PDA

View Full Version : Дави се непознат човек и кучето ти - кой ще спасиш??



Abar7h
29-12-2010, 16:15
В язовир се дави непознат човек и твоето куче. Какво правиш??

п.п. Ако темата е за чата, моля преместете я там. Мисля, че ще стане интересна дискусия!

Mind_Control
29-12-2010, 16:16
Естествено, че ще спасиш човека.. Пък и куче да се дави е малко невероятно.

fred
29-12-2010, 16:28
Е доста абстрактно и каква е цлета на тая тема?
Ами ако човека е масов убиец примерно, пише "непознат" ама кой го знае...?:laser

soldier
29-12-2010, 16:36
А ако кучето ти се побърка в тоя момент и почне да те хапе, та накрая и 3мата заминавате :chair:

Естествено, че човека ще спася.

svetlastf
29-12-2010, 16:46
Първо кучето. Заради него и човек мога да утепам...
Сори..

pakumba
29-12-2010, 16:51
Първо кучето. Заради него и човек мога да утепам...
Сори..

+1

Abar7h
29-12-2010, 16:52
А ако кучето ти се побърка в тоя момент и почне да те хапе, та накрая и 3мата заминавате :chair:

Естествено, че човека ще спася.А ако кучето ти е санбернар от ония с буренцето на врата и спасява човешки животи едва ли не всеки ден, а човека е сериен убиец-педофил??

thecleaner
29-12-2010, 16:59
Не спасявам никои, не мога да плувам. :asthanos:



А ако кучето ти е санбернар от ония с буренцето на врата и спасява човешки животи едва ли не всеки ден, а човека е сериен убиец-педофил??
Или е непознат или е сериен убиец. Уточни задачката.

Furious 155
29-12-2010, 17:03
Не спасявам никои, не мога да плувам. :asthanos:+ 1!
И звъня на 112, да каже че някакъв ми дави кучето!:mobile:

tokata_pz_flex
29-12-2010, 17:14
И аз не мога да плувам . Но ако е до гърдите , ще ги дърпам и двамата :)

Abar7h
29-12-2010, 17:24
Не спасявам никои, не мога да плувам. :asthanos:



Или е непознат или е сериен убиец. Уточни задачката.
Задачката е ясна в първия пост. После казах "ако беше" :D

Kuker
29-12-2010, 17:26
На кой язовир се развива драмата!?

Abar7h
29-12-2010, 17:30
На кой язовир се развива драмата!?На тополница, до Мухово, при рали-отсечката :D:D:D Е сега се сетих, че кучето може да е на някой от пилотите, а човека да е механик от отбора на Илия Царски :ph34r:

andro88
29-12-2010, 17:55
[QUOTE=Abar7h;819797] На тополница, до Мухово, при рали-отсечката :D:D:D Е сега се сетих, че кучето може да е на някой от пилотите, а човека да е механик от отбора на Илия Царски :ph34r


Ооооо, да се дават тогава,аз подкрепям Румен Дунев..Вада си кучето и чао:roll:

ФЕРАРИСТ
29-12-2010, 18:14
Плувам като риба, спасявам и двамата......мога да поема и до 45 килограмово миньонче с тях, ако не рита или буйства много - много.......

fred
29-12-2010, 19:06
Плувам като риба, спасявам и двамата......мога да поема и до 45 килограмово миньонче с тях, ако не рита или буйства много - много.......

Това е най правилно :)
Но има нещо, сериозно.Аз също плувам много добре, но човек, който се дави, изпада в паника и общо взето е доста опасен.Добре е да се доближиш до него отзад и да го хванеш така, че той да не може да се вкопчи в теб и да те повлече надолу.Та не съм карал курс за спасители и това е малко теоритично.Винаги взимайте това предвид в такива случаи

AlfaFen145
29-12-2010, 19:11
аз съм почти сигурен ,че ако човекът е някъв непознат ,който е малко по-далеч от кучето ,а вие обичате кучето си най -най -най ще се замислите...и почти всички биха избрали любимеца си ,а после човека...

аз бих се удавил с тях,щото съм съпричастен...

old alfist
29-12-2010, 20:17
Изкомандваш кучето да спасява човека и ако животното се ослушва, вадиш човека и си тръгваш.

ФЕРАРИСТ
29-12-2010, 21:59
но човек, който се дави, изпада в паника и общо взето е доста опасен
Преди много години доста навътре и надълбокото се задави една кака, писъци, рев, събра се половината плаж, бяхме на едно водно колело на 20на метра, спасителчето разпори вълните като пастърва, но тая беше малко бабанка и нямаше озъптане тоя поне 2 минути не можа да я подхване отникъде - накрая излезе колкото можа над водата, би и един хайдушки токат(нещо средно между шамар и юмрук), не разбрах тая в бесъзнание ли изпадна или се шашардиса, но си я фана като по учебник след това, и си я извлече без кахъри на хълбок.......ама такъв токат и би, че чак ахнах......

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------



аз бих се удавил с тях,щото съм съпричастен...
Ама ще ги изчакаш да се удавят, или ще се удавиш преди тях......щото ако избързаш, някой мое да се спаси, и ще идеш на халост......пък ако земеш да изчакаш, може да земеш да размислиш....абе кофти решение си е....

fred
29-12-2010, 22:02
А, това е идея, да я поцапардосаш, интересно ;-)

Ramsezsh
29-12-2010, 22:19
Кучето е най-верния приятел! Определено бих предпочел кучето, което съм отгледал от бебе, което е част от семейството ми пред някой друг.

tanatos
29-12-2010, 22:22
Кучето.

Abar7h
29-12-2010, 23:09
Кучето е най-верния приятел! Определено бих предпочел кучето, което съм отгледал от бебе, което е част от семейството ми пред някой друг.Now we're talking!!;-)

AlfaFen145
30-12-2010, 11:32
#Ферарист - как ми дойде батка ,на момента ще видя -мисля ,че ако е море ще се гътна веднага ,ако е язовир ще почакам малко и ще се побеседвам с ония давещия се ...ако кучето нещо излайка ,значи ще се удава на момента ,а може и преди тва ,да се направя че ще го спасявам човека ,да отида и да му кажа
"давай брат и аз нямам бъдеще" ........ :rockon::rockon:

Къде са пуканките ?

Pepo
30-12-2010, 11:40
А, това е идея, да я поцапардосаш, интересно ;-)

По теория е точно така - допуска се и да го шамаросаш.

gkalinov
30-12-2010, 12:06
Задачката е ясна в първия пост. После казах "ако беше" :D

;АКО....;.Ако баба беше мъжка,щеше да има "дръжка".Наяве обаче ,ще е съвсем различно.У живия човек има ;втъкани; инстинкти и съвест,които неминуемо ще повлияят на ;избора;колкото и да не искаме да си го признаем.А от чистата съвест до голяма степен зависи спокойния сън вечер.Това беше към сериозната част.А що се отнася до ироничната-ами то всички в някаква степен сме ;удавници;.Едни по-малко,други повече.Зависи кой доколко го осъзнава.

LeoVin4i
30-12-2010, 12:10
Аз понеже не мога да плувам много добре, ще спася кучето защото е по-леко и ще ми е по-лесно и после двамата ще гледаме от брега как човека се дави :Yeeeehaaa:

Mind_Control
30-12-2010, 12:13
Хора стига глупости, няма куче, което да не може да плува. По скоро то вас ще спаси отколкото вие него.

fiore
30-12-2010, 14:02
Плувам като риба, спасявам и двамата......мога да поема и до 45 килограмово миньонче с тях, ако не рита или буйства много - много.......

Хайде пак пристрастия. Никой не пита дали ще си спасиш жената или ще и дадеш чаша вода да пийне:)))

Да се дави кучето ми е почти невъзможно, освен ако някой не му е вързал голяма тежест на крака. Вече го няма, но той беше в състояние да измъкне човек от вода, преспа или друго място, както и да повика помощ (не по телефона) ако е нужно. Така че вероятно кучето ще помага.
Отговора е ясен- Първо кучето и след това заедно с него човека.

AlfaFen145
31-12-2010, 00:01
Хайде пак пристрастия. Никой не пита дали ще си спасиш жената или ще и дадеш чаша вода да пийне:)))

Да се дави кучето ми е почти невъзможно, освен ако някой не му е вързал голяма тежест на крака. Вече го няма, но той беше в състояние да измъкне човек от вода, преспа или друго място, както и да повика помощ (не по телефона) ако е нужно. Така че вероятно кучето ще помага.
Отговора е ясен- Първо кучето и след това заедно с него човека.


Колега ,е как така "първо кучето ,а след това човека ,с помощ от кучето"???
Как ще спасиш кучето първо ,па то после ще ти помогне да спасите човека???
на "не се сърди човече ли ще играете"??? :flirt:

Bella
31-12-2010, 00:51
Аз понеже не мога да плувам ще свирна на кучето,ще му викна,ще се затичам в противоположна посока до като се осъфиряса и заплува към брега.... ще си го гушна и ако не е късно ще звънна на 112 да пратят някой и друг плувец щот някъФ хомосапиенс сЪ дави :joly:

mordohy
31-12-2010, 23:18
За кучето ми съм сигурен, че ако може ще ме спаси!
Тоя дет се дави не знам дали не е в противоречие с някой мой принцип.
Мъдрите са го казали:
Ако някой се дави, помогни му(да се удави де), щото иначе може и тебе да удави!
Винаги ще спася първо кучето си, котарака , пуяка, козата, кокошката, тъщата и другите ми приближени!

fred
01-01-2011, 01:59
Мордохай, както често и сега си прав :)

Derry
01-01-2011, 15:00
Прав е, само, че и тъщата е сложил за сасение.

king_nasko
01-01-2011, 18:48
Спасявам си кучето и ако остане време може би и непознатия :D

old alfist
01-01-2011, 21:38
Дано да не им се случва на привържениците на приоритетното спасяване на кучешкия живот да бъдат на мястото на давещия се човек.

fred
02-01-2011, 16:16
Това е християнско чувство-обичай ближния си, даже и тъщата си :)

mordohy
02-01-2011, 16:28
Прав е, само, че и тъщата е сложил за сасение.
Нали и тя е в горепосочения хор!
Пък е и най-гласовита!:clapping:

nicola 59
02-01-2011, 16:54
Отивам да търся някой който знае да плува и го моля да ми спаси кучето след това ако него затруднява да обърне внимание и на човека

gkalinov
02-01-2011, 20:02
Дано да не им се случва на привържениците на приоритетното спасяването на кучешкия живот да бъдат на мястото на давещия се човек.

Най-после едно свястно и на място мнение.Най после един човек, който не си мисли,че с неговото раждане е започнало началото на света и с него ще свърши.Темата отдавна вече е за раздел ,,Празни приказки,,.Не се заяждам,просто е смешно.Поздрави на всички.

Kuku
02-01-2011, 22:54
Вие сте ИЗВРАТЕНИ!!!!!

Derry
03-01-2011, 11:58
Що?

Kuku
03-01-2011, 12:42
Например..... щото спасяваш куче, вместо човек :idea: :hmm:

mordohy
03-01-2011, 14:30
Вие сте ИЗВРАТЕНИ!!!!!
Не сме!
Просто темата е от вида:
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор!:spam::haha::Tease:

old alfist
03-01-2011, 18:21
Въпросът не e чак толкова глупав - това си е една реалистична ситуация.

gigi
03-01-2011, 19:06
Верно не сте добре. Как ще слагате някакъв бълхарних пред човек. Аз не плувам хич добре и ще потърся помощ, но за куче няма и да ми хрумне.
Баси пичовете Кики е прав:doctor::doctor::doctor::doctor:
То затова цялата ни работа е такава важно е ние сме добре пък другите да се дават.
Не направо не ми го побира акъла как ще мислите за куче???????

Kuku
03-01-2011, 19:20
Не сме!
Просто темата е от вида:
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор!:spam::haha::Tease:Аз прекрасно разбирам това, но някои хора изглеждаше да говорят повече от сериозно!
Простете, ако съм сгрешил.... :hmm:

fred
03-01-2011, 22:38
Мчи че и човека може да е бълхясъл, да е крастав, циганин /бръсната глава/, негър /куклусклановец/, евреин /някой неонацист/, папуас от Нова гвинея или Осама Бил Ладен, Джордж Буш,Путин, врачка от Канал 3, а може и да е Сашо Диков, Стоичков или пък Пената, ББ съм го виждал на море, ама не влезе във водата, може и той да е...

scarface
03-01-2011, 22:42
незнам кой говори сериозно и кой не толкова ,но знам кой ще е по благодарен от спасените както има една приказка "ако прибереш едно пргладняло куче от улицата и го нахраниш и подслониш то никога няма да те ухапе това е основната разлика между човека и кучето.

Satanism
03-01-2011, 22:44
Въпросът не e чак толкова глупав - това си е една реалистична ситуация.

Дотолкова, че досега куче да се дави не съм видял...

old alfist
04-01-2011, 00:53
Дотолкова, че досега куче да се дави не съм видял...
Има всякакви апартаментни тюфлеци, които не само ще удавят, ами ще се захласнат даже.

Мчи че и човека може да е бълхясъл, да е крастав, циганин /бръсната глава/, негър /куклусклановец/, евреин /някой неонацист/, папуас от Нова гвинея или Осама Бил Ладен, Джордж Буш,Путин, врачка от Канал 3, а може и да е Сашо Диков, Стоичков или пък Пената, ББ съм го виждал на море, ама не влезе във водата, може и той да е...
Ще искаме SV-то на давещите се и ако преценим, ще ги спасяваме.

mordohy
04-01-2011, 03:18
Аз прекрасно разбирам това, но някои хора изглеждаше да говорят повече от сериозно!
Простете, ако съм сгрешил.... :hmm:
За това иде реч, де!
Много на сериозно се възприемат !:crybaby:

mayhem
04-01-2011, 04:51
[/COLOR]Преди 4 години в една буря спасих 15-16 годишно момче с тегло над 90кг. на плаж Аркутино. Бащата му се скара и го запрати "веднагА на кърпата" и в шока си забрави даже едно мерси да каже - нормално.
Кучето Цезар пред блока - стара вярна мърша с едно око го хранех всеки ден и спеше под мойта кола и не даваше човек да припари до нея...
Спасявам човека, кучето помага а ако човека се окаже буклук оня Свише да се опраа с него...(уточнявам само - при температура на водата под 20 градуса Ц никой не спасявам).

Kondoliza
04-01-2011, 18:03
Първо претарашвам старателно брега за дрехите и портфейла на давещия се,взимам каквото има,качвам се на някое дърво и вадя GSMa да снимам клипче,което до 2 часа е качено във Вбокс със заглавие "СЕИР-човек и куче се давят в близкия гьол",което до вечерта става избор на редактора.Междувременно с другия телефон звъня на всички познати да им кажа да дойдат да гледат шоу.

svetlastf
05-01-2011, 22:01
Дано да не им се случва на привържениците на приоритетното спасяване на кучешкия живот да бъдат на мястото на давещия се човек.
Само от любопитство-имаш ли домашен любимец?

nightroller
05-01-2011, 22:08
ще ме извинявате за сюрреализма ама ако видя гореспоменатата ситуация ще спра да изпуша една цигара

old alfist
05-01-2011, 22:12
Само от любопитство-имаш ли домашен любимец?
Е, ми не - в момента домашните любимци са ми едни хелери, които няма опастност да се удавят.

Kuku
05-01-2011, 22:31
Само от любопитство-имаш ли домашен любимец?Какво значение има?
Аз съм имал четири кучета - немска овчарка, коли, канадски вълк и улична превъзходна, ама какво от това?!
Сравнявате човешки живот с кучешки, само защото кучето е ваш домашен любимец :?
Пак ви казвам, не знам колко от вас говорят сериозно, обаче знам, че за сериозните трябва и сериозна медицинска помощ :idea:

VET
05-01-2011, 22:33
Не мога да плувам и нищо няма да направя, но ще ми е мъчно за горкото животно. Е и за човека ще ми е гадно да го гледам. За съжаление толкова лошо съм видял от хората, че може да се каже че повече обичам животните. Все пак те са същества които разчитат изцяло на нашата милост да преживеят, независимо дали са домашни или бездомни. Всеки ден като запаля колата и тръгна на работа виждам по пътя трупове на прегазени кучета, котки и какво ли още не. Виждал съм как най-хладнокръвно са прегазвали пред очите ми малко кученце и котенце, и на идиота това само му доставя удоволствие. Е в такива случаи ми идва аз саморъчно да го удавя изрода.

old alfist
05-01-2011, 22:39
Сравнявате човешки живот с кучешки, само защото кучето е ваш домашен любимец
За съжаление наистина прозират такива мисли.

Kuker
05-01-2011, 23:52
Е, ми не - в момента домашните любимци са ми едни хелери, които няма опастност да се удавят.Има начин, просто ги извади от водата! ;)

old alfist
06-01-2011, 11:14
Има начин, просто ги извади от водата! ;)

Ама аз си ги вадя отвреме-навреме да им се радвам и отново ги цопвам във водата.

Derry
06-01-2011, 11:30
Абе те пловината в тоя форум не могат да плуват, другите сигурно плуват като мене - колкото да не се удавят и ако има поне 5 човека дето ще могат да спасят някого. Та въпроса със спасяването е малко несъстоятелен.

Abar7h
06-01-2011, 12:45
Абе те пловината в тоя форум не могат да плуват, другите сигурно плуват като мене - колкото да не се удавят и ако има поне 5 човека дето ще могат да спасят някого. Та въпроса със спасяването е малко несъстоятелен.Въпроса е чисто теоретичен все пак, кво като не можеш да плуваш наистина?

svetlastf
06-01-2011, 17:01
Въпроса е чисто теоретичен все пак, кво като не можеш да плуваш наистина?
Чисто теоретично тва си е толкоз стресова ситуация , че едва ли накой / освен професионалните спасители може би / знае точно как ще реагира...:new_Eyecrazy:

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:58 ----------


Е, ми не - в момента домашните любимци са ми едни хелери, които няма опастност да се удавят.
Като няма да се удавят източи им водата, бутилирай я и спаси човешки живот нейде из африка.:devil:

Abar7h
06-01-2011, 17:42
http://vbox7.com/play:bd819e8f Вижте на какво са способни животните! :bowdown:

old alfist
06-01-2011, 19:48
Като няма да се удавят източи им водата, бутилирай я и спаси човешки живот нейде из африка.:devil:
Водата си я точа почти всяка седмица, но има много хора, които направо са неспасяеми.

svetlastf
06-01-2011, 19:59
, но има много хора, които направо са неспасяеми.
Е с това съм на 100% съгласна с теб.:cheers: