PDA

View Full Version : Нарушители вече могат да си джиткат безнаказано..?



badmadafaka
01-02-2011, 11:03
...

митака-пловдив
01-02-2011, 11:32
Taka e,след като няма по-големи щети от криви тенекий,КАТ не идва.И много прави са според мен,сега ако бяха пичове,да грабват по един радар и марш по храстите!!И другия път тоя дето те е ударил,няма да кара с превишена скорост,като му направят "фотосесия" :) И ся ако и ти си пич,разпиши се в подписката на МВР,да им увеличим заплатите,за да престанат да взимат подкупи!

SPEEDY-SD
01-02-2011, 11:40
Така е,не идват въобще.Ако има пострадал или имате разногласия относно кой е виновен и защо е станало ПТП-то тогава едвам се довличат..

santo_traficante
01-02-2011, 11:52
http://guaranteefund.nat.bg/index.jsp?target=personal

Двустранен протокол се отчита тук:fuckoff:Скоро като обединят застр. софт ще виждам при сключване на застраховка какви ги е вършил кандидата за застраховане:fuckoff:От там ще дойде бонус/малус за отчитане на премията:grin:

Max
01-02-2011, 11:52
Сутринта карам по Любен Каравелов и от Хан Крум един джигит с черно Берлинго минава, без изобщо да признае знака СТОП, винаги карам бавно по квартални улички, видях го навреме и спрях, а той наби спирачки вече подминавайки кръстовището и взе да ме псува.. аз му соча знака СТОП, който ще му извади очите, но изобщо не се трогна...
Лошото е както в твоя случай, когато няма накъде да мръднеш и те нахака някой такъв, нервите кой ни ги връща след такива ситуации?
Добре, че си се разминал без наранявания!

-Bobby-
01-02-2011, 11:56
http://guaranteefund.nat.bg/index.jsp?target=personal

Двустранен протокол се отчита тук:fuckoff:Скоро като обединят застр. софт ще виждам при сключване на застраховка какви ги е вършил кандидата за застраховане:fuckoff:От там ще дойде бонус/малус за отчитане на премията:grin:

А това през кой век ще се случи?

santo_traficante
01-02-2011, 12:01
А това през кой век ще се случи?През тази:grin: Шест ЗК са дали съгласие до момента:fuckoff:Щом имам връзка с кат и като ти набия номера и веднага ми вади рамата на колата:lupe:скоро ще ми показва и нарушенията:fuckoff:Сега и едни готини автоматични камерки ше сложат дето отчитат кой кара без ГО по номера на колата и ше го шибкат виртуално без намесата на полицая:grin:Автоматично ще му излиза актчето:grin: И други подобни екстри:grin:Да му мислят тези дето не им отчитат ГО в надзора:)

Locksys
01-02-2011, 12:06
колега не сам сигурен в това просто не им се занимава и не са се заяли да ти кажа с този който те е ударил ,аз удрям една кола отзад много леко мат.щета и беше само номера на автомобила,човекът беше с връзки и ми взеха книжката за3 месеца и 200кинта

pr_00f
01-02-2011, 12:07
Aбе...
Като си в нормална държава, нали се сещаш че може и да няма санкция от страна държавата , но ще има от страна на застрахователите.

И като следващата година на въпросният субект ГО вместо 200 лева е 800, дали няма да стане интересно?

п.с И това много скоро ще стане ... дори и в България.

Perdaha
01-02-2011, 12:08
Колега май си малко ефектиран и не виждам проблема и начина по-който коментираш е ---да комплексарски,не каза ли че някой рязко е набил спширачки и едвам си спрял-каза го е това умишлено ли е,че другия примерно няма тея рефлекси и те е ударил аз така съм виждал конвой от 5 коли,искам да кажа че в един момент това което се иска от колата и нейните възможностти не се пресичат и така сега вече ти ще излизаш с ролбари и ще мачкаш -нека и други се изкажат ма за мен твойте изказвания са точно такива каквито ти отричаш,не че ще ми е приятно някой да ме блъсне но...

-Bobby-
01-02-2011, 12:17
През тази:grin: Шест ЗК са дали съгласие до момента:fuckoff:Щом имам връзка с кат и като ти набия номера и веднага ми вади рамата на колата:lupe:скоро ще ми показва и нарушенията:fuckoff:Сега и едни готини автоматични камерки ше сложат дето отчитат кой кара без ГО по номера на колата и ше го шибкат виртуално без намесата на полицая:grin:Автоматично ще му излиза актчето:grin: И други подобни екстри:grin:Да му мислят тези дето не им отчитат ГО в надзора:)

Е хайде де, хайде... откога чакам. Аз дори актове нямам, камо ли птп или подобни, обаче още сме по схемата "плоски цени". И джигита, и аз, плащаме еднакво, а аз би трябвало една камара бонуси да получа, задето съм изряден шОфер...

pr_00f
01-02-2011, 12:20
Вижте какво ви е написал Санто... от тази година ще стане интересно за хората с нарушения.

Perdaha
01-02-2011, 13:35
само още нещо ще кажа в това време(зима) спирането на 1 метър реакция навреме ли е,съобразена скорост или....какво-мое мнение чист късмет-изводите няма нужда да ги коментирам!

bager
01-02-2011, 13:56
само още нещо ще кажа в това време(зима) спирането на 1 метър реакция навреме ли е,съобразена скорост или....какво-мое мнение чист късмет-изводите няма нужда да ги коментирам!

Колега, като е зима няма да караш на един метър от предния! "Дистанция" не е просто чужда и модерна думичка.
Ако си ударил колата пред теб, си виновен - винаги, това е!

lordliness
01-02-2011, 15:52
Три пъти са ме удряли отзад -ужасно преживяване.Тези удари се получават не толкова от лоши рефлекси или коли , а защото караме с малка дистанция.А защо караме така ?Защото има много отворени и бързащи хора, които при вида на метър и петдесет дистанция веднага се навират пред теб.И ако държим въобще да се движим караме броня в броня.

митака-пловдив
01-02-2011, 16:23
Нещо не ме разбраха някои колеги явно - естествено, че не искам да идват КАТ да ми описват натрошената броня и да им губя времето с това, а в тоя момент някъде да има ПТП с жертви примерно...
Драмата ми в случая е, че виновния в катастрофата си минава "метър" отсякъде - нито точки му вземат, нито глоба, нищо - ето това не си го обяснявам, ама може би съм тъп и не ги разбирам нещата..? Като съм съобщил произшествието не могат ли да му запишат номера и да му пратят честитката..? Не ме гони някаква комплексарщина, че аз съм със смазана кола а на оня нищо му няма и дай да го прецакаме и него - ама това си е виновно причиняване на ПТП заради несъобразена скорост - какво се прави, чакаме го да убие някого при сходна ситуация за да му напишем акт ли...?
Няма проблем ако е така, просто ме интересува дали аз мога да изляза с ролбарите и да почна да оперирам наред като единствената последица се понася от застрахователите, където ми е гражданската..? Така ли стоят нещата? Явно да.


Eee,човече усещам яка злоба в теб!!!Ся като имаш рефлекси на състезател от WRC и колата ти е ултра-мега-хипер спирощо-ускоряващо-излитаща....дай ние със старите бараки да се скрием и да караме по горите!
Ся кво толкова станало,нали имаш каско/гражданска и т.н.Мен два пъти ме подпират отзад и двата пъти ми откачат бронята,даже последния път ми дадоха и 20 кинта да се почерпя :) Последния път беше един чичка със Зафира и много кротко и колегиално се разбрахме (човека бързал и се заблял).Кво ако му бяха написали акт?Разбирам да беше някой нагъл,или някъква казусна ситуация.Да викаме кат,ама при положение че само са се поумачкали броните - е извинявай ама не ми се занимава с тъпотий.Между другото ако идеш в Атина - трябва патрулка да ходи след теб.Там се чукват както великденски яйца.

А и колегите го казват,като влезне закона за брой на ПТП-та по твоя вина и по-скъпа следваща застраховка,ще станем по-внимателни.А който не стане,или ще се принуди да ходи с градския или ще кара без и пак ще бъде санкциониран от въпросните камери.Та недей така,всички знаем че в нашите очи,всички сме състезатели и ние сме измислили ЗДВ :) Не казвам че нее виновен или че ти си виновен.Ама тва са некви ненужни нерви и излишна злоба която трупаш в теб.

rusiq86
01-02-2011, 16:39
Карам вече над 5 год. 4 мес. и нямам още никакви нарушения, актове. Ако това е в + за гражданската евала!
Преди около седмица в студен зимен ден, около 0, -2 да е било, сухо време, около 12 часа на обяд, на влизане в кръгове, една женичка реши да прави десен завой от най-лява лента. Веднага в нея я удря бмв, зад бмв имаше мерцедес, който веднага подаде спирачка, и аз зад мерцедеса. Да сме се движили с 30 км, със зимни хубави гуми съм, на бая разстояние бях. Отървахме се на 30 см аз и мерцедеса от предните коли. Е какво да кажа, сиго не бях спазил дистанция. Аре стига, включи се абс, просто си беше касмет.
Е ние какво сме виновни, че при тези зимни обстоятелства момичето незнае как се завива. Тъпото е, че бмв-то ще го отнесе, а не е виновен!!!
В зимни условия, не винаги колата отзад има вина. Като спреш рязко без причина, какво можеш да очакваш!
За автора, не се ядосвай, не си виновен, но може и този отзад също да не е бил!

търтей
01-02-2011, 16:39
аз съм ебаси изрода

е ти чак ся ли го осъзна :phone:

morfius
01-02-2011, 16:39
Демек "системата" като, че ли си избира кой нарушител да накаже на напълно произволен принцип... Ето това ми е проблема.


Е това си и е част от заложеното на тая система, в този и вид.
Инак как ще могат през същите вратички да се промъкват връзкари и плащачи?
Да не говорим за събирането на рушвети...

santo_traficante
01-02-2011, 16:42
Преди малко му пускам на един пич ГО за една нова кола:grin:и програмата автоматично му набива завишение от 25% за виновно ПТП от двустранен протокол:fuckoff: ПТП беше преди 1 месец с друго МПС различно от сега застрахованото:grin: Нооо понеже в момента системата не е обединена и може да ползва друга ЗК която няма инфо:grin:но и този номер ще е до време:fuckoff:

rusiq86
01-02-2011, 16:51
БАе тея ЗК, аман от тях, вдигат таксите до небето, и кво насреща, едни смешни пари дават...да не опираш до тях!

митака-пловдив
01-02-2011, 17:26
По принцип не, знам си го :kiss:
Ама в конкретния контекст все още отказвам да го осъзная...:lupe:


Никой не иска да те изкарва изрод рецидивист :saint: Идеята ми беше да погледнеш и от другата страна,утре може и ти да чукнеш некой отзад.А човека ако нее натрупал и той некви негативи,пишете по един протокол и кой от където е.Нема кат,нема актове,нема точки.Съгласен съм че системата е гадна и нее писана за всички.Ама поне помежду си може да не пълним хазната с нашите пари.
Гледам изброяваш ако вътре е имало дете,човек с гръбначни изкривявания....ами по тая логика да не си караме колите?На всички е ясно че всеки един момент е потенциална беля.
А КАТ,вместо да седи по храстите като шумкари преди 44-та година,да вземат малко да обикалят в града и да спират тия дето карат бързо по натоварените улици!!Ама гледам и тук има хора дето са им намерили цаката :starwars: Не е честно това дето го правим.Хем ревем че ни спират за превишена скорост,хем се чудим и ние каква вратичка да си намерим.

Иначе си прав,удряш,блъскаш,пишеш протокола и бягаш,наистина нее честно при сегашните закони.

bager
01-02-2011, 17:56
...
В зимни условия, не винаги колата отзад има вина. Като спреш рязко без причина, какво можеш да очакваш!


Ти можеш да си мислиш каквото си искаш, но закона казва ето това:

чл.23, ал.1 от ЗДвП - "Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи на такова разстояние от движещото се пред него друго превозно средство, че да може да избегне удряне в него, когато то намали скоростта или спре рязко. "

Удар отзад трябва да се санкционира, имах една позната, която не е между живите от точно такъв удар, уж не много силен, на никой от другите в колата му няма нищо, тя само била позаспала малко, резултат - счупен врат...

Този можело да те удари, онзи можело да те удари, зима било, друг се бил заблеял...оправдания!
Никой не искам да ме удря и затова всеки такъв удар трябва да се санкционира от КАТ.

rusiq86
01-02-2011, 21:09
Колега знам какво казва закона. Но, ето на мен ми се случи преди седмица, скочих на спирачката и спрях на 30 см от бронята на колата пред мен. Просто условията са кофти. Това е същото като пешеходците, минават без да се оглеждат и си мислят, че колата спира с магическа пръчица!
Това е несериозно!

Alexandrov70
01-02-2011, 22:31
Колега знам какво казва закона. Но, ето на мен ми се случи преди седмица, скочих на спирачката и спрях на 30 см от бронята на колата пред мен. Просто условията са кофти. Това е същото като пешеходците, минават без да се оглеждат и си мислят, че колата спира с магическа пръчица!
Това е несериозно!

Извинявай ,колега,"просто условията са кофти"не е оправдание.Ако си осъзнал какви са условията ,преди да ти се наложи да спреш ,значи не си се съобразил с тях.Ако си ги осъзнал след това - върни си книжката .А а ко си ги осъзнал и не си преценил правилно - малко ти е стажа.На всеки може да му се случи , но все си мисля ,че всеки път е предизвикано,кога повече,кога по-малко от самите нас.Не може да си се дърлял със шефа си и да мислиш за спора и решението му например и да караш в пълна концентрация.
Когато сте зад волана , бъдете там , а не на 100 други места мислено.

Георги Живков
01-02-2011, 23:19
А реакциите се забавяли и от......градусите(алкохолните де),ама щом не идва КАТ с дрегера....ше минеме и тоя път метър

rusiq86
02-02-2011, 01:35
Сега не сме роботи, да не мислим за др неща. Малко ми е стажа но за близо 5г и 4 месеца, и над 150к км нямам още нито актове, нито птп-а, явно внимавам.
В кръгове, където всеки се движи на разстояние 5 м при дори лятно време, и пред теб колата да спре рязко, си е късмет. Натиснах спирачката, и спрях на късмет. Гуми идеални, вс си е чук.
Казвам не винаги да виним хората зад нас, щото разбираш ли, неговата кола може да има по-голям спирачен път. Няма един път, в който да изляза с колата и да не псувам някой пед*рас, щото неможе да спазва знаци, предимство и т.н.
Преди 4 дена се возих в колата на едно аверче, един му сече пътя отвратително, и опасно, и щото разбираш ли моя му бибитнал пича се дърви. Като видя шофера 70 кг и реши да се прави на интересен, нищо че е виновен. Хубаво, че бяхме в колата аз и един пр, че да му опресним на ония кой е виновен. На такива прошка не.
Защо а светофар утре сутрин не пробваш да спреш рязко точно преди да стане жълто, после върви псувай защо онзи не се движи на 50 м зад теб, това е несериозно. Като знам в Сф колко близо се движат колите, как се отнемат предимства и още колко неща...

Ichkin
02-02-2011, 01:48
Аз ... така за малко ... по повод на предната страница имаше изказване ... не помня от кой вече ... че да се движим с такава дистанция, че да можем да спрем ...
При идеални условия, скорост от 50 км/ч и автомобил с добри спирачки - 20 метра спирачен път. При снеговалеж, може да стигне до 40 метра, а за лед - не знам ...
Та ... вие карате зимата на 40 метра дистанция ? В голям град ?
Пожелавам ви да не ви се случва, но ... толерантност пичове ... още вирее синдрома за световната конспирация, всички ни лъжат, не трябва да вярваме на никого ... а като ни дойде до главата ... абе мойто беше по-различно ... при мене много сняг имаше ... гумата ми беше на 2.2 не на 1.8 ... и прочее ...
И за последно ... предпочитам 2000 леки птп-та, от едно сериозно ...
Не издребнявайте, не си съсипвайте деня/седмицата/месеца за глупости ...
Уууууссссааааааааааа

Alexanderbb
04-02-2011, 09:56
Преди малко му пускам на един пич ГО за една нова кола:grin:и програмата автоматично му набива завишение от 25% за виновно ПТП от двустранен протокол:fuckoff: ПТП беше преди 1 месец с друго МПС различно от сега застрахованото:grin: Нооо понеже в момента системата не е обединена и може да ползва друга ЗК която няма инфо:grin:но и този номер ще е до време:fuckoff:

Колега принципно си прав и така е в белите държави но за у нас съм силно скептичен. И ще ти кажа защо. У нас гражданската е на автомобила а не на водача, кажи как би реагирала системата на произшествие станало със служебен автомобил или пък такъв на лизинг. Пак се размива вината на конкретния шофьор. И понеже застрахователите много добре го знаят това за тях е много по-добре да взимат на всички високи премии вместо някой карал разумно 15 години да получи намаление.

infernus
04-02-2011, 10:42
Каквото и да ми говорите и от 10 кладенеца да ми вадите вода удара отзад си е за санкциониране, превишена скорост, неспазване на дистанция било то и при зимни условия.
Зимните условия се кара леко няма гуми и спирачки зимата, незнам кой написа че ще кара на лед с 50, ми успех :th_up: . Така че зима е кара се внимателно, спира се отдалеко не се дава много газ спазва се дистанция, като те предреди някой да е жив и здрав 2 коли пред тебе няма те забавят с повече от 1 мин. или един светофар, но един удар в колата отпред определено ще те забави повече.
Спред мен навсякъде трябва да има камери и всичко да е от ясно по ясно, но за съжаление в тези сладки държавни поръчки се вписват едни лица които максимум влагат 50% от сумата в реалния проект останалото отива за комисионни, това поне го знам от опит и то точно с видео наблюдение на София.

rusiq86
04-02-2011, 10:57
Тази сутрин си карам в лява лента, и колата от дясно решава без причина и сигнализация да мине пред мен. Поселдваха спирачки, включи се абс, колата се унесе към бордюра. Но вс беше ок, и това щото е олигофрен, който не знае как се приминава в др лента, и не гледа дали има коли в ляво... Еми замалко да го отнеса отзад, последици леко одрана предна броня от доло ляво. Което го записах като щета по каско вече. Толкова здраво натиснах спирачката, че абс щеше да изфръкне. Топката на скоростният лост отделих от стискане, остана в ръцете ми... Като слязох, онзи ми вика не те видях, е как да ме види като вс стъкла и огледала замръзнали. Щях да му счупя краката. Имаше кат зад нас, писаха му акт. Пича отначало реши да бяга, но просто го хвана светофар, накара ме да го гоня пеша!
Толкова бях ядосан, че бях в състояние да му счупя врътлето!
Истината е една, Не съм чувал някъде да се кара на 50 м един от друг. Просто когато се натиска рязко спирачка или се прави маневра, уверете се че не застрашавате никой!

morfius
04-02-2011, 11:03
Каквото и да ми говорите и от 10 кладенеца да ми вадите вода удара отзад си е за санкциониране, превишена скорост, неспазване на дистанция било то и при зимни условия.
Зимните условия се кара леко няма гуми и спирачки зимата, незнам кой написа че ще кара на лед с 50, ми успех :th_up: . Така че зима е кара се внимателно, спира се отдалеко не се дава много газ спазва се дистанция, като те предреди някой да е жив и здрав 2 коли пред тебе няма те забавят с повече от 1 мин. или един светофар, но един удар в колата отпред определено ще те забави повече.
Спред мен навсякъде трябва да има камери и всичко да е от ясно по ясно, но за съжаление в тези сладки държавни поръчки се вписват едни лица които максимум влагат 50% от сумата в реалния проект останалото отива за комисионни, това поне го знам от опит и то точно с видео наблюдение на София.

Принципно си прав, ама що принципите все на чужд гръб ги прилагаме...

Ей тая сутрин точно след завой на кръстовище един бакшиш реши да прави обратен на място дето му трябват 4 маневри... колона 5 коли и първия реши да бъде ларж... скочи рязко на всичките спирачки за да пусне бакшиша да се прави на майстор шофьор.
Ами наспирахме на магия на по 10 - 20 см тия отзад ... последната кола остана в кръстовището.
Карането на 2 коли дистанция в кръстовище е абсурд... ми то ще минава по една кола на зелен сигнал и задръстванията няма да имат край.
Баси кога ще се научим да не спим по светофарите и да не спираме като за избягване на ПТП за щяло и не щяло.

Не знам дали знаеш, ама такова спиране без причина на теория поне е забранено.

infernus
08-02-2011, 23:18
ЕТО ЗАРАДИ ТОВА ПУСНАХ ТЕМАТА! Някакъв те засича (което си е спорна ситуция въпреки, че на теб ти е ясно, че оня е виновен) и веднага отнася акт, друг те удря отзад класически "виновно" и си отива по живо по здраво... :bowdown::bowdown::bowdown:

Батка днеска доколкото разбрах, от две места. Ако няма взаймно съгласие ченгетата иска не искат идват. По принцип това се получава когато колата няма каско и след това този който виновно те е ударил трябва да дойде с теб за да ти изплатят гражданската или нещо от сорта, което както се сещаш че няма как да стане някой да си признае че е виновен.

koko156
09-02-2011, 16:05
Драмата ми в случая е, че виновния в катастрофата си минава "метър" отсякъде - нито точки му вземат, нито глоба, нищо - ето това не си го обяснявам, ама може би съм тъп и не ги разбирам нещата..?

Явно за 6години не се е променила ситуацията.Имах абсолютно същата случка.Колегата пред мен отнесе акт,щото беше пил(макар че беше 7.00 сутринта),на мен ми платиха 350лв ДЗИ - то,а тоя дето ме бутна отзад нищо.Нямаше годишен преглед щото не му работели спирачките,спря в мен а опела от седан стана хечбек без багажник и усукано купе,задната врата зееше 2 пръста.Ченгетата дейдоха след 20мин щото бяхме запушили едната лента на 100м преди светофара.Двете коли се предвижихме на собствен ход до КАТ,а колегата дето ме нацепи отзад (с колесар,щото му бяха текнали водите,радиатор предна броня,всичко леш,тои буквално спря в мен с 60-70км).Провериха ни документите,духайте дрегера и попълнете протоколите и тва е.И тва го направиха не на пътя а чак в КАТ като отидохме.
Аз колата я прежалих,(щото ми искаха 1000лв да я опънат и изчукат без боядисването),а тя отдавна си беше изкарала парите още в австрия,но имах много спомени с нея и ме болеше дълго време след това,като видех кола като моята.
Едното ченге знаеш ли кво ми каза - що не си сложиш теглич,другия път си сложи,нямяше да пострадаж така,ама явно си карък.(оставям без коментар думите му)

Преди малко му пускам на един пич ГО за една нова кола:grin:и програмата автоматично му набива завишение от 25% за виновно ПТП от двустранен протокол:fuckoff: ПТП беше преди 1 месец с друго МПС различно от сега застрахованото:grin: Нооо понеже в момента системата не е обединена и може да ползва друга ЗК която няма инфо:grin:но и този номер ще е до време:fuckoff:

Те в австрия затуй имат 8 нива.Пускат те на най-високото и като нямаш произшествия,на следващата година си на седмо и така.Аз плащах 800евро за година(тва е задължителната без каско и др. екстри.),а мой познат 250 евро на най ниското ниво.Наште пак мислят простотий,кат всеки път.Надявам се поне ведео контрола в градовете и радарите да заработи та поне така,който прави мизерии, ще получава снимка по пощата и глоба.
Ще се оправим само кога ни бръкнат у джоба.Мен ме глобиха 150лв на излизане от ст.загора щото нямаше коли,беше сутрин и две ленти и аз си карам с 80,казаха 31км си отгоре огроничението,взеха талона и акт.През корема ме заболя щото не съм застрашил никой нали,ама ме гепаха и отидоха на вятъра тез пари.

Относно ролбари и аз се замислям да ги подсиля малко,няма да навреди,като гледам как се кара в БГ.

Иначе,съжалявам за случката,знам какво е,едва ли ще го прежалиш лесно,просто остава неприятен спомен(да не говорим,че майка ми 2 седмици я боля гръдния кош,от коланите)тва е положението.

infernus
10-02-2011, 12:38
Ако на системни нарушители им направят ГО-то 2 бона примерно съм убеден, че тия ще станат още по-големи джигити и директно ще карат без никаква застраховка, което ще е още по-голям проблем за "нормалните" шофьори и ще прави нарушителите още по-опасни (защото ще бягат от полицаите и т.н.)... Те сега карат без прегледи, винетки, книжки и изтекли застраховки, пък какво ли остава ако се санкционират от застрахователите...

Офтопик е обаче се сетих за един случай преди около 2 години за някакъв който беше убил човек за да го изяде (в някакво варненско село ако не се лъжа). Естествено го обявили за луд (невменяем, шизофреник или както е правилния правен термин) и понеже е такъв, не трябвало да го вкарват в затвора ами в лудницата. Обаче се оказало, че той нямал здравни осигуровки, демек няма кой да поеме престоя му в това здравно заведение... Бяха го пуснали по живо по здраво да си ходи в тях :thumbup:
Та като се замисля моята случка е хиляди пъти по-безобидна...

Е точно затова защото винаги се успокояваме че има и по-зле и гледаме само някой да е по зле от нас сме на тоя хал... Винаги има по зле то е ясно, но не трябва да се сравняваме с по злетата а с по добретата :)

koko156
10-02-2011, 15:16
Някой англичанин нямя ли,да каже как е там,доколкото съм чувал който е отзад плаща всичко.Докато не стане и у нас така нема се упраим.Щом си отзад спазваш дистанция,кат цапнеш някой значи не си спазел дистанцията,значи си и виновен.За мен тва е истината.

В австрия имеше,невидими щети.Мой приятел караше такси,заблял се на светофара и треснал едно рено туинго.Нищо му нямаше на реното(а мерцедеса беше буквално разпльокан отпред),но жената с реното го осъди за невидими шети.Ся нямям представа колко са и дали застрахователите,но е факт,че хората имат "невидими щети"- тоест може нищо да и няма на колата ама може геометриата на купето вече да е нарушена.Естествено никой не се занимава да качва колата на стенд,пишат невидими щети и тва е.

Аз 3 месеца чаках 70лв от лев инс(щото комшията ми огъна врата),най- накрая ми писна отидох и се скарах със служителят на лев инс и той набра шефа си от софия да разговарям с него.Оня ми вика познавате ли човека,викам не,ама аз мислех,че щото сте комшии сте се наговорили да вземете някой лев.Тъпотий от 1001 нощи,веднага нареди на слушителят си и оня ми наброи парите.Е що трябваше 3месеца да чакам и най-тъпото да ходя да се карам.Кой е тоз лудия дето ще се наговори с някой да му счупи колата,за мижави пари.

morfius
10-02-2011, 15:37
В австрия имеше,невидими щети.Мой приятел караше такси,заблял се на светофара и треснал едно рено туинго.Нищо му нямаше на реното(а мерцедеса беше буквално разпльокан отпред),но жената с реното го осъди за невидими шети.Ся нямям представа колко са и дали застрахователите,но е факт,че хората имат "невидими щети"- тоест може нищо да и няма на колата ама може геометриата на купето вече да е нарушена.Естествено никой не се занимава да качва колата на стенд,пишат невидими щети и тва е.
.

Това с невидимите щети без доказателствен материал няма да мине на никакъв съд.
Та сигурно и на стенд са я качвали и още други тестове са и правили... съда го интересуват факти и експертизи, а застраховател няма да се мине нито тук, нито там.

koko156
10-02-2011, 17:12
Точно тук си в грешка.Хората не са толкова скептични като нас та да проверяват всичко.За съжаление не мога да споря с теб щото логитата ти е вярна,а и на мен не ми се е случвало лично.
Само знам,че от повечето случаи на ПТПта на познати,рядко се качва кола на стенд.
Относно съдът,той вярва на снимките които ти си направил със личната си камера или телефон.Даже продаваха фотоапаратчета(за еднократно ползване) които могат да направят само 3 снимки.
Да не говорим,че хората не се занимават кат нас да опъват купета.Пишат ти тотална щета и застрахователя изплаща.Не знам как е положението със скъпите коли примерно S-класа,но за среден клас кола,никой не прови такива проверки.
На моя работодател,жена му блъсна често нова корса.Страничен удар на кръстовище,не видяля че е червено.Даже удара не е бил толкова силен,щото само двете врати бяха огънати и колонката в долния край.Тук щяха да я оправят и за нова да ти я продадат.Писаха и тотална щета и.....застрахователят им казал повече не застраховайте при мен,търсете се друг.Явно защо,щото застраховката се увътря.А ма там е така винаги в полза на потребителя.Надявам се и при нас тъй да стане след 20 години,дано да са се наяли всички до тогава и да почнат да мидслат повече за клиента а не за по-голяма печелба.

Виждаш,че навсякъде по света всичко се променя,нямам вече наблюдения как е сега в австрия.Аэ споделям това което беше от 1999 до 2004г.
За тях втора употреба е 2 -3 годишна кола до 30 000-35 000км.Осем годишна кола е стара,а над 12г е вече за подарък.А ние точно но последните се редваме най-много.
Стана много дълго,но исках да споделя,че тук те ебават за 70лв и подлагат на съмнение всичко,а при австрийците беше различно.Да не говорим че ако ти надраска някой с ключ или огледало(мине покрай теб близо) колата пак плащаха.Тук ще ти кажат sorry,ама нямяте каско и щом е на паркинг,не плащаме.Ако комшията не беше дошъл да каже,че той ми огъна вратата и 70лв нямяще да взема.
Щом колато е паркирана на улица пред блок и така нататък,го водят паркинг и не плащат,ако си без каско.

morfius
10-02-2011, 17:21
На приказки много добре звучи :)
Само, че там такова понятие като Каско не знам да има - всичко е в обща застраховка.

Снимка на какво, нали уж няма външна видима щета?

Ясно, че ако е помачкано купето застрахователя си прави сметката - тоталка Х, ремонт, че да мине ТУВ - У.
И което му е по-изгодно.

koko156
10-02-2011, 18:05
[QUOTE=morfius;841752]На приказки много добре звучи :)
Само, че там такова понятие като Каско не знам да има - всичко е в обща застраховка.

Снимка на какво, нали уж няма външна видима щета?
/QUOTE]

За първото си прав каско няма,застраховката е една,включва всичко и зелена карта даже.Но как им излиза сметката,кото аз плащах 800 за година,а мой приятел 250,за същата услуга.Единственото обяснение е,че при първа регистрация на кола те водят като рисков(и те праскат на 8мо ниво)шофьор,и като не правиш произшествия те мотивират с по-ниската цена(всяко следващо ниво е по-евтино).

За второто-снимките са за щетите отпред,отзад и отстрани,а всичко което е под бронята и отдолу под купето е невидима щета,щото не се вижда,водачите няма как да разберат какво точно е умелено отдолу или не,трябва компетентен орган да се произнесе.А явно,че някой трябва да плати за услугата.За това и рядко се стига до съд,щом има само смачкони тенекии.Но за телесно щета задължително минаваш пред съд.
То само като завалеше леко и по радиото почваха да съобщават колко коли са ударени за деня.

В БГ е трудно да се намери баланс.Застраховките трябва да покриват някакъв праг,включително и телесни щети и пътуване извън граница.Ние искаме да е евтино,щото заплатите са малки.Някой трябва да плаща за тенекиите и не дай боже за други щети.Явно ще трябва да минат години да се оправим.Пък и нищо родно не се произвежда,поне някви авточасти да се правеха у нас,та да се ползва евтината ръка и от там евтин краен продукт.Както и да е да сме живи и здрави,другото все ще се нареди.

IVO_GWM
14-02-2011, 18:10
Да се включа и аз. Карам си с предимство на жълтите павета пред президентството. Точно една седмица преди да сложат светофарите. Един чичко ми изскача с неговата кола на 5-6 метра, беше мокро и на жълтите павета се спира много зле. Съответно го удрям отстрани. Добре че карах с 30-ина километра. Написахме си протокол аз на плюс от застрахователя понеже не съм виновен и си плащат всичко уставно/нали си взимат от неговата ГО, в моя случай той беше в друга компания/. Оправих си щетите за 310 лева взех си 520 от каското и имам вече два еднакви фара отпред.
Всяко зло за добро. Беше ме яд естествено разправии огледи и т.н. но ми мина.
30 минути след мен идентична катастрофа с много повече смачкани коли и линейка викаха.
А онзи ден пак там замалко да стане беля пак един "шофьор" мина на тъмно зелено, но се размина само с една цветиста по негов адрес.

jorko
16-02-2011, 10:40
Чл. 125. Службите за контрол на Министерството на вътрешните работи посещават задължително мястото на пътнотранспортното произшествие, когато:

1. при произшествието има убит или ранен човек;

2. произшествието е предизвикало задръстване на платното за движение;

3. в произшествието участва пътно превозно средство, което превозва опасен товар или товар, който се е разпилял на пътя и в резултат на това създава опасност за движението;

4. в произшествието участва пътно превозно средство с чуждестранна регистрация;

5. има съмнение, че участник в произшествието е под въздействието на алкохол, на друго упойващо вещество или не притежава необходимите права за управление на моторно превозно средство;

6. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 102 от 2005 г., изм., бр. 109 от 2007 г.) произшествието е с участието на пътно превозно средство на Министерството на отбраната или на Българската армия, както и на съюзнически и/или чужди въоръжени сили, преминаващи през територията на Република България или пребиваващи на нея; в този случай се уведомява служба "Военна полиция" към министъра на отбраната;

7. между участниците в произшествието има разногласие относно обстоятелствата, свързани с него, а едно от моторните превозни средства не е в състояние да се придвижи на собствен ход поради причинените му при произшествието щети;

8. (нова - ДВ, бр. 103 от 2005 г.) произшествието е с един участник и моторното превозно средство не е в състояние да се придвижи на собствен ход поради причинените му от произшествието вреди.

morfius
16-02-2011, 16:03
Не съм юрист но ще ти кажа - случайния принцип е търсен в случая, не е слабост.
На теория за превенция... на практика за рушвет или покриване на виновници.
Е това, че някой ще го отнесе, а друг ще мине м/у капките дори да не е връзкар/плащач... рискове на системата.

jorko
16-02-2011, 18:13
A ако не е било налице нито едно от тези условия и въпреки това са дошли и са ми написали акт и са ми взели точки, какво мога да направя..? И има ли давност, защото случката която аз имам предвид е отпреди година и половина примерно..? Катастрофата е предизвикана от трап на пътя вследствие на който колата излита от платното и катастрофира, но все пак се движи на собствен ход. Акта е написан за "несъобразяване с пътните условия" или нещо подобно.

След като може да причиниш виновно ПТП и да си отидеш по живо по здраво, защо пък други да "страдат" на случаен принцип от актове, когато явно не са били и длъжни да идват въпросните органи..?

Въпроса ми е напълно сериозен и е отправен към колегите с повече познания и опит в юридическата сфера.
Вече ми дадоха съвет, че е могло тогава да съдя общината заради дупката, но понеже не съм го направил, не знам дали вече не е изтекла някаква давност...

Ако има адвокати, които се занимават с това (в района на София), могат да ми пишат ЛС с информация и евентуално да наема някой от тях ако има шанс нещо да се направи в тая ситуация.
Явно са дошли / предполагам защото някой ги е извикал, ти ли ? / и са ти съставили акт за това .. има ли издадено наказателно постановление и ти взел ли си го както си му е реда ?

jorko
16-02-2011, 20:59
Най-вероятно сме ги извикали ние (ама не съм убеден), наказателно постановление нямам спомен да е имало, трябва да проверя. Това променя ли нещо..?

... Е, никой не се е родил научен, но с правопис и Гугъл много се научава ;)

jorko
17-02-2011, 13:33
С правопис и гугъл намерих, че имам 7-дневен срок за обжалване на НП (който много одавна е изтекъл), но пък от друга страна не намерих да има някакъв срок (давност) след такава случка в който да мога да съдя общината... С правопис и гугъл толкова успях (може и да не владея едното от двете), затова питам за по-опитен човек/адвокат :handshake:Срока започва да тече след връчването му , на теб връчено ли ти е ?