PDA

View Full Version : за обявите!



mordohy
02-03-2011, 20:58
Проблема е, че зад редовните потребители, се крият измекярите.
Що е комерсиалност!?
Това не бива да ни интересува!
За това давам предложение за промяна на правилата!
Щом публикуваш нещо за продажба, значи е комерсиално.
Изказвания от сорта: ама аз си продавам само старата кола са пълни глупости!
Продаваш, значи си търговец.
Като искаш да помагаш, тогава подаряваш.
Доста време ми отне, но вижте раздела на 33-ките.
Тука вече не продаваме, а си разменяме.
Както и трябва да бъде!
Искаш да продаваш!?
Моля, но си плати за това!
Тогава няма да има комерсиална и некомерсиална.
Щом продаваш, каква по дяволите е тая обява!
Те това исках да кажа!
Наздраве на читающите!

pininfarina
02-03-2011, 21:04
Проблема е, че зад редовните потребители, се крият измекярите.
Що е комерсиалност!?
Това не бива да ни интересува!
За това давам предложение за промяна на правилата!
Щом публикуваш нещо за продажба, значи е комерсиално.
Изказвания от сорта: ама аз си продавам само старата кола са пълни глупости!
Продаваш, значи си търговец.
Като искаш да помагаш, тогава подаряваш.
Доста време ми отне, но вижте раздела на 33-ките.
Тука вече не продаваме, а си разменяме.
Както и трябва да бъде!
Искаш да продаваш!?
Моля, но си плати за това!
Тогава няма да има комерсиална и некомерсиална.
Щом продаваш, каква по дяволите е тая обява!
Те това исках да кажа!
Наздраве на читающите!


Колегааа,
искаш да кажеш че ако реша да си продам колата, трябва или да я подаря или да си платя за това?!
Че сайтове като мобиле и карс б са безплатни - късе ще имам по голям успоех според теб?

Това изказване от името на кой го правиш? Модератори, Администратори, собственици на форума?
Извинявам се за израза ама ставате смешни вече - това в никой форум го няма - наистина! Няма такъв брутализъм никъде!
Няма такъв цирк просто - всеки дебн другия да не би случайно да изкара 2 лева повече от него!
Завистлив народ е българския и това си е!
Слагайте пари на всичко, гонете, наказвайте, жалко че толкова стойностни хора напуснаха форума по една или друга причина!!!

svetozar_sosi
02-03-2011, 21:10
Проблема е, че зад редовните потребители, се крият измекярите.
Що е комерсиалност!?
Това не бива да ни интересува!
За това давам предложение за промяна на правилата!
Щом публикуваш нещо за продажба, значи е комерсиално.
Изказвания от сорта: ама аз си продавам само старата кола са пълни глупости!
Продаваш, значи си търговец.
Като искаш да помагаш, тогава подаряваш.
Доста време ми отне, но вижте раздела на 33-ките.
Тука вече не продаваме, а си разменяме.
Както и трябва да бъде!
Искаш да продаваш!?
Моля, но си плати за това!
Тогава няма да има комерсиална и некомерсиална.
Щом продаваш, каква по дяволите е тая обява!
Те това исках да кажа!
Наздраве на читающите!

Колега отдавна не съм се забавлявал така...:bravo:

НАЗДРАВЕ!

mordohy
02-03-2011, 21:48
Колегааа,
искаш да кажеш че ако реша да си продам колата, трябва или да я подаря или да си платя за това?!
Че сайтове като мобиле и карс б са безплатни - късе ще имам по голям успоех според теб?

Това изказване от името на кой го правиш? Модератори, Администратори, собственици на форума?
Извинявам се за израза ама ставате смешни вече - това в никой форум го няма - наистина! Няма такъв брутализъм никъде!
Няма такъв цирк просто - всеки дебн другия да не би случайно да изкара 2 лева повече от него!
Завистлив народ е българския и това си е!
Слагайте пари на всичко, гонете, наказвайте, жалко че толкова стойностни хора напуснаха форума по една или друга причина!!!
За съжаление, правилно си го формулирал, но не си ме разбрал!
Продаваш си колата!?
Какво ти пречи да платиш 5-10 лева, ако си сигурен, че ще я продадеш!
Още повече, че ако си продаваш колата точно в тоя форум, то и форума гарантира за тебе!
При тия условия, сигурен съм, че ще си готов да платиш и повече!
Тука като опция, може да се привлекат и специалисти, които да гарантират за мнимите и реални качества на автомобила.
Варианти много и точно за това исках да поговориме!
още повече, че ако аз я взема, парите ще отидат за нещо полезно!
Това по презумпция!
Иначе от Алфи да сега съм продал: бензиновата помпа, два компа, трите датчика, четрите гуми с джантите, един преден амортисьор, два фара , ТПС и МАП сензор, Ламбда сонда и две табла.
получил съм точно 10 лева за едно от таблата, дето го купих за 20 лева, ама и това ме кара да имам угризения!
Да и помпата я купих!
Така, че не ме обвинявай в содомия, преди да съм начукал кокошарника ти!

pininfarina
02-03-2011, 21:52
За съжаление, правилно си го формулирал, но не си ме разбрал!
Продаваш си колата!?
Какво ти пречи да платиш 5-10 лева, ако си сигурен, че ще я продадеш!
Още повече, че ако си продаваш колата точно в тоя форум, то и форума гарантира за тебе!
При тия условия, сигурен съм, че ще си готов да платиш и повече!
Тука като опция, може да се привлекат и специалисти, които да гарантират за мнимите и реални качества на автомобила.
Варианти много и точно за това исках да поговориме!
още повече, че ако аз я взема, парите ще отидат за нещо полезно!
Това по презумпция!
Иначе от Алфи да сега съм продал: бензиновата помпа, два компа, трите датчика, четрите гуми с джантите, един преден амортисьор, два фара , ТПС и МАП сензор, Ламбда сонда и две табла.
получил съм точно 10 лева за едно от таблата, дето го купих за 20 лева, ама и това ме кара да имам угризения!
Да и помпата я купих!
Така, че не ме обвинявай в содомия, преди да съм начукал кокошарника ти!

И какво, да дам по 10 лева във всеки форум затова че си продввам колата - така ли. Хайде сега умножи по 10 всичко което си продал, да видим къде ще ти излезе сметката.
Кои специалисти ще привлечеш, останаха ли? Или дори и тия които останаха вече не пишат в тоя форум!

Не ми се спори за глупости, в крайна сметка на който не му отърва, да заминава - това и смятам да направя за съжаление след като ми изтече обявата тук ако управата на тоя форум не вземе някакви адекватни мерки.
Ставаме смешни и жалки - аз ви казвам - няма такова нещо никъде другаде!
Ако някой си мисли че съм пуснал платената си обява за да спечеля нещо, точно оттук - лъжете се. Отначало помагах на доста колеги, като им взимах части с отстъпки и им помагах, принудиха ме да си пусна платена обява - продавам Ви на 4-5% марж, колкото да си покрия транспортните разходи по доставка и парите, които съм дал за платената обява и накрая - много печелим и сме измекяри. :-)

tanatos
02-03-2011, 21:55
Иво не се занимавай и не се нерви.Хората сега са изнервени поради ред причини, икономическа обстановка и други такива. Да видим до дека ще стигнат нещата.От ден на ден се изумявам все повече.

търтей
02-03-2011, 22:02
Идеята е чудесна.
Също така може да се въведе абонамент едно 5-7 кинтари на седмица за четене на форума. Дип има събрана унутре мъдростта на вековете.

tanatos
02-03-2011, 22:05
Тъкмо това си мислех-да има и абонамент за коментарите.Също така и тези дето искат да купуват ,да пращат смс за да имат достъп до раздела.

code
02-03-2011, 22:07
Стоял, стоял, че рекъл на магарето чуш . . че и автора на тая тема:mail2:

mordohy
02-03-2011, 22:11
Еей!
Пак не ме разбра!
Мисълта ми е да платиш 10 лева, но след като си продадеш колата!
Ти и за повече ще почерпиш, като я ожениш!
Това е!
А разбиращите ще почнат да пишат, като се убедят, че има полза от това.
За това говоря, бе, а не да изпедерасяваме кокошарниците!
Едит: Почнах да се уригвам, бе!
Аз дадох идея за обсъждане, а така ме нахранихте!

Sunny
02-03-2011, 22:11
Еле па я се чудим това тука технически форум ли е , търговски или просто си люпим семките и си редим моабет ?
Или и трите в обратен ред разбира се .

търтей
02-03-2011, 22:13
Съни баце нищо не разбираш. Тука е пишкометър за повечето, за някои е печатница за пари, а за други просто място да упражняват няква митична власт.
Ташакус максимус както биха казали римляните.

pininfarina
02-03-2011, 22:14
Еле па я се чудим това тука технически форум ли е , търговски или просто си люпим семките и си редим моабет ?
Или и трите в обратен ред разбира се .


Ами и двете са колега, виж посещенията по раздели и ще ти стане ясно!
Раздела с обявите е на второ място след общия раздел по посещаемост - направете си сами сметката!

tanatos
02-03-2011, 22:14
Да, ясна е схмета. На консигнация..Публикуваш си стоката и след като я продадеш (ако я продадеш) плащаш. Пълна подигравка. Предлагам друго.Модераторите да имат заплати.

pininfarina
02-03-2011, 22:16
Да не ясна е схмета. На консигнация..Публикуваш си стоката и след като я продадеш (ако я продадеш) плащаш. Пълна подигравка. Предлагам друго.Модераторите да имат заплати.

Да, сега остава и да намерим някой, който да им ги дава, но преди това трябва да видим ще си ги изкарат ли или...

viki
02-03-2011, 22:18
!
Аз дадох идея за обсъждане, а така ме нахранихте!
А не бе...:sheep:http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif
Имам усещането,че се чувстваш длъжен всяка мисъл която ти мине през главата да я споделишhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_twisted.gif
Темата ти е като потника от разказа за дУраматЪhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Моля те..недей да "мислиш" по ракиено време:eat:
Наздраве:eat:

tanatos
02-03-2011, 22:18
Ще се плаща на парче, на свършна работа.По точкова система.Който каквото си изчука, това ще получи.

pininfarina
02-03-2011, 22:21
Ще се плаща на парче, на свършна работа.По точкова система.Който каквото си изчука, това ще получи.

Демек ако него го изчукат - той ще трябва да плаща?

code
02-03-2011, 22:22
Вие оценихте тази тема с 5* - само заради бисерите на Вики и Търтего :roll2:

tanatos
02-03-2011, 22:24
Демек ако него го изчукат - той ще трябва да плаща?

Ан така. Тая тема е за ФЪН раздела вече.

marian
02-03-2011, 22:25
Темата е култова:jumping:mordohy,пий си ракията бате и не се занимавай с глупости.

svetozar_sosi
02-03-2011, 22:26
Проблема е, че зад редовните потребители, се крият измекярите.
Що е комерсиалност!?
Това не бива да ни интересува!
За това давам предложение за промяна на правилата!
Щом публикуваш нещо за продажба, значи е комерсиално.
Изказвания от сорта: ама аз си продавам само старата кола са пълни глупости!
Продаваш, значи си търговец.
Като искаш да помагаш, тогава подаряваш.
Доста време ми отне, но вижте раздела на 33-ките.
Тука вече не продаваме, а си разменяме.
Както и трябва да бъде!
Искаш да продаваш!?
Моля, но си плати за това!
Тогава няма да има комерсиална и некомерсиална.
Щом продаваш, каква по дяволите е тая обява!
Те това исках да кажа!
Наздраве на читающите!

Момчета...ако си продам колата за тия пари които искам да знаете че модераторите имат по една каса бира от мен в знак на благодарност, обаче как стои въпросът ако си продам огледалото на колата за 15 лв, пак ли трябва да давам 5 лв?
за тези неща си има специализирани сайтове колега, без лоши мисли, но си чешем езиците за ненужни неща!

mordohy
02-03-2011, 22:27
Освен нахранен и съм вече изчукан!
баси и кефа!
Вики за това си я обичам!
То верно по ракиени време, ама съм го мислил много!
Просто ви плаяснах лайната, та да ги дъвчеме заедно!
Дадох само идея, а не решение!
Не ме съдете за идея!
Иначе влизаме в друга сфера!

Sunny
02-03-2011, 22:32
Ами и двете са колега, виж посещенията по раздели и ще ти стане ясно!
Раздела с обявите е на второ място след общия раздел по посещаемост - направете си сами сметката!

Ами ясно ми е колега . Затова и питам .
Затова и казах в обратен ред да се чете .
т.е.
форума си е на първо място за бошлаф на второ за търговийка и на последно по предназначение - технически .
Ама то форума е това което сме ние потребителите .

@трътею - пишкомеро го манахме бря .

viki
02-03-2011, 22:39
@трътею - пишкомеро го манахме бря .
Той страда,че сега ще му остане малко и меко жилцето фуревърhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gifhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gif

RUNNING WILD
02-03-2011, 22:42
Мордохи от времето когато беше модератор съм се лигавил с тебе въпреки че за тях важи поговорката или хубаво или нищо... и като минавам към Перник като ходя до кв.Проучване ще ти се обадя,аз харесвам новаторите и революционно настроени хора.

mordohy
02-03-2011, 22:44
Момчета...ако си продам колата за тия пари които искам да знаете че модераторите имат по една каса бира от мен в знак на благодарност, обаче как стои въпросът ако си продам огледалото на колата за 15 лв, пак ли трябва да давам 5 лв?
за тези неща си има специализирани сайтове колега, без лоши мисли, но си чешем езиците за ненужни неща!
Идеята е, че ти не струваш 15 лева!
Такова нещо се подарява!
Ти ще ми подариш огледалото, а аз един картер, макферсон или каквото там имам.
като продаваш нещо по-голямо, за което така или инче ще дадеш каса бира, нека си платиш 5-10 лева и ще си сигурен, че ще знаеш къде ще отидат!
Мислете позитивно, бе!
Иначе ще ходя да изчукам кокошарника!

pininfarina
02-03-2011, 22:48
Иначе ще ходя да изчукам кокошарника!

И недей на тъмно - да не те изненада петела ;-)

mordohy
02-03-2011, 22:52
И недей на тъмно - да не те изненада петела ;-):rotfl:

svetozar_sosi
02-03-2011, 22:52
Колега пиша за последен път защото вече не ми е интересно. Нямам нищо против да давам по 5-10 лв на година да участвам във форума, защото според мен той е много, подчертавам МНОГО полезен не само за лаиците като мен, а и за големите разбирачи, защото всеки има какво да научи или да намери. Тези пари ако влизат във форума за неговата поддръжка да, ок, бия на офертата ти, макар че не е добре формулирана.
Обаче идва кофтия момент след това. Нека модераторите не се сърдят, но всеки ден има някакви проблеми с обяви и теми и спамове. Ще се започне едно безкрайно пилене за това, че хората си плащат, а никой не върши работа. Работа се върши от тях, но е прекалено много.
Другото което е, къде се е чуло в който и да е ФОРУМ да се дават кинти за публикуване.
Лека нощ ти желая на теб и на всички колеги от тук пишещите.
ПС. Вики май те видях онзи ден, ама не те познах на момента..сори за което.

Айде банда здраве от мен!

RUNNING WILD
02-03-2011, 22:54
Пернишки Петел а добре ли е?виж как звучи само,горкият Мариан гледа да ни угоди с стелките а сега и да си плаща че ни ги намира по 10 лева на стелка а те са 4 по 10 :) това да търгуваш с нещо в фурума явно е срамно и обидно и подлежи на финансово наказание от нетърговците :)

mordohy
02-03-2011, 23:04
Мордохи от времето когато беше модератор съм се лигавил с тебе въпреки че за тях важи поговорката или хубаво или нищо... и като минавам към Перник като ходя до кв.Проучване ще ти се обадя,аз харесвам новаторите и революционно настроени хора.
Ама обаждай се бе!
И аз съм въдичар!
Тука се забавляваме!На живо е по-хубаво!
И ми научи ника!
Не е Мордохи, А Мордохай. Прякора на велик българин!
за себе си не съм мнителен, но виж за историята и гордостта ни съм звяр!

RUNNING WILD
02-03-2011, 23:13
Готово бре не си рекъл,аз имах даже тема риболов но ми я боядисаха с бяло сещаш се кой и се разстройх много и спрях да пиша там,и почнах по-другите...да не ревнеш че съм ти оспамил темата че ти нямам много доверие с твоето минало...3 пъти ходя по една река и ловя малки щукички сладки зъбатки,каня се на Стефаново при Пената дето го държи да ходя за щука,пуснал е миналата година от Овчарица огромни амури през ноември,не знам кой е Мордохай даже не знам как ми звучи като татарско,като индийско като монголско?всякак ми звучи да не кръстиш петела така :) или е някой преследвал търговците през средните векове :)

mordohy
02-03-2011, 23:22
Никога не съм ревал,бе!
Освен ако не са засягали българщината!
Хайде да оставиме и останалите да порасъждават по темата.

morfius
03-03-2011, 00:03
Е не Мордохай, това вече е прекалено.
Освен ако не е тънка ирония де...
Аз тия дни седях и си мислех за диференцирани подходи при тия абонаменти за търговия, ама още не ми се е оформила идеята напълно та си трая, но да се иска от всеки да плаща за таблото с обявите не е добра идея.

Представи си пазар... с магазинчета, сергии които са целогодишни и сергийка за мартеници.
А бабето с цветята дето минава веднъж в месеца...
Нима ще ги третираш еднакво?

Нито може да искаш еднакъв наем от магазина и от сергията, нито може да искаш от сергия за мартеници да плаща за цяла година.

А докато е под определена честота за ограничени бройки всеки да може да публикува безплатно.

mordohy
03-03-2011, 00:21
Е не Мордохай, това вече е прекалено.
Освен ако не е тънка ирония де...
Аз тия дни седях и си мислех за диференцирани подходи при тия абонаменти за търговия, ама още не ми се е оформила идеята напълно та си трая, но да се иска от всеки да плаща за таблото с обявите не е добра идея.

Представи си пазар... с магазинчета, сергии които са целогодишни и сергийка за мартеници.
А бабето с цветята дето минава веднъж в месеца...
Нима ще ги третираш еднакво?

Нито може да искаш еднакъв наем от магазина и от сергията, нито може да искаш от сергия за мартеници да плаща за цяла година.

А докато е под определена честота за ограничени бройки всеки да може да публикува безплатно.
Боже на съня, пак ме подценяваш!
Който си е търговец да си плаща.
нашего брата със таратайката да почерпи след сделката
Това е философията

morfius
03-03-2011, 00:24
Кого да почерпи възниква въпроса... собствениците на форума, УС на КАРБ, ОС на КАРБ, членовете на форума, модераторския екип?

Пак ще има едни такива... ама за него имаше бонбонче, за мене не 8)

Не те подценявам, просто трябва да има предварително дефиниран алгоритъм.

mordohy
03-03-2011, 00:42
Собствениците и на КАРБ и на форума, ама изобщо не са на далавера!
Григор, колкото и да ме е дразнил, все пак показа здрав разум, въпреки, че ме махна от мод екипа.
Негово мнение!
Той държи форума.
правилно или не- тава е положението

morfius
03-03-2011, 00:43
Знам кой го държи, мога да намеря и кои са собственици на домейните и на сървърите и т.н.

Изобщо не е въпроса във това :)

Прочети пак какво съм писал, може и утре де.

Лека...

nhg
03-03-2011, 01:26
Добре де, защо просто всички обяви да не са безплатни? Сигурен съм, че огромните приходи,които се събират от платения раздел ще може да се компенсират по друга схема!
Например: дадени обяви да се виждат и от нерегистрираните потребители срещу определена такса - така търговците ще имат интерес да си платят заради по-големия брой хора, които могат да видят обявата; а аз ако продавам ляв преден мигач от алфата явно не ме интересува дали ще го види някой с немски таралясник...
Подобни схеми може да се измислят много, просто сегашното комерсиални/некомерсиални обяви явно не работи както трябва.
Айде успех!

Ранобудниче
03-03-2011, 08:28
А що да няма и данък?

За брой написани постове. И понеже досега не е имало такъв, може да се обложи глобално и после да се продължи годишно. По простичката прогресивна схема преди плоския :) :) :)

Например глобално:

- до 5000 - необлагаеми
- от толко до толко - толко
- от толко до толко - толко и толко за горницата над толко
- над 10 000 - бан

:kiss:


Например годишно:

- до 1000 - необлагаеми
- от 1001 до 2000 - 10 лева
- от 2001 до 3000 - 20 лева и по левче за всяка започната 100-ица постове над 2500
- над 3001 - бан

:spoko:
И ето - модераторските заплати, за които чета вече във втора тема - готови :smoke::ban:

rossenvn
03-03-2011, 10:04
Че кой ще влиза после в тоя форум??? Чукча писател, чукча не читател! Най-важното е да се пише, без значение какво. Да се пита, без значение, че в горния пост има отговор на въпроса и т.н. и т.н.:balloon:

Abar7h
04-03-2011, 10:43
Хахаха вие сте решили да го затриете тоя форум и тва си е :upsidedwnsmiley: Ваша воля де, ще се намери някой да направи пак един безплатен ииии....да!:Tease:

digitalundgrd
05-03-2011, 20:14
В ebay мисля, че имаше подобно нещо за продавача...Ако продаде стока плаща на сайта някакъв процент от парите, които е взел за продаденото нещо или нещо такова ( не съм сигурен)..

Pastora
05-03-2011, 20:56
Тъй де, но това не е и-бей, а съвсем друг кокошкарник. Смислено би било да има забрана, нови юзъри да пускат обява след определен период и/или след определен брой постове с някаква мисъл извън чат раздела.

mordohy
06-03-2011, 23:03
Гледам , че мнозина са писали, но малко са вникнали в същността на въпроса.
Не говоря за комерсиализиране на форума, а за почистването му от некоректните обяви и шикалкавещите тарикати.
Тука не става въпрос за събиране на пари и лична изгода.
Целта ми е да направиме така, че да се отсеят ясно търговците от феновете.
За това и бях против премахването на Репа. Той поне ориентираше с кого имаш работа.
Търговец с десетки регистрации по всички автофоруми или просто фен, който има малко чарколяк, който не му е нужен.
Заглавието на темата е за рекламите.
Те са безумни.
Чукаш на банера за застраховките, а там нищо съществено. История на застрахователните фирми и...
Обадете се на номер::haha: ....
От там любезно и настойчиво ти препоръчват да се обърнеш към техния агент в съответния град, но за съжаление, те не знаят кой е.
Някой със слаби нерви....

mboge
07-03-2011, 09:15
Тъй де, но това не е и-бей, а съвсем друг кокошкарник. Смислено би било да има забрана, нови юзъри да пускат обява след определен период и/или след определен брой постове с някаква мисъл извън чат раздела.


Точно това си мислех и аз в много форуми е така , но пък това е катализатор за спам за да достигнеш броя мнения.

morfius
07-03-2011, 10:52
Не бъркайте банерите които са форма на уеб реклама и са отговорност на фирмите които ги създават и плащат за тях и обявите във теми/мнения които са си част от форума.
Банерите са необходимо зло - все пак ресурсите никъде не са безплатни, банерите плащат ресурси.
Обявите вече са част от форума с която трябва да се оправим.

Pastora
07-03-2011, 17:14
Точно това си мислех и аз в много форуми е така , но пък това е катализатор за спам за да достигнеш броя мнения.
Така де, но може да се считат за бройка само мнения от определени раздели, където при спам те трият ;)

Sunny
07-03-2011, 17:21
Така де, но може да се считат за бройка само мнения от определени раздели, където при спам те трият ;)

+ вероятност да се получи предупреждение и последващо наказание .

morfius
07-03-2011, 17:31
Принципно бива, но не трябва да е голям броя.
Защото повярвайте ми при добро желание, мога да оспамя всички технически раздели без да има за какво да ме накажете ;-)

tre
07-03-2011, 17:39
Егати толкова ли няма за какво да си пишем в този форум че подхванахме егати темите.Коити иска да продава които иска да подарява.