PDA

View Full Version : Проблеми със скоростите



in4eto_66
23-02-2011, 13:35
Здравейте, искам да ви попитам има голям проблем със скоростите, когато на вън завали и се намокри колата скоростите започват да не влизат лесно имам чувството, че лоста се вдървява. Много трудно превключвам от 2-ра на трета и обратно и от 4-та на пета даже се чува понякога и да пука нещо. Когато освободя от скорост лоста не застава посредата, а или плътно в дясно или ляво, но не и посредата. Страх ме е да не счупя нещо докато напъвам да превключа скоростите. Кажете, моля Ви каква да правя с моята количка. Когато спре да вали и изсъхне колата проблема изчезва.

iwo156
23-02-2011, 14:35
Откопчей калъфчето на скоростния лост и сипи 1-2 капачки масло, раздвижи добре, трябва да има подобрение!

tre
23-02-2011, 17:09
Да не отварям и аз нова тема та скоро смених съедител и изкочи пробле с 5 скорост преди смяната го нямаше..Сега трябва с зор да я вкарвам.Някакви идеи

rossenvn
23-02-2011, 18:38
Здравейте, искам да ви попитам има голям проблем със скоростите, когато на вън завали и се намокри колата скоростите започват да не влизат лесно имам чувството, че лоста се вдървява. Много трудно превключвам от 2-ра на трета и обратно и от 4-та на пета даже се чува понякога и да пука нещо. Когато освободя от скорост лоста не застава посредата, а или плътно в дясно или ляво, но не и посредата. Страх ме е да не счупя нещо докато напъвам да превключа скоростите. Кажете, моля Ви каква да правя с моята количка. Когато спре да вали и изсъхне колата проблема изчезва.

Колега, аз също страдам от тази болест. Това, което предлага iwo156 съм го правил и не помага. При мен имаше сериозно подобрение, като се намазаха с грес жилата, там където се свързват със скоростната кутия. Само че мястото се стига трудно и трябва да се сваля акумулатора. Доста олеква смяната на скоростите и почти не се получава това, което си описал. Въпреки, че при мен е намазано, при минусови температури явно има някаква остатъчна влага която стяга и като запаля сътрин си е малко мъка да се включи на скорост. Ако се напръска с wd40 може би ще помогне и после да се маже с грес - която да си стои там и да не позволява да влиза вода. wd40 по принцип има добри способности да 'гони" водата, аз малко съжалявам, че не го направих преди да я смажем. Успех!


Откопчей калъфчето на скоростния лост и сипи 1-2 капачки масло, раздвижи добре, трябва да има подобрение!

Няма как да влезе вода там, за да става само когато завали:-) Иначе не пречи да си погледне положението там.

Bobo
23-02-2011, 19:23
Проблема е в жилата ръждясват като се скъсат маншончетата и от там почват проблемите - свалят се жилата нови маншончета, смазване с подходяща смазка и сте готови ;) Добре е да се провери и големия маншон на избирача и ако имадрами да се оправи ;)