PDA

View Full Version : Поздрав за "колегата" със 159!



milenamr
06-01-2011, 17:11
Напоследък се заформя една много грозна тенеденция да "поздравяваме" във форума "изявилите се колеги".
Използвам кавички съвсем целево, защото честно казано напоследък все повече и повече се срамувам от това да съм алфист като виждам такива "колеги" по улиците.
Използвам думата "колега" като обръщение към тях единствено и само прикрепена с кавички, защото е крайно недостойна за тях.
Преди няма и 30 мин се нагледах на поредната изцепка - и поредния "хитрец" с алфа 159 - който ако го попитат защо кара така селяшки, вероятно ще каже че
" той преценява, че може и така да кара" (такива изказвания съм виждала във форума, за шофиране, което не е по правилата).
А правилника за движение по пътищата явно е за "глупаците" и "будалите" като мен например, които смятат за важно и задължително спазването на правилата.
Въпросния "колега" със 159 направи 20 нарушения с 20 маневри и вероятно се чувства горд от това, че кара по джигитски, пък другите ("глупаците") спазват някви си правила, пускат разни си мигачи и т.н. и затова ще му спестя анонимността-РВ 3326 МС е номера на колата му.
Е честита му гордост ако е така, а пък мен все повече ме е срам от подобни изяви на ............(ще пропусна определението) с алфа, които са на светлинни години от определението "алфист".

Jivko7777
06-01-2011, 17:19
Лоши хора явно карат 159-ки...

myato
06-01-2011, 17:26
Не знам кой отвори очите на подобни селяндури за Алфа Ромео.А бяха хубави времена,когато подобни ...... си караха Баварците и Мерцедесите.:depressed:

morfius
06-01-2011, 17:29
Започват да изпадат все по-добри оферти за 159, Алфа вече не е бясната екзотика по улиците ни като цяло, нормално е да се появят всякакви шофьори.

А в нашите условия дори принципно коректни шофьори понякога им пада пердето или им се налага.

Дано по-малко такива случки да има... не само в Алфа.

milenamr
06-01-2011, 17:29
Не искам да слагам етикети и да категоризирам никой, но това е втория случай на който лично аз се натъквам за период от 2 седмици.
Първия път пропуснах да пиша, като реших да не издребнявам, но изцепката днес беше прекалена и за мое огромно съжаление и при двата случаи алфите бяха 159.:sad:

S_G_M
06-01-2011, 18:15
И в Бургас съм засичал такива АЛФАДЖИИ със 159-ки .... :depressed:

tanatos
06-01-2011, 18:33
Мен пък ми е интересно кво от туй като е Алфа?? Собствениците на Алфа трябва да да спазват някакъв кодекс ли? Само определен тип шофери ли могат да карат алфа?Аз тва не мога да разбера.Значи требе да се регнем у сичкото авто форуми и като ни засече някаква кола от съответната марка да ревем там..Кво ревете немога да разбера. Тука стана като поздравителен адрес. Онзи ден Баунсъра днеска някой друг. Става смешно вече...

ReLeFNIQ
06-01-2011, 19:02
Така е колегата е прав, не сме някакви уникални че караме алфа ромео, всеки може да я кара..От там и типажи всякакви...

Mirela
06-01-2011, 19:16
Лоши хора явно карат 159-ки...

Да не се обиждаме моля http://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

b_angelov
06-01-2011, 19:40
Да не се обиждаме моля http://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

Ти пък си виж аватара.. :crazy:

t-1000
06-01-2011, 19:50
Лоши хора явно карат 159-ки...
Прав си в Джейс Бонд Спектър на утехата (http://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1% 8A%D1%80_%D0%BD%D0%B0_%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%85%D0% B0%D1%82%D0%B0&action=edit&redlink=1) лошите го преследваха с 159-ки.(Всичко в кръга на шегата)

Alfa User
06-01-2011, 20:25
Идеята на тези теми е малко по-друга от простоватото тълкувание за добри и лоши ...
Напоследък отвсякъде слушам едни приказки, незнайно защо все започващи със "А оня ден един простак с Алфа..." и така нататък ... Не знам за вас, но аз помня че имаше време, когато хората зад волана на Алфа Ромео бяха по-различни от другите - както са по-различни самите ни автомобили от другите на пътя. Аз лично се имам за АЛФИСТ, и всякакви такива писания и изказвания за селяндури, случайно или не видели се с пари, и купили си новичка и хубава Алфа, много ме наскърбяват. Т.нар. АЛФАДЖИИ, както вече бяха описани, трябва да бъдат черни в очите на всеки застъпник и фен на тази велика марка. Ако на вас не ви дреме, е друг въпрос. Вярно е, че куцо, кьораво и сакато вече си купува Алфа, защото има великолепен дизайн и подобаваща мощ. Вярно е, че по пътищата простотии се правят със всякакви автомобили, но вас не ви ли боли като чуете (случайно или не) изказване като онова, което споменах в началото ??? А още по-гадничко е, когато сте лично потърпевши от деянията на такъв "герой", както бяхме ние днес с Милена ...
За това е тази тема, както и другите поне две, за които се сещам в момента. Халал да му е на тоя пикльо 159-ката, все ще си намери майстора нейде ... рано или късно :laser:

DiStefano
06-01-2011, 20:36
Миленке утре ще му направя забележка. И мен почват сериозно да ме дразнят. Лошото е, че има и хора от "нашите".

milenamr
06-01-2011, 21:55
... не сме някакви уникални че караме алфа ромео, всеки може да я кара..От там и типажи всякакви...
Ти ако не се смяташ за уникален(както и алфата), аз съм на друго мнение за този автомобил.
За мен алфата винаги е била уникална, още от както съм я сънувала и бленувала(в ранните ми детски години) и такава ще си остане, просто защото чувстовото да караш алфа е уникално, него или го има или го няма.
И затова ми действа възмутително като гледам такива парвенюшки изпълнения точно с любимата ми -уникална марка .
Но точно това е проблема, че се напълни с алфаджии, тоест шофьори, които по една случайност сега карат алфа, вчера друго, утре пак друго и такива типажи никога няма да почустват тръпката от уникалността на този автомобил. Е, явно трябва да свиквам ...като с всичко останало в България :depressed:


Лошото е, че има и хора от "нашите".
Да, именно това е лошото, но явно и с него трябва да свиквам.
Идеята се опорочи, омазни, оскверни и затъпи отвсякъде....:pig:

me_to_u
06-01-2011, 21:58
Лично мнение: Пръвързаността и предпочитанията на един към автомобилна марка, идея или духовен жар не определят негото съзнание. Един идиот с комплекси, по-големи от самия него би си останал такъв и в "Запорожец"(примерно). Не отричам идеята "Алфа Ромео" и духът, който носи, но не може да очаквате купчина променено желязо да определя съзнанието на притежателя. Това малко ми прилича на "Прасета не може, а кучета и котки може!" На ден поне 2-ма или 3-ма правят безумни и идиотски постъпки пред всеки от нас, но ги "оправдаваме" с: "голфаджия", "циганин с БМВ" и подобни. А появи ли се кратуна с Алфа, се надяваме да е по-различно. Да, ама не, за наше голямо съжаление. Дали всички собственици на "Ферари" или "Ламборгини"-не по-малко магнетични марки автомобили у нас са толерантни? :big_whoops: От простотията тук, по нашите пътища не се бяга, с нея се живее, колкото и профанско да звучи. Защото тук социалният статус на глупака не носи бенефити(хубава българска дума), освен ако не го извадиш и пльоснеш на масата. Тук, ако колата ти е по-нова си с предимство пред таралясника. Или както беше описано из форумите: "Черния джип е с предимство". Защото тук Бай Ганьо тропа с ръка по масата, за да получи меню в ресторанта първи, прережда всички коли на светофара, гази правилата и с*ре в устите на всички, те са под него! "Пари ми дай-акъл не ща"-двигателната сила на нашия мил чиляк... Защото хитовете на "Пайнер" звучат еднакво и в "Боус"-а на 159-ката и в "Бенг и Олуфсен"-а на С-класата. Грозно, но факт...

П.С. Алфа Ромео преди-
http://www.youtube.com/watch?v=UG4XP4egYWw

и сега-
http://vbox7.com/play:7599ce73

milenamr
06-01-2011, 22:14
Лично мнение: Пръвързаността и предпочитанията на един към автомобилна марка, идея или духовен жар не определят негото съзнание. Един идиот с комплекси, по-големи от самия него би си останал такъв и в "Запорожец"(примерно). Не отричам идеята "Алфа Ромео" и духът, който носи, но не може да очаквате купчина променено
................. А появи ли се кратуна с Алфа, се надяваме да е по-различно. Да, ама не, за наше голямо съжаление. Дали всички собственици на "Ферари" или "Ламборгини"-не по-малко магнетични марки автомобили у нас са толерантни? :big_whoops: От простотията тук, по нашите пътища не се бяга, с нея се живее, колкото и профанско да звучи. Защото тук социалният статус на глупака не носи бенефити(хубава българска дума), освен ако не го извадиш и пльоснеш на масата. Тук, ако колата ти е по-нова си с предимство пред таралясника. Или както беше описано из форумите: "Черния джип е с предимство". Защото тук Бай Ганьо тропа с ръка по масата, за да получи меню в ресторанта първи, прережда всички коли на светофара, гази правилата и с*ре в устите на всички, те са под него! "Пари ми дай-акъл не ща"-двигателната сила на нашия мил чиляк... Защото хитовете на "Пайнер" звучат еднакво и в "Боус"-а на 159-ката и в "Бенг и Олуфсен"-а на С-класата. Грозно, но факт...
Прав си колега, знам че тези неща са налице и че нищо няма и да се промени..за съжаление.
Обективно погледнато нещата са точно така, независимо дали ни се нрави или не.
Пускайки темата, ни най-малко не съм се надявала на съчуствие или подкрепа, защото знам че тези факти са непоправими.Просто исках да споделя случилото се днес, което ме впечатли по много грозен и брутален начин, понеже това е в пряк разрез с обичайното - да свързвам алфа с красиви и приятни емоции.

detelazurno
06-01-2011, 22:25
Хайде, хайде. Нещо много се засягате! Набива ви се в очите защото карате алфи. Ако карахте Шкода например щяхте да се мръщите като видите такъв тип с Шкода. Идиота си е идиот без значение от колата!

tanatos
06-01-2011, 22:32
Самото заглавие на темата и написано така дава усещането, че едва ли не собствениците на тази марка автомобили трябва да се държат по един определен начин на пътя..бля, бля, бляя. Случката е неприятна ама кво от това??? На ден на всеки от нас се случват по много такива.Правим такива нарушения непрекъснато.И пак питам какво от това?? Ако ще и лада да караш ако си такъв типаж си оставаш такъв. Почваш от лада и стигаш до бугати, пак ще си същия келеш.
Карайте си по пътя и не си го слагайте.Много тежко го приемате, шофер с Алфа направил това и това АУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УЖАСттт. Ебати глупостите..

Pinky
06-01-2011, 22:52
Не си прав. Можем и трябва да изискваме хората край нас да играят по правилата. Можем и трябва да изискваме от алфистите да са коректни на пътя. Длъжни сме да промотираме безопасното шофиране.
И никак не ми харесва, че няколко души постоянно твърдите, че няма начин да имаш спортсменско отношение по улиците. Може. И не се изисква нищо, освен желание за което.

badmadafaka
06-01-2011, 23:00
Направо се учудвам, че не знаете - мигачите хабят най-много ток от цялата кола и абсолютно всеки, който грам не ги използва изобщо не е малоумник (както предполагате) а просто човека мисли "зелено" и ще спасява света чрез пестене на ток... Тия дето по Цариградско през нощта карат без фарове, най-вероятно и те са от същата партия но са някакви алтернативки, които (добре, че) не се срещат абсолютно всеки ден...
И кво излиза сега - човек пести електроенергия от мигачите, спасява природата със слалом между колите (от който се пести доста гориво защото се елиминира момента на "газ-спирачки", демек още повече спасява планетата от екологична катастрофа) и вие го храните и го обявявате, че не ви е "колега"... ц-ц-ц...Нема угодия за вас еееей... :blah:

detelazurno
06-01-2011, 23:01
Не си прав. Можем и трябва да изискваме хората край нас да играят по правилата. Можем и трябва да изискваме от алфистите да са коректни на пътя. Длъжни сме да промотираме безопасното шофиране.
И никак не ми харесва, че няколко души постоянно твърдите, че няма начин да имаш спортсменско отношение по улиците. Може. И не се изисква нищо, освен желание за което.

Принципно съм съгласен обаче я пак.... Спортменско?! Винаги съм си мислил, че съм на пътя, за да се придвижа от точка А до точка Б, а не да се състезавам!

haljscho
06-01-2011, 23:04
Напоследък се заформя една много грозна тенеденция да "поздравяваме" във форума "изявилите се колеги".
Използвам кавички съвсем целево, защото честно казано напоследък все повече и повече се срамувам от това да съм алфист като виждам такива "колеги" по улиците.
Използвам думата "колега" като обръщение към тях единствено и само прикрепена с кавички, защото е крайно недостойна за тях.
Преди няма и 30 мин се нагледах на поредната изцепка - и поредния "хитрец" с алфа 159 - който ако го попитат защо кара така селяшки, вероятно ще каже че
" той преценява, че може и така да кара" (такива изказвания съм виждала във форума, за шофиране, което не е по правилата).
А правилника за движение по пътищата явно е за "глупаците" и "будалите" като мен например, които смятат за важно и задължително спазването на правилата.
Въпросния "колега" със 159 направи 20 нарушения с 20 маневри и вероятно се чувства горд от това, че кара по джигитски, пък другите ("глупаците") спазват някви си правила, пускат разни си мигачи и т.н. и затова ще му спестя анонимността-РВ 3326 МС е номера на колата му.
Е честита му гордост ако е така, а пък мен все повече ме е срам от подобни изяви на ............(ще пропусна определението) с алфа, които са на светлинни години от определението "алфист".


Не искам да слагам етикети и да категоризирам никой, но това е втория случай на който лично аз се натъквам за период от 2 седмици.
Първия път пропуснах да пиша, като реших да не издребнявам, но изцепката днес беше прекалена и за мое огромно съжаление и при двата случаи алфите бяха 159.:sad:


Идеята на тези теми е малко по-друга от простоватото тълкувание за добри и лоши ...
Напоследък отвсякъде слушам едни приказки, незнайно защо все започващи със "А оня ден един простак с Алфа..." и така нататък ... Не знам за вас, но аз помня че имаше време, когато хората зад волана на Алфа Ромео бяха по-различни от другите - както са по-различни самите ни автомобили от другите на пътя. Аз лично се имам за АЛФИСТ, и всякакви такива писания и изказвания за селяндури, случайно или не видели се с пари, и купили си новичка и хубава Алфа, много ме наскърбяват. Т.нар. АЛФАДЖИИ, както вече бяха описани, трябва да бъдат черни в очите на всеки застъпник и фен на тази велика марка. Ако на вас не ви дреме, е друг въпрос. Вярно е, че куцо, кьораво и сакато вече си купува Алфа, защото има великолепен дизайн и подобаваща мощ. Вярно е, че по пътищата простотии се правят със всякакви автомобили, но вас не ви ли боли като чуете (случайно или не) изказване като онова, което споменах в началото ??? А още по-гадничко е, когато сте лично потърпевши от деянията на такъв "герой", както бяхме ние днес с Милена ...
За това е тази тема, както и другите поне две, за които се сещам в момента. Халал да му е на тоя пикльо 159-ката, все ще си намери майстора нейде ... рано или късно :laser:


Прав си колега, знам че тези неща са налице и че нищо няма и да се промени..за съжаление.
Обективно погледнато нещата са точно така, независимо дали ни се нрави или не.
Пускайки темата, ни най-малко не съм се надявала на съчуствие или подкрепа, защото знам че тези факти са непоправими.Просто исках да споделя случилото се днес, което ме впечатли по много грозен и брутален начин, понеже това е в пряк разрез с обичайното - да свързвам алфа с красиви и приятни емоции.
Аз така и не разбрах, какво точно е наравил този "колега"............
Карал "джигитски" и бил направил 20-маневри които били нарушение.........
Щом му пишете номер, обяснете точно дадената ситуация...........
Защото вероятно има и друга гледна точка.......
Която естественно не оправдава никой ако нарушава правилата............
Но все пак кой нарушава правилата определят служителите на МВР, а не аз, ти или някой на когото не му е това работата......
Един съвет от мен, когато някой се прави на "каубой" просто се отдръпнете и му направете път.........
Нито знаеш кой стои в другата кола, нито кво му е в главата, нито къф му е зора..........

Pinky
06-01-2011, 23:06
Принципно съм съгласен обаче я пак.... Спортменско?! Винаги съм си мислил, че съм на пътя, за да се придвижа от точка А до точка Б, а не да се състезавам!

Е, да де, лош подбор на дума :) Коректно, неагресивно, такива неща.

milenamr
06-01-2011, 23:37
Направо се учудвам, че не знаете - мигачите хабят най-много ток от цялата кола и абсолютно всеки, който грам не ги използва изобщо не е малоумник (както предполагате) а просто човека мисли "зелено" и ще спасява света чрез пестене на ток... Тия дето по Цариградско през нощта карат без фарове, най-вероятно и те са от същата партия но са някакви алтернативки, които (добре, че) не се срещат абсолютно всеки ден...
И кво излиза сега - човек пести електроенергия от мигачите, спасява природата със слалом между колите (от който се пести доста гориво защото се елиминира момента на "газ-спирачки", демек още повече спасява планетата от екологична катастрофа) и вие го храните и го обявявате, че не ви е "колега"... ц-ц-ц...Нема угодия за вас еееей... :blah:
Евала :))
Развесели ме доста, май и аз стигам до извода, че зелената идея е водещата в случая .
:firstprize::notworthy::notworthy:

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:32 ----------


Аз така и не разбрах, какво точно е наравил този "колега"............
Карал "джигитски" и бил направил 20-маневри които били нарушение.........
Щом му пишете номер, обяснете точно дадената ситуация...........
Защото вероятно има и друга гледна точка.......
Която естественно не оправдава никой ако нарушава правилата............
Но все пак кой нарушава правилата определят служителите на МВР, а не аз, ти или някой на когото не му е това работата......
Е има ли смисъл да обяснявам с пълни подробности точно как завил, точно как 20 пъти не дал мигач и при кое точно пристрояване?
Факт е че караше джигитски и не по правилата, едно от най-честите му нарушения беше тоталното "следване на зелената идея", или иначе казано мигача май е с пожелателен характер?



Един съвет от мен, когато някой се прави на "каубой" просто се отдръпнете и му направете път.........
Нито знаеш кой стои в другата кола, нито кво му е в главата, нито къф му е зора..........

Е да не би зорлем да съм се залепила за него за да се наслаждавам на грозната гледка :)))
Просто се оказахме в една посока и имах възможност "да се насладя на шедьоврите му"

Alfa User
07-01-2011, 00:42
Не мога да разбера защо все се намират хора, дето да защитават тоя и оня по презумпцията "всеки е невинен" ...
Трябваше клип ли да ви се предостави ???
Или за тия, дето спорят за начина на каране - тоя ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА барабар с прилежащия към него ПРАВИЛНИК да не би да са писани само за мен и още неколцина ?!?! Или, както е модерно напоследък, повечето от вас са освободени от задължението да го спазват ???
Що не си седнете на четирибуквията и да помислите защо сме на това дередже, и по какви причини годишно по пътищата на България загиват хора, колкото в една война ???

detelazurno
07-01-2011, 00:58
Не мога да разбера защо все се намират хора, дето да защитават тоя и оня по презумпцията "всеки е невинен" ...
Трябваше клип ли да ви се предостави ???
Или за тия, дето спорят за начина на каране - тоя ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА барабар с прилежащия към него ПРАВИЛНИК да не би да са писани само за мен и още неколцина ?!?! Или, както е модерно напоследък, повечето от вас са освободени от задължението да го спазват ???
Що не си седнете на четирибуквията и да помислите защо сме на това дередже, и по какви причини годишно по пътищата на България загиват хора, колкото в една война ???

Много се палиш! Колегите по-горе, в това число и аз, имат предвид, че не не нужно да се анатемосваме понеже днеска някой с Алфа направил мазалото! Марката на автомобила и човека който седи зад волана му са две толкова независими неща, че просто идея си нямам как се тъпче тая тема. Та в тоя ред на мисли твоите думи нямат нищо общо с думите от по-горните постове. А ако искаш да си толкова перфекционист утре искам като си караш колата да описваш завоите и чупките на пътя така, че грам да не докосваш осовата линия там където е забранео.

Ichkin
07-01-2011, 02:38
Много пък взехте да спазвате закона.
А сега си представете, че в случая на човека са му се обадили, че къщата му гори. Или жена му ражда. А ? Пак така ще говорите ? Едва ли ...
И към хората, цитиращи закони, никога не нарушавали същите и взимащи страна само по интернет, но не и където и когато трябва :
От юридическа гледна точка, личен избор е дали да спазваш закона или не.
Съжалявам, ако съм обидил някого. Умишлено е.

milenamr
07-01-2011, 08:39
Много пък взехте да спазвате закона.
А сега си представете, че в случая на човека са му се обадили, че къщата му гори. Или жена му ражда. А ? Пак така ще говорите ? Едва ли ...

И понеже жена му ражда или къщата му гори, дай да измачкаме всичко по пътя що ни се изпречи, така ли?
Тая логика нещо не я разбирам, колкото е важна жена ти и къщата ти за теб самия, толкова живота на всеки един е важен за него и за близките му, така че всеки може да прави каквото си ще само то да не е в ущърб или вреда на околните.
И съм сигурна, че никой от пишещите във форума(а и не само) не се смята за идеален шофьор, на всеки се случва да прави грешки по една или друга причина.
Но да не пуснеш мигач при 15-20 маневри си е съвсем умишлена и преднамерена проява на пълно нехайство, което е реална и сериозна опасност за всички на пътя-коли и пешеходци.
И пак ще напомня, че идеята на споделеното в поста ми е не да възпитавам този или онзи(понеже е малко късничко, а и не съм аз тази, която ще възпитава който и да било), а един апел да бъдем по-внимателни, както и да не се толерира опасното шофиране.
Ако вчера е бил късметлийски ден за всички ни(включаем и човека със 159-ката), то ако продължава да кара по този толериран от вас начин, вероятността да стане мазило и да пострадат невинни е доста голяма.
Ако това е без значение-Ок, хубав ден на всички :):picnic:

---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:31 ----------



Що не си седнете на четирибуквията и да помислите защо сме на това дередже, и по какви причини годишно по пътищата на България загиват хора, колкото в една война ???

Не знам как не се умори да четеш морал на хора, на които отдавна не им дреме нито за правилници нито за закони, дори намират за геройство и престиж погазването им.
А изказвания като твоето им минава покрай ушите и заминава като някой не особено забавен виц:goodnight:
Спазването на правила и закони е въпрос на лична воля, убеденост и мотивация, а културата и интелигентността са въпрос на природна индивидуална даденост, те не се придобиват ...

me_to_u
07-01-2011, 09:41
Както голяма част от темите и тази води до крайни изказвания. Без да правя свободно съчинение или разбор на тема "какво е искал да каже автора" мисля, че тук(този форум) е място всеки да изкаже мнение, да сподели. Едва ли някой може да отрече, че движението по родните пътища е далеч от нормално. Един го приема по-емоционално, друг си свирка с уста и си чопли носа, трети псува и размахва юмруци. Разни хора, разни идеали. И ако размахващия юмруци мисли, че може да набие всеки, който му се изпречи на пътя, друг споделя възмущение, търси разбиране от себеподобни-малко или много. Фактите са налице. И ако на един му гори къщата или жена му ражда и кара като идиот, мисля това няма да направи впечатление на никой, ще се случва веднъж-два пъти на всеки от нас да срещне такъв на пътя. Или из други места по света жените им не раждат и къщите им не горят? На всички ни е ясно, че с Алфа или Вартбург помияра си остава помияр. Но човек си гледа в неговата къща първо по призумция. За това идиот с Алфа се коментира в този форум. Вероятно идиот с прекрасен Фолксваген ще бъде коментиран в друг форум. И ако спазването на законите се приема за право на избор, директното намесване в личното пространство на индивида води до ответна реакция почти винаги. Мисля споделянето тук е по-безопасно, от колкото "хващането на ятагана".

cyberhill
07-01-2011, 10:11
Мен пък ми е интересно кво от туй като е Алфа?? Собствениците на Алфа трябва да да спазват някакъв кодекс ли? Само определен тип шофери ли могат да карат алфа?Аз тва не мога да разбера.Значи требе да се регнем у сичкото авто форуми и като ни засече някаква кола от съответната марка да ревем там..Кво ревете немога да разбера. Тука стана като поздравителен адрес. Онзи ден Баунсъра днеска някой друг. Става смешно вече...

Мен ВСЕКИ БОЖИ ден ме дразни някой с рег. CA и PB.
НИКОГА, колега с Алфа не ми е направил път, или мигнал, вдигнал ръка, след като АЗ му отдавам предимство и т.н. От това какъв извод да си извадя?
Във всяко стадо има мърша. Алфа си е Алфа, но като се качи някой малоумник и .........


Лоши хора явно карат 159-ки...

И с 156 са същите :spiteful:, а ако са и JTD :wow:.
( в кръга на шегата разбира се )

@milenamr - не се вдавай толкова! Вредно е за нервната система :)

morfius
07-01-2011, 10:33
Що не си седнете на четирибуквията и да помислите защо сме на това дередже, и по какви причини годишно по пътищата на България загиват хора, колкото в една война ???

Не, че нещо ама за война по пътищата ... трябват пътища.
А ние си имаме развалини :censored: смахната маркировка :censored: малоумно наслагани знаци :censored: малоумни светофари :censored: и органи които не налагат ред, а дебелеят провокирайки безредие :censored::censored::censored:

tanatos
07-01-2011, 11:16
Пак започна да се говори за "четене на морал", спазване на правилника за движение и закона за движение по пътищата..Отново бляя бляяяя. Колко от вас спазват всяка точка от този закон и правилник?ЕДИНСТВЕНО И САМО ИНДИВИД КОИТО СТАЗВА ТОЗИ ПРАВИЛНИК ТОЧКА ПО ТОЧКА, МОЖЕ ДА ЧЕТЕ МОРАЛ НА ДРУГИТЕ.ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ СЪЩЕСТВУВА.

Всички спазвате основните правила и дори и тях нарушавате ежедневно.Айде стига с тези морализми. Извъртяхте темата пак в тази посока.

Имам всяка една възможна категория, познавам правилника отлично и пак не го спазвам и това е нормално.Спазват се основните неща, светофари, стопове, предимство, мигачи.От там нататък всичко е интерпретация..

Пазете себе си и не пречете на другите. Не пазете другите участници в движението, това са глупости.Всеки пази единствено и само себе си, другото са косвени неща. Прицнипност и морал нейде другаде, в правилника за движение го нема тоя филм..

detelazurno
07-01-2011, 11:25
..........ЕДИНСТВЕНО И САМО ИНДИВИД КОИТО СТАЗВА ТОЗИ ПРАВИЛНИК ТОЧКА ПО ТОЧКА, МОЖЕ ДА ЧЕТЕ МОРАЛ НА ДРУГИТЕ.ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ СЪЩЕСТВУВА.

.......

Не съществува защото няма да оцелее дълго на пътя ако кара така :doctor:
Сега някой ще каже, че толерирам безрасъдното каране и неспазването на правилника. Е, хубаво. Да речем, че е прав ама нека първо ми докаже, че греша с това си изказване пък тогава аз лично ще си върна книжката в КАТ или ако не ми я искат ще я нарежа с ножица (упс, това е неправомерно унищожение на документ = нарушение на закона! Прощавайте!)

cyberhill
07-01-2011, 11:46
Или както се казва - "Законите са създадени за да се нарушават" :D

gigi
07-01-2011, 11:46
Аз пък не че нещо ама само мрънкаме. И тая война ми е дошла догуша да я слушам по медиите. Ето какво прават Поляците http://www.automedia.bg/news/article_11698.html
Да видим за 2010 имаме загинали 102 души на 1млн. което на фона на средно за ЕС от 78 не е толкоз зле а на фона на Полша 143 направо си е ОК. Да де ама ние забраняваме а те вдигат забрани. А ние не може да се сравняваме с тях щото пътищата са ни кенеф както и колите.
Та ако имахме по хубави пътища и по нови коли мисля ще станем една от държавите с най малко жертви. Защото на фона на старите таратайки тука, който се карат с менте части и гуми и немогат да покрият никакви норми по NCAP (то технически преглед немогат да минат), липсата на обезопасяващи мантинели, маркировки и знаци сме си ОК като шофъори.
Много се впрягате за глупости. Бъдете толерантни и си карайте карането, другите ако не ви застрашават какво ви греят, могат мушат се.

mdterziev
07-01-2011, 11:48
Колеги, изчетох мненията ви, доста различни гледни точки. И аз си обичам колата и марката й, но до вманиачаване не съм стигал, а мисля и да не стигам. Кола като кола, вози те, чупи се, кефи те и т.н. Гледайте малко по-прозаично на тия неща, защото дали някой ще те удари(ожули) с Алфа 159, с БМВ или с някое друго возило смятам, че последствията ще са приблизително еднакви. Карал съм сумати коли, а още карам и на баба ми Волгата и дори с нея, въпреки че е 2 тона и кусур, си давам предимство и гледам да си спазвам правилата така, както и с Алфата. Като видите някой "хулиган" на пътя теглете му една майна на акъла си, отбийте някъде, дигнете телефона и съобщете за него, пък дали, кога и какво ще му се случите не е ваша работа. Това е мнението ми по въпроса.

ves_v8
07-01-2011, 11:48
ами то ежедневно се наблюдават по пътищата стотици автомобили, които карат безразсъдно. Всеки кара безрасзъдно...ило то Алфи, БМВ-та, Ауди-та и какво ли още не. Сред феновете на тези марки също има недоволство, затова че някакви си индивиди видели се в пари са си купили от съответната марка и погазват всички правила и т.н. наред защото са почувствали че "силата е с тях".
Като цяло в България се псуваме на "мигач"...това е мръсна дума и никой не я употребява в никакъв аспект!
За стила на шофиране на такситата пък оставам без коментар:censored:

Всеки ден наблюдавам съсед с Ланчия Тезис дето е страшен селтак...няма такъв, всеки ден паркира на пътеката пред входа и си мисли че така изпъква....комплексите са на лице.... и да му се чете морал пак няма да се оправи, защото е дивак с комплекси!

koolio
07-01-2011, 12:15
Пак започна да се говори за "четене на морал", спазване на правилника за движение и закона за движение по пътищата..Отново бляя бляяяя. Колко от вас спазват всяка точка от този закон и правилник?ЕДИНСТВЕНО И САМО ИНДИВИД КОИТО СТАЗВА ТОЗИ ПРАВИЛНИК ТОЧКА ПО ТОЧКА, МОЖЕ ДА ЧЕТЕ МОРАЛ НА ДРУГИТЕ.ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ СЪЩЕСТВУВА.

Всички спазвате основните правила и дори и тях нарушавате ежедневно.Айде стига с тези морализми. Извъртяхте темата пак в тази посока.

Имам всяка една възможна категория, познавам правилника отлично и пак не го спазвам и това е нормално.Спазват се основните неща, светофари, стопове, предимство, мигачи.От там нататък всичко е интерпретация..

Пазете себе си и не пречете на другите. Не пазете другите участници в движението, това са глупости.Всеки пази единствено и само себе си, другото са косвени неща. Прицнипност и морал нейде другаде, в правилника за движение го нема тоя филм..
Ми не е баш така. Има по-тежки и по-леки нарушения. Има оправдан и неоправдан риск. Иначе кво - щото съм карал с 20 км/ч отгоре на магистралата не мога да роптая срещу кретена, който минава на червено, изпреварва и засича в града?

milenamr
07-01-2011, 12:20
Имам всяка една възможна категория, познавам правилника отлично и пак не го спазвам и това е нормално.Спазват се основните неща, светофари, стопове, предимство, мигачи.От там нататък всичко е интерпретация..

Пазете себе си и не пречете на другите.
Е , точно за това става дума, не за нещо друго:)
Не за някакви измислици и интерпретации.
Точно част от тези основни неща не бяха спазени има няма 20-тина пъти ;)

tanatos
07-01-2011, 12:29
На червено ли мина, пешеходец ли блъсна, осурка на боята на други коли ли? Много е общо така, 20 нарушения...Конкретика малко да има.

bouncer
07-01-2011, 12:31
Предлагам всички, които караме 159-ки да си признаем, че сме преминали към Тъмната страна на Силата! Ние сме зли, подли и ужасни! Колегата не е дал мигач....лошо. От друга страна ОБАЧЕ само дне с в рамките на 7 минути 3 маршрутки законно давайки си мигач разбиха всякакви правила за движение и ред по улицата! Амо колегите чинно спрели си на аварийки по средата на платното до трамвая и всеки е принуден да ги чака да си свършат работата? Карали Алфа....а колко хора карат алфи вече? Какво уникално има в една 156-ца за 4000 лв? Прекрасни коли са, но не са екзотики! Айде стига ревали! Проблема не е в алфистите, които карат като идиоти, а в самото каране като идиот без значение от марката на автомобила! Да, ние можем да спазваме правилника и би трябвало да го правим, но нека не изкарваме Алфистите най-най-лошите! Да не говорим, че това, че караш 159-ка не те прави алфист!

ПС - въпреки, че вече по презумция като си купиш 159-ка те приемт на зъл ситски лорд и Тъмната страна е силна в теб! Join the dark side - we have cookies!

endeavour
07-01-2011, 12:34
...НИКОГА, колега с Алфа не ми е направил път, или мигнал, вдигнал ръка, след като АЗ му отдавам предимство и т.н...
На мене пък ми е кеф - може би случайно,ама вече три пъти на излизане с ляв завой от Търговията по Брезовско шосе в час-пик ме пускат точно алфи. Кеф ми е и когато някой непознат с алфа ми цъкне с аварийните... Явно попадам само на един тип алфисти. Дано да не попадам на другите. Ясно е,че има идиоти всякакви.

milenamr
07-01-2011, 13:24
Предлагам всички, които караме 159-ки да си признаем, че сме преминали към Тъмната страна на Силата! Ние сме зли, подли и ужасни! Колегата не е дал мигач....лошо. От друга страна ОБАЧЕ само дне с в рамките на 7 минути 3 маршрутки законно давайки си мигач разбиха всякакви правила за движение и ред по улицата! Амо колегите чинно спрели си на аварийки по средата на платното до трамвая и всеки е принуден да ги чака да си свършат работата? Карали Алфа....а колко хора карат алфи вече? Какво уникално има в една 156-ца за 4000 лв? Прекрасни коли са, но не са екзотики! Айде стига ревали! Проблема не е в алфистите, които карат като идиоти, а в самото каране като идиот без значение от марката на автомобила! Да, ние можем да спазваме правилника и би трябвало да го правим, но нека не изкарваме Алфистите най-най-лошите! Да не говорим, че това, че караш 159-ка не те прави алфист!

ПС - въпреки, че вече по презумция като си купиш 159-ка те приемт на зъл ситски лорд и Тъмната страна е силна в теб! Join the dark side - we have cookies!
Колега, не се засягай лично.Това че по една случайност при теб е имало някакъв инцидент съвсем не значи, че спадаш към категорията "Джигити със 159".
(Това може да се случи на всеки.И на мен ми се е случвало понякога да засека някой и след като ми присвирят се чувствам тъпо....)
Факта, че постъпи достойно като се представи сам и обясни твоята гледна точка, поднесена под формата на извинение, говори само едно-че си достоен човек и притежател на тази марка.Малко са хората като теб, които ще подходят човешки с доблест и няма да избягат от отговорност, евала за това.:notworthy:
Твоята постъпка след случилото се е постъпка на човек с достойнство и чест, а това лично за мен е повод да се гордея с колеги като тебе.
Човещината е безценно качество, което е на изчезване за съжаление

Alfa User
07-01-2011, 13:25
Аз пък предлагам темата да се затрие, и всички да започнем да караме като идиоти - след като на никой няма да пречи, к'ъв е проблема ?!?
И всичко ще си дойде на мястото - нали трябва да има хаос все пак, що ни е всичко да е наред ??? Айде ... :censored:
Че нямаме пътища - да, нямаме.
Че КАТ не си гледа работата - мога да дам стотици примери.
Ама и ние да сме безотговорни - е т'ва вече не го приемам. А всички искаме нещата да са нормални, уредени и под контрол ...
Темата не е била и няма да бъде с цел да обиждаме някой - просто тук се сподели горчиво преживяване. А за вманиачаването по коли - еми алфистите са определена порода хора, отличаващи се с точно неопределена диагноза на умствено заболяване. Дано някой ме е разбрал, че и аз малко се оплетох :)

morfius
07-01-2011, 13:53
Колега, не става дума за това... става дума да не превръщаме огорчението си в робуване на медийни клишета създадени с единствената цел да се стриже и дои по катаджийски.

Инак за кретените по пътищата, всеки ден им гледаме сеира... днес за по-малко от минута говедо в някакъв дребен опел или форд излезе иззад завиващ автобус отнемайки предимство без да гледа - на косъм птп, друго говедо нагло отне предимство на същото кръстовище след него, след това на следващото принуди колите с предимство да спрат рязко с риск за верижна, отнемайки им предимството отново.

Това, че не са с Алфа не ги прави по-малко виновни.

Все пак Алфист и шофьор в Алфа са 2 различни неща.

cyberhill
07-01-2011, 14:00
Все пак Алфист и шофьор в Алфа са 2 различни неща.
+1
Е това е истината!

А ще стават все повече шофьори в Алфи... с тези цени гоним запазен кадет 1988год. :censored:

mdterziev
07-01-2011, 14:45
http://news.plovdiv24.bg/219921.html

badmadafaka
07-01-2011, 15:21
http://news.plovdiv24.bg/219921.html

"...аз съм сам в държавата на проститутките", както са казали поетите... Ама иначе всички се смяха на черния джиБ, че бил с предимство и какво - то си се оказва факт...

На мен ми се е случвало два пъти някой комплексиран тарикат да се навре пред мен и да набие рязко спирачки за да ми покаже колко му е голям (комплекса)... Благодаря се, че и двата пъти някак си предусетих какво става във вакуума между ушите на "шофьора" пред мен а и скоростта ми явно е била съобразена, та спрях без никакви драми... :thumbdown:
Интересно ми е какво ли си мислят - ако ги треснеш със 130 отзад и им счупиш вратовете/гръбначините стълбове след като си тотализирал колите, сигурно утешението им е, че ще ти пишат акт... :?:

koolio
07-01-2011, 16:09
+1
Е това е истината!

А ще стават все повече шофьори в Алфи... с тези цени гоним запазен кадет 1988год. :censored:

И бъди сигурен, че кадетът ще се продаде много по-лесно!

kolev
07-01-2011, 16:48
Не си прав. Можем и трябва да изискваме хората край нас да играят по правилата. Можем и трябва да изискваме от алфистите да са коректни на пътя. Длъжни сме да промотираме безопасното шофиране.
И никак не ми харесва, че няколко души постоянно твърдите, че няма начин да имаш спортсменско отношение по улиците. Може. И не се изисква нищо, освен желание за което.
съгласен, а и забелязвам че повечето коли със стикери на клубове, се държат доста спортсменско , което значи че ефект определено има.

milenamr
07-01-2011, 17:30
съгласен, а и забелязвам че повечето коли със стикери на клубове, се държат доста спортсменско , което значи че ефект определено има.

Да, така е :) И на това се надявам :)

ves_v8
07-01-2011, 17:30
Предлагам всички, които караме 159-ки да си признаем, че сме преминали към Тъмната страна на Силата! Ние сме зли, подли и ужасни! Колегата не е дал мигач....лошо. От друга страна ОБАЧЕ само дне с в рамките на 7 минути 3 маршрутки законно давайки си мигач разбиха всякакви правила за движение и ред по улицата! Амо колегите чинно спрели си на аварийки по средата на платното до трамвая и всеки е принуден да ги чака да си свършат работата? Карали Алфа....а колко хора карат алфи вече? Какво уникално има в една 156-ца за 4000 лв? Прекрасни коли са, но не са екзотики! Айде стига ревали! Проблема не е в алфистите, които карат като идиоти, а в самото каране като идиот без значение от марката на автомобила! Да, ние можем да спазваме правилника и би трябвало да го правим, но нека не изкарваме Алфистите най-най-лошите! Да не говорим, че това, че караш 159-ка не те прави алфист!

ПС - въпреки, че вече по презумция като си купиш 159-ка те приемт на зъл ситски лорд и Тъмната страна е силна в теб! Join the dark side - we have cookies!


Колега, не се засягай лично.Това че по една случайност при теб е имало някакъв инцидент съвсем не значи, че спадаш към категорията "Джигити със 159".
(Това може да се случи на всеки.И на мен ми се е случвало понякога да засека някой и след като ми присвирят се чувствам тъпо....)
Факта, че постъпи достойно като се представи сам и обясни твоята гледна точка, поднесена под формата на извинение, говори само едно-че си достоен човек и притежател на тази марка.Малко са хората като теб, които ще подходят човешки с доблест и няма да избягат от отговорност, евала за това.:notworthy:
Твоята постъпка след случилото се е постъпка на човек с достойнство и чест, а това лично за мен е повод да се гордея с колеги като тебе.
Човещината е безценно качество, което е на изчезване за съжаление

При така поднесените ми извинения, колегиално отношение и предложение за 100%-тово съдействие...по дяволите спря да ми пука за тъпото ми огледалото....!
Все пак сме хора, ние се различаваме от предметите и сме по-висши същества от животните, предполага, че трябва и да се държим като такива! ! !
Към колегата bouncer оставам с уважение, също така съм му признателен за колегиална постъпка!
Да, бях ядосан, но огледалото е бял кахър! Оношението на Боян наистина ме накара да се замисля.

milenamr
07-01-2011, 18:01
При така поднесените ми извинения, колегиално отношение и предложение за 100%-тово съдействие...по дяволите спря да ми пука за тъпото ми огледалото....!
Все пак сме хора, ние се различаваме от предметите и сме по-висши същества от животните, предполага, че трябва и да се държим като такива! ! !
Към колегата bouncer оставам с уважение, също така съм му признателен за колегиална постъпка!
Да, бях ядосан, но огледалото е бял кахър! Оношението на Боян наистина ме накара да се замисля.

Точно за това става дума и в тази тема, че алфистите са хора от класа и би трябвало да са такива.
Иначе всеки от нас допуска грешки и ще допуска, от грешки никой не е застрахован, но онова което ни отличава от масовите идиоти по пътищата е че имаме доблест, чест и чувство за отговорност и тогава всичко е простимо и разбираемо и никой не би се занимавал с издребнявания и чепкания помежду си.
Примерът на колегата bouncer е точното доказателство, че истинският алфист е толерантен човек със съзнание, уважаващ себе си и колегите си на пътя и носещ отговорност за постъпките си.:big_bow_down:

tanatos
07-01-2011, 18:15
Алфистите да не се имате за нещо повече от другите на пътя? Това звучи някак си много надменно? Написаното от теб точно това означава. Притежавате качества различни от тези на другите ли? Я пак по-подробно?

milenamr
07-01-2011, 18:23
Алфистите да не се имате за нещо повече от другите на пътя? Това звучи някак си много надменно? Написаното от теб точно това означава. Притежавате качества различни от тези на другите ли? Я пак по-подробно?
Мисля че достатъчно писаници се изписаха и в това число и аз се понаписах, нямам намерение да се повтарям :)
Който разбрал-разбрал, който не и още 6000 пъти да се обяснява, няма да разбере.
Е не е и задължително :)
Само едно кратко обобщение на всичко казано от мен ще си позволя:
Сред алфистите се толерира колегиалност, толерантност, корекност, уважение, отговорност и разумно шофиране.
Който желае и има съзнание и потребност да се придържа към гореизброените, би било чудесно.
Който не желае-жив и здрав, насила хубост не става:)

Alfa User
07-01-2011, 18:55
Мисля че достатъчно писаници се изписаха и в това число и аз се понаписах, нямам намерение да се повтарям :)
Който разбрал-разбрал, който не и още 6000 пъти да се обяснява, няма да разбере.
Е не е и задължително :)
Само едно кратко обобщение на всичко казано от мен ще си позволя:
Сред алфистите се толерира колегиалност, толерантност, корекност, уважение, отговорност и разумно шофиране.
Който желае и има съзнание и потребност да се придържа към гореизброените, би било чудесно.
Който не желае-жив и здрав, насила хубост не става:)

Думите ти са затихващ вопъл в пустинята на човешкото самозаблуждение и незаинтересованост ... На едни акъла им идва навреме, на други - по трудния и болезнен начин.
Остава само да се надяваме като се наложи да им дойде по болезнения начин, да не сме наоколо забъркани с тях ... :priest:

haljscho
07-01-2011, 20:35
Мен ВСЕКИ БОЖИ ден ме дразни някой с рег. CA и PB.
НИКОГА, колега с Алфа не ми е направил път, или мигнал, вдигнал ръка, след като АЗ му отдавам предимство и т.н. От това какъв извод да си извадя?
Във всяко стадо има мърша. Алфа си е Алфа, но като се качи някой малоумник и .........



И с 156 са същите :spiteful:, а ако са и JTD :wow:.
( в кръга на шегата разбира се )

@milenamr - не се вдавай толкова! Вредно е за нервната система :)
Колега, кажи от къде ти минава най-често пътя........ та да намина някой път да ти свирна, мигна с фароврте и да ти махна за поздрав..........
Та и ти да видиш нещо хубаво от някое JTD.....:grin:

Derry
07-01-2011, 20:45
Грешката идва от комбинацията 159 + набеден алфист. Пък той човека си е карал заблудено и може изобщо да не е чувал за алфисти и разни такива неща и още повече, че може да е бил с жигула и пак да си кара заблудено. По настран от такива шофьори за да се избегнат негативни случки и преживявания.
За някои хора техния автомобил е отражение на тяхната душа или пък олицетворява техни идеали, навява романитка някаква. Още повече, че в лично твоя автомобил ти си се чувстваш специален и колата ти е специална, това разбира се си важи само за собственика на колата и за фена на марката. Винаги се заглеждам по Алфа, когато се разминавам с такава, винаги се ухилвам до уши когато видя да я кара жена, кефя се нещо си. В общ план алфа не е нищо специално, в личен е нещо уникално. Та колежката явно си харесва марката и не харесва да и се омърсява доброто име и може би е малко ревнива, че такива които не заслужават я карат /ползват/.

danniel
07-01-2011, 20:54
Сред алфистите се толерира колегиалност, толерантност, корекност, уважение, отговорност и разумно шофиране.
Който желае и има съзнание и потребност да се придържа към гореизброените, би било чудесно.
Който не желае-жив и здрав, насила хубост не става:)

Считам, че спадам към изброените, на мравката път правя, но повярвай ми има ситуации, в които не мислиш за нищо друго освен да стигнеш по бързо. Пример: Говоря с майка си по телефона, аз съм в центъра, а тя някъде..
Говорим,говорим...."Ох чакай,чакай чакай стана ми лошо оххх охххххх" и падна..... 2-3 пъти извиках "къде си",едва успя да ми каже къде е, затворих тела и....да разказвам ли как карах? Както щеше да кара всеки друг...


Карайте разумно (всички, не само алфистите)!!!

Alfa User
07-01-2011, 20:56
Грешката идва от комбинацията 159 + набеден алфист. Пък той човека си е карал заблудено и може изобщо да не е чувал за алфисти и разни такива неща и още повече, че може да е бил с жигула и пак да си кара заблудено. По настран от такива шофьори за да се избегнат негативни случки и преживявания.
За някои хора техния автомобил е отражение на тяхната душа или пък олицетворява техни идеали, навява романитка някаква. Още повече, че в лично твоя автомобил ти си се чувстваш специален и колата ти е специална, това разбира се си важи само за собственика на колата и за фена на марката. Винаги се заглеждам по Алфа, когато се разминавам с такава, винаги се ухилвам до уши когато видя да я кара жена, кефя се нещо си. В общ план алфа не е нищо специално, в личен е нещо уникално. Та колежката явно си харесва марката и не харесва да и се омърсява доброто име и може би е малко ревнива, че такива които не заслужават я карат /ползват/.

Вярвай ми колега, не само колежката е така - тук има доста хора, които приемат и чувстват Алфа по този начин... Но за съжаление се нароиха и много, за които марката е нещо не по-различно от всяко друго превозно средство. Та затуй е и това многообразие от мнения и изхождания по въпроса... Самата тема е олицетворение и 100% отражение на грозната действителност по пътищата, а и не само там.
От спорове по въпроса обаче полза няма. Смисъла на темата е друг - да ни накара да се замислим как самите ние се държим на пътя, и как се отнасяме с колегите си там - не само с тези с Алфа, а по принцип, защото от тази случка потърпевши бяхме не само ние, а поне още 15 коли ...

Satanism
07-01-2011, 20:57
http://news.plovdiv24.bg/219921.html

аз сериозно обмислям да си лепна "ако бързаш, прескочи ме" отзад...
Още повече в градски условия не съм задължен да седя в дясно, а всеки спокойно, без да нарушава правилника, може да ме надмине от дясно...именно затова се чудя на някакви светкащи извънземни, които чакат да се мръдна в дясно и да им правя път....

milenamr
07-01-2011, 22:57
Грешката идва от комбинацията 159 + набеден алфист. Пък той човека си е карал заблудено и може изобщо да не е чувал за алфисти и разни такива неща и още повече, че може да е бил с жигула и пак да си кара заблудено. По настран от такива шофьори за да се избегнат негативни случки и преживявания.
За някои хора техния автомобил е отражение на тяхната душа или пък олицетворява техни идеали, навява романитка някаква. Още повече, че в лично твоя автомобил ти си се чувстваш специален и колата ти е специална, това разбира се си важи само за собственика на колата и за фена на марката. Винаги се заглеждам по Алфа, когато се разминавам с такава, винаги се ухилвам до уши когато видя да я кара жена, кефя се нещо си. В общ план алфа не е нищо специално, в личен е нещо уникално. Та колежката явно си харесва марката и не харесва да и се омърсява доброто име и може би е малко ревнива, че такива които не заслужават я карат /ползват/.

Много точно си се изказал колега:)
Моите близки(приятели), знаят че за алфа човек убивам.
Е това естествено е в кръга на шегата, но смисъла е че за мен идеята алфа е свещена.
Тя е олицетворение на нещо красиво, извисено, високоенергийно, високоемоционално, високооборотно....и т.н :))
И понеже лично за мен алфата е много специална кола смятам, че човек за да кара алфа, трябва да има и специални заслуги за нея.
Е знам, че това звучи прекалено идеализирано и дори невъзможно, но така ги виждам нещата .
Просто трябва съвсем скоро да свикна с факта, че хората каращи алфи по случайно стечение на обстоятелствата са твърде много, дори може би повече и не трябва вече да се заглеждам специално по алфите на улицата.....много ще ми е трудно, но ще се опитам.
Сещам се 2004 г, когато си взех първата Алфа 33 и постоянно оглеждах колите по улиците да срещна друга алфа, максимума до който съм стигала е всичко на всичко 4 алфи на ден, толкова успявах да видя, не повече.
Освен това се сещам, че преди да я намеря си взех 3 автомобилни списания за продажба на коли с една едничка цел-да търся алфа:)(тогава сайта мобиле още не беше набрал скорост).
И в едно от списанията намерих 33-ката, с която в последствие се сдобих и помня, че в цялото списание имаше само 2 алфи.
Другата беше една бронзова 75 :)
А сега вече алфи под път и над път, което автоматично означава, че и притежателите им са на случаен принцип....

fred
08-01-2011, 10:07
С други думи идиоти с алфи от всякакъв модел бол, а колкото са по нови, толкова е по голям шанса да налетиш на на такЪви:rosso_racers:

Sm0k
08-01-2011, 20:09
А ако искаш да си толкова перфекционист утре искам като си караш колата да описваш завоите и чупките на пътя така, че грам да не докосваш осовата линия там където е забранео.

Аз само не разбрах от кога с лек автомобил, спазването на очетанията на пътна лента, която е по-широка от камион влиза в графата "майсторско шофиране" ;) Сеа да не се лъжем, не е толкова трудно да задържиш лека кола в ленатата, освен на много тесни места, или там където има някви други препятствия, като паркирани коли, кофи за боклук и т.н. ;) А и ако спазиш, чупката на лентата вместо да минеш през нарисувания остров, или през съседната практически няма да загубиш никакво време ;)


Много пък взехте да спазвате закона.
А сега си представете, че в случая на човека са му се обадили, че къщата му гори. Или жена му ражда. А ? Пак така ще говорите ? Едва ли ...


Сеа нали се сещаш, че ако на всеки дето кара така, жена му раждаше или му гореше къщата, БГ щеше да е държавата с най-висок прираст на населението и най-много пожари на глава от населението ;) Дайте да не се лъжем, джигите са в пъти почеве от хората които реално бързат за някъде, по някъв случай дето не се случва всеки ден ;)

И тука става дума за непускане на мигач. Лостчето за мигачите не е поставено в багажника на колата, за където и да бързаш, включването на мигача практически не те бави, не ти увеличава времето за пътуване и не ти пречи на останалите неща които трябва да направиш по време на маневрата ;) Лично аз съм на мнение, че дори и да правиш нарушение е по-добре да го направиш с мигач, отколкото без - няма да те забави, а поне останлите знаят какво ще направиш ;)


Но да не пуснеш мигач при 15-20 маневри ...

Не знам как не се умори да четеш морал на хора, на които отдавна не им дреме нито за правилници нито за закони, дори намират за геройство и престиж погазването им.


Въпроса не е да си четем морал, можем просто да обсъждаме такива ситуации цивилизовано, и не знам за колегата, ама аз лично се поизморих вече. Явно за прекалено много хора законите са въпрос интерпретация ;) И реално за това не са виновни те, а властите, но това е съвсем друга тема :)


ЕДИНСТВЕНО И САМО ИНДИВИД КОИТО СТАЗВА ТОЗИ ПРАВИЛНИК ТОЧКА ПО ТОЧКА, МОЖЕ ДА ЧЕТЕ МОРАЛ НА ДРУГИТЕ.ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ СЪЩЕСТВУВА.

Спазват се основните неща, светофари, стопове, предимство, мигачи.От там нататък всичко е интерпретация..


С цялото ми уважение, към други твои мнения, които са доста смислени тука не си прав и дори сам си си обяснил защо. Начи да кажем, че аз спазвам основните неща, които ти си ги изброил горе-долу, без да знам наизуст целия закон. Някой друг обаче не спазва даже и основните неща - що да не мога да му чета морал?
Ако един прави дребни нарушения рядко, а друг прави груби нарушения често, те не са един и същ тип нарушители. Единия е е по-голям нарушител ;) И според мен по-правилно каращия има пълното основание да се възмути от тоя който кара напълно хулигански. Тва е все едно да кажеш, че света е черно-бял - или си черен или си бял. Да ама света е шарен, между черното и бялото има доста цветове ;)

Освен тва законите са въпрос на общество, аз спазвам предимствата щото така пазейки себе си пазя и другия. Логично е да очаквам от него същото поведение нали ;)


Ми не е баш така. Има по-тежки и по-леки нарушения. Има оправдан и неоправдан риск. Иначе кво - щото съм карал с 20 км/ч отгоре на магистралата не мога да роптая срещу кретена, който минава на червено, изпреварва и засича в града?

Точно тва имах предвид ;)

detelazurno
09-01-2011, 17:03
Аз само не разбрах от кога с лек автомобил, спазването на очетанията на пътна лента, която е по-широка от камион влиза в графата "майсторско шофиране" ;) Сеа да не се лъжем, не е толкова трудно да задържиш лека кола в ленатата, освен на много тесни места, или там където има някви други препятствия, като паркирани коли, кофи за боклук и т.н. ;) А и ако спазиш, чупката на лентата вместо да минеш през нарисувания остров, или през съседната практически няма да загубиш никакво време ;)



...........

Не е майсторско шофиране, но е най-масовото нарушение. Иначе никой не говори за загуба на време. Има един лаф "път време няма" ама това е друга тема. Преминаването през нарисуван остров и като цяло преминаването на непрекъснатите линии Е нарушение!

Satanism
09-01-2011, 17:36
ако щете вярвайте, старая се да спазвам чупките на маркировката...доколкото ми позволяват останалите...
Тея чупки са направени с някаква цел в общия случай....и ако се спазват, движението ще е по-организирано...

fred
09-01-2011, 21:40
И аз така правя, в други държави прави и впечатление доброто състояние на маркировката по пътищата, у нас има какво да се желае и в това...

old alfist
10-01-2011, 22:48
Алекс и Миленчето свързват марката с коректност, интелигентност и великодушие, защото самите те са такива и се учудват когато срещнат някакво различие от представите им - е, ми има различни от вас, но има и такива като вас.

DarkKnight
11-01-2011, 10:12
...
Е има ли смисъл да обяснявам с пълни подробности точно как завил, точно как 20 пъти не дал мигач и при кое точно пристрояване?
Факт е че караше джигитски и не по правилата, едно от най-честите му нарушения беше тоталното "следване на зелената идея", или иначе казано мигача май е с пожелателен характер?

Е да не би зорлем да съм се залепила за него за да се наслаждавам на грозната гледка :)))
Просто се оказахме в една посока и имах възможност "да се насладя на шедьоврите му"

И аз не давам мигачи и то с определена цел - писна ми да ме запушват за да не мина... в задръстванията давам ама в движение мноооого рядко.... и аз съм от вашите "алфаджии" така ли? Това че заобикалям от дясно по околовръстното предполагам само го затвърждава? Ми писна ми в най-лява лента да карат с 70, и като дам мигач да се престроя в средната лента, там да дават газ за да ме запушат! Вчера ми звъннаха от сот-а че се е включилка алармата - ми бързах и като присветна на никой не му пука.
Това е като с историята с огледалото - колегата е решил че няма никакви поражения и по другото огледало и е продължил ама го нахраниха все едно... за няма нищо - даже и искат да го бият - това ли сте алфистите - ако да не искам да съм от вас. Харесвам си марката (визията, возията, духът който има) ама такива теми само показват "колегиалност". Храните някой че е направил 20 нарушения. Дори не казвате какви, а просто, че бил джигит. Не е важно по GPS кординати какво е направил, а от какво естество са били нарушенията.


http://news.plovdiv24.bg/219921.html


аз сериозно обмислям да си лепна "ако бързаш, прескочи ме" отзад...
Още повече в градски условия не съм задължен да седя в дясно, а всеки спокойно, без да нарушава правилника, може да ме надмине от дясно...именно затова се чудя на някакви светкащи извънземни, които чакат да се мръдна в дясно и да им правя път....

Да наистина не сте ми длъжни ама къде е колегиалността? И оная може да е засекла джипа ама няма да си признае... На ден ме засичат поне по 3-4 пъти на ден такива "шофьорки" - все пак аз се движа по-бързо от нея и съм си в лентата, демек трябва да ме изчака, но не и според нея "тя се движи с максималната позволена скорост" и за нея това е достатъчно. Или другото което най-много ми "харесва" е 2 ленти да се движат с 40 шахматно наредени и аз да трябва да ги прескоча за да мина....

П.П. Не искам да засегна никой ама ми писна все другите да са ви виновни... Вярно е че цари беззаконие и всеки си прави каквото иска, но това че давате определение за хора които не познавате и не знаете какви са не ви прави чест. Тази тема е поредното доказателство че няма търпимост и че се обиждат хора които в действителност са достойни за уважение ;)
Като искате да споделите има си тема ИЗПОВЕДАЛНЯ!!! (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32581) където щяхте да срещнете разбиране! Възможно е и шофьора на 159-ката да е виновен, но на вас не ви прави чест че го "храните" и да му пускате номера на колата 'щото разбираш ли ви е издразнил!

Satanism
11-01-2011, 10:20
Koлега ДаркНайт, кво ще рече "аз съм си в лентата".Тая лента е толкова твоя, колкото и на всички останали.Освен ако наистина не те е засякъл някой зверски, а не да се е престроил на 300м пред тебе и вече край-засякал те е.
Освен това, особено ако се движи с ограничението, това ти с колко си зад нея си е лично твой проблем, защото ти си НАРУШИТЕЛ.Абсолютно 1:1 е, както не съм длъжен да ти давам предимство, ако идваш срещу мен в еднопосочна улица.Шофьорите на пътя са задължени да преценяват ситуацията, но понеже никой няма радар в главата и не може да каже ти аджеба караш ли си с 200 или със 120, може да се сметне, че ти би трябвало да се движиш с максимално позволената скорост....
А колкото до шахматно наредените, ако искат могат и на ромб да се наредят в 5те ленти и да карат с 10.Ако няма сложен знак за минимална скорост как ще ги прескачаш си е твой проблем....

Та толкова с теорията.

Аз никога не седя някъде ей така, нарочно, само за да преча на някой.Ама да изпреварвам някой, който кара със 70 при ограничение 80 и аз да спазвам закона, пък някой отзад да ми се набира на задната броня (като един герой с някво пунто вчера) и да ми мига като НЛО, силно ще си помисля колко да се забавя, докато изпреварвам...

А нарушителите, поне за мен, си губят правото на каквото и да е предимство пред останалите...

morfius
11-01-2011, 10:28
Редактирай втория де... сега как да ти го връщам от небитието :)
Добре, че има кешове...

Айде готов си.

А тая тема ако още малко отиде в посока висококалорични предястия... ще има катанец.

milenamr
11-01-2011, 10:58
Това е като с историята с огледалото - колегата е решил че няма никакви поражения и по другото огледало и е продължил ама го нахраниха все едно... за няма нищо - даже и искат да го бият - това ли сте алфистите - ако да не искам да съм от вас. Харесвам си марката (визията, возията, духът който има) ама такива теми само показват "колегиалност". Храните някой че е направил 20 нарушения. Дори не казвате какви, а просто, че бил джигит. Не е важно по GPS кординати какво е направил, а от какво естество са били нарушенията.

Историята с огледалото и колегата bouncer е точно пример и доказателство за това, че алфистите са достойни хора със съвест и за мен е чест, че имам точно такива колеги.
Допускането на грешки не влошават качеството на една личност, в случай че тя съумее да излезе с достойнство и великодушие от дадената ситуация.
Както се изписа в темата, ясно е че всички ние правим нарушения.Безгрешни хора няма и безгрешни шофьори няма, но на тези със съвест не им прави чест да са нарушители, докато както се вижда има хора, достатъчно нагли, че да се чувстват горди от това, че са "изцакали" останалите участници в движението, като са ги засекли 6,7 пъти и са ги изправили на нокти 15-20 пъти, понеже мигача им хаби ток например.
Не е въпроса в това да се сочим с пръст и да се"храним" един друг, а да не толерираме подобни джигитски прояви, поне на мен така би ми се искало, затова и поставих темата.
А дали ще стане, зависи от всички нас.
Силно се надявам да бъдем разумни, човечни и толерантни един към друг на пътя.
И като стана въпрос за грешките, ще споделя, че вчера без да искам засякох една 156-ца, при което се почуствах тъпо.
Не успях и да се извиня, за което съжалявам.
Колегата остана зад мен, ако е някой от форума и чете сега-моля да бъде извинена, определено се чувствам тъпо, когато допускам такива грешки и знам, че това въобще не ми прави чест.
Дано да не се случват често подобни неща.

Alfa User
11-01-2011, 12:11
Колега DarkKnight, ей заради такава криворазбрана колегиалност като твоята съм се нагледал и напатил - не е нужно да обяснявам какво, кога и как.
Тълкуванието на Закона за движение по пътищата в собствен интерес никога не е минавало и не може да бъде оправдание, когато заради твое нарушение пострада някой друг ... Никой не владее пътното платно, за да има право да казва нещата, които казваш ти. Колегата Satanism го е написал много добре. И докато не се научим на взаимно уважение и толерантност - ще има стотици и хиляди още такива случаи.
Идеята с пускането на темата и публикуването на номера на шофьора беше по-скоро да предизвикаме макар и малка капчица прилив на съвест - ако разбира се, този шофьор чете форума. Интересното е, че покрай обсъждането на неговите нарушения видяхме как всъщност доста от хората тук не виждат нищо нередно в случката ... Интересно е като извод, нали ?

cyberhill
11-01-2011, 12:35
Не знам дали Ви е направило впечатление, но ако да кажем карате с 40км/ч, просто всеки Ви псува , засича и т.н.
Сигурно е до манталитет. Аз много се дразня на влачещи се коли/шофьори.
Правилника си е правилник, гледам да го спазвам, но не може да се кара ( според мен ) с 50км/ч, в крайна лява лента, на трилентов булевард, при ограничение 50! Това е МОЕ мнение, но закона казва друго :(

Satanism
11-01-2011, 12:38
Не знам дали Ви е направило впечатление, но ако да кажем карате с 40км/ч, просто всеки Ви псува , засича и т.н.
Сигурно е до манталитет. Аз много се дразня на влачещи се коли/шофьори.
Правилника си е правилник, гледам да го спазвам, но не може да се кара ( според мен ) с 50км/ч, в крайна лява лента, на трилентов булевард, при ограничение 50! Това е МОЕ мнение, но закона казва друго :(

Мен ми е много интересно как пък го измисли това?
Твърдението ти е абсурдно просто...


броя ленти на даден булевард нямат голямо отношение към ограничението....там нещата са други, като обособеност на шосето, опасност от прелитащи пешеходци, наличието на пешеходни пътеки, трамваи и т.н други потенциални опасности...защото има доста 3-лентови булеварди с пешеходни пътеки на тях...с колко трябва да караш там?С 90 може би?

И пак се опитвам да обясня, в града крайна лява лента изобщо няма смисъла на крайна лява лента на магистралата.ЛЯВАТА ЛЕНТА НЕ Е ЗА БЪРЗИТЕ, а за тези, които ще завиват на ляво скоро или им е кеф да си седят там...
Това насадено мислене, че лявата лента трябва да се движи бързо трябва да се изкорени колкото се може по-бързо

cyberhill
11-01-2011, 13:07
Не искам да кажа това, а че ми прави впечатление, че като почна да карам "като по учебник", се чувствам, все едно преча на всеки....

adv_petrov
11-01-2011, 13:28
Напълно си прав и споделям твоето мнение. Винаги съм казвал, че правилата за движение по пътищата в България (визирам по-големите градове), въплътени в съответната законова уредба, не смогват да настигнат развитието на житейската обстановка - смисъл колите стават 10 пъти повече, технологиите се развиха, но никой не строи повече ленти за движение и правилата и ограниченията - същите отпреди 30+ години. Това е и затова като караш напълно в ограниченията, всеки те гледа на кръв.

milenamr
11-01-2011, 13:41
Никой не говори за перфекционизъм, нито пък гони изрядност.
Но мисля, че поне едно мигаченце да се пуска при престрояване от лента в лента, не е някаква философия или сложнотия, защото ей такива "елементарни" неща много често са причини за тежки и фатални катастрофи.
Аз нямам екстрасенски способности, че да гадая дали след 5 сек на шофьора до мен ще му скимне да се шмугне пред мен и то без мигач.

endeavour
11-01-2011, 13:49
Сега разбирам защо преди доста време един мъдър човек беше казал,че докато у нас сто души имат сто и две мнения по въпрос,който е законодателно уреден, държавата просто няма бъдеще.

milenamr
11-01-2011, 13:53
Сега разбирам защо преди доста време един мъдър човек беше казал,че докато у нас сто души имат сто и две мнения по въпрос,който е законодателно уреден, държавата просто няма бъдеще.

За съжаление си прав и този човек е бил изключително прав...

Satanism
11-01-2011, 14:18
Не искам да кажа това, а че ми прави впечатление, че като почна да карам "като по учебник", се чувствам, все едно преча на всеки....

To тук се корени проблема...
Ролите са разменени, другите трябва да се чувстват лошо от това, че нарушават правилника, а не да ти държат сметка, че ти се опитваш да го спазваш....

В никакъв случай не твърдя, че ограниченията трябва да се спазват дословно, още повече има доста ограничения от типа 5-10км/ч по паркингите, които са просто абсурдни.....но трябва да се спазва едно ниво на скоростта, което не е опасно.Аз лично, в 99.9% от случаите нарушавам правилата с до 7-8км/ч максимум...обърна ли следващата цифра на десетиците, вече регулирам скоростта....

morfius
11-01-2011, 14:28
Като чета темата явно си говорите за различни неща.
Едните говорят за дословно спазване на ЗДП, другите за чисто човешката толерантност и култура дето ни липсват като общество та дрънкаме.
Толкова малоумия има по пътищата у нас, че няма човек дето да му издържат нервите да кара дословно по закона... това и на децата вече става ясно.
Важното е да не караме опасно и за нас и за околните.

Но толерантността и културата ги няма в ЗДП, нямат и място там.

Ей на тях ако се понаучим, хич няма да ни навреди...

DarkKnight
11-01-2011, 15:49
Историята с огледалото и колегата bouncer е точно пример и доказателство за това, че алфистите са достойни хора със съвест и за мен е чест, че имам точно такива колеги.
Допускането на грешки не влошават качеството на една личност, в случай че тя съумее да излезе с достойнство и великодушие от дадената ситуация.
Както се изписа в темата, ясно е че всички ние правим нарушения.Безгрешни хора няма и безгрешни шофьори няма, но на тези със съвест не им прави чест да са нарушители, докато както се вижда има хора, достатъчно нагли, че да се чувстват горди от това, че са "изцакали" останалите участници в движението, като са ги засекли 6,7 пъти и са ги изправили на нокти 15-20 пъти, понеже мигача им хаби ток например.
Не е въпроса в това да се сочим с пръст и да се"храним" един друг, а да не толерираме подобни джигитски прояви, поне на мен така би ми се искало, затова и поставих темата.
А дали ще стане, зависи от всички нас.
Силно се надявам да бъдем разумни, човечни и толерантни един към друг на пътя.
И като стана въпрос за грешките, ще споделя, че вчера без да искам засякох една 156-ца, при което се почуствах тъпо.
Не успях и да се извиня, за което съжалявам.
Колегата остана зад мен, ако е някой от форума и чете сега-моля да бъде извинена, определено се чувствам тъпо, когато допускам такива грешки и знам, че това въобще не ми прави чест.
Дано да не се случват често подобни неща.

То има от всички марки свестни хора, но не в това е въпроса... не беше ли изкаран и той мижатурка и отрепка едва ли не?
Темата има интересно заглавие, че да е призив за разумно каране... има вече теми за разумното каране, ама е по-лесно да се пусне нова тема и някой да бъде изкаран най-черния, а освен че се е престроявал без мигач друго не разбрах... Не заставам зад карането без мигач, а зад търпимостта - ако всички карахме по разумно и търпеливо такива щяха да са сочени с пръст, а не както са сега маса ;)


Колега DarkKnight, ей заради такава криворазбрана колегиалност като твоята съм се нагледал и напатил - не е нужно да обяснявам какво, кога и как.
Тълкуванието на Закона за движение по пътищата в собствен интерес никога не е минавало и не може да бъде оправдание, когато заради твое нарушение пострада някой друг ... Никой не владее пътното платно, за да има право да казва нещата, които казваш ти. Колегата Satanism го е написал много добре. И докато не се научим на взаимно уважение и толерантност - ще има стотици и хиляди още такива случаи.
Идеята с пускането на темата и публикуването на номера на шофьора беше по-скоро да предизвикаме макар и малка капчица прилив на съвест - ако разбира се, този шофьор чете форума. Интересното е, че покрай обсъждането на неговите нарушения видяхме как всъщност доста от хората тук не виждат нищо нередно в случката ... Интересно е като извод, нали ?

Не я знам случката за да знам дали има нещо нередно! Карал без мигачи - 80% от хората не ги използват, 19% си мислят че им дават предимство и там някъде има и 1% дето знаят за какво служат ;) И какво - да пиша номерата на всички и после във всеки форум да ги пускам? Всеки човек има дни, в които е по-добре да не сяда зад волана, но винаги го осъзнава след това, а не на момента ;)


Мен ми е много интересно как пък го измисли това?
Твърдението ти е абсурдно просто...


броя ленти на даден булевард нямат голямо отношение към ограничението....там нещата са други, като обособеност на шосето, опасност от прелитащи пешеходци, наличието на пешеходни пътеки, трамваи и т.н други потенциални опасности...защото има доста 3-лентови булеварди с пешеходни пътеки на тях...с колко трябва да караш там?С 90 може би?

И пак се опитвам да обясня, в града крайна лява лента изобщо няма смисъла на крайна лява лента на магистралата.ЛЯВАТА ЛЕНТА НЕ Е ЗА БЪРЗИТЕ, а за тези, които ще завиват на ляво скоро или им е кеф да си седят там...
Това насадено мислене, че лявата лента трябва да се движи бързо трябва да се изкорени колкото се може по-бързо

Ами аз говоря за околовръстното, между симеоново и бояна няма пешеходни пътеки, светофари или кръстовища - ама все се намира някой който да кара със 60-70 в най-лявата лента... или да ми изкочи с 50-60 км/ч. и аз да бия спирачки. Това е нормално - ми сори ама за мен е простотия... И там ли не е за бързите? Прав си по закон не е, така че от сега и аз ще си карам по правилника - цък мигача и се престроявам, без да ме еня че оня не се знае дали ще спре в мен. Посока бистрица дори в един момент всички трябва да се изнесат в най-дясната, ама какво от това - "дай понеже може да си карам в средата на пътя, пък другите като им преча да се оправят". Извинявай ама и в това има толкова колегиалност колкото да натискаш някой... Аз само присветкам и ако не ми направят път ги заобикалям, ама нема нема и видя някой лепнат зад бронята на друг - и двамата са еднакво виновни за мен - единия ще спести време, а другия ще покаже характер :rotfl:

Satanism
11-01-2011, 15:54
На околовръстното в тази му отсечка проектоскоростта е 90км...не мисля, че е несъобразена с условията...

Присвяткането тип "отмести се" е крайна селяния.
Аз пак ти казвам, не седя умишлено в лява лента, нито пък карам с 40 в нея при ограничение 80, само за да преча на някого, но не бих си правил живота по-труден, за да го улеснявам на някой бързак отзад....било то и с това да се подмятам по платната като някой откачен само и само да не "забавя" някой, ако бърза, той да се подмества....

Аз съм на принцип, че ако ти си достатъчно колегиален и търпелив, да ме изчакаш, да си свърша маневрата, без да ме притесняваш, от своя страна и аз ще съм достатъчно колегиален да се дръпна от пътя ти...и обратното, колкото повече селяндурстваш зад мен, толкова повече аз ще селяндурствам пред теб.... "бай мангау знае 2 и знае 200"...

milenamr
11-01-2011, 16:26
Като чета темата явно си говорите за различни неща.
Едните говорят за дословно спазване на ЗДП, другите за чисто човешката толерантност и култура дето ни липсват като общество та дрънкаме.
Толкова малоумия има по пътищата у нас, че няма човек дето да му издържат нервите да кара дословно по закона... това и на децата вече става ясно.
Важното е да не караме опасно и за нас и за околните.

Но толерантността и културата ги няма в ЗДП, нямат и място там.

Ей на тях ако се понаучим, хич няма да ни навреди...
Много точно и вярно е всичко, което казваш.
И именно с тази цел поставих и темата, да обърнем малко внимание на загърбените - култура, човещина, етика и толерантност, които освен да ни направят живота по-лек и приятен, не биха ни се отразили по друг начин.
Следейки темата долавям елементи на една дефектираща тенденция, която наблюдавам най-ясно сред учениците.
А тя е - да се подражава на масата.
Може масата да са грубо казано-предимно тъпанари, малоумници, тиквеници и простаци, но щом са маса, трябва на тях да се подражава.
Ако някой е по-умен, възпитан, културен или деликатен, то той се стреми да укрива и притъпява тези си качества за да "не се излага" пред останалите(от масата).
Много грозна картинка, но реален факт, който бележи стойности на покачване.....
Същите елементи забелязвам и тук, опиращи се на тезата, че понеже масата карат като идиоти и не спазват правилата и за да не се "изложим" в техните очи и да ни вземат за още по-големи идиоти, дай да караме и ние така ....понеже 80 % не давали мигач и който дава излиза, че е глупак...
В крайна сметка всеки си има глава и според мозъчния си капацитет може сам да преценява дали да подражава на болшинството или на собствените си ценности и убеждения.

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:16 ----------


....ама нема нема и видя някой лепнат зад бронята на друг - и двамата са еднакво виновни за мен - единия ще спести време, а другия ще покаже характер :rotfl:
Тук съм съгласна-виновни са, а за какво спестяване на време става въпрос не ми е ясно.
На мен ми е супер смешна тая ситуция
Тези броневи целувки ги намирам за проява на пълно безумие.
Не веднъж с Алекс сме имали пререкание за това, че той много обича да се лепва за бронята на някой, който го е издразнил с левашко каране.
Но онзи другия на кой свят е, в какъв филм и с какъв багаж, това обикновено се пропуска.
Не виждам смисъл да се занимавам с такива екземпляри, нито ще мога да ги науча на нещо, нито ще разберат какво са направили, най-много да стане още по-голяма простотия.
За това по-далечко от подобни шофери.

morfius
11-01-2011, 16:58
Мимикрията, полезно средство на слабите... а защо у нас интелигентните са слаби... е една дълга дискусия.

Карането на задна броня е едно от нещата които не понасям, нито се лепя, нито обичам някой да ми се лепи на мен.

cyberhill
12-01-2011, 08:42
Днес... в едно задръстване... в една дъъълга колона, пред която има светофар светещ червено :) , реших да пусна един човек, завиващ на ляво. Та докато се усети да мине, пред мен спрямо последната кола в колоната остана кола и половина...
Еййййй един от зад като взел да присвятка... свири......

Е за това говорим!

lordliness
12-01-2011, 09:37
Аз да ви се похваля вчера таксиметров шофьор ме пусна да мина преди него -това за мен си е чудо невиждано.Относно мигачите ,когато съм сам на пътя не ги използвам защото те са предназначени за другите и ми се струва безмислено да се уведомявам сам накъде ще завия.За присвятването-как да постъпя когато някой кара по осовата линия със 70 извън града аз съм дал мигач ,че желая да го изпреваря ,и буквално спирам зад него защото кретена си мисли на "тоя за к'во да му правя път ще чака" и когато успея да се промуша някак рискувайки живота на всички заради някакъв дебил ,се обръща и гледа доволно ,че те е затруднил максимално.

rusiq86
12-01-2011, 11:06
Мн мразя два типа шофери:
1) такива, които карат бавно, и като ти писне да се влачиш и решиш да ги задминеш ускоряват,
2) тези, които карат едновременно в две летни за движение, и се чудиш тоя сега в ляво ли ще ходи или дясно.

В кръговото движение в Русе е ужас сега, незнаеш кой на къде иска да ходи. От най-лявата лента завивит на дясно...

milenamr
12-01-2011, 16:41
Мн мразя два типа шофери:
1) такива, които карат бавно, и като ти писне да се влачиш и решиш да ги задминеш ускоряват,
2) тези, които карат едновременно в две летни за движение, и се чудиш тоя сега в ляво ли ще ходи или дясно.



И аз така.
Дразнят ме такива,които се тутат и с помотването си създават много по-големи задръствания и предпоставкиз а ПТП, а на каращи между двете ленти много "ми въврви", та постоянно се налага да им свиркам, та дано се сетят от кои свят са ....

milenamr
12-01-2011, 20:55
Ето от такива неща се възмущавам
Брутална катастрофа в подлеза на пощата в Пловдив (http://news.plovdiv24.bg/220933.html)....станала малко след като минах от там днес

Ramsezsh
12-01-2011, 21:37
Този заслужава не само възмущение, а и затвор.

Alfa User
12-01-2011, 22:31
Мен ако ме питаш - малко ще му е затвора ... За съжаление не са единици случаите на подобни изяви от млади шофьори - а най-лошото е, че много често други плащат за грешките им.

lordliness
13-01-2011, 00:24
Ти Милена ,сигурно знаеш,че това не е първата катастрофа в този подлез ,като се ударят вътре и става мазало-и защо? Виждала си ги сигурно как карат като луди вътре .Аз при възможност винаги го избягвам.И не мога да разбера защо някои си мислят,че като карат много бързо са много големи шофьори.Но ние си знаем, че хубави коли като алфите се карат по-бавно за да могат хората да те видят :)

cyberhill
13-01-2011, 08:58
Да бе... кога ли ще им дойде акъла да сложат по една камера в двете посоки или една мантинела... да видите как бързо ще се оправят нещата!!!
Като оня малоумник ( собственика на Х/Истерия ) с ТТ-то дето направи на кайма един човек.... надрусан с 160.... айде....
Безнаказаност е думата.

koko155
13-01-2011, 09:36
жертвите тогава бяха две. жена и мъж с мотор! вярно ли обаче тоя с аудито е собственика на запалената кръчма?

cyberhill
13-01-2011, 09:51
Да. Отърваха го тогава.... не знам дали и акт има....

lordliness
13-01-2011, 10:17
Там ,когато идваш от църквата и отиваш към Руски завоя е гаден посредата и маркировката се вижда зле, плюс това имаше и някаква спирка ,когато съм в лявата лента и излизам от подлеза винаги имам усещане, че се движа в насрещното,осветлението без коментар,състезателите също.Определено има нужда от камери.

Alfa User
13-01-2011, 11:04
И наказания, и наказания ... :bash:

Pinky
13-01-2011, 11:19
Аз повече предпочитам да има превенция и да няма убити на пътя, отколкото да има убити и после някой да носи наказания. В голяма степен се изключват едно друго двете неща.

morfius
13-01-2011, 11:48
Превенция му е майката наистина... проблема е, че нашия КАТ е настроен и вътрешно и законодателно да действа постфактум, да бъде просто машина за пари, а не контролен орган.

Все повече се убеждавам, че ни трябва тотална чистка там и назначаване на изцяло нови хора, с изцяло нови закони и правилници за работа.

lordliness
13-01-2011, 12:09
И вярваш ,че ще стане аз не.Казаха ми един виц-накратко -отишли при господ американския президент ,руския и нашия ,американеца попитал нещо и господ му казал ще стане след 60г-американеца се разплакал господ го попитал защо плаче и той отвърнал няма да доживея да видя.С руснака същата работа .Нашия попитал ние кога ще се оправим и господ се разплакал.

morfius
13-01-2011, 12:11
То от нас си зависи бре хора ... ама явно трябва да минат още 2 поколения за да го осъзнаем.

lordliness
13-01-2011, 12:17
Ние сме си такива българите -друг кой народ има сентенция -преклонена глава сабя не я сече-никой.Виж французите например шапка им свалям за свободния им дух и за чувството за свобода!И си ходим с наведени глави ама все пак с глави.П .Славейков е казал не народ а мърша.

Flame
13-01-2011, 14:17
Просто всеки се прави на ш*бан тарикат,гледа да надцака другия,няма възпитание,простшки манталитет,до тези изцепки на пътя водят тия неща,аз тука от месец някъде ги гледам по София водачи пак станаха много зле-те като карат не мислят,не гледат-нищо,само газ и тва е.И още нещо-ново регистрираните автомобили забелязвам че правят повече простотии-защото отново всеки малък пропадняк пак се качи на кола.
П.С Нещо съм се изнервил:oops:

MogaTa
13-01-2011, 14:54
Относно тарикатчетата взели току-що книжка да ви кажа че си е и до възпитание от родителите (както каза колегата в предишният пост). За пример да ви разкажа, че преди 3г. като взех книжка първата ми кола беше 120 коня и бях много голям. Ударих я няколко пъти, чупих й кво ли не от ръчкане и това само за няколко месеца. Накрая дъртия я продаде и ми даде едно Ситроенче с 45 кончета. Аз се сърдих ли сърдих, но ми каза че след време ще разбера защо го е направил. И така вече 2г. си се воза и мога да видя какво става около мен, а разумът все повече и повече си идва на мястото. Ще мине доста време преди да се оправят нещата :)

RUNNING WILD
13-01-2011, 20:04
абе пишете за всички аграри с Алфи който искат да блеснат пред жените да се огледат в тях колко са диви яростни и неубоздани какви са жребци по характер и им пишете номерата да са тотали игнори нема значение какъв е модела и да си ходят на сбирки на VW GOLF и това е,аз поне от как карам единственият автомобил който никога не видях да прави нарушение или да ме засече си остава SAAB шапка им свалям на техните собственици,нямаме камери по пътищата и никой не звъни на полицията да идва да ги спира и да ги щавят това като стане ще се нормализират нещата

Alfa User
14-01-2011, 10:24
В Австрия и Германия нарушителите на пътя не се толерират от никого ... В момента, в който сгазиш правилата, някой вече се е обадил в полицията, и те намират... Няма значение дали си в града или на магистралата.
Ама се сещам какво ще ми кажат по телефона от БГ КАТ като звънна за някой идиот ... :wallbash:

morfius
14-01-2011, 10:46
За превенцията и машинката за пари споменавах вече нали...