PDA

View Full Version : Относно 146-ца



ivanov_km
13-08-2006, 17:40
Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една :oops: .
При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.

boian
14-08-2006, 11:15
Този проблем с ламбда сондата, дебитомер и т.н. се среща при всички марки автомобили, а не е специфичен за Алфа. Просто се водят консумативи и след определен пробег трябва да се сменят. Свещите наистина са скъпи оригиналните /пробег 100хил км/, ама има заместители по 80-90лв комплекта. За диагностика на електрониката питай bobo, той ще те оправи. Всяка кола втора ръка си крие рисковете и малко избора е на късмет. Успех.

vamfan
15-08-2006, 21:18
и моите щях да ги сменям щото сам на 105 000км. ама като ги свалих са си ок. инаге ги намирам по 45 лв от вносител . пише :golden log ;i ;magnet mareli ;, четири полусни незнам колегата каде ги е гледал по 90лв.

georgievst
16-08-2006, 00:03
Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една :oops: .
При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.

Тук пише най различни неща. Азпреди една година моята я взех на 164 К сега съм на 191 К сменялсъм само спирачен маркуч, хидравличен маркуч, предни дискове и накладки и естествено ремъци и гуми, филтри и масло нищо друго. Колата има 8 год гаранция против корозия. Единстрено се оплаквам от разхода на градско 12-13 . Сметките ми показват 28 стотинки на километър със всички разходи. Много хора ще спорят но това показват сметките. Ако намериш кола която да даде по-малка себестойност на километър ще ти кажа, че това е фиат пунто и до някъде сеат ибиса, алфата обаче има други преимущества. Купувай смело.

boian
16-08-2006, 11:36
На боксера свещите са други, на ТС са 8 броя и са малка и голяма, оттам идва разликата в цената. А оригиналните са около 300-400лв комплект

pr_00f
16-08-2006, 13:12
Бояне, не забравяй че 8в ТС двигателите са с 8 еднакви свещи, само 16в са с малка и голяма и там вярно са по височки цените.

търтей
16-08-2006, 13:19
Бояне, не забравяй че 8в ТС двигателите са с 8 еднакви свещи, само 16в са с малка и голяма и там вярно са по височки цените.

ти па къде виде осемволтов тс в 145/6 :shock:

pr_00f
16-08-2006, 13:27
Да бе вярно че това е раздел 145/6 , ама съм и аз едно говедо
Нищо поне оспамихме темата на човека :Tease:

A и трябва да пиша бе , как се правят 2-3 к мнения като теб и вальо. Хаха

vladu
16-08-2006, 15:17
Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една :oops: .
При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.

брех как се спря - май не си чел темата за цени и ремонти по 145/6 :lol: :lol: :lol:

boian
16-08-2006, 16:00
Стига сте го разочаровали човека, много добре се е спрял, стига да случи на свястна. Аз на мойта 146-ца съм сменил ремъци, ролки, свещи, масло, филтри, ламбда сонда, всичко за 500-600лв за няма една година. Обаче ако ми попадне 2.0ТС :twisted:

vladu
16-08-2006, 18:18
Стига сте го разочаровали човека, много добре се е спрял, стига да случи на свястна. Аз на мойта 146-ца съм сменил ремъци, ролки, свещи, масло, филтри, ламбда сонда, всичко за 500-600лв за няма една година. Обаче ако ми попадне 2.0ТС :twisted:

е да - ако ти падне кво - виж мойта кочина ...
3500 за няма 6 месеца от които 1 в сервиз и аз два в чужбина ... да дет се вика по 1166 на месец за поддръжка ... :)

trustworthy
16-08-2006, 20:08
@vladu
Това е вече късметът при покупката на кола втора ръка. Кофти наистина, че ти е стъпала така с ремонтите, но все пак съгласи се, че подобни на твоите сериозни аварии се случват доста рядко. Надявам се поне оттук нататък да си караш безпроблемно :wink:

vladu
16-08-2006, 20:23
@vladu
Това е вече късметът при покупката на кола втора ръка. Кофти наистина, че ти е стъпала така с ремонтите, но все пак съгласи се, че подобни на твоите сериозни аварии се случват доста рядко. Надявам се поне оттук нататък да си караш безпроблемно :wink:

баа съгласен съм ... но и ти се съгласи, че нема нужда да лъжем народа, че са кой знае колко убави - после да ни се сърдят ...
па ша си я карам - чакам само табелата "ВЕЧНО ТВОЯ" за задния джам и да ме разлепят по магазините и сервизите с благодарности

trustworthy
16-08-2006, 20:45
Ти просто има прекалено много горчив опит, според мен. Затова така разсъждаваш. Спомняш ли си, че Вальо беше направил едно изказване относно нашите италиянки и начина, по който стоят нещата около тях. Беше много,много прав човека, но когато става въпрос за подобно скапване на буталата или друг сериозен проблем, тогава вече това няма много общо с марката или модела на колата. Не може да се каже, че всички туйнспарци или пък в частност 2.0 ТС имат ронливи бутала,нали?
Неслучайно Боян каза 'читава'. Ама като ходиш да купуваш, такива табели 'читава/нечитава' няма разлепени по колите. Трябва да се мъчиш да разбереш сам. таме рпоблемът. Иначе има и друг вариант - отиваш,купуваш нова и си рахат. Там поне дават гаранция за 'читавост'. Причините единици от форума да карат такива мисля, че няма нужда да изтъквам.

vladu
16-08-2006, 20:59
Ти просто има прекалено много горчив опит, според мен. Затова така разсъждаваш. Спомняш ли си, че Вальо беше направил едно изказване относно нашите италиянки и начина, по който стоят нещата около тях. Беше много,много прав човека, но когато става въпрос за подобно скапване на буталата или друг сериозен проблем, тогава вече това няма много общо с марката или модела на колата. Не може да се каже, че всички туйнспарци или пък в частност 2.0 ТС имат ронливи бутала,нали?
Неслучайно Боян каза 'читава'. Ама като ходиш да купуваш, такива табели 'читава/нечитава' няма разлепени по колите. Трябва да се мъчиш да разбереш сам. таме рпоблемът. Иначе има и друг вариант - отиваш,купуваш нова и си рахат. Там поне дават гаранция за 'читавост'. Причините единици от форума да карат такива мисля, че няма нужда да изтъквам.

много си сериозен ... мислех, че е за фън тука ...
кват ми се е паднала такава ... да не мислиш, че е имало повече от 1-2 кат мойта за продажба когат купувах - та до там с избора...

ето сега съм сменил почти всичко - то ша си покаже колко е убава
колкото до избора на колегата - той няма да се откаже зарад мен или Вальо - па да не му се случва нищо от моите пролеми ... но и място за много оптимизъм не виждам :lol: :lol: :lol:

trustworthy
16-08-2006, 21:17
Абе между фъна викам да пъхаме и по някоя житейска истина ;)

Знам много добре колко често се срещат 2.0 146-ци ;) аз се бях засилил за такава в началото ;) 1.8 ТС ми беше минимума, ама после поразмислих и си взех дизелчето. Те също не са много популярни. Обиколих южна България на търся :)

Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, освен да си я караш и да се кефиш на вървежа. :) Парите се печелят,тръпката гледай ;)

vladu
16-08-2006, 21:23
Абе между фъна викам да пъхаме и по някоя житейска истина ;)

Знам много добре колко често се срещат 2.0 146-ци ;) аз се бях засилил за такава в началото ;) 1.8 ТС ми беше минимума, ама после поразмислих и си взех дизелчето. Те също не са много популярни. Обиколих южна България на търся :)

Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, освен да си я караш и да се кефиш на вървежа. :) Парите се печелят,тръпката гледай ;)

паре кат лайна - само да има кой да ги яде ...
колкото до карането - па не е баш у ред ма тя и никога няма да бъде ...

valjo
16-08-2006, 21:24
...
Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, ..

ааа имааа имааа ... казал оптимистаа :)

аа тръпки колко щещ, от тая да седиш насред Бургас и да са чудиш дали си строшил неща за 500 или за 1500лв :)))

да ти пратят съединител по куриер, и накрая да се окаже че не е той причината, и най накрая да попаднеш на "Кафеджиев" който да ти земе 300лв за труд, щото си с шопска регистрация и си си донесъл съединителя.....

та тръпки де, и на мен ся ми предстои ходене на море, тръпка ме побива още отсега при мисълта за 1600км из страната....
отивам да си направя Интерамерикан роад ассистанс, ше запаля свещ :priest:
чудех се дали да не си сменя съединителя при Румен, просто за секи случай .... :)

trustworthy
16-08-2006, 21:33
Ми вземи по един телефон на колеги от форума, живеещи в градовете по маршрута ти..just in case ;) За Варна знаеш на кога да звъниш, нали :) Роуд асистанцът си е добра идея. Мен също ме светнаха като закъсах, ама викам си от суеверие няма да си правя :)

А за Кафеджиев аз ти бях казал, че не ми харесаха много аз като ходих :wink:

valjo
16-08-2006, 21:35
А за Кафеджиев аз ти бях казал, че не ми харесаха много аз като ходих :wink:
е прав си бил ....
ама ... пусто ....

georgievst
16-08-2006, 23:23
Кафеджиев може би наистина не е най-добрия сервиз ама другаде като видят алфа в Бургас и казват ние по алфите толкова можем. Факт е , че и аз след една година нямам къде да отида и да съм спокоен, че ще ми свършат работа.

Lucky
17-08-2006, 09:17
...
Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, ..

ааа имааа имааа ... казал оптимистаа :)

аа тръпки колко щещ, от тая да седиш насред Бургас и да са чудиш дали си строшил неща за 500 или за 1500лв :)))

да ти пратят съединител по куриер, и накрая да се окаже че не е той причината, и най накрая да попаднеш на "Кафеджиев" който да ти земе 300лв за труд, щото си с шопска регистрация и си си донесъл съединителя.....

та тръпки де, и на мен ся ми предстои ходене на море, тръпка ме побива още отсега при мисълта за 1600км из страната....
отивам да си направя Интерамерикан роад ассистанс, ше запаля свещ :priest:
чудех се дали да не си сменя съединителя при Румен, просто за секи случай .... :)

Епа тя твойта не е с шопска регистратура тя е по спец :devil: :Tease: ялна

vladu
17-08-2006, 16:25
...
Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, ..

ааа имааа имааа ... казал оптимистаа :)

аа тръпки колко щещ, от тая да седиш насред Бургас и да са чудиш дали си строшил неща за 500 или за 1500лв :)))

да ти пратят съединител по куриер, и накрая да се окаже че не е той причината, и най накрая да попаднеш на "Кафеджиев" който да ти земе 300лв за труд, щото си с шопска регистрация и си си донесъл съединителя.....

та тръпки де, и на мен ся ми предстои ходене на море, тръпка ме побива още отсега при мисълта за 1600км из страната....
отивам да си направя Интерамерикан роад ассистанс, ше запаля свещ :priest:
чудех се дали да не си сменя съединителя при Румен, просто за секи случай .... :)

Епа тя твойта не е с шопска регистратура тя е по спец :devil: :Tease: ялна

за мен приказваше бат Вальо ... ма па се отклонихме ... човека питаше за 146 дали взема, че се е спрял ... инак тръпката добре я описа

virusalfa
17-08-2006, 20:30
...
Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, ..

ааа имааа имааа ... казал оптимистаа :)

аа тръпки колко щещ, от тая да седиш насред Бургас и да са чудиш дали си строшил неща за 500 или за 1500лв :)))

да ти пратят съединител по куриер, и накрая да се окаже че не е той причината, и най накрая да попаднеш на "Кафеджиев" който да ти земе 300лв за труд, щото си с шопска регистрация и си си донесъл съединителя.....

та тръпки де, и на мен ся ми предстои ходене на море, тръпка ме побива още отсега при мисълта за 1600км из страната....
отивам да си направя Интерамерикан роад ассистанс, ше запаля свещ :priest:
чудех се дали да не си сменя съединителя при Румен, просто за секи случай .... :)A бе какви са тия коли,за 1600км й трепери,па й се молиш да те прибере :idea: :lol:

vladu
17-08-2006, 21:59
...
Сега след като си сменил всичко, не виждам какво друго ти остава, ..

ааа имааа имааа ... казал оптимистаа :)

аа тръпки колко щещ, от тая да седиш насред Бургас и да са чудиш дали си строшил неща за 500 или за 1500лв :)))

да ти пратят съединител по куриер, и накрая да се окаже че не е той причината, и най накрая да попаднеш на "Кафеджиев" който да ти земе 300лв за труд, щото си с шопска регистрация и си си донесъл съединителя.....

та тръпки де, и на мен ся ми предстои ходене на море, тръпка ме побива още отсега при мисълта за 1600км из страната....
отивам да си направя Интерамерикан роад ассистанс, ше запаля свещ :priest:
чудех се дали да не си сменя съединителя при Румен, просто за секи случай .... :)A бе какви са тия коли,за 1600км й трепери,па й се молиш да те прибере :idea: :lol:

алфа ромео.

Yon
18-08-2006, 09:08
...или фият :lol: :lol:

gigi
19-08-2006, 18:31
Аз за да не трепера си отивам с автобуса, че ми писна да съм под напрежение ще прасна ли картера или нещо друго, а и не ми се сменя профилактично половината чарколяк само за морето :bouncing_smiley: :bouncing_smiley: :bouncing_smiley: :rotfl:
Но иначе не е проблемна кола. Щото миналата година си отидох и се върнах до морето без ядове докато по миналата Ланчата се фири и преди да тръгна (лагера на съединителя се счупи) и по време на връщането :shock: а преди 2 лета ФИАТ-а ми та едвам се прибрах без алтернатор. 8)

Bobo
19-08-2006, 19:28
Моьо ФИАТ нави за 3 седмици 2500 километра БЕЗ ДА ГЪКНЕ само натъпкан до горе, само на климатроник, само на пълна газ :idea:

Даже наказваше на гонки русенските бегачки :Tease:

Целата тая хава мина със среден разход 6л/100 нафта :D

Единственните повреди бяха че изгубих половината тасове и изпокривих джантите :lol:

virusalfa
19-08-2006, 21:21
Моьо ФИАТ нави за 3 седмици 2500 километра БЕЗ ДА ГЪКНЕ само натъпкан до горе, само на климатроник, само на пълна газ :idea:

Даже наказваше на гонки русенските бегачки :Tease:

Целата тая хава мина със среден разход 6л/100 нафта :D

Единственните повреди бяха че изгубих половината тасове и изпокривих джантите :lol:Koя русенска бегачка,на биричеда голфо? :shock: