PDA

View Full Version : Моля за съвети относно некоректен сервиз



monimsl
08-02-2011, 18:38
Първо да кажа че не става въпрос за Алфа и проблема не е с сервиз споменаван в форума.
Значи става въпрос зе ремонт на стартер. Имах проблем със съответната кола и повиках мобилна група на място. Дойдоха пробвахме да запалим и казаха стартер, свалиха го и казаха ще се обадиме да кажеме какво е точно. По късно вечерта Аз се обадих за да разбера че е за смяна ротор и редуктор. Вече го сглобяват и евентуално ще ли по късно да звънат това е в събота (това удоволствие 160лв). Нали се сещате че в понеделник в 10 сутринта Аз звъня и се разбрахме да дойдат и да го монтират. Дойдоха монтираха, запали 2 пъти и това беше. Закарах го за рекламация и два дена стоя,за да се обадя пак аз и да разбера че сега трябвало втулката и шалтера да се смени но евентуално щели да оправят шалтера. Та отивам преди малко до сервиза, понеже трябваше да е готово, но естествено никой не ми вдигаше по телефона да ми каже...Познайте колата я няма закарана в някакъв друг сервиз (а документите са в мене). Та утре на обед щяла да бъде готова и да си я взема. Не е нужно да ви казвам че когато не им беше в интерес никой не ми вдигаше телефона, а и как по дяволите ми карат колата ей така...Просто незнам. Отношението или комуникацията която я няма с тях ме издразни най много.
Искам съвет как да постъпя, защото не знам към коя служба да се обърна.
Ще кажа след като свърши одисеята за кой сервиз става на въпрос за да не стъпвате там, макар че не вярвам някой от вас да си закара колата там при сервизите с които разполагаме в форума. Опитах се на бързо да кажа за какво става на въпрос,та съжалявам ако не е много ясно и с грешки.Очаквам съвети:cheers:

Ramsezsh
08-02-2011, 19:03
Моя съвет е да подадеш жалба в комисията за закрила на потребителя. (http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19)

fred
08-02-2011, 19:51
А ако си наемеш печен адвокат, може и нова кола да купиш :)

badmadafaka
08-02-2011, 20:44
Тези съвети важат само ако имаш надлежно издадени касови бележки, протоколи за извършения ремонт и т.н. - 99.9% от сервизите НЕ го правят. Така, че ако нямаш тези доказателствени документи, за съжаление можеш да им теглиш една майна и да пиеш една студена вода май...
Е кажи все пак кои са тия хубавци да не се излъже някой от форума случайно.
Иначе ето моя експириънс преди време с един "сервиз" (ти направо дотук си минал еФтинджос):
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48334

Кайо
08-02-2011, 21:01
Тези съвети важат само ако имаш надлежно издадени касови бележки, протоколи за извършения ремонт и т.н. - 99.9% от сервизите НЕ го правят. Така, че ако нямаш тези доказателствени документи, за съжаление можеш да им теглиш една майна и да пиеш една студена вода май...
Е кажи все пак кои са тия хубавци да не се излъже някой от форума случайно.
Иначе ето моя експириънс преди време с един "сервиз" (ти направо дотук си минал еФтинджос):
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48334

Подкрепям колегата.Ако имаш фактури,протоколи,бележки можеш да ги съдиш,ако имаш нерви и желание.

ФЕРАРИСТ
08-02-2011, 21:14
160 лв са стартер и половина втора ръка!!!!!

monimsl
08-02-2011, 21:15
Ами имам издадена гаранция за ремонта на стартера. И естествено както одеве ми беше обещано да ми се обадят по късно да ми обеснят за какво и защо, май пак ще си остана с чакането. Аз днес по рано се съветвах с комисията за защита на потребителите, но утре май пак ще се съветвам с тях за новото развитие на проблема.

Ramsezsh
08-02-2011, 22:26
Ами имам издадена гаранция за ремонта на стартера. И естествено както одеве ми беше обещано да ми се обадят по късно да ми обеснят за какво и защо, май пак ще си остана с чакането. Аз днес по рано се съветвах с комисията за защита на потребителите, но утре май пак ще се съветвам с тях за новото развитие на проблема.

Моя съвет е да не ги оставяш на мира. Щом имаш и документ за да ти обърнат внимание им обясни, че възнамеряваш да пуснеш жалба. Обикновено върши работа.

nasty
09-02-2011, 07:13
Прати им данъчните :Д
Да ги проверят за всичко дето трябва да имат - все някъде са в издънка от там акт глоба и ше им се върне.

badmadafaka
09-02-2011, 08:35
Те данъчните ей така си кибичат в офиса и чакат някой да ги изпрати някъде, а? :naughty:

syfer
09-02-2011, 09:04
Колега един безплатен правен съвет.

Първо си пусни жалба в Комисия за ,,защита на потребителя' към съответното териториално звено.Опиши подробно така както си го написъл тук.Наблегни на това, че първоначално са ти диагностирали нещо което в последствие не работи.Останалите работи какво е излязло не стартер ами втулка и т.н. са неотносими.Значи важно е да наблегнеш, че са ти казали стартер, а в последствие стартера не работи.Това е общото.Имаш извършена услуга в гаранция , която не е извършена качествено.Задължително им изискай някакъв документ от който да е видно, че колата ти е преседяла в сервиза им.Било то разпечатка от тяхната книга за регистрация или касов бон или какъвто и да е документ.Приложи го към жалбата си и им го изпрати на Комисията.След време те ще Ви потърсят: теб и представител на сервиза за който може да им оставиш телефон за контакт.Ще ви повикат на т.нар помирително заседание.Ако те и там се правят на важни и не ти върнат парите или ти отремонтират за тяхна сметка некачествено извършения ремонт тогава комисията ще се произнесе с решение.Обикновенно се произнасят в полза на потребителя.Вече въз основа на това решение ако отново не платят :) тогава си ангажирай адвокат.Само да ти кажа, че адвоката няма да ти докара нова кола.Ще претендираш т.нар имуществени вреди- това което си дал и евентуално неимуществени вреди-т.нар пропуснати ползи ако евентуално съдът ти ги присъди.В повечето случаи не ги присъжда.Но ще се набуташ доста разноски първоначално.Ако стигнеш до съд пиши ще помагам с каквото мога .
П.с.комисията за защита на потребителя действа макар и да не ни се вярва :)
Поздрави

monimsl
09-02-2011, 09:51
Благодаря на колегите за съветите. Колега syfer аз за сега имам само гаранцията за стартера но без касова бележка за това. Предполагам че няма да искат да ми издадат никаква бележка , но днес като отида ще видиме как стоят нещата. Аз ще се посъветвам и по телефона с Комисията. На мене не ми е толкова за парите, колкото за това че ме лъжат, не ми вдигат телефона, карат колата някаде си без да питат и без документи. Но мисля че е редно да си потърся правата по нормалния ред и най вече за да им стане ясно че така не се действа. Относно комисията за защита на потребителите си мисля че си вършат работата.

mim
09-02-2011, 09:55
ако пейзажът се закучи и си готов да прежалиш колата няколко месеца, докато "тече разследване", може да я обявиш за открадната и да пуснеш 1 сигнал, че е там
доста ще им се стъжни

monimsl
09-02-2011, 17:32
Еми мога да кажа следното: отидох, колата беше там; оправена със сменен шалтер и нова втулка; колата уж не била местена а затворена в гаража, на което аз нямя как да се вържа при положение че момчето което каза вчера че я няма гледаше в земята, а вчера беше поисплашен и си каза че просто я няма; дописаха шалтера в гаранцията но искаха 35 лв още, но аз казах че ще дам 20 лв не повече и то защото беше измита колата на тяхна добра воля;
Аз не съм скандалджия и ремонтите си ги плащам естествено, но се чуда дали да подам оплакване или така да останат нещата. Аз връщане на пари не искам, а просто да се научат какво да правят (защо не издават касови бележки нито първия път нито втория). На вас ще ви кажа да не стъпвате в сервиз serviz-respect.hit.bg , защото освен автомивка и евентуално пътна помощ друго не може да предложат. Намерих теми и за други недоволни които са страдали от тях. Но вие стойте далеч от тях, а и да не забравя че са счупили ръчката за вдигане на предния капак. Но аз съм доволен че колата на приятелката е далече вече от тях:thumbup: