PDA

View Full Version : Възможно ли е при смяна на акумулатора, компютъра да натрупа грешки 156?



alfa_fen4e
09-03-2011, 16:09
Колеги възможно ли е при смяна на акумулатора компютъра да натрупа грешки:gruebel:?

spe4elist
09-03-2011, 16:12
Възможно е, при това гадни. Най-чест пример е светването на лампата на еърбега.

Godfather
09-03-2011, 17:06
Възможно е, при това гадни. Най-чест пример е светването на лампата на еърбега.
Аха, даже може и възглавница да гръмне, мамка му. За това даже си има процедура - 10мин. изключена от контакт след което се откача първо минусовата клема. Новия акумулатор е хубаво да се сложи след около половин час и не отиваш веднага да палиш, а чакаш поне няколко мин, да се напаснат системите (климатроника се чува как започва да си позиционира клапите). Подаваш на контакт без да палиш за 90 сек. след което изключваш от контакт пак за 90сек. Палиш и оставяш веднага колата да работи на празен ход за поне 90сек. без да включваш нищо и без да пипаш педала на газта. След така направената процедура не се качват грешки никъде (пробвано е няколко пъти) и няма смисъл от начален ресет.
Това със свалянето е описано в E-Learn, а това с 90-те сек. го научих от колеги от Английски форум. Колегата Оем ме поправи, че това важи за М1.5.5 версия 2 и аз съм съгласен с него

danniel
09-03-2011, 17:18
2-3 пъти ми се наложи да зареждам акумулатора последните месеци, така като гледам съм спазил само последователсността на махане и слагане на клемите, другите неща за изчакването не ги знаех. Задължително ли записва грешки?

myato
09-03-2011, 17:52
2-3 пъти ми се наложи да зареждам акумулатора последните месеци, така като гледам съм спазил само последователсността на махане и слагане на клемите, другите неща за изчакването не ги знаех. Задължително ли записва грешки?

Не.Споко.

Godfather
09-03-2011, 18:03
Не.Споко.
Не, но и да. Зависи дали веднага ще даде на контакт и пали

alfa_fen4e
09-03-2011, 18:35
Възможно е, при това гадни. Най-чест пример е светването на лампата на еърбега.

Пфф...точно това стана и при мен.А също се появи едно леко заглъхване при подаване на газ.Обаче въпреки че това стана след смяната на акумулатора не съм убеден че това е причината......за това първо се пита преди да правиш нещо

Godfather
09-03-2011, 18:51
Пфф...точно това стана и при мен.А също се появи едно леко заглъхване при подаване на газ.Обаче въпреки че това стана след смяната на акумулатора не съм убеден че това е причината......за това първо се пита преди да правиш нещо
Направи процедурата с 90-те секунди - помага

alfa_fen4e
09-03-2011, 18:58
Направи процедурата с 90-те секунди - помага

При положение че тя вече е натрупала грешки нз дали ще стане но ще опитам.Ако не отива на диагностика.:bouncing_smiley:

Godfather
09-03-2011, 19:44
При положение че тя вече е натрупала грешки нз дали ще стане но ще опитам.Ако не отива на диагностика.:bouncing_smiley:
Става, но грешките остават записани и винаги можеш да ги прочетеш. Важното е да не ти свети чекът

oem
09-03-2011, 20:22
Направи процедурата с 90-те секунди - помага

Стига си лъгал хората. Ако имаш проблеми с твоята кола от този род, то другите коли нямат такива проблеми. Ела ще ти махна моя акумулатора 50 пъти ако искаш, ще прицъркам клемите нарочно и ако видиш грешка на диагностика ще те черпя квото кажеш.

Даваш глупави съвети на хора които не разбират и ще заблудиш някой излишно.

Mladenov
09-03-2011, 20:47
нищо не става, моя го свалях 3 без да спазвам никакви процедури :D

mirchozo
09-03-2011, 21:29
Аха, даже може и възглавница да гръмне, мамка му. За това даже си има процедура - 10мин. изключена от контакт след което се откача първо минусовата клема. Новия акумулатор е хубаво да се сложи след около половин час и не отиваш веднага да палиш, а чакаш поне няколко мин, да се напаснат системите (климатроника се чува как започва да си позиционира клапите). Подаваш на контакт без да палиш за 90 сек. след което изключваш от контакт пак за 90сек. Палиш и оставяш веднага колата да работи на празен ход за поне 90сек. без да включваш нищо и без да пипаш педала на газта. След така направената процедура не се качват грешки никъде (пробвано е няколко пъти) и няма смисъл от начален ресет.
Това със свалянето е описано в E-Learn, а това с 90-те сек. го научих от колеги от Английски форум. Колегата Оем ме поправи, че това важи за М1.5.5 версия 2 и аз съм съгласен с него

бряя то цял ритуал това, рискуваш да забравиш какво точно аджеба правиш, "акумлатур" ли слагаш ко праиш
Ако всичко ти е наред по колата нищо няма да запише, освен че ще ти изтрие дневния километраж.Вече ако сложиш някой капнал и врътнеш стартера рискуваш да ти светне еърбега (дори да се скапе централата).Аз лично не съм забелязал други промени, а съм го махал поне 10-на пъти без да спазвам нито едно от по-горе посочените правила.

myato
09-03-2011, 22:57
бряя то цял ритуал това, рискуваш да забравиш какво точно аджеба правиш, "акумлатур" ли слагаш ко праиш
Ако всичко ти е наред по колата нищо няма да запише, освен че ще ти изтрие дневния километраж.Вече ако сложиш някой капнал и врътнеш стартера рискуваш да ти светне еърбега (дори да се скапе централата).Аз лично не съм забелязал други промени, а съм го махал поне 10-на пъти без да спазвам нито едно от по-горе посочените правила.

Ммм да. Само ще допълня,че когато пробваш да палиш с някой "мъртвец",набива и грешка от имобилайзера.:gayfight:

AlfaMan
09-03-2011, 23:23
Абе аз не знам какви са тези процедури с по 90 секунди включване, после 90 сек баене, затаяване на дъх и воала - няма грешки. Такива проблеми не съм забелязал да имам с бензина, а тук от доста време ми се налага често да свалям и слагам акумулатора, за да я припалвам. Слагам акумулатора, след което влизам и паля и за толкова време нямам и една записана допълнителна грешка.

rusiq86
09-03-2011, 23:32
Толкова пъти съм махал акумулатора и никога никакви проблеми, да не говорим колко пъти ток съм давал на познати на запален двг, пак вс с колата си е ок.
С мн паднал акумулатор съм пробвал да запаля, нямах проблеми с никакви грешки. Скоро ходиш профилактично да чистя грешки!

toshko69
09-03-2011, 23:44
Аха, даже може и възглавница да гръмне, мамка му. За това даже си има процедура - 10мин. изключена от контакт след което се откача първо минусовата клема. Новия акумулатор е хубаво да се сложи след около половин час и не отиваш веднага да палиш, а чакаш поне няколко мин, да се напаснат системите (климатроника се чува как започва да си позиционира клапите). Подаваш на контакт без да палиш за 90 сек. след което изключваш от контакт пак за 90сек. Палиш и оставяш веднага колата да работи на празен ход за поне 90сек. без да включваш нищо и без да пипаш педала на газта. След така направената процедура не се качват грешки никъде (пробвано е няколко пъти) и няма смисъл от начален ресет.
Това със свалянето е описано в E-Learn, а това с 90-те сек. го научих от колеги от Английски форум. Колегата Оем ме поправи, че това важи за М1.5.5 версия 2 и аз съм съгласен с него

Е това мнение може да се класира като виц на годината.И аз като и повечето които са писали по темата съм си махал и слагал акумулатора няколко пъти за близо 3 години и нямам записана една грешка на компа заради тази манипулация.

mirchozo
10-03-2011, 00:33
Не всичко е простотия от това писаното по-горе, но доколкото си спомням с това се правеше някакъв частичен ресет на ЕКУ-то, което е доста далеч от темата за сваляне и слагане на акумулатор. Имаше доста теми, но не ми се занимава да ги търся, пък и както казах не са по темата тъй че...

Kiber
10-03-2011, 07:48
свалял съм си акумулатора да го зареждам, и друг акумулатор съм слагал. ток са ми подавали. палил съм веднага да пробвам. Нямъл съм проблеми. То грешки в компа може да се изпишат от какво ли не, на една стара кола. Но смяната на акумулатора не би следвало да изпише грешки като процедура сама по себе си. Евентуално ако преди смяната е имало грешки предизвикани от нисък ток по системите, или след смяната ако е станал електрически проблем някакъв.

Другото е да се наливат тревоги, някои колеги във форума явно им е своево-рода призвание да се престарават.

spe4elist
10-03-2011, 09:58
...Евентуално ако преди смяната е имало грешки предизвикани от нисък ток по системите, ...

Точно ... и по-точно - ниско напрежение :th_up:

ilya75
11-03-2011, 22:46
при мен спира климатроника за два три дена след което тръгва всичко

AlfaMan
11-03-2011, 22:56
Не всичко е простотия от това писаното по-горе, но доколкото си спомням с това се правеше някакъв частичен ресет на ЕКУ-то, което е доста далеч от темата за сваляне и слагане на акумулатор. Имаше доста теми, но не ми се занимава да ги търся, пък и както казах не са по темата тъй че...

Да в раздела за 166 имаше тема на един колега, който беше постнал тази методика за ресет на ECU-то при TS, която беше открил в английския форум.

nicola 59
11-03-2011, 23:49
Колеги възможно ли е при смяна на акумулатора компютъра да натрупа грешки:gruebel:?


Не само възможно ,но и много вероятно ,но не е и закон .За това всички нови коли бмв х5 х6 мерцедес мл и др. никога не се оставят без ток .Ако трябва да се смени акомулатора се поставя на неговото място преди да бъде откачен токоизправител който захранва системата докато трае смяната