PDA

View Full Version : Болтове за лети джанти



che_
05-01-2011, 11:15
преди 1 седмица баща ми смени гумите и сложи пак железните джанти на алфата, но гумаджиите са му
прецакали единия болт, а кибиците отстрани са казали че тия болтове са къси за лети джанти

Преди колата беше с железните джанти, а след това купиме оригинални лети, но за болтовете никой нищо не ми е казал, зави ми старите болтове гумаджията и така си карах.
Та трябват ли различни болтове за летите джанти и от къде мога да ги купя?

zdravko_ss
05-01-2011, 11:24
От някой магазин за лада, съвпадат със стъпката на резбата, главата е същата, но са малко по дълги, точно каквито ти трябват за лети джанти.

-Bobby-
05-01-2011, 11:35
Абе какви са тия магазини за Лада, тия пък ония... инженерите използват онова величие, наречено цифри и числа.
Подходящите болтове за 156 са L32 на дължина, с резба M12 x 1,25, с конусовидна глава.

morfius
05-01-2011, 11:37
Оригиналните лети 15" и стоманени 15" джанти са някак напаснати да ползват еднакви болтове.
Понеже за зимата ползвам 15" от 164 - трябват по-дълги, купих ги от сервиза в който сменях гуми, мериха и на оригиналните лети, пасват макар и по-дълги.
Но точния размер не помня.

rusiq86
05-01-2011, 12:48
Колегата Боби е написал какви болтове ти трябват...просто шийката им е по-дълга. Имах същият филм като купувах колата, цената на 20 болта беше около 30 лв! Сега ги позлвам за 17 летни и за 15 зимни джантета!

che_
05-01-2011, 14:29
Колегата Боби е написал какви болтове ти трябват...просто шийката им е по-дълга. Имах същият филм като купувах колата, цената на 20 болта беше около 30 лв! Сега ги позлвам за 17 летни и за 15 зимни джантета!

от къде ги купи?

fiore
06-01-2011, 14:08
Можеш да си купиш и евтини китайски боклуци , но те съветвам да си вземеш качествени за да не стане " олееее, скъса ми се болта" или " прецаква се резбата на болтовете и се къса". Колегата bobby написа размера. Магазини за авточасти или в совия има магазини специализирани за болтове и гайки където можеш да намериш точния размер и якост.

RoMeO_156_GTA
06-01-2011, 14:25
Съветвам те да провериш някоя морга първо за оригинални болтове . Аз се бях вкарал в приключение малко . Купих си чисто нови български болтове на Ете , мерихме дължина отзад - супер . Слагам ги и се оказаха дълги за отпред - стържеха някъде . Та отидох при един гумаджия и ми ги смени срещу оригинални от 156 и заспаха :)
Може и нови - Боби ти е написал размерите ;)

che_
07-01-2011, 11:19
точно за това питам от къде, за да не се прекарам с някой ментета и после да бера ядове

според мен и стугар ще свърши работата, но пък бащата чул че болтовете от стругарите били слаби
според мен ако му казажа от каква стомана да ги направи няма да има проблем, да не говорим че може да намеря врътка и да ги закаля

fiore
07-01-2011, 17:39
Това за стругаря го забрави. потърси от някой който продава на части.

VAN
07-01-2011, 19:08
точно за това питам от къде, за да не се прекарам с някой ментета и после да бера ядове

според мен и стугар ще свърши работата, но пък бащата чул че болтовете от стругарите били слаби
според мен ако му казажа от каква стомана да ги направи няма да има проблем, да не говорим че може да намеря врътка и да ги закаля

Аз си купих български на ЕТЕ и ги занесох на стругар да ги скъси малко като си им направи и скосението на края.
Успех!

vladeto_
07-01-2011, 20:18
Първо провери дали и резбата не е заминала защото при мен това се случи,ходих след това на стругар уж ми оправи резбата направи ми и нов болт ама след 1-2 завивания-развивания и той вече го няма сега карам само с 4 .....