PDA

View Full Version : Проблем с Алфа 156 (парно,климатроник ....)



morgott_nik
26-02-2011, 12:04
Здравейте, както си карах и изведнъж спря радио сд-то. В последствие установих, че е спряло парното, часовника, осветлението в купето (до огледалото за задно виждане и над задните врати плафоните), след натискането на бутона за външна темперетура няма никаква реакция, след като се загаси колата километража се нулира( показва 0.0 км), вътрешен кръг, климатроник. Няма да откажа предложения. Проверих бушоните, но са наред. Остана да я карам на електричар, но преди това реших да ви попитам. Може да е нещо елементарно. Благодаря предварително.

gedive
26-02-2011, 12:12
Колега на мен това ми се случи преди месец. Проблема беше в кабел зад касетофона за 5 лева всичко е наред. Успех!

morgott_nik
26-02-2011, 12:40
кой кабел по-точно? (при мен са 5-6). Благоадаря.

gedive
26-02-2011, 17:16
Това ми го установи ел. техник, замерва се и се установява. Казах ти колко ми струваше, не се скъпи чак толкова става въпрос за 5-10 лева.

morgott_nik
26-02-2011, 19:14
Разбрах. Мерси и в понеделник я карам на чичо доктор електричар :)

136
28-02-2011, 15:06
Това ми го установи ел. техник, замерва се и се установява. Казах ти колко ми струваше, не се скъпи чак толкова става въпрос за 5-10 лева.

Нищо не разбрах освен че са ти взели 5 лв.
Какъв е този кабел зад касетофона ,захранващ ли?

Ilko Ivanov
28-02-2011, 21:43
Абе няма такъв кабел...
Така се казва, нали все някакви пари трябва да вземе за смяната на бушона.
Към колегата с проблема - освен бушоните на основното табло има още няколко, които стоят по-нагоре - погледни и тях внимателно.

Успех.

gedive
01-03-2011, 09:24
Абе няма такъв кабел...
Така се казва, нали все някакви пари трябва да вземе за смяната на бушона.
Към колегата с проблема - освен бушоните на основното табло има още няколко, които стоят по-нагоре - погледни и тях внимателно.

Успех.
А защо си мислиш че преди да отида на майстор не бях погледнал всички бушони, все пак сме българи и обичаме да се ровим по колите си за щяло и нещяло!

syrdjon
03-03-2011, 20:48
Аз преди време имах същия проблем, работеха ми само фаровете, проблема се оказа в горния ред бушони, както каза колегата Ilko Ivanov и аз рових зад касетофона но там нямаше нищо а и според мен ако е кабел да е замирисало :) провери ги пак тея горните бушони, не помня точно кой бушон беше .