PDA

View Full Version : Как се започва работа в Англия???



S_G_M
19-12-2010, 23:41
Искам да започна работа в Англия , НО не знам от къде да започна... :wallbash::calc:
Интересува ме , има ли някой който е заминал за там и работи ЛЕГАЛНО ??? Какви са процедурите за издаване на документи ? Какви документи са необходими и от къде се започва най-напред ?
Четох на доста места, но не можах да разбера нещата като цяло. Разбрах, че трябва да имам NIN и да се водя Self Employed. Но какво значат тези неща ... ни най-малка представа си нямам.
Така че ако има запознати с цялата тази бюрокрация , моля да споделят.
П.С Нека пишат хора който са минали по този път.

starata alfa
19-12-2010, 23:45
като начало от езика,ако не знаеш английски нямаш големи шансове

S_G_M
20-12-2010, 00:01
Не питам за езика. Това е едно на ум.

starata alfa
20-12-2010, 00:08
не знам сточност какви са изискванията,за езика знам от баща ми той е в лондон от 4 години,замина чрез агенция легално ,но обещанието нее като даването/в смисъл че това което ти обещаят нее баш така.бащами отиде за охрана/за 4 години е бил охрана 3-4 месеца/иначе когато и каквото му намери агенцията
успех

S_G_M
20-12-2010, 18:28
Знаещи няма ли ???

me4o4ko
22-12-2010, 16:30
:Topic-is-closed-bg: хм,къде ще ходиш бе човек!
Ако искаш,ще те свържа с една позната,българка е и живее в Лондон от 4 години.Работи в банка и страничното и занимание е да подготвя точно такива документи - за Self Employed(което е нещо като Едноличен Търговец в България) и откриване на сметки и всичко необходимо,за да можеш да работиш легално.
От теб се иска да летиш един път до Лондон,за да разпишеш и подадеш(понеже става лично) и после като ти е готова така наречената "синя карта",отиваш да я получиш и можеш да започваш с търсенето на работа.И с агенции мога да те свържа ако искаш.
Гледам с Wizz Air Бургас-Лондон билетите вече са на доста приемливи цени...ако искаш да се видим да ти обясня по в детайли нещата...:handshake:

S_G_M
22-12-2010, 17:43
Да , точно това ми е идеята :)
Искам да видя как е малко да се поработи и в друга държава , знам че няма да съм нито първия , нито последния :)

@lex
22-12-2010, 23:25
Ако ти се чете - http://www.bghelp.co.uk/forums/self-employed/13834-%CF%FA%F2%E5%E2%EE%E4%E8%F2%E5%EB-%E7%E0-%ED%EE%E2%EE%E4%EE%F8%EB%E8-emodonkov.html. В този форум ще намериш доста полезна информация. Успех

S_G_M
23-12-2010, 00:23
Мерси за линка , евала на момчето което е писало толкова подробно всичко , мисля че ще ми е от полза , благодаря и на колега me4o4ko . След нова година започвам да чета най-подробно насъбрания материал , да чета законите им и процедурите .
Ако има още някой с опит и знания нека споделя :)