PDA

View Full Version : Как да спрем да пушим?



lordliness
19-01-2011, 22:17
Вече се предприемат драстични мерки срещу пушещите ни събратя затова предлагам тези които са успели да се откажат да споделят своя опит. Как точно са се справили с тази зависимост.Много пушачи сигурно искат да спрат ,но не знаят как.

Ramsezsh
19-01-2011, 22:27
не спирайте скучно е и безинтересно :)

Е най-сигурния начин е инат!
Всичко друго са празни приказки.
Аз стигнах до момента, в който пуша само когато пия (в компания на пушачи).

Ramsezsh
19-01-2011, 22:43
лесно е да ги спреш аз съм ги спирал много пъти ма проблема е че не ме кефи да не пафкам просто ми е скучен живота без тях,каквото и да си купя и сложа на масата пак ми е празна.

Така е само в началото. После спира да ти прави впечатление и откриваш, че наистина без цигари е по-добре.

fred
19-01-2011, 22:47
Пушенене и интересен живот :smoke:, това сериозно ли го мислите?
Също запалих първата си цигара в трети клас, но пуша сериозно от казармата, това го няма вече :)
Аз се отказах преди 16 години някъде, много просто-воля и убеждение, че искам да го направя.В интерес на истината и сега пуша по една цигара в седмицата, за кеф, ако реша и то не винаги.Не ме блазни много.
Но за отказването е необходимо самият ТИ да си решиш това и да го приложиш.Най трудно бе за мен първия месец, въпреки че съм ходил непрекъснато, там където се пуши, както и пие :)След 30 дена от началото запалих една цигара и вътрешно се разочаровах, това ме амбицира още повече и това е.Най трудно се преодолява навика, зависимостта от никототина е много слаба, според мен.
Само да отбележа, че навремето цигарите бяха истински, ментета нямаше.Сегашните и най-скъпи цигари нямат нищо общо с тези в миналото, като качество и аромат. Тия в наши дни са някакъв пълен качак. Затова си купувам пурети, пури, много рядко цигари.

BLUE1
19-01-2011, 22:49
Никога не съм пушел, няма и да пропушвам. За мен това е безсмислен и смърдящ навик

Ramsezsh
19-01-2011, 22:50
За скучно - не. По-скоро навика е прекалено силен.
Преди години не бях пушил 5 години и пак почнах, сега пуша точно заради навика когато съм в компания на пушачи. При това трябва и бира да се лее, че иначе е гадно.

tokata_pz_flex
19-01-2011, 22:52
Почти от 2 години не пуша ...
Спрях ги от раз , а пуших почти 2 кутии на ден в продължение на 6 - 7 години . От както не пуша , не съм имал моменти в които да ми се пуши ... някак си не ми прави впечатление , че ги няма цигарите .
Спрях да се задъхвам по време на секс ... само като катеря стълби :)

koolio
19-01-2011, 23:05
Никога не съм пропушвал, но от наблюдения над приятели и познати съм разбрал, че единственият начин е рязко и отведнъж, без компромиси. Почнеш ли с "ма само по две цигари на ден, ма само с кафето, ам само в компания, уф, сега съм нервен, ще запаля една" - пиши го бегал.

Xtrime7
19-01-2011, 23:05
Е най-сигурния начин е инат!
Всичко друго са празни приказки.
Аз стигнах до момента, в който пуша само когато пия (в компания на пушачи).

Аz пьк пушех по две кутии на ден.от инат или нешто друго ги спрях беz дори да си опьна и един пьт ве4е 6 години.Не се умира,иска се инат и силна воля.От втори клас си ги пушех редовно,а сега сьм на 30.Даже и кошмари сьм санувал с тея цигари.Сега ве4е бих каzал 4е ме драzнят.

milenamr
19-01-2011, 23:35
лесно е да ги спреш аз съм ги спирал много пъти ма проблема е че не ме кефи да не пафкам просто ми е скучен живота без тях,каквото и да си купя и сложа на масата пак ми е празна.

Разни хора и разни развлечения:)
На мен пък живота ми се вижда адски скучен с наличието на зависимост от някви цигари в него.
Аз съм пушила много отдавна(преди 15-тина години) и спомените за периода свързан с цигари ми навяват точно скука и тъпотия :)
И дори не съм искала да ги спирам цигарите, напротив-много исках да пуша.Но изведнъж го намерих за адски тъпо и безмислено.Просто събудих се един ден пробвах да запаля цигара, втора, трета, четвърта....и нещо не ми върви дърпането, при което ги гася.
Така съсипах половин кутия и от тогава установих, че и да искам, пушач от мен няма да стане.
Вероятно е странно, но точно така се получи при мен, при всеки опит да изпуша цигара ми се струваше все по-безумно и дори зле ангажиращо да се напъвам да пуша.

Аz пьк пушех по две кутии на ден.от инат или нешто друго ги спрях беz дори да си опьна и един пьт ве4е 6 години.Не се умира,иска се инат и силна воля.От втори клас си ги пушех редовно,а сега сьм на 30.Даже и кошмари сьм санувал с тея цигари.Сега ве4е бих каzал 4е ме драzнят.

Така е.
Според мен няма универсална рецепта или тайна за отказване на цигарите.
Всичко си зависи от характера на пушещия, от неговата воля и мотивация да продължи да живее без зависимостта от цигари, защото каквито и да са вредите от тютюнопушенето за мен най-голямата от тях е, че човек се превръща в роб на цигарите(говоря за активните пушачи, които пушат поне по една кутия на ден)

milenamr
19-01-2011, 23:41
спрел съм си колата,спрел съм да ходя за риба,спрел съм да ходя на работа,спрел съм жените,........

Като за начало може да пробваш да подновиш с тези :), за сметка на цигарите например :)

pe60
19-01-2011, 23:43
спрел съм си колата,спрел съм да ходя за риба,спрел съм да ходя на работа,спрел съм алкохола,спрел съм жените,спрел съм солено че дигам кръвно,и сега и цигарите ако спра и да спра да простеем и да си трескам злобарки аз съм фитка на кувертите...


Колега,само мед и орехи....

lordliness
19-01-2011, 23:48
Аз самият не пуша от 6 години и ужасно се гордея ,че успях ,а пушех много.Спрях от веднъж казах край ,но трябва човек да реши сам ,не се получава под натиск.Няма такова нещо като никотинов глад всичко е в главите ни.И понякога все още сънувам ,че пуша.Да не пушиш е страхотно.Смятам отказването от цигарите за едно от забележителните постижения в живота си!

milenamr
19-01-2011, 23:53
Аз самият не пуша от 6 години и ужасно се гордея ,че успях ,а пушех много.Спрях от веднъж казах край ,но тряба човек да реши сам ,не се получава под натиск.
Да, решението трябва да дойде само, с подръжката на висока мотивация зад него.А под натиск се постига по-скоро обратен ефект, такива поне са ми наблюденията.
Няма пушач, който да не е наясно, че пушенето е вредно и е гаден навик, но явно само това не е достатъчно.
Нужда е лична убеденост, че цигарите не са му нужни и че без тях ще се чувства по-добре.

myato
19-01-2011, 23:55
Ако щете вярвайте,но този занаят съм го научил на 5 години.Който ви каже,че ще умре за цигара,не му вярвайте.Пушил съм и по 3 кутии за 6 часа,а също така съм изкарвал между 1 до 5 години без цигара в различни периоди от живата си.Вече съм прескочил 40-сетака и спокойно мога да кажа,както от опит,така и от професионална гледна точка,че зависимост от цигарите няма.Сега нося кутията в джоба си,но паля само когато ми е кеф.Кутията може да ми стигне и за повече от месец.Дразни ме обаче,насилственото "отказване" от пушенето,което се опитват да наложат по административен ред навсякъде.Все пак кафенетата не са сладкарници и държа на правото си,ако ми е кеф да мога да си запаля цигара.Нека да има хубава вентилация,все пак и аз не обичам да стоя в лисичарник.Също и с кеф си дръпвам пуричка с хубаво коняче или пък една лула пред камината.
Абе нищо човешко не ми е чуждо,пък и все от нещо трябва да се мре.Никой не живее вечно.:Lkingsmiley:

Pastora
19-01-2011, 23:55
Спираш и това е, аз лично се настройвах половин година психически и един ден дойде момента, сега вече не пуша от 3 години. Освен някоя цигара на маса с приятели рядко, но на другия ден нямам нужда да запаля. Това е :)

Ramsezsh
19-01-2011, 23:55
Никотинов глад има, но минава доста бързо.
Трудното при отказването на цигарите е навика.

DerMeister
19-01-2011, 23:56
Аз пък от повече от 5 години пуша по една, две кутии на седмица или пък не пуша въобще по цяла седмица. Ако ми се пуши-пуша, ако не-не пуша. Не го смятам нито за гадно, нито за вредно, по-скоро се опитвам да не пия толкова бира и да не ям толкова мазно и сладко, но както е казал шопЪТ: Дайте ми едно прасе и едно вино, па чекайте да умрем..... :pig:

BLUE1
19-01-2011, 23:59
Баща ми, трябва да знаеш, беше юнак и половина; не ме гледай мен, аз съм само един пръдльо, и на малкия му пръст не мога да се хвана. Той беше от старите гърци, дето се казва; като се ръкуваше с човек, пръстите му строшаваше. Аз мога да говоря понякога кротко, като човек; ала баща ми мучеше, цвилеше и пееше; рядко от устата му излизаше свястна човешка дума.
Той, значи, имаше всички страсти; но скъса с всички, като с нож. Пушеше като комин; една сутрин станал, отишъл на нивата да оре, стигнал, опрял се на оградата, пъхнал трескаво ръка — какъвто страстен пушач си беше! — в пояса си да извади кесията за тютюн, та да си свие една цигара, преди да почне работа. Измъкнал кесията — празна, ни щипка; забравил бил да я напълни в къщи.
Позеленял от яд, изревал; и изведнаж, с един скок се обърнал и почнал да тича към селото; завладяла го била, видиш ли, страстта. Но неочаквано, както си тичал — човекът, ти казвам, е загадка! — спрял се, засрамил се, измъкнал кесията за тютюн, разкъсал я на парчета със зъби и я стъпкал като бесен.
— Мръсница! Мръсница! — ревял той. — Курва такава!
И от този ден нататък, през целия си живот, цигара не сложи в устата.
Така правят юнаците, началство! Лека нощ!

Бобби
20-01-2011, 00:10
Лесно ви е на вас......аз тепърва пропушвам..:smoke:
Ще ги отказвам по късно!

lordliness
20-01-2011, 00:16
И още нещо- в колата ми е готино не мирише на фасове, предното стъкло няма гаден налеп от цигарен дим ,пепелника не прелива от фасове -сега е мини жабка. Не си изпускам горящи фасове между краката или между седалките и поради това не се налага да се поливам с вода и да гася в движение.:)

Xtrime7
20-01-2011, 00:19
Аз самият не пуша от 6 години и ужасно се гордея ,че успях ,а пушех много.Спрях от веднъж казах край ,но трябва човек да реши сам ,не се получава под натиск.Няма такова нещо като никотинов глад всичко е в главите ни.И понякога все още сънувам ,че пуша.Да не пушиш е страхотно.Смятам отказването от цигарите за едно от забележителните постижения в живота си!

Колега,като гледам написаното от теб имам Чувството Че самия аz сьм го писал и преживял.

Модата сега е да не се пуши или поне да можеш да си го поzволиш.

DJ Vladic
20-01-2011, 00:38
Един познат, си намери основание да спре да пуши. Имаше пари за кола. Само че ги вкара като първоначална вноска, и сега има Е46 330 xd.. :) Мотивация

santo_traficante
20-01-2011, 09:57
Вече се предприемат драстични мерки срещу пушещите ни събратя затова предлагам тези които са успели да се откажат да споделят своя опит. Как точно са се справили с тази зависимост.Много пушачи сигурно искат да спрат ,но не знаят как.Преди четри години станах сутринта и казах че няма да пуша повече8)Пафках по 2 кутии на ден:clap:Единствения минус е че станах 110кг:whistle: Всичко се свежда до инат и желание да се откажеш8)

code
20-01-2011, 11:03
Пуших здраво 6г от 12 до 18годишен :upsidedwnsmiley: после пораснах . .

qkimov
20-01-2011, 11:26
Ами по-голям стимул от това да даваш всекидневно по 4-5 лева за кутия цигари а в същото време да караш италианска мадама по български пътища за мен няма.
За 1 месец 150 лева в цигари-половин ремонт на предницата :clap:
Бях пушач 9 години,от 6 месеца съм въздържател и се чувствам страхотно и не мисля да ги започвам пак.

P.S. А,забравих да спомена че ги отказах от раз. Тва е истината.

-Bobby-
20-01-2011, 11:43
На 17 ги почнах активно, преди това бях палил в 6-и клас, май, пробно само...
На 24 бях, допуших една кутия и от раз ги спрях. На инат, с воля. Същата вечер бях на маса само с пушачи и не запалих ни една, а пушех по близо кутия на ден. Изкарах така близо година, като само пури съм палил в този период. Но макс 3-4 общо да съм изпуфкал, на специални поводи, с уиски, за кеф ей така.
Минах после през периоди в които пак ги почвах за кратко (месец макс) и пак ги спирах, аз си знам защо, но вече от около 2 години и повече, положението е, че паля в изключителни случаи само на маса с компания, и то по 1 или 2 за цялата вечер, и то не винаги. Като резнат още по-яко заведенията с пушенето, и това дори ще отпадне завинаги като порок, проявяващ се понякога при мен.
Дори докато бях пушач, вкъщи и в колата не съм палил никога и не съм разрешавал в колата да се пуши. Общо взето не съм бил върл пушач, може би за това ми е било малко по-лесно. Но инат и воля се иска, нищо друго.

fred
20-01-2011, 12:35
Лесно ви е на вас......аз тепърва пропушвам..:smoke:
Ще ги отказвам по късно!

Е и баща ми така пропуши, на тия години, ама по малко и за кеф, като цяло ако започнеш да ги увеличаваш-ги спирай овреме:drinking:

rusiq86
20-01-2011, 19:34
Спираш да пушиш с желание, подтикнато дали заради здравето, пари, миризмата...Трябва да се мотивираш по някакъв начин, като за всеки е субективно.
Лично за мен е мн тъп навик. Повта си е една пуричка с едно питие вечер след тежък ден.

А в заведенията ще стане чудесно когато се спре напълно пушенето. Писна ми да се умирисвам на умряло и да се тровя, щото някой неможел без да запали.

daksy
20-01-2011, 19:45
Аз понеже съм алчен гъЗ,спрях цигарите от финансова гледна точка!Направих си една проста сметка:кутия цигари 5лв по 30дена=150лв. И за да има по-голям ефект,всеки ден си слагам 5лв в една кутия от маратонки(все едно за цигари ги давам)и на края на месеца си дръпвам 150 левчета да си направя някакво подаръче.Не са много парите,но като знам от каде идват ми прави кеф!

lordliness
20-01-2011, 21:02
Аз понеже съм алчен гъЗ,спрях цигарите от финансова гледна точка!Направих си една проста сметка:кутия цигари 5лв по 30дена=150лв. И за да има по-голям ефект,всеки ден си слагам 5лв в една кутия от маратонки(все едно за цигари ги давам)и на края на месеца си дръпвам 150 левчета да си направя някакво подаръче.Не са много парите,но като знам от каде идват ми прави кеф!
Ние хората си приличаме твърде много и при мен водеща сила беше ,че взе да ми става много скъпо.И аз реших ,че е по добре всеки месец да си подарявам някаква глезотия.Не си отделях парите те просто си оставаха - останалите разходи ми са горе -долу едни и същи.

Boneva
20-01-2011, 21:27
Аз лично спрях цигарите на инат. Казах си, че няма да пуша и всичко свърши. Паля по 1 цигара евентуално на маса, за разлика от колегата Ви Bonev, на който и 2 кутии не му стигат като седне да разпива.:grin:

marian
20-01-2011, 21:32
Аз лично спрях цигарите на инат. Казах си, че няма да пуша и всичко свърши. Паля по 1 цигара евентуално на маса, за разлика от колегата Ви Bonev, на който и 2 кутии не му стигат като седне да разпива.:grin:
Аааа разпива ли и 3 кутии може да не му стигнат:paddle:
Колежке,макар и 1 цигара не е отказване:lupe:

Boneva
20-01-2011, 21:36
Аааа разпива ли и 3 кутии може да не му стигнат:paddle:
Колежке,макар и 1 цигара не е отказване:lupe:

Ееее, една или две цигари на месец според мен си е гъдел за дробовете само. Ей така, от келешлък го правя. Имам добър учител.:grin::dance: Това моето не е пушене.:oops:

lordliness
20-01-2011, 21:38
Аз след като спрях никога после не съм се докосвал до цигари -при мен повечето неща са черни и бели ,или всичко или нищо.А и може би се страхувам, че ако запаля и ще ги почна пак .

marian
20-01-2011, 21:39
Цигари се отказват от раз,не от утре или от еди коя си дата.Аз се изнервям и затова си пуша,иначе ще пребия някой.

milenamr
21-01-2011, 08:34
Аааа разпива ли и 3 кутии може да не му стигнат:paddle:
Колежке,макар и 1 цигара не е отказване:lupe:
Ааа не е точно така :)
Познавам доста хора, които понякога си палят цигара ей така за кеф, но нямат зависимост от цигари, нито изпитват нужда да пушат ежедневно.
Съвсем спокойно си живеят безтютюнно:)
Това за мен не са пушачи.
Пушач е човек, който изпитва нужда от цигари ежедневно и без цигари не се чувства добре :)
Аз като пия на 3 години по веднъж 30 грама ракия, това значи ли че съм пиянка, само защото не съм пълен въздържател от алкохол:)?:upsidedwnsmiley:

marian
21-01-2011, 10:16
Ааа не е точно така :)
Познавам доста хора, които понякога си палят цигара ей така за кеф, но нямат зависимост от цигари, нито изпитват нужда да пушат ежедневно.
Съвсем спокойно си живеят безтютюнно:)
Това за мен не са пушачи.
Пушач е човек, който изпитва нужда от цигари ежедневно и без цигари не се чувства добре :)
Аз като пия на 3 години по веднъж 30 грама ракия, това значи ли че съм пиянка, само защото не съм пълен въздържател от алкохол:)?:upsidedwnsmiley:Ами не е същото.Колежката все пак е била активна пушачка!Разграничавай малко нещата.

-Bobby-
21-01-2011, 11:23
Спираш да пушиш с желание, подтикнато дали заради здравето, пари, миризмата...Трябва да се мотивираш по някакъв начин, като за всеки е субективно.
Лично за мен е мн тъп навик. Повта си е една пуричка с едно питие вечер след тежък ден.

А в заведенията ще стане чудесно когато се спре напълно пушенето. Писна ми да се умирисвам на умряло и да се тровя, щото някой неможел без да запали.


Между другото, аз изпитвам истинско удоволствие, когато се разходя до Македония и отида там в ресторант, бар и дискотека и се прибирам после все още с аромат на шампоан в косата и аромат на прах за пране по дрехите.
Македонците може да ги мислим за втора категория народ спрямо нас, но те са много по-дисциплинирани и уважаващи правилата от нас. Доста контакт имам вече с тях и категорично съм на това мнение. Там от 1.1.2010 не се пуши никъде в заведения. И хората го спазват. Най-смайващо е да видиш как в 20-хиляден град, където всички се познават, до един всички уважават забраната, и ако искат кафе с цигара сутрин, или да си пафкат с уискито или водката в дискотеката, отиват на външните маси. Зимно време пък - излизат от заведението, зъзнейки изпушват фаса и влизат обратно вътре.

И съм сигурен, че нещата не опират само до глобите (50 евро за пушача и 4000 евро за заведението - при техния доста по-нисък стандарт, смятайте какви глоби са това). И у нас има глоби, ама вече видях реакции от вида "бе как че ми забрЪнЪт да си пушим бе? я дай един пепелник и не сЪ праи'...". Мястото беше Кюстендил, там нали кмета е забранил да се пуши в заведенията (единствения град в БГ засега), и един гост на града остана изненадан, но вместо да приеме това като човек и да не пуши (или да седне на маса навън), почна да се разправя, че нямало такъв закон в държавата... :-|

milenamr
21-01-2011, 12:33
Ами не е същото.Колежката все пак е била активна пушачка!Разграничавай малко нещата.
И аз съм била, макар и преди доста време :)

old alfist
21-01-2011, 18:25
Изпитвам истинско уважение към хората отказали се от цигарите. И на мен ми се иска, но не мога да събера достатъчно инат - не ми идва отвътре да се инатя. Не знам какво би ме издърпало - дано да не нещо здравословно.

Ramsezsh
21-01-2011, 19:38
Изпитвам истинско уважение към хората отказали се от цигарите. И на мен ми се иска, но не мога да събера достатъчно инат - не ми идва отвътре да се инатя. Не знам какво би ме издърпало - дано да не нещо здравословно.

Е, ако така разсъждаваш няма да стане.
Просто спираш и това е.
Аз като ги спирах първите две седмици наистина бяха ужасни, след това спря да ми се пуши (единстено в сериозна компания на маса с пушачи все още пуша).
Така един месец и тогава отново ти се пуши страшно. Като отмине и тая криза вече е лесно.

Yureti
22-01-2011, 19:39
Аз лично спрях цигарите на инат. Казах си, че няма да пуша и всичко свърши.
100% вярно ...
Просто спри да пушиш ...
Със сигурност НИЩО няма да ти стане ... !!!

lexus_fan
28-02-2012, 21:19
Здравейте фенове и маняци на Алфа. Това е една чудесна марка и аз много я харесвам.
Тъй като съм се заел с просветлителното дело да отказвам хората от цигарите ще ви кажа най-добрият метод. Той ви прави истински щастливи когато отказвате. Оказва се, че всички причини заради които сте пушили са мит. Това е метода на Алан Кар. Без заместители на тютюна и без напълняване.
Имам сканирана книгата му, който я иска да остави доло и-мейл.
Ако на някой му се дават пък пари може да я закупи. Друг ефективен вариант е да посетите клиниката на Алан Кар (има3 в БГ). Там се дават 350лв. (там някаде бяха) за сеанс от 6 часа. След това можете да ходите на колкото още сеанси искате безплатно и накрая, ако не са могли да ви помогнат ще ви върнат парите. И наистина ги връщат, защото това е метода, по който изчисляват своята успеваемост, а тя е доста над 90 процента.
Успех и поздрави АЛФИСТИ

Кайо
29-02-2012, 07:44
Най-лесният начин,ако просто ви харесва и не ви пречи не спирайте пушенето,просто го ограничете :)

Lady Marmalade
29-02-2012, 09:16
Внимавайте с електронните цигари (http://www.glasove.com/elektronna-tsigara-se-vzrivi-v-ustata-na-amerikanets-izbi-mu-nyakolko-zuba-i-otkusva-chast-ot-ezika-19314) :Bolt::mrgreen:

lexus_fan
29-02-2012, 15:33
Пушенето е наркомания. Харесвате не харесвате и в двата случая пушите. Ако го ограничите просто само ще умирате за цигари. В него няма нищо хубаво.

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

Наистина ел. цигарите са много опасни. Някои уж нямат никотин в тях, но все пак имат минимална доза никотин. Най-шокиращото е, че в повечето от тия цигари има и вещество(или съединение), което се използва при антифризите.
Не са безопасни, просто по-малко вредни

Кайо
29-02-2012, 22:10
Внимавайте с електронните цигари (http://www.glasove.com/elektronna-tsigara-se-vzrivi-v-ustata-na-amerikanets-izbi-mu-nyakolko-zuba-i-otkusva-chast-ot-ezika-19314) :Bolt::mrgreen:

Кви електрони цигари бре,са съм запалил една кат на твоя аватар,там е истината......

Stefan Caromov
07-03-2012, 16:41
Никога няма да спра да пуша. Приятно ми е ,харесва ми ,навик ми е .Тва според мен е много тъпо ,да ти нареждат къде да пушиш ,или да ти налагат ограничения . Все пак не е хероин ( поне не и според закона)
Дори 10 лева да стаен кутия цигари ,пак ще си намирам без бандеролки и ще си пуфтя с кеф.

Различни хора, различни идеали , различчни страсти.
Да си призная честно, по-скоро бих спрял да пия, отколкото да пуша ( който ме познава лично ,знае как се разбирам с бутилките)

valio 323
07-03-2012, 18:28
И аз така като колегата бях категоричен че няма да спра да пуша.Много ми харесваше и си пушех с кеф.Да ама ми се появи проблем в гърлото...не от цигари разбира се...и ме приеха в болница.УНГ отделение.10 дена си отлежах....нагледах се на оперирани гласни струни и тумори в гърлото...казаха че от цигари се появяват тези аномалии.И понеже не бях сам в стаята не можех да спя от такива болни до мен.Те се давеха по цяла вечер....задушаваха се...храчеха кръв....не е за приказване.Трябва да се види на живо и преживее......Вече 6 месеца не пуша.Качих 7-8 кил.Хапвам повече и като че ли и пиивам повече.:wein: Във никакъв случаи не се чувствам по добре и по свеж както се твърди из форумите.Ще направя възможното да не ги почвам пак.Все пак и финансово ги усещам тези 170-190лв които давах за цигари.

mordohy
07-03-2012, 18:41
Абе какво простотии ръсите, бе!
Аз имам точно 34 години стаж като пушач.
От тия, където пушат по две-три кутии на ден.
Аз също ги спрах, като гледах как майка ми си храчи дробовете, защото и тя беше хард пушач.
Умря от ментетата цигари.
Качих 12 килограма и се задушавах от тлъстини.
Нищо не помагаше.
Нито фитнеса, нито диети- нищо.
Преди само половин година правех по 12-15 набирания на лоста и по 30-50 лицеви опори.
Сега се радвам, че с тия сланини правя по две набирания, но....
Вече отслабнах с три килограма и явно ще вървя надолу.
Много по-жизнен съм. Алкохола не ме напива. В секса съм като на 25-30.
И не е само това. Имам много повече време за себе си и околните.
Като се замисля, ако не пушех, може би и живота ми щеше да е по-добър.
Колко пъти пушенето е било решаващо при избора ми.

JoRiX
07-03-2012, 18:43
И аз така като колегата бях категоричен че няма да спра да пуша.Много ми харесваше и си пушех с кеф.Да ама ми се появи проблем в гърлото...не от цигари разбира се...и ме приеха в болница.УНГ отделение.10 дена си отлежах....нагледах се на оперирани гласни струни и тумори в гърлото...казаха че от цигари се появяват тези аномалии.И понеже не бях сам в стаята не можех да спя от такива болни до мен.Те се давеха по цяла вечер....задушаваха се...храчеха кръв....не е за приказване.Трябва да се види на живо и преживее......Вече 6 месеца не пуша.Качих 7-8 кил.Хапвам повече и като че ли и пиивам повече.:wein: Във никакъв случаи не се чувствам по добре и по свеж както се твърди из форумите.Ще направя възможното да не ги почвам пак.Все пак и финансово ги усещам тези 170-190лв които давах за цигари.


Когато опре ножа до кокала,чак тогава човек си дава сметка за тези неща за жалост.Аз също започнах да пуша от прекалено малък 13 годишен на 21 съм сега и се опитвам да ги спра,не съм пушил от месец но вътрешно в себе си знам,че никога няма да спре да ми се пуши.Този път обаче не мисля да се предавам и разни мисли от рода на '' ТО НАЛИ ВЕДНЪЖ СЕ ЖИВЕЕ'' мисля да ги пренебрегна.Чудил съм се много пъти как е възможно човек да си плаща за да си уврежда организма? Но така и не намерих отговор :cheers:

valio 323
07-03-2012, 18:58
Интересното е че и аз минавах кутия на ден.Доста често със съпругата сме се карали на тази тема.Еми много са на този етап тези пари които давах за цигари.Все пак ни е сме едно нормално семеиство със добри доходи но не големи.За два месеца си смених на Маздата накраиници и шарнири еи така профилактично без да са тръгнали.И то благодарение на цигарите.:clap:Лятната почивка на море ще ми излезе без пари почти....пак благодарение на спестените пари.

Stefan Caromov
07-03-2012, 19:11
Вальо, поста ти ме кара да мисля, че си спрял цигарите ,за да пестиш ...
Както и по- горе казах, и да ги напрвят 10 лева ,пак ще си пуфтя с кеф... Човек един път живее, дай пък сега от всички удоволствия да се откажем, за да преживяваме някак си..Не съм съгласен . Ще си пия и ще си пуша до откат, пък като му дойде времето ще ми ходят бавно и готово.
Привърженик съм на мотото, ако ти е писано да се удавиш ,няма да се обесиш. Така че с ,или без цигари ,вс е етая.
Баща ми (лека му пръст) пушеше по 3 кутии на ден (слънце в табакера ,без филтър) доживя да 69 и почина от съвсем друго.Има столетници, които пушат сурови тютюни от по 80 години( давали са ги по телевизиите) .
Всеки си има мнение и някаква мотивация,моята обаче е ,че българина в това сурово време има три удоволствия -пиене, пушене и жени.... няма да се откажа от две от тях ,заради здраве (относително казано) или някакви изкуствено налагани забрани .

JoRiX
07-03-2012, 19:18
Вальо, поста ти ме кара да мисля, че си спрял цигарите ,за да пестиш ...
Както и по- горе казах, и да ги напрвят 10 лева ,пак ще си пуфтя с кеф... Човек един път живее, дай пък сега от всички удоволствия да се откажем, за да преживяваме някак си..Не съм съгласен . Ще си пия и ще си пуша до откат, пък като му дойде времето ще ми ходят бавно и готово.
Привърженик съм на мотото, ако ти е писано да се удавиш ,няма да се обесиш. Така че с ,или без цигари ,вс е етая.
Баща ми (лека му пръст) пушеше по 3 кутии на ден (слънце в табакера ,без филтър) доживя да 69 и почина от съвсем друго.Има столетници, които пушат сурови тютюни от по 80 години( давали са ги по телевизиите) .
Всеки си има мнение и някаква мотивация,моята обаче е ,че българина в това сурово време има три удоволствия -пиене, пушене и жени.... няма да се откажа от две от тях ,заради здраве (относително казано) или някакви изкуствено налагани забрани .


Дай процент на тези пушачи дълголетници ? Защото това за дядото,където пушил 60 години и нищо му нямало всички сме го чували. Не се заяждам просто ми е итнересно.

Доко
07-03-2012, 19:26
Никога няма да спра да пуша. Приятно ми е ,харесва ми ,навик ми е .Тва според мен е много тъпо ,да ти нареждат къде да пушиш ,или да ти налагат ограничения . Все пак не е хероин ( поне не и според закона)
Дори 10 лева да стаен кутия цигари ,пак ще си намирам без бандеролки и ще си пуфтя с кеф.

Различни хора, различни идеали , различчни страсти.
Да си призная честно, по-скоро бих спрял да пия, отколкото да пуша ( който ме познава лично ,знае как се разбирам с бутилките)

Много ме кефи този клип, http://vbox7.com/play:bfe04254 :pimp::tooth::crazy:

Тоя също http://vbox7.com/play:7bb767746d :shocking:

valio 323
07-03-2012, 20:35
Във никакъв случаи не съм ги спрял за да пестя.То си идва от само себе си и ми харесва.Харесвах и аз да си пафкам...и то много.Пушех УЕСТ АИС много специфични цигари с дъх лек на ментол.Обожавах ги.Сега гледам че ги спрели...никъде ги няма.Явно заради съставките които са си вредни предполагам.Както и да е.....уважавам пушачите заради това че устояват вредният си навик въпреки забраните на обществени места и т.н.....:respect:Както беше казал един мои познат от Враца....цигарите и алкохола изискват сериозно отношение.:respect:Забелязвам обаче че взе нещо да ме дразни тоя дим около мене...:gruebel:

Stefan Caromov
07-03-2012, 22:01
Много ме кефи този клип, http://vbox7.com/play:bfe04254 :pimp::tooth::crazy:

Тоя също http://vbox7.com/play:7bb767746d :shocking:



Ме, че то тУй съм Язека Уее

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:59 ----------


Дай процент на тези пушачи дълголетници ? Защото това за дядото,където пушил 60 години и нищо му нямало всички сме го чували. Не се заяждам просто ми е итнересно.

Е не мога да конкретизирам, особено пък за процент, гледал съм по телевизията, дори мисля, че едното от предаванията беше на Карбовски на тая тема..
Както казах, ако ти е писано де се удавиш ,няма да се обесиш ... Така че , ако ще ме блъска кола, няма да умра от рак на белия дроб

Кайо
07-03-2012, 23:52
Цигарите са за да се пушат а не за да се спират..........:drinking::smoke::smoke:

old alfist
08-03-2012, 00:17
Цигарите са вредни и трябва да се унищожават
Като гледам ще се изкарате големи алструисти и борци за ограничаване разпространението на цигарите - по-добре да изпушим ние всичките цигари, за да няма за децата.

Кайо
08-03-2012, 00:26
да изпушим ние всичките цигари, за да няма за децата.

Toва е крайно егоистично :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley :

Stefan Caromov
08-03-2012, 14:52
Ха ха ,съгласен съм със старухата..Да изпушим ние всички цигари, за да няма какво да трови децата ни

mordohy
09-03-2012, 01:50
Ха ха ,съгласен съм със старухата..Да изпушим ние всички цигари, за да няма какво да трови децата ни
Бе намери си гдже!

qpwo
09-03-2012, 19:10
Страшно ме дразнят пушачите , които пушат на обществени места... Разбирайте места на които можеш да ги видиш. Сина ми е на малко над година и въобще не искам да вижда, че съществува нещото - Пушач!!!

Stefan Caromov
09-03-2012, 21:27
Страшно ме дразнят пушачите , които пушат на обществени места... Разбирайте места на които можеш да ги видиш. Сина ми е на малко над година и въобще не искам да вижда, че съществува нещото - Пушач!!!

Това за жалост, или за щастие няма как да стане в близко ,а пък и относително далечно бъдеще. Поне, докато кемпаниите, които произвеждат тютюниеви изделия са живи.... а "където можеш да ги видиш" ,значи и в интернет, по телевизията, докато се вози неминуемо ще види в друга кола, че се пуши, по радиото говорят за пушенето (там няма да види, но ще чуе) ,в училищата ,по дискотеките (когато му дойде времето) , така че ще трябва да го обвиеш в някакъв предпазен пашкул и да му викаш частни учители, да учи вкъщи, да не го пускаш никъде да излиза и да си стои само в стаята, но без телевизор и интернет,.... мисля, че желанието ти "да не вижда пушач" е обречено на пълен провал .

А и ,с извинение, не искам да се заяждам ни най-малко ,но изказването ти " страшно ме дразнят пушачите на обществени места" обижда.
Мен пък ме дразнят превзетите непушачи и това, че налагат изкуствени забрани ,но си трая.

old alfist
09-03-2012, 21:45
Имаше една теория и още по Байтошово време се правеха експерименти в детските градини - даваше се на деца на 4-5 годишна възраст да пушат.
Моите деца са вече по над 20 години и засега не пушат - може би са се отвратили от цигарите покрай мен.

dimitar_vd62
09-03-2012, 22:10
А аз днес гледах един как се опитва да стане от земята - на обществено място.Та чудно ми е що никой нищо не казва за вредата от алкохола.Щото там дето стават пиянски свади има и деца, нали.А да попитам колко пушачи са предизвикали катастрофи с летален край, колко са малтретирали жените и децата си щото са препушили.Е да, ама цигарите не правят мъжете по-мъже, обаче една-две чашки вършат чудеса.Е няма да се вдигне цената на пукницата или пък да я забранят, защото само тогава ганю ще се надигне, а и туризма ще умре.Значи,дреме ни за белия дроб, ама за черния - не, а за децата с малформации, плод на пиянска чекия никой не се сеща.

Кайо
09-03-2012, 22:42
Значи,дреме ни за белия дроб, ама за черния - не, а за децата с малформации, плод на пиянска чекия никой не се сеща.

Важното е да следим европейските и американските тенденции.............:)

dimitar_vd62
09-03-2012, 22:59
Ми има лесно, да забранят производството на цигари и продажбата им, щом толкова са загрижени за здравето на хората.Пуша само на определени места.Не си спомням да съм пушил в банка, магазин, болница, сладкарница и т.н.Пуша в кафене в което се пуши, ако не се пуши си излизам.А улицата е обществено място и не мисля че тровя въздуха повече отколкото автомобилния трафик.Има смог от автомобилите и предприятията ,а не от пушачите.Има си заведения за пушачи и за не пушачи, като пушач логично е да си заведа детето или внучето на място където не се пуши и да стискам зъби.

Stefan Caromov
10-03-2012, 00:43
Ми има лесно, да забранят производството на цигари и продажбата им, щом толкова са загрижени за здравето на хората.Пуша само на определени места.Не си спомням да съм пушил в банка, магазин, болница, сладкарница и т.н.Пуша в кафене в което се пуши, ако не се пуши си излизам.А улицата е обществено място и не мисля че тровя въздуха повече отколкото автомобилния трафик.Има смог от автомобилите и предприятията ,а не от пушачите.Има си заведения за пушачи и за не пушачи, като пушач логично е да си заведа детето или внучето на място където не се пуши и да стискам зъби.


Супер съм съгласен с теб. Кои пък са тия превзети люде, дето ще хукнат да ни забраняват да пушим на улицата ....Ми, че то тая улица е колкото тяхна , толкова и моя. Що той ще ми забранява на мен да правя нещо, което не е незаконно.. В тоя ред на мисли, могат да забранят ходенето по улицата БЕЗ запалена цигара в уста?!? Това е, да обявят тютюна за нелегалне наркотично вещество и готово, ама не става... хем сърби, хем боли са ,не им се пуска най-пикантното парче от баницата тютюневия бизнес, обаче се правят на загрижени.Не знам ,но с тия забрани, мислейки все повече, те нарушават моята конституционна свобода. Ще ми забраняват да пуша... Ей самонавивам се само... Който не му е приятно да ме гледа как пуша, да се обйрне на другата страна и да гледа планината ,същото е.
За заведенията съм малко по-съгласен ,въпреки че тоталната забрана е сигурен начин 70% от тях да фалират.Но връщайки се назад и спомняйки си "Планът Ран-ЪТ" не ме учудва особено. Ама някой да ми забрани да пуша на улицата,е все едно някой да ми забрани да си ям сандвича на улицата..

old alfist
10-03-2012, 01:05
Супер съм съгласен с теб. Кои пък са тия превзети люде, дето ще хукнат да ни забраняват да пушим на улицата ....Ми, че то тая улица е колкото тяхна , толкова и моя. Що той ще ми забранява на мен да правя нещо, което не е незаконно.. В тоя ред на мисли, могат да забранят ходенето по улицата БЕЗ запалена цигара в уста?!? Това е, да обявят тютюна за нелегалне наркотично вещество и готово, ама не става... хем сърби, хем боли са ,не им се пуска най-пикантното парче от баницата тютюневия бизнес, обаче се правят на загрижени.Не знам ,но с тия забрани, мислейки все повече, те нарушават моята конституционна свобода. Ще ми забраняват да пуша... Ей самонавивам се само... Който не му е приятно да ме гледа как пуша, да се обйрне на другата страна и да гледа планината ,същото е.
За заведенията съм малко по-съгласен ,въпреки че тоталната забрана е сигурен начин 70% от тях да фалират.Но връщайки се назад и спомняйки си "Планът Ран-ЪТ" не ме учудва особено. Ама някой да ми забрани да пуша на улицата,е все едно някой да ми забрани да си ям сандвича на улицата..
Стефчо, не се ядосвай - собствениците на заведенията ще надигнан вой и ще си задействат лобитата, защото все още манталитета на българина е такъв.
Другата мярка е да продължава да се увеличава цената на цигарите, но и там е борба на противоположности - при всички случаи никой не се е замислил за здравето на населението, а за увеличаване на приходите на някои хора.

Stefan Caromov
10-03-2012, 01:11
Стефчо, не се ядосвай - собствениците на заведенията ще надигнан вой и ще си задействат лобитата, защото все още манталитета на българина е такъв.
Другата мярка е да продължава да се увеличава цената на цигарите, но и там е борба на противоположности - при всички случаи никой не се е замислил за здравето на населението, а за увеличаване на приходите на някои хора.

А бе на българина трябва много дълбоко да му го набуташ, за да се сети, че има права .Ей това ме дразни, все още сме с манталитета на роби, на които трябва да им се заповядва, забранява, налага и да гледаме като овце овчаря..То не може хем вълка сит, хем агнето цяло... нЕма как хем да са законни цигарите, хем някой си оланкоолу да се бие у гърдите и да забранява к`вото му скиммне.. Въздуха е безплатен, поне на хартия

Кайо
10-03-2012, 08:59
Пълни глупости и тинтири-минтири е това със забраната на цигарите.......
Сащ,забраниха пушенето на обществените места,но във Вегас в голяма част от казината се предлагат цигари и пури и се пуши......защо ли......
Англия и Ирландия,след тази забрана особено в Ирландия затвориха-фалираха множество заведения.....
Гърция,забраниха пушенето но всяко чудо за три дни :):):),пуши се по 90% от заведенията,просто на масите няма пепелници а пепелникоподобни,демек пушиш си на твоя отговорност,а в Гърция покрай кризата почти всички големи производители на цигари намалиха цените на някои марки...пак защо ли.........
В много от страните със забрана на пушенето има заведения със статут на клуб на пушача.....
И последното както много от вас казват ми като са вредни цигарите нека забранят тяхното производство......дали големите световни производители ще са съгласи и дали това изнася,цигарите и тютюневите изделия са голяма печалба както за производителите така и за държавите,акцизи,данъци и други простотии.
А за да не се тровят децата с тютюнев дим има лесно решение,просто да не ходят по заведения,не мисля,че мястото на едно дете до 16 години е по кафета и дискотеки.
Са някои ше скочат и ще кажат ама аз ако искам да ида с детето на ресторант и т.н.т.....да трябва да има заведения и за непушачи и във всички заведения да има места за непушачи,добре изолирани от останалата част и с добра вентилация,всъщност замислете се колко от заведенията имат наистина добра вентилация :):):)

В България колкото е лесно едно дете да си купи цигари толкова е лесно да си купи и алкохол и наркотици....
Има ли контрол върху продажбата на цигари и алкохол???
НЯМА!!!!!
Продават ли се наркотици на всякъде????
ПРОДАВАТ СЕ!!!!
Къде е държавата в даденият случай????
НЯМА Я!!!!
По-голямата част от непушачите са лицемери и не добре информирани или поне се правят на приятно разсеяни...
Като са толкоз загрижени за здравето да спрат да си карат колите или поне да минат на хибриди :):):)
А дали се замислят какво ядът,дали храната де ядът е по-малко вредна?????
Дрехите които носят дали са от екологични материали и боядисани със нетоксични бои,децата има не ядът ли и не носят ли такива дрехи?????
Боклуците,които изхвърлят дали ги изхвърлят разделно и на определените за целта места????

Тук в този форум има поне 10 непушача без катализатори или с идухали катализатори,караме бараки,това не е ли вредно???????
Караме бараки на 10 години и...,които в Европа биха спрени от движение моментално защото не покриват еконормите а говорим за вреди.....

А одете си легнете!!!!!!!!
Там където не е забранено ще си пуша,но винаги се съобразявам дали преча на някой,но на улицата ще си пуша........

lexus_fan
11-03-2012, 21:05
Вальо, поста ти ме кара да мисля, че си спрял цигарите ,за да пестиш ...
Както и по- горе казах, и да ги напрвят 10 лева ,пак ще си пуфтя с кеф... Човек един път живее, дай пък сега от всички удоволствия да се откажем, за да преживяваме някак си..Не съм съгласен . Ще си пия и ще си пуша до откат, пък като му дойде времето ще ми ходят бавно и готово.
Привърженик съм на мотото, ако ти е писано да се удавиш ,няма да се обесиш. Така че с ,или без цигари ,вс е етая.
Баща ми (лека му пръст) пушеше по 3 кутии на ден (слънце в табакера ,без филтър) доживя да 69 и почина от съвсем друго.Има столетници, които пушат сурови тютюни от по 80 години( давали са ги по телевизиите) .
Всеки си има мнение и някаква мотивация,моята обаче е ,че българина в това сурово време има три удоволствия -пиене, пушене и жени.... няма да се откажа от две от тях ,заради здраве (относително казано) или някакви изкуствено налагани забрани .

И аз мислех, че цигарите са голяма работа и помагат. Миислех, че за нищо на света няма да ги оставя и че съм непоправим пушач. Но има книги, които отварят очите на хората. Според мен ти е нужна книгата, за да разбереш, че си заблуден.

dimitar_vd62
11-03-2012, 21:10
Как пък изведнъж се сетиха за вредата от тютюна.

lexus_fan
11-03-2012, 21:12
Пълни глупости и тинтири-минтири е това със забраната на цигарите.......
Сащ,забраниха пушенето на обществените места,но във Вегас в голяма част от казината се предлагат цигари и пури и се пуши......защо ли......
Англия и Ирландия,след тази забрана особено в Ирландия затвориха-фалираха множество заведения.....
Гърция,забраниха пушенето но всяко чудо за три дни :):):),пуши се по 90% от заведенията,просто на масите няма пепелници а пепелникоподобни,демек пушиш си на твоя отговорност,а в Гърция покрай кризата почти всички големи производители на цигари намалиха цените на някои марки...пак защо ли.........
В много от страните със забрана на пушенето има заведения със статут на клуб на пушача.....
И последното както много от вас казват ми като са вредни цигарите нека забранят тяхното производство......дали големите световни производители ще са съгласи и дали това изнася,цигарите и тютюневите изделия са голяма печалба както за производителите така и за държавите,акцизи,данъци и други простотии.
А за да не се тровят децата с тютюнев дим има лесно решение,просто да не ходят по заведения,не мисля,че мястото на едно дете до 16 години е по кафета и дискотеки.
Са някои ше скочат и ще кажат ама аз ако искам да ида с детето на ресторант и т.н.т.....да трябва да има заведения и за непушачи и във всички заведения да има места за непушачи,добре изолирани от останалата част и с добра вентилация,всъщност замислете се колко от заведенията имат наистина добра вентилация :):):)

В България колкото е лесно едно дете да си купи цигари толкова е лесно да си купи и алкохол и наркотици....
Има ли контрол върху продажбата на цигари и алкохол???
НЯМА!!!!!
Продават ли се наркотици на всякъде????
ПРОДАВАТ СЕ!!!!
Къде е държавата в даденият случай????
НЯМА Я!!!!
По-голямата част от непушачите са лицемери и не добре информирани или поне се правят на приятно разсеяни...
Като са толкоз загрижени за здравето да спрат да си карат колите или поне да минат на хибриди :):):)
А дали се замислят какво ядът,дали храната де ядът е по-малко вредна?????
Дрехите които носят дали са от екологични материали и боядисани със нетоксични бои,децата има не ядът ли и не носят ли такива дрехи?????
Боклуците,които изхвърлят дали ги изхвърлят разделно и на определените за целта места????

Тук в този форум има поне 10 непушача без катализатори или с идухали катализатори,караме бараки,това не е ли вредно???????
Караме бараки на 10 години и...,които в Европа биха спрени от движение моментално защото не покриват еконормите а говорим за вреди.....

А одете си легнете!!!!!!!!
Там където не е забранено ще си пуша,но винаги се съобразявам дали преча на някой,но на улицата ще си пуша........

Може старите коли да са вредни ама никой не им лапа ауспусите.
Дрехите си не ги подпалваме
Целта на държавата е да депресира пушачите с тези забрани или поне да ги накара да направят на пук и да пушат още повече. Когато ти налагат нещо има обратен ефект, още повече когато ти повтарят да спреш наркотик. Именно това търси държавата.

Кайо
11-03-2012, 21:56
Може старите коли да са вредни ама никой не им лапа ауспусите.
Дрехите си не ги подпалваме
Целта на държавата е да депресира пушачите с тези забрани или поне да ги накара да направят на пук и да пушат още повече. Когато ти налагат нещо има обратен ефект, още повече когато ти повтарят да спреш наркотик. Именно това търси държавата.

Тоест както винаги съм мислил всичко е лицемерно:):):)
Всяка забрана води до по-голямо търсене,по-големи продажби,повече данъци и акцизи в държавната хазна :):):)

За да вдишваш пушеците от колите не е нужно да лапаш ауспусите :)
Токсичните дрехи не е нужно да ги палиш,токсичните вещества проникват и през порите на кожата :)

Някой задавал ли си е въпросът на какво се дължи увеличението на алергиите??????

old alfist
11-03-2012, 22:23
Кайчо, както си я подкарал, ще докажеш колко животоспасяващи са цигарите.

Кайо
11-03-2012, 22:26
Кайчо, както си я подкарал, ще докажеш колко животоспасяващи са цигарите.

Да има и такива случаи:):):):)
Аз съм жив благодарение на пушенето;)
Как,защо и кога е друга тема,но е доказано,че живея благодарение на пушенето :):):):):)

lordliness
11-03-2012, 23:46
Това с насилствените мерки е наистина отвратително-сега на някакъв отворко му хрумнало да се забрани да се пуши в колите ,ако вътре има деца и ченгетата да дебнат за това(разбирай да имат нови поводи за подкупи)Мисля че всеки родител може да прецени сам.Самият аз вече не пуша ,но това ми се струва прекалено.Държавата почна да се меси твърде много в личния ни живот.По същата логика трябва да се забрани да се пуши и в къщи ,ако имаш деца(не са се сетили още)?!

Кайо
11-03-2012, 23:55
Това с насилствените мерки е наистина отвратително-сега на някакъв отворко му хрумнало да се забрани да се пуши в колите ,ако вътре има деца и ченгетата да дебнат за това(разбирай да имат нови поводи за подкупи)Мисля че всеки родител може да прецени сам.Самият аз вече не пуша ,но това ми се струва прекалено.Държавата почна да се меси твърде много в личния ни живот.По същата логика трябва да се забрани да се пуши и в къщи ,ако имаш деца(не са се сетили още)?!

В Гърция можеш да отнесеш глоба 1200 евро ако пушиш в колата и в колата има деца до 12 години...;)
Аз лично не пуша в колата когато съм с децата.

Доко
12-03-2012, 20:15
Ще си повярвате накрая, че са полезни тея цигари бре.

Ето само 20 от хилядите токсични и канцерогенни вещества, които пушачите на тютюн поглъщат, палейки цигара:

Ацетон: основна съставка на лакочистители и разтворители.
Амоняк: съдържа се в препаратите за почистване на домакинството. Спомага за по-ефективното усвояване на никотина в цигарения дим, като по този начин влошава пристрастяването.
Арсен: позната от хилядолетия отрова
Бензопирин: един от най-агресивните канцерогени, познати на човечеството. Среща се в изкопаемите горива, катрана, тютюневите цигари.
Бензен (да не се бърка с бензин): канцероген от първа категория, причинител на левкемия и други анемии
Бутан: запалим компонент на бензина и газта в домакинствата
Въглероден оксид: безцветен газ без миризма. Кръвна отрова, силно възпрепятстваща усвояването на кислорода.
Кадмий: ползва се за производство на батерии и бои. Канцероген първа категория. Уврежда черния дроб, бъбреците и мозъка. Натрупва се в тялото с години.
Формалдехид: Използва се за съхранение на биологична тъкан. Причинител на рак, уврежда дробовете, кожата и други тъкани с които влезе в допир.
Водороден цианид: Безцветен отровен газ. Краткотрайно излагане може да причини главоболие, световъртеж, гадене и повръщане.
Олово: От групата на тежките метали. Възпрепятства мозъчното развитие, уврежда нервната система и бъбреците. Физиологичните особености на подрастващите водят до много голяма уязвимост поради лесната абсорбция на оловото в техните тела. Това може да причини забавено умствено и физическо развитие.
Метопрен: Препарат против бълхи при домашните ни любимци.
Живак: тежък метал, поразяващ централната нервна система. Причинява тремор, загуба на памет, бъбречна недостатъчност.
Никел: тежък метал, поразяващ централната нервна система. Предразполага към инфекции на дихателната система.
Азотен оксид: Високите му концентрации и постоянното излагане на неговото въздействие водят до белодробна недостатъчност.
Фенол: Съставка на дезинфектанти и пластмаси. При контакт с кожата, очите или лигавиците предизвиква възпаления.
Полоний: Тежък радиоактивен метал, който тютюневите растения натрупват в листата си. Смята се за основен причинител на раковите заболявания у пушачите.
Стирен: употребява се в изолационните материали. Причинява главоболие, умора, отпадналост, депресия.
Толуен: Потиска централната нервна дейност. Причинява загуба на координация, тремор, церебрална атрофия, нистагъм, уврежда речта, зрението и слуха.
Терпентин: Токсичен химикал, използван за разтворител на маслени бои.

п.с. http://m.dnevnik.bg/sviat/2012/03/12/1785809_v_kanada_zapochva_delo_za_nad_27_mlrd_sres htu/ :smoke::sex:

dimitar_vd62
12-03-2012, 23:24
Ахаа, знаех си че лъжат за импотентноста дето причинявали, от туй дет си написал само се умира.

Кайо
12-03-2012, 23:27
Я,че спрем да пушим кат умрем.............ма еле съм Зевс........:notworthy::notworthy::notworthy:

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:25 ----------


Ахаа, знаех си че лъжат за импотентноста дето причинявали, от туй дет си написал само се умира.

Аз пък си купувам само от тия на които пише,че пушенето вреди на околните,ни импотентен ше стана,ни ше мрия,а на другите нека им е гадно :):):)

Доко
12-03-2012, 23:37
Хе хе, Цигарите са причина номер едно за проблемите в потентността на пушачите (http://news.bpost.bg/story-read-2697.php)
ПУШАЧИТЕ СА ИЗЛОЖЕНИ НА ПО-ВИСОК РИСК ОТ ИМПОТЕНТНОСТ (http://www.doctorbg.com/page.php?id=13627)

Проблеми с ерекцията (http://intimniproblemi.com/index.php/tag/%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F/) :drinking::smoke::sex::pain::Topic-is-closed-bg::rockon:

Момченца ще продължавам да ви тровя... имате нужда от помощ.. :director::pokey::comphits::noooo::asthanos::help: :no_no_no:

dimitar_vd62
12-03-2012, 23:42
"....Същото се отнася и за мъжете, живеещи в силно замърсените големи градове."Е то кво излиза - пушиш не пушиш, увяхва ти.:-(

Доко
12-03-2012, 23:48
"....Същото се отнася и за мъжете, живеещи в силно замърсените големи градове."Е то кво излиза - пушиш не пушиш, увяхва ти.:-(

Да, но с цигарите ускоряваш увехтяването. ;-)

Кайо
12-03-2012, 23:56
Да, но с цигарите ускоряваш увехтяването. ;-)

Бегам у балкоано и спирам да пафкам......резултат,ше ми рипа яко и ше клецам мечки,а те ще ми носят мед......:):):):)

dimitar_vd62
13-03-2012, 00:21
Същите дето искат да забранят пушенето, как са допуснали до българския пазар леви пилешки бутчета.Леви щото в тях се инжектирал някакъв хормон и запавняците ядели само десните.Някой хитряга се сетил и ги внесъл.В мола едни пиперки, ама цветове да видиш, направо 3D.Истината е че не се сещам за нещо безопасно.Че са вредни цигарите спор няма, особено това което пушим сега.Преди година -две никой не се сещаше за това, сега почнаха, не че са загрижени за децата и здравето,или дали на Митака оная работа ще стане, ами да влязат повече пари в хазната от акцизи, данъци и глоби.Нека направят стандарт за цигари, ама от истински тютюн/ стадарт, ама не като този псевдо БДС/, да ограничат пушенето както искат, щото сега хем ни тровят, хем ще глобяват и полза никаква.То ясно че няма да закрият производството на цигари и тютюн.

Кайо
13-03-2012, 10:44
Спираме и да ядем...........


Източник: Е-тата в храните (http://www.bb-team.org/articles/3952_e-tata-v-hranite#ixzz1oz6LLgR9) http://www.bb-team.org/articles/3952_e-tata-v-hranite#ixzz1oz6LLgR9

lordliness
15-03-2012, 21:15
Цигарите са полезни поне в пет случая, което е необяснимо за науката http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3973391 Въпреки това е по- гот да не се пуши.

Pepo
11-04-2012, 14:45
Лекинко офтопик:


Парламентът прие на първо четене пълна забрана за пушенето на закрити обществени места. Предложените промени предвиждат тя да влезе в сила от 1 юни, каквато беше и първоначалната идея на правителството.

BatVas
11-04-2012, 15:12
Понеже за сега не съм спрял да пуша, а и не правя опити да ги отказвм. Но темата е полезна. Все пак осъзнавам , че съм зависим от цигарите. (то това дразни, а не вредата от цигарите)

Но във връзка с новия закон:
Значи от първи юни 2012 нататък ще се увеличи благосъстоянието ми. :) Спирам да посещавам заведения, ресторанти, кръчми, клубове и дискотеки - щом не се пуши. Само не разбрах защо не го направиха след 22 часа да има нощни заведения дето се пуши.
Децата нямат работа в дискотеки след 22 часа
Хората държащи на здравословен живот - трябва здравословно да си спинкат след 22 часа.

Доко
11-04-2012, 15:21
.....
Спирам да посещавам заведения, ресторанти, кръчми, клубове и дискотеки - щом не се пуши....

Дали си вярваш? :waving::crazy:

Susscrofa
11-04-2012, 15:21
Понеже за сега не съм спрял да пуша, а и не правя опити да ги отказвм. Но темата е полезна. Все пак осъзнавам , че съм зависим от цигарите. (то това дразни, а не вредата от цигарите)

Но във връзка с новия закон:
Значи от първи юни 2012 нататък ще се увеличи благосъстоянието ми. :) Спирам да посещавам заведения, ресторанти, кръчми, клубове и дискотеки - щом не се пуши. Само не разбрах защо не го направиха след 22 часа да има нощни заведения дето се пуши.
Децата нямат работа в дискотеки след 22 часа
Хората държащи на здравословен живот - трябва здравословно да си спинкат след 22 часа.

Защото аз искам да ходя нощем в заведения, в които не се пуши.
Да спреш да ходиш в заведения? По-добре спри да пушиш, ще спестиш повече.
Не разбирам, защо обвързвате нещата само с деца, тук не става дума за порнофилми.

Pepo
11-04-2012, 15:25
Надявам се да мине и на второ четене. Дано някой не се изхвърли пак с глупостта, че забраната ще навреди на бизнеса.

Susscrofa
11-04-2012, 15:29
Наркотичната зависимост е причина зависимите да измислят идиотски оправдания за тотални глупости.

BatVas
11-04-2012, 15:36
Дали си вярваш? :waving::crazy:

Лошото е, че и аз не си вярвам :)
Има и положителни страни. Например може да заговаряш всяка мацка излезнала да пуши. (ако си седи на масата в ресторант е малко по-трудно)

П.П. Еднин виц:
Отива един на доктор и обяснява, че нещо му е лошо, чувства се слаб - пита доктора дали не е нещо опасно и дали има риск да умере.
Доктора го пита и оня отговаря:
Пушиш ли ? - Не, вредно е, не е хубаво и не е модерно!
Пиеш ли ? - Не, това също не е хубаво и е вредно!
По жени ходиш ли ? - не, това не е морално, а напоследък гледам и не е модерно с жени!

Тогава доктора го поглежда и казва:
Е, че кво тогава те бърка дали ще мреш или не!

П.П.П. Много бързо отговаряте - до "свинчо" - ако ме познаваше щеше да знаеш , че няма как от цигарите да спестя и говоря по-скоро на шега. Няма как да спестя и от кръчми :)))
А, това за след 22 часа е закачка поради факта, че много хора се правят уж за много увлечени от здравословния живот. Хората дето искат да не им е запушено в дискотеките , да им е проветрено и т.н.т общо взето не съм виждал такъв човек да дава големи бакшиши, да прави големи сметки и да е редовен посетител на нощно заведение.

Susscrofa
11-04-2012, 15:46
:haha:
Лошото е, че и аз не си вярвам :)
да спестя и говоря по-скоро на шега. Няма как да спестя и от кръчми :)))

Не ми звучеше като шега:)
Но когато пишеш във форум винаги рискуваш да попаднеш на хора, които не те познават.
И защо не можеш да спестиш?
Защото седиш и пиеш у вас, където можеш да си пушиш.:haha:

BatVas
11-04-2012, 15:53
:haha:

Не ми звучеше като шега:)
Но когато пишеш във форум винаги рискуваш да попаднеш на хора, които не те познават.
И защо не можеш да спестиш?
Защото седиш и пиеш у вас, където можеш да си пушиш.:haha:

Някой хора разбраха шегата и попитаха дали си вярвам :)
Не мога да пия сам. Това значи, че за да пия в нас трябва да има постоянно гости : ) - та значи няма да спестя :)

Susscrofa
11-04-2012, 15:55
Някой хора разбраха шегата и попитаха дали си вярвам :)
Не мога да пия сам. Това значи, че за да пия в нас трябва да има постоянно гости : ) - та значи няма да спестя :)

И все пак, ако не пушиш ще спестиш.
Това, че ходиш по кръчми го разбрах и аз, но сега ще даваш по-малко пари за цигари.

BatVas
11-04-2012, 16:06
И все пак, ако не пушиш ще спестиш.
Това, че ходиш по кръчми го разбрах и аз, но сега ще даваш по-малко пари за цигари.

И ще давм повече за пиене, като не са ми заети ръцете пия повече, а като не се замайвам с цигарен дим не ме хваща алкохола и пак пия повече.
Колко да спестя от цигари - разходите за цигари са 200 лева на месец, а на едно излизане харча 150-200.

Абе аз казах, че не ме бърка вредата от цигарите - дразня се повече от факта, че съм зависим от цигарите. А най-тъпото, че държавата индиректно ме направи зависим от цигарите и сега тя се мъчи да ме пресира да ги откажа. Как ме направи зависима системата ли. Ами влязох в казарма и не пушех. След като те гърчат известно време военните ти дават почивка за по цигара. Ако обаче не си пушач ти казват докато си почиваш да изчистиш еди какво си или да направиш друго. ( на практика за теб няма почивка) Тогава реших да купувам цигари и да държа цигарата за да не ме закачат , да почивам и едно много важно нещо ДА СЕ СОЦИАЛИЗИРАШ в казармата знаете как е . Та така лека полека си станах зависим пушач изпълнявайки дълг към ДЪРЖАВАТА. Ако тогава не съществуваше казарма, както сега - щях да съм непушач.

Доко
11-04-2012, 16:10
Не е въпрос за спестяване. Аз на 1 юни ще направя 1 година от както не пуша и не съм се чувствал така от както бях тинейджър. Всичко си дойде на място, имам и въздух, и енергия като 18 годишен, не дишам като старец след втория изкачен етаж по-стълби, не храчя сутрин, не ми свирят дробовете при влажно време. Та изобщо не става въпрос за спестяване защото ще дойде момент в който ще е късно и съм сигурен, че всеки пушач ще съжалява.
Миналата година се трогнах от разказа на една позната, която със сълзи на очи разказваше как се е опитвала да накара майка си да откаже цигарите всеки път, при появата на някои от гореспоменатите симптоми, но вече било късно - рак на белия дроб, късен стадий, падаш отведнъж. При мен това беше преломен момент, явно ми повлия макар и друг път да съм слушал подобни истории.
Вярно, в началото като БатВас си мислех, че вече ще откажа и заведенията, но уви, не става. Откажеш ли кръчмите и нощните барове, значи си за пенсия, а тогава няма да е от значение дали ще пушиш. ;-)

lordliness
11-04-2012, 21:01
Спираш да пушиш,спираш да пиеш,спираш да ходиш,по кръчми и губиш способност да се забавляваш.Аз май така направих,загубих способност да се забавлявам,стоя при жена си и се забавлявам с компютъра,не се оплаквам,дори вече ми харесва,но сигурно изглежда странно за другите -като извънземен не пие не пуши :)

dimitar_vd62
11-04-2012, 21:23
Че нали идва края на света, кво толкова се кахърите.И след 30 години пафкане имали смисъл да се тревожа за рак...Е как мамка му да ги откажа кат съм гоуем гъз.

Lei-chery
11-04-2012, 21:29
Е..аз като не пия и не пуша....вече.......защо ли не мога да спестявам.....всичко превръщам в обувки....ха ха ха.:)

JoRiX
11-04-2012, 21:31
Е..аз като не пия и не пуша....вече.......защо ли не мога да спестявам.....всичко превръщам в обувки....ха ха ха.:)

Хахаха то пестеливи жени има ли ? :Д :big_flowers:

Lei-chery
11-04-2012, 21:35
Хахаха то пестеливи жени има ли ? :Д :big_flowers:
И да има...аз не съм от тях;)

lordliness
11-04-2012, 21:52
Парите са за харчене,като не пуша всеки месец си подарявам нещо за по стотина лева.Или я съединител,я някаква помпа :)

BatVas
12-04-2012, 09:41
Абе аз осъзнавам, че в момента зависимостта и цигарите са по-силни от мен и това ме дразни. Иначе може и да е за добро тази забрана. Например, като спряхме да пушим на работните места (трябва да ходим в спецялно помещение) много намалих цигарите. Но пък седна ли на софра си пуша както преди. Сега ако знам, че трябва да излизам пред заведението за да пуша сигурно още ще ги намаля и ...абе ще трябва да пробвам да ги откажа.:bash:

Susscrofa
12-04-2012, 10:25
Абе аз осъзнавам, че в момента зависимостта и цигарите са по-силни от мен и това ме дразни. Иначе може и да е за добро тази забрана. Например, като спряхме да пушим на работните места (трябва да ходим в спецялно помещение) много намалих цигарите. Но пък седна ли на софра си пуша както преди. Сега ако знам, че трябва да излизам пред заведението за да пуша сигурно още ще ги намаля и ...абе ще трябва да пробвам да ги откажа.:bash:

Я сега си представи, пред заведението какви запознанства ще падат.:)
Ще бъде и тихичко, ще си чувате и приказката, абе не е лошо.:grin:

dimitar_vd62
12-04-2012, 10:46
Дето ще си поръчвам кафе, пък ще си вземам чашката и навънка да пуша...заеби.Ма пък ми дойде идея за бизнес,при това положение се чудя дали да не сложа пред входа една-две кафе машини...кафе с цигара на крак.:smoke:

mordohy
12-04-2012, 10:50
Забраната е поредната загуба на суверенитет.
Лицемерна загриженост и слабосилие.
Никой не е питал българина, какво мисли по въпроса.
За сметка на това, свободно се продава абсент, който е халюциоген, тоест наркотик и е забранен у нас още през трийсете години на миналия век.

Доко
12-04-2012, 10:59
А бе да ви споделя, че това със забраната на цигарите по заведенията няма да се отрази отрицателно за бизнеса, а най-вече за клиентите. Преди няколко години мисля при предното правителство се въведе такава забрана и помня, че влизаше в сила от 01.01... Махнах всички пепелници в Караоке-то в Бургас, клиентите кротко без ексцесии и недоволство си излизаха пред заведението за по цигарка, и това просъществува цели 3 дни. :-) Лошото бе, че правителството нямаше воля да приложи забраната по разбираеми на всеки причини.
А сега най ми харесаха предвидените глоби... :oops:

Susscrofa
12-04-2012, 11:50
Забраната е поредната загуба на суверенитет.
Лицемерна загриженост и слабосилие.
Никой не е питал българина, какво мисли по въпроса.
За сметка на това, свободно се продава абсент, който е халюциоген, тоест наркотик и е забранен у нас още през трийсете години на миналия век.

Хората зависими от наркотични вещества не могат да дават трезва оценка. Не можем да ги питаме.
Абсента си го цокаш само ти, а когато пушиш смърдиш и тровиш всички около теб.
Ти пречиш на останалите, а не те на теб.:humpx:

mim
12-04-2012, 11:52
тоя забраненият абсент няма нищо общо със сегашният, тъй че си цоцайте спокойно :naughty:

Stefan Caromov
12-04-2012, 11:58
Забраната е поредната загуба на суверенитет.
Лицемерна загриженост и слабосилие.
Никой не е питал българина, какво мисли по въпроса.
За сметка на това, свободно се продава абсент, който е халюциоген, тоест наркотик и е забранен у нас още през трийсете години на миналия век.

Тук няма как да не се съглася. Откъде накъде ще ни се забранява нещо, което е част от личната свобода ?

Доко
12-04-2012, 12:06
Тук няма как да не се съглася. Откъде накъде ще ни се забранява нещо, което е част от личната свобода ?

Така добре, но къде е мойта лична свобода когато ми засмърдиш под носа в затворено помещение.
Имаш пълната лична свобода да излезнеш на вън и да си смърдиш колкото си искаш бро...:yes:

Susscrofa
12-04-2012, 13:06
Тук няма как да не се съглася. Откъде накъде ще ни се забранява нещо, което е част от личната свобода ?

Личната свобода свършва там, където започваш да нарушаваш нечия друга лична свобода.

Stefan Caromov
12-04-2012, 15:21
Личната свобода свършва там, където започваш да нарушаваш нечия друга лична свобода.

Хайде тогава да разъсдим малко в обратен ред ,а ? Как така ти ще ми нарушаваш личната свобода с колата си без гърне, или без катализатор, или с пиянството си ,или куп други неща, които мога да измисля, които са не по-малко вредни от цигарения дим?
Откъде накъде ти ще ми нарушаваш на мен личната свобода с въздържанието си ? По тоя начин мислил ли си ,щото всяка монета има две страни

Доко
12-04-2012, 16:00
Хайде тогава да разъсдим малко в обратен ред ,а ? Как така ти ще ми нарушаваш личната свобода с колата си без гърне, или без катализатор, или с пиянството си ,или куп други неща, които мога да измисля, които са не по-малко вредни от цигарения дим?
Откъде накъде ти ще ми нарушаваш на мен личната свобода с въздържанието си ? По тоя начин мислил ли си ,щото всяка монета има две страни

Стига де, това сега изобщо не са силни аргументи, много несериозно звучиш, да не кажа нелепо. :no:

Stefan Caromov
12-04-2012, 17:35
Стига де, това сега изобщо не са силни аргументи, много несериозно звучиш, да не кажа нелепо. :no:

Бе не е точно така, погледни реалната заплаха ,тя не идва от пушачите .. Въздуха те не го замърсяват така ,както всичко останало, което изредих . Просто мое мнение е ,че това е поредната стъпка към отнемането на личната свобода .
Наистина няма да се учудя,след 10-тина години да ни лепнат и по един чип, да сме им под око... дано не съм прав

lordliness
12-04-2012, 18:44
Чипа вече си го носим доброволно-телефоните.

Susscrofa
12-04-2012, 20:08
Хайде тогава да разъсдим малко в обратен ред ,а ? Как така ти ще ми нарушаваш личната свобода с колата си без гърне, или без катализатор, или с пиянството си ,или куп други неща, които мога да измисля, които са не по-малко вредни от цигарения дим?
Откъде накъде ти ще ми нарушаваш на мен личната свобода с въздържанието си ? По тоя начин мислил ли си ,щото всяка монета има две страни

Доколкото знам, пърдяща кола без ауспух трябва да се спре от движение.:) Прав ли съм. Разрешено ли е да се кара кола без изпускателна система?
Вече казах, не ми се спори с хора, които са зависими от някакво наркотично вещество. Те не могат да вземат адекватни решения.
Просто сега забраняват поредното вредно нещо, защото всичко изброено от теб е забранено.
Ти знаеш ли, че в СЛАДКАРНИЦА неделя на бул Стамболийски имаше табела /забранено за лица под 18 години/. Сега не знам дали още я има, но това е тотална гавра с дечицата.

undy
12-04-2012, 21:53
Не пуша от 28 февруари 2012......просто се настроих,че няма да си купувам и нямам да имам повече цигари в себе си......изкушавам се ,но волята не ми позволява....започвам да си мисля за друго и тва е......

пс....пуших по кутия на два-три дена....знам,че не е много,но започнах да се дразня на себе си от мисълта всяка сутрин"имам ли цигари,да не ги забравя,ще ми стигнат ли.....пак ли 5 лева и т.н........и тоя вкус в устата.......

mordohy
12-04-2012, 22:14
Хората зависими от наркотични вещества не могат да дават трезва оценка. Не можем да ги питаме.
Абсента си го цокаш само ти, а когато пушиш смърдиш и тровиш всички около теб.
Ти пречиш на останалите, а не те на теб.:humpx:
Ако се нацокам с абсент и си някъде наоколо, много е вероятно да ми харесаш и да те онодя!:roll2:
После ми обяснявай, че не ти харесва!

Кайо
12-04-2012, 22:28
Още ли умувате за пушенето???????

mordohy
12-04-2012, 22:41
Още ли умувате за пушенето???????

Изобщо не умувам.
Не пуша от август и наблягам на другите три важни неща:
Плюсканье, порканье и е...нье!

toki4a
12-04-2012, 22:47
пуша постоянно ! и другите три неща ..,.. и не чувствам умора бре..:-D:dunno:

Кайо
12-04-2012, 22:53
Изобщо не умувам.
Не пуша от август и наблягам на другите три важни неща:
Плюсканье, порканье и е...нье!

Не беше конкретно към теб бре.......по принцип се чудя кво има да се умува,въпрос на личен избор,аз си пуша и си ми е кеф :)

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


пуша постоянно ! и другите три неща ..,.. и не чувствам умора бре..:-D:dunno:

Ииии и ти кат мене бре,бе луд човек умора няма :):):)

mordohy
12-04-2012, 22:56
Не беше конкретно към теб бре.......по принцип се чудя кво има да се умува,въпрос на личен избор,аз си пуша и си ми е кеф :)

И аз за това се боря! На всеки да му е кеф и не се обливам в сълзи, като някой задими покрай мене.

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------



Ииии и ти кат мене бре,бе луд човек умора няма :):):)
И аз тука!:Yeeeehaaa:

Кайо
12-04-2012, 22:57
И аз тука!:Yeeeehaaa:

Аааааа ти не си луд,ти си баш луд,луд та весел :):):):Yeeeehaaa:
Мале къв кефе е мастичка с пуретиииииииииии :Yeeeehaaa:

Доко
12-04-2012, 23:00
Ся ша ви видя от първи юни всите пушачи, мухахаа....само у къщи..:waving::crazy::nono::evilsmiley:

Mind_Control
12-04-2012, 23:06
Не можете да спрете да пушите, пушачите!!! Спрете да се заблуждавате. Вие сте просто едни зависими, безволеви хора. Ако можехте да спрете, просто щяхте да го направите, а не да се оправдавате, че не искате. :D

mordohy
12-04-2012, 23:07
Ся ша ви видя от първи юни всите пушачи, мухахаа....само у къщи..:waving::crazy::nono::evilsmiley:

Аааа!
Ние сме битови алкохолици!

546
12-04-2012, 23:09
Ся ша ви видя от първи юни всите пушачи, мухахаа....само у къщи..:waving::crazy::nono::evilsmiley:
Вкъщи ще ме разстрелят без предупреждение.

Доко
12-04-2012, 23:12
Тъпо ли ви е а, тъпо?... :evilsmiley: Време беше....:crazy: Почвайте от сега да тренирате на терасата.:pimp::tooth::shock::hmm::boxed:

Кайо
12-04-2012, 23:24
Тъпо ли ви е а, тъпо?... :evilsmiley: Време беше....:crazy: Почвайте от сега да тренирате на терасата.:pimp::tooth::shock::hmm::boxed:

Не злорадствай,все пак тази седмица е свещена :):):)

mordohy
12-04-2012, 23:26
Не злорадствай,все пак тази седмица е свещена :):):)

Наздраве!
Опс!
Исках да кажа:
Амин!

Кайо
12-04-2012, 23:43
Вкъщи ще ме разстрелят без предупреждение.

Камината е голямо удобство,аз си съм сложил един двуместен диван баш до нея и се пуша....даже са съм сложил едно-две дръвца и си пафкам.....вратата на терасата отворена....раййййййййй :)

Требва да си терам и в София жилище с камина :)

dimitar_vd62
12-04-2012, 23:48
Тъпо ли ви е а, тъпо?... :evilsmiley: Време беше....:crazy: Почвайте от сега да тренирате на терасата.:pimp::tooth::shock::hmm::boxed:

Да,да, я че пръднем на боб с наденица и че излезем да пушим на чист въздух апа ония у кръчмата да му мислят.:evilsmiley:

Доко
13-04-2012, 00:03
Мноу ме кефи сентенцията: "Да пуша на чист въздух" , мъдра мисъл. ;-)

Кайо
13-04-2012, 00:40
Мноу ме кефи сентенцията: "Да пуша на чист въздух" , мъдра мисъл. ;-)

А мен самата дейност,супер е да си някъде в балкана и да запалиш една цигара....:roll2:

Susscrofa
13-04-2012, 08:12
Ако се нацокам с абсент и си някъде наоколо, много е вероятно да ми харесаш и да те онодя!:roll2:
После ми обяснявай, че не ти харесва!

Мен точно едва ли:grin:, но някое беззащитно момиче може и да насилиш.
Осъзнаваш ли колко несъстоятелен пример даваш?
Имал съм късмета да видя аутопсия на куче на заклет пушач, белият му дроб беше синьо-черен и миришеше на пепелник с вода.

---------- Post added at 05:12 ---------- Previous post was at 05:06 ----------


Камината е голямо удобство,аз си съм сложил един двуместен диван баш до нея и се пуша....даже са съм сложил едно-две дръвца и си пафкам.....вратата на терасата отворена....раййййййййй :)

Требва да си терам и в София жилище с камина :)

Има едно такова:) На 13 етаж в зона Б-5:)
Почти в стратосферата си, чист въздух.

Mury
13-04-2012, 08:54
Мноу ме кефи сентенцията: "Да пуша на чист въздух" , мъдра мисъл. ;-)

Ейййййййй на 2 петъка непушач и почна да се прави на Лили Игнатова :naughty::naughty::naughty::naughty:

Доко
13-04-2012, 09:47
Ейййййййй на 2 петъка непушач и почна да се прави на Лили Игнатова :naughty::naughty::naughty::naughty:

Нали знаеш кой е по-големия противник на един пушач от един непушач?
Това е бившия пушач. :naughty::bash:

Кайо
13-04-2012, 10:34
---------- Post added at 05:12 ---------- Previous post was at 05:06 ----------

Има едно такова:) На 13 етаж в зона Б-5:)
Почти в стратосферата си, чист въздух.

Цъъъ,не става,13 етаж,ем високо,ем па и 13....аз съм суеверен а и ако се прецака асансьора докат се кача ша ми излезнат всички фасове през газо.......:):):)

---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:30 ----------


Нали знаеш кой е по-големия противник на един пушач от един непушач?
Това е бившия пушач. :naughty::bash:

Враг народен.....:shoot:
Прав си,така е сестрата на жената,кат дое в Гърция или България само мрънка за пушенето,кат идем ние в Англия излизам навън да пуша,не ме остава дори на балкона да пуша......жилище под наем с клауза в договора ,,За непушачи",улава английска работа..................:bash:

Orm
13-04-2012, 11:13
станаха 3 месеца откак не пуша..... е верно качих 10-ина кила :), ама хем мога да дишам , хем не смърдя на комин, онзи ден се сетих че откак съм ги спрял не ме е боляла глава.......

Susscrofa
13-04-2012, 17:38
станаха 3 месеца откак не пуша..... е верно качих 10-ина кила :), ама хем мога да дишам , хем не смърдя на комин, онзи ден се сетих че откак съм ги спрял не ме е боляла глава.......

Aко надебелееш още ще започнат да те болят коленете и да пуфтиш като бързаш.

Кайо
13-04-2012, 22:55
Aко надебелееш още ще започнат да те болят коленете и да пуфтиш като бързаш.
http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gif

Orm
13-04-2012, 23:21
Aко надебелееш още ще започнат да те болят коленете и да пуфтиш като бързаш.

Ти се шегуваш , ама наистина си разтегнах кръстните връзки на коляното :) , щото реших да спортувам за да отслабна ..... Са ми забраниха да тренирам каквото и да е било (освен плуване) следващите 3 месеца :) Ама ме е страх да не зема па да се удавя ... че както е тръгнало :)

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

Излиза че съм си живял безгрижно когат пушех :)

Кайо
13-04-2012, 23:30
Ти се шегуваш , ама наистина си разтегнах кръстните връзки на коляното :) , щото реших да спортувам за да отслабна ..... Са ми забраниха да тренирам каквото и да е било (освен плуване) следващите 3 месеца :) Ама ме е страх да не зема па да се удавя ... че както е тръгнало :)

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

Излиза че съм си живял безгрижно когат пушех :)

....а някои казват,че пушенето било вредно:flirt:

546
13-04-2012, 23:42
Ами то Чърчил е обяснил отдавна каква е тайната на дълголетието,но много хора си мислят,че го е казал на майтап.

Кайо
14-04-2012, 08:04
Ами то Чърчил е обяснил отдавна каква е тайната на дълголетието,но много хора си мислят,че го е казал на майтап.

Аз напълно подкрепям казаното от Уини :):):)
....само е пропуснал нещо много важно ;)

Доко
14-04-2012, 09:19
Аз напълно подкрепям казаното от Уини :):):)
....само е пропуснал нещо много важно ;)

“Сутрин – уиски и пура, на обед – уиски и пура, вечер – уиски и пура, и запомнете, никакъв спорт"
- Не е пушел цигари. ;-)

Susscrofa
14-04-2012, 09:50
Ами то Чърчил е обяснил отдавна каква е тайната на дълголетието,но много хора си мислят,че го е казал на майтап.

Никога не си създавай модел по примера на изключение.
От 100 000 паднали от осмия етаж, един оцелява.
Ако опиташ ти имаш много малък шанс да оцелееш.

Кайо
14-04-2012, 19:31
Никога не си създавай модел по примера на изключение.
От 100 000 паднали от осмия етаж, един оцелява.
Ако опиташ ти имаш много малък шанс да оцелееш.

Това,че на теб ти се размина ножа тази коледа не означава,че ще ти се размине и идната :):):)

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------


“Сутрин – уиски и пура, на обед – уиски и пура, вечер – уиски и пура, и запомнете, никакъв спорт"
- Не е пушел цигари. ;-)

Е и аз така ;)

fred
14-04-2012, 19:31
Това,че на теб ти се размина ножа тази коледа не означава,че ще ти се размине и идната :):):)

Тая май няма да му се размине, тъкмо ще е добре угоен вече а и кризата ще си каже думата :saint:

А относно цигарите, сега се сетих, че от деня на детето, 1 юни влиза забраната за пушене по заведенията да го наречем.Глобата е до 500 лв за пушача и до 5000 до търговеца.Ми това е един от пътищата.Иначе като влезеш в българско заведение е нещо като кръчмата на Странджата, само дето ги няма хъшовете вътре а разни други субекти :)

Кайо
14-04-2012, 19:38
Тая май няма да му се размине, тъкмо ще е добре угоен вече а и кризата ще си каже думата :saint:

А относно цигарите, сега се сетих, че от деня на детето, 1 юни влиза забраната за пушене по заведенията да го наречем.Глобата е до 500 лв за пушача и до 5000 до търговеца.Ми това е един от пътищата.Иначе като влезеш в българско заведение е нещо като кръчмата на Странджата, само дето ги няма хъшовете вътре а разни други субекти :)

Пълна дискриминация към пушачите.....и кой ще ходи по тези заведения????

fred
14-04-2012, 22:53
Ами като не се пуши навсякъде, значи ще си ходят пак същите :) Просто няма да има дим.Пушене на маси отвън примерно лятото.
Както е във Франция примерно и Италия.

Кайо
14-04-2012, 23:00
Ами като не се пуши навсякъде, значи ще си ходят пак същите :) Просто няма да има дим.Пушене на маси отвън примерно лятото.
Както е във Франция примерно и Италия.

Лятото отвън а зимата????
Колко заведения затвориха в Англия и Ирландия????
Лятото отвън,въпреки,че съм пушач съм погнусен от тази гледка,поне в Благоевград е пълно с млади майки с бебета в колички,които лятото са навън по заведенията и пафкат като кремиковси комини,е нека некой ме убеди,че тези майки не пафкат и дома.
Забраната си е дискриминация,по-голямата част от българите са пушачи...........

Susscrofa
14-04-2012, 23:06
Лятото отвън а зимата????
Колко заведения затвориха в Англия и Ирландия????
Лятото отвън,въпреки,че съм пушач съм погнусен от тази гледка,поне в Благоевград е пълно с млади майки с бебета в колички,които лятото са навън по заведенията и пафкат като кремиковси комини,е нека некой ме убеди,че тези майки не пафкат и дома.
Забраната си е дискриминация,по-голямата част от българите са пушачи...........

Един пушач нарушава правата на 100 непушача в заведение, това теоритично е възможно.
Защо трбява да се пуши в тези заведения. Сега собствениците ще продават два пъти повече алкохол и сладкиши.:) От опит го знам, като бивш пушач.

Кайо
14-04-2012, 23:11
Един пушач нарушава правата на 100 непушача в заведение, това теоритично е възможно.
Защо трбява да се пуши в тези заведения. Сега собствениците ще продават два пъти повече алкохол и сладкиши.:) От опит го знам, като бивш пушач.



При положение,че 70% от българите пушат един пушач нарушава правата на 30% от клиентите на даденото заведение ;)

Ти от опит го знаеш,нали си човек на статистиките,виж процента на затворените заведения в Обединеното Кралство и с колко процента им е паднал оборота па после думай :):):)

Lei-chery
14-04-2012, 23:30
При положение,че 70% от българите пушат един пушач нарушава правата на 30% от клиентите на даденото заведение ;)

Ти от опит го знаеш,нали си човек на статистиките,виж процента на затворените заведения в Обединеното Кралство и с колко процента им е паднал оборота па после думай :):):)

Както и да е изразено процентно...аз съм принципно за забраната.
Когато отида с приятели на заведение, винаги сядаме в салона за пушачи...тоест..освен, че винаги непушачите се съобразяваме с пушачите и вдишваме всичкият цигарен дим....
Е така въпроса ще бъде решен...чисто егоистично дори и за мен....а пък който иска...да тича на вън за цигарка.
Лелееее....а съм бивша пушачка....;)

Кайо
14-04-2012, 23:36
Както и да е изразено процентно...аз съм принципно за забраната.
Когато отида с приятели на заведение, винаги сядаме в салона за пушачи...тоест..освен, че винаги непушачите се съобразяваме с пушачите и вдишваме всичкият цигарен дим....
Е така въпроса ще бъде решен...чисто егоистично дори и за мен....а пък който иска...да тича на вън за цигарка.
Лелееее....а съм бивша пушачка....;)

А защо се съобразяваш с пушачите????
Защото като седнете сте 1 максимум 2 непушача и 3-4-5 пушача,аз съм за забраната на публични места,но не и по заведенията,заведенията трябва да са със зала за пушачи и непушачи или само за пушачи и само за непушачи....еле па ако имаха и добра вентилация непушачите немаше да се жалите толкоз ;)

Lei-chery
14-04-2012, 23:39
А защо се съобразяваш с пушачите????
Защото като седнете сте 1 максимум 2 непушача и 3-4-5 пушача,аз съм за забраната на публични места,но не и по заведенията,заведенията трябва да са със зала за пушачи и непушачи или само за пушачи и само за непушачи....еле па ако имаха и добра вентилация непушачите немаше да се жалите толкоз ;)

Защо ли?
Защото пушач рядко ще направи компромис...и при условие, че сме заедно...някой винаги се жертва.Това обикновенно е непушачът.;)

Кайо
14-04-2012, 23:45
Защо ли?
Защото пушач рядко ще направи компромис...и при условие, че сме заедно...някой винаги се жертва.Това обикновенно е непушачът.;)

Ми един прави компромис с 3-4 ма.....логично е :)

Lei-chery
14-04-2012, 23:47
Ми един прави компромис с 3-4 ма.....логично е :)

А не е ли по-логично понякога те поне неговото здраве да съхранят...щом собственното си не искат?:)

old alfist
14-04-2012, 23:48
Защо ли?
Защото пушач рядко ще направи компромис...и при условие, че сме заедно...някой винаги се жертва.Това обикновенно е непушачът.;)
E, ми ходете си тогава по заведенията, а ние пушачите ще се събираме по частни сбирки, а ако някой непушач иска да дойде е добре дошъл.

Кайо
14-04-2012, 23:49
E, ми ходете си тогава по заведенията, а ние пушачите ще се събираме по частни сбирки, а ако някой непушач иска да дойде е добре дошъл.

Еееее Олди,много си прав!!!!!!

Lei-chery
14-04-2012, 23:49
E, ми ходете си тогава по заведенията, а ние пушачите ще се събираме по частни сбирки, а ако някой непушач иска да дойде е добре дошъл.

Ха ха..е ти много вътрешно го прие.:)

Кайо
14-04-2012, 23:51
А не е ли по-логично понякога те поне неговото здраве да съхранят...щом собственното си не искат?:)

Аз поне ако съм сам с един непушач мога да направя компромис......но мнозинството винаги печели :)
Ами що не забранят направо производството на тютюневи изделия??????????
Изнася ли?
;)

Lei-chery
14-04-2012, 23:52
E, ми ходете си тогава по заведенията, а ние пушачите ще се събираме по частни сбирки, а ако някой непушач иска да дойде е добре дошъл.
Аз вече доста съм навикнала с цигарения дим....ще намина...:):):)

mordohy
14-04-2012, 23:54
Защо ли?
Защото пушач рядко ще направи компромис...и при условие, че сме заедно...някой винаги се жертва.Това обикновенно е непушачът.;)
Абе аз ли съм най-откачен!
И като пушач и сега се съобразявам с останалите.
Какво толкова!
Войнствуващите "анти.." никога не са ми били симпатични.

Lei-chery
14-04-2012, 23:54
Аз поне ако съм сам с един непушач мога да направя компромис......но мнозинството винаги печели :)
Ами що не забранят направо производството на тютюневи изделия??????????
Изнася ли?
;)

Ха ха ха..е така ще решат радикално проблема, ще го изкоренят из основи...:):):)

Кайо
14-04-2012, 23:56
Ха ха ха..е така ще решат радикално проблема, ще го изкоренят из основи...:):):)

Или,или....Всичко останало е лицемерно..........

Lei-chery
14-04-2012, 23:57
Абе аз ли съм най-откачен!
И като пушач и сега се съобразявам с останалите.
Какво толкова!
Войнствуващите "анти.." никога не са ми били симпатични.

Набърка се неправилно.Просто с Кайчо си "споряхме" за спорта.
Така да се каже..че има две крайни мнения по въпроса.;)

old alfist
14-04-2012, 23:59
Аз вече доста съм навикнала с цигарения дим....ще намина...:):):)
Едно шоу може да стане на поляната, на терасата, на стълбищната площадка и на много други екзотични места - обществените сгради са за сухарите.

Кайо
14-04-2012, 23:59
Набърка се неправилно.Просто с Кайчо си "споряхме" за спорта.
Така да се каже..че има две крайни мнения по въпроса.;)

Eeeee Kaka,пак ме разбра,за спорта споря,иначе ми е на........

mordohy
15-04-2012, 00:00
Набърка се неправилно.Просто с Кайчо си "споряхме" за спорта.
Така да се каже..че има две крайни мнения по въпроса.;)


Знам за какво иде реч!:kiss:

Lei-chery
15-04-2012, 00:02
Хайде...пушете по една цигарка...а аз ви казвам лека нощ.:)

Кайо
15-04-2012, 00:06
Хайде...пушете по една цигарка...а аз ви казвам лека нощ.:)

Лека Принцесо,тамъм изпафках гУемата пура :):):)

Доко
15-04-2012, 00:22
Кайо това в подписа ти знаеш ли кой го е писал? :-?

Кайо
15-04-2012, 10:22
Кайо това в подписа ти знаеш ли кой го е писал? :-?

Ми доколкото знам да,въпреки,че го разбрах точно в денят в който го сложих.......Достоевски батак,един велик българин.....
....а са шах с пешката,хем Достоевски,хем пък българин.........

Доко
15-04-2012, 10:31
Ми доколкото знам да,въпреки,че го разбрах точно в денят в който го сложих.......Достоевски батак,един велик българин.....
....а са шах с пешката,хем Достоевски,хем пък българин.........

Не е Достоевски, бургазлия е, ама чак пък велик! - http://nyansi.com/?p=1933
Ето и цялото произведение ;-) - http://liternet.bg/publish8/nfenerski/alkoholik.htm

Кайо
15-04-2012, 10:39
Не е Достоевски, бургазлия е, ама чак пък велик! - http://nyansi.com/?p=1933
Ето и цялото произведение ;-) - http://liternet.bg/publish8/nfenerski/alkoholik.htm

Ми има една ирония в написаното от мен,май още не си се събудил :):):)
,,.....Достоевски батак,един велик българин.....
....а са шах с пешката,хем Достоевски,хем пък българин........."

Доко
15-04-2012, 10:46
Ми има една ирония в написаното от мен,май още не си се събудил :):):)
,,.....Достоевски батак,един велик българин.....
....а са шах с пешката,хем Достоевски,хем пък българин........."

А бе скоро четох някъде коментар, че е Достоевски та помислих да не си се заблудил и ти.
Вярно не съм се събудил още, не ти захапах иронията, ама гледам едни козунаци тука, и яйца... :cheers:

Кайо
15-04-2012, 10:51
А бе скоро четох някъде коментар, че е Достоевски та помислих да не си се заблудил и ти.
Вярно не съм се събудил още, не ти захапах иронията, ама гледам едни козунаци тука, и яйца... :cheers:

Ε щом гледаш козунаци и яйца простено......неко агънце нема ли бре?
Аз след малко бегам,вече се пече на шиша моето агне......:cheers:

fred
15-04-2012, 20:43
Не е Достоевски, бургазлия е, ама чак пък велик! - http://nyansi.com/?p=1933
Ето и цялото произведение ;-) - http://liternet.bg/publish8/nfenerski/alkoholik.htm

Не е Достоевски, не знам дали е българин, , ама е роден в Русия.
Казва се Николай Фенерски
Аз пуснах това, а Кайо го хареса и си го тури за подпис

Кайо
15-04-2012, 20:58
Не е Достоевски, не знам дали е българин, , ама е роден в Русия.
Казва се Николай Фенерски
Аз пуснах това, а Кайо го хареса и си го тури за подпис

A баш така си беше....Фенерски е роден в Русия ама май си е българин.......

Доко
15-04-2012, 21:56
A баш така си беше....Фенерски е роден в Русия ама май си е българин.......

Цяла статия съм ви постнал бре, даже две...;-)

Lei-chery
15-04-2012, 22:02
Цяла статия съм ви постнал бре, даже две...;-)

Ами може да не са пили скоро, а както разбираме липсата на тази течност води до оглупяване...не са разбрали, че трябва да четат.:):):)

Доко
15-04-2012, 22:35
Ами може да не са пили скоро, а както разбираме липсата на тази течност води до оглупяване...не са разбрали, че трябва да четат.:):):)

Важно е цигарите да спрат, от тях са оглупяли, изпушили са им харддисковете, мухахаа...:oops::innocent::spoko::hehe::coolio: :flirt: :unsure::sayjin::whistle:

Кайо
15-04-2012, 23:58
Цяла статия съм ви постнал бре, даже две...;-)

Знам бре,ама моабет да става :):):)

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:53 ----------


Ами може да не са пили скоро, а както разбираме липсата на тази течност води до оглупяване...не са разбрали, че трябва да четат.:):):)

Взима си забележка и почвам да се поправям.:tequilla::tequilla::tequilla:

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:55 ----------


Важно е цигарите да спрат, от тях са оглупяли, изпушили са им харддисковете, мухахаа...:oops::innocent::spoko::hehe::coolio: :flirt: :unsure::sayjin::whistle:

Хард диска си ми е наред,ама ми е бъгав софтуера :):):):)
Мале са кат пална и една пура....:smoke::smoke::smoke:

undy
16-04-2012, 10:25
Некои пропушват пурици.......

dimitar_vd62
19-04-2012, 12:04
Хард диска си ми е наред,ама ми е бъгав софтуера :):):):)
Мале са кат пална и една пура....:smoke::smoke::smoke:

Бъгав ти е , щото не го ъпдейтваш сяка вечер...:wein: и у подписа ти го пише.:-)

Кайо
19-04-2012, 22:54
Бъгав ти е , щото не го ъпдейтваш сяка вечер...:wein: и у подписа ти го пише.:-)

Аааа,Митак не така,тоя ъпдейт си го правя най-редовно,вечер не пропущам :):):)

Pepo
16-05-2012, 10:54
Днес ще се гласува на второто четене за/против пълната забрана за тютюнопушене на закрити обществени места :calc:

morfius
16-05-2012, 11:42
Днес ще се гласува на второто четене за/против пълната забрана за тютюнопушене на закрити обществени места :calc:

Като нищо, по-качествено и евтино насъскване на една част от населението срещу друга и то за години напред просто няма как да намерят... разделяй и владей.

rusiq86
17-05-2012, 02:29
Нз какво има да гласуват, това е най-отвратителното нещо да димиш на събеседника до себе си.

Susscrofa
17-05-2012, 08:28
Нз какво има да гласуват, това е най-отвратителното нещо да димиш на събеседника до себе си.

Има и по-гнусно, да пърдиш пред събеседника ти:)

Tonimir
17-05-2012, 08:42
Има и по-гнусно, да пърдиш пред събеседника ти:)
Да ама пръднията си е естествена :D И не би навредила на твоето здраве ;)

Колкото по темата, много е интерес факта, как в много държави (при това пред нас) много години преди нас са решили въпроса, приели са закони, хората пушачи дори вече СА СВИКНАЛИ с това и вече не се споменава този казус като "проблем".
Но виж ти в нашата мила България, колко години вече напред назад, тарикати и какви ли не мозаци, се опитват да не приемат тази ЛОГИЧНА забрана.

По тъжното в картината, че масово хората (които са пушачи) НЕ ИСКАТ да приемат тази забрана и им се иска МНОГО тя да не стане реалност. Дълго мислех защо е така ... но после се сетих за точния отговор, защото голям процент от БГ нацията ни страда от егоизъм.

rusiq86
17-05-2012, 08:58
Има и по-гнусно, да пърдиш пред събеседника ти:)

Естествени нужди на хората са социалните контакти. Понякога отиваш на кафенце да се видите с приятели. Ако тръгна да изпускам газове през 5 минути ще се махнеш, или ще надигнеш глас, а аз съм принуден да търпя дим, и миризми на умряло.
Искат не искат пушачите рано или късно ще се приеме забраната. Няма как дълго още да отлагат.
Хората са озлобени от живота, някой се опитва да им забрани да пушат в обществени места като барчета, ресторанти, клубове, просто им е писнало, че не могат друго да променят, барем да няма и такива забрани.

Всеки сам решава дали да се трови, е защо да ме тровиш ти мен, като не искам!!
Нищо лично, просто приемете факта, това са нормални неща!

morfius
17-05-2012, 11:02
Да ама пръднията си е естествена :D И не би навредила на твоето здраве ;)

Колкото по темата, много е интерес факта, как в много държави (при това пред нас) много години преди нас са решили въпроса, приели са закони, хората пушачи дори вече СА СВИКНАЛИ с това и вече не се споменава този казус като "проблем".
Но виж ти в нашата мила България, колко години вече напред назад, тарикати и какви ли не мозаци, се опитват да не приемат тази ЛОГИЧНА забрана.

По тъжното в картината, че масово хората (които са пушачи) НЕ ИСКАТ да приемат тази забрана и им се иска МНОГО тя да не стане реалност. Дълго мислех защо е така ... но после се сетих за точния отговор, защото голям процент от БГ нацията ни страда от егоизъм.

Хайде стига глупости, 3 държави в Европа имат пълна забрана, в другите е частична.
И преди това 30 години провеждаха кампании за намаляване на пушенето.
А ние пак каручката пред коня, при половин население пушачи, тотална забрана.
Познайте колко ще се спазва... масово ще летят едни рушвети.
А стадото ще се яде един друг... не напразно казах, разделяй и владей!

Orm
17-05-2012, 11:05
Естествени нужди на хората са социалните контакти. Понякога отиваш на кафенце да се видите с приятели. Ако тръгна да изпускам газове през 5 минути ще се махнеш, или ще надигнеш глас, а аз съм принуден да търпя дим, и миризми на умряло.
Искат не искат пушачите рано или късно ще се приеме забраната. Няма как дълго още да отлагат.
Хората са озлобени от живота, някой се опитва да им забрани да пушат в обществени места като барчета, ресторанти, клубове, просто им е писнало, че не могат друго да променят, барем да няма и такива забрани.

Всеки сам решава дали да се трови, е защо да ме тровиш ти мен, като не искам!!
Нищо лично, просто приемете факта, това са нормални неща!

Това дали ще приемат или не , зависи според мене само от това колко са пушачите и непушачите в парламент :). Иначе как спрях да пуша ( а аз не пуша вече от 5-6 месеца :dance:) верно е ужасна смрад ..... Ама лично на мене не ми пречи ако не е някъв лисичарник разбира се , щото ония ден влязох да зема кафе в младост , та как влязох така и излязох..... всеки ... ама абсолютно всеки от 25-30 човека вътре пушеше......

Трябва да забранят цигарите и да ги заменят с друго ( това любимото на Боб Марли :) ) Поне ще са весели хората :)

lordliness
17-05-2012, 11:31
Аз от както не пуша не мога да изпия едно кафе тайно,вляза ли в кафене така се опушвам, че жена ми веднага ме надушва :)

Pepo
17-05-2012, 12:14
Живял съм в държава, където не се пуши дори на стадионите. Не съм забелязал това да поражда някакво напрежение между пушачи и непушачи.
Ако се насажда някаква вражда, то е когато се провеждат митингите на асоциацията на собствениците на заведения и дрънкането, че видите ли, забраната на тютюнопушенето в заведенията унищожавала бизнеса :screwy:
Не търсете под вола теле.
Еле па 'щото всички сте се родили с цигара в устата, деба :puke:
nb. Пушач съм

_________________________

Edit: Промяната е вече факт!




След години на колебания, компромиси и частични ограничения, парламентът днес взе окончателното решение да бъде забранено тютюнопушенето на закрити обществени и работни места от 1 юни 2012 г. С 90 гласа "за" , 9 - "против" и 8 "въздържали се" депутатите приеха на второ четене промените в Закона за здравето, въпреки протестите на собствениците за заведения и очакванията им, че забраната ще доведе до големи загуби и фалити в ресторантьорския бизнес и този на нощните заведения.

... Отношението на депутатите към текста не беше строго партийно доминирано, макар че най-активни против забраната бяха представителите на левицата :crazy:

Член 56 от Закона за здравето:

Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.

Забранява се тютюнопушенето и в помещенията с обособени работни места, където се полага труд, както и в помещенията към тях със спомагателно и обслужващо предназначение.

По изключение се допуска тютюнопушене в обособени самостоятелни помещения, разположени в сградите на летищата.

В обособените самостоятелни помещения не се разрешава присъствието на лица под 18-годишна възраст.

Обособените самостоятелни помещения се отделят с въздухонепроницаеми стени, плътно затварящи се врати, обозначават се ясно и в тях се изгражда вентилационна инсталация.

Министерският съвет определя с наредба изискванията, на които трябва да отговарят обособените самостоятелни помещения.

Забранява се тютюнопушенето на следните открити обществени места:
1. училищните терени;
2. дворовете на училищата и ученическите общежития;
3. дворовете на детските ясли, детските градини и местата, където се предоставят социални услуги за деца.

www.capital.bg (http://www.capital.bg)

rusiq86
17-05-2012, 16:40
Беше време!
Най много покрай тази забрана, пушещите да намалят цигарите :)
Приятелката ми е пушач. преди 4 години когато се срещнахме пушеше поне 7-8 цигари на ден. Сега макс 1,2 на ден, понякога и дори пропуска.
Не мразя пушачите, нито имам против да си пушат на открито, но в помещения е мн кофти. Мн пъти съм влизал и директно към изхода след като подуша миризмата. Бизнес-а няма да усети никакви разлики, най-много да има повече клиенти. Пушачите няма да пият кафенце по пейките. Виж за тютюневата индустрия е кофти, ще претърпи загуби.
Просто мн мразя цигарен дим. Мн е гадно една млада девойка да мирише на тютюн, вместо на един хубав парфюм. :sex:

Tonimir
17-05-2012, 19:23
Радвам се, че има вече ход на нещата, малко време ще отнеме пушачите да свикнат.

С цялото ми уважение към пушачите, но въпросната цигара може и навън да бъде изпушена, няма нужда с нея да се дими на околните. Или напафкваш се здраво с 3-4 цигари преди да ходиш на обществено място, държат та 3-4-5 часа примерно, и си готов.

Обществени места не са само завиденията, ам дискотеките? Аз за последно съм ходил на дискотека преди 6 години. И защо ли? защото ми беше омръзнало всеки път като се прибирам в къщи, дрехите ми от 2 метра ги усещах как смърдят на въглен! И за да изчезни миризмата, налагаше се поне 2 минавания през пералнията. Та се отказах тотално.

Ам зимата? Отиваш да обядваш по време на обедната почивка, излизаш пак смърдиш на цигари, а уж си отишал само за да обядваш, плащаш и за това да смърдиш ...

Аз ако бях пушач, щях да гледам към тази промяна с позитивъм и щях да почна опити да се откажа. По-здравословно за самия човек и околните, че дори и по-леко му е на джоба!
Да не говорим за миризмата ... самия пушач няма как да го усеща, тъй като е свикнал вече с нея, и не усъзнава, че човека непушач пред него му е неудобно да му кажа, че смърди! (говоря го от личен опит :D)

С добри чувства го казвам, но наистина е време този вреден навик да почнат да се отказват от него хората!

Susscrofa
17-05-2012, 19:31
Забраната да не се пуши на стадиони е пълно лайно, прилича ми на разрешените 140 км/час по магистралите.

Бобби
17-05-2012, 19:45
Това с отказването хич не ме бива...карам от един до няколко месеца без цигарен дим......и после яко дим
Но поне трябва да ги намаля....и това новото ограничение ще ми помогне....най вече зимта....

dimitar_vd62
17-05-2012, 22:40
Днес по новините казаха че София е с най-замърсен въздух в Европа.Дали ще се промени нещо като забранят пушенето и забраната вземе че се спазва примерно.

п.п. rusiq86 - девойките не са за мирисане бре.:biggrin:

rusiq86
17-05-2012, 23:38
Е ако ми ухае на чесън или на умрело, няма как да стане играта :)

Просто приемете факта...в САЩ не се пие на обществени места, даже биричка в парка. Колко ми е било гадно като съм на плаж и е забранено, но няма как съобразявам се, и го намирам за правилно.

Кайо
17-05-2012, 23:40
Е ако ми ухае на чесън или на умрело, няма как да стане играта :)

Просто приемете факта...в САЩ не се пие на обществени места, даже биричка в парка. Колко ми е било гадно като съм на плаж и е забранено, но няма как съобразявам се, и го намирам за правилно.


В Сащ във Вегас се пуши........

rusiq86
18-05-2012, 00:02
Е то там всеки щат има различни закони. Как си представяш в казино да не запалиш пура с уискито... :) Нали требе те предразположат да ти вземат паричките.

Кайо
18-05-2012, 00:06
Е то там всеки щат има различни закони. Как си представяш в казино да не запалиш пура с уискито... :) Нали требе те предразположат да ти вземат паричките.

А така,много си прав.;)
.....тоест забраната е лицемерна,там,където има файда не е забранено пушенето...............

lordliness
18-05-2012, 00:14
В Германия пък пиеха бира, пушеха и пикаеха в градинките и хич не им пукаше(може да са били и гастарбайтери, незнам)

Кайо
18-05-2012, 00:25
В Германия пък пиеха бира, пушеха и пикаеха в градинките и хич не им пукаше(може да са били и гастарбайтери, незнам)

В Германия съм бил Хамбург и Берлин,разлика огромна,Хамбург фас рядко ще видиш,Берлин се пафка яко....в Лондон също е пълно с фасове по улиците.

Orm
18-05-2012, 11:01
Абе като толкова се грижат за хората що не вземат да забранят тая гадост....... Напълно съм съглсен с Kaio156 - pylno licemerie

Susscrofa
18-05-2012, 11:18
В Сащ във Вегас се пуши........

Приличаш ми на тези, които посещават Амстердам за една седмица и си мислят, че така изглежда цяла Холандия.:)

---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:16 ----------


А така,много си прав.;)
.....тоест забраната е лицемерна,там,където има файда не е забранено пушенето...............

Забраната е добра, като изключим тази тъпотия за детските площадки, училищните дворове и стадионите.:BBQ:

Pepo
18-05-2012, 11:23
...като изключим тази тъпотия за детските площадки, училищните дворове и стадионите.:BBQ:

Защо :drinking:

lordliness
18-05-2012, 11:36
На мен ми е интересно при това положение къде ще пушат учителите, със сигурност ще нарушават забраните, едва ли ще тичат на отсрещиния тротоар, те и сега си пушат в учителските стаи май.

Susscrofa
18-05-2012, 12:56
Защо :drinking:

Учениците ще излизат извън дворовете и ще се отдалечават от тях, твърде много.
Родителите постоянно ще са изнервени и ще бързат да си тръгнат преди дечицата да са се наиграли, увеличава се и рискът от оставяне на деца без надзор или един родител да надзирава 5 деца.
Откритият стадион е място за разговори, псувни и изкарване на стреса и напрежението, не виждам причина там да не се пуши, запалянковците и феновете не са спортисти.:BBQ:

Pepo
18-05-2012, 14:05
Учениците ще излизат извън дворовете и ще се отдалечават от тях, твърде много.
Родителите постоянно ще са изнервени и ще бързат да си тръгнат преди дечицата да са се наиграли, увеличава се и рискът от оставяне на деца без надзор или един родител да надзирава 5 деца.
Откритият стадион е място за разговори, псувни и изкарване на стреса и напрежението, не виждам причина там да не се пуши, запалянковците и феновете не са спортисти.:BBQ:

Глупости пишеш :blah:
Дай тогава да им пъхнем по една цигара в устата и две кутии в чантата - това ще гарантира, че няма да мръднат никъде. То и без това им забраниха да пушат в училището, па сега и на двора не им дават.

Да се твърди, че стадионите са места за псувни и изкарване на стрес е смешно. Предназначението им е съвсем различно. Колкото повече хора мислят, че стадионът е за това, толкова по-зле. Ако димът от цигарата на стоящия влиза в носа ми, никак не ми е гот - без значение дали се случва в кръчмата, стадиона или продънената рикша на някой бакшиш.

За детските площадки можеше е да не задължително. Там поне не сме гъз до гъз като у кръчмата, театъра, стадиона - винаги има накъде да бЕгаш.
Ама пък се сещам за често срещана гледка - наведена над количката майка сменя памперс с цигара в уста.
Ти си родител и би трябвало да знаеш, че децата приемат родителите си като модел и колкото по-рядко стават свидетели на такива неща около себе си, толкова по-добре.
По тоя повод се сещам за родители, които пушат в колите, докато си возят децата, което е върха на тъпотията :screwy:

Кайо
18-05-2012, 22:58
Приличаш ми на тези, които посещават Амстердам за една седмица и си мислят, че така изглежда цяла Холандия.:)

---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:16 ----------


Не,просто констатирам,че и в държавата в която първи забраниха пушенето има и места където се пуши.....във Вегас се пуши само в казината,но все пак се пуши,и не само се пуши а и се насърчава пушенето,обикалят разни убави момета и предлагат пури..........май трябва да ида до Вегас.........
Къв Амстердам бре Суска,ти по български клубове явно отдавна не си одил,холандците могат само да ни завиждат :):):)

Доко
19-05-2012, 00:04
Още 12 дни си пYшете на воля... :smoke: :sex: :depressed: :gives[1]:

Кайо
19-05-2012, 00:28
Още 12 дни си пYшете на воля... :smoke: :sex: :depressed: :gives[1]:

....и шо са?:pokey::pokey::pokey: