PDA

View Full Version : тракане при 156 2.4 ЖТД маховик,съединител ,лагер или скоростна кутия



donMirkoni
23-02-2011, 18:26
Здравейте колеги,имам спешна нужда от съвет,кое от изброените може да е.При форсиране на място над 1500 оборота се чува тракане ,а при натиснат съединител и при форсиране тракането изчезва.Давайте съвет какво може да е .Предварително благодаря за отговорите:dunno:

sotko80
23-02-2011, 18:29
Колега имах същия проблем от леко претракване за 2 дена свалих кутията щото отказа да включва,а и си тракаше вече и с натиснат и без натиснат педал.Виновника при мен беше лагера мисля,че и твоя дерт е именно от него.

donMirkoni
23-02-2011, 18:33
Колега имах същия проблем от леко претракване за 2 дена свалих кутията щото отказа да включва,а и си тракаше вече и с натиснат и без натиснат педал.Виновника при мен беше лагера мисля,че и твоя дерт е именно от него.
а имаш ли идея какви кинти е тоя лагер и лесно ли се сменя


П.С.забравих да спомена че съединителя ми е мек и отделя отгоре но нямам наблюдение за буксуване

Bobo
23-02-2011, 19:25
а имаш ли идея какви кинти е тоя лагер и лесно ли се сменя


П.С.забравих да спомена че съединителя ми е мек и отделя отгоре но нямам наблюдение за буксуване

За съжаление лагера вече не се предлага отделно и се сменя комплект - другия вариянт е втора ръка, което не е препоръчително. Смяната става след сваляне на скоростите ;)

donMirkoni
23-02-2011, 19:32
За съжаление лагера вече не се предлага отделно и се сменя комплект - другия вариянт е втора ръка, което не е препоръчително. Смяната става след сваляне на скоростите ;)
Бобо прати ми на личен цената за работа и части и дали може да е само от лагера или може и демфера да си е заминал

Bobo
23-02-2011, 19:52
Бобо прати ми на личен цената за работа и части и дали може да е само от лагера или може и демфера да си е заминал

Това дали демфера е добре се разбира като се свали иначе цената е 160лв - личните си ги забранил ;)

donMirkoni
23-02-2011, 20:09
Това дали демфера е добре се разбира като се свали иначе цената е 160лв - личните си ги забранил ;)

мисля че вече ги разреших вече може да ми напишеш там цената за труда и евентуално за частите