PDA

View Full Version : Някой пазарувал ли е с VISA ELECTRON в AMAZON.COM



svetozar_sosi
09-03-2011, 14:38
Колеги интересува ме дали може да се пазарува с виза елетрон в амазон.ком и дали въобще някой го е правил

daksy
09-03-2011, 14:43
Извинявам се за спама,но да използвам темата и да попитам...Има ли гаранция даден продукт от този сайт и да важи тук в БГ?Доста е евтиничко там:wow:

svetozar_sosi
09-03-2011, 14:52
За някой продукти с международна гаранция има..пример са Тошиба и Таймекс, поне така съм чел

Furious 155
09-03-2011, 14:54
Колеги интересува ме дали може да се пазарува с виза елетрон в амазон.ком и дали въобще някой го е правил по мои спомени, този амазон не доставя до БГ. А amazon.co.uk, вече доставя до БГ и има пазарували от него без проблем дрехи и т.н. Аз лично не съм.

svetozar_sosi
09-03-2011, 14:58
по мои спомени, този амазон не доставя до БГ. А amazon.co.uk, вече доставя до БГ и има пазарували от него без проблем дрехи и т.н. Аз лично не съм.

ДОСТАВЯ ДО БЪЛГАРИЯ КОЛЕГА
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=537734&#over

Ivo_
09-03-2011, 15:01
Да, аз съм пазарувал, купих една книга.
Платих с виртуална кредитна карта VISA от ДСК.
Изпращането се забави около две седмици.
Доставят я с UPS - куриерска фирма.(Или беше с Fedex - вече не помня)
В България ти я носят In Time.
Голяма врътка по митници.
Книгата беше някъде 150 долара, платих около 60 лева мито.

Furious 155
09-03-2011, 15:06
ДОСТАВЯ ДО БЪЛГАРИЯ КОЛЕГА
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=537734&#over
Аха, има ни в списъка, но не забравяйте после митници и т.н., за по-големи суми от около 25 долара, мисля беше. Дължи се ддс, отделно ако е над 300лв май имаше и акциз... трябва да се видят стойностите в сайта на митниците, за да сме точни.

svetozar_sosi
09-03-2011, 15:06
но с виза електрон ли си купувал или виза класик

Furious 155
09-03-2011, 15:08
но с виза електрон ли си купувал или виза класиквиза електрон

vladev
09-03-2011, 15:09
Аз съм пазарувал с PayPal, като в него ми е регистрирана Visa-та (истинска, не виртуална) и работи. До България доставят малко неща - предимно книги. От co.uk съм пазарувал вече няколко неща (книги и части за Алфата) и няма проблем. С американския задържат на митницата.

Регистрацията в PayPal е проста - регистрирате се, след 3-4 дни виждате транзакция за $1.00 към PayPal (или през електронно банкиране, или си искате извлечение от някой клон) - въвеждате им кода и целия интернет е отворен за вас.

Furious 155
09-03-2011, 15:14
Аз съм пазарувал с PayPal, като в него ми е регистрирана Visa-та (истинска, не виртуална) и работи. До България доставят малко неща - предимно книги. От co.uk съм пазарувал вече няколко неща (книги и части за Алфата) и няма проблем. С американския задържат на митницата.

Регистрацията в PayPal е проста - регистрирате се, след 3-4 дни виждате транзакция за $1.00 към PayPal (или през електронно банкиране, или си искате извлечение от някой клон) - въвеждате им кода и целия интернет е отворен за вас.
Пейпал е най-добрия вариант, наистина!

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:13 ----------


Аз съм пазарувал с PayPal, като в него ми е регистрирана Visa-та (истинска, не виртуална) и работи. До България доставят малко неща - предимно книги. От co.uk съм пазарувал вече няколко неща (книги и части за Алфата) и няма проблем. С американския задържат на митницата.

Регистрацията в PayPal е проста - регистрирате се, след 3-4 дни виждате транзакция за $1.00 към PayPal (или през електронно банкиране, или си искате извлечение от някой клон) - въвеждате им кода и целия интернет е отворен за вас.
Пейпал е най-добрия вариант, наистина! Въведох, преди години още, виза електрона там и с него се плаща елементарно. Пари да има само :).

svetozar_sosi
09-03-2011, 15:17
аз лично съм си харесал неща с Free shipping така, че няма защо да мисля за допълнителни такси. Въпросът е дали виза електрон може да се използва за amazon.com

-Bobby-
09-03-2011, 15:23
Ако плащаш с пейпал, всичко като маестро, виза електрон, виза, мастъркард минава.

svetozar_sosi
09-03-2011, 15:32
PayPal не го използват в американския вариант и не ми върши работа

vladev
09-03-2011, 16:38
аз лично съм си харесал неща с Free shipping така, че няма защо да мисля за допълнителни такси. Въпросът е дали виза електрон може да се използва за amazon.com

Това free shipping ако го гледаш на офертата е само за Щатите. Не съм чувал да имат Free international shipping. Погледни със сигурност

rusiq86
09-03-2011, 18:13
- Paypal се ползва в цял свят, просто мн сайтове използват данните директно от дебиотната карта.
- Виза електрон е ок
- Мн стабилен сайт е амазона, поръчвал съм много неща
- Безплатната доставка до Бг може и да не въжи, след като вкараш продукта в количката, то ще си изпише дали е фрии.
- Много внимавайте с доставката на амазон "free super saver shipping", поръчвах едни диамантени обици с тази доставака до Адрес в САЩ и ме таксуваха един депозит от 80$, после отказах това като дейност и ми ги върнаха...да го знаете.
Мн стабилен сайт...стабиларка са!

zornica
09-12-2011, 21:55
Здравейте.Нека да дам млако инфо и за моят начин за пазаруване.

Нарича се Viaddress.Когато се регистрираш там ти се прави виртуален адрес във щатите,благодарение на който можеш да пазаруваш сайтове,предлагащи продукти само за US граждани.Един голям + е, че ако оставите Viaddress да ви плати поръчката и търговецът не приема международни карти-не ви се начислява такса. Ето го и сайта: http://www.viaddress.com

mochko1
10-12-2011, 02:32
Темата е стара ,но да си изкажа болежките.
Внимавайте с "дребният шрифт" ,щото тея от амазон.ко.ук имат доста скрити такси и после си е главобол докато се оправите с тях. Понеже живея в Лондон и с английската си виза дебит поръчвах стоки за моя приятелка в БГ ,съответно с шипинг до БГ който е УЖ безплатен. Да ама не ,имаш един месец пробен период за тоя шипинг и после трябва да го прекъснеш иначе има годишна такса от 50 паунда! Няма да ви обяснявам колко пари за телефонни разговори похарчих докато си върна 50-те паунда! Така ,че четете всичко по 3 пъти ;)
Успех.

rusiq86
10-12-2011, 03:09
Същата работа от американския сайт...затова си плащайте шипинга!

bongo
12-12-2011, 00:56
аз съм купувал разни неща с visa electron от банка дск с доставка до америка и не е имало проблем. тая тема не е ли стара?