката, че имам водичка във филтърчето, повече на тази бензиностанция не стъпвам.......
А на бензиновата ми кола ми е замръзвал бензина в движение на няколко пъти........:grandpa:
И като цяло що ми се струва, че има 2 вда калкулатори, дизеови и бензинови.........:static:
Ми тя мойта гори 4/100:idea2:

digitalundgrd
14-12-2010, 00:32
Най-добрия избор е или чисто НОВ дизел или голям бензинов матор ;)

Или ще си караш икономично или ще си правиш кефа как си пише в дебелите книги.... :)

А относно карането на газ и проблемите...Аз докато караХ на газ нямах НИКАКВИ проблеми с газовия инжекцион....Само сменях филтри и пълнех газ....Факт е, обаче че инвестирах в сравнително скъп Газов инжекцион, точно за да не стане "евтиното излиза скъпо"... И наистина си заслужаваше парите ;)

От 3 месеца съм демонтирал изцяло газта, но това по-скоро от мой собствен каприз, а не поради някакви проблеми с нея :)

Извода...Бензина си е бензин ;)

BO
14-12-2010, 06:03
Най-добрия избор е или чисто НОВ дизел или голям бензинов матор ;)

Или ще си караш икономично или ще си правиш кефа как си пише в дебелите книги.... :)

.....

Да, че не мога да си правя кефа с голям дизелов мотор, стил някое В12 ТДИ, примерно:waving:

syfer
14-12-2010, 09:05
Колеги темата не стана ли пак бензин vs. дизел.Имам чувството, че момчето инициирало темата нарочно я кръсти така за да се почне пак големият спор само, че под друго заглавие :) още още :)

cyberhill
14-12-2010, 09:15
Най-добрия избор е или чисто НОВ .............

Това е ключа - НОВ, пък било то бенц или дизел.
Все ще изкара 100 000км без сериозни драми.

А аз със сегашното ми каране - мин 10 години докато ги навъртя :)

digitalundgrd
14-12-2010, 11:23
Да, че не мога да си правя кефа с голям дизелов мотор, стил някое В12 ТДИ, примерно:waving:

Принципно можеш и с голям, корабен дизелов мотор също да си направиш кеф, нали зависи....Хора много, вкусове различни... :dunno:

А, ако става дума за В12, със сигурност няма да е ТДИ, а по-скоро това :waving: :

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/252181/252181,1220290539,8/stock-photo-maranello-italy-august-ferrari-enzo-engine-from-galleria-ferrari-museum-in-june-in-16821958.jpg

cyberhill
15-12-2010, 08:18
Нали трябва да се пише нещо... :D
Не ни е излъгал :)

dimo
15-12-2010, 17:44
В грешка си.....
Проблемни са частите които се продават, на окачването нищо му няма.........

....

Не не съм -ти си в грешка струва ми се .
Влез в който и да е магазин за авточасти, на която и ще да е марка окачване и попитай за коя италианска кола продават най-много носачи,биелети, напречни щанги предни и задни тампони за стабилизиращи щанги ,тампони за макферсони и тем подобни...
Няма друга такава Алфа като 156, нещо повече в цялата Фиат група няма друга такава кола, чието окачване дефектира толкова често и е на такава висока цена . Изобщо нищо евтино няма в този модел като изключим самата кола за това когато си купуваме такава кола трябва да подходим изключително внимателно докато я избираме и след това когато я сервизираме и като си купуваме частите за да се предпазим от скъпо струващи грешки!

Satanism
15-12-2010, 17:48
малко смели изявления правиш, да ти кажа... :)

dimo
15-12-2010, 17:50
малко смели изявления правиш, да ти кажа... :)

кое точно ще оспориш ?
Идеята ми е че много трябва да се внимава при покупката и да се бяга от кола с проблем или с неустановен проблем

Satanism
15-12-2010, 17:52
кое точно ще оспориш ?

Ми аз карам едно нисанче, на което горните му носачи се сменят на има-няма 10,000км, като бройката е 130лв(отделно за 1 година смених, тампони и шарнири, амортисьори предни, а задните са за смяна)...на 146-цата, последните носачи, Moog, изкараха 50,000км....даже май още са на колата.Сега ще видим колко ще изкара на 156-цата окачването, но като имаш предвид, че дойде само с 3 тампона за смяна, които са сменени преди 15,000км и от тогава звук не е издала...

dimo
15-12-2010, 17:55
Ми аз карам едно нисанче, на което горните му носачи се сменят на има-няма 10,000км, като бройката е 130лв...на 146-цата, последните носачи, Moog, изкараха 50,000км....даже май още са на колата.Сега ще видим колко ще изкара на 156-цата окачването, но като имаш предвид, че дойде само с 3 тампона за смяна, които са сменени преди 15,000км и от тогава звук не е издала...

Аз говоря за алфи и италиански коли остави другите марки .
Това което искам да подчертая е да се избягва вземането на смачкани от каране коли заради малко по ниската продажна цена защото после ще платим в пъти повече за ремонти.Хубаво е да се знаят силните и слабите страни .

Satanism
15-12-2010, 17:57
Аз говоря за алфи и италиански коли остави другите марки .

аз ти казвам, че окачване правят тея, дето не внимават, а не тея, дето карат алфи...
както виждаш, дадох ти пример за алфа, която за 3те години каране струва 2 носача по 120лв като окачване,един кормилен накрайник и май биалетки са сменяни веднъж

Доко
15-12-2010, 18:56
dimo не прави смели изявления, ами си казва самата истина. :crazy:

rusiq86
15-12-2010, 19:06
Поддръжката на 156 скъпа, не мисля!!
Ходовата част сменяш, когато не внимаваш и обираш вс дупки. Частите изкарват ако са качествени, а в Бг са мн малко такива. Идват дараци, карани до скъсване за никакви пари тук в Бг и хората си мислят, че са мн на далавера. След това започват закупуване на части от магазините и над 50% са боклуци, правени в някой гараж...е как да изкара.
Един голф 4, бмв 3-та серия, ауди а4, които са със мн по-скъпа поддръжка.
И те сменят ходова част, и частите им са още по-скъпи.

миро
15-12-2010, 19:44
Поддръжката на 156 скъпа, не мисля!!
Ходовата част сменяш, когато не внимаваш и обираш вс дупки. Частите изкарват ако са качествени, а в Бг са мн малко такива. Идват дараци, карани до скъсване за никакви пари тук в Бг и хората си мислят, че са мн на далавера. След това започват закупуване на части от магазините и над 50% са боклуци, правени в някой гараж...е как да изкара.
Един голф 4, бмв 3-та серия, ауди а4, които са в този клас коли са със мн по-скъпа поддръжка.
И те сменят ходова част, и частите им са още по-скъпи.

На ВЦ Голф 4 може ли да питам кое е скъпо по ходовата част? На А4 сменяш един път целия комплект носачи с читави (8броя) и забравяш. БМВтата са вече по-скъпи.
Слабост на 56ците са носачите и рейката... ФАКТ!
А по-темата, за мен 156 трябва да е или 2.4 150, или 1.9 16в. Дали ще е турбо, маховик, някоя дюза или дебитомер, или пък нищо, всичко е късмет. Риск винаги има и човек трябва да е подготвен. Има една синя в раздел продава, тя е читава :yes:.

promiss
15-12-2010, 20:23
Ми тя мойта гори 4/100:idea2:[/QUOTE]
Е как ги постигате тия расходи моята кво ли не я правя и 4 не може да падне

rusiq86
15-12-2010, 20:45
На АР156 рейката е слабо място, но рецеклирането струва точно 60 лв.
Ходова част ако е качествена ще издържи много!
Относно немските килоци, тма частите са си скъпи.
На голф 4 за 4-ри носача е дал 600лв.
За А4 не ми се говори с тея 8 носача, направени от този кофти материал!

миро
15-12-2010, 21:08
Голф 4 е с два носача и шарнирите им се държат на по три болта. По евтини са от на Поло. Тампоните също са без пари.
На А4 читави носачи издържат x2 от тези на Алфата.:smoke:

haljscho
15-12-2010, 22:51
Не не съм -ти си в грешка струва ми се .
Влез в който и да е магазин за авточасти, на която и ще да е марка окачване и попитай за коя италианска кола продават най-много носачи,биелети, напречни щанги предни и задни тампони за стабилизиращи щанги ,тампони за макферсони и тем подобни...
Няма друга такава Алфа като 156, нещо повече в цялата Фиат група няма друга такава кола, чието окачване дефектира толкова често и е на такава висока цена . Изобщо нищо евтино няма в този модел като изключим самата кола за това когато си купуваме такава кола трябва да подходим изключително внимателно докато я избираме и след това когато я сервизираме и като си купуваме частите за да се предпазим от скъпо струващи грешки!


dimo не прави смели изявления, ами си казва самата истина. :crazy:
Добре де, пак да се повторя..........
Кво е виновна Алфа 156, че частите дето се продават на пазара са менте???????!!!!!!!!
И dimo, кво ме интересува кво ша ми кажат в магазина.............
Купи си такава Алфа покарай и тогава коментирай............
Аз я карам всеки ден и ти казвам, че си в грешка........... Пък в Пловдив не е кат да няма паважи и всеки ден минавам една 3км. отсечка по няколко пъти, доста арен паваж.........


Ми тя мойта гори 4/100:idea2:
Е как ги постигате тия расходи моята кво ли не я правя и 4 не може да падне[/QUOTE]


Беееее, то тук се получи малко кат рибаря и ловеца......:biggrin:
Докато бензина не навдигне мизата с дуцифрено число и аз не мърдам от 4/100км.
В темата за разхода съм си писал реалния разход......:clap2:


Голф 4 е с два носача и шарнирите им се държат на по три болта. По евтини са от на Поло. Тампоните също са без пари.
На А4 читави носачи издържат x2 от тези на Алфата.:smoke:
Голфу4 па кво общо има с Алфа 156 като въобще не и е в класа......

миро
15-12-2010, 22:59
Да де, ма колегата твърди, че бил скъп за поддръжка... :crazy:

digitalundgrd
15-12-2010, 23:05
Реален разход на БЕНЗИН в София на 2.0ТС като хващам всички яки задръствания - 12,5л/100км....Като "софиянци" си заминат по родните места за празниците падам и под 12...

Извънградско каране (София - Плевен - Велико Търново - София) по правилата и спазване на ограниченията, 2-ма души в колата и малко багаж - 7,4л/100км

Извънградско каране (София - Пловдид - Асеновград - Пампорово - София)...на магистралата 140-160-170км/ч и бързичко по планинския път, с 4ма души в колата и мнооого багаж....8,5л/100км

dimo
15-12-2010, 23:31
haljscho,не може всички марки да са менте във всички магазини и това което ти казвам е факт неоспорим знаят го всички магазинери и всички монтьори от всички италианки най-често ремонтират окачване 156 .И по паважа не се движат само 156 и как така всички производители на ходова част правят що годе здрави носачи за всичко друго а само за 156 ги прават по кекави питам аз и отговор не искам ?

haljscho
15-12-2010, 23:32
Да де, ма колегата твърди, че бил скъп за поддръжка... :crazy:
Голф, Астра....... са си с по-простичко окачване от 156..... Съответно по-мако неща могат да се развалят...........


Мой приятел на Вектра Б за 1,5г. сменя 2-ра биалета от една и съща страна...........
Да разбирам ли, че Вектра Б е с чупливо окачване!!!!!!!

Реален разход на БЕНЗИН в София на 2.0ТС като хващам всички яки задръствания - 12,5л/100км....Като "софиянци" си заминат по родните места за празниците падам и под 12...

Извънградско каране (София - Плевен - Велико Търново - София) по правилата и спазване на ограниченията, 2-ма души в колата и малко багаж - 7,4л/100км

Извънградско каране (София - Пловдид - Асеновград - Пампорово - София)...на магистралата 140-160-170км/ч и бързичко по планинския път, с 4ма души в колата и мнооого багаж....8,5л/100км
Друга работа.......:cheers::respect:
Основната ми мисъл беше, че при дизела при един и същ маршрут, спокойно каране и зверско напъване, разликата в разхода е 2л. а при бензина може и да се удвои.........

И както спомена по-горе миро каквото и да се развали и при дизела и при бензина едва ли ще е всичко възможно на веднъж или пък ще сполетят даденият екземпляр.......


dimo (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=2328) Е как тогава оригиналното окачване издържа по 10+г. и по 300х.км а тия оригинални части дет ги продават карат по-6месеца..........
Как тампони Бърт за стабилизиращата щанга по 18лв. бр за 7-8мсесца са аут, а тампони от москвич за по 1лв. бр вече година и са бетон.........

Просто си отваряйте очите........
В БГ. не важи правилото най-скъпото е най-УБАО..................

cyberhill
16-12-2010, 08:30
Аз да кажа и аз за тая прословута поддръжка!
До момента, съм дал поне 4000лв над цената на която я купих, а и тя не беше ниска. Това за горе-долу 1 година / 15 000км

Сега съм я пуснал за продаване на 3300лв ( едва ли някой ще я купи с тая негативна реклама на 156) и който я купи няма да налее 4000лв - 100%. Ае кажете ми, това не е ли кърък ?!
Така че, явно, на някой неща им идва времето и щеш не щеш сменяш :)
Дебитомери , носачи и т.н.

Имал съм Ауди А4 и там ако купиш оригиналните носачи ( онея 8 които са :) ) - забравяш за предница, ама наистина!

Явно все пак почти всичко е менте, което се продава... така че не са виновни Алфите и т.н.

alfa_fen4e
16-12-2010, 09:15
колеги купих си кола
156 2.0 тс,колата е много хубава и изпъната
щe kaча и снимки скоро
бяхте ми много полезни

cyberhill
16-12-2010, 09:49
Честито!!!

Доко
16-12-2010, 09:59
haljscho преди GTV-то имах 156-ца, за две години много добре знам колко и издържа ходовата част, има си инженерна грешка в окачването - факт. ;-)

digitalundgrd
16-12-2010, 10:02
колеги купих си кола
156 2.0 тс,колата е много хубава и изпъната
щe kaча и снимки скоро
бяхте ми много полезни

Браво колега! Двойката си е двойка :prescription:

cyberhill
16-12-2010, 10:10
haljscho преди GTV-то имах 156-ца, за две години много добре знам колко и издържа ходовата част, има си инженерна грешка в окачването - факт. ;-)

Какво имаш в предвид под "инженерна грешка" ?

-Bobby-
16-12-2010, 10:53
На ВЦ Голф 4 може ли да питам кое е скъпо по ходовата част? На А4 сменяш един път целия комплект носачи с читави (8броя) и забравяш. БМВтата са вече по-скъпи.
Слабост на 56ците са носачите и рейката... ФАКТ! .

Обаче на А4, респ. Пасат, времето в което ще забравиш за носачите е правопропорционално на марката носачи, които си купил и за какви пари. Лемфьордер им дават 90 000 км по нашите пътища. Те обаче струват баща си - над 1000. На всичко друго, му дават по-малко като км с тия дупки, най-читавото от което е TRW, ама и то е солено - над 850 лв.

Окачването на Алфата не е по-евтино, ако сменяш с Moog или TRW. По-евтино може да излезе обаче с полиуретана, защото това, което сдава багажа, са точно тампоните. А при А4/Пасат сдават ябълковидните връзки на носачите, и там това не е като да сменяш тампон... практически е нелечимо, освен с ново.
БМВ се води по-скъпо, да, ама и при него има лечение с полиуретан, както при Алфите ни.
А относно Голф 4 - той не е в този клас, първо, и второ е с доста по-опростено и значително по-здраво окачване. Реално, колата си е много добра, единствения й проблем е, че е фолкщайга и е Голф...

При Алфата 156 определено не е кой знае колко евтино, но със сигурност в същия клас от същите години, има модели от други марки с по-скъпа поддръжка. Една Рено Лагуна 2, освен А4/Пасат, БМВ, Бенц, е добър пример - колкото Лагуна 1 е здрава, толкова Лагуна 2 е кекава, отгоре на това със скъпи части...

cyberhill
16-12-2010, 10:59
Карах дълго време една Делта 2 1.9TD ( носачите са като на Типо) , е така и си я продадох... въобще не тропнаха... а едва ли някой ги е сменял...

Таaaa....... на какъвто боклук случиш ( важи и за частите ) :D

BO
16-12-2010, 13:50
Реален разход на БЕНЗИН в София на 2.0ТС като хващам всички яки задръствания - 12,5л/100км....Като "софиянци" си заминат по родните места за празниците падам и под 12...

Извънградско каране (София - Плевен - Велико Търново - София) по правилата и спазване на ограниченията, 2-ма души в колата и малко багаж - 7,4л/100км

Извънградско каране (София - Пловдид - Асеновград - Пампорово - София)...на магистралата 140-160-170км/ч и бързичко по планинския път, с 4ма души в колата и мнооого багаж....8,5л/100км
Екстра, че си дал точни цифри, харесва ми.
Ето алтернативните на 2.4жтд двигател:

1. Реален разход в София с максимално задръстване, при извънредни ситуации - макс 8.5 (това ми е и най-големия разход отчетен от както карам автомобила - 3.5 години)
Абсолютно средно софийско каране между 6.0 лятото (в пик на отпуски падам и под 6) до към 7.5 зимата.

Когато софиянци се изнесат (главно по празници) и особено през лятото (юли и август), разхода ми е около 6.3-6.6.

2. Извънградско каране по абсолютно спазване на ограниченията според пътя на който се намирам и знаците по пътя - 5.3л/100км. Абсолютно икономичното каране 4.41л/100км.

3. Извънградско каране, под предела на безразсъдното. Извънградско по магистралата поддържане около 170км/ч, извънградски път поддържане между 120-140км/ч, където е възможно разбира се. Голямо планинско каране на педал на 0%-100%, демек изпреварване колкото може, прескачане на коли - разход 6.74л/100км, реално и най-големия, който е на извънградско каране.

Абсолютно средно харчене на автомобила, може да се види от подписа ми -> 6.95л/100км, като около и над 85% са ми в София.

На тема разход съм педантичен и до сега няма едно зареждане в автомобила ми, което да не е отчетено и записано, като изключим първия 1-2 месец от придобиването на автомобила.

Чисто тегло на автомобила с мен в колата е около 1459кг.

cyberhill
16-12-2010, 16:52
Този разход е перфектен! Даже повече от перфектен.

digitalundgrd
16-12-2010, 18:54
Екстра, че си дал точни цифри, харесва ми.

Ами няма да се лъжем я :) Какво печеля като кажа, че ми гори 7 на 100 в София като се нареда на колонката и кихна 27лв, а съм минал 100км :prescription:

Не мисля, обаче че примерно, ако хвана да карам едно средностатистическо БМВ Е46 2.0 бензин, разхода ще бъде много по-различен по същия маршрут (12/100 в София и 7-8 извънградско)...

syfer
16-12-2010, 20:44
Цитат:
Ами няма да се лъжем я :-) Какво печеля като кажа, че ми гори 7 на 100 в София като се нареда на колонката и кихна 27лв, а съм минал 100км http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_17_1%5B1%5D.gif


Колега продаваш ли си колата :) ?

haljscho
16-12-2010, 22:09
Да му е честита новата придобивка на колегата пуснал темата.:smile:
Със здраве да си е кара и много безаварийни километри.............

digitalundgrd
16-12-2010, 22:36
:big_bow_down:
Цитат:
Ами няма да се лъжем я :-) Какво печеля като кажа, че ми гори 7 на 100 в София като се нареда на колонката и кихна 27лв, а съм минал 100км http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_17_1%5B1%5D.gif


Колега продаваш ли си колата :) ?

Що бре колега, да не би 27лв на 100км да ти се видяха малко :surrender:

morfius
16-12-2010, 22:51
12/100 2.4 JTD ка в Плевен?
Колко е по-тежка 166 от 156...?

Тоя или кара на 4000 оборота постоянно ... или тая кола не е в ред ... или го ментят яко в бензиностанцията :)

При всичките ми опити, в София в трафика, с навключено всичко що може и при минусови температури, не стига над 10/100 (а съм и със тежък крак и със жокер).
А кротна малко, а литър надолу :)
А ако се сетя да изключа и компресора на климатика, те ти още половинка.

zloster
17-12-2010, 13:32
12/100 2.4 JTD ка в Плевен?
Колко е по-тежка 166 от 156...?

Тоя или кара на 4000 оборота постоянно ... или тая кола не е в ред ... или го ментят яко в бензиностанцията :)

При всичките ми опити, в София в трафика, с навключено всичко що може и при минусови температури, не стига над 10/100 (а съм и със тежък крак и със жокер).
А кротна малко, а литър надолу :)
А ако се сетя да изключа и компресора на климатика, те ти още половинка.
Тази кола и според мен не е наред. Ето ти данни за мойта: http://www.spritmonitor.de/en/detail/320240.html
Градското ми се движи около 8л/100км. И това е с настъпвания по светофарите и заяждания с някой нахално престрояващ се. За да докарам 10л/100км трябва на всеки светофар да я режа до 70км/ч.

spe4elist
17-12-2010, 15:11
колеги купих си кола
156 2.0 тс,колата е много хубава и изпъната
щe kaча и снимки скоро
бяхте ми много полезни

Честито, колега! Много безаварийни кимометри! Поддържай я с любов, сменяй й навреме консумативите и доволен ще останеш! :)

---------------------------------------
Заклювам темата, щото няма да има край! Ясно е, че все едно да спорим за кокошката и яйцето.

Поздрави