PDA

View Full Version : НСО недосегаемите...



Bonev
16-03-2011, 15:38
Шофьорът на кола - Цветомир Богданов, ударена от автомобил на НСО, ще бъде привлечен като обвиняем заради това че не е избегнал удара, въпреки че той е спазил правилата за движение и е преминал на зелено, съобщи Би Ти Ви, пише dnevnik.bg.

През април миналата година колата на военния министър удари автомобил, преминавайки на червено. В колата на Богданов са съпругата му и детето му. Те преминават на зелено и след секунди са ударени от автомобила на НСО, който бърза и минава на червен светофар. При катастрофата пострада дете, а Ангелов беше приет за няколко часа в болница.

Заради това, че не е избегнал удара, съдът иска на Богданов да му бъде повдигнато обвинение за съпричинителство на катастрофата. Към момента на сблъсъка той е карал с 30 километра в час, а за шофьора на НСО се твърди, че е преминавал с 50. "Което значи, че движейки се с 30 километра в час и виждайки автомобила на НСО, имаш преспокойно време да дръпнеш крака от газта", смята Биляна Богданова, съпруга на шофьора Цветомир.

"Истината, според тях, е, че и двамата сме виновни.
В смисъл такъв - ние сме могли да избегнем удара, но не сме го направили. Имали сме секунди за реагиране - четири или пет. По тяхната експертиза са нужни три, за да предотвратим удара", обяснява Богданов.

Според съда, Цветомир Богданов е трябвало да съобрази всичко това и в рамките на три секунди да забележи колата на НСО, да реагира и да предотврати сблъсъка. Заради това, че не го е направил ще му бъде повдигнато обвинение за съпричинителство на катастрофата.

От протокола по първото дело става ясно, че колата на НСО не се е движила на специален режим. Тя е била без звукова сигнализация и без проблясваща лампа върху тавана на автомобила. Въпреки това, независимо, че не е нарушил правилата за движение по пътищата, Цветомир Богданов е трябвало за три секунди да направи всичко възможно да спре превозното средство във всички случаи, когато възникне опасност за движението.

Пред Би Ти Ви семейството разказва, че в хода на разследването се променят някои от показанията. Те са изненадани и от показанията на нов свидетел по делото. "Той твърди, че колата на НСО, движейки се по булевард "България", спира, оглежда се на кръстовището и ние се удряме. Едва ли не ние се явяваме камикадзета, които искат да убият военния министър", обяснява съпругата на Цветомир - Биляна.

Докато чакат да получат призовка, Богданови обикалят по лекари, защото детето им е пострадало при сблъсъка и е с влошено здраве. Делото е върнато от Софийския военен съд за доразследване с оглед правилно прилагане на закона.

TopNews.bg


Е няма такава наглост. Удрят те и после те съдят, затова, че не си предотвратил катастрофата. Само в нашата мила Родина може да стане това.:Silent:

soldier81
16-03-2011, 15:48
Само че никъде не пише според НСО.
НСО нито е съда,нито са правили някакви експертизи,тука мирише от по-високо.

slav40
16-03-2011, 15:49
Само че никъде не пише според НСО.
НСО нито е съда,нито са правили някакви експертизи,тука мирише от по-високо.

Добро утро! :bg:
Последвай линка => СИМПАТЯГИ (http://www.youtube.com/watch?v=A2KamdV8rzw)

morfius
16-03-2011, 15:54
Докато подобни новини не се посрещат с 1000 коли пред парламента и още 1000 пред МС ... ще ни третират като овце.
До края на делото очаквайте пострадалия да остане единствен обвиняем.

Bonev
16-03-2011, 15:59
Докато подобни новини не се посрещат с 1000 коли пред парламента и още 1000 пред МС ... ще ни третират като овце.
До края на делото очаквайте пострадалия да остане единствен обвиняем.

За съжеление си прав.

lordliness
16-03-2011, 16:43
Този случай не е изключение аз се сещам поне за още 4 които са официално огласени ,но все пак те са богоизбрани и повече от нас и по добри шофьори а пък какви коли карат и кой се вози до тях.А ние кои сме ?-някаква сган която им се бута под гумите и им пречи защото много бързат.Майната им аз не гласувам пък нека ми разправят ,че не било хубаво.

spe4elist
16-03-2011, 16:53
Докато подобни новини не се посрещат с 1000 коли пред парламента и още 1000 пред МС ... ще ни третират като овце.
До края на делото очаквайте пострадалия да остане единствен обвиняем.

... и вероятно - осъден.

BatVas
16-03-2011, 17:34
... и вероятно - осъден.

А после ще осъди държавата в Стразбург и ...пак ние плащаме за тия богоизбраните!

Каква наглост, да обвинят човека, че не можал да реагира спазвайки правилника
:Silent:

Flame
16-03-2011, 17:39
Всички са такива боклуци мръсни...Вече нищо не ме учудва.Мисля да стана диктатор и да ги разстрелям всичките-това заслужават:sniper:

qkimov
16-03-2011, 17:50
Всички са такива боклуци мръсни...Вече нищо не ме учудва.Мисля да стана диктатор и да ги разстрелям всичките-това заслужават:sniper:

Колега аре да не се пререждаш моля ти се :cheers:

Furious 155
16-03-2011, 17:52
Докато подобни новини не се посрещат с 1000 коли пред парламента и още 1000 пред МС ... ще ни третират като овце.
До края на делото очаквайте пострадалия да остане единствен обвиняем.Аз съм ЗА! Да защитим всеки с подобен проблем с Общонационален протест! НСО - какви са тези??? Незнам и защо президента не ги посмали малко още миналата година при неговия инцидент. Ако беше държавен глава на място - това трябваше да направи!!!

qkimov
16-03-2011, 17:57
Ако беше държавен глава на място - това трябваше да направи!!![/QUOTE]
Е да де ама на него му се плаща да изглежда добре и инщо повече.
За всичко останало си има хора за кото нетрябва да се вдига шум.

ФЕРАРИСТ
16-03-2011, 18:31
Аз лично не бих им пожелал да пукнат, но би било добре 2-3 коли на НСО да се нахулят в някой юнашки камаз, дето да не мръдне особенно, а те да са порядъчно начупени, не че ще им дойде акъла на мърсолите, но все пак действа оздравително....

DJ Vladic
16-03-2011, 18:41
Феро ме кефи какъв е краен радикалист. Съгласен с неговите мерки..... Реално, аз не виждам решение. Начина е да си далеко от тук. Само така няма да се занимаваш с тъпанари, бюрократщина и т..н...

gigi
16-03-2011, 19:33
На воения министър хемороиди да му излезнат, а на тия от нСО пишките да им увиснат.Даже и на буркани са длъжни те да внимават :sniper:

tanatos
16-03-2011, 19:49
Човека трябвало да реагира и да избегне инцидент, но не го е направил.Как не го е срам да минава на зелено и да блъска кола коята минава на червено. Имало свидетел дето казал, че колата на НСО спряла на червеното, огледала се и тогава тръгнала. А онзи нещастник с жена си и детото най-нагло минал на зелено и ги блъснал. Деба мама им смешна.

fred
16-03-2011, 20:17
Само че никъде не пише според НСО.
НСО нито е съда,нито са правили някакви експертизи,тука мирише от по-високо.

Ми не знам колко е високо, ама НСО са на подчинение единствено на президента, в момента Гоце авджията, известен сред червените привърженици и като уж социален.Тази институция наистина е недосегаема, началника и се назначава от президента и се отчита само пред него.Няма граждански контрол, да не говорим, че повечето служители там служат на практика за шофьори на жените, децата и прочее от президентската и други администрации.Един придатък от миналото, който в наши дни уродливо се е превърнал в някакво подобие на слугинаж към "правоимащите".Типчен представител на такива служби, като съответно прилага пълно игнориране на обикновените хора.

soldier81
16-03-2011, 20:57
Благодаря за разяснението колега!:cheers:
Сега вече гледам нещата от друг ъгъл.

alfamicin
16-03-2011, 21:52
Експертиза?!
Нема такава глупост!

Говорих си с един познат,който е бил следовател занимаващ се с тежки ПТП.
Въпросът беше: При изготвяне на експертизите,по-точно за установяване на скоростта при наличие спирачен път,взима ли се под внимание факта,че всяка марка и модел кола има различен спирачен път.Също така и за показателите на различните марки гуми.
Той ми каза така:Не,има едни формули и по тях се работи.Когато няма спирачен път,се питат и свидетели:new_Eyecrazy:
Каза ми,че общо взето нещата в тия експертизи не са съвсем точни.Всичко е в сферата на "около,приблизително,вероятно,горе-долу и така нататък"

Жалкото е че всичко е възможно в "прекрасната" ни държавица.
Няма да се учудя някой ден,някое фиркано и наяло се гъби пишлеме,да кацне върху някоя спирка и после да успее да осъди общината че е си е позволила да сложи спирката там.

ФЕРАРИСТ
16-03-2011, 21:55
Феро ме кефи какъв е краен радикалист. Съгласен с неговите мерки..... Реално, аз не виждам решение. Начина е да си далеко от тук. Само така няма да се занимаваш с тъпанари, бюрократщина и т..н...
Ми положението е крайно радикално, и изисква почти такива мерки......дори и да речем че сичко ни е окей в държавата, ако тва нещо се случи на запад, цялата общественост ще ги навре тия на кучето в седалището, тука тва нещо си е чудо за 3 дни, и на година я се доспомене веднъж, и то покрай друг такъв случай.....
Допреди 5-6 години карах по съвсем друг начин по пътищата, знаех че ако аз съм с предимство карам смело, и ич не ми пукаше кой къв е.......ся много повече взех да си отварям очите по пътищата, гледам да съм ясновидец поне като Ванга, като видя някой дето ми е по пътя независимо кола пешеходец или квото и да е, намалям дори и с предимство да съм, че нещо нещата станаха тревожни......

lordliness
16-03-2011, 22:38
Абе ние сме си жертви това е ,като има жертви има и хищници.Четохте ли как руснаците като им писнало от многото коли със специален режим на движение и със сини буркани започнали да си слагат по покривите на колите детски кофички за игра които досущ приличали на буркани.Гениално,мисля ,че бяха московчани.

fred
16-03-2011, 22:59
Благодаря за разяснението колега!:cheers:
Сега вече гледам нещата от друг ъгъл.
Е за нищо :)Както се каза в един политически коментар-президента няма много реална власт, но има много лостове за влияние, като назначава например най различни хора на различни важни или благи служби в България, а и извън нея.

---------- Post added at 02:59 ---------- Previous post was at 02:46 ----------


Абе ние сме си жертви това е ,като има жертви има и хищници.Четохте ли как руснаците като им писнало от многото коли със специален режим на движение и със сини буркани започнали да си слагат по покривите на колите детски кофички за игра които досущ приличали на буркани.Гениално,мисля ,че бяха московчани.

Ей, това е супер идея и у нас

Galof
16-03-2011, 23:36
Много ме кефат некви хора, като обясняват и говорат за някви неща, който грам незнаят как стоят или пък се опитват да убедат хора, който са доста по - навътре в нещата, че е така както те казват.

голямата риба
17-03-2011, 00:39
Докато подобни новини не се посрещат с 1000 коли пред парламента и още 1000 пред МС ... ще ни третират като овце.
До края на делото очаквайте пострадалия да остане единствен обвиняем.
защо бе нали не ни засяга нас лично беше твоето становище

t-1000
17-03-2011, 00:56
Аз пък си спомням един подобен случай преди 8-9 години във Варна пак същите господа от НСО с големите си мощни БМВ-та си спретнаха една гонка по улиците със новосформираните тогава сигма-джии който зорко трябваше да следят трафика и да осъществяват преследвания и имаше много ПТП-та причинени от тях по време на гонката пък написаха актове на обикновенните хора които се жалваха после по МСАТ ама само толкоз

П.П помъчих се да намеря статията за да не говоря на изуст но открих само част "един от НСО размаза едно БМВ 5 във Варна на коварния завой след Евксиноград и то изгоря" точно този случай цитирам

lordliness
17-03-2011, 08:24
От днес вече можели и да стрелят по хора и животни ако преценят ,че са опасни-според днешната преса.Ще трябва да взема бронежилетка и за кучето.

Kuku
17-03-2011, 09:01
Нищо ново....
Утре пак!

fred
17-03-2011, 09:04
Мда, както отбеляха доброто старо чукане по покрива вече е минало, сега директно гърмят, ако преценят че имало опасност.

lordliness
17-03-2011, 09:07
Е може и по- зле да те обесят на най-близкото дърво например-хората по света се цивилизоват ние обратно.Като в добрия стар див запад -качват те на колата (150 коня :) ) ,въжето ,дървото и газ.

piqnica
17-03-2011, 10:56
Интересно (http://dnes.dir.bg/news/koli-zhivotni-nso-8214458)
:sniper:

RUNNING WILD
17-03-2011, 11:12
НСО-национална служба за охрана това си е старото УБО -управление безопастност и охрана,нищо повече от шофьори и лакей на правителството,само дето им знаят мръсните тайни и ги возят на сам на там и са им момчета за всичко ако им спечелят доверието,после някой като се отцепи и стане олигарх пак си го вика при него и се огражда с хора,абе няма къде да ходи щом си е виновен ще си поеме вината,Цветанов и Бойко си ги гледат тия неща с сигурност а Цеци Холивуда е безкомпромисен за такива издънки това е факт,не знам ако е с специален режим на движение и по закон се ударят тогава кой е виновен,то това е малката беля а оня от Сливен Йоско се сетете той какви ги свърши с 180 километра и с 2.6 промила е това си е специален режим на движение от секъде той ще е интересен.

ФЕРАРИСТ
17-03-2011, 20:06
Интересно (http://dnes.dir.bg/news/koli-zhivotni-nso-8214458)
:sniper:
Ама разбира се - ще е добре ако им раздадат и по една базука, директно да тушират всичко.......

tanatos
17-03-2011, 20:09
Хм, а какво става ако ей така някои реши да отвърне на огъня. И ако гарда от нсо днеска не му е ден, хванал е жена си да му кръшка, и реши да стреля. Много взе да им става, много права много нещо.Недосегаеми.

pinko
17-03-2011, 20:14
Много взе да им става, много права много нещо.Недосегаеми.

Нещо Мухобойко почна доста да се притеснява от несекващата народна любов:sniper::sniper:

Аз мисля, че това (за правата на гавазите да ходят препасани с по два пищова и да гърмят наляво и надясно по хората) е повод незабавно да се излезе на протест. Много по-сериозен от цените на горивата.

tanatos
17-03-2011, 20:19
Нека да сме крайни...свободна продажба на оръжия.Дадоха им правомощия да те застрелят легално ако не ги кефиш. Щели да стрелят по гумите.То бива простотия и себелюбие ама тва вече е прекалено.Лека-полека ставаме полоцейска държава.

Станишев взе да ми липсва...

viki
17-03-2011, 21:35
Станишев взе да ми липсва...
:shocking:
Искрено се надявам да не го мислиш:)
По темата:
Сега вече освен,че могат да те блъснат правомерно,могат и да те разстрелят правомерно:sad:

kokless
17-03-2011, 21:38
Скоро могат да им позволят и друго да правят правомерно...

mboge
17-03-2011, 21:40
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=68765&stc=1&d=1300390736

Ако видите нещо подобно в огледалото , не се плашете това е просто кортеж :laser:

tanatos
17-03-2011, 21:44
:shocking:
Искрено се надявам да не го мислиш:)
По темата:
Сега вече освен,че могат да те блъснат правомерно,могат и да те разстрелят правомерно:sad:


Естествено, че не го мисля, НО пред това което е в момента нека да се замислим така дружно(може би трябва да е отделна тема). В последните 20 години кое управление носи най-малки вреди на народа ни..

-Bobby-
17-03-2011, 23:36
Спокойно бе, колеги. ИскАхте Бойко "народния" управник, нА ви Бойко сега.
Който милееше по онези времена, ето му още повод за радост: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=177235

Как му викахме навремето? Шесто?

Окичвайте портретите, "бъдещото минало" иде...

http://2.bp.blogspot.com/_JiSoItgfU3c/TJlLRFnK9aI/AAAAAAAAAGU/jaY3kTs0EfQ/S420/boiko-todor.jpg

Flame
17-03-2011, 23:54
Сега остава и на всеки да направят досие,и се върнахме с 30 години назад.:pokey:

546
18-03-2011, 08:43
:shocking:

По темата:
Сега вече освен,че могат да те блъснат правомерно,могат и да те разстрелят правомерно:sad:

Тия от НСО ,ако стрелят ,както шофират най-вероятно ще разстрелят вместо мен тоя който охраняват хехе!
В служителите на НСО ми е надеждата-да ликвидират управляващите с помоща на МПС-тата.Дори ми се струва ,че автопарка им е бавничък-предлагам да преминат на ферари,ламборгини или корвет по възможност кабрио, а най-добре е да возят министрите с кавазаки без каска.

mirchozo
18-03-2011, 10:59
С всеки изминал ден се убеждавам че трябва да си бодна една камера в колата която да вижда как, с колко и къде карам. Не че и това е гаранция ама поне да има кво да покажат по тв-то, то ясно кой ще е виновен...
Да му мислят хорицата с газови уредби, я е изкюфкало нещо, я са ги гръмнали. Баси малоумщината дето цари....., просто нямам думи!

bager
18-03-2011, 11:15
С всеки изминал ден се убеждавам че трябва да си бодна една камера в колата която да вижда как, с колко и къде карам. Не че и това е гаранция ама поне да има кво да покажат по тв-то, то ясно кой ще е виновен...
...

Това и аз съм си го мислел. Един ден може и да го направя.

viki
18-03-2011, 11:23
Реши ли някой да ви "нареди"-ще го стори.Точно поради тази причина не параноясвам на тема подслушване,следене и т.н Така или иначе сме им отворени книги:)
Та,пълнете си главите само с хубави мисли и си гледайте живота :)

кучето
18-03-2011, 13:26
Тия от НСО ,ако стрелят ,както шофират най-вероятно ще разстрелят вместо мен тоя който охраняват хехе!
В служителите на НСО ми е надеждата-да ликвидират управляващите с помоща на МПС-тата.Дори ми се струва ,че автопарка им е бавничък-предлагам да преминат на ферари,ламборгини или корвет по възможност кабрио, а най-добре е да возят министрите с кавазаки без каска.
Той колегата е много прав,ма ще е хубаво следващия път да ударят леко некой по-голем шеф...И тогава гледайте сеир-като скочи и неговата охрана(дето първо бият,после питат) и се окаже,че са колеги от НСО,само че днес не са на смяна....!!!!!!:roll2:Смях голем-не знам как ще се оправдават после!
Дае.а и циркаджиите-не могат да карат!

soldier81
18-03-2011, 14:31
Той колегата е много прав,ма ще е хубаво следващия път да ударят леко некой по-голем шеф...И тогава гледайте сеир-като скочи и неговата охрана(дето първо бият,после питат) и се окаже,че са колеги от НСО,само че днес не са на смяна....!!!!!!:roll2:Смях голем-не знам как ще се оправдават после!
Дае.а и циркаджиите-не могат да карат!

Май доста филми си гледал!

alra
19-03-2011, 12:35
Вече има организиран протест на 28 март.http://www.facebook.com/event.php?eid=177429595636631

Сигурно няма да е много естетично, но НСО го заслужават!

pinko
19-03-2011, 12:44
Вече има организиран протест на 28 март.http://www.facebook.com/event.php?eid=177429595636631

Сигурно няма да е много естетично, но НСО го заслужават!


Там съм:knock::knock::knock:

morfius
19-03-2011, 13:28
Като почнете само с тия линкове към гъзбук искащи логон...
Копи пейст не знаете ли как се прави?

alra
19-03-2011, 14:11
Заповядай:



ДА СИ СЛОЖИМ ПО ЕДИН "БУРКАН" ЗА ЕДИН ДЕН.
И НИЕ БЪРЗАМЕ, НЕ СТЕ ПО-ВАЖНИ!

(There's an English translation in the attached file)

...КАК: Залепете на покрива на автомобила, на багажника на мотора или на рамката на колелото си с тиксо кофичка от кисело мляко, крем, детска кофичка за пясък или нещо подобно - проявете творчество. Ако не е синя, можете да я облепите в синя хартия. Дори да я оставите каквато е, пак ще свърши работа. В този файл - http://www.filedropper.com/iazbyrzam_2 (натиснете Download File и след това въведете кода от картинката. Файлът е ZIP.) - има няколко "плаката" (doc, А4) - можете да отпечатате някой от тях и да го залепите на автомобила си. Има знака на протеста и в криви (ai, pdf), ако някой иска да печата лепенки например.

ЧИСТОТА: Молим Ви, залепвайте "бурканите" много добре! Имайте предвид, че когато се движите, вятърът може да ги отвее. Целта ни е да обърнем внимание на слугите на народа, а не да замърсяваме градовете, в които живеем. В края на деня изхвърлете всички материали в жълт контейнер или в коша за боклук вкъщи.

ДИСЦИПЛИНА: Поне за момента не смятаме да организираме шествие. Не предизвиквайте задръствания, карайте по нормалния си път, но с „буркан”. Ако видите автомобил в специален режим на движение, направете му път, както е редно според ЗДП.

ПОВОД: Решението колега-шофьор, чийто автомобил беше ударен от автомобил на НСО през април 2010, да бъде привлечен като обвиняем, защото не е избегнал удара, въпреки че е спазил правилата за движение и е преминал на зелено (http://bit.ly/gfeC3E). При това той е возил съпругата и детето си, което беше пострадало. Ето какво казва Законът за движение по пътищата за този случай (и то ако предположим, че автомобилът на НСО е бил с включен светлинен И ЗВУКОВ сигнал): ЗДП, Чл. 92. (1) Водачът на моторно превозно средство със специален режим на движение може: 1. да преминава при забраняващ сигнал на светофара или да преминава, без да спира, при наличие на пътен знак, който изисква това, НО САМО СЛЕД КАТО НАМАЛИ СКОРОСТТА ДОСТАТЪЧНО, ЗА ДА ИЗВЪРШИ ТОВА БЕЗОПАСНО.

ПРИЧИНА: Постоянното и нагло неспазване на Закона за движение по пътищата и Правилника за неговото приложение от органите на реда и/или нехайството им към "дребните" нарушения - паркиране на тротоари, завиване и престрояване без мигачи, неизправни светлини, минаване на червено, неспиране на пешеходни пътеки и паркиране върху тях...

В Закона за движение по пътищата ясно е описано кои автомобили, в какви ситуации и по какъв начин могат да си позволят ВРЕМЕННО да не спазват ЗДП. Ясно е записано, че те трябва да подават ЕДНОВРЕМЕННО светлинен и звуков сигнал - чл. 91, ал. 1. Ясно е записано, че дори и когато се движат със специален режим на движение, не се освобождават от ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да управляват безопасно - Чл. 92, ал.2.

Хората, сдобили се с някаква власт у нас, неизменно се изживяват за каймака на творението. Те винаги мислят, че са над законите, които създават или за чието спазване трябва не само да бдят, но и да са пример. За съжаление всеки от нас знае или е виждал много примери за обратното. Нека им припомним по този безобиден начин, че всички сме важни, че законите трябва да се спазват и то най-вече от тях.

ОРГАНИЗАТОРИ: Група граждани, на които отдавна им е писнало от всичко, описано дотук.

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Това НЕ Е политически протест в политиканския смисъл на думата! Той е срещу трайната политика на хората с власт да се имат за богоизбрани и нещо повече от останалите. Организаторите нямат и не желаят да имат нищо общо с никоя партия, сдружение, обединение или друго подобно недоразумение. На горните изкушения са се поддавали всички, имащи нещо общо с управлението - сегашни и бивши управляващи, настоящи и забравени опозиционери. Ако който и да е "политик" си позволи да се присъедини към протеста като си сложи "буркан", това ще е все едно да си сложи огромна значка "Лицемер".

Мили родни политици, не забравяйте, че ВИЕ СТЕ СЛУГИ НА НАРОДА!

morfius
19-03-2011, 16:29
Организаторите май са проспали правото за стрелба...
А то си е чудесна добавка към поводите.

pinko
19-03-2011, 16:37
Организаторите май са проспали правото за стрелба...
А то си е чудесна добавка към поводите.

Има време да се коригира...

Според мен много по-сериозен проблем от цените на горивата са правомощията на НСО - дето позволиха на гавазите да ходят препасани с по два пищова и БЕЗНАКАЗАНО да гърмят по населението.

Някои изобщо замисля ли се какво означава това?
Те и досега бяха безнаказани и над закона (както се вижда от последния случай с колата на военния мухъл), но сега това вече е облечено в официален закон.

Оня Попмиер-Слънце искал да го запомнят с магистралите - баси, това са думи на Хитлер от една реч през 1936 г. Има я в нета. Е, запомниха го, няма що...

Направо не е за вярване...

morfius
19-03-2011, 16:57
Цените на горивата в икономика като нашата влиаят сериозно на цените на всичко останало... но това е др. тема.

Реч на Хитлер... не се учудвам, екипа на ББ чудесно борави с манипулация на тълпите, а оня е бил доста добър в това отношение.

Нахлузва ни обратно татовите рамки, а ние седим и рупаме... красота.

Не кофички... нова 97 ни трябва... и да си ходят с камъни, преди да са ни върнали в нищото и икономически и политически.

tanatos
19-03-2011, 17:06
Всичкото това , НО като си отидат кой ще дойде на тяхно място.Посочете алтернатива на това което е сега..

mirchozo
19-03-2011, 17:10
Това е така, ама да се замислим кой ще дойде след тия?
Сещате се че тия които ни управляват в момента са децата на тия които управляваха (разбирайте изкрадаха) България навремето (сякаш съм бил жив тогава..., ама все тая), които продължават да дърпат и сега конците, заради които сме на това дередже. Моето мнение е, че тия смешници трябва да се изтрепят всички до един и да се сложат други които да нямат нищо общо с тези, без роднини, приятели, и разни такива бащении. Жалко че няма как да стане това и ще има да теглим още десетилетия, а гледам и не сме кой знае колко задружни че да направим нещо.
Общо взето нещата отиват все по назле и невиждам никакъв вариант освен чужбина. Вярно..., не е решение да избягаш, но как да се бориш тук за оцеляване, срещу кого, как, с какво, какви ще станат децата ни тук ????? Все риторични въпроси за жалост.....

ФЕРАРИСТ
19-03-2011, 17:19
Всичкото това , НО като си отидат кой ще дойде на тяхно място.Посочете алтернатива на това което е сега..
Ревизоро......само той е човека, ама няма кой да му даде власт в ръцете......

alfageorgi
19-03-2011, 17:37
Нещо не сте разбрали момчета.Делото е върнато от съдията -председател на състава на Прокуратурата за да повдигнат и срещу водача на джипа обвинение за съпричиняване на ПТП-е.Прокурорът изготвил акта е протестирал връщането на делото пред Военно-апелативния съд и указанието за търсене на отговорност и от човека с джипа. Сега се чака произнасянето на въззивната инстанция по протеста който е напълно основателен т.к. няма как съдията да указва на прокурора какво обвинение да повдига и срещу кого.Просто съдията може да каже доказано ли е обвинението , има ли престъпление или не , от кого е извършено и да го осъди или оправдае ако няма престъпление.Обвинителната функция е работа на прокурора , не на съдията , но тоя тъп военен съдия явно не е чувал за Конституцията въобще и докъде се простират собствените му правомощия.Така , че е хубаво да му кажат името на профана за да могат юристите да се посмеят на тъпотиите му ,а другите просто персонално да го попсуват.

rossenvn
20-06-2011, 22:37
Гледам, че темичката е позамряла, но пък от НСО се грижат да ги има в новините.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3900311
"Човекът" май изобщо е нямал намерение да спира, не че е нещо ново. Покъртителна е наглостта му, като призовава да не се драматизира.

546
21-06-2011, 07:29
Тия ударници сега ги чакам да се появат и по морето за лятото.Във Варна има два булеварда които ползват и нашите полицаи освен ,че им пускат една патрулка с включени букани да ги води , придвидливо им правят отцепка да не изпогазят местното население барабар с чужденците. :tongue2:

soldier81
21-06-2011, 08:30
То това е голяма новина,в София на колелото на 4ти км стават същите катастрофи на всеки 20мин и без НСО.

fred
21-06-2011, 18:51
Да бе, това откъде го извади, като статистика?

soldier81
21-06-2011, 19:23
Лична статистика,живея точно на кръговото и съм виждал какви ли не изяви.Един ден докато си седяхме пред блока с приятели зсякохме колко пъти ще се натресат,да ти кажа резултата беше такъв че на катаджийте им трябваха секретарки да могат да смогват да пишат.

fred
21-06-2011, 22:55
Е, то може да се случи всичко навсякъде, но не е точно така според мен.Аз съм минавал доста пъти там, зависи, просто човек винага трябва да е нащрек.
А че тия от НСО си крата както им падне си е вярно

vaklinator
21-06-2011, 23:26
Няма нужда да коментираме, че това кръгово е много опасно и е хубаво, че го разчертаха и го маркираха, ама чобаните пак от най-лявата лента излизат през още 2, за да напуснат кръговото, без мигач, с 70-80 километра в час и направо си е ебало майката там. Тролейбуси паркирали на сянка, разни автобуси за южните села също висят под моста и става ебаси тапата. Да не говорим за разни фирмички там и паркинги в това число и бившия Итал сервиз.... ще взема посредата да вкарам 2 трактора и да си садя картофи както ни съветва ББ. ама пък те взеха, че сложиха ограда и насадиха някакви слонски треви, от които да нямаш никаква видимоста на никаде... НО КОМЕНТ!

fred
22-06-2011, 19:15
Аим тъй като града е пренаселен, а отделно никога градската структура в последните 60 г не е била замисляна за такова автомобилно движение, сега избиват разни проблеми, съчетани с простотията, както казваш ти.
За целта просто трябва ред и внимание-реда от КАТ, организация най често безполезна на тоя етап.Но вниманието е в ръцете на шофьорите.
Иначе да превърнем цяла София в шосета, пак няма да се оправим.

vaklinator
22-06-2011, 19:27
Аим тъй като града е пренаселен, а отделно никога градската структура в последните 60 г не е била замисляна за такова автомобилно движение, сега избиват разни проблеми, съчетани с простотията, както казваш ти.
За целта просто трябва ред и внимание-реда от КАТ, организация най често безполезна на тоя етап.Но вниманието е в ръцете на шофьорите.
Иначе да превърнем цяла София в шосета, пак няма да се оправим.

Просто малко по-сериозни ролбари ще свършат по-добра работа и от полицията и от шибаните пътища

fred
22-06-2011, 19:32
А и това е вярно, съгласен съм

vaklinator
22-06-2011, 19:52
Забравих и жените шофьори, за тях вече ще ми трябва нещо изостанало от филма СМЪРТОНОСНА НАДПРЕВАРА

Stoyan Georgiev
22-06-2011, 20:28
заеби, днес една 911 карера с шофьор някаква фуста с големи очила така си беше огънала вратата, че сигурно слизаше от другата страна... ама иначе на светофара тръгваше с пълна газ :)

vaklinator
22-06-2011, 21:03
заеби, днес една 911 карера с шофьор някаква фуста с големи очила така си беше огънала вратата, че сигурно слизаше от другата страна... ама иначе на светофара тръгваше с пълна газ :)

Ето заради такива простакеси ще са ни застраховките по 5-600 лева
(;

Jivko7777
25-06-2011, 12:56
Моето мнение е че до някъде все пак хората си вършат работата, държавни служители са, да правят грешки, но все пак имат правото да се "разполагат" така на пътя, за сравнение с мутрите които си позволяват по 3 пъти повече!
Пример от вчера отпред и отзад Mercedes S65AMG и по средата Ферари F430, ако няма проблем има пари кара си, НО не може двете С-класи да карат точно посредата на осевите линия и всички да се чудят къде да отиват, само и само да е освободен пътя на тоя с Ферарито...Буквално се спираше движението...Ето от такива трябва да се пазим защото са на всяка крачка и са необозначени, докато тия от НСО поне от 500м се виждат и поне имаш време за някаква реакция, в буквалния смисъл имаш време да се чудиш как да се защитиш да не минат от горе ти...

Mind_Control
25-06-2011, 19:56
Моето мнение е че до някъде все пак хората си вършат работата, държавни служители са, да правят грешки, но все пак имат правото да се "разполагат" така на пътя, за сравнение с мутрите които си позволяват по 3 пъти повече!
Пример от вчера отпред и отзад Mercedes S65AMG и по средата Ферари F430, ако няма проблем има пари кара си, НО не може двете С-класи да карат точно посредата на осевите линия и всички да се чудят къде да отиват, само и само да е освободен пътя на тоя с Ферарито...Буквално се спираше движението...Ето от такива трябва да се пазим защото са на всяка крачка и са необозначени, докато тия от НСО поне от 500м се виждат и поне имаш време за някаква реакция, в буквалния смисъл имаш време да се чудиш как да се защитиш да не минат от горе ти...


Как искам НСО и тия да се срещнат на пътя :D

tanatos
25-06-2011, 20:32
И да се срещнат нищо няма да стане. Има културни "мутри" дето си се движат с кортеж, съвсем прилично си изпреват и не пречат. Просто си карат по бързичко с вклюени заглушители. И дават да бъдат изпреварени разбира се :)

Има друг тип ,Живко говори за тях. Те са мутра-селянин. Решил че пътя му е бащиния. Те като решиш да ги изпревариш не ти дават път и трябва яко да им святкаш и да ги притискаш. На тях не им стиска нищо да направят на пътя поради ред причини, и в един момент те пускат. И все пак избягвайте подобни спречквания.

За НСО...не са по различни от горните два типа, само дето имат сини лампи.

Jivko7777
25-06-2011, 21:35
И да се срещнат нищо няма да стане. Има културни "мутри" дето си се движат с кортеж, съвсем прилично си изпреват и не пречат. Просто си карат по бързичко с вклюени заглушители. И дават да бъдат изпреварени разбира се :)

Има друг тип ,Живко говори за тях. Те са мутра-селянин. Решил че пътя му е бащиния. Те като решиш да ги изпревариш не ти дават път и трябва яко да им святкаш и да ги притискаш. На тях не им стиска нищо да направят на пътя поради ред причини, и в един момент те пускат. И все пак избягвайте подобни спречквания.

За НСО...не са по различни от горните два типа, само дето имат сини лампи.

Случай мога да разкажа, връщам се от Стара Загора към Нова Загора, вечер след 1 часа, и настигам някакви си от втория тип (5-6км преди да се прибера в Новозагорско), само че бяха две коли и по бързия начин ги задминах че не искам да съм край такива и си настъпвам (около150-160км, пълно мъртвило делничен ден в 1 през ноща) и след много малко ме настигат и едната С-класа ме задмина, другата остана зад мен и това малко преди влизането в града и този отпред по-средата и взе сериозно да намаля и докато накрая спря по-средата на пътя както онзи зад мен по-средата...и си викам тука ядосах някой и така около половин минута стояха и тръгнаха...опитваха се да показват тежкарство, но показаха селения ;)

fred
25-06-2011, 22:43
А селенията се шири там, където се толерира и не се наказва.

Jivko7777
26-06-2011, 17:11
А селенията се шири там, където се толерира и не се наказва.

Кой да ги накаже...аз ли трудно ще стане сам срещу 2 с-класи мутри...аз даже си мислих че ще слезе някой реч да ми води ама решиха да не се занимават ;)

Mind_Control
27-06-2011, 18:05
Случай мога да разкажа, връщам се от Стара Загора към Нова Загора, вечер след 1 часа, и настигам някакви си от втория тип (5-6км преди да се прибера в Новозагорско), само че бяха две коли и по бързия начин ги задминах че не искам да съм край такива и си настъпвам (около150-160км, пълно мъртвило делничен ден в 1 през ноща) и след много малко ме настигат и едната С-класа ме задмина, другата остана зад мен и това малко преди влизането в града и този отпред по-средата и взе сериозно да намаля и докато накрая спря по-средата на пътя както онзи зад мен по-средата...и си викам тука ядосах някой и така около половин минута стояха и тръгнаха...опитваха се да показват тежкарство, но показаха селения ;)

Пак добре си се разминал.. Това, което можеш да направиш е да запишеш номерата и после да информираш КАТ, но ефектът няма да е особено голям.

Jivko7777
28-06-2011, 03:12
Пак добре си се разминал.. Това, което можеш да направиш е да запишеш номерата и после да информираш КАТ, но ефектът няма да е особено голям.

Хах сам съмичък сам, а те колко са, или по друг начин казано моята дума срещу техните...

Mind_Control
28-06-2011, 10:24
Хах сам съмичък сам, а те колко са, или по друг начин казано моята дума срещу техните...

Значи изводът е като ги задминеш веднъж и газ до ламарината :)

fred
28-06-2011, 18:55
Кой да ги накаже...аз ли трудн
о ще стане сам срещу 2 с-класи мутри...аз даже си мислих че ще слезе някой реч да ми води ама решиха да не се занимават ;)

Е, не ти разбира се-поне сигнали в МВР, говоря по принцип.Защото ей това се разчита-свиване и липса на някаква реакция.Абе не е лесно, ма трябва нещо да се прави.

ФЕРАРИСТ
28-06-2011, 21:00
Значи изводът е като ги задминеш веднъж и газ до ламарината :)
И каско да имаш за секи случай......

Jivko7777
28-06-2011, 21:22
Значи изводът е като ги задминеш веднъж и газ до ламарината :)

Пропускаш момента че карат 65AMG :shutup:
и на 160 ме задмина единия като детска играчка, а другия плътно зад мен :shutup:

mauricebrown
06-07-2011, 11:25
Незнам защо се учудвате....