PDA

View Full Version : Смяна на книжката в районното - вече и по отделно



avok00
02-02-2011, 23:53
Край на висенето по цял ден в КАТ! Да се похваля, успях днес да подам заявление за преиздаване на книжката в 5-то районно в София. Условията са:

1. Само подмяна на стара книжка, издаване за първи път или на отнета поради наказание не се прави.
2. Само стандартната услуга. 30 дни срок.
3. Само за Софийски книжки.
4. Изисква се медицинско, става и от личния лекар.
5. Книжката струва 27лв. медицинското 20лв.
6. НЕ СЕ ИЗИСКВА ДА СИ СМЕНЯШ И ЛИЧНАТА КАРТА.

Всичко хубаво, обаче по-късно някой ми спомена, че трябвало да ида да си я получа в КАТ когато стане готова, а не пак в районното. Ще бъде малко глупаво ако наистина е така и доста неудобно. Някой има ли впечатления от цялата процедура? Може би и тази глупост вече е отпаднала?

Galof
03-02-2011, 11:40
Няма нищо такова, там където си подал документите за смяна от там ще си я и вземеш.

morfius
03-02-2011, 11:51
Това го има от самото начало на подмяната...
Но се получаваха в КАТ, а само се подаваха в РПУ и то само в комплект с ЛК и/или маждународен паспорт.
Ако са променили това с получаването - браво... но не съм чувал за подобно нещо.

Galof
03-02-2011, 16:59
Това го има от самото начало на подмяната...
Но се получаваха в КАТ, а само се подаваха в РПУ и то само в комплект с ЛК и/или маждународен паспорт.
Ако са променили това с получаването - браво... но не съм чувал за подобно нещо.

Промени ли са го можеш и само книжката да си смениш и после от съответното РПУ в което си подал документите да си я вземеш, защото даже ако си ги подал в РПУ и отидеш в КАТ да си я вземеш няма да успееш

avok00
03-02-2011, 22:12
Благодаря, ще се разходя до районното пак значи. Че ми е под носа, а от КАТ само като си помисля за тях и ми излиза цирей на задника!

gogo79
03-02-2011, 23:08
4. Изисква се медицинско, става и от личния лекар.:thumbdown:
За кат.B ,става от личния лекар.Но ако е за кат.C или друга не става от личния лекар! Минава се на 3-4 кабинета! :grandpa: