PDA

View Full Version : Запотяване на предното стъкло



mian4o
29-01-2011, 19:26
Четох, четох ама не стана ясно. С нов радиатор съм на парното, филтъра е сменен но като затворя клапата за външният въздух и след около максимум 5 минути започват да се запотяват стъклата. Отварям клапата и се оправят нещата. Антифриз не се губи. Споделете къде да търся проблема. Иначе сега с новият радиатор имам чувството че колата топли по - вече.

Поздрави
Дамян

Linkestis
29-01-2011, 19:35
Ама що затваряш клапата?????
Ползвай я само с климатика
------------------
Проблем нямаш значи :)

mian4o
29-01-2011, 22:58
Ами уж за да стане по - бързо по - топло. Ама явно не е така.

Поздрави

DJ Vladic
30-01-2011, 01:36
Може да имаш един хроничен проблем на Алфа спукано радиаторче на парното. Това не е само при Алфа ами при всички коли над 10 г ;) Виж да не изпарява антифриз в купето. Потъркай прозорците и ако мазнеят леко значи добре дошъл в клуба. Смяна на 166 не знам точно каква ама, подобно на всички би трябвало да разглобиш половината кола за да се смени. :)

schoko
30-01-2011, 09:04
И моята е така въпреки че ми предстои смяна на радиаторчето Но това го прави при влажно време Мисля че всичко ти е наред

val_mcrae
30-01-2011, 10:02
Той човека си е написал че е с нов радиатор на парното!!!
А според мен това са останалата течност около радиаторчето там където е попило когато е текло от старото. Когато се нагрее и няма поток на въздух от вън, всичко се изпарява и се лепи на предния прозорец. Другия вариант е ако не си почистил стъклото добре. Останалата полепнала течност върху него вечно ще създава изпотяване!

sonchev
30-01-2011, 10:42
Четох, четох ама не стана ясно. С нов радиатор съм на парното, филтъра е сменен но като затворя клапата за външният въздух и след около максимум 5 минути започват да се запотяват стъклата. Отварям клапата и се оправят нещата. Антифриз не се губи. Споделете къде да търся проблема. Иначе сега с новият радиатор имам чувството че колата топли по - вече.

Поздрави
Дамян



здравеи колега, просто не трябва да затвараш клапата и няма да ти се потат стаклата, това е при всялка кола. спокоино всичко си е наред.

RoMeO_156_GTA
30-01-2011, 12:17
Както ти казаха и колегите , не си затвяряй клапата :spell: Не знам защо така се получава , явно вътре въздуха е с по-висока влажност , но на колкото и италианки , пък и други коли , да сме пробвали - все така се получава :roll: Почисти си също хубаво всички стъкла от вътре за полепнали мръсотии , че съм забелязал мръсни стъкла най-бързо се запотяват ;)

sanata
30-01-2011, 18:37
Колега,
просто не си затваряй клапата,затвориш ли я-започва потенето.
Нямаш щроблем с колата,нито са ти мазни стъклата,нито ти е останала течност където и да е.
Просто се замисли малко,в затворено помещение зашо се получава конденз като е затворено?????
Като отвориш прозорец и се оправя-не е ли сходен проблема,влиза постоянно въздух отвън и не се поти.
Всичко ти е наред,карай спокойно.

mian4o
31-01-2011, 14:02
Благодаря на всички писали и да Ви кажа аз си обичам колата но за да стане идеална трябва навсякъде да пипна защото явно тези преди мен са били мърлячи. Всичко обаче е свързано с време, пари и нерви. Това е ...Алфа Ромео си е Алфа Ромео :love::love:
:love::love::love::love:.

Поздрави

Tasho
01-02-2011, 11:36
Според мен е нормално,но не чак толкоз.Значи при мен е с отворена и затворена клапа когато съм включил EKON всички стъкла ми се запотяват понякога друг път трябва да затворя клапата за да се оправят ,а трети пък да я отворя.Върви разбери ,но май има някаква зависимост между влажността и това например дали съм сам в колата или с други хора.Обаче още по-странното е,че изключа ли EKON и всичко стъкла за максимум 2-3 минути се оправят!
Имал съм преди Фиат Темпра без климатик и нямаше такива ядове при нея само на парно въпреки,че нямаше подобна клапа.

Dob4i
01-02-2011, 14:02
И при мен се запотяват стъклата, ако не отворя клапата да влиза въздух отвън.
И имам един въпрос за какво са тези 3 режима FULL, AUTO , MAN. Като и при фулл и ауто като направя 20 градуса - почва студено, като направя high започва топло. А пък MAN си го обяснявам като само да върти въздуха, ама не съм сигурен. Нека някой компетентен се изкаже :)

Tasho
01-02-2011, 14:48
Колега,и аз не съм много наясно.Използвам само MAIN и ECON.Това AUTO си го обеснявам,че е някакво автоматично.Пробвал съм и първо вентилатора почва бавно да духа,после се усилва след тва намаля.Струва ми се,че следи температурата вътре и вън и прави някаква оптимална такава.MAIN си мисля ,че е за климатроника,a ECON ми се струва,че е някакъв економичен режим ,но не съм убеден.Може да съм наговорил куп глупости ! :grin:

qpwo
01-02-2011, 16:18
Екон- включва и изключва компресара на климатика(климатроника) . Като си на - екон - няма клима... като изключиш екон имаааа клима и затова веднага се изсушават прозорците...