PDA

View Full Version : Серво клапан



danito__77
23-03-2011, 01:08
Здравейте ,имам проблем със клапана на сервото колата е алфа 155 1.6 16в без абс-е с голямото серво е искам да попитам от къде може да се купи ново или има заместител с друг клапан от друга марка кола.

don_pepone
23-03-2011, 08:16
Ако е само клапана който задържа вакума,то трябва да пасне от всяка 155-ца темпра типо и тн според мен. Но за по-сигурно си измери диаметъра на клапъна и сравни. Ваденето му е лесно- с равномерно дърпане нагоре и леко разклащане.

Galof
23-03-2011, 08:39
в евро 07 има такива клапани

danito__77
23-03-2011, 11:31
Мерси за бързите отговори днеска ще мина през евро 07 да проверя и ще пиша тук колко е като цена

danito__77
23-03-2011, 13:48
Здравейте пак ходих до еврото но там нямат къде може да продават този клапан

Бобби
23-03-2011, 19:47
...в някоя морга...виж да ти пасне на маркуча като размер....доколкото си спомням на Алфата е закрепен направо към сервото, но това не е проблем ако го сложиш и някъде другаде към връзката за смукателният колектор!
Ролята на този клапан е да имаш серво спирачки най много до 3-пъти натискане на педала при изгасен двигател...иначе без него, педала е дърво като неработи мотора!!!!Ако сервото е наред...не играе никаква роля при работещ двигател....ако ме разбра:Lkingsmiley:

dani_ku4eto
23-03-2011, 20:31
Здравейте ,имам проблем със клапана на сервото колата е алфа 155 1.6 16в без абс-е с голямото серво е искам да попитам от къде може да се купи ново или има заместител с друг клапан от друга марка кола.
ела да ти подаря един клапан.

danito__77
23-03-2011, 21:09
Мерси на всички за отговорите днеска ходих до евро 07 но там нямат такъв клапан и се сетих че може да се сложи обикновен горивен клапан взех един на HOFFER 12лв .Махнах маркуча на сервото ,сложих обикновен горивен маркуч 10 мм и стана работата сега си е пак по старомо като изгася колата педала не се одървя веднага, а след няколко натискания.След смяната на клапана качели по добре запозна да спира.Утре мога да направя снимки да покажа как се получи .Поздрави

jan
30-03-2011, 18:30
Колеги и аз сам с подобен проблем.
При мен сервото ми отиде.Започна така, като натисна педала на спирачката съскаше все едно изпуска въздух,обаче пак потъваше леко,не беше съвсем твърд реших да я засиля и да я закова,обаче не щя да закове все едно спирам някакъв стар баркас. Взех едно като моето същото серво смених го съскаше обаче педала пък потъваше и ковеше обясних на майстора че тва съскане не ми харесва обаче той ма успокой, че нищо му нямало,обаче гледам че и то не спира както трябва.Гледах една алфа като моята всичко еднакво 1.7 тс 115кс 1994 година от до всичко сервото по малко от моето.И питам някои знае ли дали то ще стане,които се е сблъсквал с тоя проблем.Че ново само с поръчка около 650-700 лв александър ауто.

nicola 59
31-03-2011, 23:30
Ако четерите болта отзад са на същата делителна и двата отпред който държат помпата нямаш никакви грижи

danito__77
02-04-2011, 02:19
Здравейте ,май този проблем го имаме повечето ....... утре ще снимам как съм монтирал клапана на сервото ,че тези дни ми беше мн тегаво и нямах време .А за съскането......и аз го имах докато дърпаше постоянно въздух от сервото ,след смяната на клапана спря да съска като подавам газ и спирачките мн се подобриха ,според мен този клапан регулира педала на сервото ,със разваления клапан като карам и си пускам по инерция и тръгвам да спирам.... усещаше ту твърд ту мек педала на спирачката ......неравномерно спираше на тласаци .....като му сложих гореспоменатия клапан ,изчезна това с тласаците и колата спира мн добре да не кажа като нова :) Според мен ако си на скорост,колата засмуква повече въздух ,като си е в обороти клапана леко затваря след натискане на спирачката .....и после пак отваря и така регулира сервото и притока на вуздух :)

метъл
02-04-2011, 19:05
На прав път си, с други думи казано калпана пропуска въздух само в едната посока - от сервото към всукателния колектор. Така, когато имаш по-голям вакуум (отпуснат педал на газта на скорост) сервото се "зарежда" и дърпа максимално силно без значение какъв е моментния вакуум. Когато клапана не държи силата на сервото зависи от вакуума в момента, т.е. колкото по-големи са оборотите на двигателя, толкова по добре спира.

danito__77
02-04-2011, 22:54
Ясно защо с прецакания клапан .......бил е само отворен ......когато го свалих от вътре имаше гумена тапа .....тя се беше изместила и не е задържал клапана ....

nicola 59
03-04-2011, 01:42
Ясно защо с прецакания клапан .......бил е само отворен ......когато го свалих от вътре имаше гумена тапа .....тя се беше изместила и не е задържал клапана ....
Ясно защо колега клапана прецакания с гумата вътре ,а тя се е била разместила и не е работил да задържа вътре а е бял бил от вънка