PDA

View Full Version : Проблем с 156 2,5 V6 помощ!



Vraeto
07-12-2010, 20:11
Здравейте колеги .Значи имам Алфа 156 2,5 V6 190hp проблема ми е следния.Колата не работи правилно не държи ниски обороти работи на 600 и някои път гасне от големи на малки обороти забива предница. Днес я карах на майстор той я закачи на компа и ми каза,че дава грешка на,ландата но я показвало защото Мотора не работи правилно и каза за мен този мотор е прехвърлил андренажен ремък възможно ли е това или не.

TODD
07-12-2010, 22:29
Я пробвайте с махнат катализатор и я прочете пак . Да видим какво ше покаже - без да пипате нищо друго .

lan
07-12-2010, 22:43
Ако е ландата би трябвало да ти се отрази на разхода.
Като я изфорсираш изкарва ли чернилка? Ако да- аз залагам точно на ландата...

Galeano
08-12-2010, 09:16
Здравейте колеги .Значи имам Алфа 156 2,5 V6 190hp проблема ми е следния.Колата не работи правилно не държи ниски обороти работи на 600 и някои път гасне от големи на малки обороти забива предница. Днес я карах на майстор той я закачи на компа и ми каза,че дава грешка на лансондата,но това го показвало защото Мотора не работи правилно и каза за мен този мотор е прехвърлил андренажен ремък възможно ли е това или не.

Споко, смени майстора, нормално е работи на 600 оборота. За другото иди на свястна диагностика.
Провери си въздуховода след дросела дали не е пробит някъде.

Vraeto
08-12-2010, 14:55
Значи тя работи на 5 цилиндара дави се днеска ми я човъркаха пак и сега даже и мошност няма гори 15 л.на 100км извън града и 30 в града незнам кво да я права за утре съм се разбрал да я види един пич само Алфи прави .

Galeano
08-12-2010, 17:27
Значи тя работи на 5 цилиндара дави се днеска ми я човъркаха пак и сега даже и мошност няма гори 15 л.на 100км извън града и 30 в града незнам кво да я права за утре съм се разбрал да я види един пич само Алфи прави .

ОК, пиши като има новини. Дано се управи. :)

ФЕРАРИСТ
08-12-2010, 18:51
Мале ква хурка ще си навре сега маса народ с V шестаците дето навлязоха насам след като паднаха митата, а хората дето знаят найстина какво се случва в тоя двигател са много малко, и са в не повече от 1-2-3 града......да не говорим че все още датчици, сензори и прочее втора ръка не са особенно масови......

търтей
08-12-2010, 19:17
Колега ти от кой град си?
Щото нещо те пързалят яко.

600 оборота не е нормално ;)

В6 работи и на два цилиндъра и на външен вид не си личи.

Galeano
08-12-2010, 20:21
Колега ти от кой град си?
Щото нещо те пързалят яко.

600 оборота не е нормално ;)

В6 работи и на два цилиндъра и на външен вид не си личи.

Не е нормално за твоята кола!!!

Vraeto
08-12-2010, 20:39
Аз съм от Белене и утре ще идва един от Свищов дето прави само Алфи да видим кво ще каже той ще пиша ако има развитие.Благодаря се пак на всички колеги .

Bobi_33
08-12-2010, 21:30
Аз съм от Белене и утре ще идва един от Свищов дето прави само Алфи да видим кво ще каже той ще пиша ако има развитие.Благодаря се пак на всички колеги .

Мен ако питаш е по-добре да прескочиш и Свищов и да се ориентираш към друг по-голям град. Твоята кола не е с елементарен мотор, по който е желателно да не пипа който и да е. Ако е прескочил ангренажа трябва да ти е ясно, че в свищов няма кой да я зацепи, защото това се прави със специализиран инструмент, а точно за 2.5 24V почти никой не си купува пети за зацепване.

Galeano
08-12-2010, 22:00
Мале ква хурка ще си навре сега маса народ с V шестаците дето навлязоха насам след като паднаха митата, а хората дето знаят найстина какво се случва в тоя двигател са много малко, и са в не повече от 1-2-3 града......да не говорим че все още датчици, сензори и прочее втора ръка не са особенно масови......

Давай да пускаме петите под наем :)

Pastora
08-12-2010, 22:10
Всъщност колеги, за незнаещите се пише "лаМБДа сонда" - има една латинска буквичка, една такава..., сори, но не се сдържах.

alfageorgi
08-12-2010, 22:17
А пробва ли да отидеш при Венци като си от Белене?Според мен човека е много в час с Алфите, като има и съответната диагностична апаратура.Казвам го от личен опит и със 156/бившата ми , па макар и 1.9 -115к.с./ и със 159-та ми.Даже идва в Плевен за да оправя колите които вкарват италианците от Италбулкома.За тоя в Свищов не съм и чувал , а в Плевен са пълни дилетанти на всички модификации на 156-те.Знает само да сменят масло , филтри и ремъци и то само някои.

AnastasKOSTOV-REX
08-12-2010, 22:35
Всъщност колеги, за незнаещите се пише "лаМБДа сонда" - има една латинска буквичка, една такава..., сори, но не се сдържах.

Попринцип буквичката е гръцка(λ),но иначе браво похвално!
А що е туй АНДРЕНАЖ!?:clap: Ако може някой запознат да обясни първо това ли,кво да направи:indian:?!
Пък чак след това може да се споменава вече за масмери,въздушни датчици,холове,кнокове,ЛАНСОНДИ!!!!!,връзки,тампон и колектори,свещи,бобини с комутатори,ЕКУ режими и гешки,горивни помпи,горивни регулатори и бензинови демпери,дюзи............и примерно дистрибутор с палец:death:!
Таа раота не е като оная раота.
Бай Михаел беше казал за Монти че шампион с Плейстейшън не се става!

А що се отнася за проблема ти колега,се обърни към едни 6-7 човека на едно мясно или към един друг човек на едно друго място с ЛС и ако успееш да си формулируваш проблема,най-вероятно ще те насочат къде е вероятното решение(поне на мен винаги са ми помагали безусловно).
И използвайте бутона редактирай...за пред чужденците.
Извинявам се!!!

ФЕРАРИСТ
08-12-2010, 22:53
А пробва ли да отидеш при Венци като си от Белене?Според мен човека е много в час с Алфите, като има и съответната диагностична апаратура.Казвам го от личен опит и със 156/бившата ми , па макар и 1.9 -115к.с./ и със 159-та ми.Даже идва в Плевен за да оправя колите които вкарват италианците от Италбулкома.За тоя в Свищов не съм и чувал , а в Плевен са пълни дилетанти на всички модификации на 156-те.Знает само да сменят масло , филтри и ремъци и то само някои.
Диагностиката може и да хване неточно зацепване, но вероятноста да го оправи при 4 вала, приятна теснотия, и прочее неудобства и липса на опит е минимална......
На тоя етап ако нямаш категорична диагноза горещо ти препоръчвам да не я таваниш много много, въпреки че предразполага, щото пък ако с диагностиката що годе може и да се справят, ако тръгне да се отваря шестака, работата става още по сложна....


Давай да пускаме петите под наем :)
Трай са, още малко да им дойде времето и тогава......виж че тепърва се почна.....:calc:

Vraeto
09-12-2010, 23:31
Пичове днес я закарах и ми казаха,че след 2 дена е готова ще пиша какво и е .

Vraeto
10-12-2010, 19:03
Колеги Алфата е на 6.Проблема беше грешно зацепен андренаж.Колата варви на пушка.

Tifozza
10-12-2010, 22:37
Ще върви къде ще ходи , пусни някви снимки да я видиме ... сега колко харчи градско ?

търтей
10-12-2010, 23:01
андренаж?
което ще рече кво?

ФЕРАРИСТ
11-12-2010, 08:46
Колеги Алфата е на 6.Проблема беше грешно зацепен андренаж.Колата варви на пушка.
С пети ли ти я провериха......

Vraeto
11-12-2010, 13:14
С пети ли ти я провериха......

Да провериха я с пети и го зацепиха на ново.Оправимия Людмил от Свищов Фрерариста каза че се познавате.

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

Но Алфата си гори на ръчка 10.л-12л извън градцко и 20 в града.

digitalundgrd
11-12-2010, 13:18
Нормално, особено като не си се нарадвал още :) По-натам може би ще падне разхода с литър - два :)

AnastasKOSTOV-REX
11-12-2010, 17:25
андренаж?
което ще рече кво?
Може би нещо свързано с ЛАНСОНТАТА или ЛАНДАТА.
Майната на тия дреболии,но езиковата култура във форума е под всякаква критика напоследък.Освен нормалните закачки между привържениците на различни марки автомобили,даваме поводи за критика или ебаване ако щете,на едно друго ниво.
Не съм от хората които са на всяка манджа меродия,но напоследък тези неща ме дразнят адски много.
Страх ме е да отворя да чета някоя тема от това да не се погнуся(което зачестява).
И пак казвам всеки греши - ИМА БУТОН РЕДАКТИРАЙ!!!
Нека спазваме някакво елементарно ниво - техническо,езиково и културно!
Извинявам се!
Поздрави................

morfius
11-12-2010, 17:37
Аз от кога разправям, че тоя форум плаче за спел чекър - няма да направи никого по-умен, ама ще помогне за забелязване на масовите грешки в стил - бързи пръсти, преди да се натисне бутона - Публикувай.