Log in

View Full Version : Проблем с пръскалките на фаровете



jimmyfloyd
03-01-2011, 00:23
Колеги ,дайте някаква идея защо не пръскат? имам малко копченце с което се пускат ,но неискат да работят....някой ако има ел. схема да търся реле-бушон някаде с проблем...неми се вярва да са клеясали тръбичките.....

Novachev
03-01-2011, 07:52
Колеги ,дайте някаква идея защо не пръскат? имам малко копченце с което се пускат ,но неискат да работят....някой ако има ел. схема да търся реле-бушон някаде с проблем...неми се вярва да са клеясали тръбичките.....

А като натиснеш копчето отива ли напрежение до помпата за пръскалките.

jimmyfloyd
03-01-2011, 09:05
никакво...само до стъклото..

tonov
03-01-2011, 20:18
Имам некви спомени, че трябва да са включени фаровете, за да работят пръскалките..

AttilaSL
03-01-2011, 21:31
Колега,пръскалките за фаровете работят само ако си включил фаровете на дълги.

Dodo 155
03-01-2011, 22:08
Колега,пръскалките за фаровете работят само ако си включил фаровете на дълги.
Може би искаш да кажеш на къси ;)

jimmyfloyd
04-01-2011, 07:14
Фаровете никога не ги спирам...мисля че има нещо прекъснато,ама за целта трябва май за разглабям...

Tifozza
04-01-2011, 07:36
И аз така викам , супер имам си пръскалки на фаровете мно як пиниз вади ала бала... обаче немога да ги подкарам докато един ден в процес на обливане с пароструиката една не се отлепи :Д:Д:Д .. оказа се че моите са само за украса ...до тях няма никакви маркучента , така че виж и ти да не си кат мен :)

Satanism
04-01-2011, 11:47
И аз така викам , супер имам си пръскалки на фаровете мно як пиниз вади ала бала... обаче немога да ги подкарам докато един ден в процес на обливане с пароструиката една не се отлепи :Д:Д:Д .. оказа се че моите са само за украса ...до тях няма никакви маркучента , така че виж и ти да не си кат мен :)

Tва на 156-цата ли?

jimmyfloyd
04-01-2011, 12:06
И аз така викам , супер имам си пръскалки на фаровете мно як пиниз вади ала бала... обаче немога да ги подкарам докато един ден в процес на обливане с пароструиката една не се отлепи :Д:Д:Д .. оказа се че моите са само за украса ...до тях няма никакви маркучента , така че виж и ти да не си кат мен :)

Хаха ,преди няколко месеца си пръскаха :) САМОЧЕ отскоро забелязах че вече не пръскат .... някой да има идея кой бушон може да е?

AttilaSL
04-01-2011, 20:42
Може би искаш да кажеш на къси ;)

На моята със сигурност пръскачките работят когато фаровете са на дълги светлини,на предната ми кола "VW Bora"също беше така.До колегата по темата:съжелявам че не можах да помогна.

vladev
04-01-2011, 21:02
Я да ви питам, знаете ли някой магазин да се продават такива. Че моята имаше, но се наложи да сменя бронята, която нямаше и старите пострадаха при смяната. Писах на 3-4 магазина мейли да питам - естествено - никой не ми отговори. Гледам и в axm-auto нямат (през интернет).

Иначе работят както са обяснили колегите - при пуснати фарове (къси, дълги - няма значение) пръскаш. Само не съм сигурен дали не трябваше да задържиш малко лоста за да пръснат и те.

Novachev
05-01-2011, 08:10
Я да ви питам, знаете ли някой магазин да се продават такива. Че моята имаше, но се наложи да сменя бронята, която нямаше и старите пострадаха при смяната. Писах на 3-4 магазина мейли да питам - естествено - никой не ми отговори. Гледам и в axm-auto нямат (през интернет).

Иначе работят както са обяснили колегите - при пуснати фарове (къси, дълги - няма значение) пръскаш. Само не съм сигурен дали не трябваше да задържиш малко лоста за да пръснат и те.
Ако търсиш пръскалки има оригинални 120лв за двете иначе по магазините няма.

Tifozza
08-01-2011, 10:45
Tва на 156-цата ли?

Мм дам на 156-цата :)

Satanism
08-01-2011, 13:33
да ме простиш, ма на 156-цата преди фейса пръскалките й не седят зад капаче....направо си стърчат, ако ги има...

E.Stoimenoff
08-01-2011, 19:21
да ме простиш, ма на 156-цата преди фейса пръскалките й не седят зад капаче....направо си стърчат, ако ги има...
Точно така е ! Фейс лифтовата броня е с ел. механизъм !