PDA

View Full Version : пресечено масло и неравномерна работа на двигателя



mitaka721
18-03-2011, 10:56
Здравейте.Незнам дали е за нова тема но не можах да намеря отговор на въпросите.Колата е 1.4 боксер ,вчера ми направи този номер двигателят сякаш работи на 1,2 цилидра но без да гасне,абе тресе си равномерно и навсичкото отгоре маслото е пресечено.Помагайте който знае какви са пречините.

danko123
18-03-2011, 11:12
Маслото не се е пресякло от самосебеси,според мен от водната помпа- гарнитура или нещо си ,е вкарало антифриз.това ,пак казвам това е мое мнение.За тресенето и неравномерната работа може да са много неща,но гаранция са свързани,което свежда до по малко диагнози.какво ти е нивото на маслото?нека ти споделя че моя боксер като заредя от някоя кучешка бензиностанция ,където в бензина има какво ли не,неможе да изгори подаваното гориво,съответно бензина в маслото и работи на 2-3цилиндъра.следва смяна на масло и повечко качествен бензин.но не ми се е пресичало маслото.

drigata
18-03-2011, 11:35
Сори,бацко,но си за гарнитури!!!

danko123
18-03-2011, 12:21
За мен ли говориш?

ivan dimitrov
18-03-2011, 16:02
---

JORDI
18-03-2011, 16:58
Щом работи на 2 цилиндъра, значи в тях е влязло охл.течност!Свали свещите на 4-те цилиндъра и виж кои са мокри от течността!Може да се окаже, че само на двата цилиндъра ще смениш само едната гарнитура! И не карай с пресечено масло, че после... бедна ти е фантазията!:idea:

acko88
18-03-2011, 18:08
Абе по-добре и на двете да се смени,да си знае че всичко е ок!

Bobi_33
18-03-2011, 20:07
По принцип ако колата е с антифриз и е духнала гарнитура, ще пуши жестоко бял дим от изгорения антифриз, а масло с вода много трудно смесва боксера, просто защото маслената магистрала не много близо до водните магистрали, но не е и невъзможно.
Колата надува ли маркучите на охладителната течност? Опитва ли се да кипи?

mitaka721
18-03-2011, 21:05
ДА опитва се да кипи ама не надува кой знае колко маркучите.Отворих свещите сутринта и само едната беше много мокра на 1вия цилиндър о ляво.Аз и двете ще ги сменя де само да нее нещо спукана глава 4е тогава ..........знам ли.

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

аз утре я разглобявам цялата та да видим кво ще излезе,само дето не съм сигорен какъв е редът на цилиндрите,но всенякой ще знае предполагам

Bobi_33
18-03-2011, 21:06
ДА опитва се да кипи ама не надува кой знае колко маркучите.Отворих свещите сутринта и само едната беше много мокра на 1вия цилиндър о ляво.Аз и двете ще ги сменя де само да нее нещо спукана глава 4е тогава ..........знам ли.


Боксерите не цепят глави, даже трудно ги кривят (много са малки) сваляш главите, ревизираш ги (челосване, гумички, припасване на клапаните) нови гарнитури и обратно на пътя. Междувременно си прегледай водната помпа и виж дали перките се включват навреме.

mitaka721
18-03-2011, 21:41
преди месец я смених с метална турбина беше пластмасова и превртяла,както е почнало ще я ремонтирам май цялата

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Благодаря на всички за отзивите само някой да ми каже как са подредени цилиндрите на боксера.

Xtrime7
19-03-2011, 08:36
преди месец я смених с метална турбина беше пластмасова и превртяла,както е почнало ще я ремонтирам май цялата

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Благодаря на всички за отзивите само някой да ми каже как са подредени цилиндрите на боксера.

Като я раЗглобиш се вижда реда на цилиндрите.Написани са на блока,но мисла че пьрви цилиндьр беше от ляво,като стоиш срещу колата,втори е срещу него,а третия е до пьрвия и следователно 4 до трети.АЗ сьщо мисля че е иЗдухана гарнитурата и е препорачително да се сменят и двете,За да се иЗбегне скорошно раЗглобяване отново.
Успех с раЗглобяването.

Кайо
19-03-2011, 09:42
Колеги а как се познава по щтеката дали е пресечено маслото?
Имам и аз съмнения за издухала гарнитура на главата.

danko123
19-03-2011, 11:40
Вдигаш щеката и вместо масло там има боза!

Bobi_33
19-03-2011, 15:21
Вдигаш щеката и вместо масло там има боза!


Това далеч не е единствения вариант. Това се случва, когато е издухала гарнитурата между маслена магистрала и водна.
Втори вариант е когато издуха от цилиндъра към водна магистрала (най често срещаният), тогава просто надува охладителната система. При този вариант може да гори и антифриз, лесно се познава по изгорелите газове.
Третият вариант и да издуга гарнитурата между 2 цилиндъра. Тогава губи компресия на въпросните 2 цилиндъра, като това на боксер не може да се случи, цащото при боксерите цилиндрите са много далеч един от друг.

mitaka721
19-03-2011, 18:57
Днес беше студено и малко си валеше дано утре времето е по добро че колата е на един открит паркинг и днес не мжах да я разглобя.

mitaka721
23-03-2011, 20:35
Здравейте. Днес свалих двигателя и кво се оказа на 2ри цилиндър м/у цилидъра и водната магистралка имаше прегоряла част от гарнитурата,но как ли ми е пресякло маслото ,да не през цилиндъра да е влязло в картера,по принцип маслото не беше още много пресе4ено но си ли4еше 4е има антифриз в него ,беше почнало да бозясва леко.

mitaka721
27-03-2011, 22:24
гарнитурат сдала багажа.

infernus
28-03-2011, 00:23
гарнитурат сдала багажа.

Точно през цилиндъра може да си мине също. Особено ако компресията е ниска... Затова винаги масълцето си мирише и на бензинец.

mitaka721
13-05-2011, 00:17
Е колеги вече колата е пак на пистата,разминах се само с гарнитури,смяна на хидравличните повдигачи,шлайф глави и пасване на клапаните,и много други нови джунджурийки ама нямаше как .

infernus
13-05-2011, 18:52
:yes::yes::yes::yes:
Браво!
:super::super::super: