PDA

View Full Version : Как си превозвате кучетата?



lordliness
24-01-2011, 09:40
Интересно ми е (а вероятно и на други с кучета), как ги превозвате.Аз моето го возя всяка седмица и съм разработил цяла система за предпазване на купето от косми, одирания и взможност докато карам кучето да ми седне в скута(това му е любимо),и съм забелязал, че когато съм с него полицаите са много благосклонни или направо ме пускат да продължа.

136
24-01-2011, 09:51
Моя така го возех и нямяше проблеми :) Пускам да му духа въздух долу в краката и се размазваше от кеф.От София до морето така се возеше и разходка в стария град Търново:) Беше готино куче но......... вече го няма.Имам и специялна бризентова мушама за задна седалка но не е удобна.

myato
24-01-2011, 09:58
И моят хубостник го возя,като колегата на първата снимка.Отварям му вратата и той си знае :D
За протокола - немска овчарка,като малко биче и почти толкова умна.

Dexer
24-01-2011, 10:01
Аз моето куче го возя в багажника на комбито. Единственият и проблем е бас касата, която много често дъни хит касов, ритъм басов:hehe:

Даже скоро я събрах в багажника заедно със сгънатата количка на малкия.
И това в 156 sw

lordliness
24-01-2011, 10:06
И моето е немска овчарка ,вози се отзад и всичко става косми-няма чистене забиват се навсякъде.Закачил съм един чаршаф на задните и предните подглавници и става нещо като корито,отделно е вързано за средния колан с верига и нашийник за да не идва при мен.Иначе е по- умно от много хора които познавам.Гледах как разпознава колата -души дръжките,и двигателя по звука.Никога не бърка.А как се справяте с космите?

myato
24-01-2011, 10:20
И моето е немска овчарка ,вози се отзад и всичко става косми-няма чистене забиват се навсякъде.Закачил съм един чаршаф на задните и предните подглавници и става нещо като корито,отделно е вързано за средния колан с верига и нашийник за да не идва при мен.Иначе е по- умно от много хора които познавам.Гледах как разпознава колата -души дръжките,и двигателя по звука.Никога не бърка.А как се справяте с космите?

С ресане на дзверо и прахосмукачката.
И това,което имах предвид горе е,не че е глупав,а по-скоро е див на кантонерски петел,но той си е и малък още.Няма година.

136
24-01-2011, 10:28
За това си взех късо космест тип :) Със скоч му е майката.Взимаш от най широкия и с него лепиш и дърпаш ,ката кола маска хахаха Прахусмукачката неможе да се справи толкова добре.

lordliness
24-01-2011, 10:30
И моят хубостник го возя,като колегата на първата снимка.Отварям му вратата и той си знае :D
За протокола - немска овчарка,като малко биче и почти толкова умна.
Аз не съм виждал глупава овчарка,както и умно теле и затова малко ме обърка :):cheers: . Реша го, гребена му е 20 и няколко лева-марков :) (на жена ми всички гребени четки взети заедно са по евтини :) )и пак много косми из колицата ми :(

myato
24-01-2011, 10:41
Sorry за объркването,просто лафът е такъв.:D
Освен номерът с тиксото,дето го е описал колегата,в магазините за домашни любимци има едни ръкавици,специално за целта.

lordliness
24-01-2011, 10:47
Сега поръчах да ми купят едно за обиране на косми пак е с някакво тиксо май-прилича на ръчна бомба от едно време -с дръжка.

ФЕРАРИСТ
24-01-2011, 10:47
И моето е немска овчарка ,вози се отзад и всичко става косми-няма чистене забиват се навсякъде.Закачил съм един чаршаф на задните и предните подглавници и става нещо като корито,отделно е вързано за средния колан с верига и нашийник за да не идва при мен.Иначе е по- умно от много хора които познавам.Гледах как разпознава колата -души дръжките,и двигателя по звука.Никога не бърка.А как се справяте с космите?
Имам белгийски овчар, 45кг магаре, и е същото, косми в несвяст, постилам какво ли не......

lordliness
24-01-2011, 11:13
Имам белгийски овчар, 45кг магаре, и е същото, косми в несвяст, постилам какво ли не......
По едно време така се бях отчаял с тези косми ,че мислех да му пръчам да му ушият нещо като гащиризон с цип и да му се показва само главата.

fred
24-01-2011, 11:20
А, много просто-с кожен салон съм , купил съм си покривало за задните седалки на кола, което е около 20 лева, има на най-различни цени покривала с добра защита за колата. Виж там в Д-р Стефанов, сайт за онлайн кучешки аксесори.

lordliness
24-01-2011, 11:57
А, много просто-с кожен салон съм , купил съм си покривало за задните седалки на кола, което е около 20 лева, има на най-различни цени покривала с добра защита за колата. Виж там в Д-р Стефанов, сайт за онлайн кучешки аксесори.
Има интересни неща наистина .

ves_v8
24-01-2011, 12:13
Нашето куче е бобтейл и съм го качвал няколко пъти в колата...непосилна задача ми се струва. Кучето го е страх да се вози в кола, става му лошо, връща обяда...ужас! На всичкото отгоре е като китеник: рошаво с дълга пухкава козина:crazy:
Но интересното е че в Алфата му е добре. Като го кача в Опела и почва да страда горкото...става му лошо. А преди в Алфата го слагах на пасажерката седалка отпред и то на 145-цата там нали е много широчко и му беше идеално. Пускам климатика да духа на студено да си диша животното и рай :)
За съжаление Алфата я няма вече, а кучето не харесва Опели:hehe:

lordliness
24-01-2011, 12:28
Моето е маниак по колите - като мен.Умира да се вози-като разбере, че ще ходим някъде с колата и откача.Сяда си отзад и е готово за път.Мисля ,че няма предпочитания към марката:dance: само да е кола.

Peak1
24-01-2011, 14:03
Моя така го возех и нямяше проблеми :) Пускам да му духа въздух долу в краката и се размазваше от кеф.От София до морето така се возеше и разходка в стария град Търново:) Беше готино куче но......... вече го няма.Имам и специялна бризентова мушама за задна седалка но не е удобна.

И моята така на пасажерската седалка, ту на седалката легне, ту в краката, а като и доскочее сяда на седалката и се пули през прозореца :D


За това си взех късо космест тип :) Със скоч му е майката.Взимаш от най широкия и с него лепиш и дърпаш ,ката кола маска хахаха Прахусмукачката неможе да се справи толкова добре.

А, бе тя и моята е късокосместа ама тия тънки и твърди косми като игли нямат махане. Тиксото грам не помага, поне при мен с плюшения салон на капата, та май само 3 часова борба с прахосмукачката се оказва ефективно... :wierdo: (да е жива и здрава приятелката ми :lol_sign:)
A в Делтата още не се е возила ама и да стане ще е в багажника с махната кора, че някак си отвътре нещо не ми дава да я пусна да мърфолеви рекарото :hehe:

fred
24-01-2011, 20:49
Моето е маниак по колите - като мен.Умира да се вози-като разбере, че ще ходим някъде с колата и откача.Сяда си отзад и е готово за път.Мисля ,че няма предпочитания към марката:dance: само да е кола.

Кучетата са практици, не им дреме за дреболии :)

Bella
26-01-2011, 01:02
Ето как се возим ние....в багажника събираме по 2 големи и 1 малко от породата... имахме и едно инцидентно пътуване до Турция с 5 ( пет ) кучета от които 4 мъжки които искаха да се бият и едно женско за което се боях някой да не смачка :cry:
Но оцеляхме...да не забравя,че освен 5-те кучета бяхме и 3 магарета вътре :smoke:

А на тези снимки пътувахме до Германия за рентген на младоците които бяха много , ама много примерни по време на цялото пътуване .

pinko
26-01-2011, 02:38
Ето как го правят на Тасос:wow::wow::wow:

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Thassos%20September%202009/IMG_2681.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Thassos%20September%202009/IMG_2683.jpg

mim
26-01-2011, 10:33
това за ферибота е много неефективно, че мерят дължината с рулетка :hump:

svetlastf
26-01-2011, 21:01
Ето така...

robygas
26-01-2011, 21:07
Ето така...

Аз останах с впечатление, че става въпрос за кучета?!?:roll2::roll2::oops:

svetlastf
26-01-2011, 21:17
Аз останах с впечатление, че става въпрос за кучета?!?:roll2::roll2::oops:
:chair:
Тук Бъчката е 5 кила, сега гони 30... Като легне и главата му е в скута ми :coolio:

Ramsezsh
26-01-2011, 23:13
Ето как го правят на Тасос:wow::wow::wow:



Това не бих го причинил на куче.
Моя "дядо" се возеше само ако някой го държи и то на предната седалка.

kokless
28-01-2011, 09:14
http://lh3.ggpht.com/_KD0Qb6Zah70/TUJoD73Zl6I/AAAAAAAAC4g/6FTl7v8hbvo/s512/DSCN2175.JPG

Аз така процедирам.Косми колкото искаш,но от кожения салон се чистят лесно.