PDA

View Full Version : Проблем с тоци



Alexandrov70
13-02-2011, 22:35
Снощи ми се появи повреда в начален стадий .Ако някой се е сбутвал с такава простотия да помага , моля.Значи понякога при включване на мигач започва да премигва цялото табло и да присветва лампата за зареждане.Друг път работят съвсем нормално . На аварийни проблема не се проявява.Много е дразнещо.Проверих зареждането ,ремъка на алтернатора , релето за мигачите , самите мигачи дали имат хлабави връзки или клеясали байонети на крушките , но нищо не откривам за момента.

Furious 155
13-02-2011, 23:41
На мен ми прилича на проблемна маса към таблото...

Alexandrov70
13-02-2011, 23:44
и аз това помислих , но на аварийни не се проявява , а тогава освен всичко останало мигат и двете посоки и индикатора за аварийни - т.е. три лампи , при завиване една (ляв или десен мигач)

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

най-неприятното е , че не всеки път се проявява!

Furious 155
13-02-2011, 23:49
При мен също има леко мигане на таблото при пуснат мигач, но още не съм ровил да разбера кое го предизвиква...

Alexandrov70
14-02-2011, 00:05
Ако открия нещо ще споделя задължително.Нека да почне да се появява редовно , че така е мъка да се търси!А и ако на теб ти блесне някоя идея ще съм благодарен да споделиш!

don_pepone
14-02-2011, 12:02
Ако мига и осветлението на часовника,това е признак за начален стадии на заминаващ си алтернатор ( или четки или износени неравномерно втулки на оста)

Alexandrov70
14-02-2011, 22:35
Ако мига и осветлението на часовника,това е признак за начален стадии на заминаващ си алтернатор ( или четки или износени неравномерно втулки на оста)
При това положение не е ли нормално при някакви обороти да се колебае зареждането?
на празен ход ,при включени къси светлини - 13.7 волта ,при 2500 със дълги ,габарити за мъгла ,халогени и отпление на задния прозорец - 13.8, на същите без консуматори - 14.35

Все пак ще го смъкна тия дни и ге го занеса да го проверят специалисти.
Благодаря за съвета.

Furious 155
15-02-2011, 00:31
мисля че алтернатора си е ок, но и при мен примигва само таблото на пуснат мигач, но е слабо, но все пак го има...

Alfa User
15-02-2011, 07:55
Хлабава връзка (губене на маса) във веригата на релето за мигачите ?

don_pepone
15-02-2011, 12:07
Аз не казвам чее на 100% от това, но ако наистина няма слаба маса някъде , то е от алтернатора. И моята премигва като пусна мигача и ходих на майстор и той ми каза че правели така като започнели да се износвали втулките или четките, без да има колебание на зареждането при замерване с мултицет.

Alexandrov70
15-02-2011, 22:55
Колеги ,благодаря за отзивчивостта ,но смятам че при мен примигването е далеч над "допустимото"защото и лампата за зареждане също примигва задно с мигача.Това само на пътепоказател, на аварийни - не .И примигването на зареждането е по скоро сякш в таблото има кандило , а не крушка.Мисля си (понеже не успявам да инсталирам аутодата),при някои коли възбуждането на алтернатора минава през лампата на таблото.Ако при алфата е така ,дали е възможно от лоша маса на табло или реле да се губи възбуждането на алтернатора.
Благодаря предварително.

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------


Хлабава връзка (губене на маса) във веригата на релето за мигачите ?
Смяташ , че е необходимо да прегледам холдъра за предпазителите?

don_pepone
16-02-2011, 11:01
на 155-цата не минава през лампата за акумулатора възбуждането на динамотоа и да минава при подаване на газта трябва тръгне принудително да зарежда.
Така че не му мисли а си свали динамото стига да не е на много куфти място.

mordohy
18-02-2011, 10:21
Аз не казвам чее на 100% от това, но ако наистина няма слаба маса някъде , то е от алтернатора. И моята премигва като пусна мигача и ходих на майстор и той ми каза че правели така като започнели да се износвали втулките или четките, без да има колебание на зареждането при замерване с мултицет.

На тоя майстор му кажи да си смени професията!
Ако няма колебание динамото, какво търси в него!?:haha:
Мигачите и аварийното се захранват от различни места.
Мигачите от линията на контакт , а там влиза и таблото.
Аварийните са постоянно под напрежение.
Товара на мигачите е значителен, спрямо останалите консуматори в таблото. Около 5 А. Една хлабава или клеясала връзка е достатъчна.
Другата вероятност е да окъсява някоя крушка.
При аварийни, понеже захранването е по-усилено, а и се използва по-рядко, а и е отделно от таблото, тоя пад може и да не се прояви.
Забележи, дали го прави само при ляв или само при десен мигач.
Ако е така- търси късо.
Ако е и при двата- търси по захранването.
Успех!

ЕДИТ: И колеги не ръчкайте излишно по динамото в такива случаи. Акумулатора е по-мощен от динамото и такива премигвания не се получават от него.

Alexandrov70
19-02-2011, 17:46
Благодаря за отговорът.Прави го и в двете посоки , но не винаги.Заравям се да търся хлабави връзки ,клеясали клеми и др.

Furious 155
19-02-2011, 17:52
Благодаря за отговорът.Прави го и в двете посоки , но не винаги.Заравям се да търся хлабави връзки ,клеясали клеми и др.

Мисля че е точно това, защото сега направих тест само на контакт, без да работи двигателя, като пусна ляв или десен мигач ми попримигва и таблото, но като пусна аварийните няма мигане... или плюс-а към таблото или някоя маса е проблема вероятно...

mimouzunov
19-02-2011, 19:46
Мисля че е точно това, защото сега направих тест само на контакт, без да работи двигателя, като пусна ляв или десен мигач ми попримигва и таблото, но като пусна аварийните няма мигане... или плюс-а към таблото или някоя маса е проблема вероятно...

В най-първия пост пише ,че при пускане на мигач премигва и лампата "+-"!!!!
Тая лампа се захранва от + след контакт и съответно + или - от алтернатора (зависи дали се върти или не и тн)
Щом тая лампа премигва или алтернатора "спира" като се пуска мигача (няма как да става) или плюса след "контакт" към таблото с уредите кляка... Замерете първо какво става след контактния ключ примерно...

Както писаха и по-нагоре "аварииките" ги оставете!!!Те са на абсолютно друга верига (по +)

Alexandrov70
20-02-2011, 22:08
аз също направих експеримент снощи и установих че кръгът се стеснява около бушони и релета(нямаше как на тъмно да ровя).след като се прояви проблема бръкнах под таблото и назидах леко бушоните , мигновенно изчезна проблема... ...до следващата неравност на пътя.Като установя точно кой кабел(бушон , реле)се е**ва ще споделя!

mordohy
21-02-2011, 10:00
Значи не е релето, а бушона.
Сещаш се, че това включва всичко около него.
Тоест гнездото и връзките вътре в таблото на бушоните!
Но както и колегата каза, започни от ключа.
Защото от там тръгва!