PDA

View Full Version : Маншони за смукателни колектори?



milenamr
28-01-2011, 11:58
Някой има ли представа от къде мога да намеря маншони за метални колектори с променлив профил(в момента съм с обикновени, но не ми вършат работа)?

MUROMAN
28-01-2011, 12:21
Трудно Милена и аз преди търсих по София ,но без успех.
А и по спомен бяха по 7-8 лв парчето/не гарантирам аз това/. На мен ми се скъса единия и добри ,че Роби се смили над мен и ми даде.
Някой хора си купуват масло и бензино устойчив маркуч и с правят от него маншони.

търтей
28-01-2011, 12:24
Някой хора си купуват масло и бензино устойчив маркуч и с правят от него маншони.

За металните колектори не става.

Pastora
28-01-2011, 12:40
В axm-auto има мисля, Тедо си ги смени и е доволен.

dimo
28-01-2011, 13:15
Някой има ли представа от къде мога да намеря маншони за метални колектори с променлив профил(в момента съм с обикновени, но не ми вършат работа)?

Аз имам идея къде могат да се намерят ;)

beili
28-01-2011, 22:11
За металните колектори не става.

Става,става втора година карам така и проблеми никакви си нямам :)

TS
28-01-2011, 22:42
Тия маншони с различния диаметър са егати къта! Някой ако знае къде има да се обажда? :whistle:

Max
29-01-2011, 00:23
Не са ли само за пластмасовия колектор с различните диаметри?

TS
29-01-2011, 08:49
Само за пвц-то са. За металния колектор има маншони по магазините.

don_pepone
30-01-2011, 15:55
Моят шестак е с метален колектор и метални всмукателни тръби ,и е с маншони с различен диаметър. Когато търсих да си купя се оказаха голям кът,а в сайта на АХМ-ауто ми излезе ч са същите като на 2.0 т-спатрк ама не са и то нямат никва прилика и ми намериха по номер на рамата но са 15лв парчето. А аз си направих в крайна сметка от един по-специален маркуч ,който се използва за пароовлажнители ( по него минава парата за овлажняване на въздуха в големи климатични системи) , , ако някой го интересува как изглеждат новите ми маншони да отвори темата която пуснах като ги смених а тя е : V6 refreshing

Бобби
31-01-2011, 22:34
T&N e твоето решение....но незнам в филибето дали имат магазин :roll:
п.с. иде реч за верижин 8 винтила мотор...:roll:...ако не...незнам!

Alfa User
01-02-2011, 09:39
Имат магазин ... 17лв за брой е офертата, но вече намерихме метален колектор заедно с маншоните и скобите.
Мерси на всички за помощта и съветите !

Alfa User
01-02-2011, 21:23
Mтакаааа ... колата на Милена е вече с обикновена АГУ. Тази вечер я взех от сервиза, и вече имам някакво впечатление.
За начало колата не ускорява така зверски както с предния ГИ, ОБАЧЕ :
- пали на бензин моментално почти;
- оборотите на бензин и на газ са перфектни;
- колата се форсира добре и равномерно, а не със забавяне и рязко както преди.
Което ме навежда на една единствена и простичка мисъл - газовия инжекцион е цакал яко работата на мотора, което за сметка на съмнителната икономия (щото дадохме луди пари до сега за профилактики, настройки и т.н.) е било в тотална щета за колата - и нашите нерви, разбира се.
Та, да й е честита на Милена новата АГУ, и много безпроблемни километри да й навърти !!!