PDA

View Full Version : Въпрос относно цена.



IvanDimitrov
10-01-2011, 16:10
Здравейте и Привет на всички! 8) Нов съм в форума но прочетох много теми относно Алфа ромео 147 JTD ,но неразбрах как вървят като цена.Харесал съм една 2003г ноември месец 147 1.9 JTD като екстри няма само кожен салон ,автопилот, двузоновия климатроник и мисля че е това.Обявената цена е 5500.Моля да ме посъветвате какво да правя.Много Благодаря предварително :)

petar_taskov
10-01-2011, 16:42
Колега много е относително, всичко зависи от колата.Незнам кой би те посъветвал така без да е видял автомобила.А относто как вървят като цена има доста обяви и там ще се насочиш.И знай евтиното винаги излиза по скъпо.

BatVas
10-01-2011, 17:08
Няма как да се отговри без да се гледа колата. Понякога (даже по често) закупената ефтино кола в последствие излиза по -скъпа (е като я оправиш, поне знаеш вече какво е сменяно и кога ) :)
Все пак най-добре е ако имаш фактури за всичко правено по колата за да си направиш сметка как е поддържана - не е важно на колко км е колата , а как е поддържана. Иначе 1,9 JTD - 8 клапановия е много кораво куче. Ако ти харесва колата вземай - няма нещо дето да не може да се оправи на тези коли :) Части има :)

IvanDimitrov
10-01-2011, 17:44
Много благодаря за бързите отзиви.Пише че колата е на 170 000 км струва ми се малко много незнам.Тея дни ако намеря време ще отида да е погледна на живо нещо да ме посъветвате да гледам или слушам по време на тест драйва.

morfius
10-01-2011, 17:51
Кола се купува след проверка в добър сервиз... тук има няколко описани един раздел нагоре.

BatVas
11-01-2011, 10:02
Много благодаря за бързите отзиви.Пише че колата е на 170 000 км струва ми се малко много незнам.Тея дни ако намеря време ще отида да е погледна на живо нещо да ме посъветвате да гледам или слушам по време на тест драйва.

A ако е на толкова си е направо нова. Е да ти кажа скоро закачаха една дето трябваше да е на 180 хил , а се оказа на 380 хил. км. Ако колата е потдържана 170 са нищо.
Ами гледай как ускорява след 2000 хиляди трябва да те залепи, да не умира на 3-3500 оборота , а да ускорява до над 4 хиляди (това заради дебитомера - макар , че си е консуматив де) . Виж дали тропа на неравности, как пали студена , после изгаси и виж как пали топла и останалото като на всяка кола.

kiko73
11-01-2011, 10:31
И като я гасиш се заслушай дали няма да чуеш шум сякаш ДВГ прави още половин оборот - демпфер
А ако те притесняват км - кажи им на търговците - те и на 50 000 ще ти я направят :cheers: