PDA

View Full Version : Въпрос за въздушна възглавица



lyuli
07-08-2006, 14:02
Знаете ли като се активира въздушната възглавица после при заменянето й с нова дали трябва да се бъзикне и нещо по електрониката, както на някои други марки автомобили? Т.е. дали след активирането електрониката да бъгясва???? за 147-ца става въпрос.

156 m-jet
07-08-2006, 14:39
:rotfl:

Да, трябва да се подбъЗикнат доста работи :D

lyuli
07-08-2006, 14:59
гледам че доста ви забавлявам с моите теми, обаче аз съвсем сериозно си питам...........
ок, щом трявба имаш ли идея къде да отида? Bosch?

slav40
07-08-2006, 15:57
гледам че доста ви забавлявам с моите теми, обаче аз съвсем сериозно си питам...........
ок, щом трявба имаш ли идея къде да отида? Bosch?
той живее в швабланд и най-малко той може да те упъти.Чакай мнение на някой от БГ.

156 m-jet
07-08-2006, 16:03
Освен Ербега/ците, се сменят сенЗорите дето ги управляват, освен това пиротехническите колани също.

Но ако искаш, може да е минеш евтино като я направиш така както са 50 процента от колите в БГ, т.е. слагаш и там Ербега и повече не се Занимаваш...по нищо не може да се раЗбере после, е освен при катастрофа де :D

Димо
07-08-2006, 16:38
Освен Ербега/ците, се сменят сенЗорите дето ги управляват, освен това пиротехническите колани също.

Но ако искаш, може да е минеш евтино като я направиш така както са 50 процента от колите в БГ, т.е. слагаш и там Ербега и повече не се Занимаваш...по нищо не може да се раЗбере после, е освен при катастрофа де :D

Мисля, че грешиш. Липсата на въздушна възглавница може да се установи доста по рано от катастрофата. При стартиране на двигателя компа проверява въздушните възглавници и ако неще не е в ред светва датчика. Визуално може и да се докара така, че да излъже евентуален купувач, но за да се излъже компа ще трябва доста други неща да се пипнат и то от читав техничар.

DeX
07-08-2006, 16:45
[quote="156 m-jet":62j6u7pg]Освен Ербега/ците, се сменят сенЗорите дето ги управляват, освен това пиротехническите колани също.

Но ако искаш, може да е минеш евтино като я направиш така както са 50 процента от колите в БГ, т.е. слагаш и там Ербега и повече не се Занимаваш...по нищо не може да се раЗбере после, е освен при катастрофа де :D

Мисля, че грешиш. Липсата на въздушна възглавница може да се установи доста по рано от катастрофата. При стартиране на двигателя компа проверява въздушните възглавници и ако неще не е в ред светва датчика. Визуално може и да се докара така, че да излъже евентуален купувач, но за да се излъже компа ще трябва доста други неща да се пипнат и то от читав техничар.[/quote:62j6u7pg]

Тука мисля, че ти грешиш и то не мисля, а съм сигурен колко му е да закачи лампата на еърбега към тази на маслото примерно или тази на инжекциона. И ще си гасне заедно с другите, а лъжата ще се хване чак когато колата се закачи на стенд.

Димо
07-08-2006, 17:07
[quote="156 m-jet":1ec91vqn]Освен Ербега/ците, се сменят сенЗорите дето ги управляват, освен това пиротехническите колани също.

Но ако искаш, може да е минеш евтино като я направиш така както са 50 процента от колите в БГ, т.е. слагаш и там Ербега и повече не се Занимаваш...по нищо не може да се раЗбере после, е освен при катастрофа де :D

Мисля, че грешиш. Липсата на въздушна възглавница може да се установи доста по рано от катастрофата. При стартиране на двигателя компа проверява въздушните възглавници и ако неще не е в ред светва датчика. Визуално може и да се докара така, че да излъже евентуален купувач, но за да се излъже компа ще трябва доста други неща да се пипнат и то от читав техничар.

Тука мисля, че ти грешиш и то не мисля, а съм сигурен колко му е да закачи лампата на еърбега към тази на маслото примерно или тази на инжекциона. И ще си гасне заедно с другите, а лъжата ще се хване чак когато колата се закачи на стенд.[/quote:1ec91vqn]

:th_up:

georgyg
07-08-2006, 19:42
Тука мисля, че ти грешиш и то не мисля, а съм сигурен колко му е да закачи лампата на еърбега към тази на маслото примерно или тази на инжекциона. И ще си гасне заедно с другите, а лъжата ще се хване чак когато колата се закачи на стенд.

За съжаление това съм го виждал на един Голф 4. Мамка им на търгашите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Колата беше внесена от Германия, и номера беше правен там. :shock: Мой познат си изпати така. Много е кофти.

valjo
07-08-2006, 20:48
гледам че доста ви забавлявам с моите теми, обаче аз съвсем сериозно си питам...........
ок, щом трявба имаш ли идея къде да отида? Bosch?
иди във Вантотрейд, или Ауто италия

гръмнал ербег може да се смени, ако друго не е гръмнало, да се върже към централата, и да се пусне на диагностика
тя ше си каже дали иска още нещо :)

virusalfa
07-08-2006, 22:08
[quote="156 m-jet":1y67kr0m]Освен Ербега/ците, се сменят сенЗорите дето ги управляват, освен това пиротехническите колани също.

Но ако искаш, може да е минеш евтино като я направиш така както са 50 процента от колите в БГ, т.е. слагаш и там Ербега и повече не се Занимаваш...по нищо не може да се раЗбере после, е освен при катастрофа де :D

Мисля, че грешиш. Липсата на въздушна възглавница може да се установи доста по рано от катастрофата. При стартиране на двигателя компа проверява въздушните възглавници и ако неще не е в ред светва датчика. Визуално може и да се докара така, че да излъже евентуален купувач, но за да се излъже компа ще трябва доста други неща да се пипнат и то от читав техничар.[/quote:1y67kr0m]A имаш ли представа,че при ПТП ако не се отвори еърбега и се разследва по-подробно,както сега върви едно такова раследване какво може да му се случи на техничаря?

156 m-jet
07-08-2006, 22:25
Мое да му пръднат на оная работа :D :gives[1]:

Сори моме :offtopic: :oops:

virusalfa
07-08-2006, 23:18
Мое да му пръднат на оная работа :D :gives[1]:

Сори моме :offtopic: :oops:Не,не позна,става следствен :wink: Тва да не е Разлоч- да връзуваш кабелето на цчепсело :idea:
П.П. Маме,мале,я шо кажах? :wierdo: :new_Eyecrazy: :hmm: :hmm: :confused:

lyuli
08-08-2006, 11:00
Т.е. от всичко излиза, че ако искам да работи тая ВВ трябва да се сменят и датчици и т.н.? :?:

голямата риба
08-08-2006, 11:14
на въпроса

ако гръмнат шофьорският или пасажерският AirBag в централата която ги управлява това се записва., след което не може да се ресетне с диагностична апаратура.
Ако гръмне страничен AirBag или прозоречна завеса, се сменя само сензора за съответният AirBag и после може да се ресетне с диагностична апаратура, но все пак това, че този AirBag се е отварял остава в централата и може да се провери с диагностична апаратура.
Освен всичко това както е казал колегата по-горе обикновенно гърмят и коланите които имат пиропатрон за допълнително пристягане. И тяхната замяна е наложителна.
Също така (поне при фиат групата) се препоръчва замяна и окабеляването на системата(аз лично съм виждал стопен при отваряне), като се сменя и серпентината на волана.

относно оправянето "по български"
има и по истински варианти от горе описаните, дори и апаратурата не може да ги хване,но моята практика показва, че това е игра с живота и не си заслужава

как е в Германия може да каже колегата Мджет, но се надявам съвсем скоро и в България, такива намеси да се разследват и да са наказуеми

П.П. "по български" е в каички защото се оказа, че много хора по света си изкарват хляба като продават ноу хау как да се оправи проблема

156 m-jet
08-08-2006, 15:46
Молете се , и палете по две свещи на ден, някой ден да не стане така както е в Германия, щото 70 процента от колите директно отиват на моргата :!:

Това За Ербеците, имат право да го правят само и единствено офицялните вносители, по предписание от Завода пройЗводител, друг дори не може да помисли и да пипа там :!:

Отворете която и да е интернет страница zа продажба на коли в Германия, и ше ви направи впечерление, че евтините оферти са с текст / само За иЗнос / т.е. това воЗило не става да се кара в Германия...да си го чукат у главата тея дето търсят евтинко.
Те колите си вървят, само,че в Германия стандартите на тех. беЗопасност са УЖАСНО високи. Не Забравяйте , че тук има 10.000 километра магистрали БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ на скоростта, и ако колите не са на 6................ще стане касапница.

Yon
08-08-2006, 15:49
Та по този повод , кой тука може да сложи стикер за прегледан ербек?

lyuli
09-08-2006, 09:30
И още един въпрос, може и да е глупав, ама това е положението. Та значи, като има една ВВ активирана и отворена, другите ок ли са, или пак трябват, настройки, датцици, жици и т.н. да се правят и за тях?????

голямата риба
09-08-2006, 11:25
И още един въпрос, може и да е глупав, ама това е положението. Та значи, като има една ВВ активирана и отворена, другите ок ли са, или пак трябват, настройки, датцици, жици и т.н. да се правят и за тях?????
ако само 1 е отворена се подменя само тя и прилежащите и датчици

голямата риба
09-08-2006, 11:26
Та по този повод , кой тука може да сложи стикер за прегледан ербек?
никой
евентуално ако си закупиш нов да идва с лепенка, но това надали може да каже някой

nkn66
09-08-2006, 18:26
Колеги и аз имам проблем с аербеците и ми трее съвет. Разглобих централната конзола (на 156) на таблото (да ми оправат часовника) и после като я сглобих ми светеше лампичката за аирбега и не ми работи стрелката на бензиномера. Некой има ли представа от какво може да е станало това и как може да се оправи :?: :(

голямата риба
10-08-2006, 17:08
Колеги и аз имам проблем с аербеците и ми трее съвет. Разглобих централната конзола (на 156) на таблото (да ми оправат часовника) и после като я сглобих ми светеше лампичката за аирбега и не ми работи стрелката на бензиномера. Некой има ли представа от какво може да е станало това и как може да се оправи :?: :(
най-вероятно не е сглобено нещо като хората, щом не ти работи бензиномера
а за възглавницата трябва да отидеш да ти занулят централата и ще се оправи
освен ако не прецакано нешо при манипулациите

nkn66
10-08-2006, 20:44
Мерси колега :!:

Galeano
11-08-2006, 16:51
Свети ти защото докато си откачал някои от буксите си врътнал контакта

nkn66
12-08-2006, 02:51
Как така, нещо не разбирам, какво значение има дали съм врътнал контакт :?: Как ше се оправи :?:

valjo
12-08-2006, 12:50
Как така, нещо не разбирам, какво значение има дали съм врътнал контакт :?: Как ше се оправи :?:
ами набита грешка в централата на еърбега се чисти само и единствено с екзаминер

няма друг вариант, сама няма да се махне :)

голямата риба
12-08-2006, 15:50
Как така, нещо не разбирам, какво значение има дали съм врътнал контакт :?: Как ше се оправи :?:
тъй като AirBag системата е от много голямо значение за активната безопасност на пътниците, всяка регистрирана грешка се записва в енергонезависима памет, която се намира в управляващият модул
за това и не може да се изтрие с махане на захранването примерно

на 156-цата, ако и махнеш уреда, не си спомням километража ли е или оборотомера, но този в който е интегрирана лампата на AirBag системата, и подадеш контакт, сиреч задействаш системата на AirBag-а, се отчита грешка за това, че има нарушение по окабеляването на системата
най-вероятно това се е случило и при теб

при всички случаи трябва да отидеш да прегледат системата на диагностична апаратура, която може да комуникира с AirBag модула за управление и ще ти кажат къде е проблема

nkn66
12-08-2006, 19:52
:notworthy:

Galeano
12-08-2006, 20:54
Точно така!!! проблема се оттранява срещу 15-20лв при тези мущуци с лаптопите :)

Dodo 155
13-08-2006, 01:45
Мое да му пръднат на оная работа :D :gives[1]:

Сори моме :offtopic: :oops:
Ти продължаваш да си мислиш, че България е бананова република :roll: Май ти си маймуната на клона :lol: :lol: :lol: :lol:

Ти ми продай 1 такава кола и после дори в Канада да отидеш ще те намеря :wink: А нара ще го търкаш заедно с циганите поне 15г. :lol: :lol:

156 m-jet
13-08-2006, 10:51
[quote="156 m-jet":2us12p0m]Мое да му пръднат на оная работа :D :gives[1]:

Сори моме :offtopic: :oops:
Ти продължаваш да си мислиш, че България е бананова република :roll: Май ти си маймуната на клона :lol: :lol: :lol: :lol:

Ти ми продай 1 такава кола и после дори в Канада да отидеш ще те намеря :wink: А нара ще го търкаш заедно с циганите поне 15г. :lol: :lol:[/quote:2us12p0m]

A,да не би случайно да не е :?:

Или тебе те е яд, че не си следовател или прокурор , и по тая причина не можеш да вЗимаш подкупи :?:
Ако си платиш както трябва в прокуратурата, невинен човек в Затвора можеш да вкараш, е това ако не е бананова , какво е тогава :?:

И , вобще като си нямаш представа от съдебната система, що пишеш само, колкото да се каже, че си написал нещо :?:
Или четеш глупостите по вестниците, че УЖ се борат с корупцията :?:

slav40
13-08-2006, 11:09
Винаги се намира някой да пре...е тема.И накрая друг да я заключи :evil:

nkn66
14-08-2006, 01:19
Тука съм съгласен с тебе колега :th_up: :throw:

lyuli
14-08-2006, 10:08
Точно така!!! проблема се оттранява срещу 15-20лв при тези мущуци с лаптопите :)
Последен въпрос преди някои да заключи темата - да ми препоръчате някакви такива
мущуци с лаптопите :)
т.е. къде да отида за диагностика на airbag????

голямата риба
14-08-2006, 13:41
в София ти препоръчвам Вантотрейд