PDA

View Full Version : проблем с вентилатора на парното



nedko87
12-12-2010, 21:32
здравейте колеги
имам проблем с вентилатора на парното спря изведнъж после се оправи и сега спря но вече нетръгва не е от бушон проверих вентилатора си работи като му се даде ток.Колата е алфа 146 `97 година с климатроник ако имате идеи моля споделете ги защото моите се изчерпаха.

PEPI-2ALFA
13-12-2010, 01:32
Премери с пробна лампа дали идва ток до него. При мен го прави същото от калпава връзка. Преди няколко дни проверявах и всичко си беше наред. Напръсках с контактен спрей и вече го прави по-рядко, но явно самата букса прави проблем. Като не иска да се включи почукна леко с ръка по буксата и тръгва.

nedko87
13-12-2010, 08:14
на буксата на вентилатора има некви 3 волта без значение на коя степен е включен а на кабела който е от регулатора на степените(който при мен не е с резитори а е някаква платка с два транзистора)няма никой.Не съм сигрен защото нямам схемата но доколкото видях единия кабел на вентилатора минава през тоя регулатор и отива някъде а другия отива дирекно в таблото.Освен бушона имали някое реле или нещо такова до го проверя и него че луд станах

Pinky
13-12-2010, 09:49
Отново бих заложил на буксата, която е в краката на пътника. В поне 80-90% от случаите на проблеми с вентилатора при 145/6, които аз съм виждал, проблемът е там.

soldier
13-12-2010, 14:18
Това, което си описал и на мен ми го правеше лятото. Пинки тогава ми каза буксата и беше прав. Сега е напълно възможно пак да е така :)

голямата риба
13-12-2010, 21:49
Отново бих заложил на буксата, която е в краката на пътника. В поне 80-90% от случаите на проблеми с вентилатора при 145/6, които аз съм виждал, проблемът е там.
дали?

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:49 ----------


.. с климатроник ...
има значение

Mury
16-12-2010, 23:07
Според мен е заминало управлението на степените:smile::smile:

nedko87
18-12-2010, 16:36
сигорен съм че не е от буксата на вентилатора защото до нея просто няма ток. Намерих някаква схема на климатроника и там видях ,че плюса идава дирекно от таблото минава през един 30А бушон които е здрав и едно реле.Опитах да проверя дали има връзка от вентилатора до този бушон но такава липсва.
В регулатора на степените влиза минуса проверих буксата която е за вентилатора и при нея всичко си е нормално просто плюса го няма и явно от това е проблема.Релетата ги проверих всички работят и вече просто нямам идея какво се случва.Не искам да разглабям цялото табло защото е голяма занимавка а и навън е доста студено.Ако някой има няква идея различна от тези на колегите които са писали до сега ще съм благодарен ако я сподели.

nedko87
18-12-2010, 17:02
колеги докато писах предишния пост ми хрумна да пробвам да дам плюс от друго място в случея от кабелите на CD-то.Вентилатора си заработи регулира си скоростите направо всико как си трябва.Сега трябва да видя къде се губи плюса на вентилатора.Някои свалял ли е талото с бушоните и ако е да ме светне как става защото си мисля че оттам е проблема

Mury
18-12-2010, 17:51
колеги докато писах предишния пост ми хрумна да пробвам да дам плюс от друго място в случея от кабелите на CD-то.Вентилатора си заработи регулира си скоростите направо всико как си трябва.Сега трябва да видя къде се губи плюса на вентилатора.Някои свалял ли е талото с бушоните и ако е да ме светне как става защото си мисля че оттам е проблема

Аз ще ти кажа,има едни бушончета дълбоко в краката на шофьора отляво на педала на съединителя,там има един 10А бушон за вентилатора,почти 100% съм сигурен че е изгорял:naughty::naughty::naughty::naughty:

nedko87
18-12-2010, 19:12
Аз ще ти кажа,има едни бушончета дълбоко в краката на шофьора отляво на педала на съединителя,там има един 10А бушон за вентилатора,почти 100% съм сигурен че е изгорял:naughty::naughty::naughty::naughty:
колега тези не съм ги проверил дано да си прав утре ще ги видя мерси

nedko87
19-12-2010, 18:17
проблема най накрая го оправих оказа се че има прекъсната писта в таблото с бушоните.Макар и никой да не го предложи като вариянт благодаря на всички които дадоха мнения по въпроса

гадмръсна
25-12-2010, 18:51
хе хе и аз го имах същия проблем и ми отне един ден разглобяване и хвърляне на боб от кво е явно това е често срещан проблем