PDA

View Full Version : Проблем с документите на 147 ?



Borislav91
06-03-2011, 09:44
Коелеги като взех 147-та беше нов внос . предишния и собственик я вкарва , кара я няколко месеца в бг и утива да я регистрира в КАТ . но не я е регистрирал в ДАНАЧНОТО . Аз я купувам - скоро ще ходим да я прехвурляме . ще имам ли някакви прблеми в даначното и ще могали да я регистрирам на мое име ??? Въпросът ми е ще мога ли да я запиша на мое име в ДАНАЧНОТО ????

Kiber
06-03-2011, 10:04
Да. Нямай грижи, в данъчното щом представиш договора за покупко продажба и големия талон - регистрират ти я на твое име и ти вземат пари за данък без проблем.

какво другия собственик си е правил с колата докато е била негова си е негова отговорност.

Не се притеснявай, отивай в данъчното с ведра крачка и казвай "Купих кола, искам да я декларирам."

brnthlmt
06-03-2011, 10:08
тези в данъчното са много зле :) на времето записаха моята мумия 1.6 ТС защото нямали в системата 1.9 ЖТД

barash
06-03-2011, 10:36
тези в данъчното са много зле :) на времето записаха моята мумия 1.6 ТС защото нямали в системата 1.9 ЖТД

То май тия в данъчното наистина са зле,моя Фараон го писаха 1.8,причината е същата.Кой знае може пък аз да си мисля,че карам 2.4 :)

undy
06-03-2011, 10:48
Те да пишат по-малко конски сили, че да е по-нисък данъка.Кубатурата не играе роля....

Godfather
06-03-2011, 10:53
Те да пишат по-малко конски сили, че да е по-нисък данъка.Кубатурата не играе роля....
Имат нова програма, не става. А и случайно гепат ли те някога - с глобите и лихвите назад. Не рискувайте

undy
06-03-2011, 10:59
Имат нова програма, не става. А и случайно гепат ли те някога - с глобите и лихвите назад. Не рискувайте
О,аз съм далеч от тая мисъл...всичко си ми е наред и си плащам като поп.......мисълта ми беше,ако всичко си минава законно,но понеже нямат графа -еди си кво и така ти пишат други параметри......сега вече се затяга много положението,ще има глоби,лихви и незнам още какви наказания,за неплащани данъци.........

nikolaaaay
06-03-2011, 11:03
Един приятел регистрира в данъчното едва преди няколко седмици кола, внесена (от него) преди години. Плати си данъка само до края на 2011 и май 20 лева глоба. За миналите години данък не е плащал. Било каквото било.

Godfather
06-03-2011, 11:06
Един приятел регистрира в данъчното едва преди няколко седмици кола, внесена (от него) преди години. Плати си данъка само до края на 2011 и май 20 лева глоба. За миналите години данък не е плащал. Било каквото било.
Notariusyt ще ти иска бележка за платен данък вече. Иначе той ще го отнесе

nikolaaaay
06-03-2011, 11:08
Notariusyt ще ти иска бележка за платен данък вече. Иначе той ще го отнесе
То винаги е било така.

-Bobby-
06-03-2011, 11:19
тези в данъчното са много зле :) на времето записаха моята мумия 1.6 ТС защото нямали в системата 1.9 ЖТД

Хм, кво е тва записване "според квото имаме в системата"? Бланките им в момента са с празни полета - пишеш модел, кубатура, тип гориво, киловати и останалите там данни за собственост, ако е до 74кВ дали е с катализатор и т.н.
И номера с по-малкото коне не минава, защото искат копия от договора за покупка и големия талон (а в него пише мощността).

Godfather
06-03-2011, 11:31
То винаги е било така.
Ne се изказваш подготвен. Трябвало е да бъде, но ставаше и без

nikolaaaay
06-03-2011, 15:25
Ne се изказваш подготвен. Трябвало е да бъде, но ставаше и без
И каква е промяната сега? Просто се прави друга врътка, хем да се представи документ пред нотариуса, хем да не се плати данъка. Но ти понеже си подготвен явно го знаеш.

haljscho
06-03-2011, 16:29
Имат нова програма, не става. А и случайно гепат ли те някога - с глобите и лихвите назад. Не рискувайте
Ха и как точно ша ма хванат........

По темата.
При нотариуса, на продавача ще му искат платен данък.
Пък тук вече той ли ще го плаща или ти квот сте се разбрали.......
Той е имал 1м. гратисен перод да си е регистрира(тва по спомен, ако герша някой да ме поправи) след това има глоба......
Най-добре иди при някой нотариус и се консултирай.

fred
06-03-2011, 19:23
Ха и как точно ша ма хванат........

По темата.
При нотариуса, на продавача ще му искат платен данък.
Пък тук вече той ли ще го плаща или ти квот сте се разбрали.......
Той е имал 1м. гратисен перод да си е регистрира(тва по спомен, ако герша някой да ме поправи) след това има глоба......
Най-добре иди при някой нотариус и се консултирай.

Платения данък може да бъде платежно нареждане на което пише платен данък - 5 лв, никой нотариус не се интересува какъв е размерът на данъка.А купувача дължи данък от момента на придобиването му, за миналото не носи отговорност.

digitalundgrd
06-03-2011, 19:24
Не е много за хвалене, но пък точно платен данък при 2 различни нотариуса в различни градове не ми искаха при продажба на МПС...Само ме питаха платил ли си данъка, аз казвам Дааааааам разбира се..и до там! ТОва преди година последно...Не знам сега може да са затегнали нещата :(