PDA

View Full Version : Прекьсва ми



Kiriaka
26-01-2011, 23:46
Имам много дразнещ проблем хора! Преди да започна с описанието се извиниавам ако има отворена тема по вапроса вече. Та значи 156-та ми прекьсва на 2500 на 3000 оборота и влиза много трудно в червено ,ниакак си губи мощност или дава усещане за липса на такава след 4000 определено.
Сега за нещата които сам подменил за да се опитам да отстраниа проблема(извинявам се но понеже живея в англиа и не знам на частите бьлгарските наименожаниа понеже не сам се сбльсквал преди с нуждата) та смених lambda sensor,crankshaft sensor(той е отдолу на двигателиа,май има нещо общо с коляновия вал),слагах добавки за прочистване на инжекторите,рестартирах компа ,смених свешти с лули и кабели последно понеже я карах на диагностика и казаха 4е нищо не показвало, но човека ме увери че ако смена свещите и кабелите ще се оправи.Пак ми прекьсвааааа:furious: Ще сам благодарен ако ниакой даде савет ,остана само в сьбота да смена горивен филтьр и ве4е сам исчерпан откам идеи тотално .:help: Забравих да спомена,че смених ваздушен филтар и направих теста за проверка на MAF сензора посредством принципа на откачване(променя работата на двигателя кам по лошо не само на ниските но и на високи обороти)

tonov
26-01-2011, 23:50
Колега, не е лошо да кажеш с какъв мотор си и коя година е колата. Ясно е че е бензинов, ама ... Като ходи на диагностика, дебитомера (MAF sensor) гледаха ли ти как е?

spe4elist
26-01-2011, 23:59
Добре дошъл, колега! Моля те, не използвай Четворката вместо буквата Ч!!!

Бензинов филтър няма нужда да сменяш, просто нямаш такъв - ако мотора ти е Твин Спарк. Обърни внимание на дебитомера.

Успех

Kiriaka
27-01-2011, 00:03
Колега, не е лошо да кажеш с какъв мотор си и коя година е колата. Ясно е че е бензинов, ама ... Като ходи на диагностика, дебитомера (MAF sensor) гледаха ли ти как е?

2000-та е 1.8 е мотора .Тькмо вмьквах тва за вьздуха че го бяй пропуснал,извиниавам се за което

tonov
27-01-2011, 00:08
Това с откачването на MAF-a е несериозно. Не може да се диагностицира по този начин, освен ако не е тотално свършил.
Като идея огледай си въздуховодите особено след MAF-a да не е сцепено някъде и да смуче въздух.

Kiriaka
27-01-2011, 00:28
Добре дошъл, колега! Моля те, не използвай Четворката вместо буквата Ч!!!

Бензинов филтър няма нужда да сменяш, просто нямаш такъв - ако мотора ти е Твин Спарк. Обърни внимание на дебитомера.

Успех

Извинявам се за 4-та навик не сам свикнал да исползвам кирелица.Да такьб е типа на мотора но гледам че продават филтри за модела макар че не сам тьрсил каде ми се намира филтьра още.Що се отнася до дебитометара сам свалял големия маркуч и след него клапата позабьрсах макар че нямаше кво толкова да и бьрша,ама май сам резхерметизирал нещо понеже сега като подам рязко газ и се чужа как зима вьздух от там някаде,но като цяло никва промяна,нито кам добро ни кам лошо[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:24 ----------

Ок ще го погледна тва чудо пак.Благодаря за бьрзото отзоваване хора

GammaRay
27-01-2011, 12:22
Извинявам се за 4-та навик не сам свикнал да исползвам кирелица.Да такьб е типа на мотора но гледам че продават филтри за модела макар че не сам тьрсил каде ми се намира филтьра още.Що се отнася до дебитометара сам свалял големия маркуч и след него клапата позабьрсах макар че нямаше кво толкова да и бьрша,ама май сам резхерметизирал нещо понеже сега като подам рязко газ и се чужа как зима вьздух от там някаде,но като цяло никва промяна,нито кам добро ни кам лошо[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:24 ----------

Ок ще го погледна тва чудо пак.Благодаря за бьрзото отзоваване хора
Добре де, а като си българин поне правописа не го ли знаеш?

bilgiiski
27-01-2011, 18:09
Добре де, а като си българин поне правописа не го ли знаеш?
Дебитомер или скъсан маркуч след него.

И на мен ми се е налагало да пиша от чужбински компютър, и понякога не е лесно.

Kiriaka
27-01-2011, 22:51
Добре де, а като си българин поне правописа не го ли знаеш?

Силно се надявам да го знам колега,но винаги има какво да се подобри,макар че мислех че по скоро хората стават членове на сайта за да си помагат по отношение на автомобилите не толкова да си говорят за правопис.Не ме разбирай погрешно просто не очаквах някой да се заяжда за сбьркана буква.Благодаря за саветите на останалите колеги които дават мнения по проблема ми с колата а не правописа.

danniel
28-01-2011, 12:15
Не го приемай толкова лично за правописа, все пак колкото повече правилно изписани думи, толкова по добре ще работи и търсачката. Ако всички пишеха с един милион грешки в постовете си, после някой като напише дебитомер в търсачката и ще му излязат 0 резултата щото единия написал дебитумер, другия дебетомер,третия дебиломер..(груб пример).
А иначе по темата - щом си сменил толкова неща и няма подобрение, бих заложил на предположението на bilgiiski.
Успех!

rankovtsv
28-01-2011, 19:07
Катализатор?

Novachev
28-01-2011, 20:33
Катализатор?
Какво катализатор продаваш купуваш заменяш.
А прекъсването да се дължи на него едва ли там сиптомите са различни на студено и на топло има промяна в поведението на двигателя. По скоро прилича на дебитомер (MAF) или сериозен пропуск на въздух.
Другото е не разбрах дали колегата е сменил кабелите и свещите или не. Но за да прекъсва има наработещи поне две бубини ако си с евро 2 мотора. Ако е с многото сонди там вече може и една бубина да прави белята.

Kiriaka
28-01-2011, 21:32
Какво катализатор продаваш купуваш заменяш.
А прекъсването да се дължи на него едва ли там сиптомите са различни на студено и на топло има промяна в поведението на двигателя. По скоро прилича на дебитомер (MAF) или сериозен пропуск на въздух.
Другото е не разбрах дали колегата е сменил кабелите и свещите или не. Но за да прекъсва има наработещи поне две бубини ако си с евро 2 мотора. Ако е с многото сонди там вече може и една бубина да прави белята.

Koлега,незнам как се определя типа (в смисал евро 2 нищо не ми говори),иначе смених всичко на куп,свещи,кабели и лули или там каквото се водят .

fred
29-01-2011, 11:22
Евро 2 е екостандарта на колата, има и 3 и 4 и 5.Па и 6 май ще има скоро.156-ците са 2 или 3 в зависимост от годината на производство.

Kiriaka
29-01-2011, 17:12
Колеги от сутринта сам под капака огледах вьздухопроводите нямам скьсан и тьй като да кажем 99% смятат че е дебитометара го смених.Нищо не промени,обаче като подам рязко гас се чува едно засмукване ама то е някаде дето започва клапата след големия вьздухопровод и немога да разбера от каде точно и дали е от ония ден когато я отваря да я зачистя или си е от преди,но по скоро мисля че се появи след като я свалях.Дано да не е нещо след тая клапа че там ще я закьсам вече изглежда ми ацки претрупано.Някакви предложения? Благодаря предварително .

krasy k
30-01-2011, 06:41
Не притеснявай,всичко се оправя.
Започни проверка последователно на всеки маркуч като правиш следното:
-огледай и притегни всички скоби на маркучите.Дано не са от тези скоби за еднократна употреба,защото те не се натягат.Хубаво е двигателя да е топъл,че тия маркучи са твърдички ,когато е студено.
-при работещ двигател опипай маркучите внимателно сантиметър по сантиметър.Дори и малка дупчица при високи обороти ще се разшири и ще ти създава проблем. Добре е някой за ти помага като вдига оборотите.
ПАЗИ СИ РЪЦЕТЕ ОТ ТОПЛИ И ВЪРТЯЩИ СЕ ДЕТАЙЛИ !!!

Novachev
30-01-2011, 09:24
Имам много дразнещ проблем хора! Преди да започна с описанието се извиниавам ако има отворена тема по вапроса вече. Та значи 156-та ми прекьсва на 2500 на 3000 оборота и влиза много трудно в червено ,ниакак си губи мощност или дава усещане за липса на такава след 4000 определено.
Сега за нещата които сам подменил за да се опитам да отстраниа проблема(извинявам се но понеже живея в англиа и не знам на частите бьлгарските наименожаниа понеже не сам се сбльсквал преди с нуждата) та смених lambda sensor,crankshaft sensor(той е отдолу на двигателиа,май има нещо общо с коляновия вал),слагах добавки за прочистване на инжекторите,рестартирах компа ,смених свешти с лули и кабели последно понеже я карах на диагностика и казаха 4е нищо не показвало, но човека ме увери че ако смена свещите и кабелите ще се оправи.Пак ми прекьсвааааа:furious: Ще сам благодарен ако ниакой даде савет ,остана само в сьбота да смена горивен филтьр и ве4е сам исчерпан откам идеи тотално .:help: Забравих да спомена,че смених ваздушен филтар и направих теста за проверка на MAF сензора посредством принципа на откачване(променя работата на двигателя кам по лошо не само на ниските но и на високи обороти)

Я сега дай от начало проблема как се появи изведнъж или постепенно. Смени нещо и се появи или изпука и тогава. На студено как е по-добре или по-зле пробвай докато мотора още не е загрял да я натиснеш да видиш как ще се държи. Празния ход на колата как е сменя ли оборотите или са стабилни.
Това че като дадеш газ се чува засмукване е съвсем нормален звук за тези мотори, о важното е да качва обороти без да се замисля. А да питам за ангренажа кога е сменян последно.
Освен маркучите огледай и четирите втулки с които се свързва пластмасовия колектор с малкото алуминиево колекторче (трябва да махнеш декоративния капак) по някой път и от там изкача и смуче въздух.

Kiriaka
03-02-2011, 22:01
Така я купих май обаче не го забелязах тогава.Оборотите на празен ход ги мени като загрее само или ако сам я карал дьлго растояние,иначе като запаля сутрин ако я натисна прекусването е по усезаемо.Ангренажа го смених ноември.А иначе тва с оборотите на празен ход не ми се е появявало скоро

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:55 ----------


Не притеснявай,всичко се оправя.
Започни проверка последователно на всеки маркуч като правиш следното:
-огледай и притегни всички скоби на маркучите.Дано не са от тези скоби за еднократна употреба,защото те не се натягат.Хубаво е двигателя да е топъл,че тия маркучи са твърдички ,когато е студено.
-при работещ двигател опипай маркучите внимателно сантиметър по сантиметър.Дори и малка дупчица при високи обороти ще се разшири и ще ти създава проблем. Добре е някой за ти помага като вдига оборотите.
ПАЗИ СИ РЪЦЕТЕ ОТ ТОПЛИ И ВЪРТЯЩИ СЕ ДЕТАЙЛИ !!!

Огледах тези които мога да видя ,няма проблем ,всичко изглежда добре

Novachev
04-02-2011, 08:11
Почваемн а посоки вече ама замери налягане на горивото и ако имаш възможност почисти дюзите с ултразвук (не с добавки). Може някоя дюза да не работи.
Ако знаеш кой е кабела на сондата(той е на много лесно място) откчи го и покарай с откачена сонда.
Така както го описваш проблема иска хубава диагностика (може компа да не си харесва дебитомера или или ламбдата ако не са оригинални) или другото е да има проблем в самия комп макар че това е рядкост при тези коли.