PDA

View Full Version : Махане акумулатор 2.4жтд 20в



Satanism
09-12-2010, 20:05
И още едно...
Как се маха акумулатора?
Махнах кабелите от клемите, но акумулатора не мърда.
Виждам, че има нещо като планка, което го държи откъм страната на мотора, но не мога да стигна до самия болт, тъй като камъка на гедорето е плитък и не стигам до самата гайка....
Та ако може някой да ми опише как става ще съм благодарен :)

muchev
09-12-2010, 20:45
Ами малко е дълга шпилката наистина. Аз използвам собственоръчно направено тръбно ключе с дълго тяло за да излиза над акумолатора. Потърси си по магазините дълъг камък(има такива)и ще си ползваш гидорето стига дължината на удълженията да са ти достатъчни.

Satanism
09-12-2010, 21:16
Ами малко е дълга шпилката наистина. Аз използвам собственоръчно направено тръбно ключе с дълго тяло за да излиза над акумолатора. Потърси си по магазините дълъг камък(има такива)и ще си ползваш гидорето стига дължината на удълженията да са ти достатъчни.

Е целта беше без дълъг камък да стане цялата работа... :S дължината на удълженията ми е достатъчна...мерси все пак.
Аз не знаех каква е гайката и пробвах направо с десятката май и не ми стигаше около 4-5мм дълбочина на камъка...може с 13ката да дойде тамън...

vladev
09-12-2010, 22:10
И на мен ми беше голям проблем този дълъг болт. Това, което направих, е да взема от комшията ключ и да го развия и после му подложих една гайка 10-ка (неговата е 8-ца) да не се налага повече.

Иначе ключето е 13. Може да минеш покрай някой сервиз или магазин и да им искаш назаем или да пишеш къде си и някой колега около теб да се отзове.

Satanism
09-12-2010, 22:21
И на мен ми беше голям проблем този дълъг болт. Това, което направих, е да взема от комшията ключ и да го развия и после му подложих една гайка 10-ка (неговата е 8-ца) да не се налага повече.

Иначе ключето е 13. Може да минеш покрай някой сервиз или магазин и да им искаш назаем или да пишеш къде си и някой колега около теб да се отзове.

На майната си у :gas: -Ъ съм....ще се мъча нещо утре да измърдря....дълбок накрайник не мога да намеря единичен, а комплектчето е 18 паунда...не ми се дават за едната гайка 40лв...ако не стане го оставям така 1 месец пък ако ще да пада акумулатора...

Mury
10-12-2010, 11:17
Абе хора кви драми имате вие,ако толкова неможеш,па скокни в някой сервиз,мисля че няма да ти вземат повече от 5-10 паунда да ти го сменят.Иначе гайката е 13 и задължително трябва дълбок камък,тва е,няма никаква философия:innocent::innocent::innocent::innocent:

Satanism
10-12-2010, 11:23
Абе хора кви драми имате вие,ако толкова неможеш,па скокни в някой сервиз,мисля че няма да ти вземат повече от 5-10 паунда да ти го сменят.Иначе гайката е 13 и задължително трябва дълбок камък,тва е,няма никаква философия:innocent::innocent::innocent::innocent:

Човече, тая работа тука, не е като оная работа в БГ....ако отида с тая молба, ще ми кажат "махане на акумулатор, 1/2ч. труд=50GBP*1/2+17.5% VAT"...мерси ти за услугата 40 паунда...

търтей
10-12-2010, 11:38
Ми ти от обикаляне да намериш дълбока 13ка ще похарчиш повече пари ;)

myato
10-12-2010, 11:38
Ако искаш да го сваляш,само защото няма да я караш,стига да разкачиш минусовата клема.Не си създавай излишни ядове.Ако е здрав акумулаторът за един месец нищо няма да му стане.

Satanism
10-12-2010, 11:49
Ми ти от обикаляне да намериш дълбока 13ка ще похарчиш повече пари ;)

Не е баш така ;)


Иначе мерси за съвета, разкачил съм ги и двете клеми, но мислех да го прибера вкъщи на топло...
а акумулатора е някакъв Банер, но не знам на колко години е...със сигурност не е много нов :)

Mury
10-12-2010, 12:21
Не е баш така ;)


Иначе мерси за съвета, разкачил съм ги и двете клеми, но мислех да го прибера вкъщи на топло...
а акумулатора е някакъв Банер, но не знам на колко години е...със сигурност не е много нов :)

А имаш ли кодовете на колата,защото може да останеш изненадан след месец:innocent::innocent::innocent:

Mladenov
10-12-2010, 12:43
при бензинките също ли има кодове и ако ги нямам ? колата е 2.0 155 коня 98 година

Satanism
10-12-2010, 13:26
А имаш ли кодовете на колата,защото може да останеш изненадан след месец:innocent::innocent::innocent:

кои точно кодове ми трябват?
Имам кода на радиото.Други кви кодове има освен на секретните болтове и на имобилайзера за нови ключове? :)

Mury
10-12-2010, 14:24
кои точно кодове ми трябват?
Имам кода на радиото.Други кви кодове има освен на секретните болтове и на имобилайзера за нови ключове? :)

Точно за имобилайзера говоря:innocent::innocent:

Satanism
10-12-2010, 14:38
Точно за имобилайзера говоря:innocent::innocent:

Иам кий код на една картичка заедно с резервния ключ...
Пък не мога да разбера и преди съм откачал акумулатора, нищо й е нямало след това?
Обясни малко по-подробно какво искаш да кажеш, защото така нищо не ти разбирам... :S

Mury
10-12-2010, 16:36
Иам кий код на една картичка заедно с резервния ключ...
Пък не мога да разбера и преди съм откачал акумулатора, нищо й е нямало след това?
Обясни малко по-подробно какво искаш да кажеш, защото така нищо не ти разбирам... :S

Искам да кажа че някои Алфи като седят по-дълго без акумулатор,въртят номера с имобилайзера:yes::yes::yes:

Satanism
10-12-2010, 17:52
Искам да кажа че някои Алфи като седят по-дълго без акумулатор,въртят номера с имобилайзера:yes::yes::yes:

Ем, не знам, ти ме наплаши и сега отидох и го вързах обратно....запалих я, изгасих я и айде...той така или иначе най-вероятно ще падне до тогава, така че...все 200...ама нищо...

Mury
10-12-2010, 20:24
Ем, не знам, ти ме наплаши и сега отидох и го вързах обратно....запалих я, изгасих я и айде...той така или иначе най-вероятно ще падне до тогава, така че...все 200...ама нищо...

Ако имаш кода на имобилайзера,няма страшно:mobile::mobile::mobile:Не исках да те плаша,просто ти казах да си подготвен.:mobile::mobile::mobile:

Satanism
10-12-2010, 20:45
Ако имаш кода на имобилайзера,няма страшно:mobile::mobile::mobile:Не исках да те плаша,просто ти казах да си подготвен.:mobile::mobile::mobile:

майната му, и без това не намерих такъв накрайник да се продава по единично, пък той като ще е на студено така и така ще падне...

promiss
13-12-2010, 22:32
И още едно...
Как се маха акумулатора?
Махнах кабелите от клемите, но акумулатора не мърда.
Виждам, че има нещо като планка, което го държи откъм страната на мотора, но не мога да стигна до самия болт, тъй като камъка на гедорето е плитък и не стигам до самата гайка....
Та ако може някой да ми опише как става ще съм благодарен :)

купуваш си дълбок камък 13 за 2-3 лв и си решаваш проблема

Satanism
13-12-2010, 23:36
купуваш си дълбок камък 13 за 2-3 лв и си решаваш проблема

мерси баце...де да беше толко просто

undy
13-12-2010, 23:41
колега,дай да ти пратя по някоя куриерска едно ключе,че направо за тая гайка колко се изписа..........не е истина...........

Satanism
13-12-2010, 23:48
колега,дай да ти пратя по някоя куриерска едно ключе,че направо за тая гайка колко се изписа..........не е истина...........

хаха, аз не знам за какво се пише, колата още преди 3 дена я сглобих, че и в България си дойдох :D

undy
14-12-2010, 01:36
сега вече съм по-спокоен и ще си лягам:)

sen7
14-12-2010, 13:34
много тъпа работа е тоя акумулатор.ние го измъчихме с едни обикновени клещи 1 час развъртане и дълги пръсти на ръцете.

търтей
14-12-2010, 14:47
много тъпа работа е тоя акумулатор.ние го измъчихме с едни обикновени клещи 1 час развъртане и дълги пръсти на ръцете.

кво ли не прави човек за да спести пет лева не е истина


:rotfl: