PDA

View Full Version : Спортни педали за 156



vladev
07-03-2011, 16:00
Колеги, когато свалям предавките надолу имам навика да чуквам газта да изравня оборотите и да се получи по-плавно превключване. При изпреварване (например) това работи перфектно, но когато трябва да спирам и да сменям просто не става. Как ли не се чекнах да докопам тоя педал на газта, не става и не става. Четох по английските форуми - и там хората не можаха да се похвалят с успех. Става въпрос за т.нар. heel-and-toe.
Да питам - някой от вас успява ли и има ли "спортни" педали, при които педала на газта не е заврян под спирачката, а е до него?

Jivko7777
07-03-2011, 16:34
Аз не виждам смисъл да връщаш предавки за да спираш, 156-цата има достатъчно добри спирачки, отделно това не е безнин за да го държиш в обороти ;)

ФЕРАРИСТ
07-03-2011, 17:34
при които педала на газта не е заврян под спирачката, а е до него?
Спортни педали си е приключение, свали педала на газта и си го огъни както ти е кеф, гледай после да го регулираш като хората, щото ако си с електронна газ мое да си прецакаш, потенциометъра на педала, и става една.....

undy
07-03-2011, 22:21
Аз не виждам смисъл да връщаш предавки за да спираш, 156-цата има достатъчно добри спирачки, отделно това не е безнин за да го държиш в обороти ;)
....абсолютно подкрепям колегата в това отношение..............служебната ми е В6-форд мондео,кво и да му правя на съед....немое ми стъпи на 2.4-ката...........

xen0s
26-07-2018, 15:40
Да съживя тая древна тема - и аз имам същия проблем с ГТ-то. Квото и да правя не мога да си наместя крака в позиция за heel-toe. Влизам в рандом хонда сивик и такъв проблем няма :throw:


Някой успял ли е в крайна сметка да се справи?

И за не-запознатите, това не се прави толкова за необходимост колкото за удоволствие и трениране на техниката която е задължителна при спортно/духовито шофиране.

italfen
26-07-2018, 15:52
При поставянето на спортни педали при нашата марка (слагал съм на 145, ГТВ, 147) винаги се махат гумичките на спирачка и съединител, а газта понеже е пластмасов се слага спортния педал върху него. По този начин се изравняват малко или много педалите.

D-I-V-A-K-A
26-07-2018, 16:22
Да съживя тая древна тема - и аз имам същия проблем с ГТ-то. Квото и да правя не мога да си наместя крака в позиция за heel-toe. Влизам в рандом хонда сивик и такъв проблем няма :throw:


Някой успял ли е в крайна сметка да се справи?

И за не-запознатите, това не се прави толкова за необходимост колкото за удоволствие и трениране на техниката която е задължителна при спортно/духовито шофиране.
Аз за итялянки съм придобил друг стил поради липсата на пространство. Педала за газта го натискам със страничната част на обувката, все едно се опитвам да си вкарам крака между двата педала. Като му свикнеш дори е много по-удобно от heel-toe техниката, но всичко е до индивидуално удобство все пак.

ФЕРАРИСТ
26-07-2018, 18:29
Тоя начин на превключване трудно би работил на ежедневна кола, особенно с нашите педали......
На снимката е моето решение, мързелив вариант е, и за писти където времето за спиране е малко и не се сваля повече от една скорост......не е особенно красиво, но как мазно влизат скоростите като се сваля от 4 на 2 директно или от 5та на трета просто не е истина......
Надявам се никой няма да ме пита как точно работи тва......

D-I-V-A-K-A
26-07-2018, 19:50
Тоя начин на превключване трудно би работил на ежедневна кола, особенно с нашите педали......
На снимката е моето решение, мързелив вариант е, и за писти където времето за спиране е малко и не се сваля повече от една скорост......не е особенно красиво, но как мазно влизат скоростите като се сваля от 4 на 2 директно или от 5та на трета просто не е истина......
Надявам се никой няма да ме пита как точно работи тва......

Браво бе, просто, оригинално и идиото устойчиво :clap2:. Много добре измислено.

alfista 96
26-07-2018, 20:57
А бре Ферко ,кЪ работи тва нещо :please::please::please:

ФЕРАРИСТ
26-07-2018, 22:20
А бре Ферко ,кЪ работи тва нещо :please::please::please:
Когато качваш скорости натискаш съединителя малко по вляво......когато ти трябва така наречения heel-toe с натискането на съединителя за сваляне на скорости държиш крака малко по надясно и чукваш леко "удължението" на педала на газта......