PDA

View Full Version : Обективни ли са модераторите



pavlin
08-01-2011, 07:59
Dear pavlin,

You have received an infraction at Club Alfa Romeo Bulgaria.

Reason: Оставено мнение без връзка с текущата тема
-------
Цитат:Първоначално публикувано от bager

Ето я и България

No comments !!!

Мнение без съдържание, а раздела е сериозен.
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=808439

Quote:
Quote:
Originally Posted by bager

Ето я и България

No comments !!!

All the best,
Club Alfa Romeo Bulgaria

Това е съобщението което получих от модератора. За това прегрешение съм наказан с една точка и срокът на валидност е 2.5 години. Смятам че тук се проявява съвсем тенденциозно отношение към мен от страна на някои модератори.

me4o4ko
08-01-2011, 09:48
Не се притеснявай,всички сме така...:smoke:

BillyBoy`
08-01-2011, 11:15
Еми да така е недеи да се косиш свикваи,наказват ни за какво ли не,само че ми е интересно какво става примерно когато модератор спами или нещо подобно.

Old Fox
08-01-2011, 14:33
Мен ми е интересно дали четете наказанията или е просто кеф да си помрънкате в компания?
Мнението няма връзка с текущата тема. Пълен спам, затова е наложено и наказанието. Нищо сложно.

pavlin
08-01-2011, 14:41
Зависи как го разбираш и защо изтича чак след 2.5 години. При мен всяка една инфракция има различен срок, като се започне от 6 месеца та се стигне до 2.5 години.

morfius
08-01-2011, 16:08
Обективно си беше чист спам.
Мнение без коментар, само с емотикон/и, празно такова и т.н. в техническите или в политическия раздел е спам, проумейте го най-накрая.

А за сроковете, трупаш си ги просто, всяка следваща добавя действието си към срока на последната активна за същото нарушение.
Следваща точка за спам ако получиш ще има срок на изтичане 6 месеца след тази.

Нещо неясно?

pavlin
08-01-2011, 16:44
И какво се получава, изпадаме в един омагьосан кръг заради едни такива незначителни отколонения, които освен това могат да се тълкуват съвсем субективно от модераторите. Отделно, аз считам че поводът за това последното ми наказание беше отправен въпрос на Л.С. към модератор за едно друго наказание. Вместо отговор получих една допълнителна точка която автоматично ми ограничи достъпа до форума за един месец. Това аз смятам за тенденционно отношение и още ми е чудно защо някои хора които уж са такива застъпници на демократичните принципи, в своите си действия показват точно обратното.

morfius
08-01-2011, 22:18
Форума е частна организация и всички тук сме се съгласили с правилата и при регистрация.
Рецидива е съвсем обективно да се води утежняващо обстоятелство.

А за значимостта.. може да прочетеш теорията за счупения прозорец.

Повече нямам какво да кажа по темата.

spe4elist
08-01-2011, 22:19
И какво се получава, изпадаме в един омагьосан кръг заради едни такива незначителни отколонения, които освен това могат да се тълкуват съвсем субективно от модераторите. Отделно, аз считам че поводът ми за това последно наказание беше отправен въпрос на Л.С. към модератор за едно друго наказание. Вместо отговор получих една допълнителна точка която автоматично ми ограничи достъпа до форума за един месец. Това аз смятам за тенденционно отношение и още ми е чудно защо някои хора които уж са такива застъпници на демократичните принципи, в своите си действия показват точно обратното.

Ами получава се - постоянното нарушаване, дори и дребно, на правилата, води до по-специално отношение и мониторинг от страна на модераторите. Когато едно и също име се върти в списъка на нарушителите, нормално е да се получи. А има потребители, регнати от 2005 г., които нямат и точка нарушение. За тях какво да кажем?!?

pavlin
09-01-2011, 04:01
Aми да кажем че не всички хора са еднакви и не може да ги формуваме да изглеждат еднакви. Отделно че в този случай когато са еднакви би било много скучно. Също така тази система за наказания може много лесно да се манипулира от тези които имат малко по-разширен достъп. Същото е и с рейтинга, модераторите могат много лесно да съсипят или да напомпят рейтинга на когото и да е.

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 01:51 ----------


Форума е частна организация и всички тук сме се съгласили с правилата и при регистрация.
Рецидива е съвсем обективно да се води утежняващо обстоятелство.

А за значимостта.. може да прочетеш теорията за счупения прозорец.

Повече нямам какво да кажа по темата.

А тези правила постоянно се променят и субективният фактор се увеличава. Не знам как наричаш рецедив някой да си е позволил да остави лаконичен отговор при условие че не обижда и не засяга някого. При мен имаше случай когато докладвах един потребител който съвсем откровено си псуваше в една тема и модератора ми отговори че това не засягало никого и за това не трябва да се предприемат никакви санкции. Е сами се сетете, човека си беше познат на тоя и оня.

me4o4ko
09-01-2011, 18:38
Форума е частна организация и всички тук сме се съгласили с правилата и при регистрация......

Да,така е!Обаче когато например аз се регистрирах и се съгласих с прочетените от мен правила,тогава те изглеждаха по различен начин и аз съм се съгласил с правилата тогава,а те постоянно се менят....а не съм получил линк или форма за съгласие...:-|
В крайана сметка наказанията са на база правила!
Ако това не е само формалност би трябвало да бъда попитан отново винаги,когато правилата бъдат променяни.Нали?
В тази връзка някои от колегите са прави,че тук цари комунизъм и има тенденциозно модериране.:-|

pr_00f
09-01-2011, 20:05
Aми да кажем че не всички хора са еднакви и не може да ги формуваме да изглеждат еднакви. Отделно че в този случай когато са еднакви би било много скучно. Също така тази система за наказания може много лесно да се манипулира от тези които имат малко по-разширен достъп. Същото е и с рейтинга, модераторите могат много лесно да съсипят или да напомпят рейтинга на когото и да е.

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 01:51 ----------



А тези правила постоянно се променят и субективният фактор се увеличава. Не знам как наричаш рецедив някой да си е позволил да остави лаконичен отговор при условие че не обижда и не засяга някого. При мен имаше случай когато докладвах един потребител който съвсем откровено си псуваше в една тема и модератора ми отговори че това не засягало никого и за това не трябва да се предприемат никакви санкции. Е сами се сетете, човека си беше познат на тоя и оня.




Да,така е!Обаче когато например аз се регистрирах и се съгласих с прочетените от мен правила,тогава те изглеждаха по различен начин и аз съм се съгласил с правилата тогава,а те постоянно се менят....а не съм получил линк или форма за съгласие...:-|
В крайана сметка наказанията са на база правила!
Ако това не е само формалност би трябвало да бъда попитан отново винаги,когато правилата бъдат променяни.Нали?
В тази връзка някои от колегите са прави,че тук цари комунизъм и има тенденциозно модериране.:-|

Хммм,
Интересно, интересно.

Общите правила на форума са публикувани ето тук:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=613

На 17 ноември 2004 година.....
И от тогава не е променяна дори буква от тях.
То в интерес на истината ще трябва да се коригират и актуализират ( най-малкото са писани за старата софтуерна платформа на форума)


Добре че сте вие 2-мата "me4o4ko" и "pavlin" за да просветлите хората че правилата на форума се сменят през ден през ден.

Единствената промяна на правила е била свързана с раздели Купува/Продава, и то поради постоянно нарастващият обем на обявите и съответно зачестилите нарушения.
Само че това са правила на под-раздел и важат само ако имате интерес към него.
Всичко друго си е седи от създаването на форума.

А вие и 2-мата не сте наказвани по правилата на купува/продава а по общите. Същите тези който сте декларирали че ще спазвате, уж де.



п.с





Това е съобщението което получих от модератора. За това прегрешение съм наказан с една точка и срокът на валидност е 2.5 години. Смятам че тук се проявява съвсем тенденциозно отношение към мен от страна на някои модератори.


Супер тенденциозно сте наказан - съвсем безспорен факт.....
Ама я да вземем да прочетем какво пише тук ?


http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35344


Натрупани наказателни точки -10 Продължителност на наказанието- 3 дни
Натрупани наказателни точки - 15 Продължителност на наказанието -10 дни
Натрупани наказателни точки - 20 Продължителност на наказанието -1 Месец
Натрупани наказателни точки - 30 Продължителност на наказанието -1 ГодинаВреме за изтичане на наказание/предупреждение:


Времето след което изтича наказанието може да нарастне ако потребителя бъде наказан за същото нарушение преди да е изтекло старото.

А ся де... ни правилата са променяни, нито има нещо скрито и покрито....

А сега кой е виновен ?
Модераторите който налагат правилата или потребителите които не ги спазват ?

Напълно риторичен въпрос , то си е ясно че модераторите са виновни.

pavlin
09-01-2011, 21:45
Ето виж как са формулирани правилата:

"Времето след което изтича наказанието може да нарастне ако потребителя бъде наказан за същото нарушение преди да е изтекло старото. "

Значи потрбителя може да бъде наказан за по-дълъг скок но може и да не бъде. От там идва субективизма и тенденциозността. За едни преценяме че може за други не. Доколкото си спомням още наказателните точки за всяко наказание също бяха променени. От друга страна потребителя няма никакво право да диспутира дадено наказание или ако има такова, то е изцяло формално.

Дай линк за пълното съдържание на правилата на форума.

pr_00f
09-01-2011, 23:10
"

Значи потрбителя може да бъде наказан за по-дълъг скок но може и да не бъде. От там идва субективизма и тенденциозността. За едни преценяме че може за други не.



......
Не изобщо нищо не преценяваме, всичко е автоматизирано с цел избягване на злоупотреби.

Иначе направо съм шокиран.
Четете ли изобщо какво съм написал ?

Това което съм дал и ми цитирате като правила е обяснение на това как работи системата за предупреждения и наказания

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35344



Предупреждението/Наказанието като категория има настройка дали да има натрупване при рецидив, и когато то се наложи няма никакво значение на кого се налага - то просто се налага. О чудо представете си - за всички еднакво.

И от всички дефинирани наказания има само едно на което няма увеличение на срока при рецидив и то е служебно - свързано със напастта от спам ботове и не се налага на потребители. Но то е свързано с директен бан и няма опция за изтичане във времето.


А това тук са правилата на форума:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=613

Общите правила на форума не са били променяни НИКОГА!




"
Доколкото си спомням още наказателните точки за всяко наказание също бяха променени. От друга страна потребителя няма никакво право да диспутира дадено наказание или ако има такова, то е изцяло формално.



Явно не си спомняте добре, защото точките определени за наказания не са променяни.


И всъщност са заимствани от друг доста по-голям форум и определено системата е доказала ефективността си.

А всъщност идеята на цялата тази система е да се елиминира субективизма на модераторите против който ревете толкова много.
Защо ли - защото при всяко едно предупреждение /наказание потребителят получава ЛС със текста на наказанието.
Същото ЛС се появява под формата на нова тема в отделен под-раздел на раздела на модераторите.

Така че няма начин някой да бъде наказан и това да бъде пропуснато от мод екипа.
А ако наказанието е било неправилно то се обсъжда и се отменя. Имало е такива случаи и то не един.
Има и модератори, които са си загубили мод правата поради злоупотреба със въпросната система.
Само че когато наказанието е наложено правилно... ми I'm sorry.


Други въпроси ?
Или най-накрая ще проумеете, че вместо да си губим времето с писане на подобни теми е много по добре да се прочетат правилата отново и да се стараете да ги спазвате.

pavlin
10-01-2011, 00:36
Tемата е полезна и дава възможност да се изяснят нещата. Относно правилата, имат много обща формулировка и могат да се тълкуват по-много различни начини. Както и да е, добре е правилника на форума да бъде поставен на видно място на първата страница, така че всеки максимално лесно да има достъп до него ако му потрябва.

Old Fox
10-01-2011, 08:54
Както и да е, добре е правилника на форума да бъде поставен на видно място на първата страница, така че всеки максимално лесно да има достъп до него ако му потрябва.

Павлиней, това твоето е нагло вече. Мрънкаш заради самото мрънкане, нали? Най отгоре на форума има раздел "Важно - Прочети", а вътре са правилата.
Колко по-видно и достъпно да се направи? Друг е върпоса, че много потребители странят от такива раздели, като дявол от тамян. После се пишат постове от рода на "правилата се променят" и "трябва да са на видно място".

me4o4ko
10-01-2011, 08:59
На 17 ноември 2004 година.....
И от тогава не е променяна дори буква от тях.


А би трябвало,защото Вие самият правите промени (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=699636&postcount=22) и въвеждате нови правила и настройки,а потребителите нямат възможност да се запознаят с тях и да бъдат в течение.
И в крайна сметка се оказва,че винаги има недочул и невидял и се получават недоразумения и проблеми.
Новите правила и настройки се споменават нейде в някоя тема,но никъде не са синтезирани като тема.Проблем ли е да се направи или и това е с някаква корестна цел?

pr_00f
10-01-2011, 10:20
Tемата е полезна и дава възможност да се изяснят нещата. Относно правилата, имат много обща формулировка и могат да се тълкуват по-много различни начини. Както и да е, добре е правилника на форума да бъде поставен на видно място на първата страница, така че всеки максимално лесно да има достъп до него ако му потрябва.


Правилата са изложени на видно място.
Раздел "Важно - Прочети! (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=16)" е най-отгоре във форума и в него има 3 теми.
3 не 30.

Относно общата формулировка на правилата.
Ми аз мога да ги направя и 15 пъти по дълги .... и каква ще е ползата, то потребителите и сега не ги четат и спазват, пък не ми се мисли какво ще бъде ако правилата са съвсем подробни.
А и тук не сме юристи и няма нужда от правила с обем 1000 страници.
Спам-а си е спам
Обидата си е обида.
И дали това ще е дефинирано в правилата в рамките на един ред или в 50 - все тая спама си остава спам и обидата обида.



@me4o4ko
А би трябвало,защото Вие самият правите промени (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=699636&postcount=22) и въвеждате нови правила и настройки,а потребителите нямат възможност да се запознаят с тях и да бъдат в течение.
И в крайна сметка се оказва,че винаги има недочул и невидял и се получават недоразумения и проблеми.
Новите правила и настройки се споменават нейде в някоя тема,но никъде не са синтезирани като тема.Проблем ли е да се направи или и това е с някаква корестна цел?
Настройките на формуната платформа , някак си не се връзват с промяната на правилата на форума.
А платформата беше сменена преди две години и все още има детайли за оправяне.

Та тази промяна за която говорите е промяна на настройки на софтуера форума а не на правилата му.
В правилата не е упоменато изрично кога и след колко време потребителите могат да променят теми/мнения пуснати от тях - пише само това


2.4 Постовете на форума могат да бъдат редактирани от авторите им. До 5 минути след постване редакциите не се отразяват. След изтичането на 5 min редакциите се отразяват под формата на текст "edited by..." + час на редакцията в края на редактирания пост. Редактиране на постове след "застъпването" им от други такива не е желателно. В новите правила ще има изрично упоменати времена за промяна щом такова е желанието на потребителите.

Та да се върнем на цитираната промяна- тя инициирана по молба на потребителите, ама за да се види това трябваше да пуснете цялата тема а не само моето мнение.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47795

Та за в бъдеще на базата на това което се случва , просто мисля подобни молби от потребителите за оправяне на видни проблеми да си ги местя на другия монитор ( дето не го чета)и няма да има проблеми.

me4o4ko
10-01-2011, 10:25
В новите правила ще има изрично упоменати времена за промяна щом такова е желанието на потребителите.


Означава ли това,че все пак след 6 години ще има нови правила-синтезирани,стегнати,конкретни,ясни , с които ще се гарантира нетенденциозност от страна на модерирането? :photo:

pr_00f
10-01-2011, 10:27
Да ще има нови правила.
И ще бъдат обявени както си му е реда.

Само че да не кажете после че не ви харесват :)

А самите правила сами по себеси няма начин да гарантират "нетенденциозност от страна на модерирането".

pavlin
10-01-2011, 13:35
Павлиней, това твоето е нагло вече. Мрънкаш заради самото мрънкане, нали? Най отгоре на форума има раздел "Важно - Прочети", а вътре са правилата.
Колко по-видно и достъпно да се направи? Друг е върпоса, че много потребители странят от такива раздели, като дявол от тамян. После се пишат постове от рода на "правилата се променят" и "трябва да са на видно място".

"Важно прочети" не винаги се асоцира с правила и условия, така че ми беше трудно да ги открия и за това питах за линк. Това което правя не е мрънкане а даване на предложение. Ваша работа е да се съобразите с едно такова предложение или не.

---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:32 ----------




Относно общата формулировка на правилата.
Ми аз мога да ги направя и 15 пъти по дълги .... и каква ще е ползата, то потребителите и сега не ги четат и спазват, пък не ми се мисли какво ще бъде ако правилата са съвсем подробни.


Не да са по-дълги а по-конкретни.

pr_00f
10-01-2011, 13:50
Мисля че предложението е съвсем разумно.

И новото име на раздела да бъде -
"Правила на Форума и важни съобщение"

=====================
п.с
2 дни по късно

Заглавието на раздела е коригирано.
Сега определено изглежда по добре.
Благодаря за идеята.