PDA

View Full Version : Музика - GTV ?



oinotnA
15-01-2011, 20:21
Искам добра музика в колатааааааааааа!!!Защо този автомобил има толкова ужасна акустика и не се чува добре?Какви са вариантите освен:-"Тояга" и други производни и защо поне това не и беше наред на тази "кочина" : ) ) )

Събев
16-01-2011, 01:21
Че няма никакъв проблем относно озвучаването на GTV колега! Мога да кажа че музиката ми е доста сериозна точно в такава кола! Само че за целта се прощаваш с резервната гума или си я возиш зад някоя от седалките!
Няма невъзможни неща! Иска повечко мислене и всичко става! 8-)

badmadafaka
16-01-2011, 14:04
А пък и за каква акустика говориш, купето не е кой знае колко по-малко от на която и да е друга кола хечбек примерно...
За начало сменяш всички стандартни говорители с някакви качествени, защото стандартните в точно тази алфа са пълна скръб; за задните имаш доста варианти защото имат стандартна форма, ама предните са малко по-труднооткриваеми и са малко повече като цифри. Ако ти е малко и искаш бас, търсиш в търсачката тук и намираш темата от колегата b_angelov за тоива как си е направил сам бас... И действаш по задачи :calc:

BatVas
17-01-2011, 09:53
Я кажете какви предни говорители да взема за GTV-to? По скоро размера ме интересува - иначе като марка преди бях доволен от Hertz !

b_angelov
17-01-2011, 15:58
Я кажете какви предни говорители да взема за GTV-to? По скоро размера ме интересува - иначе като марка преди бях доволен от Hertz !

5" x 7". За дълбочината - не се притеснявай. Мисля, че има достатъчно място.

badmadafaka
17-01-2011, 22:33
Абе то и да няма достатъчно дълбочина, такъв размер си е рядкост така, че трябва да станат каквито вземеш :)
От тия дето си ги харесал има перфектен модел с този размер (Hertz) :neko:

BatVas
18-01-2011, 09:45
Намирам тези модели:
http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/speakers/6x9__speakers/esk_570/

http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/speakers/6x9__speakers/hcx_570/

Koй от двата модела е по добър?

badmadafaka
18-01-2011, 09:49
Двукомпонентната система ми изглежда по-шукаритетна, но пък другата ще ти е по-елементарно свързването а и ще ползваш оригиналните високочестотни говорители на колата - единствения качествен компонент в заводската озвучителна система на гтв-то :sheep:

BatVas
18-01-2011, 10:17
Аз като се загледах видях , че тази черната е по добре - диапазона и почва от 48 Hz, a на другата от 60Hz. Не че са верно тези стойности , но посочени от един производител предполагат, че черната е по- добра. Аз говорители на вратите в момента нямам (слушам на задните говорители) трябва да проверя обаче дали пищялките са на място.