PDA

View Full Version : alfa 155 1.9TD - кажете нещо повече



alfa155Q4
17-08-2006, 14:38
Попаднах на една такава Алфа и незнам какво да правя!В смисъл такъв ,че исках да си взема бензинова но тази кола е много запазена.1995 годена е и е на 92000 км. от Швейцария със сервизна книжка и изглежда много запазена!Та въпросът ми е дали някой кара кора с такъв двигател и дали е много сложна за поддръжка.Аз лично не съм привърженик на дизелите но тази върви много добре (за 90 к.с. разбира се) и е много добра.А отностно поддръжката не съм карал никога дизел и знам, че има подгр. свещи , дюзи и незнам си какво още :D Ще съм благодарен на някой който има такава алфа да ме осветли малко по някой въпроси :D

Предварително благодаря :D

голямата риба
17-08-2006, 16:03
меткай се :wink:

trustworthy
17-08-2006, 16:07
Потърси в подраздела за 145/6! Там има много писано за този двигател. Добър е и е евтин за поддръжка като за дизел.

Alexanderbb
17-08-2006, 16:07
Ако са и реални километрите е много добре. моята е 2,5 TD и засега съм доволен. харчи 9 на сто градско и си върви направо чудесно

Bobo
17-08-2006, 17:08
Ако са и реални километрите е много добре. моята е 2,5 TD и засега съм доволен. харчи 9 на сто градско и си върви направо чудесно

Само дето 2.5ТД мотора нема нищо общо с 1.9ТД :wink:

pasamq
17-08-2006, 18:12
Добре звучи офертата. Има ли клима вземай я.
А ако се откажеш дай я насам че брат ми точно такава си търси.

Alexanderbb
18-08-2006, 08:44
е сега подробности :D. идеята беше че дизелите не са чак толкова лошо нещо

Dodo 155
25-08-2006, 00:32
Попаднах на една такава Алфа и незнам какво да правя!В смисъл такъв ,че исках да си взема бензинова но тази кола е много запазена.1995 годена е и е на 92000 км. от Швейцария със сервизна книжка и изглежда много запазена!Та въпросът ми е дали някой кара кора с такъв двигател и дали е много сложна за поддръжка.Аз лично не съм привърженик на дизелите но тази върви много добре (за 90 к.с. разбира се) и е много добра.А отностно поддръжката не съм карал никога дизел и знам, че има подгр. свещи , дюзи и незнам си какво още :D Ще съм благодарен на някой който има такава алфа да ме осветли малко по някой въпроси :D

Предварително благодаря :D
Моторът е доста здрав и опростен за разлика от 2.5 TD :wink:
По-ходовата част няма какво да коментирам, защото 155 е доста здрава.
Този двигател е компромис м/у разход и комфорт. За вървеж не може да се каже, че е нещо невероятно, но не е зле :wink: Ако наистина (което ме съмнява) е на 92 000 км, то я взимай :wink: Основното е колата да има климатик, защото виждаш какви жеги има 8)
Евентуалните проблеми, които може да ти създава колата, то това са частите по електрониката с марка БОШ :idea: Но това е при всички италянки с части на конската марка :lol: :lol: Хубавото е, че на този мотор има доста по-малко електроника от една бензинка, дори и 8 волтова :wink: