PDA

View Full Version : Подходящи масла за Опел, Ламбо, Ауди, Лада ...и т.н.



code
03-03-2011, 12:35
Което е много нисък клас - да си го слагаш в Опел Кадета :busted_cop:

VFTI
04-03-2011, 10:37
Еми всеки си има мнение...Който има проблеми, просто си кара с това което е свикнал,не го мисли и не бръщолеви глупости:):)

Иначе маслата стават все по-скъпи и по-модерни...Ама и автомобилите не им остъпват...А дали това е по-хубаво или по-лошо си зависи...

code
04-03-2011, 10:52
Реално разликите между клас от 90-те години и клас от 2000-та година при пълна синтетика какъв може да е ?
Като помислим излиза .........
Колега, вместо да мислиш за нещо дето няма да го измислиш и така или иначе не ти е работа, чети какво са написали по-умните от нас в дебелите книги! :screwy: Нищо случайно няма в класовете, и няма нужда от мнения по въпроса ;) Всеки продава това, което му е останало в наличност, ако не може да го продаде си го слага в колата ;)

badmadafaka
04-03-2011, 16:20
Да, ламботата излизат от завода с Agip доколкото аз знам, обаче не бих казал, че е точно това (не, че има значение де, глей'те тоя тип тука на последната снимка какво е показал и по-специално вижте жълтия надпис на бутилката, понеже си говорите за обороти: :chair: (http://www.lamboweb.com/Repairs_Section/Gallardo_Repairs_Oil_Filter_Change.htm))
Иначе човека (от линка) си е написал следното (а колко го е спазил с това дето го е налял не знам, ма си е написал, че е фен на марката :kiss:):

Lamborghini suggests 5W40 for normal driving. 20W50 for a sports work-out and 0W30 for those of you that live in cold countries.

svetlastf
04-03-2011, 19:25
Да, ламботата излизат от завода с Agip доколкото аз знам, обаче не бих казал, че е точно това (не, че има значение де, глей'те тоя тип тука на последната снимка какво е показал и по-специално вижте жълтия надпис на бутилката, понеже си говорите за обороти: :chair: (http://www.lamboweb.com/Repairs_Section/Gallardo_Repairs_Oil_Filter_Change.htm))
Иначе човека (от линка) си е написал следното (а колко го е спазил с това дето го е налял не знам, ма си е написал, че е фен на марката :kiss:):
Де го линка..?

badmadafaka
04-03-2011, 19:30
Де го линка..?
След двуеточието (демек цък върху емотикона) :chair:

code
04-03-2011, 20:14
Абе само в БГ като стане машната на 10-15 години и си и слагаме кот ни дойде на акъла щото "матора е олуфтовел и тва тънко масло ше го блокира "
Ами хората в чужбина не карат по толкова години коли. И най-малкото износване по лагерите на вала например води до понижено налягане на маслото и това се компенсира с минаване на масла с по-висок вискозитет. Примерно от 5W30 на 10W40 и т.н. Няма нищо случайно в това:wink:

пп Това е и голямото предимство на маслата 10W60 или т.н. рейсинг масла - позволяват голям тормоз на поизносени бегачки на много километри, поддържайки по-високо налягане на маслото.

code
04-03-2011, 20:39
Промивка на двг . .
Тракат подпушени повдигачи. Сам си си отговорил, все пак 15W40 и за мен не е правилно по-скоро 10W40.
п.п. Нямам за цел да се дразня, просто не е това причината :wink:

code
04-03-2011, 21:22
Моята се кара с 10-40 и като опция 10-60, точно поради горепосоченото, така са написали по-умните от мен в Аутодата. Нямам я качена на лаптопа, но утре ще видя за въпросното Ауди, почти съм сигурен, че го дават с 10-40 и най-вероятно с 15-40, затова ти казвам, че не е проблема в маслото.

nikolaaaay
04-03-2011, 21:57
Някой сипвали ли е Селения Туринг 5W50? Аз съм с такова в момента и нямам оплаквания. "Проблемът" е, че струва колкото или дори по-евтино от Селения 20К (10W40). Лятото карам по принцип с Рейсинг 10-60. Сп. мен то е чувствително по-добро от 20К. Запазава качествата си по-дълго, ма си е цифра естествено. Туринг-а ми изглежда супер като цена/спецификации.

mirchozo
04-03-2011, 22:58
и най-вероятно с 15-40

Колата все пак е с хидравлични повдигачи, а на тях ич не се препоръчва такова масло, както и на турбо-мотори впрочем.
Наскоро гледах някакво хАмериканско маслко, пишеше 15W40 и след него надпис sintetic , що е то и възможно ли е такова нещо? Нали "ужким" 15в40 е минерално масло, що пък на това ще пише че е синтетично?

VFTI
04-03-2011, 23:02
2 мита.

5w40- e винаги пълна синтетика- ГРЕШНО (даже в 95% от случаите е малко повече от полусинтетика и толкоз)
15в40 е винаги минерално - ГРЕШНО


Просто всички така са свикнали да свързват вискозитета на маслото с неговия вид, а в 95% от случаите не е така! Така че всичко е възможно :) Има и 20в50 пълна синтетика и какви ли не още....

badmadafaka
05-03-2011, 09:36
Правилно го каза VFTI - просто в БГ огромния процент от маслата на които пише 15W40 са минерални (даже не и полусинтетични). 10W40 също са сигурно 99% полусинтетични и са много малко марките, които предлагат синтетични 10W40 - селения 20К е такова (и не случайно струва двойно на другите 10W40-ки).
За 5W40 не съм чувал да има минерално или полусинтетично но това не значи че няма. А и тези цифрички вездесъщи дето ги пише с огромни букви на кутията на повечето масла, са една от най-маловажните характеристики на маслото, ама това е друга тема... :cheers:

code
05-03-2011, 10:38
vodafon, въпросното Ауди 1.6 го дават заводски със 10 и 15W40, че даже за горещ климат и с 20W50, също и с 5W30 докато е ново и за много студен климат. :info:Това по Аутодата. А за синтетиките и вискозитетите - аз съм виждал и 15W50 пълна синтетика и 5W30 - минерално, така че цифричките наистина не са никакъв ориентир. :wierdo:

Jivko7777
05-03-2011, 12:01
За 5W40 не съм чувал да има минерално или полусинтетично но това не значи че няма. А и тези цифрички вездесъщи дето ги пише с огромни букви на кутията на повечето масла, са една от най-маловажните характеристики на маслото, ама това е друга тема... :cheers:

Направо ти го казваш баш от наще масла...
Agip Common Rail 5W40 - полу синтетика!!!
Selenia WR 5W40 - полу синтетика!!! ;)

didod
05-03-2011, 12:40
Някой сипвали ли е Селения Туринг 5W50? Аз съм с такова в момента и нямам оплаквания. "Проблемът" е, че струва колкото или дори по-евтино от Селения 20К (10W40). Лятото карам по принцип с Рейсинг 10-60. Сп. мен то е чувствително по-добро от 20К. Запазава качествата си по-дълго, ма си е цифра естествено. Туринг-а ми изглежда супер като цена/спецификации.

Аз го ползвам Туринг-а. По-добро на студено от 10W-40, за топло не мога да кажа, че виждам разлика. Като цена ми излиза еднакво със Селения Голд.