PDA

View Full Version : Лукойл сваля цените !



Nikolov
16-03-2011, 16:20
http://haskovo.co/11369
хубаво ама никога не ме е бивало в математиката така и не разбрах с колко поефтинява бензина камоли пък дизела

DJ Vladic
16-03-2011, 16:24
Това е стандартното вариране на цената на горивата. То не е повлияно от протеста. Просто така си се мени цената както и когато те си решат. Отделен е въпроса ако искат да намалят цените само с толкова и да се оправдаят, че 1.3% е маскималната стойност на промяна което е абсурдно. Говорим си за едни 20% с исканията на протестиращите. Ще видим какво ще стане.

Nikolov
16-03-2011, 16:25
Ясно ... е ние ще си продължим с стачката пък к'вото такова.

tanatos
16-03-2011, 18:14
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

ФЕРАРИСТ
16-03-2011, 18:19
2 стинки - чудесна новина - утре мисля да заредя 3-4 резервоара......

Nikolov
16-03-2011, 19:32
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

Аз още не работя и съм пас за стачките за заплатите но... попринцип си прав, че ако са хубави заплатите не е проблем цената на горивото.Хората знаят какво искат но незнаят как да си го поискат според мен.И стачкуват защото това става проблем сега не, че щото им е скимнало изведнъж.Но няма как да не си карат колите като ежедневието им е свързано с колата и превоза им от точка А до точка Б.Нямаме избор просто ... и защо трябва да сме точно ние държавата в Европа с най-висока цена на горивото ? Според мен само губят ако го вдигат защото е логично драстично да намалее зареждането от хората с ниски доходи и средни.Ако са по нормални цените на горивото за наще доходи ще имат 3-но 4-но печалба.

tanatos
16-03-2011, 19:42
1.60 ойро е горивото в Германия, хич не ни е скъпо горивото. Я си представи да сме не с левове а с евро..Цените не се проблем, те са нормални.Ненормални са доходите.

Nikolov
16-03-2011, 19:51
1.60 ойро е горивото в Германия, хич не ни е скъпо горивото. Я си представи да сме не с левове а с евро..Цените не се проблем, те са нормални.Ненормални са доходите.

Да тя Германия е горе доло на нивото на България.... стига глупости къде сравняваш Германия с нас

V@K@T@
16-03-2011, 19:52
1.60 ойро е горивото в Германия, хич не ни е скъпо горивото. Я си представи да сме не с левове а с евро..Цените не се проблем, те са нормални.Ненормални са доходите.
антъй ... тука в Италия бинзина преди някой др. ден беше стигнал 1.70 евро ... ама също така НЕ взимат 300-400 на месец

tokata_pz_flex
16-03-2011, 19:53
Нали това казва , че нямаме тяхните заплати !
Ама пък като се вдигне минималната , всички ревът , че им се вдигнали осигуровките ... нито така , нито така :)

Nikolov
16-03-2011, 19:58
К'во да ви кажа... баща ми работи на новата магистрала Тракия уш Бат Бойко туй онуй дето трябва да взима 1500лв. най-малко за тая работа а заплатата му "обещаната" му е 800 а до сега не е взел 1 път на веднъж толкова пари от там.Има да взима от октомври още абе към 2000 има неизплатени.За какво си говорим...

koolio
16-03-2011, 20:03
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

Рева против СПЕКУЛАТИВНО ВИСОКАТА цена на горивото. И ще рева и ако заплатата ми е 5 бона. Щото не искам да плащам за нещо, което не струва толкова.

kaloiannnnn
16-03-2011, 20:03
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.
КОЛЕГА икономиката ни е скапана тотал високи заплати през крив макарон стачката е за малко по ниска цена на горивото ти как си представяш с градски не видях от къде си ставаш рано и гониш градския е в колко ще стигнеш на работа като се има и в напредвит и колко ще сменяш от един на друг и да е 3 лева бензина пак по евтино ти излиза! стига с тия упреци опитваме се да направим нещо и ако намалят дори и 10 ст пак е нещо поне сме се пораззсънили така да го наречем и за понататачни стачки лошото на Българина че е страхлив и същевременно егоист бях свидиетел куките спряха някакав бус протестиращи трябваше и други да спрат опитах се да зацепя движението да го пуснат на за съжеление бях единствен! Трябва да се подкрепяме взаимно не да се делим! спирам защото ставам банален.:unsure:

kaloiannnnn
16-03-2011, 20:03
надявам се да не съм обидил никой!

koolio
16-03-2011, 20:05
2 стинки - чудесна новина - утре мисля да заредя 3-4 резервоара......

Кви 2 стинки - току що минах покрай няколко бензиностанции, не са мръднали цените.

ФЕРАРИСТ
16-03-2011, 20:11
Нищо бре - утре.....или ако не, тогава вдругиден.....

detelazurno
16-03-2011, 20:16
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

И си прав и не си прав. Вярно е, че заплатите са ни скапани, но пък от друга страна дори да взимах яка 4-цифрена заплата пак щях да съм недоволен ако цените постоянно ми вървят нагоре. Това, че имам пари не означава, че трябва да си затвярам очите за подобни извращения. Въпрос на елементарна пресметливост и уважение към парите, които съм изкарал с труд!

rossenvn
16-03-2011, 20:26
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

Колега, лично на теб, с какво ти попречи протеста и те раздразни? Щом имаш някаква идея не е ли по-добре да я реализираш, а не да плюеш по чуждите? Това, че ти не виждаш смисъл в нещо, не означава автоматично, че такъв липсва, а по-скоро, че ти не го схващаш;-). Нищо лично, питам от любопитство:cheers:

п.п. Не е ли малко надменно това: "Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем"?

fred
16-03-2011, 20:35
Все пак на запад получават най-често над 2000 лв. и им е проблем повишаването на цените

andreeevbg
16-03-2011, 20:36
1.60 ойро е горивото в Германия, хич не ни е скъпо горивото. Я си представи да сме не с левове а с евро..Цените не се проблем, те са нормални.Ненормални са доходите.
Tочно така е както каза колегата заплатите са много ниски те цените ще ги смъкнат с 0,10лв и ще ни замажат очите,истината е че работим за много малко пари и най лошото е че всеки се примирява с това ,за да не стане по лошо робска психика това е...особено в частния сектор всеки си прави законите както си иска язък че българия е член на европейския съюз а там кой замазва положението за минималния праг просто незнам..

fred
16-03-2011, 20:41
Бе милардера Златев, е кандисал да угоди на власта и да се кротне за някоя седмица примерно

morfius
16-03-2011, 21:33
Как стачкувате като не знаете какво искате!! Що не ревете, че заплатите са ниски а ревете, че цените са високи и как стачкувате като така или иначе правите оборот на бензиностанциите??

Така или иначе си карата коли и все зареждате гориво от някъде. Този протест е лишен от всякакъв смисъл. Не е проблема в цените, а в заплатите. Не знаета какво искате.Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

Ти па с тия 2000 лв. това е под минималната заплата в държавите дето ни ги сочат за пример като ни свалят поредната кожа от гърба.

Лукойл трупа свръхпечалби, спонсорира силните на деня и никой не ги закача, това е проблема.
Като добавим акциза и ДДС то... и те ти стагнация на едро.

А ти 2000 лв... да се чудя да плача ли да се смея ли!

tanatos
16-03-2011, 21:38
Дадох условно 2000, но проблема не е ЛукОйл. Нека се внася гориво и се продава на реална цена.А реалната цена ще е около 2 лв. По реално от това нема как да стане.Пък направете си по една бензиностанция да видим на колко ще продавате.Сложно е. Много фактори са.

morfius
16-03-2011, 21:44
Бъш Лукойл е единия... щото сипва на тоя и оня пари да му правят монополна среда.
Другия е сбърканата ни държава, дето си отглежда паразити да ги ползва за легитимация на избори и плашене на стадо... за тая цел трябват пари... те ти акзиц и в/у акциза ДДС.

От 2 до 2.60 на литър са ти 60 стотинки... които по веригата са ти по 10, 20, 30 ст. натрупани на Х от всяка стока.
Накрая проблема не са ти парите в резервоара дето отиват, а в магазините.
Свиваш потребление, почват една по една да гърмят малките фирми, вдигаш безработица, вземаш стагнация и т.н.

Значи какво, за да дебелее Златев и да папат паразитите, разкатаваме и без това халтавата си икономика и сваляме още 2 кожи от тия дето бачкат.
Е нема такава държава наистина... нема такава мърша по-скоро да търпи.

tanatos
16-03-2011, 22:25
Абсолютно е така, но няма какво да се направи.Всичко се отразява на крайния потребител.А лошото чак сега започва, още нищо не сме усетили.

koolio
16-03-2011, 23:49
Дадох условно 2000, но проблема не е ЛукОйл. Нека се внася гориво и се продава на реална цена.А реалната цена ще е около 2 лв. По реално от това нема как да стане.Пък направете си по една бензиностанция да видим на колко ще продавате.Сложно е. Много фактори са.

Проблемът не е в Лукойл, а в тия, дето им позволяват да си правят квото си искат. Реалната цена е 2 лева, а не 2.50, за това се борим.

The_Game
17-03-2011, 00:06
А защо дизела е по-скъп от бензина.


Искам друга причина от тази, че на всеки литър бензин се продават 3-4 литра дизел.

BillyBoy`
17-03-2011, 09:22
Проблемът не е в Лукойл, а в тия, дето им позволяват да си правят квото си искат. Реалната цена е 2 лева, а не 2.50, за това се борим.Имам един колега и приятел които работи във Булмаркет,и тои казва че един литър от обикновенния бензин на тях им излиза 1.60 със всичките му там работи данъци акцизи итн....,от там нататъка всичко е чиста печалба.

BLUE1
17-03-2011, 09:37
Да взема и аз да кажа нещо, че много ме е яд като чета. Лукойл е руска фирма, петрола който преработва рафинерията в Бургас се добива от същата тази фирма и сорта е Уралс, това е смес от лек и тежък нефт, завода е стар и технологията е стара може да преработва само техният си нефт, руският сорт нефт не е еталон, цената на борсите е за еталонни сортове нефт като сорта Брент, руският нефт е с около 20% по-евтин от еталоните сортове и не на последно място, нали не мислите, че Лук продава суровина на собствените си рафинерии на борсови цени........както каза на времето един български политик-шоумен, българският народ е малък, но за сметка на това, прост.

lordliness
17-03-2011, 09:40
http://vbox7.com/play:e1323bb0 без коментар

StanG
17-03-2011, 09:49
Лошото е, че ако заплатите станат 2000 лв бензина ще стане 3.50, олиото 6, кашкавала 20...сещате ли се?Затова и това не е решение.Решение в случая е онези пуяци горе да спрат да са зависими от хора с пари и накарат държавата реално да регулира цени и монопол.Щото с нашата дива пазарна икономика и липса на държава колкото и да са ни заплатите стандарта ще винаги ще ни е най-нисък в европа...

Mind_Control
17-03-2011, 10:13
Ако получавахте по 2000 лв цената на горивото немаше да ви е проблем.

Ти пък ако мислиш, че с 2000 лв може да живееш нормално.... Ако си ерген ОК, ама ако имаш семейство...

tanatos
17-03-2011, 10:51
Дадох го условно.Човешкото око е нанаситно, колкото и да получаваш винаги ще искаш още. В България 70% от парите на хората отиват за храна, това не е нормално.Честно да ти кажа, за мен хората дето имат семейства и се справят с 1000-1500 лв на месец са герой. Незнам как го правят, но има и хора с по-малки доходи. Пък и не виждам как ще стане по-добре...

-Bobby-
17-03-2011, 11:06
Е как го правят, според теб? Те самите се лишават, за да има за детето. Уикендите излизат по-често най-много до кварталната градинка, месеци наред не си купуват по-нови дрехи и обувки, оправят си 15+ годишните коли с възможно по-евтини части. Това не е геройство, а мизерия, но е неизбежно, никой не иска да лишава детето от най-необходимото.

alfaz
17-03-2011, 11:46
Е как го правят, според теб? Те самите се лишават, за да има за детето. Уикендите излизат по-често най-много до кварталната градинка, месеци наред не си купуват по-нови дрехи и обувки, оправят си 15+ годишните коли с възможно по-евтини части. Това не е геройство, а мизерия, но е неизбежно, никой не иска да лишава детето от най-необходимото.
Живата истина. От дълго време живеем в една мизерия, докато други на наш гръб си карат скъпите коли и ги боли .... за нас. Добре дошли в България, както се казва...
Поздрави!

BillyBoy`
17-03-2011, 14:27
Дадох го условно.Човешкото око е нанаситно, колкото и да получаваш винаги ще искаш още. В България 70% от парите на хората отиват за храна, това не е нормално.Честно да ти кажа, за мен хората дето имат семейства и се справят с 1000-1500 лв на месец са герой. Незнам как го правят, но има и хора с по-малки доходи. Пък и не виждам как ще стане по-добре...Брат ми е със малко дете на 6мес.и за сега карат само на неговата заплата която е около 700лв.

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:25 ----------


Е как го правят, според теб? Те самите се лишават, за да има за детето. Уикендите излизат по-често най-много до кварталната градинка, месеци наред не си купуват по-нови дрехи и обувки, оправят си 15+ годишните коли с възможно по-евтини части. Това не е геройство, а мизерия, но е неизбежно, никой не иска да лишава детето от най-необходимото.За съжалевие е така до кварталната градинка и наи много да си доидат за някои друг час на село.

drakun
17-03-2011, 15:30
Здравеите и от мен.Прочетох с интерес почти всички коментари и мисля че повечето от хората не разбират че проблема не е цената на горивото а именно в заплатите на хората,защото аз в момента съм в Гърция и тук бензина е 1.65 и на никои не му прави впечатление и хората си карат колите,но заплатите тук са много по различни от нашите.Питат ме колко пари зимате в България и като кажа средно по 400 евро на месец някои ми се смеят други не вярват.И още нещо това което се прави не е никаква стачка,всеки си гледа тои да е добре и никак не сме задружнии и именно за това не се получава нищо.

Mind_Control
17-03-2011, 16:59
Дадох го условно.Човешкото око е нанаситно, колкото и да получаваш винаги ще искаш още. В България 70% от парите на хората отиват за храна, това не е нормално.Честно да ти кажа, за мен хората дето имат семейства и се справят с 1000-1500 лв на месец са герой. Незнам как го правят, но има и хора с по-малки доходи. Пък и не виждам как ще стане по-добре...

Ммм да. За съжаление и аз не виждам скоро оправяне на ситуацията в глобален план. Мен най- много от всичко ме дразнят пътищата, защото те ми развалят едно от най- големите удоволствия- карането на кола. Единствено пътя София- Бургас и София- Варна се ядва, всичко друго си е под всякаква критика. Особено Родопите, а там има толкова красиви пътища..

Аз съм съгласен цените да си останат същите, но парите от акциз да отидат за инфраструктурата. А не хем да плащам скъп бензин, хем да купувам носачи.

rusiq86
17-03-2011, 18:01
Ужасно е с тези ниски заплати...аз имам избор и в Бг не ряботя и не искам!
В Русе например средно заплатата е около 500лв. Това е смешно!!!
Определено трябва да намалят цените. На мен в САЩ като им кажа колко е заплатата и колко струва литър гориво, не ми вярват и ме питат как хората се оправят. Еми как, гладувайки и лешавайки се! СРАМ МЕ Е, понякога да се нарека българин. А си харесвам родината много!

ФЕРАРИСТ
17-03-2011, 18:56
два и четирсдве неска го гледам паднал.....то той без пари станал бе.....заредих 3 резервоара......

Linkestis
17-03-2011, 19:08
Да му мислят тия с печките :)

Mind_Control
17-03-2011, 19:26
Ужасно е с тези ниски заплати...аз имам избор и в Бг не ряботя и не искам!
В Русе например средно заплатата е около 500лв. Това е смешно!!!
Определено трябва да намалят цените. На мен в САЩ като им кажа колко е заплатата и колко струва литър гориво, не ми вярват и ме питат как хората се оправят. Еми как, гладувайки и лешавайки се! СРАМ МЕ Е, понякога да се нарека българин. А си харесвам родината много!

Лъжи ги.. :) Казвай им че тука чистачите взимат 2000$ а средната заплата е 5000$ :) белким дойдат и похарчат някой долар тука.

fred
17-03-2011, 19:47
Ами аз съм виждал и американци да работят тук, не става дума за скъпоплатени консултанти и прочее, а просто че за всеки влак си има пътници.
Но това със заплатите е друга тема.
В случая понижението на цените и това, което са се договорили е за сметка на бюджета, тосет пак ще бъде платено от нас, а люде от типа на Златев нищо няма да загубят..Просто количеството, което производителите трябва да поддържат, като резерв и разходите по тая процедура ще се прехвърят към дъжравата.