PDA

View Full Version : Коментари относно спирането на системата за репутация



Satanism
11-01-2011, 23:35
Я да питам аз тогава що махнахте репутацийките, като тая тема си няма топик вече

тамън бях станал "невероятен капацитет" и вие ми е*ахте мамата и на капацитета и на всичко... :D :D :D

spe4elist
11-01-2011, 23:38
Я да питам аз тогава що махнахте репутацийките, като тая тема си няма топик вече

тамън бях станал "невероятен капацитет" и вие ми е*ахте мамата и на капацитета и на всичко... :D :D :D

Отговора се крие във въпроса!

Satanism
11-01-2011, 23:39
Отговора се крие във въпроса!

но секс козес бед айс, та не го виждам отговора....

айде това 'убаво, ама сега юзърцепе-то изглежда доста пусто...трябва да измислите с какво ще го разчупите ;)

ne0
12-01-2011, 01:48
премахването не репутациите е доказателство за несправяне с работата и конфликти в обслужване на интереси, боли ама има истина в казаното от мен... КОЛКОТО И ГЛУОАВО да звучи и колкото и идиотска да е причината

robygas
12-01-2011, 10:06
премахването не репутациите е доказателство за несправяне с работата и конфликти в обслужване на интереси, боли ама има истина в казаното от мен... КОЛКОТО И ГЛУОАВО да звучи и колкото и идиотска да е причината

Нео, ЕнтелЕгентно момче изглеждаш иначе...

cyberhill
12-01-2011, 10:24
За репутацията се радвам, че я няма! ( не че някой ме пита :) )
А за новите модератори нищо не разбрах, освен пиянска руска реч :D

Толкова ли не може да се напише - Честито на новите модератори : този и този ;)

digitalundgrd
12-01-2011, 11:33
премахването не репутациите е доказателство за несправяне с работата и конфликти в обслужване на интереси, боли ама има истина в казаното от мен... КОЛКОТО И ГЛУОАВО да звучи и колкото и идиотска да е причината

Бе и аз се имам за ЕнтЕлЕгентен, но абсолютно подкрепям мнението на Нено ;)

Повечето потребители се радваха като им цъкат + чета, но пък като им резнат минус и оревават целия форум...Та дали за спестяване на излишни главоболия и теми от типа "кое мишленце ми цъкна минус" или както каза Нено за обслужване на интереси репутацията е премахната ;) Има репутация - има проблем...Няма репутация - няма проблем.

pr_00f
12-01-2011, 11:44
Първоначално публикувано от ne0 http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=826413#post826413)
премахването не репутациите е доказателство за несправяне с работата и конфликти в обслужване на интереси, боли ама има истина в казаното от мен... КОЛКОТО И ГЛУОАВО да звучи и колкото и идиотска да е причината



Бе и аз се имам за ЕнтЕлЕгентен, но абсолютно подкрепям мнението на Нено ;)


Несправяне с работата с кое по точно ?

S_G_M
12-01-2011, 11:51
Аз виждах полза от тази репутация , най-вече когато искаш да купиш нещо от някой . Тоест , как да се довериш на някой с нулева репутация ???? Как новите във форума ще знаят , кой наистина знае и може??? Сега например според мен, да се дава репутация за общи приказки е малко :shutup: , но в техническите раздели си е полезно и добро.
Казвам тези неща като сравнително нов потребител и може да се каже,че аз знам кои са стойностните потребители на този форум. Но новите как ще знаят?

Abar7h
12-01-2011, 12:02
Подкрепям S_G_M! Поне едно нещо имаше нашия форум, с което той бе по-добър от другите авто-форуми - репутациите. Едно нещо, за което в другите форуми дават мило и драго да се въведе. И вие му е*ахте мамата! Евала! :big_bow_down:По принцип винаги съм бил доволен от работата на модераторите, но тва беше най-тъпото, което можахте да направите!

robygas
12-01-2011, 12:24
Бе и аз се имам за ЕнтЕлЕгентен, но абсолютно подкрепям мнението на Нено ;)

Повечето потребители се радваха като им цъкат + чета, но пък като им резнат минус и оревават целия форум...Та дали за спестяване на излишни главоболия и теми от типа "кое мишленце ми цъкна минус" или както каза Нено за обслужване на интереси репутацията е премахната ;) Има репутация - има проблем...Няма репутация - няма проблем.

Докторе, ти прочете ли какво е писал Нено ?

-Bobby-
12-01-2011, 12:30
Да оставим настрана лигавата история, свързана с "не ме кефи мнението ти и дразниш, гласувам анонимно с минус на репутацията ти", обаче ПОНЕ в алъш-вериш раздела направете така, че да я има тази репутация.

Като човек, имащ наблюдения над доста форуми (от 10 години имам преки наблюдения как се развива този феномен през годините) и като такъв, включен в админ екипа на два форума (единия от които е доста посещаван), мога да кажа, че тази система тук наистина се открояваше, и то като положителен елемент. При това работеше, за разлика от други форуми, в които вече има такава система от едно известно време (но само я има), включителни тези, при които съм в екипа. Единствената ми забележка беше анонимността. Дори и някой да покаже положително отношение, считам, че е добре поне потребителя, който е получил вот - да знае от кой е.

Имам си аз една теория, че отрицателни вотове въобще не би трябвало да има, особено щом като всичко е анонимно. А дори да не е, това пак би могло да създаде раздори от вида "е кво па ся не ти харесва мнението ми?" и да се получават едни "схватки" на ЛС. От друга страна, за раздел като купува-продава, практически задължително трябва да го има отрицателния вот, дори бих казал репутация със знак минус. Страната ни е пълна с ментарджии-търговци и колкото повече начини има те да бъдат изолирани, анатемосани и низвергнати, толкова по-добре. Доколко обаче технически са възможни някои от тези неща - не знам, тази платформа тук ми е абсолютно чужда.

Решението все пак си е на ръководството, ние тук само мнение можем да изразим.

Satanism
12-01-2011, 12:32
Toлкова е просто, оставете го само за купува/продава и задължително да се вижа кой оставя и това е....

nightroller
12-01-2011, 12:32
Аз виждах полза от тази репутация , най-вече когато искаш да купиш нещо от някой . Тоест , как да се довериш на някой с нулева репутация ???? Как новите във форума ще знаят , кой наистина знае и може??? Сега например според мен, да се дава репутация за общи приказки е малко :shutup: , но в техническите раздели си е полезно и добро.
Казвам тези неща като сравнително нов потребител и може да се каже,че аз знам кои са стойностните потребители на този форум. Но новите как ще знаят?

Спокойно :) репутациите бяха заблуждение - примерно моята, аз я добих чрез писане в общи приказки технически разбирам много малко - тва обаче ако някой ми гледа репутацията може да заключи че съм егати разбирача :) нека оставим мненията сами за себе си да казват, каквото имат да казват без излишни светлинки под аватара, които в много случай бяха "фармвилски" и водеха до безмислени поводи за гордост - поздравление за решението да ги махнете!

Васил Петров
12-01-2011, 12:34
Според мен това бе най-глупавото решение да се премахне репутацията.Но явно наистина на някой не е угодна репитацията защото гледам едни и същи потребители ревяха че им слагат минуси.Нищо ще се преживее и това.:stumm:

Abar7h
12-01-2011, 12:39
Нека се направи една анкета. За и Против репутациите. Ако модераторите претендират за коректност към потребителите в този форум, мисля че трябва да го направят!

pininfarina
12-01-2011, 12:49
Според мен това бе най-глупавото решение да се премахне репутацията.Но явно наистина на някой не е угодна репитацията защото гледам едни и същи потребители ревяха че им слагат минуси.Нищо ще се преживее и това.:stumm:

Колега, предполагам визираш и мен, само искам да ти кажа че при мен нещата стояха малко по по различен начин, но не искам да коментирам повече това, те си знаят как и защо са гласували отрицателно - за съжаление без никакви доводи а просто заради някакъв вид избиване на комплекси, няма значение - това е вече бита карта - лошото е че точно тия хора а не такива като мен доведоха нещата дотук - да няма точки за репутация :-) Поне сега няма да има манипулации от такъв род и нивата на потребителите доста се изравняват :-)
А за колко е коректен даден купувач и продавач, смятам че раздела, който го има в момента за коректни купувачи и продавачи е съвсем достатъчен - все пак това не е сайт за търговия а просто има и такава опция - не виждам да има нужда да се набляга толкова много на това :-)

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Нека се направи една анкета. За и Против репутациите. Ако модераторите претендират за коректност към потребителите в този форум, мисля че трябва да го направят!

Не се сещам за подобен форум, в който да има такива репутации и в такъв случай не мисля че админите са длъжни да се допитат до нас.

S_G_M
12-01-2011, 12:50
Аз съм за , относно това да се направи анкета.

digitalundgrd
12-01-2011, 12:57
Поне сега няма да има манипулации от такъв род и нивата на потребителите доста се изравняват :-)
.

Хубавото сега е, че вече потребителите могат да си кажат всичко, което си мислят без да ги е "страх", че некой сега ше ми цъкне минус 8-)

Не мисля, обаче че този ход (махането на реп-а) ще доведе до по-малко конфликти между юзърите :shutup:

ne0
12-01-2011, 12:57
Несправяне с работата с кое по точно ?

имам около 5 скрийншота с интерпулирана репутация на потребители в рамките на минути ...... да не говорим че последния ден пък имаше трицифрени стойности... ама не се прави че не знаеш

nightroller
12-01-2011, 12:59
имам около 5 скрийншота с интерпулирана репутация на потребители в рамките на минути ...... да не говорим че последния ден пък имаше трицифрени стойности... ама не се прави че не знаеш

ами ето - вече няма проблем :):)

old alfist
12-01-2011, 13:01
По-добре без репутация, отколкото разни злобни пишлемета да щракат минуси.

Васил Петров
12-01-2011, 13:01
Pininfarina- не визирам теб а като цяло хората които ревяха наляво и надясно.То не бяха мишоци и какви ли не още.Някой решава дава - и това е.На мен като ми дават трябва ли да рева постоянно.Репутацията бе един (според мен) начин на поздрав дали с плюс или минус.Модеаторите (май) важдаха кой им е дал дори и потребитела да не си е оставил името.За мен бе все едно дали ще си оставиш името като ми гласуват дали + -.Другото което е че много хора имаха голяма реп. от общи приказки (чат) а дори и разглобен мотор не са виждали.
Но вече решението е взето та и колкото да рева няма да я върнат.

digitalundgrd
12-01-2011, 13:05
Модеаторите (май) важдаха кой им е дал дори и потребитела да не си е оставил името. .

А най-странното е, че някой потребители (не Модератори) също знаеха(разбираха) по някакъв начин кой им е гласувал уж "анонимно" и си връщаха жеста ;)

nightroller
12-01-2011, 13:07
А най-странното е, че някой потребители (не Модератори) също знаеха(разбираха) по някакъв начин кой им е гласувал уж "анонимно" и си връщаха жеста ;)

ахам :) тоя форум беше станал бетер Фейсбук

digitalundgrd
12-01-2011, 13:08
Тоест от някъде изтичаше информация, а принципно не би трябвало... :)

Васил Петров
12-01-2011, 13:10
А най-странното е, че някой потребители (не Модератори) също знаеха(разбираха) по някакъв начин кой им е гласувал уж "анонимно" и си връщаха жеста ;)

Това е доста дълга тема Светльо.Важното е че като ги видиш на живо е "мълчанието на агнетата + гледане в земята" :) :clapping:

---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 13:08 ----------


Тоест от някъде изтичаше информация, а принципно не би трябвало... :)

Не би ама явно Би трябвало как му се викаше ааа Връзкари :stumm:

pr_00f
12-01-2011, 13:10
Относно репутацията в Купува/Продава си има специална тема за целта.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42838


ne0
имам около 5 скрийншота с интерпулирана репутация на потребители в рамките на минути ...... да не говорим че последния ден пък имаше трицифрени стойности... ама не се прави че не знаеш Много добре знам за какво става дума.
Това е и една от причините да гласувам за спирането на системата за репутация.


п.с Системата за репутация технически си работи чудесно.
Проблема обаче е в потребителите довели я до това положение.
Така, че се сърдете само на себе си.
10 човека може и да не са злоупотребили ама другите 5 да.
Това е положението. Системата ви я пуснах , анонсирах , обясних как работи и какво можете да очаквате от нея.
Останалото беше от всички вас. Мерси за което.

Speeder
12-01-2011, 13:18
Благодаря , че махнахте спамметъра!!!:clapping:

Въпреки, че по-голямата част от "репутацията" ми бе придобита от темата за алфетата ми, с облекчение виждам, че я няма :)
Просто ме пращаше при мегаспамерите :)

Abar7h
12-01-2011, 13:45
Пуснете една анкета и да се види какво е желанието на форума. И дали модераторите вземат решението през главата на хората, ЗА които би трябвало да работят. :)

morfius
12-01-2011, 13:54
Ех тоя зелен боб :crybaby: :metal: :sex:

То никога не му е била целта да прави нещо друго освен да мери коректност.

Некоркектно ползван обаче метод за мерене на коректност е абсолютен нонсенс... та докато не порастнем или не се измисли система която да е устойчива на манталитета ни - по-добре без бобчетата.

pr_00f
12-01-2011, 13:56
Пуснете една анкета и да се види какво е желанието на форума. И дали модераторите вземат решението през главата на хората, ЗА които би трябвало да работят. :)

Май не сте прочели анонса.
Модераторският екип няма нищо общо с това решение.

А "хората" през чиито глави се вземат решения не е зле да си припомнят че са гости тук.
Гости в къща която си има стопанин.

Което ми припомни едно мнение пуснато преди доста време.

Насладете му се.


Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!

Abar7h
12-01-2011, 14:11
Много жалка работа. Но "къщата" си е ваша, сами си я разрушавате! :) Накрая ще си останете само "стопаните" :)

ogi100
12-01-2011, 14:12
Браво на админ-ите за решението! Подкрепям на 100%. По-добре без репутация отколкото да се злоупотребява с нея :clapping:

vaklinator
12-01-2011, 14:18
И аз съм получавал анонимни минуси и мисля, че тези които са го направили са *****. Затова беше хубаво да се направи видимо кой как гласува, а не да се премахва като цяло системата за оценяване. А вероятно съм много тъп, но неразбрах от тая тема защо е "свалена".


--------------------------
Мод едит pr_00f

morfius
12-01-2011, 14:26
Четете бре хора, решението не е на модераторския, а на администраторския екип... двата не са едно и също.
Ей го написано черно на бяло в заключената тема за репутационната система.
А всеки поне малко запознат с компютърна техника знае какво и как може да види, провери и направи един администратор.

В случая си говорим за спиране на компрометирана допълнителна и косвена "услуга", стояща извън основните услуги които предлага един форум (с две думи - шарена глезотийка) ... след установяване на компрометирането.

Какви гости, какви стопани, каква демокрация, какви 5 лв. на стотинки?

cyberhill
12-01-2011, 14:27
Няма да се сърдите, но с тая репутация каква полемика стана.... когато я имаше, а сега когато я няма... пак! :)

100% Подкрепям решението.
Репутацията е изкривена и си е жив спамметър. Мен ме забавляваше, но не ми е била ориентир, на кой менението да кажем тежи повече.
Т.е. хубава идея, но явно лошо боравим с нея.

pr_00f
12-01-2011, 14:33
Много жалка работа. Но "къщата" си е ваша, сами си я разрушавате! :) Накрая ще си останете само "стопаните" :)

Не бих си позволил да класифицирам някой който не познавам като жалък, както човека така и работата му.

Но в интерес на истината цитираното от мен мнение за къщата е пуснато на 22 Януари 2008. И тогава имаше подобни мнения.
Само че от тази дата до днес броят на новите регистрации е 8928.

Abar7h
12-01-2011, 14:43
Не бих си позволил да класифицирам някой който не познавам като жалък, както човека така и работата му.

Но в интерес на истината цитираното от мен мнение за къщата е пуснато на 22 Януари 2008. И тогава имаше подобни мнения.
Само че от тази дата до днес броят на новите регистрации е 8928.
Не се изразих коректно. Не ви класифицирам като такива - както казах в 99% от случаите съм бил доволен от това което правите. Нарекох решението такова. Отново казвам, че не всички ваши действия са некадърни и т.н. - повечето са правилни и на място. Но ако продължавате да връщате назад форума, вместо да го усъвършенствате, това ще се получи като резултат. След като видях, че решението не е на вашия екип, мисля че няма нужда повече да го обсъждаме помежду си. След като нямаме право на референдум се примиряваме с решението и точка.

Alfa User
12-01-2011, 14:48
Аз не държа особено на "бобчетата", но според мен би било добре (ако е възможно според сайта) :
- репутация да има в раздела "купува/продава"
- репутация АБСОЛЮТНО да няма във всички раздели от типа "общи приказки"
Пък дали ще стане - да си кажат админите. Отчасти реп-а има значение, но самото използване от юзърите мина всякакви граници - визирам даване на плюсчета по повод на "ебаси яката мисъл" или "тоя ме кефи, ш'го цъкна" (тва последното важи и за минусчетата барабар с кавичките).
Затуй, ако има начин - да остане репутацията там, където би спомогнала за избягване на евентуални проблеми и разправии. Имаше подобна хубава тема в раздел "купува/продава" - май се казваше "Коректни продавачи/купувачи във форума" - може да се пренесе рейтинга от там за начало. А в строго техническите теми също е добре да има рейтинг. Но тва всичкото е по мое виждане де ...

cyberhill
12-01-2011, 14:50
Според мен усъвършенстването на форума, не се измерва в репутация, а в полезната и систематизирана информация, която той предлага.

Abar7h
12-01-2011, 14:52
Аз не държа особено на "бобчетата", но според мен би било добре (ако е възможно според сайта) :
- репутация да има в раздела "купува/продава"
- репутация АБСОЛЮТНО да няма във всички раздели от типа "общи приказки"
Пък дали ще стане - да си кажат админите. Отчасти реп-а има значение, но самото използване от юзърите мина всякакви граници - визирам даване на плюсчета по повод на "ебаси яката мисъл" или "тоя ме кефи, ш'го цъкна" (тва последното важи и за минусчетата барабар с кавичките).
Затуй, ако има начин - да остане репутацията там, където би спомогнала за избягване на евентуални проблеми и разправии. Имаше подобна хубава тема в раздел "купува/продава" - май се казваше "Коректни продавачи/купувачи във форума" - може да се пренесе рейтинга от там за начало. А в строго техническите теми също е добре да има рейтинг. Но тва всичкото е по мое виждане де ...Точно от такова усъвършенстване на системата имаше нужда. :clapping:

V_A_N_K_A_T_A
12-01-2011, 14:58
Абсолютно подкрепям Васко Петров и Светльо!
Преди,всеки втори мрънкаше,че някой му бил гласувал с минусче, все едно това им беше най-важното в тоя живот.И да се е обозначил,кой е,какво ще стане?!И нали,уж на 99% не им пука,защо се оплакват?
Сега,същите са от най-големите противници на репутацията...Всеки се оправдава,спамметър било...безсмислено било...не ми е било цел.
Айде,моля ви се,стана като лисицата и гроздето ;)
Имаше хора,които явно бяха нещо повече от другите и по някакъв начин виждаха кой с какво им гласува.
Репутацията беше забавна.Беше си нещо като социален експеримент,ако щете.Просто някои хора я приемаха твъъърде сериозно.Затова и така се получи...
Е,вече наистина е по-добре да я няма.

cyberhill
12-01-2011, 15:00
Абсолютно подкрепям Васко Петров и Светльо!
Преди,всеки втори мрънкаше,че някой му бил гласувал с минусче, все едно това им беше най-важното в тоя живот.И да се е обозначил,кой е,какво ще стане?!И нали,уж на 99% не им пука,защо се оплакват?
Сега,същите са от най-големите противници на репутацията...Всеки се оправдава,спамметър било...безсмислено било...не ми е било цел.
Айде,моля ви се,стана като лисицата и гроздето ;)
Имаше хора,които явно бяха нещо повече от другите и по някакъв начин виждаха кой с какво им гласува.
Репутацията беше забавна.Беше си нещо като социален експеримент,ако щете.Просто някои хора я приемаха твъъърде сериозно.Затова и така се получи...
Е,вече наистина е по-добре да я няма.

Е за това, щях да ти лепна една + :) :offtopic:

thecleaner
12-01-2011, 15:08
Моето мнение въпреки че имах 50т. репутация е, че беше безмислица пълна. Най забавно в цялата работа беше някой като почне да риве като ''вдовица за .......", защо са ми гласували с минус. Други пък с връзки с глобалните модератори ррррр.... как звучи само си разчистваха сметките образно казано. Абе пълен т...к беше целата работа.

Speeder
12-01-2011, 15:14
Абсолютно подкрепям Васко Петров и Светльо!
Преди,всеки втори мрънкаше,че някой му бил гласувал с минусче, все едно това им беше най-важното в тоя живот.И да се е обозначил,кой е,какво ще стане?!И нали,уж на 99% не им пука,защо се оплакват?
Сега,същите са от най-големите противници на репутацията...Всеки се оправдава,спамметър било...безсмислено било...не ми е било цел.
Айде,моля ви се,стана като лисицата и гроздето ;)
Имаше хора,които явно бяха нещо повече от другите и по някакъв начин виждаха кой с какво им гласува.
Репутацията беше забавна.Беше си нещо като социален експеримент,ако щете.Просто някои хора я приемаха твъъърде сериозно.Затова и така се получи...
Е,вече наистина е по-добре да я няма.

Без да мрънкам ти свалям репутацията моментално !
:rotfl:

V_A_N_K_A_T_A
12-01-2011, 15:22
А,искаш ли да се обосновеш?
Дишай си спокойно,не визирам теб в нито една дума ;)
Макар че,щом реагираш така,може би е трябвало ;)

nightroller
12-01-2011, 15:25
А,искаш ли да се обосновеш?
Дишай си спокойно,не визирам теб в нито една дума ;)
Макар че,щом реагираш така,може би е трябвало ;)

е-е-е, тука тотално обърка рейса :) :offtopic:

adv_petrov
12-01-2011, 15:28
Сега ако е изкомпроментирана, е ок да я няма и адмирирам действията на екипа.
Ако четат администраторите, нека да знаят мнението ми че мене примерно възможността за тая репутация ме кефеше даже заради това, че беше нещо по-различно и новаторско отколкото другите форуми които знам (а аз самият притежавам форум) - както щете го разбирайте. Иначе и аз съм имал минуси (бре сума време се чудех за какво е това сивото бобче...) ), но 1 лоша дума не съм постнал - "секи си има мнение", както казваше Ферариста :) А и репутацията не е състезание. Аз не съм оценявал юзъри заради репутацията им, а заради добрите им дела спрямо мен (заради което съм им дал и репутация на приятели в профила ми :) ).
Смисъл сигурен съм, че админите ще измислят пък нещо друго интересно и индивидуално на мястото на репутацията, което да украсява форума, затова ги оставям на мира и чакам да видя :)

morfius
12-01-2011, 15:30
Сега ако е изкомпроментирана, е ок да я няма и адмирирам администраторския екип.
Ако четат администраторите, нека да знаят мнението ми че мене примерно възможността за тая репутация ме кефеше даже заради това, че беше нещо по-различно и новаторско отколкото другите форуми които знам (а аз самият притежавам форум) - както щете го разбирайте. Иначе и аз съм имал минуси (бре сума време се чудех за какво е това сивото бобче...) ), но 1 лоша дума не съм постнал - "секи си има мнение", както казваше Ферариста :) А и репутацията не е състезание. Аз не съм оценявал юзъри заради репутацията им, а заради добрите им дела спрямо мен (заради което съм им дал и репутация на приятели в профила ми :) ).
Смисъл сигурен съм, че админите ще измислят пък нещо друго интересно и индивидуално на мястото на репутацията, което да украсява форума, затова ги оставям на мира и чакам да видя :)

Сивото бобче не беше минус... а нула.

Цъкнал е бил някой без точки и не е могло нито да даде, нито да отнеме такива.

tanatos
12-01-2011, 19:20
Супер че е махнахте. Тъкмо анонимните отворковци нема как да останат анонимни и да остроумначат инкогнито.Ся ша стане забавно..

mboge
12-01-2011, 20:01
Аз също бях фен на системата за репутация (не на анонимните мнения) , аз поне се кефех на обоснованите +-чета на някое мое мнение или тема !!

ves_v8
12-01-2011, 20:19
Мене пък ме радваха тия т.нар. зелени бобчета. Този форум е един от малкото, които разполагаше със система за отчитане на репутацията.
Харесваше ми самият начин на изобразяване на зелените квадратчета под аватарите на участниците, изглеждаше някак си разчупващо.
В крайна сметка пък това е автофорум, а не фейсбук!
И на мен по едно време ми гласуваха анонимни червени репутации, ама ми е все там. Аз съм тук, защото ми харесва атмосферата и защото почти всички са технически грамотни, а системата за зелен боб ми е все едно дали ще я има или не.
Със здраве! :cheers:

undy
12-01-2011, 20:24
всеки един изказал се според мен има право.но аз съм ЗА репутацията.винаги съм се съобразявал с репутацията на хората.без значение в кой раздел са получили 100 точки,това не ме интересува.важното е,че са активни участници във форума.сега примерно искам да купя нещо от някой и трябва да го търся да видя колко плюса и колко минуса има,и що за стока е.има хора с малко мнения и огромна репутация на които се доверявам,ма сега ще е малко мъка.поне мисля,че знам горе-долу на кои мога да разчитам,да искам информация и т.н. бяхме свикнали със шаренийката:)сега ще ни липсва,жалко.раздели като продава и купува,ще умрат,а другите ще станат боза.ще има много смели приказки и мнения.

JAMAL
12-01-2011, 20:37
Полезна или не, всеки има мнение за репутацията. И за да не обеждавам някой в противното мнение, само ще кажа , че беше интересна. Придаваше колорит на форума, колкото и автомобилен да е той. По тази логика, всеки форум си има предназначеност. А има ли форум за общи приказки, в който да се събираме и да си плямпаме свободно:) и да уважаваме мнението на другия по някакъв начин?

pininfarina
12-01-2011, 20:41
Не се сещам откога е тая репутация при нас, но в последно време взе да набъбва главоломно.
Според мен е добре да я има, н да има някакъв максимален праг - 10 точки, например. Представете си ако няколко човека си гласуват един на друг и след няколкомесеца точките има станат по 200-300? Че като ти удари едно негативно мнение става по зле отколкото те е наказал модератор. Да не говорим че те ще си направят стотици точки например - е щче нещо ама не е логично. Така мисля аз...
Мисля че е добре да се помисли върху това ако все още има идеи да има реппутация във форума. Имам и още идеи за това и ако някой от админ екипа прояви интерес към това, ще помогна с каквото мога :-)

Ramsezsh
12-01-2011, 21:14
Абе с репутация или без нея всеки, който пише във форума си има изградено мнение за останалите пишещи, без значение от броя на бобчетат под аватара им. Хубавото на системата беше възможността да се "похвали" даден пост, което сега ще се пресели на лични или в допълнителни постове. Та от тая гледна точка не виждам ефект в спирането й.

Доко
12-01-2011, 21:34
Представете си ако няколко човека си гласуват един на друг и след няколкомесеца точките има станат по 200-300? Че като ти удари едно негативно мнение става по зле отколкото те е наказал модератор. :-)

Ми няма да има нужда от модератори, ще настъпи комунизъм, корупция, СРС-та яко :mrgreen:
Майтап, много добре си бяха бобчетата - рейтинг за комуникативни способности.

S_G_M
12-01-2011, 22:02
Има ли начин да се махне и брояча на постовете...

morfius
12-01-2011, 22:04
Има ли начин да се махне и брояча на постовете...

Начин има, но не е препоръчително да се прави.
Ако помислиш малко, ще се сетиш защо :)

Mirela
12-01-2011, 22:04
На мен ми харесваше, че имаше зеленко http://www.foxes2.be/k/girl_haha.gif иначе все ми е тая дали има реп или няма http://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gif

syfer
12-01-2011, 22:19
Ще си дам коментара без да коментирам предишни или настоящи мнения по въпроса.На мен лично последната седмица някой анонимен герой ми постави 3 минуса по теми без да си остави инициали или нещо такова.Не ми дреме изобщо , че ми е сложил червената точка но можеше поне след като е такъв капацитет да се обоснове а не вместо това да ми пише неща от сорта: ,,...аман от разбирачи като теб..." Е да не съм разбирач от алфи, но разбирам от неща които ще са полезни на хора които карат алфи.Така, че относно репутацията считам че следва да я има но да бъде контролирана.В конкретният случай разни геройчета могат да ми поставят в теми колкото си искат червени точки неправилно и необосновано което само по себе си наистина обезмисля действителната оценка за даден потребител.Надявам се този който ми сложи тези 3 червени точки последните седмици сега да чете настоящото мнение и да е доволен, че заради такива като него премахват определени опции........само много ми е интерестно сега как този който слага червени точки и се прави на пораснало момченце ще задоволи самочуствието си .......сигурно в елмаз.ком

Доко
12-01-2011, 22:25
Предлагам модовете да върнат репутацията, но този път да не е анонимна, ще стане интересно...:flirt:

DerMeister
12-01-2011, 22:28
Супер е, че репутацията я няма, защото беше напълно безсмислена и изкривена.

Идеята на подобен модул е да се разбира кой потребител е с меродавно мнение, всепризнат експерт и коректен потребител. Например... Ако бяхме форум с чисто техническа насоченост, без спам, политики, снимки, пиянски събирания и т.н. щеше да се получи нещо такова, но в случая няма как да стане.

Почва едно избиване на комплекси и повсеместно набиване на минуси за оставено различно мнение дали "нафтата е по-бръз от тунджата" или 10 човека започват да си раздават плюсчета взаимно на мнения от сорта "Лелеее, баси как се напихме снощи" и "Поздравявам цялата компания с Шопската салата".

Та така, по мое мнение.

tokata_pz_flex
12-01-2011, 22:30
Имах доста '' репутация '' и да ви кажа , от темата забелязах , че я няма . Като цяло системата за репутация би била обективна ако е в определни раздели и не е анонимна . При всеки друг случай е спомагател за спама в форума .
Поздрави :)

BillyBoy`
12-01-2011, 22:34
Едно доро дело това трябваше да стане много отдавна.

morfius
12-01-2011, 22:42
Супер е, че репутацията я няма, защото беше напълно безсмислена и изкривена.

Идеята на подобен модул е да се разбира кой потребител е с меродавно мнение, всепризнат експерт и коректен потребител. Например... Ако бяхме форум с чисто техническа насоченост, без спам, политики, снимки, пиянски събирания и т.н. щеше да се получи нещо такова, но в случая няма как да стане.

Почва едно избиване на комплекси и повсеместно набиване на минуси за оставено различно мнение дали "нафтата е по-бръз от тунджата" или 10 човека започват да си раздават плюсчета взаимно на мнения от сорта "Лелеее, баси как се напихме снощи" и "Поздравявам цялата компания с Шопската салата".

Та така, по мое мнение.

Че е по-добре без компрометираната шаренийка вече казах, ама явно и ти не и схващаш идеята на тая шаренийка :)

Никога не и е бил замисъла да мери техническа грамотност... единственото което може да измери подобен плъгин е коректността.
И идеята на репутацията беше да намали флейма... а всъщност породи нов вид, както и нов вид злоупотреби.
И и дръпнаха шалтера...

@All
И и го дръпнаха администраторите, спрете да намесвате мод екипа :)

mordohy
12-01-2011, 23:18
Абе с репутация или без нея всеки, който пише във форума си има изградено мнение за останалите пишещи, без значение от броя на бобчетат под аватара им. Хубавото на системата беше възможността да се "похвали" даден пост, което сега ще се пресели на лични или в допълнителни постове. Та от тая гледна точка не виждам ефект в спирането й.
Така е Бирист, обаче ние се познаваме!
Когато и ние се познаваме е лесно и за модовете.
Това не могат да го разберат тия като Павлин, които искат още от самото начало да влезат в групата(глутницата) и предявяват претенции за равнопоставеност!
Мисля.че казах това, което мислят мнозина!
Имаме два пътя!
Единия да сме по либерални и да приемаме всеки, който има Алфа в кръвта си и втори:
Да се консервираме и да си чатим, безнаказано само старите юзери.
Има и друго!
Форума е разделен на търговски и всички останали.
Парите се въртят в търговските раздели и колкото и да искаме да идеализираме нещата, все пак там е шията.
Че там има въпиющи нарушения на етиката е едно на ръка. Много ми е интересен момента с довода, че форума е частен и юзерите нямат право на глас.
Господа, форума се издържа, понеже 12 000 + юзера четат безумните реклами, с които се издържа форума и някои други.
Ако няма юзери, няма да има и реклама.
Колкото до бобчетата, аз имам убийствен Реп пауър, не само за техническите ми просветления, а защото и съм радетел на българщината и родовата памет.
Освен това съм и примирявал и непримирими позиции.
И се гордея с това.
За това съм против отменянето на бобчетата.
Злоупотребите- Прууфа ясно заяви, че зложелателите ще бъдат неприятно изненадани!
Значи проблема е другаде!
Имахме нещо, а го осрахме както винаги!

morfius
12-01-2011, 23:41
Имаме и трети път - тоя дето го ползва всеки от нас при запознанство с нови хора, да ги преценяваме докато ги опознаваме :)
Финансовите спорове не са ми ясни, за това няма да ги коментирам.
Форума е услуга, тя се издържа от реклами.
Потребителя на услугата, се съгласява с правилата при които ще я получава.
От там нататък е въпрос на баланс на възможностите на доставчика на услугата и интересите на ползвателите, до колко последните ще имат глас в развитието на услугата.
Прост пример 2 онлайн игри - Уърлд оф Уаркрафт и Стар Трек Онлайн, Близард (УоУ) изобщо не ги е еня за гласуванията на играчите, но имат над 10 милиона активни потребители, Криптик (СТО) се съобразяват с играчите (до колкото смогват) но имат пряко сили 1 мил.
Дали гласуването на потребителите е най-важното за качеството и популярността на услугата?
И изобщо демокрацията е отговорно нещо...

А системата е компрометирана, докато не (ако изобщо) и се направи преработка да не позволява експлойтване, едва ли ще я видим отново.

mordohy
12-01-2011, 23:54
Точно за това говорех!
За баланса!
Ти като матричар го знаеш много добре.
Няма ли баланс, ще се счупи!:scherzkeks:

undy
13-01-2011, 00:11
......аз съм ядосан,че съм с малка репутация(бях),какво да кажат хората които с години получавали точици за някоя полезна приказка,помощ или информация........сега остана да си гледаме само отрицателните "вотове" и наказанията в контрол панела........както и да е,.... Мир да е.....

Доко
13-01-2011, 00:15
Имахме нещо, а го осрахме както винаги!

Ето едно две бобчета от мен. :yes::clap:

old alfist
13-01-2011, 00:37
Попрочетох от написаното и като че ли, преобладава мнението да се запази в някаква форма репутацията.
Според мен би могло да се раздели имиджа в няколко скали -техническа, общи или някакви други каквито преценят собствениците,но продължавам да твърдя написаното от мен в началото, че отрицателните мнения не трябва да съществуват - ако някой има нещо против да излезе насреща срещу опонента си с аргументите си, а не да щрака в изблик на безсилие.

Jivko7777
13-01-2011, 00:47
Начин има, но не е препоръчително да се прави.
Ако помислиш малко, ще се сетиш защо :)

Що да не може...ми вие лека полека всичко ще махнете, накрая и целия форум може да изтриете, няма да се учудя ;)


Предлагам модовете да върнат репутацията, но този път да не е анонимна, ще стане интересно...:flirt:

Ето точно заради това се разрастваха конфликтите...Да видим ако не е анонимна дали щяха да се раздават въобще отр. вотове без основателна причина!

Abar7h
13-01-2011, 02:00
Много ясно, утре на някое форумно дупе пак нещо няма да му хареса и ще земат и аватарите да отменят, щото някой има по-хубав от неговия (не визирам прууф - да не се обиди :) ). :gayfight:

Kondoliza
13-01-2011, 02:10
И
Форума е услуга, тя се издържа от реклами.
Потребителя на услугата, се съгласява с правилата при които ще я получава.
От там нататък е въпрос на баланс на възможностите на доставчика на услугата и интересите на ползвателите, до колко последните ще имат глас в развитието на услугата.И когато доставчика насира услугата все повече и повече потребителя си събира парцалите,изнася се от...услугопродавницата и заедно с още няколко потребители си прави своя,по-хубава.След време и други потребители се преместват,след още време повече и така докато доставчика не остане с гол...а услуга в ръка,дето няма и кой да рекламира при него.

С това срамно действие властта направи грубо посегателство срещу свободата на народа.Беше потъпкано всичко човешко,бяха унищожени изконните човешки ценности.Рожденните правата на човека са поставени под съмнение.Премахването на репутациите ще остане в историята като паметник на връзкарството,робството и подмазвачеството.Целият уют и гостоприемсто на форума са унищожени за да се угоди на нечии лични интереси.Това е първата стъпка към краха на тази институция.

Abar7h
13-01-2011, 02:16
Искам си зеленичките, ПЪК!! Реновирайте ги, реформирайте ги, усъвършенстайте ги, тунинговайте ги, ама да си ги има пак! :please:

Zarini
13-01-2011, 02:54
И когато доставчика насира услугата ...

Що пък Доставчикът да е осрал услугата - той я предостави, а я осраха разни "вкисляци", "рендета", "мишоци" и др. подобни твари - част от т.нар. потребители, демек - ние самите!

Тя и ядрената енергия е нещо готино, ама предоставена в ръцете на злобаря/скапаняка се превръща в унищожително оръжие, способно да унищожи и него самия на принципа "Нека на мен да ми е зле, ама на Вуте да му е още по-зле", нали живеем в България - страната на "позитивните" хора :devil2: ... ама и аз къв паралел засуках между вота и атома :gayfight:

fiore
13-01-2011, 03:29
И когато доставчика насира услугата все повече и повече потребителя си събира парцалите,изнася се от...услугопродавницата и заедно с още няколко потребители си прави своя,по-хубава.След време и други потребители се преместват,след още време повече и така докато доставчика не остане с гол...а услуга в ръка,дето няма и кой да рекламира при него.

С това срамно действие властта направи грубо посегателство срещу свободата на народа.Беше потъпкано всичко човешко,бяха унищожени изконните човешки ценности.Рожденните правата на човека са поставени под съмнение.Премахването на репутациите ще остане в историята като паметник на връзкарството,робството и подмазвачеството.Целият уют и гостоприемсто на форума са унищожени за да се угоди на нечии лични интереси.Това е първата стъпка към краха на тази институция.

Колега, регистрирал си се доброволно тук. Като влизаш в магазин не обясняваш на собственика как да го подреди нали!
Има и такива потребители дето се изнесоха от услугопредлагалника и си направиха такъв. само дето си останаха сами в него без нови услугоползватели.

Какво сте се разревали за тази руепутация. Нещо пораства ли ви от по висока репутация. Или просто е добър параван на някакви комплекси. Множество положителни отзиви в несериозни раздели правят ли от потребителя по надежден в един технически форум. В края на краищата репутацията тук би следвало да показва на останалите дали могат да се вслушат н съвета вотносно проблемите си. Едва ли някой се интересува кой потребител е пише най ефектните простотии.

Kondoliza
13-01-2011, 05:16
...
Колега,аз много лесно и безпроблемно мога да си продължа живота и без репутация и без форума дори.Според мен ако се вкарат малко промени в системата "зелените бобчета" хем ще са полезни хем ще са..."безпристрастни" така да се каже.Най-оптимално ще бъде ако се трупат точки само за мнения в техническите раздели.За търговския раздел си има тема с коректните,така че няма смисъл от там да се трупа.Много е полезно питащите/четящите да имат идея какъв човек им дава съвети,защото не всеки е длъжен да помни кой е компетентен и кой само си флууди.В един друг автомобилен форум това е направено по друг начин-отчитат се само мненията на потребителите в техническите раздели(някой може да е изписал 1000 мнения с вицове и клюки и 3 мнения в техническите раздели и си се води че е пуснал 3 мнения),но подозирам,че ако това се въведе тук ще има прекалено много реване.

MrX
13-01-2011, 07:57
Мдааа, жените в този форум излязоха по-мъже от "мъжете"!
Бах тая драма, бах това реване!

cyberhill
13-01-2011, 08:43
Има репутация - има проблем
Няма репутация - пак ИМА проблем

Аз предлагам, мод екипа, да налага сурови наказания, дори само при изплозването на думата репутация или "синонимите" и :D

Айде стига се излагайте...



Originally Posted by Kondoliza
С това срамно действие властта направи грубо посегателство срещу свободата на народа.Беше потъпкано всичко човешко,бяха унищожени изконните човешки ценности.Рожденните правата на човека са поставени под съмнение.Премахването на репутациите ще остане в историята като паметник на връзкарството,робството и подмазвачеството.Целият уют и гостоприемсто на форума са унищожени за да се угоди на нечии лични интереси.Това е първата стъпка към краха на тази институция.


Дрън дрън дрън...

Това като в "Ченгета без значки" - ЦРУ вкарвало кегове с нелегален алкохол, за да покварват негрите - хахахахахааа :clap2:

pr_00f
13-01-2011, 10:00
Колега,аз много лесно и безпроблемно мога да си продължа живота и без репутация и без форума дори.Според мен ако се вкарат малко промени в системата "зелените бобчета" хем ще са полезни хем ще са..."безпристрастни" така да се каже.Най-оптимално ще бъде ако се трупат точки само за мнения в техническите раздели.За търговския раздел си има тема с коректните,така че няма смисъл от там да се трупа.Много е полезно питащите/четящите да имат идея какъв човек им дава съвети,защото не всеки е длъжен да помни кой е компетентен и кой само си флууди

Относно репутацията - дори и да могат да се дават мнения сам в техническите раздели, няма никакъв проблем потребителите отново да злоупотребят с това.

И пак ще има коментари за репутация от сорта на

"ооо пешо ей ти малко репутация да не забравиш да ми върнеш - гошо"
или
"Пешо дай ми репутация - гошо"







.В един друг автомобилен форум това е направено по друг начин-отчитат се само мненията на потребителите в техническите раздели(някой може да е изписал 1000 мнения с вицове и клюки и 3 мнения в техническите раздели и си се води че е пуснал 3 мнения),но подозирам,че ако това се въведе тук ще има прекалено много реване.Браво - страхотна идея.... направо отлична.
Как ли не сме се сетили ?
А това какво ли е ?
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48598

Без коментар просто.

cyberhill
13-01-2011, 10:16
pr_00f

Може ли един директен въпрос? А защо направо, това правило за постовете, не важи за целия раздел Общи Приказки ?
Там е същото като в Чат....

tanatos
13-01-2011, 11:16
Интересни администраторите на форума могат ли да ровят по профилите на потребители и да виждат основанието за гласуването и кой на кого какво е гласувал???

Pinky
13-01-2011, 11:27
Да.

Linkestis
13-01-2011, 11:35
Гледам много е модерна думата "Мишок"!
Що като ме дразни някои,и няма възмоност да му го покажа наяве и му тресна минус с "!",трябва да му се обяснявам ??????
Аз слагам минус на някои хора защото съм нервак и лесно се паля.Това значи ли че съм "мишок"??
Или е по-добре да пращам поздрави на майка му на лс.?

morfius
13-01-2011, 11:56
Администратора на един сървър/софтуер/база данни може всичко да види (освен ако не говорим за секретни или висши финансови системи).
Даже няма нужда да се рови по профили... има си бази, кюерита и логове за тия цели.
Да продължавам ли с урока - що е то системна (мрежова, софтуерна, база данни) администрация и с какво се аджаба яде 8-)

Че ако си кажа всичко дето го знам по темата (без изобщо да знам как е изграден форума) тук ще настане една параноя и паника :oops:

tanatos
13-01-2011, 12:16
Не, не продължавай, исках да бъде написан отговора ясно, както го направи Живко. Слабо ме касае как работи системата, аз от компютъри не разбирам, много тъмна индия са ми. Параноя няма да настане.

BillyBoy`
13-01-2011, 12:23
Гледам много е модерна думата "Мишок"!
Що като ме дразни някои,и няма възмоност да му го покажа наяве и му тресна минус с "!",трябва да му се обяснявам ??????
Аз слагам минус на някои хора защото съм нервак и лесно се паля.Това значи ли че съм "мишок"??
Или е по-добре да пращам поздрави на майка му на лс.?Еми да според тия хора си такъв,макар че съм 100% сигурен че половината от тия дето я използват тая дума няма да имат смелостта да ти я кажат на живо.Не може някои си клипар които се е регистрирал примерно преди една година да има повече репутация от един мод които примерно е регистриран от самото начало на форума и след това да реве къде ми е репутацията.Хубаво стана че я няма вече тая прослувута репутация,но някои хора продължават да реват все едно им е бащиния,то ако им беше бащиния нямаше да реват така.

-Bobby-
13-01-2011, 12:31
Гледам много е модерна думата "Мишок"!
Що като ме дразни някои,и няма възмоност да му го покажа наяве и му тресна минус с "!",трябва да му се обяснявам ??????
Аз слагам минус на някои хора защото съм нервак и лесно се паля.Това значи ли че съм "мишок"??
Или е по-добре да пращам поздрави на майка му на лс.?

Никой не казва да се обясняваш, ама като не си съгласен с нещо и искаш да го покажеш на някого, на който няма как наяве да му го покажеш, може да се държиш поне като мъж, а не да се криеш зад анонимността на репутациите и вотовете им (не визирам пряко теб, ти може и да си пишеш името, ама други не го правеха). Никой не казва да поздравяваш майки, сестри и лели. Ясно е, че не може целия свят да е съгласен с позицията на някого. Но това има начин да се изрази човешки. От тази гледна точка, махането на вотовете е добре дошло, защото ще пресече анонимниците през ръцете, дори ще ги отсее, щото така или иначе, приликите при тях, които може да се видят когато има и когато няма репутации е, че и в двата случая мълчат.


Администратора на един сървър/софтуер/база данни може всичко да види (освен ако не говорим за секретни или висши финансови системи).


Аз още в темата за фейсбука казах, че който не иска да бъде следен - да си спира нет, гсм, сметки и да ходи в гората... то вече с малко повече желание и достъп можеш да разбереш човек с каква марка тоалетна хартия си бърше задника, а тук питат дали админите виждат кой на кого и какво гласувал... :tooth:
Аз бих добавил - достатъчно грамотен компютърджия, и без да е админ, може да се докопа до базата и да види каквото си поиска. ;)
Ако някой си вярва, че паролите защитават - в тежка и дълбока заблуда е. Защитават от това някой редови юзър да ти рови в нещата. Но ако някой по-advanced иска да те "провери", ще го направи без особен зор. Имах един познат луд хакер, дето за удоволствие разбиваше мейли на АБВ и четеше квото му попадне, като най-много обичаше да попада на пикантерии - мейли с признания или разкази и т.н. подобни. :)
Филми като Enemy of the State не са фантастика. Който не го е гледал, да го гледа. Жалко само, че показаното в него вече са антични технологии, но подхода е същия. :)

cyberhill
13-01-2011, 13:03
Абсолютно!!!
Антични технологии в са показани в филм, който е правен 1998год и тези технологии са били разсекретени ТОГАВА. Така че явно фантастиката е какво имат сега. Та вие за форум/пощи СРС-та :D
Sorry за off-а.

fiore
13-01-2011, 15:36
Интересни администраторите на форума могат ли да ровят по профилите на потребители и да виждат основанието за гласуването и кой на кого какво е гласувал???

Наско и модераторите могат Има много интересни коментари. Включително и в моя профил. Да не цитирам че ........

pr_00f
13-01-2011, 15:55
Не могат.
Само администратор има достъп до пълната функционалност на системата.

Съответно да виждат кой за кого и защо е гласувал.
И това е една от причините да гласувам за спирането и.

Цитирах малко произволни коментари в предишното си мнение.

Pinky
13-01-2011, 16:01
Не могат.
Само администратор...

Това не е вярно. Със сигурност глобалните модератори и още няколко с права на глобални модератори можеха да виждат кой за кого е гласувал. За модераторите на раздели не съм сигурен.

MUROMAN
13-01-2011, 16:07
Супер е, че репутацията я няма, защото беше напълно безсмислена и изкривена.

Идеята на подобен модул е да се разбира кой потребител е с меродавно мнение, всепризнат експерт и коректен потребител. Например... Ако бяхме форум с чисто техническа насоченост, без спам, политики, снимки, пиянски събирания и т.н. щеше да се получи нещо такова, но в случая няма как да стане.

Почва едно избиване на комплекси и повсеместно набиване на минуси за оставено различно мнение дали "нафтата е по-бръз от тунджата" или 10 човека започват да си раздават плюсчета взаимно на мнения от сорта "Лелеее, баси как се напихме снощи" и "Поздравявам цялата компания с Шопската салата".

Та така, по мое мнение.

Абсолютно съм съгласен.
И с тях и без тях взе ми е тая.
Когато съм фен,като си карам или ремонтирам или каквото и да било друго свързано с автомобила/марката/ на който съм фен АЛФА РОМЕО никога не са ме вълнували и интересували някакви зелени неща нещица.
Аз съм съгласен с махането на Нереалната Репутация.:yes::clap2:

Old Fox
13-01-2011, 17:30
Това не е вярно. Със сигурност глобалните модератори и още няколко с права на глобални модератори можеха да виждат кой за кого е гласувал. За модераторите на раздели не съм сигурен.
Всъщност не.
Глобалните модератори не виждат кой потребител за кой друг потребител е гласувал. Тоест ако ти погледна профила ти виждам репутацията, както и всеки друг, но не виждам кой е гласувал за теб.

Speeder
13-01-2011, 17:33
Всъщност не.
Глобалните модератори не виждат кой потребител за кой друг потребител е гласувал. Тоест ако ти погледна профила ти виждам репутацията, както и всеки друг, но не виждам кой е гласувал за теб.

Модераторите на раздели са виждали кой гласува за тях ;)

Хаха, тука стана като с досиетата , което пък показва, че този форум е абсолютен модел на обществото :) .
Айде една комисия по досиетата да се спретне набързо :)

Pinky
13-01-2011, 17:46
Всъщност не.
Глобалните модератори не виждат кой потребител за кой друг потребител е гласувал. Тоест ако ти погледна профила ти виждам репутацията, както и всеки друг, но не виждам кой е гласувал за теб.

Да не влизам отново в полемики, да доказвам, да обяснявам, говори с профа. Можеха и глобалните, а за модераторите на раздели, за които не бях сигурен, преди малко се потвърди, че също са имали тази възможност. Това, че малко хора са запознати със софтуера е факт. Често самоназначилите се администратори също нямат идея къде и какво, но това е пък съвсем друг въпрос.

търтей
13-01-2011, 17:48
Системата си работеше перфектно.

digitalundgrd
13-01-2011, 17:55
Модераторите на раздели са виждали кой гласува за тях ;)

Хаха, тука стана като с досиетата , което пък показва, че този форум е абсолютен модел на обществото :) .
Айде една комисия по досиетата да се спретне набързо :)

Ахахаха, а най-забавното е, че модератори и администратори не могат да се разберат по между си аджеба кой какво е виждал и имал ли е право да вижда... И после защо изтичала информация от тия "скритите" за обикновените потребители секции на форума... :clapping:

pr_00f
13-01-2011, 17:58
В интерес на истината след като се закопах задълбочено се оказа че модераторите на раздели са можели да я виждат....
А глобалните не :noooo:

Така че Фиоре е прав.

Pinky
13-01-2011, 18:08
Така и така си почнал, кажи сега, имало ли е случаи администратори да променят ръчно репутацията на потребители?

bouncer
13-01-2011, 18:09
Да не влизам отново в полемики, да доказвам, да обяснявам, говори с профа. Можеха и глобалните, а за модераторите на раздели, за които не бях сигурен, преди малко се потвърди, че също са имали тази възможност. Това, че малко хора са запознати със софтуера е факт. Често самоназначилите се администратори също нямат идея къде и какво, но това е пък съвсем друг въпрос.

Точно ти тихо по тая тема! За влизане и ровене в чужди профили дори не си помисляй да се обаждаш! Ама грам!

Pinky
13-01-2011, 18:18
Колега, ако имаш нещо да казваш - давай по съвест. Пред моята аз съм чист. А ти чии интереси защитаваш? На клуба? На сервиз? Ти дали имаш информация пипано ли е по потребителската репутация? На хора от конкретен сервиз?

Васил Петров
13-01-2011, 18:30
Колега, ако имаш нещо да казваш - давай по съвест. Пред моята аз съм чист. А ти чии интереси защитаваш? На клуба? На сервиз? Ти дали имаш информация пипано ли е по потребителската репутация? На хора от конкретен сервиз?

Пак ли почваш с тия сервизи!!! Май ти се иска да си намериш нещо :calc:

morfius
13-01-2011, 18:42
В интерес на истината след като се закопах задълбочено се оказа че модераторите на раздели са можели да я виждат....
А глобалните не :noooo:

Така че Фиоре е прав.

Бах го, бая кликах тука таме като почвах - да видя какво аджаба може и какво не ... ама такова чудо не намерих.

Но като се замисля, че всичко е въпрос на RW права и групи... нищо чудно да съм го подминал :)

Pinky
13-01-2011, 18:43
Дайте да я приключим тая тема, пък каквото имате към мен, ще го изчистим. Нямам проблем с това, стига да не отвлича вниманието от темата. Защото това би означавало защитаване на интереси, различни от тези на КАРБ.
Въпросът ми е съвсем конкретен - има ли ръчно променяна репутация на потребители и на кои точно?

morfius
13-01-2011, 18:43
Системата си работеше перфектно.

Лично видях как НЕ работи перфектно, а я компрометираха на 2 пъти пред очите ми.
И 2 та примера не ме касаят лично мен.

Та така, тоя пишкомер поне му дръпнаха шалтера...

търтей
13-01-2011, 18:47
Лично видях как НЕ работи перфектно, а я компрометираха на 2 пъти пред очите ми.
И 2 та примера не ме касаят лично мен.

Та така, тоя пишкомер поне му дръпнаха шалтера...

Мне. Злоупотребите (дефекти, грешки, ет цетера) са част от работата на всяка една система. Просто трябва да се отчитат. Не е сложно ;)

morfius
13-01-2011, 18:51
Въпроса е в друго, ей го там в едно от по-предните ми мнения, дали е толкова важна тая шаренийка за цялостната услуга, че да иска толкова ресурси за защита от злоупотреби и компрометиране.

Ами според администраторите явно не е.

търтей
13-01-2011, 18:53
Изобщо не е необходимо (и е невъзможно) да се защитава от злоупотреби.
Просто всяка репутация е нещо субективно. Човешката психика не подлежи на матечатическо моделиране.

Съответно резултатите от една (очевидно елементарна) система за оценка на човешко поведение са грешни априори, но също така носят голяма полза, стига анализаторът им да е поне малко грамотен.

ПП Администраторите (евентуално) са нормални хора и като такива са изложени на неизбежни грешки.

ППП Пишкомеренето е породено от качеството на този форум. Не от системата за репутация. Съответно то няма да намалее с премахването ан тази система, а просто ще намери нова медия за канализирането си.

bouncer
13-01-2011, 19:05
И какво имаме сега? Махнаха рейтинга. Ужас! Живко нещо си мрънка и църка, но нищо не казва конкретно. Ако знаеш нещо или те интересува нещо конкретно питай, ама за конкретно нещо. Примерно "Променян ли е ръчно рейтинга на Бай Пешо от Бай Гошо, щото са баджанаци и си го слагат?". Ако знаеш нещо питаш и чакаш отговор. Ако не ти харесва отговора си правиш твоя проверка.

Търтей, качеството на тоя форум се определя от потребителите му. От теб също. Ако ние сме ок и форума ни ще е ок. То е като да си хвърляш фасовете и боклуците по улиците и да се оплакваш, че е мръсно. То е като да не си плащаш данъка и да ревеш, че улиците имат дупки. Колкото повече се опитваш да преебеш системата, толкова повече осъзнаваш, че всъщност това дето напира в теб не е гений, а пишката на тая система, дето ти е влезнала до топките вече!

Аман от тъпотии! Ако впрегнете 5% от усилията дето ги хабите за такива простотии за нещо полезно и градивно и форума ни ще стане по-хубав и клуба ни ще просперира! Ама не - конспирация му е майката! Мрънкате и се оплаквате, ама едно полезно нещо не сте сътворили иначе!

търтей
13-01-2011, 19:09
Боянчо, ако искаш да ми кажеш нещо давай, ама в прав текст :)
Иначе не мене ми е през дедовия за тая репутация. Просто беше нещо полезно и работещо. Това е. Пък с нея и без нея се двеста.

Форумът е частен и като такъв се вмирисва откъм главата. Не са ти виновни потребителите.

Pinky
13-01-2011, 19:11
Сългасен съм със забележката.

Променян ли е на Бобо и на Еньо рейтинга ръчно и това част от решението за премахване на системата за репутация ли е?

bouncer
13-01-2011, 19:14
Петърчо, аз каквото имах да казвам го казах баш предното мнение! Ако не си ме разбрал пак ще ти го кажа: Ако всички, които си губите време с безсмислени дейности и мрънканици за този форум, се стегнете и вложите и 5% от енергията, която изразходвате за всякакви мрънканици и търсене на конспирации, в нещо градивно, то тогава съм убеден, че ще можем да направим чудеса и с форума и с клуба! Капиш?

Живко, е това е да поставиш въпроса мъжки - директно и без да овърташ! Ако имаш още информация - моля, сподели за какво иде реч.

търтей
13-01-2011, 19:18
Тва за мрънкането държа да ми го кажеш лице в лице. Ма преди това да си изясниш кво точно е мрънкане.
А дали има конспирации и магареспирации - това че ти не знаеш че има такива, не значи че няма.

bouncer
13-01-2011, 19:21
Петъре, както виждаш не конкретизирам, а говоря в множествено число. Кой мрънка се вижда. Ти си по конспирациите, щото си подъл, долен неберемед :)

пий една бира и се успокой!

търтей
13-01-2011, 19:24
Петъре, както виждаш не конкретизирам, а говоря в множествено число. Кой мрънка се вижда. Ти си по конспирациите, щото си подъл, долен неберемед :)

пий една бира и се успокой!

Днеска е четвъртък, бирите ще са доста повече от една :)

:offtopic:

nightroller
13-01-2011, 20:38
... съвест. Пред моята аз съм чист. А ти чии интереси защитаваш? На клуба? На сервиз? ...

колко много казано в колко малко тука си определил основните тенденции в развитието на интересите ;) я дефинирай "съвест" :):)

голямата риба
13-01-2011, 22:30
Сългасен съм със забележката.

Променян ли е на Бобо и на Еньо рейтинга ръчно и това част от решението за премахване на системата за репутация ли е?
Стрезов по моя молба репутацията ми беше занулена.
Други въпроси?

http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

spe4elist
13-01-2011, 23:40
Може ли един директен въпрос? А защо направо, това правило за постовете, не важи за целия раздел Общи Приказки ?
Там е същото като в Чат....

Мозе, мозе .... А в техническите раздели едвам смогваме да се опазим от спам и откровени простотии. И там, основно там биват давани отрицателните вотове от и на разни технопсевдоразбирачиигаражнитунингисти!

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:37 ----------


Други въпроси?

http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

Да - малко офф ...
Кога най-сетне ще си свиеш подписа, че на десктопа ми му се разтегля сухожилието, когато постваш!!!

голямата риба
14-01-2011, 10:00
тази тема показва колко ограничени в мисленето си са доста хора

какво пречи да нахраниш някого през положителната репутация?
http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

morfius
14-01-2011, 11:30
И на ЛС може да се храните ако желаете...
Някои просто си повярваха, че зеления боб е форумно его... а дуенето на его у нас е национален спорт.
Инак ценното на цялата тая история с бобчетата беше в коментарите към тях... имало е случаи да се смея с глас на попадения.

Bobo
14-01-2011, 11:47
И на ЛС може да се храните ако желаете...
Някои просто си повярваха, че зеления боб е форумно его... а дуенето на его у нас е национален спорт.
Инак ценното на цялата тая история с бобчетата беше в коментарите към тях... имало е случаи да се смея с глас на попадения.

Подкрепям това мнение на 100%, се едно аз съм го писал :)

pininfarina
14-01-2011, 13:01
Подкрепям това мнение на 100%, се едно аз съм го писал :)

И такова мнение не съм очаквал от теб, съвсем противоположно на знаеш кое - отново ме изненадваш :gruebel:

pavlin
14-01-2011, 16:50
Така е Бирист, обаче ние се познаваме!
Когато и ние се познаваме е лесно и за модовете.
Това не могат да го разберат тия като Павлин, които искат още от самото начало да влезат в групата(глутницата) и предявяват претенции за равнопоставеност!
Мисля.че казах това, което мислят мнозина!

Да не излезе сега че аз съм виновен за премахването на репутацията. Ако искаш да чуеш моето мнение, аз съм да я има репутацията но малко по-усъвършенствана така че да бъде реален показател. Ако трябва да бъдем искрени, аз никога не съм злоупотребявал с тази репутация и никога не съм искал някой да ме приема като привелигирован. Напротив потърпевш бях от тази репутация защото се опитвах да защитавам мнението си с аргументи и факти. Това не се хареса на някои хора които се мислят за тоя и оня и задружно започнаха да ме режат за щяло и нещяло. Както и да е искам да благодаря на тези които съвсем искрено и безкористно ме подкрепяха с положителна репутация и по-този начин изразяваха позиция, че човек има право да си каже мнението и да не се притеснява за това какво ще си помисли Гошо или Тошо. Даже имаше парадокс. В една открита тема един потребител на когото ужажавам мненията, каза съвсем чистосърдечно: " Въпреки че ще си навлека неодобрението на много "хора", мога да кажа че съм на 80% съгласен с това което казва Павлин. Е, явно в някои кръгове бях набеден за черна овца но какво да се прави- Разни хора, разни идеали. Аз съм за свободата на словото.

mordohy
14-01-2011, 21:29
Павка, ти поне знаеш за какво говоря!
Винаги за отрицателни герои използвам хора, чийто мироглед е малко по-широк.
Просто влезе малко по-силово и им дойде в повече.
Иначе и аз като те видях по едно време с двете червени бобчета, ми дойде на ум да ти фрасна и аз едно неодобрение, та от чист спорт, да видиме до къде могат да стигнат нещата.
Все пак, системата си беше едно забавление!
Спам-метър е малко неточно.ь
Истински спам си беше с гласуване като:
Баси кретенията
Ноого ме кефиш
Дръвник
Откачалко
и прочие, все с положителен вот.
Имал съм и отрицателни вотове, но най-готиния беше, когато новобранеца ми го гласува и то за мод решение!
Сещаш се за последиците, които можеше да има.
Нямаше, защото и аз все пак съм човек и мога да видя Чеховската ситуация!
Смях се от сърце!
Абе готино си беше!
Законен спам!:bravo:

голямата риба
14-01-2011, 21:32
Мозе, мозе .... А в техническите раздели едвам смогваме да се опазим от спам и откровени простотии. И там, основно там биват давани отрицателните вотове от и на разни технопсевдоразбирачиигаражнитунингисти!

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:37 ----------



Да - малко офф ...
Кога най-сетне ще си свиеш подписа, че на десктопа ми му се разтегля сухожилието, когато постваш!!!
това не е подпис
а е прередактиране на мнението за да ми е заслужено наказанието
http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

morfius
14-01-2011, 22:15
Мъченик ли си решил да ставаш? :)
Поне ползвай моята версия на картинката... да не прави чаршафи на хората дето четат глупостите ни.

spe4elist
14-01-2011, 22:19
това не е подпис
а е прередактиране на мнението за да ми е заслужено наказанието
http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

Нещо не схванах - кой и за какво ти даде наказанието, ама това е една друга тема. Може и да ни се оплачеш, ако искаш, може и - не ...

Все някога ще разберем истината, колкото и горчива да е тя!

пп В ролята си на модератор съм длъжен да чета доста неща, кои забавни, кои - не, но като видя твой пост, разтеглен почти да румънската граница, прескачам бързо надолу ... нищо лично, ама постоянното оплакване от нещо, дразни ...

Поздрави

голямата риба
15-01-2011, 00:11
просто от учтивост
вие питате ние отговаряме
за мъченик надали ще дораста

old alfist
15-01-2011, 00:29
я дефинирай "съвест" :):)
Е, тук трябва да влезем в сферата на представите за добро и зло.

pavlin
15-01-2011, 00:54
това не е подпис
а е прередактиране на мнението за да ми е заслужено наказанието
http://hfhpe.clubalfaromeo.com/avatars/untitled.png

Интересното е че за "Обида на модератор" са те наказали с 0 точки а по правилник би трябвало да са 15 точки.

ne0
15-01-2011, 08:53
абе Еньо е тайният шеф на форума ако не знаете да Ви кажа... тука всичко друго е парлама.... последния му подпис не ми се събира на целия екран... е ако не беше на шефа подписа щеше да почива месеци..... :moon:

kolev
15-01-2011, 10:05
аз пък вярвам че админите са взели правилното решение и им пожелавам само по-бързо да заключват такива теми с разни интрижки, че само те товарят форума. всъщност няма и недоволни конкретно от спирането на системата.

morfius
15-01-2011, 12:11
Интересното е че за "Обида на модератор" са те наказали с 0 точки а по правилник би трябвало да са 15 точки.

Жълтичкото е предупреждение, а не наказание.
Всички предупреждения са 0 точки.
Наказанията са в червено.

tanatos
15-01-2011, 15:18
А възможно ли е след като наказанията изтекат да бъдат премахнати от профила?

thecleaner
15-01-2011, 15:34
А възможно ли е след като наказанията изтекат да бъдат премахнати от профила?

Не, иначе ми зимат титлата рецидивист :(

Jivko7777
15-01-2011, 15:43
А възможно ли е след като наказанията изтекат да бъдат премахнати от профила?

Е че те сами си изчезват :)

tanatos
15-01-2011, 15:51
Стоят си :)

pavlin
15-01-2011, 16:19
Жълтичкото е предупреждение, а не наказание.
Всички предупреждения са 0 точки.
Наказанията са в червено.

Какво значи предупреждение. Или си обидил или не си обидил, да не би да те предупреждават ако случайно имаш намерение да обиждаш.

morfius
15-01-2011, 16:37
Вместо да те предупреждаваме в отговор на мнение, получаваш предупреждението през интерфейса на наказанията и го виждаш като ЛС.

Практиката е потребителите да бъдат предупреждавани първо (не за всяко нарушение де, нещо като условна санкция), аз обикновено пиша в темите, други колеги ползват тази опция.

pininfarina
15-01-2011, 17:07
Е че те сами си изчезват :)

Аз доколкото знам другите не ти ги виждат - само ти и май модераторите и админ екипа :-)

tanatos
15-01-2011, 17:18
Аз доколкото знам другите не ти ги виждат - само ти и май модераторите и админ екипа :-)

Всички без редовия потребител ги виждат.Тва нема големо значение.Аз искам да ги няма щом са изтекли. Щом е можело да се бърника по репутацията, значи и това може да бъде премахнато. Не ме кефи след като ми е изтекло наказанието да ми грози профила...примерно :)

undy
15-01-2011, 22:24
изчепихте темата..........пак

Kris
16-01-2011, 02:27
а такааа... най-после без 10-15 зелени точки под аватара ... върха на тъпотията беше тая репутация...а що лизане на гъзове имаше

JORDI
16-01-2011, 08:17
След като някой е решил да плюе на хилядите мнения и оценки за репутацията на своите колеги, като обезличава форума и го лишава от най-важното- комуникация,свързана със стимул за добро отношение,полезно мнение, взаимопомощ, и дори прекрасни връзки ако щете, и то без да пита тези чиито са мненията! Не ви ли се струва, че това е глобална обида към нас за нашето съкровенно мнение към всеки, който ни е възхитил или разочаровал с действията си? И понеже ни обезличихте/за да не се знае кой кой е/ без да ни питате, аз В ЗНАК НА ПРОТЕСТ, си премахвам всички данни за да се изравня с вашите критерии за ползата от личноста във форума. И както е тръгнало остава да сменим и форума, и за съжаление и любимата ми колица!:bored:

morfius
16-01-2011, 15:45
Всички без редовия потребител ги виждат.Тва нема големо значение.Аз искам да ги няма щом са изтекли. Щом е можело да се бърника по репутацията, значи и това може да бъде премахнато. Не ме кефи след като ми е изтекло наказанието да ми грози профила...примерно :)

Отиваме извън темата, но според мен няма как да стане това дето го искаш.
Никой няма да тръгне да редактира всички профили ръчно (това, че са се помайтапили с някого няма общо).
А и не мисля, че е удачно... до колкото предно наказание за същото нещо обезсмисля предупрежденията.

търтей
16-01-2011, 18:12
помайтапили .


:gay[1]:

:roll2:

:gay[1]:

Mirela
16-01-2011, 19:02
аз имам едно несъществуващо наказание и не ми е премахнато от профила сумати времевече ахахах

undy
17-01-2011, 20:23
....та кога ще ни се върнат грахчетата....???

Sunny
17-01-2011, 20:43
....та кога ще ни се върнат грахчетата....???

22.12.2012
Ако не свърши света до тогава .

Едни се оплакваха ,че получавали негативна репутация , други сега защо я няма .
Няма угодия на никого ....

А стига вече с тия грахчета (бобчета) .

undy
17-01-2011, 20:50
22.12.2012
Ако не свърши света до тогава .

Едни се оплакваха ,че получавали негативна репутация , други сега защо я няма .
Няма угодия на никого ....

А стига вече с тия грахчета (бобчета) .
Аз никога не съм се оплаквал от предупреждения и наказания,въпреки че имам.Но за тях си имам вина,и никой не ми е виновен,че съм заплес....за другото,държа да си го има......2012 :plane:

Sunny
17-01-2011, 20:53
Бъркаш понятията колега .
Предупрежденията и наказанията нямаха нищо общо с репутацията .

mirchozo
17-01-2011, 23:50
:big_whoops: Малиии, колеги сериозно се кахърите са тия неща? Добре че беше тази темичка за да разбера че е имало нещо такова. И какво като преди статуса ми беше "може да му се вярва" или нещо от тоя сорт, това трябва да е някакъв душевен оргазъм или ...
Аз се сещам за един (няма да казвам имена) колега които със сигурност е бил с много добър статус, но понеже отдавна следя мнениеята му съм си изградил мнение и като видя постовете му в някоя тема изобщо не ги чета. Усещате ли накъде бия? Може и 5000 мниения да имаш, но половината като е талаш и караници с другите колеги, нали...."аз това, аз онова"
Както и да е, УС са решили така, значи така ще е.(точка) Неможе само да хленчим, искам това, искам онова.

S_G_M
18-01-2011, 00:06
То се видя че грахчета няма да има и май темичката до 2-3 дена е у коша.... :machinegunner:

mitaka_cs
18-01-2011, 10:34
Зоб с боб не става!

http://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_pos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_pos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_pos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_pos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_pos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gif
http://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gifhttp://forum.notebookreview.com/images/Notebook/reputation/reputation_highpos.gif

:ghost:

svetozar_sosi
18-01-2011, 11:08
защо не пуснете един вот за и против системата за репутация! според мен тя е полезна, особено за новаците тук. :beer:

spe4elist
18-01-2011, 13:20
И ако резултата е 50:50 кво прайм?

svetozar_sosi
18-01-2011, 13:46
почти съм 100% че нямя да е 50/50, според мен репутацията във форума е много важна от гледна точка на коректни купувачи/продавачи (за рубриката за далавери), от гледна точка за съвети за различни ситуации и прочие. Аз лично се доверявах на хора, които от доста време са имали коли и са правили 2200 ремонта по тях..така, че..... да пробваме един вот? нали знаете глас народен, глас Божи!

spe4elist
18-01-2011, 13:54
...нали знаете глас народен, глас Божи!

Видяхме, че народния глас може и да злоупотребява с привилегиите, които са му дадени.

svetozar_sosi
18-01-2011, 14:25
и в крайна сметка ще се пусне ли един вот?

-Bobby-
18-01-2011, 14:31
Забрави, тук е диктатура. :twisted:
Така трябва и да бъде де, аз съм напълно съгласен. Демокрация може да вирее само в общества, които са узрели за това, имат съвест, самосъзнание и самоконтрол. Проблемите с грахчетата показаха, че това общество тук не е дорасло за демокрация. ;)

svetozar_sosi
18-01-2011, 19:12
аз съм за такъв дебат! ако не се пусне тема, аз ще пусна!:respect: към модераторите

pr_00f
18-01-2011, 19:17
Ами пусни.
Проблеми няма :)

Kuker
18-01-2011, 19:18
аз съм за такъв дебат! ако не се пусне тема, аз ще пусна!:respect: към модераторите
Пусни 8)

Satanism
18-01-2011, 21:51
ОТ днес форума на нисан си има с-ма за репутация :D

undy
18-01-2011, 23:11
да обаче и тук,някои си имат реп:)само дето е под аватара.....

pr_00f
18-01-2011, 23:15
Ами нормално е.
Някои са гАзари и се имат с админите примерно.
Та само за връзкари може :comphits:

marian2784
18-01-2011, 23:20
И форума на балканчетата има репутация.

Sunny
18-01-2011, 23:56
ОТ днес форума на нисан си има с-ма за репутация :D

Но има ли опция да се дава репутация на някого както беше тук ?
Май не ;)
За сега всички са с реп. 0

Satanism
21-01-2011, 23:28
Но има ли опция да се дава репутация на някого както беше тук ?
Май не ;)
За сега всички са с реп. 0

има, естествено....и не всички са с 0 :)

morfius
21-01-2011, 23:30
Но има ли опция да се дава репутация на някого както беше тук ?
Май не ;)
За сега всички са с реп. 0


има, естествено....и не всички са с 0 :)

Е вие сега за едни бутончета... отнело му е малко време на админа да ги намести и тях в интерфейса :)

Тя тая система без бутончета няма никакъв смисъл де... ако ще е само графично изображение на датата на регистрация и броя постове.

Satanism
21-01-2011, 23:33
Е вие сега за едни бутончета... отнело му е малко време на админа да ги намести и тях в интерфейса :)

Тя тая система без бутончета няма никакъв смисъл де... ако ще е само графично изображение на датата на регистрация и броя постове.

като постнах 1вия път, вече имаше хора с повече от 0

morfius
21-01-2011, 23:39
А дали колегата не го е видял преди твоя пост например?

Не е от значение, просто коментирах, че боба без бутоните е просто графика на ония 2 цифри.

undy
22-01-2011, 10:32
.....ставам Член на клуба и ще има боб,грах,леща,всички зърнени.......другия вариант е,седиме си така и гледаме великия реп пауър на някои величия.............оф,мисля тая тема да не я поглеждам повеже никога..............гнусна работа.....

morfius
22-01-2011, 15:47
.....ставам Член на клуба и ще има боб,грах,леща,всички зърнени.......другия вариант е,седиме си така и гледаме великия реп пауър на някои величия.............оф,мисля тая тема да не я поглеждам повеже никога..............гнусна работа.....

Малко чувство за хумор не вреди :)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=56577

136
23-01-2011, 14:04
В раздела Купува/Продава според мен е задължително да има реп.

spe4elist
23-01-2011, 17:46
В раздела Купува/Продава според мен е задължително да има реп.

В раздела Купува/Продава има тема за коректни/некоректни купувачи/продавачи! При това - отдавна ...

dimo
24-01-2011, 16:37
Малко чувство за хумор не вреди :)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=56577

...дали е чувство за хумор или хитруване на дребно ...

Old Fox
24-01-2011, 16:56
Питам се като как ли точно е хитруване...?

dimo
24-01-2011, 17:07
... да речем че 50,100, или повече потребители започнат да си слагат подобни аватари, с на кой колкото му скимне зелени точки и цифрички след тях.Това от своя страна въвежда в заблуда най-новите потребители, както и тези които ползват форума сравнително рядко....но на кой ли му пука .

pr_00f
24-01-2011, 20:12
.... ми на никого.

JORDI
24-01-2011, 20:14
... да речем че 50,100, или повече потребители започнат да си слагат подобни аватари, с на кой колкото му скимне зелени точки и цифрички след тях.Това от своя страна въвежда в заблуда най-новите потребители, както и тези които ползват форума сравнително рядко....но на кой ли му пука .

Например на мен ми пука!
В тема, засягаща мнения на честни и откровени ползватели,да се правят подобни колажи си е направо подигравка!Само не знам защо админите не се самосезират??? Това е в общ план! А иначе,за мен лично това си е селска хитринка от времето на Елин Пелин- "Андрешко":grandpa:

dimo
25-01-2011, 00:22
Например на мен ми пука!
В тема, засягаща мнения на честни и откровени ползватели,да се правят подобни колажи си е направо подигравка!Само не знам защо админите не се самосезират??? Това е в общ план! А иначе,за мен лично това си е селска хитринка от времето на Елин Пелин- "Андрешко":grandpa:

Приятелю, нещата не са такива каквито ти ги представят
тук лицемерието и двойните стандарти са издигнати на пиедестал, е има и изключения естествено .
Андрешко ,може и да е направил лек завой но движен от желание да помогне на съселянина си докато тук имаме действие подбудено от его и желание за дразнене на хората с противоположно мнение които се нарочват за неудобни и почва да им се търси цаката ...

Послепис : Предлагам на "уважаемите" власт имащи да продължат с уравниловката като занулят и броячът на постове както и дата на регистрация и цвета на шрифта с който се изписват никовете на всички потребители така нещата ще станат още по яки а форумът още по интересен .

Bobo
25-01-2011, 00:25
Послепис : Предлагам на "уважаемите" власт имащи да продължат с уравниловката като занулят и броячът на постове както и дата на регистрация и цвета на шрифта с който се изписват никовете на всички потребители така нещата ще станат още по яки а форумът още по интересен .

Е тука се убърка тези споменати от теб неща няма как да се манипулират и да се спекулира с тях за разлика от репутацията ;)

dimo
25-01-2011, 00:29
Вероятно си прав Бобо !

pr_00f
25-01-2011, 01:07
Хммммм,
Я какви добри идеи.
Радващото е че всичко е възможно :)

@Димо, официално ти отправям покана да се присъединиш към на мод екипа.
Очаквам отговор.

dimo
25-01-2011, 01:11
Хммммм,
Я какви добри идеи.
Радващото е че всичко е възможно :)

@Димо, официално ти отправям покана да се присъединиш към на мод екипа.
Очаквам отговор.

Благодаря за поканата но Страхувам се трябва да ви откажа

pr_00f
25-01-2011, 01:26
Това си е лично твой избор, но все пак бих те помолил да размислиш.
Изобщо не се шегувах в предишното си мнение.
Имаш одобрението на глобалните модератори за това и е гласувано съвсем официално още преди 2-3 седмици.
Просто изчаквах момента да ти го съобщя.
Ами ето така стана, че поканата не дойде на лично ами се получи доста публично.
Твърдо съм на мнение, че човек с принципи като теб би спомогнал за работата на екипа и за движението на форума напред.

Всичко е въпрос на желание.
За работа.
За промяна.
За много неща.
Ако го няма - няма и смисъл.
Това е.

dimo
25-01-2011, 11:03
Признавам си че съм изненадан и още веднъж ви благодаря за поканата,но поради причини стоящи извън форума и извън интернет към настоящия момент не ми е възможно да приема това интересно предложение, поради факта че не бих могъл да върша тази работа качествено с нужното време и внимание. :respect:

kolev
25-01-2011, 12:49
е колега, да си опозицията е много по-лесно от това да свършиш нещо .

dimo
25-01-2011, 13:11
е колега, да си опозицията е много по-лесно от това да свършиш нещо .

Разбира се че е по лесно от страни "да се дава акъл"
Но опозиция не е точната дума тъй като аз нямам амбиции за "власт" по скоро понякога си позволявам да критикувам конструктивно. И пак казвам не мога да приема поради факта че не бих могъл да върша тази работа по начин по който да ми харесва тоест качествено и с нужното време и внимание .

pr_00f
25-01-2011, 13:22
Жалко.
Надявах се да приемеш.
Живи и здрави.

spe4elist
25-01-2011, 14:02
Наистина жалко. Добре беше да се знае и другата страна на медала, тогава критиките и предложенията щяха да имат друга форма и стойност. Жалко ...

mordohy
25-01-2011, 23:50
Разбира се че е по лесно от страни "да се дава акъл"
Но опозиция не е точната дума тъй като аз нямам амбиции за "власт" по скоро понякога си позволявам да критикувам конструктивно. И пак казвам не мога да приема поради факта че не бих могъл да върша тази работа по начин по който да ми харесва тоест качествено и с нужното време и внимание .
Браво!
Един с мозък, който да се измъкне достойно!