PDA

View Full Version : Арена и Замунда пак застрашени



daksy
22-01-2011, 11:29
От късните часове снощи АренаБГ.ком и Замунда.нет са спряли достъпа до торентите...

За пореден път виртуалното общество за свободно споделяне на информация е заплашено с репресии. Инициатори на това е тайна работна група наречена "Съвет за защита на интелектуалната собственост"

Подкрепете и научете повече:http://www.facebook.com/pages/ArenaBG-Freedom/173113899395726?v=wall

Abar7h
22-01-2011, 11:39
Тия си ритат здравните книжки :mrgreen:

Alfa User
22-01-2011, 11:47
По сега действащия ЗАПСП всеки гражданин има право свободно да копира мултимедийно съдържание върху носител и като компенсация за авторите се отчислява сума от цената на празния носител върху който тази информация е записана и още процент от сумата на записващото устройство. Тези права се уредени в чл. 25 от ЗАПСП ...

И какво сега ? Ще ги спрат за няколко дена, както при предната акция ... Помните ли, че изловиха половината членове в тоя т.нар. "съвет" със торент-клиенти, дърпащи яко точно от сайтовете, които искат да спрат ? :) Малко БГ работа се получава ...
Освен това, за тази акция се знаеше от поне два месеца - мислите ли, че торент-сайтовете не са готови за това ?
Световно доказано е, че торентите винаги ще съществуват - правото на свободна размяна на информация е легално, стига да не я ползвате за лична изгода (писано е в законите).

"И така господа от тайния съвет. Ако искате името ни - имате го. Ще се прекръстим веднага. И така хем вълка сит, хем агнето цяло. Вие ще сте спокойни че на сайта ArenaBG.com ще пише че е спрян, а ние всичките 1 500 000 потребители ще се преместим на друг домейн. Те поне няма как да свършат. Ако искате хостингът ни, вземете и него. И хостингите няма да свършат скоро. Ако поискате, и следващия ни домейн или хостинг, и тях ще ви дадем. И така нататък. За да спечелите тази битка, ще трябва да поискате душите ни. Не ги искайте, защото няма да ви ги дадем”, казват в заключение от "Арена".

daksy
22-01-2011, 11:54
"И така господа от тайния съвет. Ако искате името ни - имате го. Ще се прекръстим веднага. И така хем вълка сит, хем агнето цяло. Вие ще сте спокойни че на сайта ArenaBG.com ще пише че е спрян, а ние всичките 1 500 000 потребители ще се преместим на друг домейн. Те поне няма как да свършат. Ако искате хостингът ни, вземете и него. И хостингите няма да свършат скоро. Ако поискате, и следващия ни домейн или хостинг, и тях ще ви дадем. И така нататък. За да спечелите тази битка, ще трябва да поискате душите ни. Не ги искайте, защото няма да ви ги дадем”, казват в заключение от "Арена".

Е това е приказка!:starwars:

raiders
22-01-2011, 12:50
Аз се чудех защо не ми зарежда двата сайта снощи, а то какво било.

Свободното право на избор е изконно за всеки, така, че щом искам ще гледам и споделям информация.

А когато харесвам нещо много си го купувам. Вече имам 2 (два) легални blu-ray диска за 34лв. единият.

Ramsezsh
22-01-2011, 13:59
По сега действащия ЗАПСП всеки гражданин има право свободно да копира мултимедийно съдържание върху носител и като компенсация за авторите се отчислява сума от цената на празния носител върху който тази информация е записана и още процент от сумата на записващото устройство. Тези права се уредени в чл. 25 от ЗАПСП ...


Прав си, ама почти.
Свалянето на файлове от интернет наистина не се смята за нарушение на правата на автора точно заради разпоредбите на чл.25 от ЗАПСП. Всъщност обаче, при торррент сваляне имаме и едновременно с това upload. Точно сиидването е нарушение по смисъла на ЗАПСП. В чл. 18.ал.1 се казва, че Авторът има изключителното право да използва създаденото от него произведение и да разрешава използването му от други лица освен в случаите, за които този закон разпорежда друго. В ал.2, на същия член са изброени случаите, които се смятат за използване и в точка 3 е като вид използване е упоменато "разпространението сред неограничен брой лица на оригинала или екземпляри от произведението".
Иначе всяко чудо за три дни.

Walker
22-01-2011, 16:24
Аз нямам проблеми с достъпа и до двата.

daksy
22-01-2011, 18:52
Да,сега всичко е ОК:thumbup:Само дето нещо от замундата липсват доста торенти:new_Eyecrazy:,но и това е въпрос на време.

thecleaner
22-01-2011, 19:35
Имало е техн. проблем с Замунда и от там са бутнали Арена самите потребители, не друг. Това ми е инфото. Има и други нелоши по малки тракери те са на 6 засега. Сещам се в момента http://energy-torrent.com/ много приятен тракер.

TishO
22-01-2011, 21:06
ако не се лъжа ЕНЕРДЖИТО е на един колега от форума!!!!:sex:

thecleaner
22-01-2011, 21:44
ако не се лъжа ЕНЕРДЖИТО е на един колега от форума!!!!:sex:

Не се лъжеш ;)

Alfa User
22-01-2011, 23:03
Не се лъжеш ;)

Дайте сега да напишем кой е, и да пращаме НСБОП направо у тях ... :noooo:

thecleaner
22-01-2011, 23:04
Дайте сега да напишем кой е, и да пращаме НСБОП направо у тях ... :noooo:

То в тях дали ще има нещо ;) как мислиш?

mordohy
22-01-2011, 23:18
няма значение!
Чавка ли ви е изпила мозъка
Иначе и аз съм не само фен на Замунда

VFTI
23-01-2011, 00:03
Подкрепям замунда и арена и дано се справят с "Колев", но отдавна си тегля само от енерджито. По-лесно е и няма натоварванията на другите 2 тракера :):):)

Derry
23-01-2011, 09:42
То и аз гледах това "Недей с лошо, Колев! ;)", но не съм в течение, някой ще разкаже ли с подробносто?

Alfa User
23-01-2011, 11:52
От снощи Замунда пак работи ... :Yeeeehaaa:

-Bobby-
24-01-2011, 10:54
То и аз гледах това "Недей с лошо, Колев! ;)", но не съм в течение, някой ще разкаже ли с подробносто?

В Арената има линк към форума им, в една дълга и обяснителна тема се изяснява откъде идва проблема. Да, технически е проблема, но е предизвикан. Само защото Арената има по-силни флууд защити, не се срина както Замундата (поне за пауър юзърите де, за тези със слаб коеф. пише, че и в Арената не са имали достъп).