PDA

View Full Version : Проблем с вървежа 156 1.8TS



slavips
07-01-2011, 18:11
Значи започвам от самото начало.Купих колата и сложих газов инжекцион.За 1 година навъртях около 50хил.км. без абсолютно никакви проблеми,но от известно време в ниските обороти е много мудна.След 3000хил.об. започва да се набира малко по добре и на 4000хил.об. забива моцуната и неще да се форсира повече(и на газ и на бензин)Общо взето прави около 140км/ч.Днес бях на диагностика и изкара като грешка ламбда сонда и лоша горивна смес.Изтригме грешките и при повторната проверка изкара само лоша горивна смес.Майстора взе да мери сондата нещо и каза че е статична т.е нормално трябва да показва стойности от 0 до 1 волт,а тя седи на 0.5 постоянно.Възможно ли е проблема да не е в сондата защото после не я изкарва като грешка,някой имал ли е подобен проблем?Дайте съвети какво да правя че не ми се дават 300лв. за сонда и да се окаже че не е от нея!

viktorivanov
07-01-2011, 18:23
Ламбда сондата я проверете с осцилоскоп. Иначе при този резултат постоянно 0,5в , със сигурност в нея е проблема , тъй като тя трябва да подава напрежение , изменящо се с голяма честота към ЕБУ.

Quattro
07-01-2011, 18:32
Сменяй сондата без да се чудиш и ги забрави тия триста лева,вземи си универсална помпа на бош или нжк.

viktorivanov
07-01-2011, 18:57
И за да нямаш ядове вземи ламбда сонда Bosch Ls 05

Novachev
07-01-2011, 20:37
Значи започвам от самото начало.Купих колата и сложих газов инжекцион.За 1 година навъртях около 50хил.км. без абсолютно никакви проблеми,но от известно време в ниските обороти е много мудна.След 3000хил.об. започва да се набира малко по добре и на 4000хил.об. забива моцуната и неще да се форсира повече(и на газ и на бензин)Общо взето прави около 140км/ч.Днес бях на диагностика и изкара като грешка ламбда сонда и лоша горивна смес.Изтригме грешките и при повторната проверка изкара само лоша горивна смес.Майстора взе да мери сондата нещо и каза че е статична т.е нормално трябва да показва стойности от 0 до 1 волт,а тя седи на 0.5 постоянно.Възможно ли е проблема да не е в сондата защото после не я изкарва като грешка,някой имал ли е подобен проблем?Дайте съвети какво да правя че не ми се дават 300лв. за сонда и да се окаже че не е от нея!

Проблема най вероятно не е ламбдата а по скоро дебитомера него мерихте ли го какво показва (ако имаш възможност почисти го има описано по форума как се прави. Сондата ти явно не работи но проблема най вероятно за не вървенето не е в нея. Ако смениш сондата разхода ще падне малко и ще усетиш лека промяна в динамиката.
Ако колата ти е евро 2 до 2000г с един катализатор и една сонда най добрия вариант е да вземеш универсална сонда на бош LS05 тази сонда работи добре и струва около 130лв от няколко месеца.

slavips
07-01-2011, 21:20
Проблема най вероятно не е ламбдата а по скоро дебитомера него мерихте ли го какво показва (ако имаш възможност почисти го има описано по форума как се прави. Сондата ти явно не работи но проблема най вероятно за не вървенето не е в нея. Ако смениш сондата разхода ще падне малко и ще усетиш лека промяна в динамиката.
Ако колата ти е евро 2 до 2000г с един катализатор и една сонда най добрия вариант е да вземеш универсална сонда на бош LS05 тази сонда работи добре и струва около 130лв от няколко месеца.
Не сме мерили дебитомер,дори незнаех че се мери.Надявах се всичко което не работи да се покаже с диагностиката,за самия дебитомер не излезе абсолютно нищо.Първоначално мислех че е от катализатора-махнах го и не усетих никаква разлика.А за сондата кажете къде да я замеря с въпросния осцилоскоп?

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:14 ----------



Ако колата ти е евро 2 до 2000г с един катализатор и една сонда най добрия вариант е да вземеш универсална сонда на бош LS05 тази сонда работи добре и струва около 130лв от няколко месеца.
97г по точно е моята.Ако се окаже от сондата и накая купя тази от 130лв.колко време ще кара,че ми казаха да взимам хубава защото ефтините карали по около 2 седмици!!

viktorivanov
07-01-2011, 21:48
Сондата в сервиз единствено където имат осцилоскоп... там може , но пак ти казвам - 100% при тези показания на волтметъра е за смяна. Иначе и мойта Алфа е произведена 97 година CF2 мотор с един катализатор. Bosch LS-05 е много качествена ламбда сонда така , че пробега ти ще е едно сигурни 30-40к километра.

Mury
07-01-2011, 22:14
И според мен проблема е в дебитомера,а не в сондата:Lkingsmiley::Lkingsmiley:

nblagoev
08-01-2011, 00:40
Значи започвам от самото начало.Купих колата и сложих газов инжекцион.За 1 година навъртях около 50хил.км. без абсолютно никакви проблеми,но от известно време в ниските обороти е много мудна.След 3000хил.об. започва да се набира малко по добре и на 4000хил.об. забива моцуната и неще да се форсира повече(и на газ и на бензин)Общо взето прави около 140км/ч.Днес бях на диагностика и изкара като грешка ламбда сонда и лоша горивна смес.Изтригме грешките и при повторната проверка изкара само лоша горивна смес.Майстора взе да мери сондата нещо и каза че е статична т.е нормално трябва да показва стойности от 0 до 1 волт,а тя седи на 0.5 постоянно.Възможно ли е проблема да не е в сондата защото после не я изкарва като грешка,някой имал ли е подобен проблем?Дайте съвети какво да правя че не ми се дават 300лв. за сонда и да се окаже че не е от нея!

Колега, откачи буксата на дебитомера и пробвай как ще се държи колата! Ако работи по-добре - дебитомера е за смяна! Ако няма разлика - посети сервиз, в който НАИСТИНА РАЗБИРАТ от тези коли, и ще разбереш какъв е проблема! ;)

slavips
08-01-2011, 13:14
Има ли някой който би помогнал със здрав дебитомер само за проба?

WarsteineR
08-01-2011, 14:10
Колегата ти е написал нещо доста полезно, пробвай да откачиш дебитомера от буксата му, колата влиза в авариен режим и ако се оправи вървежа значи е заминал. Както си написал явно и ламбдата е сдала багажа та двете заедно ще са ти около 350-400 лв. Като ги смениш си почисти дросела и маркучите за маслени пари, погледни си и свещите.. Това е също така си намери по читав диагностик и си ти :rockon: