PDA

View Full Version : Съвет при покупка на предни дискове!?



ultrashock
27-07-2006, 16:25
Намерих си нови предни дискове за 30лв, но за тази цена мисля че са добре защото мойте доста са поистанели! Ще се справя ли сам да си го сложа или ще трябва да посетя майсотр! Трудно ли става!? Задължително ли трябва да сменя и накладките защото те не са толкова износени!? не геледайте цената в обявта навих го да ги даде за 30лв най мнго за 35!
Ето вижте каква е обявата и кажете ще станат ли със сигурност за мойта алфичка и оферта ли е като цяло тая покупка!(колко струват иначе нови дискове за 145?):

проддавам чисто нови предни спирачни дискове за ALFA 145,146,155,както и за FIAT и LANCIA почти всички модели
дисковете са Ate 258*12
цена-50лв.двата

MONI
27-07-2006, 16:43
Гледай да са вентилирани пък колкото за смяната може да видиш в техническия раздел подробно със снимков материал...кредитс-Влади.

Mury
27-07-2006, 17:14
Гледай да са вентилирани пък колкото за смяната може да видиш в техническия раздел подробно със снимков материал...кредитс-Влади.А бре Монка за да сложи вентилирани дискове требе да смени и апаратите/аз ще правя таз процедура ма незнам кога/което стъпва вече на доста по висока цена-дискове,апарати,накладки :idea: :idea: :idea: :idea:

goro
27-07-2006, 17:16
А на боксерите оригиналните дискове не са ли обикновени,а не вентилирани?Не,че има лошо да се сложат вентилирани. :twisted:

Mury
27-07-2006, 17:17
Точно така колега но не на всички,значи има и 1.6 боксер с вентилирани дискове и дискове и отзад/повечето са с барабани/ :wink: :wink: :wink:

goro
27-07-2006, 17:45
Точно така колега но не на всички,значи има и 1.6 боксер с вентилирани дискове и дискове и отзад/повечето са с барабани/ :wink: :wink: :wink:
Незнам дали отпред са ми вентилирани,но отзад са дискови невентилирани. :wink:

ultrashock
27-07-2006, 18:46
Тея дето ми ги предлагат не са вентилирани 100%! А за цената какво ще кажете! иначе колко вървят за да си направя сметка дали ще съм на далавера ако ги взема за 30 канта!?

ultrashock
27-07-2006, 19:16
Сега говорих с момчето и ще ми ги даде за 30лв ако отида да си ги зема от Нови Искър но това не е проблем понеже ми е близо! Искам да ви попитам за последно да ги зимам ли!? И още нещо - колко струват предни накладки комплекта, поне като сменям да сменя всичко! :)

pr_00f
27-07-2006, 21:43
Ами колега поне аз до колкото съм чувал когато се слагат нови дискове е силно препоръчително даси смениш и накладките. За моята цените се въртят от порядъка на 25 лв + . Говорим без отстъпки за членове, предполагам и твоите ще са там някъде като цена, естествено че има и по скъпи и качествени , всичко е въпрос на финанси

ultrashock
28-07-2006, 00:34
Тва цената за 2 диска ли е!? Аз говоря за 2 диска за 30 лв! Връзва се 15 лв единия което е нищо! :) Мисля и накладките да сменя!

pr_00f
28-07-2006, 09:15
Аз говорех за накладките ако питаш мен за цената
Дисковете - предни вентилирани 245,7мм ако ме не лъже паметта бяха 56 лева в александър ауто на бройка ( цена без отстъпка)
А по принцип масивните дискове са по ефтини от вентилираните.

MONI
28-07-2006, 10:05
Гледай да са вентилирани пък колкото за смяната може да видиш в техническия раздел подробно със снимков материал...кредитс-Влади.А бре Монка за да сложи вентилирани дискове требе да смени и апаратите/аз ще правя таз процедура ма незнам кога/което стъпва вече на доста по висока цена-дискове,апарати,накладки :idea: :idea: :idea: :idea:

Това по-принцип ли е за боксерите щото на моята моя майстор ми е сложил вентилирани по негово осмотрение и не съм сменял нищо допълнително

ultrashock
28-07-2006, 11:53
Аха мерси! Значи днеска мисля да ги взема и ще си потъся и накладки!

ultrashock
28-07-2006, 16:03
Купих ги вече обаче немога д анамеря темата в която се описваше подобно кака става подманята! Мисля да пробвам сам да ги сменя! Само и накладки трябва да си купя, тука при един познат ми ги дават за 25 с намаление! :)
Само помогнете да намеря темата!???

pr_00f
28-07-2006, 16:17
Раздел Технически Справочник


http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4430

Mury
28-07-2006, 19:41
Гледай да са вентилирани пък колкото за смяната може да видиш в техническия раздел подробно със снимков материал...кредитс-Влади.А бре Монка за да сложи вентилирани дискове требе да смени и апаратите/аз ще правя таз процедура ма незнам кога/което стъпва вече на доста по висока цена-дискове,апарати,накладки :idea: :idea: :idea: :idea:

Това по-принцип ли е за боксерите щото на моята моя майстор ми е сложил вентилирани по негово осмотрение и не съм сменял нищо допълнителноЩом ти е сложил вентилирани значи и старите са ти били вентилирани :wink: :wink: :wink:

ultrashock
28-07-2006, 20:09
Готово! не пробвах сам ходих при един познат! Накладките си ги взех за 30 лв някви италянски ISER или нещо подобно бяха!