PDA

View Full Version : "За" и "Против" спирането на системата за репутация



svetozar_sosi
18-01-2011, 19:45
заради спора относно относно спирането на системата за репутация, пускам вот за и против смъкването му!

rusiq86
18-01-2011, 20:07
Определено репутацията бе на база: "гласове без покритие на тех. знания". Ако ще има такава, мисля ще е по-добре да може да се дава само в някои определени раздели. Но в общи не!

starata alfa
18-01-2011, 20:11
Определено репутацията бе на база: "гласове без покритие на тех. знания". Ако ще има такава, мисля ще е по-добре да може да се дава само в някои определени раздели. Но в общи не!
подкрепям и да нее анонимна а автоматично да ти излиза ника

svetozar_sosi
18-01-2011, 20:11
хубаво е, че се пишат мнения и предложения!

rusiq86
18-01-2011, 20:14
Определено да не е анонимно, да се изписва ника, и да се подберат раздели в които да се дава репутация, като технически, разделите по модели...Имаше потребители, който имаха невороятна репутация, а техен пост извън общи не съм виждал! Но е хубаво да я има..помага според мен за изграждане на мнение!

lordliness
18-01-2011, 20:34
Това ,че имаш някаква репутация не те прави по- добър или по- умен,а и оценката си е чисто субективана.Освен да се ласкае човек като си я види(репутацията) става ли за друго?Чeта из форума и си прaвя сам преценка на база на използване на езика и написаното ,защо трябва да се ръководя от някакви точки?

nightroller
18-01-2011, 20:46
системата беше манипулационна, комплексарски използвана и накрая заслужено се пр..ба :), нормално :):):) по-добре да я няма :) ако някой от искащите я отново да пише да му обясня с две думи ;) и веднага ще си промени вота :):)

aleksander nikolaev
18-01-2011, 21:23
Не виждам абсолютно никаква конкретна причина да съществува при положение че се маниполира и преиграва с нея.

undy
18-01-2011, 21:47
аз пък виждам смисъл,колко пъти съм се допитвал до колеги с голяма репутация,толкова пъти съм получавал адекватни отговори.говорим за технически въпроси,а не за кой колко е изял и т.н.така че не е зле да си я има.........и още нещо,защо недоволстват от досегашната система,хора с висока репутация.........толкова са съвестни,че си признават ,че не я заслужават или "кви 5 лева,като имам 100-тачка"........защо никой от "с коляма репутация" до сега не поиска да му бъде намалена или махната........въпроса"защо" мога да го задада още 20 пъти поне.....а,между другото,тая анкета ще рефлектира ли върху админ.рещение да се махне реп паура???????????????това ми е най-много интересно.....

old alfist
18-01-2011, 22:07
Аз съм за спирането на репутацията - хората се променят и не трябва одобението от минали изказвания да оказва влияние на настоящите и бъдещите.
Ако на някой му е направило впечетление нещо минало си остава в него.

lordliness
18-01-2011, 22:26
Аз съм за спирането на репутацията - хората се променят и не трябва одобението от минали изказвания да оказва влияние на настоящите и бъдещите.
Ако на някой му е направило впечетление нещо минало си остава в него.
Напълно съм съгласен.Май има само настояще -няма минало, няма бъдеще.

rusiq86
18-01-2011, 22:29
И това е вярно, просто системата си има + и -. В началото вс с тази репутация беше ок, но след време започнаха издевателствата!

undy
18-01-2011, 22:30
аз гласувам,да бъдат върнати всички репутации,без моята защото я имам(примерно)от раздела "МАЙМУНИ,НЕ ПИШАТ ТРЕЗВИ ВЪВ ФОРУМА"......поговорката,че се посрещат хората по дрехите в Нашия случай важи с пълна сила,немислите ли..повечето сме непознати........все пак репа си е показател.......

old alfist
18-01-2011, 22:34
няма минало, няма бъдеще.
E, дай да не правим такива глобални изказвания - миналото не може да се забрави, а без мисъл за бъдещето се получава ентропия.

aleksander nikolaev
18-01-2011, 22:38
Не съм много съгласен с теб колега не казвам нищо лошо но има доста не казвам всички които не си заслужават репотацията и не са хората които очакваш и мислиш за достойни и одзивчиви

old alfist
18-01-2011, 22:44
Не съм много съгласен с теб колега не казвам нищо лошо но има доста не казвам всички които не си заслужават репотацията и не са хората които очакваш и мислиш за достойни и одзивчиви
Съгласен съм с теб - всеки си има своето мнение за репутацията на всеки от пишешите и няма нужда от показност.

Alfa User
18-01-2011, 22:50
Аз ще цитирам едно мое мнение от друга тема с аналогична насоченост :
"Аз не държа особено на "бобчетата", но според мен би било добре (ако е възможно според сайта) :
- репутация да има в раздела "купува/продава"
- репутация АБСОЛЮТНО да няма във всички раздели от типа "общи приказки"
Пък дали ще стане - да си кажат админите. Отчасти реп-а има значение, но самото използване от юзърите мина всякакви граници - визирам даване на плюсчета по повод на "ебаси яката мисъл" или "тоя ме кефи, ш'го цъкна" (тва последното важи и за минусчетата барабар с кавичките).
Затуй, ако има начин - да остане репутацията там, където би спомогнала за избягване на евентуални проблеми и разправии. Имаше подобна хубава тема в раздел "купува/продава" - май се казваше "Коректни продавачи/купувачи във форума" - може да се пренесе рейтинга от там за начало. А в строго техническите теми също е добре да има рейтинг. Но тва всичкото е по мое виждане де ..."
Ми т'ва е. Извинявам се предварително, ако съм досадил с повтарянето на мнението ми. При всички положения обаче, ако ще има система за рейтинг на потребителите, ще трябва строг контрол и НИКАКВА АНОНИМНОСТ.

morfius
18-01-2011, 22:53
Тая тема не е ли за в раздела - относно форума?

undy
18-01-2011, 23:02
в тоя ред на мисли,защо броя мнения трябва да е видим....не е ли същото..:calc:....сигурен съм,че хората предпочели да си остане този вид оценяване са повече,но на всеки толкова му е дошло до гуша от работа,напрежение и т.н.,че не му се занимава с прищевките на тоя и ония,българина е свикнал да го "гласят" и да си мълчи само и само,да продължи да живурка и диша...точно това става и в момента,много хора си мълчат,за да не бъдат "набелязани"..а трябва да е обратното, да си цъкат във фирума с кеф и удоволствие,без притеснения,поради причината,че обичат колите си и марката като цяло и имат желание да са тук,да четат и да пишат,да питат,да помагат,да разсмиват и натъжават с истории от бита и какво ли още не....абе незнам правета квото щете.......

mirchozo
18-01-2011, 23:03
Визирам едно мнение от преди малко в раздела 156, "честно казано,аз незнам нито една част на двата модела да са съвместими....дано да греша...." , на един колега дето иска да се върнат бобчетата.
Колега би ли ми казал с какво точно помагаш в случая на колегата задал въпроса си? Дет се вика "аз може и да не разбирам, ама не се прави така". Вероятно за това мнение някой твой познат щеше да ти даде + . Аз лично се радвам че ги махнаха.
Нищо лично колега, дори не съм ти погледнал името, не ме и интересува, дори можеш да не ми отговаряш (въпроса беше риторичен).

lordliness
18-01-2011, 23:12
E, дай да не правим такива глобални изказвания - миналото не може да се забрави, а без мисъл за бъдещето се получава ентропия. ентропия- малко сложно понятие- мярка за хаоса грубо казано- нали? Иначе живей за мига!Клегата(Alfa User) е прав ,че репутация е нужна дотолкова , колкото да се ориентираш да не те изработи някой играч на дребно.

old alfist
18-01-2011, 23:15
Кой с каквото може да помага - това е, а от написаното, ако има някой търпение да го чете и осмисли може да научи много.
Ако някой знае нещо да го казва и да не търси признание, но да има отговорността за написаното.
Естествено, че всеки да си проверява и да не се доверява сляпо.

aleksander nikolaev
18-01-2011, 23:18
Визирам едно мнение от преди малко в раздела 156, "честно казано,аз незнам нито една част на двата модела да са съвместими....дано да греша...." , на един колега дето иска да се върнат бобчетата.
Колега би ли ми казал с какво точно помагаш в случая на колегата задал въпроса си? Дет се вика "аз може и да не разбирам, ама не се прави така". Вероятно за това мнение някой твой познат щеше да ти даде + . Аз лично се радвам че ги махнаха.
Нищо лично колега, дори не съм ти погледнал името, не ме и интересува, дори можеш да не ми отговаряш (въпроса беше риторичен).
За пореден път и не мисля последен ще виждаш такива мнения от хора не-компетентни с много от така наречените ''бобчета''. А хората които разбират и знаят не искат да пишат точно поради тази причина, защото винаги ще се намери някои ''всезнайко'' да ти противоречи вместо да се запита и помисли преди да напише нещо с което да е от полза за останалите колеги.Ти поне знаеш как е.

undy
18-01-2011, 23:21
Визирам едно мнение от преди малко в раздела 156, "честно казано,аз незнам нито една част на двата модела да са съвместими....дано да греша...." , на един колега дето иска да се върнат бобчетата.
Колега би ли ми казал с какво точно помагаш в случая на колегата задал въпроса си? Дет се вика "аз може и да не разбирам, ама не се прави така". Вероятно за това мнение някой твой познат щеше да ти даде + . Аз лично се радвам че ги махнаха.
Нищо лично колега, дори не съм ти погледнал името, не ме и интересува, дори можеш да не ми отговаряш (въпроса беше риторичен).
:)караш ме да се обяснявам,нещо което не обичам,а още повече да се заяждам.
1-во не си искам моите бобчета;
2-ро никога не съм си просил Грахчеата,както го изкарваш;
3-то просто казвам на колегата че вероятността,да са съвместими частите е нулева.ако греша ТИ ме поправи;
4-то отговорих ти с усмивка и разбиране...

lordliness
18-01-2011, 23:24
Кой с каквото може да помага - това е, а от написаното, ако има някой търпение да го чете и осмисли може да научи много.
Ако някой знае нещо да го казва и да не търси признание.
Естествено, че всеки да си проверява и да не се доверява сляпо.
Това май синтезира всичко за форума-кратко и ясно!Много добре казано!Ако зависеше от мен щях да го ползвам, като мото на нашия форум!

undy
18-01-2011, 23:27
За пореден път и не мисля последен ще виждаш такива мнения от хора не-компетентни с много от така наречените ''бобчета''. А хората които разбират и знаят не искат да пишат точно поради тази причина, защото винаги ще се намери някои ''всезнайко'' да ти противоречи вместо да се запита и помисли преди да напише нещо с което да е от полза за останалите колеги.Ти поне знаеш как е.
....минала една муха кацнала на едно лайно,плювнала,и после казала:аз го исрах.....аре моля ти се ..........на мирчозо имах търпение да пиша,защото наистина съм му чел много неща. и си заслужава да отговоря.......ма ти що ми скачаш по...............

morfius
18-01-2011, 23:33
Спрете се или анкетата отива в коша!

Чата е в съседната стая...

mirchozo
18-01-2011, 23:33
Колега аз също ще ти оговоря с усмивка, не съм целил да се дразня за нещо. Като не знаеш нещо, просто не казвай нищо по даден въпрос. Щото така може да стане ама вероятноста е еди каква си, сещаш се че има 15603ма юзъри, ако всеки отговаряше така....
Понеже искаш да те поправя, ами принципно мога да намеря в интернет кулерите и на двата автомобила ама не ми се занимава в момента. Има ЕПЕР в който също може да се види и т.н. и т.н., нещо което всеки може да направи стига да иска.

пс Сори, не съм целил да се обиждам , просто исках да дам пример че мненията не са гаранция за статуса, дори когато са в техн раздел. Ако сметнете че съм писал нещо нередно, моля да бъдат редактирани мненията ми.

aleksander nikolaev
18-01-2011, 23:36
....минала една муха кацнала на едно лайно,плювнала,и после казала:аз го исрах.....аре моля ти се ..........на мирчозо имах търпение да пиша,защото наистина съм му чел много неща. и си заслужава да отговоря.......ма ти що ми скачаш по...............
Колега нито те познавам нито визирам теб и маи се получава гузен не гонен бяга.Това което съм писъл е общо понятие и ако не забелязваш в множественно число но истината е такава и ако греша нека ме опровергаят с факти.
И пак ти казвам нищо лично.

undy
18-01-2011, 23:47
Колега аз също ще ти оговоря с усмивка, не съм целил да се дразня за нещо. Като не знаеш нещо, просто не казвай нищо по даден въпрос. Щото така може да стане ама вероятноста е еди каква си, сещаш се че има 15603ма юзъри, ако всеки отговаряше така....
Понеже искаш да те поправя, ами принципно мога да намеря в интернет кулерите и на двата автомобила ама не ми се занимава в момента. Има ЕПЕР в който също може да се види и т.н. и т.н., нещо което всеки може да направи стига да иска.

пс Сори, не съм целил да се обиждам , просто исках да дам пример че мненията не са гаранция за статуса, дори когато са в техн раздел. Ако сметнете че съм писал нещо нередно, моля да бъдат редактирани мненията ми.
имаш лично:)

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:42 ----------


Колега нито те познавам нито визирам теб и маи се получава гузен не гонен бяга.Това което съм писъл е общо понятие и ако не забелязваш в множественно число но истината е такава и ако греша нека ме опровергаят с факти.
И пак ти казвам нищо лично.
напротив,точно това направи,но аз съм усмихнат.както винаги когато съм във форума:)както и да е....само да не разсърдим човека с тоягата.........то май се получи,,сори.извинявам се понеже имах груб език по-нагоре....

svetozar_sosi
19-01-2011, 08:44
подкрепям репутацията да остава за раздел КУПУВА / ПРОДАВА и за хората, извършващи ремонтни дейности по алфите!

Pastora
19-01-2011, 08:55
Мисля си има тема за коректни продавачи във форума, която си работи добре с плюсчета. И системата за репутация в раздела "купува/продава" според мен изгубва смисъл. Или всичко, или нищо.

Abar7h
19-01-2011, 17:14
Освободете бобчетата! Кажете НЕ на сивия и скучен форум!! :clapping:

-Bobby-
19-01-2011, 17:28
Гласувам да се върне, но с някои уточнения - ако може да работи само в алъш-вериш раздела и форумите в категорията "млад техник" (в който по мое мнение би трябвало да е и подфорума за тунинг). Естествено, без анонимност - да е ясно кой и евентуално защо дава вот + или -. Тъй като имам предположение, че това надали ще може чак така да бъде customise-нато, в този случай по-добре да я няма.

svetozar_sosi
19-01-2011, 18:22
Гласувам да се върне, но с някои уточнения - ако може да работи само в алъш-вериш раздела и форумите в категорията "млад техник" (в който по мое мнение би трябвало да е и подфорума за тунинг). Естествено, без анонимност - да е ясно кой и евентуално защо дава вот + или -. Тъй като имам предположение, че това надали ще може чак така да бъде customise-нато, в този случай по-добре да я няма.

напълно съгласен! ако мога да добавя и севизно - ремонтните услуги

Ramsezsh
19-01-2011, 22:47
Вече в другата тема писах, че репутацията няма да промени мнението, което съм си изградил за пишещите във форума. Дали я има или не от тая гледна точка е все тая. Гласувам да се върне, защото чрез нея можех да на хората, които пишат когато мнението им ми допада.

Bobo
20-01-2011, 17:47
Само да кажа нали знаете че гласуването е видимо за всички и съвсем не е анонимно ;)

mordohy
20-01-2011, 20:01
Бобо, не знам с какви права си, но само модовете виждат, кой е гласувал.
Гласувах за, защото спамметъра поемаше голяма част от спама. Искрено ме забавляваха някои пожелания.
Разбира се, добре ще е да се отделят вотовете в техническите от спамерските раздели, но това дали е възможно ще кажат спецовете по въпроса.
Вотове за сервизи и майстори ще е кутията на Пандора. Все има недоволни и колкото са по-некомпетентни, толкова са по-агресивни.
Вотове за купува-продава си е кретения по презумпция.
Накрая, колкото и да е скапана системата, все пак е един инструмент за забавление.
По-добре е нещо да го има, дори и да не е чак до там читаво, отколкото изобщо да го няма.
Все пак, ако системата е опорочена, то ние сме си виновни!:repuke:
Да се оплакваме от системата, означава да се оплакваме от самите нас!
И накрая, ако на някой не му изнася, просто да не я използва!
Гледам четири страници изобилстващи с : не ми пука;не ми дреме;не искам и прочие непукистки изказвания, както и отричане на егото!
Мен са ме учили да обръщам внимание точно на това, което се отрича най-яростно!
Там е истината!:dance:

pininfarina
20-01-2011, 20:04
Бобо, не знам с какви права си, но само модовете виждат, кой е гласувал.

Анкетата е публична колега и още отначало си е била такава,
като клинкеш върху броя гласували и се отваря списъкът с тях :-)
Просто не си обърнал внимание, а и колегата Светозар е написал че е публична ;-)

mordohy
20-01-2011, 20:06
Объркването е в мене!
Имах впредвид гласуването в системата за репутация:blush:

Ramsezsh
20-01-2011, 20:08
Не разбирам какъв е проблема, че не е анонимно.

pininfarina
20-01-2011, 20:11
Объркването е в мене!
Имах впредвид гласуването в системата за репутация:blush:

То там е доста по сложна историята откакто изглежда - затова сега сме на това дередже с репутациите и затова ги няма!

morfius
20-01-2011, 22:04
Искрено ме забавляваха някои пожелания.


Ей това беше най-ценното на тая система, не боба дето го отглеждахме :)

Аз пък не съм гласувал... защото се колебая, системата има някои позитивни страни, но иска доста препипване да се редуцират максимално възможностите за злоупотреби.
Докато не получа малко допълнителна информация, ще пасувам :)

pent
20-01-2011, 22:15
На мен системата ми харесваше :) случвало се е да нахраня някой за комплексарски мнения :) реално погледнато беше нещо различно и интересно.

Гласувах с 'Против свалянето и съм и искам да се върне' като съм съгласен с това на 50%:

- против свалянето съм - да
- но не искам да се върне :) ще е просто трагикомедия ако се върне :)

spe4elist
20-01-2011, 22:31
...
Все пак, ако системата е опорочена, то ние сме си виновни!:repuke:
Да се оплакваме от системата, означава да се оплакваме от самите нас!...
Там е истината!:dance:

Това е - колкото човек одъртява, толкова повече му идва акъла в главата! Евала, адаш!